Mamy luty 2022 :) - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-13, 06:42   #481
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Dobry! Jak tam u Was dziewczyny? Brzuszki rosną? U mnie trochę tak. Gdyby nie tłuszcz to może już można by było poznać.

Zaczynam się niecierpliwić co do wyników NIPT, jednak ciekawość mnie zżera kto tam w brzuchu siedzi. Chciałabym już wybierać imię. Chociaż powiem Wam, że ostatnio nic mi się nie podoba. Jak pomyślę, że to imię będzie towarzyszyć człowiekowi całe życie to ta odpowiedzialność mnie przerasta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 15:56   #482
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

O, temat imienia! Sama mam z tym problem. Szukam takiego, którego się raczej nie zdrabnia i nie ma wielu "form" jak Kasia, Kaśka, Katarzyna i będzie pasował do dorosłego człowieka. Ładnie i słodko brzmiące imiona dla brzdąca mnie nie jarają. Wiecie, szukam imienia, które może nosić przyszła Pani prezes Jak ktoś ma ochotę się podzielić pomysłami to chętnie posłucham
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 16:18   #483
ulotnamelodia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 677
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Oj tak, brzuch roście, dzisiaj na badania jechałam w rozpiętych spodniach. Dopiąć się, bym dopięła, ale było niewygodnie. Też czekam na wyniki sanco, liczyłam, że pojawią się przed weekendem, ale jeszcze kilka dni niepewność. Ja od początku wyczuwam chłopaka, dzisiaj lekarz podpisał się pod przypuszczeniami, sanco będzie jak sąd ostateczny w tej sprawie . Nie będę ukrywać, że marzyłam o córce, ale jakoś myśli krążące wokół syna od początku ciąży pozwoliły oswoić się z tą myślą i przyjąć ją z uśmiechem, najważniejsze, że zdrowy. Co do imion miałam swoje pewniaki przed ciążą, teraz mi się odwidziały. Mężowi moje propozycje się nie podobają, a sam nic nie proponuje, krytykant .


Dziewczyny, mały update ode mnie - dostałam wyniki sanco, będzie zdrowa dziewczyna .

Edytowane przez ulotnamelodia
Czas edycji: 2021-08-13 o 17:57
ulotnamelodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 20:43   #484
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Rewelka, dla mnie może się zdrabniac, ważne żeby właśnie pasowało i małemu bąblowi i później dorosłej osobie. No i ma być ładne. I już problem.

Ulotnamelodia, ale zmiana akcji, gratuluję z całego serca! Cudowna wiadomość. Fajnie jak się marzenie spełnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-14, 09:54   #485
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Rewelka, trzymam mocno kciuki żeby wszystko było dobrze
Co do imienia, to ja mam tak że przed ciążą miałam wybrane ale teraz tak nie do końca jestem przekonana do tego nie mam w ogóle żadnego przeczucia co do płci, więc będę cierpliwie czekać do października do połówkowych, bo może wtedy się dowiemy
Brzuszek rośnie, chociaż w ciągu dnia nadal jestem napompowana i muszę nosić ubrania w rozmiarze L (normalnie noszę S), żeby mi było w miarę wygodnie... Ale już powoli mogę udawać, że to ciążowy a nie wzdęcia
Dodaję foto z rana, czyli faktyczny bobaskowy brzuszek 2021-08-14-10-45-50.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-15, 11:18   #486
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Czesc, ale mam nerwa. Zablokowalam sie totalnie na Facebooku i nie wejde. Mam zalozonego na mega stare konto mailowe, do ktorego nie mam juz od dawna dostepu. No i teraz sie juz nie dostane. Tak ze ten... Albo zaloze nowe konto albo zbojkotuje FB i bede podgladac z konta meza, ale to nie to samo, bo do zadnej grupy nie dolacze.

Od piatku boli mnie brzuch, to troche taki ucisk jakby do toalety trzeba bylo, szczegolnie mocny jak siedze. Nie wiem czy tak ma byc? Moze to to slynne rozciaganie, a ja po prostu nie wiem jak to sie czuje. Za tydzien we wtorek kolejna wizyta u lekarza, a plci jak nie bylo tak nie ma. Robi sie ciekawie.

Psycho, piekny masz brzuszek! W zyciu nie wyglada na wzdecia, to juz ewidentnie ciazowy.

A gdzie Wy jestescie wszystkie? Wzywam Was na dywanik:
Krejzi
Madzia
Fabde
Mariell
ZacpanaRapem
Bursztynoweoczy
Fruczakk
Brakuje Was dziewczyny.
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 11:54   #487
Mariell_
Raczkowanie
 
Avatar Mariell_
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 108
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cześć dziewczyny, sorki że się nie odzywałam. Miałam trochę zajęte dni, dużo się widywałam teraz z rodzina i przyjaciółmi, a poza tym odważyłam się wsiąść do auta męża i prowadzić, co prawda na razie na parkingu i takie króciutkie, łatwe trasy ale to krok do przodu
Nie jestem w stanie odpisać każdej z osobna więc tak zbiorczo cieszę się że u was ok, czekam na wszystkie wyniki badań (zwłaszcza u Ciebie Rewelka bo amniopunkcja to już poważna sprawa ale wierzę że wszystko jest dobrze) i gratuluję wszystkim które poznały płeć .
Widzę że już poruszalyscie temat imion. Mój Kropek zaczął być nazywany już roboczo imieniem które jako jedyne odpowiada i mi i mezowi bo strasznie ciężko nam było się zgrać co do decyzji - do moich propozycji miał zawsze jakieś "ale", a swoich propozycji nie miał .
Więc koniec końców póki co Kropek jest nazywany Frankiem . Wiem że jest dosyć popularne i ten aspekt akurat do końca mi nie odpowiada ale jest bardzo ciężko znaleźć ładne męskie imię. Zobaczymy czy nam się jeszcze odmieni, do końca ciąży jeszcze dużo czasu.
W ogóle jestem troszkę załamana moim brzuchem. Niby dopiero koniec 16 tyg a ja już mam taki bebzon że czuję się jak słonica. I to że waga ciągle pokazuje więcej i więcej też nie pociesza. A przecież trzymam diete, jem zdrowo ze względu na moje problemy z cukrem. Ale zawsze byłam chudzinka więc teraz czuję się po prostu źle w swoim ciele .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mariell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-17, 12:15   #488
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Hej dziewczyny,

Sorki że tak po angielsku zniknęłam ale mieliśmy tydzień urlopu i tak miło spędzaliśmy czas czy to robiąc wycieczki czy robiąc sobie maraton Jurrasic Park że rzadko zaglądałam w telefon.

Nie odpisze na każdy post z osobna ale gratuluję kolejnych potwierdzonych płci 🥰

Rewelka - wzruszyłam się trochę czytając wpis o amnio. Myślę że trafiłaś na wspaniały sztab lekarzy a wasza decyzja jak najbardziej uzasadniona. Będę trzymać kciuki zacisniete żeby wyniki były jak najszybciej a co najważniejsze żebyście byli tym 2-3 procentem gdzie mały nosek to po prostu nic innego jak mały,zgrabny nosek

Hellcat grupa na fejsie nadal nieaktywna,czekamy na Ciebie załóż sobie nowe konto, gdzie tam na męża koncie będziesz dołączać na grup porodowych

Byłam dziś u położnej na rutynowej pogadance. Ciśnienie,mocz, jak się czuje a co najważniejsze - pierwszy raz słuchaliśmy serduszka 🥰 wspaniały dźwięk !

Jutro kończymy 16 tydzień a zaczynamy 17 i w niedzielę jedziemy podejrzeć co ktosiek skrywa między nogami

Czuję się dobrze. Często miewam te słynne bóle wiązadeł - kichnięcie, śmiech, za szybko wstanę to mnie tak z nienacka wpół zgnie. Taki ból jakby mnie ktoś nożem cisnął.

Ale zapamiętałam sobie słowa Hellcat - ciąża boli 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 15:07   #489
fabde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 36
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cześć dziewczyny!
Przepraszam za nieobecność, już się grzecznie melduję

Jestem po pierwszym genetycznym, wszystko jest OK. Dziś było rutynowe USG i w końcu ukazał się DZWONEK! Także będzie chłopak, tak, jak chciałam 🥰🥰🥰

Imię miałam wybrane już lata temu, więc w moim przypadku problemu nie ma - Henryk Ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że decyzja z wyborem imienia to nie lada wyzwanie

Poza tym u mnie nastrój nieco lepszy. Staramy się jakoś dogadać z ojcem Henia, zaczęliśmy wspólną terapię i jest nadzieja co prawda ślubu nie było i jest w związku z tym smutno, ale życie toczy się dalej, świat się nie skończył

Pozdrawiam Was wszystkie i ściskam mocno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fabde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 15:22   #490
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Ojej, az trzy z Was wrocily, cieszę się dziewczyny.

Mariell, gratulacje! Będę brać z Ciebie przykład i też wsiądę chyba za kółko. Franek to bardzo piękne imię i myślę że jak teraz tak na maleństwo mówicie to ciężko Wam będzie później zmienić. A Twój brzuszek to nie czasem częściowo wzdęcia? Bo to naprawdę wygląda jak ciążowy. Ale jak jesteś szczupła to na pewno też szybciej brzuszek widać. I na pewno jest piękny.

Krejzi, dziewczyno, już myślałam że sobie poszłaś forever! Chyba naprawdę będę musiała zrobić konto chociaż kurczę nie bywam tam i stad te problemy. To cudne uczucie usłyszeć serduszko, fajnie że oboje mogliście przy tym być. Kciuki za niedzielę żeby kropek uchylił rąbka tajemnicy. Te bóle to są więzadła?? Nie wiedziałam, ale też mam. Jak kicham to tylko zgieta w przód i trzymam brzuch.

Fabde, cześć! Gratuluję wymarzonego faceta Wy widzę też w staropolskie imiona poszliście, same dostojne chłopaki tu będą I super wieści co do związku! Mocne kciuki żeby Wam się udało, Henio na pewno by się ucieszył.

A ja też mam wieści i u nas będzie bez dzwonków, dziewczynka wyszła z NIPT Jesteśmy oboje zachwyceni, ja pół godziny ryczałam bo absolutnie nie wierzyłam że będzie dziewczyna. Mąż szaleje z radości, od zawsze chciał córeczkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 16:03   #491
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Gratuluję wszystkim które poznały płeć i zazdroszczę że już macie imiona u nas żadne nie pasuje, a chciałabym już jakoś sobie nazwać brzuch

Fabde cieszę się, że jesteście w terapii i trzymam mocno kciuki za to, żeby pomogła!

Ja wczoraj zrobiłam gafę bo pojechałam na drugi koniec miasta na badanie, byłam pewna że mam je w pakiecie, a tu pani na recepcji mówi że mam zniżkę i to będzie 525 zł . Także jestem na razie bez USG i muszę się umówić na jakieś, bo z tego zrezygnowałam, bardzo drogo.

Edytowane przez fruczakk
Czas edycji: 2021-08-17 o 16:08
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-17, 16:07   #492
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Hej, mieliśmy wczoraj jechać na wakacje... Z samego rana się zebraliśmy, ujechaliśmy może z 5km i.... Padła turbina w aucie także szybki powrót do domu i tyle z morza zobaczyliśmy w dodatku mieliśmy jechać w to miejsce już w maju ale mój mały dostał angine i przenieśliśmy na teraz i mówię do męża, że wszystko nam mówi, że mamy tam nie jechać 🤭 niestety kasa przepadła, w dodatku trzeba wyłożyć kasę na naprawę auta także będzie ciężko
Co do samej ciąży to jestem przerażona, jak bardzo ta ciąża się różni od pierwszej. Poszłam dziś na dół do sklepu a czułam się jakbym maraton przebiegła moja wydolność wynosi -100, tyle samo co libido

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 16:23   #493
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Fabde - gratuluję dzwonka 🥰 Mój tata miał na imię Henryk, wspaniałe imię. Jeśli będzie syn u nas to na drugie mu dajemy Henryk
Cieszę się że są postępy z ojcem Henia. Ślub ślubem,nie ucieknie. Mam nadzieję że dacie radę sobie wszystko wyjaśnić i przypomnicie sobie co was kiedyś do siebie zbliżyło i za co się kochaliście.

Hellcat gratuluję dziewczynki 🥰
Rozumiem że sezon na kupowanie różowatości został otwarty ?

Niestety Mężu nie słyszał serduszka live bo do położnej tylko ja mogę wejść ale nagrałam mu pięknie na telefonie.
Też się pochwalę że dzisiaj pojechałam sama do położnej autem. Niecałe 10 min jechania a chyba 15 min mi zajęło parkowanie 🤣 myślałam że wysiądę i poproszę jakiegoś faceta żeby mi zaparkował bo mi ciśnienie skakało pod sufit a przecież miałam mieć badane za
kilka minut

Tak te bóle gdzie sie człowiek zgina w pół to podobno więzadła są. 2 dni temu mnie ramię bolało a google oczywiście najgorsze scenariusze pokazywał. Dziś położnej wspomniałam to powiedziała że ciąża boli w różnych miejscach , nawet w ramieniu może 🥴

Fruczakk ups dobrze że Ci wpierw tych badań nie zrobili a później nie zaśpiewali ceny bo byś pewnie miała większe zdziwko.


Psycho - No masz ale pech ! Faktycznie los wam coś mówi chyba żebyście tam nie jechali. Szkoda pieniążków i tego ze mały jednak morza nie zobaczy ale mam nadzieję uda się wam gdzieś jeszcze wyskoczyć. Może góry dla odmiany?


A że tak zapytam dziewczyny - czujecie już ruchy ?
Jak mnie tak dzisiaj położna tym Dopplerem dociskała to pytała czy nie czuje tych ruchów które mogłyśmy słyszeć ale ja nic nie czuję jeszcze. Może i dobrze bo później człowiek schizuje czy kopie o czasie, czy nie za mało, nie za dużo 🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 16:31   #494
Mariell_
Raczkowanie
 
Avatar Mariell_
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 108
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Fabde gratuluję chłopca ️ i cieszę się że próbujecie się dogadać z ojcem dziecka, powodzenia na terapii 🤞.
Hellcat, po pierwsze to zakładaj konto na fb i dołączaj do grupy bez gadania . A po drugie może troszkę brzucha to wzdęcie ale już nie mam takich wzdec jak na początku ciąży. Ja jestem z tych co by chciały żeby brzuch wyszedł jak najpóźniej - lubilam swoją figurę . No ale Franek już powinien mieć gdzieś plus minus koło 11 cm (tak mówią aplikacje, dowiem się konkretnie za tydzień na wizycie jak go podejrzymy na usg) więc w sumie gdzieś się musi pomieścić.
Też mam takie bole po bokach na wysokości bioder jak za szybko wstanę na przykład. Dobrze że mówicie ze to normalne .
A po trzecie, najważniejsze, gratuluję córy .
xPsychox kobieto, ty to masz przygody. Jak nie choroby to zepsute auto. Współczuję wakacji i wydatków związanych z naprawa samochodu . Ale z kondycja to Cie rozumiem doskonale bo moja też poleciała na łeb na szyję. W ogóle mam wrażenie że ostatnio to tylko jem i śpię . Natomiast co do libido to u mnie trzyma się na bardzo dobrym poziomie .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mariell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 16:32   #495
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez krejzicatlady Pokaż wiadomość
Fabde - gratuluję dzwonka 🥰 Mój tata miał na imię Henryk, wspaniałe imię. Jeśli będzie syn u nas to na drugie mu dajemy Henryk
Cieszę się że są postępy z ojcem Henia. Ślub ślubem,nie ucieknie. Mam nadzieję że dacie radę sobie wszystko wyjaśnić i przypomnicie sobie co was kiedyś do siebie zbliżyło i za co się kochaliście.

Hellcat gratuluję dziewczynki 🥰
Rozumiem że sezon na kupowanie różowatości został otwarty ?

Niestety Mężu nie słyszał serduszka live bo do położnej tylko ja mogę wejść ale nagrałam mu pięknie na telefonie.
Też się pochwalę że dzisiaj pojechałam sama do położnej autem. Niecałe 10 min jechania a chyba 15 min mi zajęło parkowanie 🤣 myślałam że wysiądę i poproszę jakiegoś faceta żeby mi zaparkował bo mi ciśnienie skakało pod sufit a przecież miałam mieć badane za
kilka minut

Tak te bóle gdzie sie człowiek zgina w pół to podobno więzadła są. 2 dni temu mnie ramię bolało a google oczywiście najgorsze scenariusze pokazywał. Dziś położnej wspomniałam to powiedziała że ciąża boli w różnych miejscach , nawet w ramieniu może 🥴

Fruczakk ups dobrze że Ci wpierw tych badań nie zrobili a później nie zaśpiewali ceny bo byś pewnie miała większe zdziwko.


Psycho - No masz ale pech ! Faktycznie los wam coś mówi chyba żebyście tam nie jechali. Szkoda pieniążków i tego ze mały jednak morza nie zobaczy ale mam nadzieję uda się wam gdzieś jeszcze wyskoczyć. Może góry dla odmiany?


A że tak zapytam dziewczyny - czujecie już ruchy ?
Jak mnie tak dzisiaj położna tym Dopplerem dociskała to pytała czy nie czuje tych ruchów które mogłyśmy słyszeć ale ja nic nie czuję jeszcze. Może i dobrze bo później człowiek schizuje czy kopie o czasie, czy nie za mało, nie za dużo 🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My w górach mieszkamy, więc to dla nas żadna rozrywka haha chcielibyśmy pojechać, mamy już wstępną rezerwację w inne miejsce ale na razie nie mówię na głos, żeby nie zapeszać...
Ja niestety ruchów jeszcze nie czuję i pewnie nie poczuję tym razem tak szybko, bo mam łożysko z przodu a szkoda, bo w pierwszej ciąży czułam już delikatnie w 14tc a kopniaki w 17tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 17:23   #496
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

U mnie libido jest ojoj jest

Fruczakk, z imieniem to skończymy tak, że jak się maleństwo urodzi to będziemy na gwałt szukać. Z tym badaniem to niezła sytuacja, naprawdę dobrze, że cenę od razu podali bo tak to byś miała suprajz na koniec.

Psycho, ale pech. Jakaś zła passa z tym miejscem.

Krejzi, szykuje się na pierwszy zakupy ciuchowe. Pomysł z nagraniem serduszka super, kradnę. Ja tak samo bym parkowała jak Ty, na 100%.

Co do ruchów to podobno standardowo się czuje w okolicach 20. tygodnia, przy czym szczupłe kobiety i te przy kolejnej ciąży wcześniej, a przy nadwadze i łożysku z przodu raczej później. Jako że spełniam dwa ostatnie warunki uciesze się jak w ogóle coś poczuje.

Mariell, robię to konto na szybko bo tak być nie może no! Kurczę, ja tam chciałam brzuszek, ale ja mam od lat więc to chyba raczej pragnienie wytłumaczenia tłuszczu ciążą Ty masz bóle po bokach? Ja raczej w dole brzucha i to jak złapie to klekajcie narody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 18:08   #497
Mariell_
Raczkowanie
 
Avatar Mariell_
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 108
Dot.: Mamy luty 2022 :)

To jak tak mówicie o tym czuciu ruchów to chyba też sobie poczekam. Bo mam łożysko z przodu po prawej stronie podobno. A już się cieszyłam że może jeszcze ze 2 tyg i coś już się będzie dało poczuć
Hellcat, no ja te bole to czuje jako takie mocne ukłucia, tak po bokach, przy pachwinach pod kośćmi biodrowymi, no nie wiem jak to wytłumaczyć
Dziewczyny, w ogóle chciałam zacząć kompletować jakieś ubranka, ale się zorientowałam ze nie mam pojęcia jakie, czy body kopertowe, czy zapinane przy szyi, czy z zakładkami, jakie rozmiary, ile czego jest potrzebne, czy same długie rękawy, czy krótkie przy zimowym dziecku też . Nie chcę kupować na czuja bo mi się coś spodobalo a się okaże kompletnie nieprzydatne. W rodzinie wszystkie dzieci były głównie pozna wiosna, lato i jesień więc nie mam porównania do naszego lutowego. Orientujecie się może czy gdzieś na necie da się znaleźć takie listy wyprawkowe ale sprawdzone żeby nie było miliona niepotrzebnych rzeczy albo same macie już takie listy? Albo powiedzcie co same już kupujecie? Potrzebuje pomocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mariell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 18:20   #498
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cześć dziewczyny!
Widzę, że na razie pół na pół co do płci, ciekawe
My z imieniem dla dziewczynki problemu mieć nie będziemy, za to dla chłopca mamy trzy typy u mnie libido jest, za to męża przy sobie nie mam, więc i tak wszystko nie w porę a z kondycji to sama się śmieje, tak jak piszecie - poziom -100
W zwykłych spodniach się jeszcze dopinam chociaz już mnie uwierają. Za to w sukienkach zaczyna być widać piłeczkę i jeśli ktoś wie, że jestem w ciąży to już to zdecydowanie widzi.

Rewelka111 trzymamy kciuki i czekamy na wieści! Obojętnie co by nie było lepiej wiedzieć..

fruczakk ja zawsze idąc do lekarza mam tyle samo jak za wizytę normalną - teraz mnie zagwozdka dopadła czy za prenatalne nie miało być więcej, ale lekarzowi było głupio się odezwać. W sumie nawet nie pytałam ile tylko dałam jak zwykle🤣

XPsychox cały czas jakieś przeboje.. współczuję. Ale to może rzeczywiście znak, że to miejsce nie jest dla Was. A co do różnic to ja się śmieje, że za pierwszym razem nawet nie czułam, że jestem w ciąży, a teraz wszystkie możliwe objawy z mega natężeniem

Febde, a może dobrze, że tak wyszło z tym ślubem. Go zawsze możecie jeszcze wziąć- po terapii mam nadzieje, będziecie się fajnie dogadywać, bo jednak takie wsparcie w tym okresie jest mega ważne.

krejzi ja czuję ruchy🥰 od zaszłego tygodnia w sumie. Wiadomo, że z jakimś super natężeniem, ale jestem w stanie powiedzieć, kiedy maluch nie śpi. Mąż jak przyłożył ucho do brzucha tez twierdzi że czuł- nie wiem czy rzeczywiście czy chciał czuć. Chociaż w sumie rzeczywiście jak małe się uaktywnilo to w tym momencie mówił że czuję. Łzy w oczach miał. Kochany🥰

HellcatRedeye rób nowe konto koniecznie "pragnienie wytłumaczenia tłuszczu" zniszczyłaś mnie tym🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O i z newsów to kupiliśmy wózek 🤣
Co ciekawe inicjatorem i sprawcą zamieszania był mąż
__________________
kierowca od 26.03.2015r.








Edytowane przez ZacpanaRapem
Czas edycji: 2021-08-17 o 18:21
ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 19:24   #499
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

U mnie z ruchami jest cyrk bo ja mam jeszcze ruchy fantomowe z poprzedniej ciąży. Na szczęście zanikają ale np. wczoraj poczułam kopniaka pod żebrem .

Mariell mam córkę z grudnia, urodziła się długa na 56 cm i chyba z miesiąc nosiła rozmiar 56, potem znowu z miesiąc 62. Dopóki nie zrobiło się w miarę ciepło to nosiła głównie body z długim rękawem + polspiochy albo pajacyki z długim rękawem.

Zdecydowanie polecam bodziaki kopertowe, ja bałam się zakładać jej coś przez główkę dopóki szyja nie zrobiła się sztywniejsza .

Poszukam jutro mojej listy wyprawkowej i mogę tu wrzucić jeśli się komuś przyda jestem na świeżo więc pamiętam jeszcze co się u nas sprawdziło a co było kupione niepotrzebnie.


ZacpanaRapem jaki wózek kupiliście ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-17, 19:42   #500
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Mamy luty 2022 :)

fruczakk jak najbardziej dawaj listę, na pewno nam się przyda ja się zastanawiam właśnie od czego zacząć zakupy



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kierowca od 26.03.2015r.








Edytowane przez ZacpanaRapem
Czas edycji: 2021-08-17 o 19:44
ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 19:43   #501
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Mamy luty 2022 :)

A wózek mamy taki w_zek_3w1_kinderkraft_prime_1.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kierowca od 26.03.2015r.







ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 20:08   #502
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Mariell, jak tak opisujesz te bóle to może to nawet jest to samo. Ciężko tak do końca po opisie poznać. Ja też nie mam pojęcia o wyprawce, zielonego. Ani nie wiem ile pieluch kupowac ani jakie ubranka, juz nie wspominając o tych wszystkich artykułach higienicznych dla mnie.

Fruczakk, bardzo prosimy o listę od Ciebie, jest na wagę złota. I jeszcze masz doświadczenie z zimowym bobasem to już w ogóle.

Zacpanarapem, bardzo ładny! Podoba mi się to połączenie szarości z jasnym brązem. Jak się nazywa ten wózek?

My mamy chyba wybrany wózek, a już na pewno łóżeczko kupimy od znajomych za ułamek ceny. A że jest zwykle białe to pasuje nam do sypialni i ogólnie do każdego wystroju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 20:15   #503
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Mamy luty 2022 :)

HellcatRedeye tez nam się marzy białe łóżeczko. Do tego musimy kupić dużą komodę. I zażyczyłam sobie fotel żebym mogła karmić w spokoju
A wózek to Kinderkraft Priam zobaczymy jak będzie z wkładką w środku, ale pusty jest super zwrotny i lekki
Podobał mi się Roan bloom, ale to już typowo pod dziewczynkę, a jak nie wiemy kto tam siedzi..

Jaki chcecie wózek?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kierowca od 26.03.2015r.







ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 21:08   #504
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

My patrzyliśmy póki co na ten, to jest niemiecka marka, Bergsteiger Venedig. Jak widać retro bo ja zawsze o takim marzyłam. Spodobał mi się ten granat a tu dziewczynka. Wózek ma 9,7 punktów na 10 w jakimś tam zestawieniu. Chce na dniach pojechać do sklepu i różne obejrzeć, przejechać się bo dopiero wtedy będę mogła się zdecydować.

No dobra laski, jest nas już 8 na FB, rozkminiam która jest która i wiem raptem dwie. 4424715-01.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 21:32   #505
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
My patrzyliśmy póki co na ten, to jest niemiecka marka, Bergsteiger Venedig. Jak widać retro bo ja zawsze o takim marzyłam. Spodobał mi się ten granat a tu dziewczynka. Wózek ma 9,7 punktów na 10 w jakimś tam zestawieniu. Chce na dniach pojechać do sklepu i różne obejrzeć, przejechać się bo dopiero wtedy będę mogła się zdecydować.

No dobra laski, jest nas już 8 na FB, rozkminiam która jest która i wiem raptem dwie. Załącznik 7756323

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak naa będzie więcej to zrobię listę z nickami
Myślę, że jeszcze na pewno trochę dziewczyn dołączy, jak nie po prenatalnych to po połówkowych a jeśli nie to też fajnie, takie kameralne grono będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-18, 10:49   #506
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Dziewczyny, dzięki za wsparcie wszystkich. Przyszły wyniki. Już na 100% zdrowa! Dawajcie plis tą listę - zaczynam szoping :P

No i chyba imię wybrane - Nina. Choć po tym wszystkim myślę o Izabeli, skoro ma mieć nos jak Skorupko.
__________________
...

Edytowane przez rewelka111
Czas edycji: 2021-08-18 o 10:52
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-18, 12:28   #507
Mariell_
Raczkowanie
 
Avatar Mariell_
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 108
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Fruczakk wstaw listę jeśli możesz to dużo nam pomoże mi na pewno .
ZacpanaRapem piękny wózek
Hellcat też ciekawy ale stwierdzam że nie w moim typie .
Rewelka bardzo się cieszę! Ogromne gratki i kamień z serca że z panna wszystko w porzadku ️ Nina - piękne imię.

Ja od rana przepadłam na stronie internetowej H&M. Jakie te ciuszki są pieeeekne . Ale jeszcze nie zamawiam, tylko chce się zorientować. Jednak chyba najpierw muszę wyglądać te ubranka na żywo żeby sobie zobrazować te rozmiary

PS. ZacpanaRapem świetnie zauktalizowalas pierwsza stronę, te autka i kwiatki mnie rozczulily

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mariell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-18, 12:45   #508
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Mamy luty 2022 :)

HellcatRedeye mi się u kogoś podobają te retro wózki, ale sama bym takiego nie chciała
Wiesz, dla dziewczynki to w sumie każdy kolor będzie odpowiedni, a dopiero dodatki można dodać już typowo dziewczęce ja jak oglądam te kołderki, kocyki.. już sama nie wiem co bym chciała, a tu jeszcze dwa tygodnie do werdyktu

XPsychox to kiedy się przenosimy na facebook? Lista się przyda, zdecydowanie

rewelka111 świetne wieści! teraz już w 100% na spokojnie możesz się cieszyć tym stanem, każdej z nas tego życzę. Nina też mi się podoba🥰

Mariell_ ja ostatnio mam szał na przeglądanie Ty cudowności. W c&a jeszcze są śliczne.. ale też na razie nic nie kupuje, bo w nowe szkoda mi inwestować jak nie wiem kto tam mieszka; a bardzo mało jest uniseksów.
Co do rozmiarów one są wszystkie takie małe, że nie mogę ogarnąć, że nasze szkraby się w to zmieszczą 🤣 już chyba zapomnialam jaki był mój syn te 9 lat temu

Co do listy, staram się na bieżąco ją ogarniać- jak kogoś brakuje lub ma niepełne informacje to krzyczeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kierowca od 26.03.2015r.







ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-18, 13:13   #509
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Zacpana, to ja już chyba mogę oficjalnie poprosić o dopisanie. 32 lata 1 dziecko Nina, tp 02.02 (podobno może być wcześniej, ale będę robić wszystko aby dociągnąć do 02.02 bo mi się data wyjątkowo podoba )
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-18, 14:19   #510
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Rewelka - tak bardzo się cieszę,nie masz pojęcia
Z tym że nie wszystkie Izabele mają ładne,zgrabne noski 🤣

Hellcat jak już Psycho zamknie grupę to się napewno wszystkie lepiej poznamy ☺
Wózek extra ! My nadal nic niewiemy. Czekamy na płeć i chyba też zaczniemy konkretnie szukać.


Dziewczyny od 3 dni zmagam się z jakimiś żołądkowymi problemami i od 3 nocy nie spałam porządnie. Właśnie wzięłam popołudnie wolne od pracy bo czuje się totalnie wypompowana i takie mnie ciążowe emocje zalały że siedziałam i płakałam bo byłam głodna strasznie a niewiedzialam co chce zjeść 🤣🤣🤣



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-05 16:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.