Antybiotyk a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-04, 10:27   #1
vasilicum
rosnę
 
Avatar vasilicum
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 122

Antybiotyk a ciąża


Hej, przychodzę z pytaniem.

2 stycznia kochałam się z mężem trzy razy bez zabezpieczenia, bo staramy się o potomka.

Od 31 grudnia biorę antybiotyk Unidox Solutab (100mg doksycyliny) i tak, moja wina, bo nie pomyślałam, żeby na czas brania się zabezpieczyć. Owluację mam jutro (prawdopodobnie, ze względu na to, że miesiączka czasem mi się przesuwa o 2 tyg), czyli miałam dni płodne. Doczytałam, że doksycylina nieprawidłowo działa na rozwój płodu, uszkadza kości i przebarwia zęby. Czy ktoś miał podobną sytuację? Boję się, że jeśli zaszłam w ciążę, to z dzieckiem może być coś nie tak. Czy może nie ma to wpływu na tak wczesnym etapie ciąży? Czy to prawda, że ciąże poczęte podczas brania antybiotyku zazwyczaj kończą się poronieniem? Leki muszę brać jeszcze przez 2-3 dni. Ginekolog przyjmie mnie dopiero w lutym, a rodzinny w przyszłym tygodniu i denerwuję się, szczególnie, że muszę czekać na termin miesiączki, żeby wykonać test to był pierwszy cykl starań, dlatego z głupoty nie pomyślałam o zabezpieczeniu...
__________________
Jestem na wizazu od 2011r.
vasilicum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 10:35   #2
Migente
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 26
Dot.: Antybiotyk a ciąża

Wykonaj test beta hCG w laboratorium. Dopiero kiedy wyjdzie, że jesteś w ciąży, będziesz mogła zacząć się martwić i pomyśleć o rozwiązaniu - najlepiej z jakimś rozsądnym lekarzem, nawet prywatnie.
Migente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 11:23   #3
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Antybiotyk a ciąża

Spokojnie. Jeśli dzisiaj masz owulację to do ewentualnego zapłodnienia dojdzie w ciągu 24h. Zanim zarodek trafi do macicy i zagnieździ się minie jeszcze z tydzień. Pierwsze dwa tygodnie od zapłodnienia są więc stosunkowo bezpieczne dla płodu, nie wpływają na niego czynniki terstogenne. Dopiero kiedy dojdzie do implantacji zarodka wytwarzają się naczynia dzięki, którym czynniki z krwiobiegu matki docierają do płodu, wtedy zarodek jest bardzo podatny na "uszkodzenia" i powstają wady anatomiczne. Doksycyklina ma okres półtrwania ok 15-20h także po tym czasie nie będzie już działała na organizm. Najlepiej skontaktuj się z lekarzem nawet telefonicznie żeby dowiedzieć się czy powinnaś przyjmować dalej antybiotyk.
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Edytowane przez malinowegruszki
Czas edycji: 2018-01-04 o 11:30
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 22:22   #4
ola330
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Antybiotyk a ciąża

Może wywołać u cb poronienie ja tak miałam 3 tygodniu nawet nie wiedziałam że jestem w ciąży jeśli podjezewasz to lepiej odstawić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ola330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-09 23:22:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.