Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-20, 14:12   #1
asik_12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3

Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(


Pewnego pięknego dnia zaczęłam się odchudzać/Postanowiłam, że 47 kg będzie strefą alarmową a przy 45kg- na zawsze przestanę stosować "dietę". Było to coś pomiędzy bulimią a... normalnością.
Po ~3 mcach postanowiłam nigdy więcej nie robić tej obrzydliwej rzeczy i... przestałam (cały czas miałam te nieszczęsne 50 kg!) . Ale zaczęłam stosować dietę nr.2 tzn, jeden posiłek dziennie (obiad) i 1 kg owoców - okazjonalnie. To były męki ale spadłam przez ~1 miesiąc do 48. Postanowiłam to skończyć. Jadłam małe, bardzo drobne 3 posiłki dziennie i po 2 tygodniach ważyłam... 44 kg. Poszłam do lekarza.
Badanie krwi i moczu wykazały, że mam tylko bardzo obniżony cukier (o ile pamiętam ~63 ) i to wszystko . kazała mi przytyć i przyjść za miesiąc. Po miesiącu OBŻERANIA SIĘ!!! ważyłam ... 43 kg! Kazała iwęcej jeść. Jadłam. Np. dzisiaj - 1 paczka ciastek maślanych 100g, 1 paczka delicji 150g, 1 świderek pikantny(duża bułka z cukierni pikantna) 1 czekolada milka pełnomleczna (150% Gda KTN!!) 2 naleśniki (bardzo tłuste!) I po tygodniu takiego jedzenia jest 43,7 kg.
Mam 14 lat. 163 wzrostu i 43,7 kg. Mama panikuje,że to anoreksja. mam semestralne zwolnienie z wf-u od lekarza.
Co o tym sądzicie?
Przy okazji mam pytanie;
zjadłam drożdżówkę mega wielką. kanapkę w sub-wayu. Czułam się w ogóle nie najedzona! Zjadłam mega wielką drożdżówkę z makiem. Czułam się w ogóle nie najedzona!!! O co chodzi?! Przed chwilą zjadłam obiad, 10 min potem czekoladę całą paczkę a potem całą paczkę ciastek. To nienormalne! Dlaczego mogę tyle zjeść, podczas gdy inni... nie?
asik_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 15:00   #2
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

przy takim odchudzaniu często wariują hormony, może zbadaj tarczycę i różne inne?
masz okres?
pędem do lekarza, bo to nie jest normalne. nie mówiłabym tu o anoreksji, bo jesz sporo (o ile nie masz oporów), ale jeszcze jest taka kwestia, że jesteś wygłodzona i powinnaś jeść przede wszystkim pełnowartościowe posiłki, które uzupełnią to, czego nie dostarczałaś sobie podczas diety redukcyjnej. słodycze - jak najbardziej, ale nie zamiast normalnego posiłku, raczej jako dodatek.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 15:38   #3
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

Gdzie tu anoreksja? gdzie bulimia? gdzie otyłość?
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 16:54   #4
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

Nie cierpisz na kompulsy?
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 17:10   #5
asik_12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

tarczycy nie mam, miałam badanie krwi i wszystko w normie.
Okresu nie mam od 6 mcy(przestałam mieć ~2 miesiące przed ''odchudzaniem'')
NIE JADŁAM SPORO. przez wakacje gapiłam się na słodycze, na wszystkie dobroci tego świata i nic. Jadłam sam obiad. bez śniadania i kolacji . a na obiad np. 6 pierożków z jagodami, tzn. porcje mniejsze od 6 latka. Tak przez 1 miesiąc wakacji. Przez drugi jadłam już śniadania i kolacje ale np.
Ś- 1 malutka kanapeczka z dżemem
O- 1 widelec ziemniaków, malutki kotlecik, troszeczkę surówki
K- malutka kanapeczka z pomidorem i ogórkiem.
Nic nie piję.
przez 1 dzień wypijam ~0,5 l płynów. NIE UMIEM wypić więcej.
MIAŁAM OPORY PRZED JEDZENIEM! Tabelę kalorii znam na pamięć. Dopiero od 1 tygodnia zaczęłam się tak obżerać , bo dotarło do mnie , że MUSZĘ przytyć ;/ no i jem. ale jak zjem obiad (mega, giga ogromną porcję) ,to mam ochotę na coś słodkiego. Zjem paczkę ciastek. Potem napada mnie głód i czuję jakbym tego obiadu w ogóle nie zjadła. Idę do sklepu, kupuję np. sernik. Potem znów wychodzę kupić czekoladę! To ogromna zmiana, bo 3 tygodnie temu bałabym się tego tknąć. Czekolada? Boooże, myślałam o niej jak o najgorszym wrogu.
boję się, że jak będę tyle jeść to (wiem, może myślę bardzo niemądrze) mój "tłuszcz" nie będzie się równomiernie rozkładał, po prostu nie zdąży i wszystko pójdzie np. w brzuch.
Wiem, zę mam paranoję
asik_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 17:20   #6
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

anoreksja z kompulsami
na to mi wyglada
idz do psychologa..
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 18:48   #7
asik_12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

ale ja nie mam anoreksji , a do lekarza chodzę na wizyty co miesiąc.
asik_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 10:09   #8
gravin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

Cytat:
Napisane przez asik_12 Pokaż wiadomość
Pewnego pięknego dnia zaczęłam się odchudzać/Postanowiłam, że 47 kg będzie strefą alarmową a przy 45kg- na zawsze przestanę stosować "dietę". Było to coś pomiędzy bulimią a... normalnością.
Po ~3 mcach postanowiłam nigdy więcej nie robić tej obrzydliwej rzeczy i... przestałam (cały czas miałam te nieszczęsne 50 kg!) . Ale zaczęłam stosować dietę nr.2 tzn, jeden posiłek dziennie (obiad) i 1 kg owoców - okazjonalnie. To były męki ale spadłam przez ~1 miesiąc do 48. Postanowiłam to skończyć. Jadłam małe, bardzo drobne 3 posiłki dziennie i po 2 tygodniach ważyłam... 44 kg. Poszłam do lekarza.
Badanie krwi i moczu wykazały, że mam tylko bardzo obniżony cukier (o ile pamiętam ~63 ) i to wszystko . kazała mi przytyć i przyjść za miesiąc. Po miesiącu OBŻERANIA SIĘ!!! ważyłam ... 43 kg! Kazała iwęcej jeść. Jadłam. Np. dzisiaj - 1 paczka ciastek maślanych 100g, 1 paczka delicji 150g, 1 świderek pikantny(duża bułka z cukierni pikantna) 1 czekolada milka pełnomleczna (150% Gda KTN!!) 2 naleśniki (bardzo tłuste!) I po tygodniu takiego jedzenia jest 43,7 kg.
Mam 14 lat. 163 wzrostu i 43,7 kg. Mama panikuje,że to anoreksja. mam semestralne zwolnienie z wf-u od lekarza.
Co o tym sądzicie?
Przy okazji mam pytanie;
zjadłam drożdżówkę mega wielką. kanapkę w sub-wayu. Czułam się w ogóle nie najedzona! Zjadłam mega wielką drożdżówkę z makiem. Czułam się w ogóle nie najedzona!!! O co chodzi?! Przed chwilą zjadłam obiad, 10 min potem czekoladę całą paczkę a potem całą paczkę ciastek. To nienormalne! Dlaczego mogę tyle zjeść, podczas gdy inni... nie?
Twój przypadek pokazuje niestety jaka jest wiedza i świadomość przeciętnego polskiego lekarza odnośnie odżywania

Dzięki swoim "dietom" (celowo w ciapach, bo dieta to zdrowe odżywanie, a nie powolne zabijanie swojego organizmu za pomocą idiotycznych pomysłów) doprowadziłaś do tego, że przewód pokarmowy słabo wchłania mikroelementy i makroelementów, przez co pomimo sporej (jak na Ciebie) objętość i kaloryczności tego co jesz, odczuwasz ciągle głód. Poza tym, to co jesz to "śmieciowe jedzenie" - ciastka, bułki, czekolada, kanapki z fastfoodowni....

Wyjście jest jedno :
1. Zmień lekarza, ten jak widać nie ma bladego pojęcia odnośnie odżywiania.
2. Udaj się po poradę do dietetyka (najlepiej, ktoś z polecenia) - to wprawdzie będzie sporo kosztować, ale zdrowie chyba ważniejsze.

- jeżeli finanse są problemem nie do przeskoczenia, to możesz spróbować poradzić sobie na własną rękę, poczytaj odnośnie zasad zdrowego odżywania, ale naprawdę doradzam wizytę u dietetyka.
Zdrowa dieta
__________________
http://wagaiwzrost.pl/ - blog o tym czym jest prawidłowa waga i zdrowe odżywianie.

Nie dajmy się się ogłupić modom i szalonym trendom. Odchudzanie to nie proces łatwy, szybki i przyjemny. To długotrwały proces zmiany nawyków i to nie tylko żywieniowych!!
gravin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 12:57   #9
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

Cytat:
Napisane przez asik_12 Pokaż wiadomość
Pewnego pięknego dnia zaczęłam się odchudzać/Postanowiłam, że 47 kg będzie strefą alarmową a przy 45kg- na zawsze przestanę stosować "dietę". Było to coś pomiędzy bulimią a... normalnością.
Po ~3 mcach postanowiłam nigdy więcej nie robić tej obrzydliwej rzeczy i... przestałam (cały czas miałam te nieszczęsne 50 kg!) . Ale zaczęłam stosować dietę nr.2 tzn, jeden posiłek dziennie (obiad) i 1 kg owoców - okazjonalnie. To były męki ale spadłam przez ~1 miesiąc do 48. Postanowiłam to skończyć. Jadłam małe, bardzo drobne 3 posiłki dziennie i po 2 tygodniach ważyłam... 44 kg. Poszłam do lekarza.
Badanie krwi i moczu wykazały, że mam tylko bardzo obniżony cukier (o ile pamiętam ~63 ) i to wszystko . kazała mi przytyć i przyjść za miesiąc. Po miesiącu OBŻERANIA SIĘ!!! ważyłam ... 43 kg! Kazała iwęcej jeść. Jadłam. Np. dzisiaj - 1 paczka ciastek maślanych 100g, 1 paczka delicji 150g, 1 świderek pikantny(duża bułka z cukierni pikantna) 1 czekolada milka pełnomleczna (150% Gda KTN!!) 2 naleśniki (bardzo tłuste!) I po tygodniu takiego jedzenia jest 43,7 kg.
Mam 14 lat. 163 wzrostu i 43,7 kg. Mama panikuje,że to anoreksja. mam semestralne zwolnienie z wf-u od lekarza.
Co o tym sądzicie?
Przy okazji mam pytanie;
zjadłam drożdżówkę mega wielką. kanapkę w sub-wayu. Czułam się w ogóle nie najedzona! Zjadłam mega wielką drożdżówkę z makiem. Czułam się w ogóle nie najedzona!!! O co chodzi?! Przed chwilą zjadłam obiad, 10 min potem czekoladę całą paczkę a potem całą paczkę ciastek. To nienormalne! Dlaczego mogę tyle zjeść, podczas gdy inni... nie?

O, a to jest właśnie efekcik jojo naturalna reakcja organizmu na niedożywienie, przed którą się nie obronisz a załatwiłaś to sobie na własne życzenie, swoją genialną "dietą"
Gdybyś wybiła sobie odchudzanie w wieku 14 lat z główki i zaczęła się odchudzać (o ile w ogóle byłoby to potrzebne) racjonalnie za kilka lat, byłabyś szczupła i w formie.
Na postawie doświadczeń wielu znanych mi osób mogę Ci zagwarantować, że już zawsze w dorosłym życiu będziesz miała problemy z utrzymaniem szczupłej sylwetki, właśnie przez to, że próbowałaś tak młodo drakońskich diet. Gratuluję spaprania sobie metabolizmu na resztę życia

A dziewczynom w podobnym wieku, które to czytają życzę więcej oleju w głowie
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 15:34   #10
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

To co, to, że zaczęłam się odchudzac w młodym wieku, oznacza, że już nigdy nie poprawię swojego metabolizmu i będę sobie tyła tak jak teraz na minimalnych ilościach?
Fajnie.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 15:38   #11
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
To co, to, że zaczęłam się odchudzac w młodym wieku, oznacza, że już nigdy nie poprawię swojego metabolizmu i będę sobie tyła tak jak teraz na minimalnych ilościach?
Fajnie.
Ile masz lat i co najważniejsze : JAK się odchudzasz?
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 15:44   #12
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Ile masz lat i co najważniejsze : JAK się odchudzasz?
14. Choruję na ed, "odchudzałam się" jedząc najczęściej 500-1000 kcal,na przemian z kompulsami i epizodami bulicznymi. Teraz jem około 1500, na oko, bo staram się nie liczyć. Waga stała, ale od pewnego czasu strasznie się waha, generalnie wskazuje cały czas więcej niż wcześniej.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 16:30   #13
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Bulimia, anoreksja otyłość, czyli wszystko na raz :(

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
14. Choruję na ed, "odchudzałam się" jedząc najczęściej 500-1000 kcal,na przemian z kompulsami i epizodami bulicznymi. Teraz jem około 1500, na oko, bo staram się nie liczyć. Waga stała, ale od pewnego czasu strasznie się waha, generalnie wskazuje cały czas więcej niż wcześniej.
No to niestety najprawdopodobniej będziesz miała problemy w wieku dorosłym z wagą. Takie wybryki z wczesnej młodości bardzo odbijają się na nas później.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.