Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-26, 14:10   #1111
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A to można było poprawić? Nie wiedziałam... Też dostałam 200 z kawałkiem..
Właśnie u mnie było tylko jedno źródło, pit od pracodawcy. A u Ciebie jest więcej niż 20 osób zatrudnionych czy mniej? Bo u mnie więcej, może to ma wpływ, bo wtedy pracodawca wypłaca macierzyński.
W ogóle za szybko to wysłałam, zapomniałam nr konta wpisać... Myślałam, że mają jak rok temu wprowadzałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można było ręcznie.
Tylko się teraz zastanawiam czy nie zrobią mi korekty.
No i mnie macierzyński wypłacał ZUS, bo mamy mniej niż 20 osób w firmie.
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Czytalam ze moze automatycznie kwota zostala przyznana po polowie Tobie i mezowi . Wtedy by sie u Was zgadzalo w miare. U mnie nie bo dostalam 120 zl hmmm ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A no może tak być. Ale skąd 120 zł im się wzięło?



Ja miałam z Sinsaya ubranka i były dość ok jak za taką cenę. Teraz znowu zamówiłam tam body.


Fajną kurteczkę taką za pupę na teraz mam z F&F Tesco. Tylko że ją dostałam. No i rozmiarówka jest chyba zaniżona, bo jest na 9-12 miesięcy a dobra na mojego.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 14:32   #1112
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Wlasnie przed chwila przelali to 120. No ja nie wiem. Musze zobaczyc ile u meza wyjdzie ...

Co do sinsay to dla mnie to loteria. Czasem super czasem slabo. A rozmiarowka to juz w ogole. To od nich mialam najbardziej zanizone i najbardziej zawyzone rozmiary

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 17:33   #1113
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć
U mnie też jak się rozliczałem przez internet była suma ponad 200 zł za dziecko ale jak się rozliczyłam z mężem to wskoczyła pełna kwota (chyba 460). No i dzień później już miałam zwrot na koncie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 20:12   #1114
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość

Ja miałam z Sinsaya ubranka i były dość ok jak za taką cenę. Teraz znowu zamówiłam tam body.

Fajną kurteczkę taką za pupę na teraz mam z F&F Tesco. Tylko że ją dostałam. No i rozmiarówka jest chyba zaniżona, bo jest na 9-12 miesięcy a dobra na mojego.
Sinsay pewnie jak pepco, różnie można trafić, w z zeszłym roku kupiłam w pepco super kurteczkę, ale dobrze, że przypomniałaś o Tesco, jutro spojrzę
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 20:14   #1115
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Z tego co pamietam po pierwszy dziecku to dostałam, ale dałabym im jeszcze kilka dni ;-) u mnie podobno na ostatnią chwile dziś wysłali ...

Odebrałam wczoraj dla starszej kurtke w sinsay i spodenki dla młodszej, nic ciekawego od razu oddałam :-( i tym sposobem dalej szukam kurteczki wiosennej najlepiej za pupę. Dzisiaj chyba zmierzę starszej nogę w ccc z tym esize, korzystała któraś z Was ?
Tak, my mierzyliśmy i dobrze zmierzyło. W każdym razie polecam kupić miarę plastikową na allegro gdzie dziecko przykłada stopę. Koszt 10 czy 12 zł i po problemie przy szukaniu obuwia dla maluchów 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Ja się jeszcze nie rozliczyłam🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 20:15   #1116
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej dziewczyny! My dziś się rozliczyliśmy i wyszło 1675zl za dwójkę.
Ja wczoraj się zaszczepiłam (nauczyciel) od 23.00 gorączkuje mega, mam dreszcze i poty na zmianę oraz bol głowy i gardła. Masakra. Taki NOP cala noc cierpiałam, a za to mała miała tylko 2 pobudki - o 00.30 i 5.30 - chyba czula, że matka nie ma siły z nią walczyć. Oby dzisiejsza noc byla rownie laskawa.
Ja kurteczkę wiosenna zamowilam na vinted - dla obu wzielam cocodrillo dwustronne, lubię je jeszcze musze jakas wiatrówke dla młodszej ogarnąć taka bez żadnego ocieplenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 21:43   #1117
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Tak, my mierzyliśmy i dobrze zmierzyło. W każdym razie polecam kupić miarę plastikową na allegro gdzie dziecko przykłada stopę. Koszt 10 czy 12 zł i po problemie przy szukaniu obuwia dla maluchów 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jutro mam nadzieje, że ogarniemy a miarka też dobra rzecz

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! My dziś się rozliczyliśmy i wyszło 1675zl za dwójkę.
Ja wczoraj się zaszczepiłam (nauczyciel) od 23.00 gorączkuje mega, mam dreszcze i poty na zmianę oraz bol głowy i gardła. Masakra. Taki NOP cala noc cierpiałam, a za to mała miała tylko 2 pobudki - o 00.30 i 5.30 - chyba czula, że matka nie ma siły z nią walczyć. Oby dzisiejsza noc byla rownie laskawa.
Ja kurteczkę wiosenna zamowilam na vinted - dla obu wzielam cocodrillo dwustronne, lubię je jeszcze musze jakas wiatrówke dla młodszej ogarnąć taka bez żadnego ocieplenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra ten NOP, teraz wymyślili POP zdrówka !

Też mamy jedną tą kurteczkę dwustronną, w sumie mi bardziej chodzi o coś na deszcz i wiatr
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-26, 22:34   #1118
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! My dziś się rozliczyliśmy i wyszło 1675zl za dwójkę.
Ja wczoraj się zaszczepiłam (nauczyciel) od 23.00 gorączkuje mega, mam dreszcze i poty na zmianę oraz bol głowy i gardła. Masakra. Taki NOP cala noc cierpiałam, a za to mała miała tylko 2 pobudki - o 00.30 i 5.30 - chyba czula, że matka nie ma siły z nią walczyć. Oby dzisiejsza noc byla rownie laskawa.
Ja kurteczkę wiosenna zamowilam na vinted - dla obu wzielam cocodrillo dwustronne, lubię je jeszcze musze jakas wiatrówke dla młodszej ogarnąć taka bez żadnego ocieplenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra z tą szczepionką.
Kornel dziś po szczepionce Bexsero. Ciężki dzień, bo był bardzo marudny, a od 21:00 temperatura 38,5 i po Pedicetamolu nie schodzi. Czekam do 01:00 żeby podać Ibum jesli nic się nie zmieni. Do tego Wiktor znów chory (3 dni w żłobku i rozkręcił się glutowaty katar i kaszel niestety). Pewnie bez antybiotyku nie da rady.
Od środy jest teściowa i nawet ona już nie ma siły (zazwyczaj łyka tabletki nasenne, a u nas po 21:00 pada ze zmęczenia bez tabsów).
Dziewczyny, istny hardcore, dwójka maluchów z małą różnicą wieku. Śpię ostatnio łącznie po 4-6h, w tym połowę tego czasu z synkiem przy piersi 😅
Zmobilizowałam się i systematycznie pozbywam się ciuszków. 56 już poszło, 62 gotowe na odsprzedanie.
Na tapecie mamy temat dostawki i rowerka biegowego. Mamusie starszaków co polecacie? Dostawkę bym chciała z siedziskiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 05:58   #1119
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Masakra z tą szczepionką.
Kornel dziś po szczepionce Bexsero. Ciężki dzień, bo był bardzo marudny, a od 21:00 temperatura 38,5 i po Pedicetamolu nie schodzi. Czekam do 01:00 żeby podać Ibum jesli nic się nie zmieni. Do tego Wiktor znów chory (3 dni w żłobku i rozkręcił się glutowaty katar i kaszel niestety). Pewnie bez antybiotyku nie da rady.
Od środy jest teściowa i nawet ona już nie ma siły (zazwyczaj łyka tabletki nasenne, a u nas po 21:00 pada ze zmęczenia bez tabsów).
Dziewczyny, istny hardcore, dwójka maluchów z małą różnicą wieku. Śpię ostatnio łącznie po 4-6h, w tym połowę tego czasu z synkiem przy piersi
Zmobilizowałam się i systematycznie pozbywam się ciuszków. 56 już poszło, 62 gotowe na odsprzedanie.
Na tapecie mamy temat dostawki i rowerka biegowego. Mamusie starszaków co polecacie? Dostawkę bym chciała z siedziskiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biegówkę mam kinderkrafta 2Way next i młody kocha miłością dozgonną ale przy biegówce trzeba pamiętać, żeby pomierzyć dziecko i spojrzeć na wymiary biegówki, bo są różne wysokości siodełka.

Zdrówka dla chłopaków! Mój starszak miał właśnie jednodobową gorączkę bez żadnych innych objawów, co to za cholerstwo było, nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 07:09   #1120
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na macierzyńskim dostaje się też pit z ZUSu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ja już dostałam jakiś czas temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 08:31   #1121
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Masakra z tą szczepionką.
Kornel dziś po szczepionce Bexsero. Ciężki dzień, bo był bardzo marudny, a od 21:00 temperatura 38,5 i po Pedicetamolu nie schodzi. Czekam do 01:00 żeby podać Ibum jesli nic się nie zmieni. Do tego Wiktor znów chory (3 dni w żłobku i rozkręcił się glutowaty katar i kaszel niestety). Pewnie bez antybiotyku nie da rady.
Od środy jest teściowa i nawet ona już nie ma siły (zazwyczaj łyka tabletki nasenne, a u nas po 21:00 pada ze zmęczenia bez tabsów).
Dziewczyny, istny hardcore, dwójka maluchów z małą różnicą wieku. Śpię ostatnio łącznie po 4-6h, w tym połowę tego czasu z synkiem przy piersi 😅
Zmobilizowałam się i systematycznie pozbywam się ciuszków. 56 już poszło, 62 gotowe na odsprzedanie.
Na tapecie mamy temat dostawki i rowerka biegowego. Mamusie starszaków co polecacie? Dostawkę bym chciała z siedziskiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domyślam się o czym mówisz choć u nas różnica 3 lata więc Agata już od dawna gada, odpieluchowana i tfu tfu wychorowana, Oliwia trochę „lepsza” niż starsza choć od kilku dni na drugą drzemkę nie może zasnąć nawet w wózku a widać, że zmęczona. Dużo siły, za chwile wiosna, w maju mam nadzieje będzie po chorobach

Dostawke mamy mini i u nas się sprawdza a i tak czasem kopne butem. Rowerek mamy Fjessa, ale Agata chyba po mnie strachliwa w sportach i kiepsko jeździ trochę lepiej hulajnoga, wszyscy polecają rowerek cruzee. Dla młodszej marzy mi się SCOOTANDRIDE, sąsiedzi mają i super sobie radzi młody.

Wczoraj byłam na regulacji brwi, dziś fryzjer trzeba się wziąć za zgubienie brzucha
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-27, 08:39   #1122
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Książkę się na szczęście czyta szybko i na początek wystarczy połowa ;-) mi jest łatwiej karmiąc czytać na telefonie niż papierową książkę niestety :-(
Kochana mogłabyś mi jednak podesłać tą książkę? Faktycznie bym poczytała podczas karmienia bo do papierowej nie mam kiedy usiąść normalnie



Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Tylko automatycznie mi wpisali ulgę na dziecko w wysokości 200 ileś zł. Według moich wyliczeń za mało, bo wychodzi jakoś 97 z czymś ulgi za każdy miesiąc, w którym już dziecko było na świecie. Czyli od sierpnia do grudnia wyszło ponad 400 zł. Poprawiłam, ciekawe czy mi to zaakceptują.
Trzeba pilnować tego ich automatycznego rozliczenia, mi źle wyliczyło ulgę za Stefcię (za Hanię dobrze a za Stefcię powinno być połowa pełnej kwoty bo 6 miesięcy czyli 556 zł z groszami a wskoczyło mi 278 zł. Czytałam wczoraj artykuł że właśnie jest problem z ulgą na dziecko w programie epit, często błędnie wylicza. Ale poprawiłam i tyle, wyszło zwrotu za dwie 1669 zł. Ale na przelew pewnie sobie poczekam



Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Odebrałam wczoraj dla starszej kurtke w sinsay i spodenki dla młodszej, nic ciekawego od razu oddałam :-( i tym sposobem dalej szukam kurteczki wiosennej najlepiej za pupę. Dzisiaj chyba zmierzę starszej nogę w ccc z tym esize, korzystała któraś z Was ?
Ja też w tym tygodniu odebrałam kurtkę dla starszej ale ja jestem zadowolona Jest dość cienka ale ma miłą polarową podszewkę, kaptur i jest taka dłuższa na czym mi zależało. Na bluzę idealna a ja wolę kilka warst i w razie co zdjąć niż jedną grubszą. Obkupiłam też obie w Pepco i jeszcze skorzystałam z promocji w H&M. Także są gotowe na wiosnę, starsza tylko własnie też buty potrzebuje.



Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj się zaszczepiłam (nauczyciel) od 23.00 gorączkuje mega, mam dreszcze i poty na zmianę oraz bol głowy i gardła. Masakra. Taki NOP cala noc cierpiałam, a za to mała miała tylko 2 pobudki - o 00.30 i 5.30 - chyba czula, że matka nie ma siły z nią walczyć. Oby dzisiejsza noc byla rownie laskawa.
Mogę spytać czy Ty nadal kp? Bo ja też bym chciała się zaszczepić jak już przyjdzie kolej na "normalnych" ludzi ale z tego co wiem kp jest przeciwwskazaniem... Chociaż do tego czasu to pewnie już nie będę karmić



Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Na tapecie mamy temat dostawki i rowerka biegowego. Mamusie starszaków co polecacie? Dostawkę bym chciała z siedziskiem.
Ja dorwałam dostawkę w Lidlu za 100 zł. Stojąca ale jestem bardzo zadowona Myślałam o siedzącej ale Hania ogólnie nie bardzo już chce siedzieć podczas spacerów więc wolę taką, w razie zmęczenia sobie stanie tylko. No i myślę że z taką siedzącą to musi być porządnie wyciągana rączka od wózka żeby to się zgrało wszystko i było wygodnie prowadzić. Co do rowerków sama chętnie poczytam bo też chcemy kupić Czytałam że fizjo polecają Puky LRM lub Cruzee. Bo ważne jest żeby wszystko było regulowane, podobno źle dobrany rowerek może koślawić kolana.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2021-02-27 o 08:40
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 09:04   #1123
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Biegówkę mam kinderkrafta 2Way next i młody kocha miłością dozgonną ale przy biegówce trzeba pamiętać, żeby pomierzyć dziecko i spojrzeć na wymiary biegówki, bo są różne wysokości siodełka.

Zdrówka dla chłopaków! Mój starszak miał właśnie jednodobową gorączkę bez żadnych innych objawów, co to za cholerstwo było, nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za info, spojrzę w necie.
Może to jednodniówka jakaś była?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Domyślam się o czym mówisz choć u nas różnica 3 lata więc Agata już od dawna gada, odpieluchowana i tfu tfu wychorowana, Oliwia trochę „lepsza” niż starsza choć od kilku dni na drugą drzemkę nie może zasnąć nawet w wózku a widać, że zmęczona. Dużo siły, za chwile wiosna, w maju mam nadzieje będzie po chorobach

Dostawke mamy mini i u nas się sprawdza a i tak czasem kopne butem. Rowerek mamy Fjessa, ale Agata chyba po mnie strachliwa w sportach i kiepsko jeździ trochę lepiej hulajnoga, wszyscy polecają rowerek cruzee. Dla młodszej marzy mi się SCOOTANDRIDE, sąsiedzi mają i super sobie radzi młody.

Wczoraj byłam na regulacji brwi, dziś fryzjer trzeba się wziąć za zgubienie brzucha
My się zastanawiamy nad scootandride dla starszego w roli hulajnogi (ma skarbonkę i już sporo konkretnego bilonu w nim, może wystarczy) a i młodszy by pewnie skorzystał latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Kochana mogłabyś mi jednak podesłać tą książkę? Faktycznie bym poczytała podczas karmienia bo do papierowej nie mam kiedy usiąść normalnie



Trzeba pilnować tego ich automatycznego rozliczenia, mi źle wyliczyło ulgę za Stefcię (za Hanię dobrze a za Stefcię powinno być połowa pełnej kwoty bo 6 miesięcy czyli 556 zł z groszami a wskoczyło mi 278 zł. Czytałam wczoraj artykuł że właśnie jest problem z ulgą na dziecko w programie epit, często błędnie wylicza. Ale poprawiłam i tyle, wyszło zwrotu za dwie 1669 zł. Ale na przelew pewnie sobie poczekam



Ja też w tym tygodniu odebrałam kurtkę dla starszej ale ja jestem zadowolona Jest dość cienka ale ma miłą polarową podszewkę, kaptur i jest taka dłuższa na czym mi zależało. Na bluzę idealna a ja wolę kilka warst i w razie co zdjąć niż jedną grubszą. Obkupiłam też obie w Pepco i jeszcze skorzystałam z promocji w H&M. Także są gotowe na wiosnę, starsza tylko własnie też buty potrzebuje.



Mogę spytać czy Ty nadal kp? Bo ja też bym chciała się zaszczepić jak już przyjdzie kolej na "normalnych" ludzi ale z tego co wiem kp jest przeciwwskazaniem... Chociaż do tego czasu to pewnie już nie będę karmić



Ja dorwałam dostawkę w Lidlu za 100 zł. Stojąca ale jestem bardzo zadowona Myślałam o siedzącej ale Hania ogólnie nie bardzo już chce siedzieć podczas spacerów więc wolę taką, w razie zmęczenia sobie stanie tylko. No i myślę że z taką siedzącą to musi być porządnie wyciągana rączka od wózka żeby to się zgrało wszystko i było wygodnie prowadzić. Co do rowerków sama chętnie poczytam bo też chcemy kupić Czytałam że fizjo polecają Puky LRM lub Cruzee. Bo ważne jest żeby wszystko było regulowane, podobno źle dobrany rowerek może koślawić kolana.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, też przeglądnę te wspomniane, dzięki. Może rzeczywiście lepiej by było poszukać dostawki tylko stojącej, bo będzie ciężko tak pchać ich razem jak siedzisko zajmie miejsce. Pomyślimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 09:33   #1124
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Damgala współczuję dwóch chorych szkrabików w domu. Zdrówka dla nich i dużo mocy dla Ciebie! ja mam jedną małą, a drugą dużą i też śpię tyle co Ty z reguły są to 4h z przerwami oczywiście, nie łącznie. Dla mnie to jest najtrudniejsze, że chociaż w nocy nie można pospać, żeby nabrać sił.

Justysiaaa ja ciągle kp (3-4 razy w dzień i 2-3 razy w nocy- tyle je bo w buzi cycka trzyma prawie ciągle), zaznaczyłam w wywiadzie przed szczepieniem i lekarz mnie wypytał o wiek dziecka, wagę i ogólnie rozwój, dużo też czytałam i naukowcy zalecają szczepienia przy karmieniu. Jakbym miała noworodka czy tak do 3 miesięcy dziecko to pewnie bym się bała zaszczepić. Ogolnie po szczepieniu normalnie karmiłam i małej nic nie jest.

Akada zazdro ogarnięcia wiosennego ja tez na brwi się wybieram i dojść nie mogę... fryzjera ogarniam regularnie co 1.5-2 miesiące. A o brzuszku nie wspominaj mi zostal tylko 1kg do wagi sprzed ciąży, ale brzuch mam brzydki, zwis. Troche cwiczylam (z 2 tygodnie), ale mąż wrócił do pracy i życie mnie pochłonęło.

My dla starszej mieliśmy biegówkę puky- tak ją wymęczyła, że szok. Była na prawdę wytrzymała ale to byl gdzieś 2015r. Dla Idy mam jezdzik microbike taka malutka biegówka, wylicytowałam na aukcji charytatywnej i czeka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 12:42   #1125
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My się zastanawiamy nad scootandride dla starszego w roli hulajnogi (ma skarbonkę i już sporo konkretnego bilonu w nim, może wystarczy) a i młodszy by pewnie skorzystał latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie dobry pomysł, ten chłopiec co tak wymiata jest z kwietnia więc nasze może na późne lato początek jesieni też by dały radę Cena jest nie zła, u nas może to będzie prezent od wszystkich na roczek

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Akada zazdro ogarnięcia wiosennego ja tez na brwi się wybieram i dojść nie mogę... fryzjera ogarniam regularnie co 1.5-2 miesiące. A o brzuszku nie wspominaj mi zostal tylko 1kg do wagi sprzed ciąży, ale brzuch mam brzydki, zwis. Troche cwiczylam (z 2 tygodnie), ale mąż wrócił do pracy i życie mnie pochłonęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ostatni raz byłam u fryzjera i kosmetyczki przed porodem....więc w końcu należało mi się z brzuchem mam od dawna problem, wagę całkiem ok a brzuch odstaje, ale ostatnio mam fazę czekoladę i ciastko brownie

Lecimy w gości, cały weekend nie muszę gotować
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 13:53   #1126
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
W sumie dobry pomysł, ten chłopiec co tak wymiata jest z kwietnia więc nasze może na późne lato początek jesieni też by dały radę Cena jest nie zła, u nas może to będzie prezent od wszystkich na roczek



Ja ostatni raz byłam u fryzjera i kosmetyczki przed porodem....więc w końcu należało mi się z brzuchem mam od dawna problem, wagę całkiem ok a brzuch odstaje, ale ostatnio mam fazę czekoladę i ciastko brownie

Lecimy w gości, cały weekend nie muszę gotować
Wow, podziwiam, że wytrzymałaś tyle z włosami. Do mnie przyjeżdża fryzjerka średnio co 2 miesiące a na brwiach byłam ostatnio we wrześniu 😱 waga to nadal dramat i zwis na brzuchu, mimo że ważę 2kg mniej niż przed ciążą. Zainwestowałam w depilację i jestem po pierwszym użyciu Lumei. Do lata powinnam się wyrobić z zabiegami 😀 może chociaż niechciane włosy znikną, oby.
Dreaming, nie pocieszyłaś mnie z tym snem 😉 Bardzo bolą mnie nogi od kolan w dół przy niewyspaniu i zmęczeniu. Ostatnio bardzo mi to dokucza, a magnez nie pomaga. Nawet nie wiem do jakiego lekarza mogłabym się zgłosić z tym bólem, reumatologa, chirurga?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 14:16   #1127
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Tak, ja już dostałam jakiś czas temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja już doczytałam i wiem, że nie dostanę z ZUS. W tym pit-cie od pracodawcy było wszystko, bo oprócz dochodu z umowy o pracę były z innych źródeł i tam jest wpisane. Czyli się zgadza, bo jak jest powyżej 20 pracowników to pracodawca wypłaca macierzyński.
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wow, podziwiam, że wytrzymałaś tyle z włosami. Do mnie przyjeżdża fryzjerka średnio co 2 miesiące a na brwiach byłam ostatnio we wrześniu waga to nadal dramat i zwis na brzuchu, mimo że ważę 2kg mniej niż przed ciążą. Zainwestowałam w depilację i jestem po pierwszym użyciu Lumei. Do lata powinnam się wyrobić z zabiegami może chociaż niechciane włosy znikną, oby.
Dreaming, nie pocieszyłaś mnie z tym snem Bardzo bolą mnie nogi od kolan w dół przy niewyspaniu i zmęczeniu. Ostatnio bardzo mi to dokucza, a magnez nie pomaga. Nawet nie wiem do jakiego lekarza mogłabym się zgłosić z tym bólem, reumatologa, chirurga?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może do fizjoterapeuty idź?

Ja byłam tydzień temu u fryzjera, ostatni raz byłam w styczniu 2020
U mnie waga 2 kg mniej niż przed ciążą, brzuch lepszy niż przed ciążą, choć nie jest idealnie płaski.. Tyle co się nalatam teraz przy Małym to żadne fitness nie są potrzebne A jak zacznie chodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 14:35   #1128
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Przypomniałyście mi o fryzjerze! Muszę się w końcu zapisać na koloryzację, bo spory odrost mi się robi. Mam sombre i tak bardzo tego nie widać, ale i tak przydałoby się odświeżyć kolor. No i mnie należy się wyjście.

U mnie brzuch też nie jest płaski.
Generalnie nie mam na co narzekać, bo nie mam ani jednego rozstępu, skóra nie wisi, ale brzuch odstaje.


Na poprawę humoru załączam obrazek - z życia wzięte. 20210227_152751.jpg

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2021-02-27 o 14:37
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 16:12   #1129
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Feli obrazek w punkt ! 🤣🤣🤣

A ja jestem chora. Katar po pas, bol gardla no i ogolnr rozbicie. Bardzo sie boje ze zaraze mala ... no i bycie chora mama to bardzo ciezka sprawa . Dzieki bogu za weekend i meza w domu .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-27, 18:08   #1130
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dziewczyny ja ostatnio u fryzjera byłam 5 lat temu 🤷

Moja starsza miała rowerek biegowy Puky teraz czeka aż Hania dorośnie

Czytam Was na bieżąco ale jak mam coś napisać to zawsze coś się dzieje. W zeszłym tygodniu byliśmy parę dni u moich rodziców. Zaliczyłam z mężem zakupy w biedrze bez dzieci. Pierwszy raz od porodu wyszlysmy gdzieś sami. Teraz starsza nie była w przedszkolu i już po prostu brak mi słów na nia. Nic się nie słucha a ja potrzebuję odpoczynku psychicznego Hania też ostatnie dni non stop wyje, jęczy i marudzi bo druga jedynka chce się przebić. Masakra

Co do wagi to u mnie odrobinkę mniej niż przed ciążą ale i tak chciałabym zrzucić jeszcze tak z 8-10 kg na razie idzie mi średnio bo pochłaniam słodycze. Ale kupiłam za małe spodnie na wyprzedaży i muszę w nie wejść


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wow, podziwiam, że wytrzymałaś tyle z włosami. Do mnie przyjeżdża fryzjerka średnio co 2 miesiące a na brwiach byłam ostatnio we wrześniu waga to nadal dramat i zwis na brzuchu, mimo że ważę 2kg mniej niż przed ciążą. Zainwestowałam w depilację i jestem po pierwszym użyciu Lumei. Do lata powinnam się wyrobić z zabiegami może chociaż niechciane włosy znikną, oby.
Dreaming, nie pocieszyłaś mnie z tym snem Bardzo bolą mnie nogi od kolan w dół przy niewyspaniu i zmęczeniu. Ostatnio bardzo mi to dokucza, a magnez nie pomaga. Nawet nie wiem do jakiego lekarza mogłabym się zgłosić z tym bólem, reumatologa, chirurga?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A boli Cię coś konkretnie? Jak stawy to reumatolog (niestety jestem na czasie)

Mnie bolą (tak jakby rwą) nogi często jak się już położę.zawsze miałam takie uczucie kilka dni przed okresem a teraz to nie wiem, może hormony a może coś innego 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 18:15   #1131
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Damgala ja z nogami mam to samo co Ty- jakis artretyzm w kolanach i kostkach. Zwalam tez na niewyspanie, noszenie małej i hormony. Jak nie przejdzie do lata to trzeba chyba się zająć leczeniem tego...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 19:09   #1132
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dziewczyny, mnie też stawy bolą. Zwalam to na dźwiganie 8 kg dziecka i ciągłe zmiany pogody.. Myślę, że to też nie jest bez znaczenia, że było dopiero -18 a teraz 18.
A dziś mnie ręka boli, jakby mięśnie ale tak dziwnie, jakbym spała w niewygodnej pozycji albo uderzyła się..🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 19:15   #1133
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja mialam taki okres ,ze bolaly mnie wszytskie stawy i miesnie. Przeszlo samo po jakis 10 dniach. Doslonie jakby moje cale cialo bylo w zakwasach. Mysle ze to bylo przeciazenie organizmu od noszenia malej plus jak dreaming pisze niewyspanie i hormony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 20:37   #1134
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ja mialam taki okres ,ze bolaly mnie wszytskie stawy i miesnie. Przeszlo samo po jakis 10 dniach. Doslonie jakby moje cale cialo bylo w zakwasach. Mysle ze to bylo przeciazenie organizmu od noszenia malej plus jak dreaming pisze niewyspanie i hormony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O właśnie, zakwasy to dobre określenia dla mojego obecnego stanu. Szczególnie wieczorami... Padam z sił jakbym cały dzień rowy kopała..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 20:38   #1135
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

To czyli jest nas więcej z bólami stawowymi. To chyba dolegliwość matek półroczniaków i siedmiomiesięczniaków zastanawiam się nad zakupem kolagenu, ale nie wiem czy to coś pomoże...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 21:41   #1136
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja ostatnio u fryzjera byłam 5 lat temu 🤷

Moja starsza miała rowerek biegowy Puky teraz czeka aż Hania dorośnie

Czytam Was na bieżąco ale jak mam coś napisać to zawsze coś się dzieje. W zeszłym tygodniu byliśmy parę dni u moich rodziców. Zaliczyłam z mężem zakupy w biedrze bez dzieci. Pierwszy raz od porodu wyszlysmy gdzieś sami. Teraz starsza nie była w przedszkolu i już po prostu brak mi słów na nia. Nic się nie słucha a ja potrzebuję odpoczynku psychicznego Hania też ostatnie dni non stop wyje, jęczy i marudzi bo druga jedynka chce się przebić. Masakra

Co do wagi to u mnie odrobinkę mniej niż przed ciążą ale i tak chciałabym zrzucić jeszcze tak z 8-10 kg na razie idzie mi średnio bo pochłaniam słodycze. Ale kupiłam za małe spodnie na wyprzedaży i muszę w nie wejść


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

A boli Cię coś konkretnie? Jak stawy to reumatolog (niestety jestem na czasie)

Mnie bolą (tak jakby rwą) nogi często jak się już położę.zawsze miałam takie uczucie kilka dni przed okresem a teraz to nie wiem, może hormony a może coś innego 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, mnie właśnie rwą kolana i stopy. Ciężko opisać ten ból, trochę jak łamanie w kościach przy przeziębieniu, ale bardziej nasilone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 06:43   #1137
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Stawy mogą boleć z różnych względów, z niedoborów, z problemów z tarczyca itp. ja się zmagam z problemami od października, czyli już 4 miesiące nie jest "normalnie" niektóre bóle na pewno były z przeciążenia (nie bolą ja mnie tak nadgarstki czy kręgosłup). No ale mam też zapalenie Achillesow i dodatnie przecięcia przeciwjądrowe więc u mnie coś jednak się dzieje oprócz zwykłego przemęczenia.

Zbadałam sobie poziom D3 i mam za niski, po suplementacji mam wrażenie że właśnie jest lepiej. No i przy bólach stawów trzeba pić dużo wody

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Tak, mnie właśnie rwą kolana i stopy. Ciężko opisać ten ból, trochę jak łamanie w kościach przy przeziębieniu, ale bardziej nasilone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja takie bóle zwalam na hormony 🤷 akurat ja mam tak, że często zbiegają się z jakimiś bólami podbrzusza, plamieniam itp (ja nie mam jeszcze @).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 10:00   #1138
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A ja już doczytałam i wiem, że nie dostanę z ZUS. W tym pit-cie od pracodawcy było wszystko, bo oprócz dochodu z umowy o pracę były z innych źródeł i tam jest wpisane. Czyli się zgadza, bo jak jest powyżej 20 pracowników to pracodawca wypłaca macierzyński.

Ja byłam tydzień temu u fryzjera, ostatni raz byłam w styczniu 2020
U mnie waga 2 kg mniej niż przed ciążą, brzuch lepszy niż przed ciążą, choć nie jest idealnie płaski.. Tyle co się nalatam teraz przy Małym to żadne fitness nie są potrzebne A jak zacznie chodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślałam że Tobie ZUS płacił, ja się właśnie przez bank zalogowałam i mąż będzie ogarniał. Te błędy z ulgami na dzieci, masakra jak ktoś się nie zna to w plecy ...
Z fryzjerem mnie pobiłaś po pierwszej ciąży waga i brzuch jak u modelki tak ze mnie Agata z mlekiem wysysała a teraz jestem rozczarowana, że tak łatwo nie jest wrócić do formy ;-)

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja ostatnio u fryzjera byłam 5 lat temu 🤷

Moja starsza miała rowerek biegowy Puky teraz czeka aż Hania dorośnie

Czytam Was na bieżąco ale jak mam coś napisać to zawsze coś się dzieje. W zeszłym tygodniu byliśmy parę dni u moich rodziców. Zaliczyłam z mężem zakupy w biedrze bez dzieci. Pierwszy raz od porodu wyszlysmy gdzieś sami. Teraz starsza nie była w przedszkolu i już po prostu brak mi słów na nia. Nic się nie słucha a ja potrzebuję odpoczynku psychicznego Hania też ostatnie dni non stop wyje, jęczy i marudzi bo druga jedynka chce się przebić. Masakra

Co do wagi to u mnie odrobinkę mniej niż przed ciążą ale i tak chciałabym zrzucić jeszcze tak z 8-10 kg na razie idzie mi średnio bo pochłaniam słodycze. Ale kupiłam za małe spodnie na wyprzedaży i muszę w nie wejść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5 lat...ale to ktoś Ci podcina ? Moje końcówki byłyby chyba potrójnie rozdwojone ;-)
Uuu to ciężko u Was... a to dolne jedynki czy Wy już dalej jesteście ? Starsza może trochę się nudziła, ja nie jestem w stanie przy dwójce wymyślać cały dzień super zabaw, trochę bajek zawsze leci :-(
Sposób z małymi spodniami super A starsza teraz na jakim będzie jeździć ? Mam nadzieje, że moja wiosną trochę pojeździ jeszcze na biegowce i hulajnodze

My dziś jednak w domu. Wczoraj wieczorem mąż umierał 37,5... Oliwia max 38,8 o 3 w nocy się poddałam bo tylko na rękach chciała, daliśmy ibum to pospala obok 3h. Teraz śpi na rękach, też spróbuje odespać
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 11:19   #1139
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Kurcze obawiam sie ze u mnie byl blad z ta ulga .... no ale juz nic nie zrobie ://

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 11:29   #1140
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas zaraz 7 miesięcy, a zęba ani jednego.
Tak się zastanawiam czy to normalne, ale w sumie każde dziecko rozwija się we własnym tempie.


Dziś noc masakryczna.
Do 2 nie spałam, bo Mały co chwilę się budził, przeraźliwie płakał, dałam Pedicetamol, bo myślałam że to może ząbki, ale też nic nie pomogło. W końcu przysnął mi na rękach, to wzięłam go ostrożnie i położyłam się z nim do łóżka, głaskałam po główce i spał wtulony we mnie. Ręka mi zdrętwiała, ale jak próbowałam go położyć obok, to znowu płakał, więc znowu wzięłam go blisko i tak spaliśmy. Pospałam dzięki temu do 5:00, nakarmiłam i potem jeszcze z godzinkę się zdrzemnął.
Nie wiem, czy to lęk separacyjny, czy co.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.