Antykoncepcja a waga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-18, 09:49   #1
whiteemiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1

Antykoncepcja a waga


Pytanie kieruję wyłącznie do kobiet, które przytyły podczas brania tabletek. Schudłyście? Jeżeli tak to po jakim czasie? I czy w tym czasie stosowałyście jakieś diety? Wiem, że były podobne pytania na forum, ale nigdzie nie znalazłam dokładnych odpowiedzi które mnie interesują. Przepraszam za kłopot
whiteemiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 18:05   #2
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Antykoncepcja a waga

Ja przytyłam podczas brania tabletek - dosyć dużo. Wszystko udało mi się zrzucić racjonalną roczną dietą i ćwiczeniami. Mimo brania anty, waga cały czas się utrzymuje (oczywiście nadal ćwiczę i racjonalnie się odżywiam), także schudnięcie przy pigułkach w moim wypadku było jak najbardziej możliwe.
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 19:44   #3
madziaaa1817
Raczkowanie
 
Avatar madziaaa1817
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 41
Dot.: Antykoncepcja a waga

Moja siostra trochę przytyła przy tabletkach. Ale przed weselem się zmobilizowała, przeszła na dietę. Jadła mniej, częściej, zdrowiej i mimo, że dalej bierze te same tabletki teraz ma super figurę
Ja, mimo że na codzień nie jem dużo, przy pierwszych 2 opakowaniach byłam ciągle głodna. Przy pierwszym opakowaniu potrafiłam zjeść obiad, 1,5-2h i tak mi burczało w brzuchu jak nigdy. Starałam się nie jeść, tylko pić, albo zjeść np. jabłko, czy coś malutkiego i na szczęście udało mi się utrzymać wagę. Nawet mam kilogram na minusie przez to ograniczanie Na szczęście po 2miesiącach przeszło i jem tyle co dawniej, a waga na tym samym poziomie )
madziaaa1817 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:25   #4
Alicja z Krainy Czarów
utknęła w Króliczej Norze
 
Avatar Alicja z Krainy Czarów
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: bliżej dołu niż środka
Wiadomości: 273
Dot.: Antykoncepcja a waga

wtrącę swoje trzy grosze, bo widzę pewną lukę w tym wszystkim, a myślę że ważne jest by ktoś to powiedział: wcale nie musicie tyć po pigułkach.

ja brałam antki nieprzerwanie przez trzy lata. Uważam, że tycie zwązane z pigułkami wynika z tego, ze są one po prostu źle dobrane. Ja po swoich pierwszych, jakie przepisała mi moja lekarka czułam się potwornie i przy okazji zaczęłam dosłownie rosnąć w oczach :/ nie wiem czy to był tłuszcz, czy woda, dosłownie z tygodnia na tydzień było mnie więcej. Porozmawiałam z gin i powiedziałam jej o swoich odczuciach. Po trzech miesiącach (tyle kazała mi odczekać lekarka, dając ciału czas na ewentualne przystosowanie się - nic się of kors nie zmieniło nadal rosłam) przeszłam na inne (novynette) i wszystko przeszło dosłownie "jak ręką odjął" moja przyjaciółka musiała się nieco dłużej pomęczyć, bo dopiero czwarte pigułki okazały się "jej" ale warto było, bo skutków ubocznych - zero (ani przyrostu wagi, ani spadku libido). Na rynku obecnie jest tyle różnych firm produkujących antykoncepcje hormonalną, ich skład różni się między sobą dając nam szansę znalezienia takich pigułek, które będą dla Was najlepsze.
__________________
Most people never show up in their own lives
Alicja z Krainy Czarów jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 21:05   #5
flowerboom
Raczkowanie
 
Avatar flowerboom
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 140
Dot.: Antykoncepcja a waga

To czy sie tyje po tabletkach na pewno ma wpływ czy są dobrze dobrane, jednak lekarze często tłumaczą,ze po praostu trzeba spróbować min 3 miesiące zeby zobaczyć czy to te a jak nei to wypróbować inne. Wszystko super oczywiście można szukac,ale nie łudźcie sie dziewczyny,ze lekarz wielce sie przejmie waszym zdrowiem. Żaden lekarz nie powie jaki to ma wpływ na zdrowie. Tabletki różnią sie hormonami i ich zawartością wiec same mozecie sie domysleć co sie dzieje w organizmie przy takich zmianach. Jestem nalepszym przykładem tego. Zmieniałam czesto tabletki po pierwsze ze wzgladu na zdrowie a po drugie bo właśnie m.in bardzo tyłam. Nie pomagało to,ze chodziłam na silke i wylewałam siódme poty, waga stała a czasem i rosła (przy jedych tabl z 7kg na + w miesiąc). Przez 2 lata tabletek przytyłam ok 20kg które dopiero po odstawieniu ich udało mi sie bardzo ciężką pracą zrzucić. Samo odstawienie nie przywróci dawnej wagi. Zdziwienie lekarzy jak im mówie ile przytyłam przy tabsach juz mnie wkurza, bo oczywiście oni mają hajs z tego ze nam je przepisują. A tak jeszcze poza tym pomimo tego,ze już 8m-cy nie biore anty to mój organizm jest totalnie rozchwiany. Jakbym wiedziała co bedzie po odstawianiu to nigdy bym nie zaczeła ich stosować. Mam nadzieje,że chociaż Wy dziewczyny bedziecie 'szczęśliwszym przypadkiem'.
__________________
TF 20/20
flowerboom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.