Złe samopoczucie po treningu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-16, 20:33   #1
anka_skakanka_
Raczkowanie
 
Avatar anka_skakanka_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 107

Złe samopoczucie po treningu.


Mam pewien problem - gdy wracam z siłowni (uprawiam głównie cardio), wezmę prysznic i minie pare minut zaczyna mnie mdlić, na co reaguję kichnięciem Autentycznie, zaczyna mi się robić niedobrze, źle się czuję - kichnę - na chwilę jest okej i znowu mnie mdli. Nie ukrywam, trochę odrzuca mnie to od siłowni, nie pozwala mi chodzić zwłaszcza rano, bo potem się po prostu źle czuję.
Wiecie może jak zapobiec złemu samopoczuciu po wysilku? Z czym to może być związane?
__________________
beyhive
anka_skakanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 22:11   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Złe samopoczucie po treningu.

Co pijesz przed/w trakcie/po treningu? Ja tak miałam jak się za bardzo odwadniałam.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 08:53   #3
anka_skakanka_
Raczkowanie
 
Avatar anka_skakanka_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 107
Dot.: Złe samopoczucie po treningu.

Pije bardzo dużo wody przed, po i co najmniej 0,7l w trakcie. Dodam, że złe samopoczucie mija gdy coś zjem - wtedy mija jakiś czas i czuje się już normalnie.
__________________
beyhive
anka_skakanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 11:13   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Złe samopoczucie po treningu.

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Pije bardzo dużo wody przed, po i co najmniej 0,7l w trakcie. Dodam, że złe samopoczucie mija gdy coś zjem - wtedy mija jakiś czas i czuje się już normalnie.



No to masz winowajcę.
Po dużym jak na możliwości danego organizmu wysiłku, reakcje bywają różne. Po dużym wydatku kalorycznym, np. biegacze czy rowerzyści, dośćstadnie zgłaszają różnego rodzaju słabości, pobolewania głowy, drżenia mięśni, mroczki przed oczami (spadek ciśnienia) mdłości, uczucie zimna, senność.


trzeba uzupełnić węglowodany, płyny, porządnie ruszyć krążenie zewnętrzne (wymasować się pod prysznicem szorstką gąbką) i co najwazniejsze, zjeść solidnie po treningu.


Im bardziej będziesz na minusie kalorycznym ogólnie, tym dotkliwsze mogą być takie odczucia potreningowe.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 11:44   #5
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Złe samopoczucie po treningu.

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Pije bardzo dużo wody przed, po i co najmniej 0,7l w trakcie. Dodam, że złe samopoczucie mija gdy coś zjem - wtedy mija jakiś czas i czuje się już normalnie.
Poza tym co napisała cava to warto jeszcze się zainteresować tym, co pić przed, podczas i po treningu. To też jest ważne. Nie chodzi o kolorowe, słodkie jak nie wiadomo co kupowane napoje izotoniczne. Można sobie zrobić domowy izotonik, który też pomaga. Poczytaj o tym, warto. Mi się dużo lepiej ćwiczy i jeździ rowerem na takiej miksturze, niż na samej wodzie.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 09:14   #6
Jinezi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 15
Dot.: Złe samopoczucie po treningu.

Faktycznie, te kupne izotoniki to jest chemia. Można zrobić swój, wystarczy wymieszać wodę z sokiem z cytryny i miodem
Jinezi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 09:55   #7
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Złe samopoczucie po treningu.

Nie trenujesz za długo/zbyt intensywnie? Zwróć uwagę na to co i kiedy jesz i pijesz przed i po treningu. Przed treningiem ok. 1,5-2 h wcześniej zjedz porządny posiłek z węglowodanami, później możesz wypić porcję aminokwasów BCAA. Po treningu też obowiązkowo posiłek. Jeśli sama woda to za mało możesz dorzucić do niej jakieś carbo, albo jak wcześniej wspomniano, zrobić domowy izotonik. Będzie paliwo dla organizmu to powinnaś poczuć się lepiej
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-23 10:55:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.