Świecący się nos - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-22, 15:06   #1
michalkowalski9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7

Świecący się nos


Witam, chciałbym was prosić o poradę. Ogólnie wydaje mi się że mam mieszaną cerę, ponieważ po myciu czuje że ściąga mi skórę i jest sucha, więc wieczorami nawilżam ją czasem alantanem lub np. kremem pharmaceris (nawilżająco-kojący) i w miarę się to spisuje, po takich smarowaniach nie mam suchych skórek z którymi czasem się zmagam. Problemem jest to że podczas dnia sam z siebie widać że świeci mi się nos, reszta twarzy jest ok a nos wydaję się mokry. Gdy popatrze na nos z bliska widać tak jakby dołki pod skórą i troszkę ciemniejszych kropek, więc chyba wychodzi na to że mam zaskórniki i na nosie wytwarza się większa ilość sebum. Chciałem poszukać jakiegoś w miarę taniego kremu tak do 30zł który zmniejszy wydzielanie sebum na nosie. Widziałem ze ktoś dawniej tutaj na forum polecał krem Biodermine który przywraca do normy czynność gruczołów łojowych oraz zmniejsza zaskórniki jednak jest to chyba zapomniany krem i ciężko go dostać. Liczę na jakieś propozycje i tak jak pisałem najlepiej coś w postaci kremu tak aby sobie smarować bo nie lubię się bawić w maseczki
michalkowalski9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 12:38   #2
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Świecący się nos

Jak oczyszczasz skore? Nakladasz krem tylko na noc?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 08:42   #3
michalkowalski9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: Świecący się nos

Tak, rano i wieczorem myje twarz żelem nawilżającym który zastępuje mi mydło itp i potem nakładam krem (alantan głeboko nawilżający lub kerium ds creme do skóry łojotokowej) przeważnie wieczorem ponieważ gdybym tego nie zrobił to rano miałbym bez smarowania dużo "suchych skórek" . Dodatkowo od 3 dni zacząłem maszynką na baterie oczyszczać skórę twarzy czyli taki mechaniczny peeling, widzę że dosyć mocno odsłonił mi te zaskórniki , same wągry są dosyć bardziej widoczne jednak siedzą jakoś głęboko i wyciskać raczej nie chce bo będzie nos długo czerwony.
michalkowalski9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 09:36   #4
Kapple
Raczkowanie
 
Avatar Kapple
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 43
Dot.: Świecący się nos

To może nie będzie rozwiązaniem problemu jako takiego, ale na co dzień na pewno pomogą takie matujące bibułki, które delikatnie przykłada się do skóry. Będziesz czuła się spokojniej i pewniej.
Kapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 11:42   #5
xyz029
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: to widać, słychać i czuć.
Wiadomości: 20
Dot.: Świecący się nos

No bibułki to jest dobra opcja.. mi ogólnie bardzo czesto pomagają na strefę T..
xyz029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 10:15   #6
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Świecący się nos

Cytat:
Napisane przez michalkowalski9 Pokaż wiadomość
Chciałem poszukać jakiegoś w miarę taniego kremu tak do 30zł który zmniejszy wydzielanie sebum na nosie.

Mogę polecić Hydro sorbet z firmy AA. Cena kremu około 20zł.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aa.jpg (28,1 KB, 2 załadowań)
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 11:51   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Świecący się nos

Cytat:
Napisane przez xyz029 Pokaż wiadomość
No bibułki to jest dobra opcja.. mi ogólnie bardzo czesto pomagają na strefę T..
Ja się dziwię, że jest to tak mało popularne rozwiązanie. Ludzie wolą kupować kolejne kremy obiecujące matowienie, które często jeszcze powiększają problem używane dłużej, zamiast zastosować rozwiązanie proste jak wysmarkanie nosa, szybkie, nie obciążające skóry, o wiele łatwiejsze od pudrowania, do przeprowadzenia prawie wszędzie bez lusterka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-01, 08:57   #8
konstantynianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 21
Dot.: Świecący się nos

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja się dziwię, że jest to tak mało popularne rozwiązanie. Ludzie wolą kupować kolejne kremy obiecujące matowienie, które często jeszcze powiększają problem używane dłużej, zamiast zastosować rozwiązanie proste jak wysmarkanie nosa, szybkie, nie obciążające skóry, o wiele łatwiejsze od pudrowania, do przeprowadzenia prawie wszędzie bez lusterka.
Dokładnie, większość tych kosmetyków matujących będzie po prostu przesuszać, co wpływa fatalnie na skórę. A dziewczyny lubią sobie po prostu dołożyć kolejną warstwę pudru do tego...
konstantynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 10:31   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Świecący się nos

Cytat:
Napisane przez konstantynianka Pokaż wiadomość
Dokładnie, większość tych kosmetyków matujących będzie po prostu przesuszać, co wpływa fatalnie na skórę. A dziewczyny lubią sobie po prostu dołożyć kolejną warstwę pudru do tego...
Sama tak kiedyś robiłam, dopóki nie zdałam sobie sprawy z tego jak niehigieniczne, mało skuteczne i upierdliwe to jest. Na warstwę wyprodukowanego łoju nałożyć warstwę pudru i zostawić takie ciasto, potem dołożyć jeszcze więcej pudru i dziwić się, że pod koniec dnia gęba i tak się błyszczy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 10:58   #10
Zulaninho
Przyczajenie
 
Avatar Zulaninho
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 5
Dot.: Świecący się nos

Zgadzam się. teraz puder jest lekarstwem na wszystko.
__________________
Przyszłość przelewa się w przeszłość przez zwężenie w teraźniejszości.
Zulaninho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 11:58:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.