Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł... - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-05, 11:47   #151
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mieszkanie, które upatrzyłam, ma 38,5m2. Mówiłam o 40m2 w przybliżeniu.
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:55   #152
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88842656]Ja tylko dodam, że spotkałam się z przypadkami, że ceny na olx czy innych portalach sa wystawiane raczej na tym wyższym pułapie, dla orientacji, czy mieszkanie za wyższą cenę zejdzie, czy ma zainteresowanie, ale przy negocjacjach spada. Warto więc szukając mieszkania z rynku wtórnego ma poważnie, skontaktować się ze sprzedającym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Można też patrzeć po grupach na fb do sprzedaży mieszkań bez prowizji, kiedyś jedna wizażanka przesłała mi link do takiej w moim mieście i faktycznie czasem trafiają się fajne okazje, zwłaszcza mniejszych mieszkanek.
Można sprawdzić ale ja bym nie czekała na taka okazję z nastawieniem że wstrzymuję sie aż nie trafi się super oferta poniżej ceny rynkowej.
Jak się domyslam autorka celuje w mieszkania w okolicach 300 tys a takie z rynku wtórnego nawet do remontu schodza obecnie od reki za gotówkę, o negocjacjach najczęściej nie ma mowy. Który sprzedający będzie czekał az załatwi sobie kredyt jak może sprzedac mieszkanie w ciągu tygodnia i zakonczyć sprawę?

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2021-08-05 o 11:57
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 12:19   #153
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 12:37   #154
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Mieszkanie, które upatrzyłam, ma 38,5m2. Mówiłam o 40m2 w przybliżeniu.
Skoro jestes singielka to po co ten metraz? Naprawdę dla jednej osoby zyjacej z pensji w budzetowce, czyli na lasce i nielasce rządzących, szukalabym mieszkania 30m2 jako wystarczające. To tez nizsze rachunki. Po co Ci dwa pokoje na jedna osobe?
Oczywiscie jesli kiedys sie ustatkujesz to możesz wziac w dwie osoby kredyt na cos wiekszego kiedy zarobki będą moze tez lepsze, a kawalerkę wynajac i niech sie sama splaca.
Mowisz ze sprzedaja sie na pniu takie male mieszkanka i nie zdążysz dojsc do doradcy kredytowego. A jakos inni zdaza dojsc? Dla chcacego nic trudnego.
Wogole obecna sytuacja z niskimi stopami kredytowymi spowoduje w niedalekiej przyszlosci upadlosci wielu ludzi ktorzy biora kredyt bo jest tani, nie myslac ze za pol roku może przerosnac ich mozliwosci finansowe. Nawet sa juz kampanie rzadowe o analizowaniu wzrastajacych stop procentowych. Po drugie banki niechetnie dzisiaj daja kredyty. Jak ktos pisal wyzej, mial juz wyliczenia na kredyt po czym ostatecznie bank odmowil. Sama mialam taka sytuacje ze mieszkanie ktore kupilismy z mezem trafilo nam sie fartem z dnia na dzien, bo dogadanemu poprzedniemu kupujacemu bank nie udzielil kredytu w ostatniej chwili. A bylo to z 2 lata temu gdzie sytuacja na rynku byla dosyc stabilna.
Ja bym kupowała ale z rodzaju mikro lub kawalerki, z zamiarem zmiany na wieksze jak zycie pozwoli w przyszłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 12:42   #155
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Napisała że miasto wojewódzkie, metraż 38,5 m2, rynek pierwotny, obrzeża miasta + praca w budzetówce przeciętnie płatna (jak zrozumiałam) to uznałam że taka cena może być na jej możliwości i tyle może niewielkie mieszkanie na obrzeżach kosztować Ale strzelałam
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 12:57   #156
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Skoro jestes singielka to po co ten metraz? Naprawdę dla jednej osoby zyjacej z pensji w budzetowce, czyli na lasce i nielasce rządzących, szukalabym mieszkania 30m2 jako wystarczające. To tez nizsze rachunki. Po co Ci dwa pokoje na jedna osobe?
Oczywiscie jesli kiedys sie ustatkujesz to możesz wziac w dwie osoby kredyt na cos wiekszego kiedy zarobki będą moze tez lepsze, a kawalerkę wynajac i niech sie sama splaca.
Co to znaczy - że "ustatkować się" to znaleźć faceta i z nim zamieszkać? Single to osoby nieustatkowane? A jak nigdy się z facetem nie zwiąże, to będzie wiecznie nieustatkowana?

Dwa pokoje na jedną osobę jak najbardziej rozumiem. Obecnie mieszkam sama w dwupokojowym mieszkanku o metrażu takim, w jaki celuje autorka, i jest mi bardzo wygodnie. Komfort życia jest lepszy, można wydzielić sobie pokój na sypialnię i to jest oaza.A mieszkałam kiedyś z facetem w kawalerce: pokój z aneksem kuchennym, więc mam porównanie.


To tak abstrahują od konkretnej sytuacji autorki, odniosłam się tylko do pogrubionego; możliwe, że u autorki faktycznie najpierw sprawdziłoby się lepiej jednopokojowe mieszkanie z zamiarem zamiany za kilka lat na większe, ale w tym cytowanym poście odczytałam ogólne zdziwienie, że po co nieustatkowanemu singlowi dwa pokoje.
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:09   #157
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Już trochę bez przesady, że dla singla to tylko jeden pokój i przecież to oczywiste, że wystarczy... osobna sypialnia a salon to jest jednak większą przestrzeń życiowa, wydzielenie przestrzeni tylko do spania i do codziennego życia też jest zdrowe. Jeśli kogoś nie stać, to oczywiście lepiej jeden pokój niż nic, ale warto jednak wziąć pod uwagę opcje z choć jednym osobnym pokojem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-05, 13:12   #158
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:17   #159
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

W "nowym budownictwie" to potrafią i osobną sypialnię na 25 metrach zmiescic, i co z tego? Czy te 38m to naprawde taka wielka fanaberia? Autorka juz chce kupic male mieszkanie. W zyciu bym nie kupila klity 28m, chyba, ze pod wynajem
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:20   #160
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:20   #161
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Polecam stronę adresowo nie wiem czy tam przeglądałaś ale często są oferty z rynku wtórnego bezpośrednio od właściciela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-05, 13:22   #162
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dalej mowimy o wysokosci 25 procent, nie wiem dlaczego nie uwzgledniacie zlecen, skoro nawet bank je uwzglednia.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:23   #163
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Co to znaczy - że "ustatkować się" to znaleźć faceta i z nim zamieszkać? Single to osoby nieustatkowane? A jak nigdy się z facetem nie zwiąże, to będzie wiecznie nieustatkowana?

Dwa pokoje na jedną osobę jak najbardziej rozumiem. Obecnie mieszkam sama w dwupokojowym mieszkanku o metrażu takim, w jaki celuje autorka, i jest mi bardzo wygodnie. Komfort życia jest lepszy, można wydzielić sobie pokój na sypialnię i to jest oaza.A mieszkałam kiedyś z facetem w kawalerce: pokój z aneksem kuchennym, więc mam porównanie.


To tak abstrahują od konkretnej sytuacji autorki, odniosłam się tylko do pogrubionego; możliwe, że u autorki faktycznie najpierw sprawdziłoby się lepiej jednopokojowe mieszkanie z zamiarem zamiany za kilka lat na większe, ale w tym cytowanym poście odczytałam ogólne zdziwienie, że po co nieustatkowanemu singlowi dwa pokoje.
Nie lubie tlumaczyc rzeczy oczywistych ale w ogolnym rozumieniu przyjetym spolecznie ustatkowanie sie oznacza zalozenie rodziny. Jedna osoba to nie rodzina, co nie oznacza ze jest gorsza pod jakimkolwiek wzgledem. Moze lepiej sobie radzic w zyciu niz niejedna nieogarnieta rodzina ale co mialam na mysli to zalozenie rodziny. Czepianie sie o slowko nie wnosi nic do tematu.
Obecnie autorka ma pokoj u toksycznych rodzicow. Chyba lepiej miec jeden pokoj z aneksem kuchennym do wlasnego uzytku, niz osobna sypialnie w nieosiagalnym dwupokojwym mieszkaniu z finansowego punktu widzenia? Jakbym byla sama to bym i na własne 20m2 nie narzekala. Z mezem mieszkamy obecnie na 40m2 kawalerka i zyjemy. Mieszkanie kupione inwestycyjnie na start, w planach budowa domu w najbliższych paru latach. Przecież kupno czegos nie definiuje ze utkniesz w tym miejscu do konca zycia, za dziesiec lat mozesz mieszkanie opchnac i dobrac kredyt na cos wiekszego. Albo wynajac male zeby sie splacalo. Jakby dostala dom po rodzicach jako jedyne dziecko to także wizja tej kawalerki to przejsciowy stan rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:27   #164
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:27   #165
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Dalej mowimy o wysokosci 25 procent, nie wiem dlaczego nie uwzgledniacie zlecen, skoro nawet bank je uwzglednia.
Chciałam tylko dodać, że owszem, okrutnie mowiąc, u rodziców też nie mam dwupokojowego mieszkania. Siedzę zatem w moim pokoju, jednocześnie tu spędzając wolny czas i pracując (zlecenia i większośc pracy wykonuję obecnie zdalnie i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się odwrócić). Nie jest to komfortowe, ale być może dlatego, że czuję się tu ogólnie jak w potrzasku. To naturalne chyba, że chcialabym dążyć do polepszenia komfortu.
Oczywiście jeśli nie da się inaczej, to rozważę i kawalerki. Ale tak jak mówilam, w inwestycjach aktualnie dostępnych (w budowie) nie ma w ogóle mieszkań poniżej 35m. Chyba że z wtórnego.

Edytowane przez uska89
Czas edycji: 2021-08-05 o 13:29
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:28   #166
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:29   #167
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Nie lubie tlumaczyc rzeczy oczywistych ale w ogolnym rozumieniu przyjetym spolecznie ustatkowanie sie oznacza zalozenie rodziny. Jedna osoba to nie rodzina, co nie oznacza ze jest gorsza pod jakimkolwiek wzgledem.
Słownik języka polskiego PWN
ustatkować się «zacząć stateczne, spokojne życie»

O rodzinie ani slowa A spokojne zycie mozna wiesc i w pojedynke, o zgrozo, nawet w wynajetym mieszkaniu mozna sie ustatkowac. Wiec swoje mundrosci lepiej zachowaj dla siebie.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:37   #168
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Słownik języka polskiego PWN
ustatkować się «zacząć stateczne, spokojne życie»

O rodzinie ani slowa A spokojne zycie mozna wiesc i w pojedynke, o zgrozo, nawet w wynajetym mieszkaniu mozna sie ustatkowac. Wiec swoje mundrosci lepiej zachowaj dla siebie.
xD nic dodać, nic ująć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 13:46   #169
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Słownik języka polskiego PWN
ustatkować się «zacząć stateczne, spokojne życie»

O rodzinie ani slowa A spokojne zycie mozna wiesc i w pojedynke, o zgrozo, nawet w wynajetym mieszkaniu mozna sie ustatkowac. Wiec swoje mundrosci lepiej zachowaj dla siebie.
Smieszne, zamiast skupic sie na tresci merytorycznej posta to przyczepic sie do SLOWKA. Chyba nie masz żadnych argumentow ani nic ciekawego do powiedzenia w temacie watku skoro potrafisz tylko przytoczyc definicje jednego slowa z calego tekstu. I to jeszcze nie w temacie. Szkoda slow, swoje "mundrosci" wyglaszaj na forum lingwistycznym, bo aktualnie robisz offtop. Moderatorki?

Autorko, widzisz masz teraz do dyspozycji jeden pokoj. Nawet spokojnie nie mozesz zrobic hebraty bo mozesz naciac sie na rodzicow w drodze do kuchni. Moim zdaniem nawet mikrokawalerka bedzie w Twoim wypadku podniesieniem jakosci zycia a przede wszystkim komfortu psychicznego. Zrobisz sie niezalezna. A w przyszlosci jak sytuacja Twoja bedzie STABILNIEJSZA np zdobedziesz lepsze zarobki, kogos do pomocy, to pomyslisz nad kolejnymi krokami.
Moim zdaniem taka kawalerka jest tez super zabezpieczeniem na przyszlosc, przed zakupem czegos w ewentualnej parze. Roznie to w zyciu bywa, mozesz miec meza, kredyt na dwojke, po czym rozejdziecie sie i zostaniesz na lodzie. Kawalerka zakupiona przed slubem zawsze zostanie Twoja i zawsze będziesz miala do czego wrocic.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-05, 13:55   #170
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Nie lubie tlumaczyc rzeczy oczywistych ale w ogolnym rozumieniu przyjetym spolecznie ustatkowanie sie oznacza zalozenie rodziny. Jedna osoba to nie rodzina, co nie oznacza ze jest gorsza pod jakimkolwiek wzgledem. Moze lepiej sobie radzic w zyciu niz niejedna nieogarnieta rodzina ale co mialam na mysli to zalozenie rodziny. Czepianie sie o slowko nie wnosi nic do tematu.
Nie chodzi o czepianie się o słówko, tylko o zwrócenie uwagi na takie krzywdzące stwierdzenia, jakoby singiel nie mógł się ustatkować i jeszcze fanaberią miałyby być dla niego dwa pokoje, na co mu one.



Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Słownik języka polskiego PWN
ustatkować się «zacząć stateczne, spokojne życie»

O rodzinie ani slowa A spokojne zycie mozna wiesc i w pojedynke, o zgrozo, nawet w wynajetym mieszkaniu mozna sie ustatkowac. Wiec swoje mundrosci lepiej zachowaj dla siebie.
Otóż to.



Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jak najbardziej, w przypadku autorki kawalerka to już polepszenie komfortu Więc jeśli nie stać jej obecnie na dwupokojowe mieszkanie, to jak najbardziej warto celować w kawalerkę.
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 14:05   #171
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Nie chodzi o czepianie się o słówko, tylko o zwrócenie uwagi na takie krzywdzące stwierdzenia, jakoby singiel nie mógł się ustatkować i jeszcze fanaberią miałyby być dla niego dwa pokoje, na co mu one.




Otóż to.




Jak najbardziej, w przypadku autorki kawalerka to już polepszenie komfortu Więc jeśli nie stać jej obecnie na dwupokojowe mieszkanie, to jak najbardziej warto celować w kawalerkę.
Przeciez napisalam co mialam na mysli. Uwazam ze w wypadku autorki i mikrokawalerka mialaby racje bytu. Jakby byla singlem milionerem i budowala 400m2 dom zeby zagospodarowac nieuzytkowanymi pokojami ale by ja bylo na to stac to co mi do tego? Autorki nie stac na dwa pokoje to lepiej obnizyc wymagania ale cos miec wlasnego niz porywac sie z motyka na slonce i ostatecznie bank i tak odmowi kredytowania. Zwlaszcza w obecnych czasach.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 14:36   #172
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale z kolei dość pesymistyczne jest założenie, że przez kolejne 30 lat będzie zarabiać tyle samo i nie polepszy się jej sytuacja na rynku pracy.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 15:05   #173
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 15:16   #174
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Kto nie pracował zdalnie mając i do życia i do pracy jeden pokój, ten nigdy nie zrozumie potrzeby i marzeń, by mieć dwa ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 15:19   #175
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88843166]Kto nie pracował zdalnie mając i do życia i do pracy jeden pokój, ten nigdy nie zrozumie potrzeby i marzeń, by mieć dwa ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Właśnie...

Niby jestem na początku drogi. Teoretycznie w moim miejscu pracy jeszcze wiele mogę osiągnac, jest potencjał, w tym międzynarodowy. Wręcz oczekuje się ode mnie tych awansów. Ale ja w tej chwili potrzebuję przestrzeni do tego, żeby móc się rozwijać, tymczasem czasem tam, gdzie mieszkam, nie mogę się w ogóle skupić ani na pracy zawodowej, ani na jakimkolwiek kreatywnym myśleniu.

Edytowane przez uska89
Czas edycji: 2021-08-05 o 15:22
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 15:27   #176
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 15:27   #177
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

No tak, ale tak samo można mieć potrzeby i marzenia, żeby mieć dom z ogrodem, a nie każdego na to stać I w poprzednich postach raczej nie chodziło o to, że dla singla to fanaberia mieć dwa pokoje, tylko że przy dość niskich zarobkach to fanaberia. Ja kiedyś oglądałam kawalerkę poniżej 30 m2 i wyglądała świetnie, jak rozkład mieszkania jest fajny to może być naprawdę ok, tamtą miała duże okna od podłogi do sufitu i do tego dużą loggię, nawet chciałam ją kupić dla siebie ale niestety był podejrzany stan prawny mieszkania. Natomiast do mieszkania dla jednej osoby to by było idealne i przy tym czynsz też niski. Dużo gorzej moim zdaniem wyglądają takie nieustawne mieszkania, gdzie na 40 m2 się próbuje wcisnąć 3 osobne pomieszczenia i można się nabawić klaustrofobii :/

Autorko a nie do końca rozumiem czemu tak się nastawiasz akurat na mieszkanie od dewelopera. Uważaj z tym, mam kilkoro znajomych, którzy coś takiego kupowali i ludzie narzekają, że notorycznie te mieszkania są oddawane do użytku z dużym opóźnieniem ! Poza tym to tanie wykończenie które oni niby oferują jest fatalnej jakości i w praktyce trzeba dużo dopłacać do jakiegoś lepszego albo bardzo szybko robić remont.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 15:32   #178
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:40
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 15:45   #179
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Jedna rzecz mnie dziwi. Skoro autorce jest tak tragicznie z rodzicami, są toksykami i ogólnie życie z nimi to koszmar to dlaczego stamtąd nie ucieknie dla własnego komfortu psychicznego i tymczasowo czegoś nie wynajmie?
Gdybym ja była w takiej sytuacji to spiep*zała bym od nich w podskokach. Wtedy, na spokojnie (bez toksyków nad głową) przemyślałabym kwestię kredytu i szukała odpowiedniego mieszkania.

A autorka musi NA JUŻ
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 15:45   #180
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Właśnie...

Niby jestem na początku drogi. Teoretycznie w moim miejscu pracy jeszcze wiele mogę osiągnac, jest potencjał, w tym międzynarodowy. Wręcz oczekuje się ode mnie tych awansów. Ale ja w tej chwili potrzebuję przestrzeni do tego, żeby móc się rozwijać, tymczasem czasem tam, gdzie mieszkam, nie mogę się w ogóle skupić ani na pracy zawodowej, ani na jakimkolwiek kreatywnym myśleniu.
Niezależność to podstawa, tym bardziej, że chyba jednak nie warto odpuszczać życia na innych polach. Brak takich osób nad głową, jak Twoi rodzice, na pewno uratowałby sporo Twoich zasobów energii. Wg mnie nie ma znaczenia, ile masz M2 (oczywiście mikrokawalerki pomiajm). Dla mnie osobiście ważniejsze byłoby udźwignięcie kredytu, gdyby jednak zlecenia odpadły, bo zdrowie nie pozwoli pociągnąć czegoś ponad etat (a to jest bardziej realne).
Nie poddawaj się z poszukiwaniem mieszkania, mi w klitko-metrazu zajęło to ponad pół roku i nie kupowałam za gotówkę (a w moim mieście są nawet przebijane ceny mieszkań, bardzo często kupowane z gotówkę). Mam 34m, dwa małe pokoje z aneksem. Jest super.
Jeśli chodzi i wykańczanie stanu deweloperskiego i rzeczywiście nie masz wsparcia ŻADNEGO w bliskich to naprawdę może być to wykańczające. Tym bardziej, że po etacie, pewnie po 15 nie leżysz przez Netflixem, tylko dalej pracujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 16:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.