mieszkanie - dylemat - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-05, 19:32   #31
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Myślę, że co najwyżej zmieniają położenie gniazdek. Nadal jest to mniejsze przedsięwzięcie, bo korki i puszki zostają, tylko ciągniesz kabel. No i nie żelbet - idzie dużo szybciej.

Ale dziwi mnie to, bo pewnie jakby się ktoś postarał, to szło by zmienić położenie już wcześniej. No i wątpię, żeby kładli mniej niż trzyżyłowy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gniazdka można zmienić i jest to bezpłatne, ale jest ich po prostu mało i każda dodatkowe gniazdko to dodatkowa kasa i to zazwyczaj jest absurdalna kwota, taniej wychodzi zrobić to po odbiorze, a nie płacić za każdą zmianę lokatorska. Poza tym nie wszyscy mają wszystko zaplanowane w stu procentach, po odbiorze może się okazać, że chcesz coś inaczej, wtedy idzie wszystko do zmiany.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Spoko, tylko żelbet jest najtrudniejszym materiałem do remontu. A często trzeba zrobić elektrykę i hydraulikę, jak się człowiek przeprowadza.

Warto, żeby to była świadoma decyzja i żeby uwzględnić to w kosztach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co to za różnica? W nowych też jest żelbet. Nie wkuwają Ci rur w ściany i musisz sama sobie to zrobić ( teoretycznie nie można, ale wiadomo jak jest).
To ogólnie patologia budowlana, powinni robić ścianki instalacyjne, ale wiadomo metry stracone i nikt za nie nie zapłaci biednemu developerowi.
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2023-03-05 o 19:33
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-05, 22:58   #32
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: mieszkanie - dylemat

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89521465]Gniazdka można zmienić i jest to bezpłatne, ale jest ich po prostu mało i każda dodatkowe gniazdko to dodatkowa kasa i to zazwyczaj jest absurdalna kwota, taniej wychodzi zrobić to po odbiorze, a nie płacić za każdą zmianę lokatorska. Poza tym nie wszyscy mają wszystko zaplanowane w stu procentach, po odbiorze może się okazać, że chcesz coś inaczej, wtedy idzie wszystko do zmiany.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[COLOR="Silver"]

[/QUOTE]

A da się jakoś doinstalować więcej gniazdek nieinwazyjnie? Czy trzeba kuć ściany? Zastanawiam się czy warto i ile coś takiego mogłoby kosztować (pieniędzy i zachodu)



Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-05, 23:49   #33
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 098
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
A da się jakoś doinstalować więcej gniazdek nieinwazyjnie? Czy trzeba kuć ściany? Zastanawiam się czy warto i ile coś takiego mogłoby kosztować (pieniędzy i zachodu)



Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Jeśli instalacja jest w porządku to można po prostu puścić kable po wierzchu, jeśli wizualnie to komuś nie przeszkadza. Ale jeśli instalacja jest stara jak świat to trzeba będzie wymienić i wtedy tak całkiem nieinwazyjne się nie da.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 06:52   #34
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
A da się jakoś doinstalować więcej gniazdek nieinwazyjnie? Czy trzeba kuć ściany? Zastanawiam się czy warto i ile coś takiego mogłoby kosztować (pieniędzy i zachodu)



Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
No mogą ci też kable dyndac ze ściany albo być poprowadzone korytkiem na zewnątrz, ale jest to mega nieestetyczne. Osobiście uważam, że lepiej się przemęczyć i wykuć.

Tylko obstawiam, że fachowiec sobie uczciwie policzy za kucie w żelbecie, także współczuję, jeśli ktoś nie ma sprzętu do pożyczenia, żeby się męczyć samemu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 08:45   #35
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: mieszkanie - dylemat

W moim mieście niedawno oddano do użytku osiedle zamknięte. Pominę fakt, że usytuowanie w środku drogi przelotowej, pełno spalin, pociągi, hałas. Po krótkim czasie głębokie pęknięcie na zewnętrznych, wykończonych ścianach. Mieszkańcy zgłosili a firma oświadczyła, że nie znają się i każdy budynek pracuje po wybudowaniu i takie pęknięcia są normalne. Czyli wiosek: budujesz, wykańczasz zewnętrzne ściany po to, żeby pękło i żeby trzeba remontować i znów wykończeniówka. Bardzo ekonomiczne i każdy budynek tak ma . Mieszkania w środku bardzo akustyczne, słychać od sąsiadów wszystko, najnormalniej prowadzona rozmowę, stuknięcie filiżanki o stół. Nasi znajomi tam zamieszkali i są w szoku.
tinpanalley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 12:48   #36
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
W moim mieście niedawno oddano do użytku osiedle zamknięte. Pominę fakt, że usytuowanie w środku drogi przelotowej, pełno spalin, pociągi, hałas.
Zawsze się zastanawiam, kto kupuje tego typu mieszkania i jaka jest jego motywacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 13:19   #37
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Zawsze się zastanawiam, kto kupuje tego typu mieszkania i jaka jest jego motywacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogą nie mieć wyboru, może podoba im się okolica, a nie zdają sobie sprawy jakie to będzie głośne.
W mojej okolicy buduje się właśnie takie osiedle - od czteropasmowej trasy prowadzącej z mostu będzie je oddzielać tylko pas zieleni i chodnik. A od innej strony działki stoi najbardziej uczęszczany w okolicy wiadukt. A sloganem osiedla jest:
Zamieszkaj w harmonii z otoczeniem
Inwestycja jest na etapie dziury w ziemi, część mieszkań już ponoć kupiona, na osiedlowych grupach też sporo o nie pytań.

__________________
So much internet so little time.

Edytowane przez Taranka
Czas edycji: 2023-03-06 o 13:24
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-06, 13:24   #38
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Zawsze się zastanawiam, kto kupuje tego typu mieszkania i jaka jest jego motywacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najczęściej młodzi ludzie, którzy chcą mieszkać w nowym budownictwie, zamkniętym, z ładną fasadą, tarasami. Jest koniunktura na to, jest wysyp takich osiedli. Ale, jak wiadomo, nasz epoka charakteryzuje się tym, że bogiem jest pieniądz,który wszystko usprawiedliwia. W jego imię można wszystko. Oszczędność urasta do rangi cnoty. Deweloperzy chcą przede wszystkim szybko i tanio zarobić na ludzkich potrzeba i też próżności.
tinpanalley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 13:31   #39
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Zawsze się zastanawiam, kto kupuje tego typu mieszkania i jaka jest jego motywacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może chcą konkretną okolicę, a to jest jedyne mieszkanie, które pasuje im cenowo, układem, metrażem, itp.
Poza tym mam wrażenie, że sporo osób woli mieszkać w nowym budownictwie, niż starym i są gotowi na różne kompromisy/niedogodności, żeby w nowym mieszkać.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 13:42   #40
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
Najczęściej młodzi ludzie, którzy chcą mieszkać w nowym budownictwie, zamkniętym, z ładną fasadą, tarasami. Jest koniunktura na to, jest wysyp takich osiedli. Ale, jak wiadomo, nasz epoka charakteryzuje się tym, że bogiem jest pieniądz,który wszystko usprawiedliwia. W jego imię można wszystko. Oszczędność urasta do rangi cnoty. Deweloperzy chcą przede wszystkim szybko i tanio zarobić na ludzkich potrzeba i też próżności.
Mam wrażenie, że niektórym na hasło "nowe" mózg jakby zwalnia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:03   #41
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: mieszkanie - dylemat

Ludzie kupują takie mieszkania przede wszystkim z jednego prostego powodu- bo są tańsze. Teraz deweloperzy idą w ilość nie w jakość. Zdecydowanie bardziej wolę starsze bloki, bo są bliżej centrum i nie patrzysz sąsiadom w okna. Nowe bloki stoją praktycznie jeden na drugim, pomiędzy nimi betonoza. Zgadzam się jednak z tym, że nowe osiedla dają jakiś tam powiew luksusu, bo swój dziedziniec, prywatną siłownię i pachną nowością. Niektórym się to podoba. Jak są zadowoleni to luz, ale dla mnie większość tych nowych osiedli kto jest patodeweloperka. Moi znajomi się jarają takim mieszkaniem, a zwłaszcza dużym tarasem, bo mieszkanie jest na parterze. To, że okna wychodzą na chodnik koło klatki i że cały czas mają zasłonięte zasłony, to inna kwestia. Tak samo jak to, że na tym tarasie w lecie nie idzie wysiedzieć, bo jest jak na pustyni, a do tego wszędzie dookoła sąsiedzi.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-06, 14:10   #42
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ludzie kupują takie mieszkania przede wszystkim z jednego prostego powodu- bo są tańsze. Teraz deweloperzy idą w ilość nie w jakość. Zdecydowanie bardziej wolę starsze bloki, bo są bliżej centrum i nie patrzysz sąsiadom w okna. Nowe bloki stoją praktycznie jeden na drugim, pomiędzy nimi betonoza. Zgadzam się jednak z tym, że nowe osiedla dają jakiś tam powiew luksusu, bo swój dziedziniec, prywatną siłownię i pachną nowością. Niektórym się to podoba. Jak są zadowoleni to luz, ale dla mnie większość tych nowych osiedli kto jest patodeweloperka. Moi znajomi się jarają takim mieszkaniem, a zwłaszcza dużym tarasem, bo mieszkanie jest na parterze. To, że okna wychodzą na chodnik koło klatki i że cały czas mają zasłonięte zasłony, to inna kwestia. Tak samo jak to, że na tym tarasie w lecie nie idzie wysiedzieć, bo jest jak na pustyni, a do tego wszędzie dookoła sąsiedzi.
O to to! Nie powiem, dotychczas też miałam taka wizję nowych osiedli. Ale kiedy oglądałam je od środka, to czar prysnął. Najbardziej zdumiały i zniechęciły mnie cienkie ściany. Chcąc nie chcąc żyjemy życiem innych, słysząc najbardziej prywatne sprawy.
tinpanalley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 15:04   #43
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ludzie kupują takie mieszkania przede wszystkim z jednego prostego powodu- bo są tańsze. Teraz deweloperzy idą w ilość nie w jakość. Zdecydowanie bardziej wolę starsze bloki, bo są bliżej centrum i nie patrzysz sąsiadom w okna. Nowe bloki stoją praktycznie jeden na drugim, pomiędzy nimi betonoza. Zgadzam się jednak z tym, że nowe osiedla dają jakiś tam powiew luksusu, bo swój dziedziniec, prywatną siłownię i pachną nowością. Niektórym się to podoba. Jak są zadowoleni to luz, ale dla mnie większość tych nowych osiedli kto jest patodeweloperka. Moi znajomi się jarają takim mieszkaniem, a zwłaszcza dużym tarasem, bo mieszkanie jest na parterze. To, że okna wychodzą na chodnik koło klatki i że cały czas mają zasłonięte zasłony, to inna kwestia. Tak samo jak to, że na tym tarasie w lecie nie idzie wysiedzieć, bo jest jak na pustyni, a do tego wszędzie dookoła sąsiedzi.
nowe osiedla mają również jeden niezaprzeczalny plus - mają garaże podziemnie i jak się kupi miejsce to jest gdzie zaparkować.

mieszkam teraz na super osiedlu z lat 70. zielono, spokojnie, blok w dobrym stanie, świetna lokalizacja. ale szlag mnie trafia jak przychodzi zaparkować samochód. godzina krążenia nikogo tutaj nie dziwi. kupiłabym garaż albo wynajęła miejsce, ale nie ma.

jeśli ktoś nie potrzebuje samochodu, to spoko. ale jeśli ktoś ma służbowy, pracuje za miastem czy ma hobby wymagające wyjazdów, to jest to koszmar.

rozwiązaniem są niby nowsze osiedla z lat dwutysięcznych z parkingami podziemnymi. ale tutaj ceny są wyższe i jeśli mieszkanie jest zadbane to schodzi na pniu.
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 16:16   #44
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: mieszkanie - dylemat

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:12
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 16:37   #45
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
mam wrażenie, że zupełnie nie zrozumiałaś co napisałam.




a tak swoją drogą, to z ciekawości oglądałam mieszkanie do sprzedania w moim bloku i podpytywałam agenta nieruchomości jak tu z parkowaniem (bo nie przyznałam się że mieszkam 3 klatki obok). to mi niezły kit wciskał jak to nie ma problemu, bo są dodatkowe parkingi i on nigdy nie musiał szukać miejsca i w ogóle zawsze tyle widzi miejsc wolnych.

yhm, to pewnie tak dla czystej rozrywki jeździłam wczoraj od 20:40 prawie do 21:30 szukając miejsca. zaparkowałam ostatecznie 1,5 km od bloku i szłam na obcasach w śnieżycy (padał mocno śnieg i wiało). i nawet nie powiem, żebym była zaskoczona, bo to norma o takich godzinach. bezproblemowo to sobie można zaparkować wczesnym popołudniem jak ludzie są w pracy albo na weekendowych wyjazdach/zakupach.

więc ten.. nikt mnie nie przekona, że w dużych miastach parkowanie na starych osiedlach nie jest problematyczne i gorzej jest na nowych osiedlach w nowych osiedlach można sobie kupić miejsce parkingowe i problem się rozwiązuje. na starych trzeba kombinować i mieć nadzieję, ze to wystarczy

Edytowane przez Sodalite
Czas edycji: 2023-03-06 o 16:56
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 16:46   #46
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
My mamy bardzo dużo sprzętów plus w niektórych pomieszczeniach chcieliśmy gniazdka na innej ścianie (no i chcieliśmy ich więcej + rozprowadzić w ścianach instalacje do internetu i alarmu). Była opcja naniesienia zmian na projekt deweloperski, ale kupowaliśmy dom już po etapie dziury w ziemi i zwyczajnie się nie wyrobiliśmy z formalnościami, zanim położyli elektrykę. Uznaliśmy, że lepiej skuć i poprawić od razu, zanim zaczniemy wykańczać niż za jakiś czas już w urządzonym domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-07, 00:05   #47
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: mieszkanie - dylemat

Mam podobny dylemat, w starych mieszkaniach dużo bardziej podoba mi się lokalizacja oraz układ, np. często ubikacja czy kuchnia są osobno, ogólnie więcej pokoji, ktoś powie, że ciasnota, dla mnie plus za to nowe mają większe okna i windę z poziomu parteru, w starym bloku trzeba chociaż kawałek zawsze wyjść. No i największy minus - czynsz. Obecnie gdzie wynajmuję mam ponad 800 zł, a mieszkanie przecież nowsze nie będzie i coraz więcej będzie szło na remonty. Nowe mieszkania nie mają też tak rozdmuchanej administracji. Sama nie wiem co robić, boję się, że kupując z rynku wtórnego wkopię się z kosztami na lata.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-07, 07:30   #48
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
O to to! Nie powiem, dotychczas też miałam taka wizję nowych osiedli. Ale kiedy oglądałam je od środka, to czar prysnął. Najbardziej zdumiały i zniechęciły mnie cienkie ściany. Chcąc nie chcąc żyjemy życiem innych, słysząc najbardziej prywatne sprawy.

No wiadomo, że taki niby ładny, zadany teren plus nowe klatki itp. to fajnie wygląda, ale ja i tak uważam, że to nie jest tak ważne i jednak istotniejsze są dla mnie inne rzeczy.


Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
nowe osiedla mają również jeden niezaprzeczalny plus - mają garaże podziemnie i jak się kupi miejsce to jest gdzie zaparkować.

mieszkam teraz na super osiedlu z lat 70. zielono, spokojnie, blok w dobrym stanie, świetna lokalizacja. ale szlag mnie trafia jak przychodzi zaparkować samochód. godzina krążenia nikogo tutaj nie dziwi. kupiłabym garaż albo wynajęła miejsce, ale nie ma.

jeśli ktoś nie potrzebuje samochodu, to spoko. ale jeśli ktoś ma służbowy, pracuje za miastem czy ma hobby wymagające wyjazdów, to jest to koszmar.

rozwiązaniem są niby nowsze osiedla z lat dwutysięcznych z parkingami podziemnymi. ale tutaj ceny są wyższe i jeśli mieszkanie jest zadbane to schodzi na pniu.

To akurat jest prawda. Jeszcze niektóre bloki mają parking za szlabanem. Ja niestety nie mam. Ogólnie nie zdarzyło mi się żebym jakoś długo szukała miejsca, po prostu czasem jest kawałek dalej, ale nie jakoś bardzo daleko. No ale jest to upierdliwe jak się idzie np. z zakupami



Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Tańsze w porównaniu do nowych w centrum.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-07, 22:13   #49
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
W moim mieście niedawno oddano do użytku osiedle zamknięte. Pominę fakt, że usytuowanie w środku drogi przelotowej, pełno spalin, pociągi, hałas. Po krótkim czasie głębokie pęknięcie na zewnętrznych, wykończonych ścianach. Mieszkańcy zgłosili a firma oświadczyła, że nie znają się i każdy budynek pracuje po wybudowaniu i takie pęknięcia są normalne. Czyli wiosek: budujesz, wykańczasz zewnętrzne ściany po to, żeby pękło i żeby trzeba remontować i znów wykończeniówka. Bardzo ekonomiczne i każdy budynek tak ma . Mieszkania w środku bardzo akustyczne, słychać od sąsiadów wszystko, najnormalniej prowadzona rozmowę, stuknięcie filiżanki o stół. Nasi znajomi tam zamieszkali i są w szoku.
Mieszkam w nowym bloku od jakiś 6 lat, bardzo blisko centrum miasta i jestem zadowolona. Ściany mamy super dźwiękoszczelne, bo praktyczne nie słychać sąsiadów. Musi się mocno niemowlę rozszlochać zaraz obok, żeby cokolwiek było słychać. Jak pojechałam do znajomego, co mieszka w starszym bloku (lata 70/80?) to po nocach nie mogłam spać tak się wszystko niosło. Wystarczyło, że ktoś wstał przed 5 kawę wypić i pierdnąć, a niosło się po całym pionie jakby to zespół kombi przyjechał grać i trąbić na dzień sołtysa. Także moim zdaniem to jest kwestia indywidualna. Wszystko trzeba sprawdzać na ile się da, zrobić sobie porównanie za i przeciw.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-08, 07:56   #50
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Mieszkam w nowym bloku od jakiś 6 lat, bardzo blisko centrum miasta i jestem zadowolona. Ściany mamy super dźwiękoszczelne, bo praktyczne nie słychać sąsiadów. Musi się mocno niemowlę rozszlochać zaraz obok, żeby cokolwiek było słychać. Jak pojechałam do znajomego, co mieszka w starszym bloku (lata 70/80?) to po nocach nie mogłam spać tak się wszystko niosło. Wystarczyło, że ktoś wstał przed 5 kawę wypić i pierdnąć, a niosło się po całym pionie jakby to zespół kombi przyjechał grać i trąbić na dzień sołtysa. Także moim zdaniem to jest kwestia indywidualna. Wszystko trzeba sprawdzać na ile się da, zrobić sobie porównanie za i przeciw.
Ja pisałam o konkretnym miejscu. I oczywiście, tak, jak piszesz, trzeba sprawdzić samemu wszystko i pamiętać, że zawsze można sprzedać i poszukać innego, kiedy coś okaże się nie tak.
tinpanalley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 11:38   #51
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: mieszkanie - dylemat

Z nowymi blokami to trzeba mocno uważac, żeby się nie zdziwić. U mnie niedaleko postawili bloczki z pięknym widokiem na panoramę miasta i Wawel. Po czym deweloper kupił sąsiednią działkę i zasłonił ludziom ten widok, za który zapłacili...teraz mają widok na kuchnię sąsiada.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 12:17   #52
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: mieszkanie - dylemat

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:12
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 12:20   #53
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
To akurat jest prawda. Jeszcze niektóre bloki mają parking za szlabanem. Ja niestety nie mam. Ogólnie nie zdarzyło mi się żebym jakoś długo szukała miejsca, po prostu czasem jest kawałek dalej, ale nie jakoś bardzo daleko. No ale jest to upierdliwe jak się idzie np. z zakupami
bo to jeszcze zależy gdzie to osiedle. w małych miastach problem, może być mniejszy, w większych może być większy. jak w pobliżu jest zakład pracy (który nie daj boże ma 2 lub 3 zmiany) i który nie ma parkingu to to też wpływa, bo ludzie, którzy przyjeżdżają samochodami będą parkować na osiedlach. jeśli w pobliżu są fajne restauracje albo sklepy to też jest gęściej popołudniami, wieczorami i w weekendy. osiedle osiedlu nie równe. ale np Kraków to ma prawie wszędzie problem. nie znam nikogo, kto mieszka w mieszkaniu bez miejsca parkingowego i nie narzeka na możliwości parkowania
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 15:29   #54
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

No i mnie była kosmetyka elektryki i hydrauliki.


Łatwiej dorzucić gniazdko teraz, pociągnąć hydraulikę dokładnie tak, jak mi potrzeba, niż potem pruć ściany albo ciągnąć przedłużacz przez pół pokoju. Nawet pociągnąć i zostawić, żeby potem była łatwa możliwość dodania gniazdka/lampy w tym miejscu, bo może mi się kiedyś zachce.


No i jest jeszcze plus, że jako właściciel potem doskonale wiesz, co gdzie leci, jak jest podłączone i dlaczego.



To nie było prucie, o takim pruciu od zera i zakładaniu nowej nie słyszałam.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 19:31   #55
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Zawsze się zastanawiam, kto kupuje tego typu mieszkania i jaka jest jego motywacja.
Blisko na drogę przelotową. Taniej. Hałas nie wszystkim przeszkadza.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 19:42   #56
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: mieszkanie - dylemat

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:12
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 20:12   #57
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: mieszkanie - dylemat

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Prawda. Jednak myślę, że często w takich sytuacjach decyduje cena.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 21:27   #58
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: mieszkanie - dylemat

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:12
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 21:38   #59
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: mieszkanie - dylemat

Ja już bym teraz nie wybrała mieszkania w bloku. Ciągle jakieś hałasy. A to czyjś pies wyje pół dnia, a to dziecko uspałaś i minutę później ktoś zaczyna wiercić udarową w sasiednia ścianę, a to ktoś muzykę głośno puszcza, gdy pracujesz z domu.

A najwięcej hejtu jest na tych osiedlowych grupach, gdzie każdy każdego jedzie. Ktoś zwrócił uwagę, że pies wyje caly dzień? No jak tak można zwracać uwagę, przecież to odgłosy normalnego życia, trzeba było w domku w lesie zamieszkać, to byś miał panie ciszę ! A najbardziej syczą ludzie, którzy parkują poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi i dostają mandaty od straży miejskiej. Już na fejsbuczku śledztwo na całego, kto donosi do straży miejskiej i czego to komu nie zrobią, jak się dowiedzą kto to jest.

Korytarze brudne, ludzie często śmiecą i nie poczuwają się do posprzątania po sobie. A najgorsze z najgorszych jak masz po sąsiedzku tzw "apartamenty na wynajem". Często ktoś kupuje kilka mieszkań pod interes na wynajem np. studentom. Tacy ludzie nie mieszkają na stałe i maja gdzies zarowno sąsiadów, czystość jak i atmosferę. Palą papierosy, brudza białe ściany swoimi oponami od rowerów albo policja do nich przyjeżdża bo są krzyki.

Najgorsze, że te szeregówki czy bliźniaki, to też masz sąsiadów przez ścianę, tylko mniej ich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 21:45   #60
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: mieszkanie - dylemat

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:12
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-13 14:04:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.