Typ cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 21:35   #1
cholerawiekto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3

Typ cery


Mam problem z określeniem typu cery
a więc : po umyciu wodą z mydłem jest tak nieprzyjemnie ściągnięta , mam czasami pryszcze ale to sporadycznie i nie jest ich dużo. Na nosie i brodzie mam niewielkie zaskórniki. Pory nieznacznie rozszerzone ale to jest prawie nie widoczne jedynie na policzkach koło nosa są bardziej widoczne ale to też nie jest w jakimś wielkim stopniu. Skóra czasami mi się świeci (przeważnie wieczorem po całym dniu)ale jak już to przeważnie na całej twarzy nie zauważyłam żeby mocniej w strefie T. Jedynie nos czasami odstaje od reszty i świeci się trochę mocniej.
Muszę dodać że sporadycznie źle reaguje moja skóra na nie które kosmetyki ale to nie zdarza się zbyt często.



nie no spokojnie nie myje mydłem na codzień ale zauważylam kiedyś takie coś jak mi się tam zdarzyło z pewnych przyczyn umyć.
Hm.. tłusta.. może i tak tylko czasami ta skłonność do przesuszania martwiła ale to może faktycznie od niektorych kosmetyków. I takie mylące jest to że ona nie jest jakoś tak bardzo tłusta i nie świeci się strasznie tylko troche.

Edytowane przez cholerawiekto
Czas edycji: 2009-06-17 o 11:14 Powód: zapomniałam coś napisać :)
cholerawiekto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 08:50   #2
greeneyedlady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 24
Dot.: Typ cery

Wygląda na to, że masz cerę tłustą, ale mimo wszystko dosyć wrażliwą.
Absolutnie nie myj twarzy wodą z mydłem! Zainwestuj w porządne mleczko i tonik albo delikatną piankę do demakijażu, bo sama sobie robisz krzywdę.
greeneyedlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 10:47   #3
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: Typ cery

Cytat:
Napisane przez cholerawiekto Pokaż wiadomość
Mam problem z określeniem typu cery
a więc : po umyciu wodą z mydłem jest tak nieprzyjemnie ściągnięta , mam czasami pryszcze ale to sporadycznie i nie jest ich dużo. Na nosie i brodzie mam niewielkie zaskórniki. Pory nieznacznie rozszerzone ale to jest prawie nie widoczne jedynie na policzkach koło nosa są bardziej widoczne ale to też nie jest w jakimś wielkim stopniu. Skóra czasami mi się świeci (przeważnie wieczorem po całym dniu)ale jak już to przeważnie na całej twarzy nie zauważyłam żeby mocniej w strefie T. Jedynie nos czasami odstaje od reszty i świeci się trochę mocniej.
Muszę dodać że sporadycznie źle reaguje moja skóra na nie które kosmetyki ale to nie zdarza się zbyt często.
Masz podobną skórę jak ja,czyli tłustą z tendencją do wrażliwe.Nie wolno twarzy myc mydłem,polecam do takiej cery żel oczyszcający antybakteryjny albo piankę, coś dobrze pieniącego, a po umyciu twarzy nałóż obowiązkowo tonik bezalkoholowy albo z małą zawartością alkoholu.Bardzo fajny jest też BORASOL z apteki,mozna używac zamiast toniku bo świetnie się sprawdza i zakwasza lekko skórę co jest ważne przy tego typu cerze.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.