DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-26, 18:25   #1
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Question

DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA


mam problem. chciałabym zapytać PANIĄ DOKTOR jak to leczyć? ? ?
dodam że używam:
-brevoxylu na zmianę ze skinorenem (na noc)
-na dzień tribiotic a teraz już zaczęłam dermobaze
-mydełko siarkowe
Jaką kuracje powinnam zacząć?
Byłam u dermatologa niecały miesiąc temu, przepisał mi skinoren, witaminki i tabletki tetralysal, szczerze powiem że nawet dobrze nie obejrzał mojej twarzy, zerknął tylko raz i wypisał. Byłam jeden raz i nie wiem czy powinnam pójść jeszcze, tabletki mi sie skończyły, co dalej robić? Miałam okropne plamy na policzkach (takie pagóry) a na nich pryszcze ropne i to prawie wszystko zeszło mi po tribioticu, który doradziła mi aptekarka.
Więc chciałabym zapytać jaką kuracje powinnam zacząć.?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (12,0 KB, 180 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1a.jpg (6,9 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (12,9 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2a.jpg (5,5 KB, 111 załadowań)
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 19:14   #2
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
mam problem. chciałabym zapytać PANIĄ DOKTOR jak to leczyć? ? ?
dodam że używam:
-brevoxylu na zmianę ze skinorenem (na noc)
-na dzień tribiotic a teraz już zaczęłam dermobaze
-mydełko siarkowe
Jaką kuracje powinnam zacząć?
Byłam u dermatologa niecały miesiąc temu, przepisał mi skinoren, witaminki i tabletki tetralysal, szczerze powiem że nawet dobrze nie obejrzał mojej twarzy, zerknął tylko raz i wypisał. Byłam jeden raz i nie wiem czy powinnam pójść jeszcze, tabletki mi sie skończyły, co dalej robić? Miałam okropne plamy na policzkach (takie pagóry) a na nich pryszcze ropne i to prawie wszystko zeszło mi po tribioticu, który doradziła mi aptekarka.
Więc chciałabym zapytać jaką kuracje powinnam zacząć.?

Witam!!!

W pazdzierniku mialem podobnie. Stosowalem skinoren i acne derm (to to samo ale skinoren jest drozszy a acne derm to tylko polski odpowiednik). Po 2 miesiacach efekt prawie zerowy. Bralem tabletki UNODEOX 3 miesiace troxhe pomoglo. Kiedy juz mialem malo pryszczy a slady zaczelem chodzic na zabiegi kwasami AHA ktore wykonuje moja dermatolog. Cena zabiegow u niej 100zl jeden a wykonuje sie ich kilka u ciebie troche by tego bylo nawet wiecej chyba niz u mnie, bo ja mialem troche mnie tych sladow. Bynajmiej ja mam przeznaczone 5-6 kuracji. Jestem po 5 (mialem w ten czwartek) i jestem jedn ym slowem Z zadowolony. Stosuje kremi z filtrem UV 50 ik kiedy go naloze praktycznie nic nie widac na twarzy. Fakt jeszcze jest pare miejsc zaczerwienionych ale 80-90% juz mi poschodzilo. Pomoga takze na zaskorniki ktorych mam juz co raz mniej. Fakt na efekty sie czeka nawet kilka miesiecy ale u mnie juz po 2 tygodniach bylo widac. Teraz to jest bez porownaia z tym na poczatku. Pogodaj o ty,m ze swoja dermatolog. Fakt droga sprawa ale coz.. nie wiem jak ci moge inaczej pomoc, bo mi akurat to pomoglo.. Jeszcze raz powtorze ZABIEGI KWASAMI AHA. Tak tylko radze do niczego nie namawiam Ja sprobowalem ubylo z portwela troche dali rodzice troche z urodzin ze swiat, zero jakis swoich przyjemnosc ale nie zaluje. Bo moge sie normalnie pokazywac ludziom Zycze ci tez tego z calego serca bo znam ten bol nie tylko cielesny ale takze psychiczny.

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 19:25   #3
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

oh dziekii******* )
ale moja mama tego nie rozumnie myśli że opale i mi zejdzie, ale ja wiem że przy tych maściach opalać nie można, a mój dermatolog nawet mi twarzy porządnie nie obejrzał, jedynie co to siedziałam przed biurkiem, zerkną z dwa razy i wypisał leki. A w mojej mieścinie jest tylko jeden dermatolog:/
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 20:00   #4
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
oh dziekii******* )
ale moja mama tego nie rozumnie myśli że opale i mi zejdzie, ale ja wiem że przy tych maściach opalać nie można, a mój dermatolog nawet mi twarzy porządnie nie obejrzał, jedynie co to siedziałam przed biurkiem, zerkną z dwa razy i wypisał leki. A w mojej mieścinie jest tylko jeden dermatolog:/
W moim jest kilku, ale wybralem chyba najlepszego. Dosiwadczona pani 50-60 lat, dermatolof endrykolog (czy jak to sie pisze) i do spraw alergicznych, ze spacjalizacja w leczeniu kwasami AHA. Masz racje, ja nawet ze skorą, ktore wyglada juz prawie normlanie nie moge sie opalac, po tych zabiegach przez dluzszy okres a co dopiero z taka skora. Przykro mi, ale przez slonce ci to nie zejdzie..a wrecz sie pogorszy. Nie chce tutaj byc zlosliwy, ale tak bynajmiej mi powiedziala dermatolog mama i reszta rodziny gdy mialem taki problem i chcialem isc nawet na solarium! Nie zdawalem sobie sprawy z tego, czym to grozi Do tego po zabiegach wszystko potrzebne masci daje mi za darmo..dematolog! Fakt ze w probkach ale biore ile chce i kiedy chce a odwiedzam ją co 2 tygodnie sa to leki firmy bioderma. Francuska firma sprzedająca masci do rozych rodzajow skory. Duzo osob kupuje nawet na allegro.pl mozna zobaczyc. Polecam ta firme bo ma wyskmienite kosmetyki! Wiele wyprobowalem, ale ta jest dla mnie najlepsza, no i duzo uzytkownikow chwali ta firme na stronie wizazu. z biodermy uzywam krem nawilzajacego fluidu z filtrem 50 UV i kremu z kwasem owocowym 8%. Niestety te masci sa strasznie drogie i jakbym chcial sobie zakupic te 3 masci to zaplacilbym w aptece ok..150zl! Wiec wydaje mi sie ze sporo za tym zarabiam A czasem ludzie tez sprzedają probko na allegro..po 5zl widzialem za jedną sztuke. Coz tu moge napisac Hmm..chyba cala wiedzą się z Toba podzielilem.....3maj sie i zycze sukcesow. Nie martw sie wiel osob ma tradzik i jak widac nawet z powaznego stanu mozna wyjsc. Fakt najgorsze jest to czekanie..A co do mamy to troche dziwne podejscie..Slonce jest szkodliwe dla skorny normlanej zdrowej a co dopiero z przebarwieniami..polecam ci krem z filtrem 50 UV. Uchroni cie przed sloncem.

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 21:25   #5
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

karyna,
Drapałaś to ? Bo to wygląda tak jakbyś drapała. Kiedyś miałem podobnie. Może mniej bo mnie aż tak eto nie wysypało. raczej z większymi odstępami. Teraz mam takie coś ale to jest blade. No i z tego porobiły się dołki... Więc jak tego nie zaczniesz jakoś leczyć to zapadnie się i będzie naprawdę nie fajnie wyglądać.
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 21:33   #6
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

no właśnie zamierzam to leczyć, ale nie wiem jak. Ja tego nie drapiee...nawet staram sie nie dotykać.
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 21:56   #7
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

To naprawdę masz nie fajną sprawę. Bez drapania takie ślady... A co doleczenia. Nie wiem czym byś to mogla zaleczyć ale naprawdę wizyta u naprawdę dobrego dermatologa by był najlepsza. Według mnie mógłby Ci bez przeszkód wypisać Izotek. A potem kiedyś już by Cię nie wysypywało jakieś zabiegi typu co kolega Nierozumiany15 mówi... Bo na samych maściach to tego nie wyleczysz...
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-26, 22:00   #8
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez Ciekawski90 Pokaż wiadomość
To naprawdę masz nie fajną sprawę. Bez drapania takie ślady... A co doleczenia. Nie wiem czym byś to mogla zaleczyć ale naprawdę wizyta u naprawdę dobrego dermatologa by był najlepsza. Według mnie mógłby Ci bez przeszkód wypisać Izotek. A potem kiedyś już by Cię nie wysypywało jakieś zabiegi typu co kolega Nierozumiany15 mówi... Bo na samych maściach to tego nie wyleczysz...

W sumie nie ma az tak duzo stanow zapalnych, wiec Izotek narazie byblbym zbedny. Ale co do zabiegow to raczej jak najszybciej dzialac! jak tutaj kolega ciekawski90 przypomnial po czasie robia sie dolki. I ma racje! Mnie naszczescir to raczej ominelo pare mam kolo skroni, ale po zabiegach takze sie to wyrownalo,. choc nie byly praktycznie w ogole glebokie, a nie wiem jak to bedzie z duzymi dolkami. Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 15:07   #9
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

ee tammmm mam to w d*pie zejdzie, nie zejdzie:/ pójdę do dermy, a jak nic nie pomoże to najwyżej z dachuuuuuuuuuuu skoczę!!!!!!!!
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 17:41   #10
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Karyna a tym że dermatolog nie przyglądał sie twojej buzi za długo to nie przejmuj się aż tak bo mój też za dlugo nie patrzył tylko wypisał leki i zaprosił na wizyte za 2 tygodnie.. nie chciałam się dołować więc założyłam że on juz tyle widzial ze doskonale wie co mozna przypisac na daną przypadłość.. powiem szczerze ze z perspektywy czasu wiem ze pani doktor jednak znala sie na rzeczy chociaz w trakcie leczenia tez bylam zla bo wchodzilam do gabinetu i ona tylko mach recepty i do widzenia.. ale tak to juz jest własnie w trakcie kuracji-minimum te 4 miesiące tabletki i dopiero wtedy zapisze ci cos innego kontynującego kurację... dlatego tak jak ci radzilam na innym wątku uzbroić się w cierpliwosc bo tak po prostu jest lekarz nie obejrzy nam buzi przez mikroskop centymetr po centymetrze a szkoda.. wiem co czujesz... mam nadzieje ze podniosło cię to na duchu, bo jak widzisz po roku walki mogę się cieszyc swoją buzią więc i z tobą tak bedzie to tylko wymaga czasu i przestrzegania pewnych zasad- ale to juz wiesz- nie wyciskac, ie opalac itp itd buziaczki trzymaj sie
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 19:30   #11
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
Karyna a tym że dermatolog nie przyglądał sie twojej buzi za długo to nie przejmuj się aż tak bo mój też za dlugo nie patrzył tylko wypisał leki i zaprosił na wizyte za 2 tygodnie.. nie chciałam się dołować więc założyłam że on juz tyle widzial ze doskonale wie co mozna przypisac na daną przypadłość.. powiem szczerze ze z perspektywy czasu wiem ze pani doktor jednak znala sie na rzeczy chociaz w trakcie leczenia tez bylam zla bo wchodzilam do gabinetu i ona tylko mach recepty i do widzenia.. ale tak to juz jest własnie w trakcie kuracji-minimum te 4 miesiące tabletki i dopiero wtedy zapisze ci cos innego kontynującego kurację... dlatego tak jak ci radzilam na innym wątku uzbroić się w cierpliwosc bo tak po prostu jest lekarz nie obejrzy nam buzi przez mikroskop centymetr po centymetrze a szkoda.. wiem co czujesz... mam nadzieje ze podniosło cię to na duchu, bo jak widzisz po roku walki mogę się cieszyc swoją buzią więc i z tobą tak bedzie to tylko wymaga czasu i przestrzegania pewnych zasad- ale to juz wiesz- nie wyciskac, ie opalac itp itd buziaczki trzymaj sie

Aaaa..Rozczaruje Cie, bo moja Pani dermatolog uzywa lupy sporej to przygladania sie dokladnie Serio, ale to bylo tak na nawiasie. Po drugie sam walcze jeszcze z przebarwieniami i znam ten bol. Po drugie przebarwienia schodze nie dniami..nie tygodniami..nie miesiacami, ale niestety latami..Ja sam juz walcze z nim ponad 6 miesiecy. Na poczatku mialem podobnie jak ty. Wstydzilem sie wyjsc do ludzi przez 3 miesiace. To byla masakra i nikomu tego nie zycze. Teraz wychodze normlanie, ale zazwyczja z lekim fluidem, bo nie dośc, że chronie skore filtrami, to jeszcze gdzie nie gdzie cos mam na twarzy, a wiadomo czlowiek sie chce czuc swobodnie. Po trzecie..Ciezka sprawa z tym..Nie wiem jak Ci pomoc, bo jak pisalem juz wyzej mi pomogly te zabiegi kwasami..Duzo kosztuje, ale moze wart sprobowac? Ehh..tez mialem momenty kiedy chcialem sie zabic..Ale nie wolno sie dolowac i byc zdenerwowanym, bo to podobno nawet pogarsza stan! Ja sie rano gimnastykuje i przebywam przynajmiej te 2-3 gosdzinki na dworze dla zdrowia. Pije ponad litr wody. Do skzoly kubusia i kanapke. Rzadko jadam slodycze, a czipsy i cole omijam z daleka. Do fast fodow nie zagladam. Jadam kilka razy dziennie opwoce i warzywa, wpsomagam sie tranem. Lista jest dluuuuuga, ale czego sie nie robi aby miec czysta cere? Pozdrawiam wszystkich cieplo .
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 19:58   #12
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

ah dzięki wam za miłe słówka) i jutro lecę do dermatologaa! ;]
a co powie-zobaczymy!
.tak niedawno jeszcze miałam ładną gładką cerę, no normalnie uwierzyć nie mogę że coś takiego się z nią stało!!
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 20:52   #13
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

karyna,
Trzeba być twardym ^^
Ej a możesz powiedzieć przez jaki czas cię tak wysypało? To znaczy kiedy miałaś gładką cerę ?
__________________



Edytowane przez Ciekawski90
Czas edycji: 2008-04-28 o 16:52
Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 14:55   #14
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

no jeszcze w lutym nic nie miałam, tylko jedynie na czole dużo, a teraz na czole nic nie mam a policzki://////////
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 16:38   #15
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Oż kurde to w tak krótkim czasie Cię wysypało ;O
Mi to stopniowo wysypywało i swojego pierwszego pryszcza to pamiętał jakby to było wczoraj... Kurde taki olbrzym był jakiego nigdy potem nie miałem i był na lewym policzku xD
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 16:49   #16
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

yy źle napisałam, bo w lutym to już mi się zaczęło.
i na policzkach miałam wtedy trochę, zaczęłam używać acne derm, myślałam że po tym mi przejdzie a tu jak widać więcej i więcej, mam nadzieje że już mi nic więcej takiego nie wyskoczy:|
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 16:54   #17
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Kiedyś miałem podobne ślady jak twoje i odkąd leczę to zostało mi coś takiego. Teraz na tej kijowej kamerze dość mocno to widać. Ale tak normalnie to nie jest to aż tak widoczne no oprócz dołków które tez już wiać (
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 001.jpg (7,7 KB, 127 załadowań)
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 18:33   #18
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

i ja też coś takiego będę mieć jak mi blizny zejdą? :|
Jak powyżej pisałeś 'że jeśli tego nie będę leczyć to mi się zapadnie' czyli że ty tego nie leczyłeś, czy leczyłeś i ci się i tak takie dołki porobiły?;>
co stosowałeś na te blizny?
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 18:49   #19
kaasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

czesc
dziewczyno nie przejmuj sie bo ja mam DOKLADNIE cos takiego jak Ty, tylko ze z ta roznica, ze nie tylko posrodku policzkow ale dokladnie CALE policzki. Jestem pod stala opieka dermatologa. Lykam Unidox i smaruje sie jakimis Aknemycinami. Powoli i mozolnie mi to schodzi. Ale mowie Wam, moje policzki to rany, nie wiem co mam z tym zrobic za kazdym razem jak patrze w lustro to chce mi sie plakac. Mialam cos jeszcze napisac i zapomnialam... :P aha, no, wygladaja Twoje rany jakbys drapala, a znam sie na tym bo sama czasem nie moge wytrzymac jak tak swedzi cholernie i musze wycisnac te z bialymi koncami :[ to mnie rozwala... nie moge sie doczekac konca tego koszmaru. Trzymam kciuki za Ciebie i za siebie tez :P
kaasiexx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 19:10   #20
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

kaasiexx ja nie drapiee, w ogóle. Jedynie co to czasem coś białego wycisnę, ale nakładam tribiotoc na ropniaki i samo mi wychodzi, do dermatologa jakoś w tym tygodniu idę, mam nadzieję że coś pomoże do czerwca bo nie wytrzymam inaczej:/
a tak ogółem to ile masz lat??
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 20:12   #21
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

No ja też miałem takie jak karyna, z tą różnica że moje były bardziej rozproszone. A teraz mój gorszy policzek wygląda jak na zdjęciu wyżej. Wiem że super to on nie jest ale z tym co było ze 2 miechy temu to jest o dwa nieba lepiej. ^^

Edit
No i ja drapałem co widać na zdjęciu ze moje blizny się trochę zapadły i są dołki : /
Jak ja teraz żałuję że drapałem to nie moge wyrobić i chciałbym cofnąć czas
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 21:03   #22
kaasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

prawie 18 lat mam, a Wy?
jak bym tego w ogole nie ruszala, to to blednie powoli ale wlasnie tak jak mnie jakis zolty swedzi albo sie wylewa <rzygi> to go wyciskam i pozniej zaluje bo to miejsce odrazu stan zapalny lapie i w ogole jest zle.
kaasiexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 21:30   #23
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Ja już mam 18 lat. I teraz już nic nie wyciskam bo rzadko co mi coś wyskoczy^^ A z tym czymś męczę się od 3 lat : /
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 14:47   #24
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

a ja mam rocznikowo 17.
no i powiem wam że byłam u dermatologa dziś rano, przepisał mi żel ISOTREXIN i tabletki UNIDOX, używał już tu ktoś z tego, i mam pytanie czy po ISOTREXINIE mnie na początku wysypie??
Ciekawski90 od 3 lat? to już ci się chyba goi, ja nawet nie myśle ile to jeszcze będę miała, ale musi mi chociaż troszkę zejść do czerwca.
kaasiexx a od kiedy Ci sie to zaczęło?
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 14:53   #25
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez kaasiexx Pokaż wiadomość
prawie 18 lat mam, a Wy?
jak bym tego w ogole nie ruszala, to to blednie powoli ale wlasnie tak jak mnie jakis zolty swedzi albo sie wylewa <rzygi> to go wyciskam i pozniej zaluje bo to miejsce odrazu stan zapalny lapie i w ogole jest zle.
u mnie też blednie, wcześniej jeszcze miałam taką jakby wyspę z białymi drzewkami, tzn taką dużą gulę czerwoną z ropniakami ale teraz jum mam w tym miejscu gładkie, ale blizny są, jeszcze kiedyś jak używałam mydła siarkowego to gdzieś po 20 min od umycia miałam takie płaty bo strasznie suszyło i jak w tym miejscu zrywałam te płaty to zawsze coś mi się pod tym znajdowało bądź pryszcz już wychodził lub tak jak piszesz sie wylewał. A co najgorsze to czasem mam takie żółtawe wodniste:\
Teraz na szczęście tego aż tak nie mam. u mnie jak się wylewał to tylko przyciskałam i na chusteczkę a później smarowałam tribioticem żeby mi wszystko wyszło.
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 15:46   #26
kaasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

hmm...
bo ja, gdzies rok temu, a wlasciwie dokladnie rok temu przeszlam sama siebie, i moja twarz tez, mialam na calej twarzy ropne wypryski, zaskorniki i wszystko. dermatolog przepisal mi tetralysal i akneroxid i cos tam jeszcze i juz po 2 miesiacach wygladalam calkiem znosnie, a po wakacjach no to juz miodzio bylam prawie ze szczesliwa. w grudniu zaczelo mi wychodzic tego wiecej, a ja ciagle nie moglam opanowac palcow i wyciskalam. wreszcie, pod koniec lutego, poszlam do kosmetyczki. okazalo sie, ze to byl DUZY blad, bo ona miala tipsy i nie podociskala mi zaskornikow do konca (a w tym czasie mialam TYLKO zaskorniki, ale za to na calej twarzy). Po paru dniach zaczely mi na poczlikach wychodzic ropne grudki i coraz wiecej, i wiecej. i teraz efekt tego wlasnie przezywam i przeplakuje cale dnie. smiem twierdzic, ze to kosmetyczka zaje*ala mi ma cere, moze jakbym poszla do innej albo cos innego wymyslila na te zaskorniki, wygladalabym dzisiaj calkiem ladnie. ale niestety, jak mowilam moje dwa policzki sa cale w ranach, nie ma miejsca gdzie skora wygladala by jak skora, no tylko 4 cm od oczu w dol mam w miare czysto.
karyna ja mam teraz unidox, pisalam juz o tym. pomaga, owszem ale bardzo wolno, ale na to trzeba czasu - tak mi wszyscy mowia. w tamtym roku tetralysl mi pomogl w te dwa miesiace, ale tym razem nie chcial dzialac w ogole. wiec dala mi ten unidox. stosuje to jakies 2 tygodnie, p. dermatolog stwierdzila ze juz widzi poprawe, bo zeszla mi w wiekszosci skorupa ktora mialam, tak jak mowisz ze czasem zdarlas skorke a tam cos jeszcze bylo - to ja takie cos mialam na calych policzkach no i teraz to zeszlo. mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej
kaasiexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 17:22   #27
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

aj to też ciężka sprawa, a spróbuj to posmarować tribioticem w aptece małe opakowanko (taka próbka) z 1,50 kosztuje a takie w tubce to z 15, mi to bardzo pomogło, ale teraz używam to co mi lekarz zapisał ogólnie czuję się coraz lepiej bo nie mam tych gól! ale blizny okropneeeeeeee:/:/
kassiexx wieże w ciebie! a co najgorsze niedługo lato:/;/:/:////////
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 17:38   #28
*Vanilla*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z mojego różowego królestwa ;)
Wiadomości: 608
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

A ja myślę, że równie istotna jest pielęgnacja. Piszesz że używasz mydła siarkowego. A nie wysusza Ci ono skóry? Bo ja myślę że powinnaś używać czegoś delikatniejszego, i ewentualnie to mydło 1-2 razy na tydzień. Ja od jakiegoś miesiąca myje twarz żelem do higieny intymnej, jest bardzo łagodny, nie wysusza, ph 5,5, i zawiera też kwas mlekowy, jak dla mnie bomba. Te wszystkie preparaty na trądzik strasznie wysuszają skórę, więc nawilżanie to podstawa. Powinnaś zaopatrzyć się w jakiś dobry kremik. Pozdrawiam
__________________
Masz szczęście- jesteś człowiekiem.
Róża jest piękna, ale nie wie dlaczego i dla kogo jest piękna.
Michel Quoist
*Vanilla* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 17:41   #29
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez *Vanilla* Pokaż wiadomość
A ja myślę, że równie istotna jest pielęgnacja. Piszesz że używasz mydła siarkowego. A nie wysusza Ci ono skóry? Bo ja myślę że powinnaś używać czegoś delikatniejszego, i ewentualnie to mydło 1-2 razy na tydzień. Ja od jakiegoś miesiąca myje twarz żelem do higieny intymnej, jest bardzo łagodny, nie wysusza, ph 5,5, i zawiera też kwas mlekowy, jak dla mnie bomba. Te wszystkie preparaty na trądzik strasznie wysuszają skórę, więc nawilżanie to podstawa. Powinnaś zaopatrzyć się w jakiś dobry kremik. Pozdrawiam
tak ono strasznie wysusza, nawet jeszcze ostatnio myłam nim twarz 3razy dziennie, ale jutro idę zakupić krem nawilżający no i garnier 3w1 do mycia twarzy na co dzień.
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 20:15   #30
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
tak ono strasznie wysusza, nawet jeszcze ostatnio myłam nim twarz 3razy dziennie, ale jutro idę zakupić krem nawilżający no i garnier 3w1 do mycia twarzy na co dzień.

Unidox to lekki antybiotyk. Zeby mi choc troche pomogl przechodizlem dwie 3 meisieczne kuracje. Mydlo siarkowe? Odpada, wysysza cere, co wiaze sie z powstawaniem stanow zapalnych. Ja uzywam hypealergicznego zelu do przemywania twarzy. zayebisty ;] juz sie wypowiadalem co mi pomagalo, wiec nie wiem co dopisac.

pozdrawiam.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.