Kwietniówki 2018 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-17, 19:11   #91
anetka924
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 442
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
A my jutro z rana do lekarza... Młoda zaczęła w nocy kaszleć i trzeba z tym iść. Nie wiem jak dla mnie dziwne zjawisko - na dworze tak nie kaszle... a w domu raz na jakiś czas, dobrze, że mimo wszystko śpi spokojnie ale już miałam chwilę zwątpienia czy na pogotowie nie jechać.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Głupie pytanie..może udaje? mój tak się nauczył że jak czasami na niego nie patrzę to pokasłuje. Co prawda czuć różnicę między wymuszonym a prawdziwym. Jest manipulant, co będzie później?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

My od dwóch miesięcy w spacerowce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetka924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-17, 19:12   #92
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez anetka924 Pokaż wiadomość
Głupie pytanie..może udaje? mój tak się nauczył że jak czasami na niego nie patrzę to pokasłuje. Co prawda czuć różnicę między wymuszonym a prawdziwym. Jest manipulant, co będzie później?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

My od dwóch miesięcy w spacerowce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, raczej przez sen by nie udawała.... aczkolwiek spała dzisiaj całą noc. Obudziła się dopiero o 5 na picie....

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-17, 23:21   #93
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

A mi sie wydawalo, ze to jeszcze za wczesnie na spacerowke. Chyba tez sprobujemy. I jak waszym maluchom sie podoba w spacerowkach?
My tez sie chustujemy, ale to na krotsze wypady, szybkie zakupy itp. Moje plecy nie wytrzymuja zbyt dlugo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017

Edytowane przez czilala4
Czas edycji: 2018-09-17 o 23:43
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-17, 23:37   #94
pomaranczowyogrod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 200
Dot.: Kwietniówki 2018

Hej dopiszecie mnie też? Byłam z wami ale mało się udzielalam, Wojtek urodzil się 05.04, 4170g i 57 cm

Rośnie jak na drożdżach, ma juz 8kg i jest co nosić jesteśmy na mm, mały pije nutramigen bo ma nietolerancje laktozy i bardzo mi ulewa . Rozszerzam już mu dietę i bananowi oraz brokułowi mówi nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pomaranczowyogrod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 07:32   #95
anetka924
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 442
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez pomaranczowyogrod Pokaż wiadomość
Hej dopiszecie mnie też? Byłam z wami ale mało się udzielalam, Wojtek urodzil się 05.04, 4170g i 57 cm

Rośnie jak na drożdżach, ma juz 8kg i jest co nosić jesteśmy na mm, mały pije nutramigen bo ma nietolerancje laktozy i bardzo mi ulewa . Rozszerzam już mu dietę i bananowi oraz brokułowi mówi nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie na jabłko się krzywi, próbowałam najsłodszego nawet ale i tak kwasi się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetka924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 09:21   #96
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

W czym karmicie maluszki? Sadzacie w krzeselku, bujaczku czy na kolanach? Ktoras stosuje blw?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 09:30   #97
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

Dziewczyny a w jakiej pozycji sadzacie dziecko w spacerowce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-18, 10:04   #98
anetka924
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 442
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a w jakiej pozycji sadzacie dziecko w spacerowce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie na płasko, czasami na półpłasko ale rzadko i to raczej moi rodzice go tak kładą ŻEBY LEPIEJ WIDZIAŁ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetka924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 10:13   #99
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a w jakiej pozycji sadzacie dziecko w spacerowce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kładę na leżaka ale czasami jej ciut podniose. Na typowe siedzenie przyjdzie czas.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 10:25   #100
anetka924
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 442
Dot.: Kwietniówki 2018

Nie nadążam powoli czytać fora, jestem jeszcze na forum panien młodych 2019 -tam to się udzielają jakieś 15 str dziennie.

U nas idą kolejne ząbki słyszałam że są takie dzieci co przechodzą bezobjawowo. Nie moje. Do tego doszedł okres morderca
Okazało się że moja szwagierka oczekuje 3 dziecka. Nikt prócz mnie nie wie i miałam nikomu nie mówić(do potwierdzenia u gin) ale powiedziałam TŻ bo tak konspirowała że się domyślił że coś się dzieje, myślał że coś niedobrego i żyć mi nie dał. Ona się dowiedziała i wpadła w jakiś szał że już cała rodzina wie bo widzi po spojrzeniach matko z jednej str ma prawo mieć pretensje ale powiedziałam TŻ ale co miałam zrobić jak się martwił.A wg. mnie nikt nie wie tylko wpadła w paranoje co zresztą mi też się przytrafiło jak zaszłam.Proszę doradzcie coś.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Kochane czy ktoś próbował ma własną rękę wekować owocki w słoikach bobovita? Kurcze jak zalałam gorącym musem wyparzone i odwróciłam do góry dnem ale wieczko się nie wciągnęło.No to zalałam wodą na 3/4 i gotowałam 30 min. Znów odwróciłam do góry dnem a one się otworzyły i mus wypłynął ktoś wie jaki błąd popełniłam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Aaaa i pisałam jeszcze o aferze z mamą lekarz. Ktoś pytał o co dokładnie halo. Więc mama lekarz wydała ebook który jest teraz w promo za 60 zł z 80 zł. No i na jakimś forum mamowym dziewczyny zrzuciły się i podzieliły tym ebookiem. Autorka oskarżyła je o kradzież własności intelektualnej na instagramie i ruszyła dyskusja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetka924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 10:53   #101
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Leje... normalne leje.... to niech każdy pisarz pozwie każdego czytelnika bo ja czasami też pozyczam książki hahahaha

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-18, 11:21   #102
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

No to zrobiła sobie niezła antyreklamę
Ja w spacerówce na leżąco wożę, dopóki dziecko nie siedzi samo nie powinno się go wozić na siedząco
Ja zamierzam stosować BLW za jakieś dwa, trzy tygodnie pewnie zaczniemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 11:30   #103
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez anetka924 Pokaż wiadomość
Nie nadążam powoli czytać fora, jestem jeszcze na forum panien młodych 2019 -tam to się udzielają jakieś 15 str dziennie.

U nas idą kolejne ząbki słyszałam że są takie dzieci co przechodzą bezobjawowo. Nie moje. Do tego doszedł okres morderca
Okazało się że moja szwagierka oczekuje 3 dziecka. Nikt prócz mnie nie wie i miałam nikomu nie mówić(do potwierdzenia u gin) ale powiedziałam TŻ bo tak konspirowała że się domyślił że coś się dzieje, myślał że coś niedobrego i żyć mi nie dał. Ona się dowiedziała i wpadła w jakiś szał że już cała rodzina wie bo widzi po spojrzeniach matko z jednej str ma prawo mieć pretensje ale powiedziałam TŻ ale co miałam zrobić jak się martwił.A wg. mnie nikt nie wie tylko wpadła w paranoje co zresztą mi też się przytrafiło jak zaszłam.Proszę doradzcie coś.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Kochane czy ktoś próbował ma własną rękę wekować owocki w słoikach bobovita? Kurcze jak zalałam gorącym musem wyparzone i odwróciłam do góry dnem ale wieczko się nie wciągnęło.No to zalałam wodą na 3/4 i gotowałam 30 min. Znów odwróciłam do góry dnem a one się otworzyły i mus wypłynął ktoś wie jaki błąd popełniłam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Aaaa i pisałam jeszcze o aferze z mamą lekarz. Ktoś pytał o co dokładnie halo. Więc mama lekarz wydała ebook który jest teraz w promo za 60 zł z 80 zł. No i na jakimś forum mamowym dziewczyny zrzuciły się i podzieliły tym ebookiem. Autorka oskarżyła je o kradzież własności intelektualnej na instagramie i ruszyła dyskusja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem Twoja szwagierka trochę przesadza ,rozumiem że nie chciała mówić ale Ty nie powiedział nikomu obcemu tylko bratu.
Ja też Jeszcze czekam z roszeżeniem ale ostatnio podałam tak na prubę marchewkę gotowana pokrojoną w słupki i tak się bawiła i nawet coś zjadła z tego ale ile było gadania Teściów przy tym , będzie ciężko z nimi w tym temacie
A tak wogule to chciałam się pożalić na mojego Tż ,mieliśmy wczoraj rocznicę ślubu i nic nie dostałam wiem że to może głupie ale trochę mi przykro bo myślałam że w tym roku jakąś jedną małą różyczkę dostanę.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Muminka2
Czas edycji: 2018-09-18 o 11:34
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 11:34   #104
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

A moja lubi kwaśne, wczoraj w mig wysaała mandarynkę ze skórki a ulubiona jest brzoskwknia i banan. Z warzywami jest ciężko. Je zazwyczaj u mnie na kolanach.
W spacerówce jeździ całkiem na leżąco ale ostatnio chusta rządzi i tak spędza większość czasu poza domem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 12:20   #105
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

No wlasnie bo widze, ze wszystkie macie juz spacerowki a chyba tylko ja gondole jeszcze, ale skoro dzieci w nich leza to w sumie po co zmienialyscie juz wozki?

U nas znowu dzien marudy, juz mi cierpliwosc siada.

Muminka rozumiem Cie doskonale, ja tak samo sie czulam w dzien matki, liczylam ze dostane cos od malego ale ojciec nie wpadl na pomysl aby cos kupic aby Ignas mogl mi wreczyc, i tez mi bylo mega smutno tym bardziej ze inni pytali sie mnie co dostalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 12:29   #106
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez anetka924 Pokaż wiadomość
Nie nadążam powoli czytać fora, jestem jeszcze na forum panien młodych 2019 -tam to się udzielają jakieś 15 str dziennie.

U nas idą kolejne ząbki słyszałam że są takie dzieci co przechodzą bezobjawowo. Nie moje. Do tego doszedł okres morderca
Okazało się że moja szwagierka oczekuje 3 dziecka. Nikt prócz mnie nie wie i miałam nikomu nie mówić(do potwierdzenia u gin) ale powiedziałam TŻ bo tak konspirowała że się domyślił że coś się dzieje, myślał że coś niedobrego i żyć mi nie dał. Ona się dowiedziała i wpadła w jakiś szał że już cała rodzina wie bo widzi po spojrzeniach matko z jednej str ma prawo mieć pretensje ale powiedziałam TŻ ale co miałam zrobić jak się martwił.A wg. mnie nikt nie wie tylko wpadła w paranoje co zresztą mi też się przytrafiło jak zaszłam.Proszę doradzcie coś.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Kochane czy ktoś próbował ma własną rękę wekować owocki w słoikach bobovita? Kurcze jak zalałam gorącym musem wyparzone i odwróciłam do góry dnem ale wieczko się nie wciągnęło.No to zalałam wodą na 3/4 i gotowałam 30 min. Znów odwróciłam do góry dnem a one się otworzyły i mus wypłynął ktoś wie jaki błąd popełniłam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Aaaa i pisałam jeszcze o aferze z mamą lekarz. Ktoś pytał o co dokładnie halo. Więc mama lekarz wydała ebook który jest teraz w promo za 60 zł z 80 zł. No i na jakimś forum mamowym dziewczyny zrzuciły się i podzieliły tym ebookiem. Autorka oskarżyła je o kradzież własności intelektualnej na instagramie i ruszyła dyskusja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie paranoje miała siostra. Ja byłam w okolicach 2 mc i byliśmy na weselu z moją mamą i siostrą. Jeszcze nie mówiłam nikomu bo byliśmy przed badaniami itp., ale jej powiedziałam bo siedzieliśmy razem przy stoliku i by się od razu domyśliła po tym że nic nie wypiłam. No i jest toast na wejściu, wszyscy biorą szampana, ja odmówiłam i stałam bez kieliszka. I ona całe wesele się nakręcała że na pewno WSZYSCY wiedzą że jestem w ciąży bo kieliszka nie wzięłam. A oczywiście ona była jedyną osobą która na to zwróciła uwagę .

Z tym e-bookiem to faktycznie jest to kradzież bo ty nie pożyczasz od kogoś książki, tylko ją kopiujesz. Ale rozumiem laski, 50 zł to duża kwota, zwłaszcza za coś co nie ma nawet formy fizycznej. Ogólnie w Polsce książki i e-booki są strasznie drogie :/.

Ja córkę karmiłam już w krześle do karmienia, ale ona sam siedziała kiedy rozszerzaliśmy dietę. Jedynej rzeczy której nie jadła to były też brokuły. Nie wiem dlaczego ta papka była taka ohydna. Ja sama brokuły i kalafior lubię, ale po tym czymś w słoiczku mi się nie dobrze zrobiło. Osobiście najgorsze danie słoiczkowe z jakim miałam do czynienia to było kurczak z jabłkiem, mdliło mnie od samego zapachu.

BLW u mnie by się na początku nie sprawdziło, mała nie chciała gryźć (późno ząbkowała). Dopiero tak koło 8 mc zaczęła sama coś próbować jeść, a koło roku już jadła łyżeczką.

Ja spacerówki jeszcze nie używam. Tak jak przy córce przeniosę małego gdy sam zacznie się podciągać do siedzenia w wózku. Ogólnie to chłopaka tak ciągnie do siadania że ja nie wiem. Podciąga się za moje ręce prawie do siedzenia, jak zrobi to z impetem odpowiednim o nawet siada, a jeszcze widzę że nie jest na to gotowy . Muszę o tym pogadać z lekarzem bo 4 i pół mc to zdecydowanie za wczas na siedzenie. Córka w jego wieku to się ledwo do podnosiła do jakiś 30 -45 stopni. A on od razu ile tylko się da, a potem wierzga nogami żeby do przeważyło i usiadł.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 13:47   #107
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
No wlasnie bo widze, ze wszystkie macie juz spacerowki a chyba tylko ja gondole jeszcze, ale skoro dzieci w nich leza to w sumie po co zmienialyscie juz wozki?

U nas znowu dzien marudy, juz mi cierpliwosc siada.

Muminka rozumiem Cie doskonale, ja tak samo sie czulam w dzien matki, liczylam ze dostane cos od malego ale ojciec nie wpadl na pomysl aby cos kupic aby Ignas mogl mi wreczyc, i tez mi bylo mega smutno tym bardziej ze inni pytali sie mnie co dostalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spacerówka jest całkiem inaczej zbudowana i nawet jak bobas leży to ma już dużo większe pole widzenia. Mój w gondoli już nie chciał kompletnie jeździć, marudził strasznie a w spacerówce jest git

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 14:47   #108
anetka924
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 442
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
No wlasnie bo widze, ze wszystkie macie juz spacerowki a chyba tylko ja gondole jeszcze, ale skoro dzieci w nich leza to w sumie po co zmienialyscie juz wozki?

U nas znowu dzien marudy, juz mi cierpliwosc siada.

Muminka rozumiem Cie doskonale, ja tak samo sie czulam w dzien matki, liczylam ze dostane cos od malego ale ojciec nie wpadl na pomysl aby cos kupic aby Ignas mogl mi wreczyc, i tez mi bylo mega smutno tym bardziej ze inni pytali sie mnie co dostalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smutaski może jeszcze się zrehabilitują. My się w gondoli nie mieścimy plus są pasy a mój wyczynia już powoli cuda z dupką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Mówię TŻ o tej aferze z ebookiem a on na to jako fan Wiedźmina. Sapkowski powiedział kiedyś, że książka nie może być droższa od wódki bo wybór jest oczywisty uśmiałam się, mój kochany nerd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetka924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 17:44   #109
Agnieszka_32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 62
Wink Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez emelcia Pokaż wiadomość
Jestem i ja
Ejjj, ale babol jest na starcie - moja Adrianna ważyła 3270g, a nie 3720 proszę zmienić

Rany, miałam taki dziwny dzień, że o 15 zastanawiałam się czy to już mam serdecznie dość czy będzie jeszcze gorzej... Mala od rana jakąś płaczliwa, nic jej nie pasowało

Wklejam odpowiedź jescze z poprzedniego watku (ciekawe czy tak zadziała) :




Powiem szczerze, że książki jeszcze nie czytałam, bo... jescze jej nie mam. Ponoć jeśli ktoś chce zrozumieć blw to pozycja obowiązkowa do przeczytania to "Moje dziecko nie chce jeść" Gonzaleza.
Kurs alaantkow polecam z całego serca, dla mnie to były ostatnio najlepiej wydane pieniądze. Poza materiałami, codziennie był live dotyczący danej lekcji i można było zadawać pytania. Naprawdę dowiedziałam się mega dużo

Co do ząbków. Serio tylko u nas i u Anetki? Dziewczyny przyznawać się!
Chociaż chyba już Mała zatrybila jak cycać z ząbkami, bo dziś tylko raz delikatnie przejechala mi nimi po brodawce. Nie wyobrażam sobie jak będziemy się karmić jak będą górne ząbki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja się przyznaję, Basia ma dwie dolne jedynki Nie odczuwam tego bo karmię ją mlekiem odciąganym z butelki


Niestety od początku nie chciała chwytać piersi, nie pomogły wizyty doradcy laktacyjnego i neurologopedy, nawet podcięcie wędzidełka pierwszego dnia po wyjściu ze szpitala. Nie chciała jeść i głośno to okazywała.


Powoli przymierzam się do rozszerzania diety. Myślę o blw ale zobaczymy co z tego wyjdzie...


Mam pytanie do mam karmiących piersią.

Czy suplementujecie dzieciaczkom żelazo? Przeczytałam, że po 4 miesiącach zapasy z życia płodowego się kończą i trzeba to robić. Ja póki co nic nie podaję a jak jest u Was.


I jeszcze jedno pytanie.



Córcia zaczęła się obracać z brzucha na plecy jak miała 2 miesiące. Przewracała się kilka razy dziennie, cieszyła, że jej się udaje itp. Ok 4 miesiąca zatraciła tę umiejętność. Teraz nie przewraca się sama wcale. Tylko z moją pomocą. Ma już ponad 5 miesięcy i zastanawiam się czy czekać, czy pokazać ją rehabilitantowi?Mała jest duża i grubiutka (8800). Może jej zwyczajnie ciężko? Sama nie wiem co myśleć. Może któraś z Was też tak miała?
Agnieszka_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-18, 19:07   #110
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Kwietniówki 2018

A my w szpitalu
Oliwia ma zapalenie krtani plus bieguka. Wyszło że to rotawirus..

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

My też jeszcze w gondoli, jakoś ciężko mi się z nią pożegnać, ale teraz na ten ciepły tydzień chciałam wypróbować spacerowke niestety nam się nie uda póki co.. Może jeszcze będzie ładna pogoda jak niunia wyzdrowieje.
Na ten tydzień planowałam też rozszerzenie diety... Też trzeba przełożyć..
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 20:23   #111
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

O rany Emila współczuję chorobska a malutka była szvzepiona przeciwko rota? Zdrówka wam życzę

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 20:24   #112
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wozicie jeszcze maluszki w gondoli czy w spacerowce? My caly czas w gondoli, ale mam wrazenie, ze moja mala zaraz z niej wyjdzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W spacerówce. Tylko, że mój wózek coś mi się nie podoba bo wydaje mi się jakby mały leżał nierówno.
Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a w jakiej pozycji sadzacie dziecko w spacerowce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My na leżąco. Mały nie siedzi więc dlatego.
Cytat:
Napisane przez emila28101987 Pokaż wiadomość
A my w szpitalu
Oliwia ma zapalenie krtani plus bieguka. Wyszło że to rotawirus..

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

My też jeszcze w gondoli, jakoś ciężko mi się z nią pożegnać, ale teraz na ten ciepły tydzień chciałam wypróbować spacerowke niestety nam się nie uda póki co.. Może jeszcze będzie ładna pogoda jak niunia wyzdrowieje.
Na ten tydzień planowałam też rozszerzenie diety... Też trzeba przełożyć..
Zdrówka mam nadzieję, że szybko przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 20:38   #113
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Dużo zdrowia dla was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 20:41   #114
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez emila28101987 Pokaż wiadomość
A my w szpitalu
Oliwia ma zapalenie krtani plus bieguka. Wyszło że to rotawirus..

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

My też jeszcze w gondoli, jakoś ciężko mi się z nią pożegnać, ale teraz na ten ciepły tydzień chciałam wypróbować spacerowke niestety nam się nie uda póki co.. Może jeszcze będzie ładna pogoda jak niunia wyzdrowieje.
Na ten tydzień planowałam też rozszerzenie diety... Też trzeba przełożyć..
Współczuje, szybko wracajcie do zdrowia.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_32 Pokaż wiadomość
Ja się przyznaję, Basia ma dwie dolne jedynki Nie odczuwam tego bo karmię ją mlekiem odciąganym z butelki


Niestety od początku nie chciała chwytać piersi, nie pomogły wizyty doradcy laktacyjnego i neurologopedy, nawet podcięcie wędzidełka pierwszego dnia po wyjściu ze szpitala. Nie chciała jeść i głośno to okazywała.


Powoli przymierzam się do rozszerzania diety. Myślę o blw ale zobaczymy co z tego wyjdzie...


Mam pytanie do mam karmiących piersią.

Czy suplementujecie dzieciaczkom żelazo? Przeczytałam, że po 4 miesiącach zapasy z życia płodowego się kończą i trzeba to robić. Ja póki co nic nie podaję a jak jest u Was.


I jeszcze jedno pytanie.



Córcia zaczęła się obracać z brzucha na plecy jak miała 2 miesiące. Przewracała się kilka razy dziennie, cieszyła, że jej się udaje itp. Ok 4 miesiąca zatraciła tę umiejętność. Teraz nie przewraca się sama wcale. Tylko z moją pomocą. Ma już ponad 5 miesięcy i zastanawiam się czy czekać, czy pokazać ją rehabilitantowi?Mała jest duża i grubiutka (8800). Może jej zwyczajnie ciężko? Sama nie wiem co myśleć. Może któraś z Was też tak miała?
Ja podaję już od miesiąca, ale u mnie jest z powodu konfliktu grup głównych, młody miał anemie i wykorzystał swój zapas dużo wcześniej. Pediatra mi mówiła że w wypadku normalnego zdrowego dziecka nie ma takiej potrzeby bo za chwilę zaczniesz podawać pokarmy stałe w których to żelazo jest (bo w mleku jest go mało). Córce nie podawałam, nie było takiej potrzeby.

Moja mama mi opowiadała że moja siostra była za niemowlaka taką kosmiczną kluchą że nie potrafiła sama siadać do ponad roku . Po prostu była za ciężka. Jak cię to niepokoi to zwyczajnie pogadaj z pediatrą. Mój ma 4,5 mc i jakoś do obracania się nie kwapi.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 21:06   #115
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Freya663 Pokaż wiadomość
Współczuje, szybko wracajcie do zdrowia.



Ja podaję już od miesiąca, ale u mnie jest z powodu konfliktu grup głównych, młody miał anemie i wykorzystał swój zapas dużo wcześniej. Pediatra mi mówiła że w wypadku normalnego zdrowego dziecka nie ma takiej potrzeby bo za chwilę zaczniesz podawać pokarmy stałe w których to żelazo jest (bo w mleku jest go mało). Córce nie podawałam, nie było takiej potrzeby.

Moja mama mi opowiadała że moja siostra była za niemowlaka taką kosmiczną kluchą że nie potrafiła sama siadać do ponad roku . Po prostu była za ciężka. Jak cię to niepokoi to zwyczajnie pogadaj z pediatrą. Mój ma 4,5 mc i jakoś do obracania się nie kwapi.
Mój ma 6 miesięcy ale ze względu na jego problemy i operację mamy opóźnienie o ok miesiąc. Mam nadzieję, że mały w końcu nadrobi... Nie obraca się, a tym bardziej nie probuje jeszcze pełzać, raczkować itp. Od niedawna wróciliśmy do rehabilitacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 21:23   #116
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
O rany Emila współczuję chorobska a malutka była szvzepiona przeciwko rota? Zdrówka wam życzę

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Tak, była szczepiona.


Dzieki dziewczyny
Mam nadzieję że bidulka szybko się wykuruje. Pobiła swojego brata który pierwszy raz w szpitalu był mając 11 miesięcy. Myślałam że ona będzie mniej chorowita
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 21:46   #117
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

Mamy drugi samodzielny obrót na brzuszek
Sama trzyma już butlę z mlekiem, a ogólnie dzisiaj jadła papkę i miała swoją łyżeczkę, trzymała ją i wkładała do buzi, nie chciała oddać na nabieranie, więc jej drugą łyżeczką podrzucałam na tą jej. Jak kończyła ze swojej łyżeczki, to patrzyła na mnie, żebym dokładała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 22:54   #118
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez emila28101987 Pokaż wiadomość
Tak, była szczepiona.


Dzieki dziewczyny
Mam nadzieję że bidulka szybko się wykuruje. Pobiła swojego brata który pierwszy raz w szpitalu był mając 11 miesięcy. Myślałam że ona będzie mniej chorowita
To jeszcze mocniej współczuję eh


W temacie rozszerzania diety to moja dostała ostatnio papaje i banana do rączki, ale nie umiała trafić do buzi. Jak jej trochę pomogłam to banana tylko possala a jak kawałek jej został w buzi to wyplula. Więc chyba jeszcze nie jest gotowa. Nie będę naciskać

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 09:51   #119
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Właśnie dlatego nie szczepilam małego na rota :/ Współczuję pobytu w szpitalu ((

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 10:10   #120
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego nie szczepilam małego na rota :/ Współczuję pobytu w szpitalu ((

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie, nawet jak złapała objawy powinny być łagodniejsze ale jakoś nie widzę żeby były łagodne...
Syna nie szczepilam i nie złapał rota.
Wiec to widać jest loteria...
Aż serce ściska jak patrzę na to moja śmieszke taką bez siły

A teściowa tak mnie wkurza swoimi madrosciami że mądrzejsza od lekarzy się znalazła....
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-22 12:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.