Jak dbasz o swoje autko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-01, 12:57   #1
Asia Kowalska
Shell autoserv
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3

Jak dbasz o swoje autko?


No wlasnie - chcialabym sie dowiedziec jak dbacie o swoje autka?
Polegacie na swoich facetach czy same jezdzicie na stacje obslugi pojazdow?
Jak czesto? Jak was traktuja podczas takich wizyt? Mam nadzieje, ze nie jak przyslowiowe "blondynki" (z calym szacunkiem do wszystkich zlotowlosych forumowiczek ;-))...

PS. Zeby bylo wszystko jasne - reprezentuje firme Shell autoserv, ktora jest ogolnopolska siecia stacji obslugi pojazdow. Przy okazji naszej marcowej promocji (banner u gory ekranu ) chcemy poznac Wasze rozne doswiadczenia zwiazane z naprawa samochodow. Mam nadzieje, ze nie potraktujecie tego watku jako nachalna reklame - sama takiej nie lubie, wiec nawet nie bede Was zachecac do przyjazdu na nasze stacje . Chce po prostu poznac Wasza opinie na ten temat - kazda spotrzezenie (nawet te krytyczne) bardzo mile widziane .
Asia Kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 10:06   #2
jagienka883
Przyczajenie
 
Avatar jagienka883
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Post Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja to się boję przeglądów i każdej wizyty w serwisie, musze to niestety robić sama ((

za każdym razem jak oddaję moją ukochaną hondkę to wolę nie myśleć co mi tam podmienią, zepsują albo na co mnie naciągną...

z drugiej strony na razie mam ten luksus, że serwisuje mi dealer, no ale z tego co wiem to niedługo mi sie konczy gwarancja i co potem???
jagienka883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 11:32   #3
malee
Przyczajenie
 
Avatar malee
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Moje autko jest już w poważnym wieku - w tym roku skończy 11 lat, jest totalnym golasem (tzn. bez wspomagania kierownicy, wspomagania hamulców, bez klimy itp.) więc po prostu jeździ. Ale rok temu miałam z nim mały problem - nie chciał się zebrać ze skrzyżowania na 2 biegu. Długo prosiłam mojego małżonka, żeby wziął go do mechanika, wreszcie pojechał. Co powiedział mechanik - a, że baby to zawsze marudzą, że to przecież nie jest nowy samochód, na wszelki wypadek popatrzył, nic nie znalazł... Miesiąc później w podróży nam się zagotował. Uszczelka pod głowicą. A wystarczyło wcześniej podobno tylko sprawdzić kompresję. Teraz jak coś wyjdzie to sama pojadę i zrobię aferę.
malee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 18:03   #4
Endrju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Zima w tym roku coś długa... ale klimę trzeba będzie w końcu naprawić. Wyślę żonę po zniżkę Byle czegoś po drodze nie zepsuła :P
Endrju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 11:35   #5
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

to ja wypowiem się za mojego męża, bo to on dba o autko
Ogólnie samochód jest wychuchany, wydmuchany!
Co do serwisowania, to mąż jeździ do kuzyna który prowadzi stację diagnostyczną i jest również wziętym mechanikiem. O zamianie części na gorsze nie ma mowy, jesli juz to na lepsze Termin dla nas tez się znajdzie dość szybko.
W samochodzie nie ma prawa nic szwankowac, ma byc wszystko super sprawne az do przsady
Z podłogi w domu jeśc bym się nie odważyła, ale z samochodowej tak Bo tam jest błysk! Szyb nie myję, bo to podobno tez trzeba umiec a ja rzekomo nie umiem. I znów odwrotnie sprawa ma się w domu: jak mąz umyje to kaplica i twierdzi ze przeciez i tak zaraz się ubrudzą, ale samochodowe.... bajka!
No długo by pisać...
Mamy Omegę C
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:14   #6
jagienka883
Przyczajenie
 
Avatar jagienka883
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Zazdroszczę! Gorzej jak ktoś nie ma kuzyna z warsztatem

ja się boję zostawiać moje autko... jak jade na przegląd czy jakieś naprawy, nigdy nie spuszczam panów mechaników z oka ...

blondynka czy nie, nie dam sie oszukać !
jagienka883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 11:55   #7
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

ja sprawdzan sobie olej i plyn w chlodnicy jak mam za malo to dolewam, dbam o plyn do spryskiwania szyb ogladam co jakis czas jak wyglada dymek z rury slucham jak pracuje silniczek w razie potrzeby jade do mechanika do stacji kontroli jezdze sama ewentualne bledy z pc zczytuje sama i jade do mechanika/elektryka. Poza tym co tydz kompiel a co 2 odkurzanie czasem tez dodlewam do benzynki stp i inne tego typu
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 08:44   #8
crazyMaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Moje doświadczenia z warszatami są bardzo różne... czasami wyjeżdzam bardzo zadowolona ale często mam wrażenie, że mechanik zwyczajnie mnie oszukał. Niestety mechanicy typu 'pan Zdzisiek' często cennik mają tylko w swojej głowie, a biedne klientki (nie wiedząc nawet co tam nagrzebali) muszą płacić extra ;( No chyba, że ma się jakiś ogromny urok osobisty hehe. Chwalę sobie porządne warsztaty, w których z góry wiadomo ile się płaci i nie ma niespodzianki na koniec.
crazyMaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 14:47   #9
KasiaMalec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja o swoje małe autko (Peugeot 206) może dużo nie dbam, ale staram się raz w miesiącu jechać na myjnię i przy okazji odkurzyć w środku Jeśli chodzi o naprawy to działka mojego faceta.
KasiaMalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 09:06   #10
BasiaSwit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Powiedźcie mi proszę: jak często powinno się robić przegląd klimatyzacji? I kiedy się ją napełnia?
BasiaSwit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 13:00   #11
Dominika1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Moje obowiązki przy samochodzie ograniczają się do a) wlania paliwa b) odwiedzenia myjni raz na 2 tygodnie Resztę załatwia facet
Dominika1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-13, 15:40   #12
Asia Kowalska
Shell autoserv
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;6789844]

W samochodzie nie ma prawa nic szwankowac, ma byc wszystko super sprawne az do przsady
Z podłogi w domu jeśc bym się nie odważyła, ale z samochodowej tak Bo tam jest błysk! Szyb nie myję, bo to podobno tez trzeba umiec a ja rzekomo nie umiem. I znów odwrotnie sprawa ma się w domu: jak mąz umyje to kaplica i twierdzi ze przeciez i tak zaraz się ubrudzą, ale samochodowe.... bajka!
[/quote]

Skads znam te sytuacje - szef mojego znajomego ma bzika na punkcie samochodow, a raczej dbania o nich. Potrafi co dwa dni jechac do myjni i co miesiac do przeglad. Ale to juz chyba przesada ;-)
Asia Kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 11:05   #13
ZosiaWlkp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Przypomina mi się opowieść znajomej przy okazji takiego tematu. Otóż jej wuja dba BARDZO o swoje auto. Do tego stopnia, że zimą każdy pasażer jedzie na boso. Zamiast otrzepać buty od błota, każdy siada do auta z nogami na zewnątrz, a wuja zdejmuje im buty a następnie kładzie do bagażnika na folię.
Innym jego nawykiem jest to, że nie przewiduje przystanków na długiej trasie. Jego żona wiedząc o tym (jechali do Włoch) zabrała do samochodu nocnik dla dziecka. No i stało się - siiiiiiiikuuuuuuuuuuuuu!! ! Na co ciotka daje dziecku nocnik (samochód duży bo Multipla) - dziecko załatwia co musi, po czym kobieta odbiera nocnik, otwiera okno i wylewa... pech chciał, że dzieci z tyłu okna miały też otwarte i wszystko co wyleciało z przodu, wróciło na tył Wyobraźcie sobie minę wujka...
ZosiaWlkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 14:43   #14
GosiaMak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

A może tak potraficie zadbać o swoje brudne autko?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Car Dust - Einstein.jpg (49,0 KB, 253 załadowań)
GosiaMak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 15:21   #15
basiatkox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Mój samochód zazwyczaj wygląda jak na zdjęciu Niestety nie mam czasu na sprzątanie w samochodzie, mycie go... to dla mnie wyłącznie narzędzie pracy, o które nie dbam niestety - przyznaję się bez bicia

Pozdrowienia dla wszystkich Czyściuchów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brudne-auto-w-srodku.jpg (15,8 KB, 466 załadowań)
basiatkox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 23:31   #16
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

A ja dbam o swoje autko Sprzatam w nim regularnie i czasem sama myje. Moj ukochany czesto nim nie jezdzi,bo to typowo damski(rozowy) i powiedzial,ze sie wsydzi i kupi sobie inny..i bardzo dobrze. Jako,ze wlasnie ten samochodzik jest moj to ja jezdze nim na serwisy i rozne tam...ale ostatnio mialam przypal: probowalam otworzyc klape przednia i nie moglam,wiec poprosilam mojego ukochanego...a ten urwal ta raczke! No to pojechalam do mechanika...a on tam tylko wsadzil i otworzyl od razu...ale buraka strzelilam,a ze ja jestem blondynka to tylko sie usmiechnal i przeprosilam za zamieszanie...
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 10:39   #17
Asia Kowalska
Shell autoserv
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

@BasiaSwit: Jeśli chodzi o klimatyzację to w obecnym klimacie, kiedy
temperatura powietrza jest często wyższa niż we wcześniejszych latach i częściej korzysta się z dobrodziejstw klimatyzacji w samochodzie, należy
ją kontrolować przynajmniej raz w roku: zmierzyć poziom płynu
chłodzącego, sprawdzić, czy system jest szczelny i czy działa poprawnie,
tzn. produkuje chłodne powietrze. Jeśli system nie produkuje już zimnego powietrza, poziom płynu chłodzącego mógł ulec zmniejszeniu,
najprawdopodobniej przez powstały przeciek. Należy go wtedy usunąć i
wyrównać poziom płynu.

Taką kontrolę sprawności działania układu chłodzącego w aucie można
wykonać w Shell Autoserv. Natomiast przy tej okazji zdradzimy "sekret na co dzień": aby utrzymać sprawność układu klimatyzacji należy włączać ją przynajmniej na 10 minut raz w tygodniu, nawet jeśli nie jest niezbędna. Utrzyma to sprawność kondensatora, czyli jednego z podstawowych elementów całego układu. Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe informacje to serdecznie zachęcam do kontatowania się z naszymi Doradcami ( http://www.shell.com/pl-pl/autoserv/ ).


@KasiaMalec: Auta są domeną facetów, ale jakie zdziwienie na Jego twarzy by było, gdybyś sama odwiedziła serwis swoim autem Nasi Doradcy pomagają jak tylko potrafią najlepiej, a kobietom-kierowcom cierpliwie tłumaczą co i dlaczego powinno być zrobione w ich samochodzie Jeśli mieszkasz w Warszawie lub Łodzi, to może Ci pomóc nawet kobieta-Doradca. Zatem serdecznie zapraszam
Ciebie (oraz inne Forumowiczki z oporem przed samodzielnym przybyciem do stacji obsługi) do przełamania oporu i przekonania się, że wizyta w serwisie nie jest taka straszna

Na koniec pytanie, na które mam nadzieje odpowiecie w wolnych 10
sekundach: Czego oczekiwałybyście od serwisu, żeby móc tam jeździć bez obaw i oporów? Czego Wam brakuje w Waszych obecnych serwisach? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję!
__________________
Shell Autoserv - stacja obsługi pojazdów zdecydowanie przyjazna kobietom
Asia Kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 15:15   #18
BasiaSwit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Wcześniej myślałam, że włączanie klimy zimą raczej jej szkodzi Teraz się dostosuję
BasiaSwit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 18:20   #19
famme fatale
Przyczajenie
 
Avatar famme fatale
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 23
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

hhmmm, mój hyundai z założenia to moje i tylko moje kofane autko. No ale z racji ze TŻ swojego rozwalił musze sie dzielić ;-)
Moje dbanie polega na regularnym odwiedzaniu myjni ręcznej, gdzie mi go pucują od a do z.
A że mój TŻ jest mechanikiem to wszystkie problemy on sam rozwiązuje.
Ja mu tylko zgłaszam: a to hamulce, a to zawieszenie, wydech, itp...
Wikszość usterek idzie wychwycić samemu. to co trzeba regularnie zmieniać to chyba oczywiste: olej, rozrząd, akumulator itp.
W razie wątpliwości mozna pojechac na pierwszą lepszą stacje diagnostyczną i poprosic o sprawdzenie stanu technicznego samochodu. Nie kosztuje to wiele a przynajmniej choć o tyle bedziemy pewniejsze. A gdy sie ładnie usmiechniemy pan przeprowadzający diagnostyke na pewno bedzie dokladny i doradzi coś extra.
__________________
Życie jest zbyt krótkie aby je tracić na rozstrząsanie nic nie ważnych drobnostek, skup sie na tym co dla Ciebie ważne...
famme fatale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 07:58   #20
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Oto co robię sama:
- myję (lubię latem myc moje autko, uważam, że sama robię to najlepiej i najdokładniej)
- odkurzam wewnątrz, czyszczę kokpity
- jeżdżę na przeglądy
- załatwiam mechanika gdy coś się popsuje
- jeżdżę na wymianę opon
- sprawdzam poziom płynów, oleju w razie potrzeby uzupełniam (chyba, że nadchodzi czas wymiany oleju - wówczas jadę do mechanika)
- wymieniam takie drobiazgi jak gumy wycieraczek, żarówki itp.
- płacę za ubezpieczenie i części (drogie części na spółkę z mamą)
- tankuję ale to chyba każdy
Ogólnie jest to mój własny samochód i staram się dbać o niego bez pomocy innych. Na szczęście i TŻ i ja mamy własne autka więc jedno drugiemu w drogę nie wchodzi Nie chcę się uzależniać od faceta aczkolwiek zawsze chętnie posłucham dobrej rady i przyjmę pomoc w razie potrzeby
Uwielbiam moją Corollkę
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 10:35   #21
virtualia/
Raczkowanie
 
Avatar virtualia/
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 30
GG do virtualia/
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

a ja nic w moim passacie nie robie zajmuje sie tym moj ukochany. zreszta ja nie zauwazam takich rzeczy jak lyse opony, nie mysle o tym by sprawdzac olej czy hamulce, jakies filtry i inne czary. Nawet mi czujniki cofania zianstalowal cobym gdzies nie walnela przy parkowaniu. Przesiadlam sie z tigry na passata wiec gabaryty zdecydowanie inne Ja nim tylko jezdze czasami posprzatam i chwale to sobie. Samochody to meska sprawa i ja sie w te tematy nie pcham
virtualia/ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 22:26   #22
malee
Przyczajenie
 
Avatar malee
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Mam mimo wszystko wrażenie, że babie to mechanik może każdą ciemnotę nawciskać, a baba (tzn ja) uwierzy, a jak zobaczy rachunek, to się chyba na tramwaj przesiądzie... jednak samochody to męski świat, facet z facetem się lepiej dogada, a jak by miało być potem coś nie tak, to ja będę zrzędzić na męża, a nie odwrotnie. Chociaż, jak się niechcący mąż raz wygadał mechanikowi, że to żony samochód, to na wszystkie moje wątpliwości odpowiedział, że marudzę, a potem mieliśmy w trasie z tego powodu bardzo poważne kłopoty...
malee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 17:10   #23
katarina77h
Przyczajenie
 
Avatar katarina77h
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 18
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Nie mogę się z tobą zgodzić dlaczego niby tylko faceci znają się na samochodach?? Jestem kobietą i znam się na samochodach lepiej od niejednego mężczyzny. Wszystko zależy od tego co kogo interesuje. Mam volvo S60 to raczej mało awaryjny samochód ale jeśli już cos się dzieje to kontaktuje się fachowcem i właśnie ostatnio byłam w serwisie podyskutowałam sobie z panem mechanikiem jakoś odpowiedział im na wszystkie pytania i wyjaśnił mi wszystkie wątpliwości. Zaplanowałam z nim dalsze wymiany części które się zużyły bo teraz maja zniszki dla samochodów 4 letnich. I jak będzie cos robił przy moim samochodzie to będę patrzyła mu na ręce bo interesuje mnie to co mam pod maska i co tam może się ewentualnie popsuć. J Uważam ze kobiety nie powinny poddawać się jeśli chodzi o samochody facetom tylko ich zaskakiwać i wiedzieć więcej od nich J Uwierzcie mi czasami można sobie tym dużo zyskać w oczach faceta J
katarina77h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 13:43   #24
Aralia83
Raczkowanie
 
Avatar Aralia83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja nie mam się komu poddawać. Mój TŻ nawet nie umie prowadzić (chociaż ma prawo jazdy). A we wszelkich warsztatach samochodowych zawsze spotykam miłą obsługę. Nie interesuje się szczególnie tym co mam pod maską, ale miałam zabawną przygodę-akurat na temat.
Pewnego poranka moje autko odmówiło współpracy i poprosiłam akurat wyjeżdżającego z parkingu pana o odpalenie z kabli. Powiedział-bardzo chętnie, ale nie wiem jak.
Faktycznie najpierw miał kłopot z otwarciem maski, potem nie widział które to jest akumulator, nie wspominając już o podłączeniu kabli.
Jako, że miewałam już kłopoty z akumulatorem wiedziałam jak to zrobić. Morał z tego taki, że facet nie zawsze wie lepiej (nawet od blondynki).
Aralia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 10:29   #25
oczko
Raczkowanie
 
Avatar oczko
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: woj śląskie
Wiadomości: 88
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

dziewczyny, nie bójcie się mechanika!!! jeżeli liczy sie z klientem to nie ma dla niego znaczenia czy samochodem jeździ facet czy kobieta. pracuję w serwisie samochodowym i uwierzcie mi nie wszyscy faceci znają się na samochodach czasami to boki zrywac.
oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 15:01   #26
smadak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 191
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Cytat:
Napisane przez oczko Pokaż wiadomość
dziewczyny, nie bójcie się mechanika!!! jeżeli liczy sie z klientem to nie ma dla niego znaczenia czy samochodem jeździ facet czy kobieta. pracuję w serwisie samochodowym i uwierzcie mi nie wszyscy faceci znają się na samochodach czasami to boki zrywac.
racja, wystarczy popatrzeć na kierowców na ulicach..
__________________
pięknie jest
smadak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:38   #27
malee
Przyczajenie
 
Avatar malee
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy faceci się znają na samochodach, niektórym to może nawet imponuje, że kobieta umie sobie ze swoją maszyną poradzić, ale ja bym była za tym, aby jednak to faceci zajmowali się samochodem. Dajmy im szansę, niech się w czymś wykażą! Nie możemy być we wszystkim samowystarczalne, jak w seksmisji...
P.S. Mój małżonek właśnie wymienił mi opony i posprzątał autko w środku i na zewnątrz, aż córka go nie poznała na parkingu...(samochodu...) w środę zabierze mi go do przeglądu... jakbym musiała to może i bym dała radę, ale jak nie muszę, to po co?
malee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 13:02   #28
katarina77h
Przyczajenie
 
Avatar katarina77h
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 18
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Wcale nie twierdze ze nie można się w takich sytuacjach wyręczać facetami ale nie wolno się od nich uzależnić niech robi jak jest ale niech nie myśli że jest nie zbędny. poza tym jak jade swoim S60 do serwisu i gadam z panami i wiem o czym mówię to im kopara opada i koledzy tez się dziwią i dzwonią o mnie po poradę to jest słodkie Bo niestety niektórzy panowie nie maja bladego pojęcia na temat motoryzacji.
katarina77h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 15:08   #29
mizerabilistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 36
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Niestety drogie Panie, ktos nam wiedzę przekazać o samochodzie musi i najczęściej są to własnie chłopy. A propo dbania o samochod, niby to narzędzie do przemieszczania się, ale ostatnio usłyszałam takie mądre zdanie "jak się dba tak się sprzeda" no i co tu dużo kryc sama racja. Dlatego najlepiej być czujną i wspomagać się męską opinią, by wiedzieć, ze wszystko w naszych wozidełkach działa jak należy. Niniejszym postanowiłam w święta majowe umyć samochod, bo już ponad miesiąc bidulek kurzem pokryty.
__________________
Blogasek

mizerabilistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 11:19   #30
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

ja o swoją nysę (nissana) dbam jak nie wiem. Myjnia raz w tygodniu, odkurzam, czyszczę kokpit, nie pozwalam jeść w środku, nie palę, czasem do niej przemawiam.

Ale jestem trochę pechowa, bo zdarzyło mi się, że wracam z zakupów, a tu puknięta, albo ryska, albo coś. Wkurzają mnie jak nie wiem kierowcy, którzy rysną komuś auto i szybko zwiewają . I mam taki lakier jak do paznokci, w kolorze nadwozia i tym zamazuję czyjąś głupotę. Więc nysa jest czyściutka i pachnąca.
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-06 22:44:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.