Perfumy a nasze zdrowie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-11, 22:53   #1
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Question

Perfumy a nasze zdrowie...


Drogie Wizazanki.....
To mój pierwszy watek na forum Jestem perfumo i kosmetoholiczka Od kiedy zarabiam duzo pieniedzy-kupuje same markowe kosmetyki...Poprawiaja mi nastrój itp. ale same zapewne znacie uczucie posiadania luxusowych kosmetyków (w tym przypadku perfum).Od niedawna zaczelam analize skladników perfum...Jakos wczesniej mnie to nie interesowalo,bo co zlego moze nam wyrzadzic nasz ulubiony zapach prawda,no dobra jakis tam alkohol moze wysuszac-co za problem nawilzac codziennie skóre no nie Jednak po glebszej analizie nieco sie zszokowalam ... Wiekszosc moich perfum posiada skladnik Ethylhexyl Methoxycinnamate Zapewne wiecie,ze skladnik ten przenika przez skóre a w kontakcie ze sloncem powoduje uwalnianie sie wolnych rodników.Do tego,to moze tez oddzialywac na tarczyce...Niektóre badania wykazuja,ze skladnik ten (podobnie jak oxybenzon) wykazuje dzialanie estrogenowe i nie tylko,bo równiez kancerogenne...Jeste m troche przerazona i zaczynam sie powaznie zastanawiac,czy nie stosowac swoich zapachów tylko i wylacznie na ubrania....Nie chce popasc w skrajnosc ale ja uzywam perfum kilka razy dziennie a nie ''raz na ruski rok'' Mysle,ze psikanie na ubrania byloby nieco bezpieczniejsze niz bezposrednio na skóre Jedne moje perfumy- Vera Wang Princess posiadaja oxybenzon a ten skladnik jakby nie bylo wykazal najwieksze dzialanie estrogenowe..Wiadomo,ze inne badania wykazaly,iz faktycznie te skladniki potrafia przenikac przez skóre ale nie wykryto dzialan estrogenowych,wiec w sumie to jest jedna wielka niewiadoma...Jeden wielki znak zapytania...Czy Wy mialyscie kiedykolwiek jakies watpliwosci co do stosowania perfum bezpsrednio na skóre Pozdrawiam

Edytowane przez trihomonas
Czas edycji: 2009-04-11 o 22:56
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:04   #2
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

mialam watpliwosci szczegolnie od momentu kiedy zapoznalam sie blizej z biochemia, ograniczylam do minimum szkodliwe substancje kosmetyczne ( jedyna szkodliwa chemia jaka uzywam to konserwant w kremie z filtrem i tusz do rzes ) wiec chyba sobie moge pozwolic na male co nieco , ale faktycznie lape sie na tym, ze teraz 1 max 2 psiki na cialo, reszta na ubranie
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:06   #3
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Szczerze mówiąc, gdyby zanalizować i rozłożyć na czynniki pierwsze: wodę którą pijemy [bywa że to destylatka uzupełniona solami mineralnymi], zieleninę i mięso które jemy [ach, te utrwalacze, uwspanialacze, dzięki którym sałatka zielona i nie zżerana przez ślimaki, a mięso różowiutkie i... zawierające ok. 50% mięsa w mięsie], powietrze którym oddychamy [tu wolę się nie rozpisywać], chemię którą stosujemy [mazidła, proszki do prania], leki którymi się ratujemy [niezliczone, niewykryte i niespodziewane skutki uboczne, interakcje, kumulowanie się w organizmie]...

Jako niedoszły biotechnolog, nasłuchawszy się różnych historii - stwierdzam, że życie jest zbyt krótkie aby przejmować się takimi rzeczami.


Poza tym materiały pod wpływem wielu składników perfum mogą się odbarwiać - trwale.
I nie ma tego przyjemnego efektu, kiedy wraz z rozgrzaną skórą zapach zaczyna wibrować, ożywa... Magia. Szkoda byłoby ją tracić. A umrzeć i tak na coś trzeba ;]
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:09   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez trihomonas Pokaż wiadomość
Drogie Wizazanki.....
To mój pierwszy watek na forum Jestem perfumo i kosmetoholiczka Od kiedy zarabiam duzo pieniedzy-kupuje same markowe kosmetyki...Poprawiaja mi nastrój itp. ale same zapewne znacie uczucie posiadania luxusowych kosmetyków (w tym przypadku perfum).Od niedawna zaczelam analize skladników perfum...Jakos wczesniej mnie to nie interesowalo,bo co zlego moze nam wyrzadzic nasz ulubiony zapach prawda,no dobra jakis tam alkohol moze wysuszac-co za problem nawilzac codziennie skóre no nie Jednak po glebszej analizie nieco sie zszokowalam ... Wiekszosc moich perfum posiada skladnik Ethylhexyl Methoxycinnamate Zapewne wiecie,ze skladnik ten przenika przez skóre a w kontakcie ze sloncem powoduje uwalnianie sie wolnych rodników.Do tego,to moze tez oddzialywac na tarczyce...Niektóre badania wykazuja,ze skladnik ten (podobnie jak oxybenzon) wykazuje dzialanie estrogenowe i nie tylko,bo równiez kancerogenne...Jeste m troche przerazona i zaczynam sie powaznie zastanawiac,czy nie stosowac swoich zapachów tylko i wylacznie na ubrania....Nie chce popasc w skrajnosc ale ja uzywam perfum kilka razy dziennie a nie ''raz na ruski rok'' Mysle,ze psikanie na ubrania byloby nieco bezpieczniejsze niz bezposrednio na skóre Jedne moje perfumy- Vera Wang Princess posiadaja oxybenzon a ten skladnik jakby nie bylo wykazal najwieksze dzialanie estrogenowe..Wiadomo,ze inne badania wykazaly,iz faktycznie te skladniki potrafia przenikac przez skóre ale nie wykryto dzialan estrogenowych,wiec w sumie to jest jedna wielka niewiadoma...Jeden wielki znak zapytania...Czy Wy mialyscie kiedykolwiek jakies watpliwosci co do stosowania perfum bezpsrednio na skóre Pozdrawiam
Wezmę pod lupę moje flakoniki, ale nie zamierzam popadać w przesadę... powietrze też nie jest czyste a oddychać trzeba

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, gdyby zanalizować i rozłożyć na czynniki pierwsze: wodę którą pijemy [bywa że to destylatka uzupełniona solami mineralnymi], zieleninę i mięso które jemy [ach, te utrwalacze, uwspanialacze, dzięki którym sałatka zielona i nie zżerana przez ślimaki, a mięso różowiutkie i... zawierające ok. 50% mięsa w mięsie], powietrze którym oddychamy [tu wolę się nie rozpisywać], chemię którą stosujemy [mazidła, proszki do prania], leki którymi się ratujemy [niezliczone, niewykryte i niespodziewane skutki uboczne, interakcje, kumulowanie się w organizmie]...

Jako niedoszły biotechnolog, nasłuchawszy się różnych historii - stwierdzam, że życie jest zbyt krótkie aby przejmować się takimi rzeczami.


Poza tym materiały pod wpływem wielu składników perfum mogą się odbarwiać - trwale.
I nie ma tego przyjemnego efektu, kiedy wraz z rozgrzaną skórą zapach zaczyna wibrować, ożywa... Magia. Szkoda byłoby ją tracić. A umrzeć i tak na coś trzeba ;]
Rachela ubrała w słowa i moje myśli
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:10   #5
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, gdyby zanalizować i rozłożyć na czynniki pierwsze: wodę którą pijemy [bywa że to destylatka uzupełniona solami mineralnymi], zieleninę i mięso które jemy [ach, te utrwalacze, uwspanialacze, dzięki którym sałatka zielona i nie zżerana przez ślimaki, a mięso różowiutkie i... zawierające ok. 50% mięsa w mięsie], powietrze którym oddychamy [tu wolę się nie rozpisywać], chemię którą stosujemy [mazidła, proszki do prania], leki którymi się ratujemy [niezliczone, niewykryte i niespodziewane skutki uboczne, interakcje, kumulowanie się w organizmie]...

Jako niedoszły biotechnolog, nasłuchawszy się różnych historii - stwierdzam, że życie jest zbyt krótkie aby przejmować się takimi rzeczami.


Poza tym materiały pod wpływem wielu składników perfum mogą się odbarwiać - trwale.
I nie ma tego przyjemnego efektu, kiedy wraz z rozgrzaną skórą zapach zaczyna wibrować, ożywa... Magia. Szkoda byłoby ją tracić. A umrzeć i tak na coś trzeba ;]
Mam podobne odczucia jak rachela. Nie jestem wprawdzie biotechnologiem ale jak czytam właśnie biochemię, artykuły w babskich gazetach ( i nie tylko babskich), to nasuwa mi się taki wniosek, że żeby nic nie szkodziło tak totalnie, to musiałabym nic nie jeść, chodzić nago, nie myć się żadnymi środkami, nie malować, nie smarować itd... OK - dobrze jest mieć świadomość pewnych rzeczy, szkodliwości pewnych substancji, ale przesadyzm w drugą stronę to chyba niezbyt dobre wyjście.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:11   #6
Basiek93
Zakorzenienie
 
Avatar Basiek93
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 933
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

podpinam sie pod wątek! -super zreszta

Ostatnio rowniez zaczelam czytac sklad perfum. Ale znam tylko:
citronellol, butyl, alkohol,dentaurat,woda... . i czesto mysleco sie dzieje z perfumami ,ktore wchłaniamy. (osttnio widizlam gdzies eksperyment ze czlowiek moze pochlaanic alkohol przez skore ktrora przedostaje sie do krwiobiegu, nawet sprawdzali wydech człowieka- i mial ile tam promili-malo oczywiscie ale byly... Ale perfum uzywamy w małych ilosciach...)

Ale z drugiej strony nie mozna byłoby sprzedawac perfum,gdyby miały truć ludzi -no nie
__________________
wróciłam do perfum moja fragrantica tutaj
sprzedam lub wymiana perfumy niszowe - tu
Basiek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:18   #7
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Dziewczyny macie racje co do tego,by nie popadac w skrajnosc...Wiedzialam juz od dluzszego czasu,ze oxybenzon moze miec dzialanie estrogenowe czy kancerogenowe ale nie wiedzialam,ze ethylylhexyl methoxycinnamate równiez a ten skladnik nie tylko w perfumach uzywam ale w moich ulubionych podkladach tez Ba!!!! Nawet w kremie,który nie zawiera filtrów (Chanel Hydra Max + active) ale chyba jednak nie bede sie przejmowac tym az za nadto bo zycie faktycznie jest zbyt krótkie
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 23:23   #8
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Z tego co wiem, perfumy przed 'wypuszczeniem' na rynek muszą przejść badania - dermatologiczne, czy nie działają drażniąco na skórę, czy nie są szkodliwe, etc. - w akredytowanym laboratorium, po których to badaniach - otrzymują certyfikat.

W chemię moja wiedza zbytnio nie wnika, ale zastanawiam się - w jakich warunkach ten związek chemiczny przenika przez skórę? Doskonale zdaję sobie sprawę, jak przeprowadzane są testy toksykologiczne, i że wszelkie katalogi odczynników bardzo lubią straszyć ;] Możliwe że takie ilości jakie występują w kilku kropelkach perfum są nieszkodliwe, a w każdym razie nie zdążymy ich nawet poczuć.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:24   #9
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez trihomonas Pokaż wiadomość
Drogie Wizazanki.....
To mój pierwszy watek na forum Jestem perfumo i kosmetoholiczka Od kiedy zarabiam duzo pieniedzy-kupuje same markowe kosmetyki...Poprawiaja mi nastrój itp. ale same zapewne znacie uczucie posiadania luxusowych kosmetyków (w tym przypadku perfum).Od niedawna zaczelam analize skladników perfum...Jakos wczesniej mnie to nie interesowalo,bo co zlego moze nam wyrzadzic nasz ulubiony zapach prawda,no dobra jakis tam alkohol moze wysuszac-co za problem nawilzac codziennie skóre no nie Jednak po glebszej analizie nieco sie zszokowalam ... Wiekszosc moich perfum posiada skladnik Ethylhexyl Methoxycinnamate Zapewne wiecie,ze skladnik ten przenika przez skóre a w kontakcie ze sloncem powoduje uwalnianie sie wolnych rodników.Do tego,to moze tez oddzialywac na tarczyce...Niektóre badania wykazuja,ze skladnik ten (podobnie jak oxybenzon) wykazuje dzialanie estrogenowe i nie tylko,bo równiez kancerogenne...Jeste m troche przerazona i zaczynam sie powaznie zastanawiac,czy nie stosowac swoich zapachów tylko i wylacznie na ubrania....Nie chce popasc w skrajnosc ale ja uzywam perfum kilka razy dziennie a nie ''raz na ruski rok'' Mysle,ze psikanie na ubrania byloby nieco bezpieczniejsze niz bezposrednio na skóre Jedne moje perfumy- Vera Wang Princess posiadaja oxybenzon a ten skladnik jakby nie bylo wykazal najwieksze dzialanie estrogenowe..Wiadomo,ze inne badania wykazaly,iz faktycznie te skladniki potrafia przenikac przez skóre ale nie wykryto dzialan estrogenowych,wiec w sumie to jest jedna wielka niewiadoma...Jeden wielki znak zapytania...Czy Wy mialyscie kiedykolwiek jakies watpliwosci co do stosowania perfum bezpsrednio na skóre Pozdrawiam
Zadko który z produktów, ( czy to żywność, kosmetyki czy cokolwiek innego) jest pozbawione wszelkich szkodliwych substancji. Zeby perfumy miały Ci zaszkodzić, musiałabyś się nawet nie kąpać w nich, tylko porzadnie moczyć codziennie
Nie ma co przesadzać No, chyba że jesteś alergikiem, wtedy powinnaś uwazać.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:26   #10
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

mozecie mi wierzyc albo nie ale ja odkad przeszlam na naturalne kosmetyki, mineraly i inne cuda + staram sie kupowac jedzenie w sklepach ekologicznych wygladam lepiej o niebo i czuje sie zdrowsza, oczywiscie wszystko ma swoja cene bo np taka ekologiczna herbatka malinowa jest tak naprawde slabo malinowa w smaku i parzy sie "na bialo" a wedlinka juz nie taka soczysta i tak pieknie nie pachnie. Perfumy to tak naprawde maly pikus w morzu calej tej chemii, w porownaniu do np balsamu jaki codziennie uzywamy, kremu czy nawet paru kubkow herbaty dziennie ( doprawionej tzw aromatami ) , juz nie mowiac o pomidorkach gnijacych po 2 dniach albo brokule, ktory sie robi czarny po jednym. Trzeba sobie jakos radzic w tym syfiastym swiecie, ja ograniczylam chemie jak moglam, a perfumy...no coz, to jedna z moich najwiekszych przyjemnosci, ograniczyc poprzez stosowanie na ubranie moge ale z wachania i wdychania nie zrezygnuje
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:29   #11
NAJBARDZIEJCIEKAWSKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 11
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

ja mam jeszcze gorzej, bo perfumy, wody toaletowe mnie uczulają, stosowane na ciało, mogę jedynie na ciuchy
NAJBARDZIEJCIEKAWSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 23:31   #12
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, perfumy przed 'wypuszczeniem' na rynek muszą przejść badania - dermatologiczne, czy nie działają drażniąco na skórę, czy nie są szkodliwe, etc. - w akredytowanym laboratorium, po których to badaniach - otrzymują certyfikat.

W chemię moja wiedza zbytnio nie wnika, ale zastanawiam się - w jakich warunkach ten związek chemiczny przenika przez skórę? Doskonale zdaję sobie sprawę, jak przeprowadzane są testy toksykologiczne, i że wszelkie katalogi odczynników bardzo lubią straszyć ;] Możliwe że takie ilości jakie występują w kilku kropelkach perfum są nieszkodliwe, a w każdym razie nie zdążymy ich nawet poczuć.
Wlasnie tez sie nad tym zastanwialam,ze moze ten skladnik w perfumach jest w takiej ilosci,ze nie trzeba sie martwic...Jednak martwi mnie fakt,ze wielu kosmetykach ten skladnik wystepuje,ktorych uzywam codziennie Pozostaje mi chyba tylko ograniczyc psiki bo potrafie jednorazowo uzyc ich kilkanascie
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:39   #13
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
mozecie mi wierzyc albo nie ale ja odkad przeszlam na naturalne kosmetyki, mineraly i inne cuda + staram sie kupowac jedzenie w sklepach ekologicznych wygladam lepiej o niebo i czuje sie zdrowsza, oczywiscie wszystko ma swoja cene bo np taka ekologiczna herbatka malinowa jest tak naprawde slabo malinowa w smaku i parzy sie "na bialo" a wedlinka juz nie taka soczysta i tak pieknie nie pachnie. Perfumy to tak naprawde maly pikus w morzu calej tej chemii, w porownaniu do np balsamu jaki codziennie uzywamy, kremu czy nawet paru kubkow herbaty dziennie ( doprawionej tzw aromatami ) , juz nie mowiac o pomidorkach gnijacych po 2 dniach albo brokule, ktory sie robi czarny po jednym. Trzeba sobie jakos radzic w tym syfiastym swiecie, ja ograniczylam chemie jak moglam, a perfumy...no coz, to jedna z moich najwiekszych przyjemnosci, ograniczyc poprzez stosowanie na ubranie moge ale z wachania i wdychania nie zrezygnuje
A jaką masz gwarancję, że ta żywność ekologiczna naprawdę taka jest a nie tylko z nazwy?

Nawet jeśli moje prefumy zawierają te szkodliwe składniki to z perfumowania nie mam zamiaru rezygnować, bo idąc tym tropem myślenia trzeba by również zrezygnować z jedzenia, picia, mycia, oddychania...
__________________




Edytowane przez Fresa
Czas edycji: 2009-04-11 o 23:42
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:44   #14
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
mozecie mi wierzyc albo nie ale ja odkad przeszlam na naturalne kosmetyki, mineraly i inne cuda + staram sie kupowac jedzenie w sklepach ekologicznych wygladam lepiej o niebo i czuje sie zdrowsza, oczywiscie wszystko ma swoja cene bo np taka ekologiczna herbatka malinowa jest tak naprawde slabo malinowa w smaku i parzy sie "na bialo" a wedlinka juz nie taka soczysta i tak pieknie nie pachnie. Perfumy to tak naprawde maly pikus w morzu calej tej chemii, w porownaniu do np balsamu jaki codziennie uzywamy, kremu czy nawet paru kubkow herbaty dziennie ( doprawionej tzw aromatami ) , juz nie mowiac o pomidorkach gnijacych po 2 dniach albo brokule, ktory sie robi czarny po jednym. Trzeba sobie jakos radzic w tym syfiastym swiecie, ja ograniczylam chemie jak moglam, a perfumy...no coz, to jedna z moich najwiekszych przyjemnosci, ograniczyc poprzez stosowanie na ubranie moge ale z wachania i wdychania nie zrezygnuje

Dokładnie tak

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A jaką masz gwarancję, że ta żywność ekologiczna naprawdę taka jest a nie tylko z nazwy?

Taką, że prawdziwa żywność ekologiczna posiada odpowiednie certyfikaty - to nie tylko nazwa ( zresztą nie tylko żywność, ale każdy inny produkt ekologiczny ), ale to już nie na temat
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:52   #15
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Kochane Wizazanki....
Ja jak najbardziej zdaje sobie sprawe,ze rowniez w pozywieniu,czy w powietrzu znajduja sie skladniki,ktore''niszcza nasza urode'' Dlatego tez staram sie ograniczyc w tym w czym moge,by sobie nie szkodzic-wlasnie w kosmetykach...Jednak okazuje sie,ze chroniac sie przed sloncem,czy dostatecznie sie perfumujac (dla przyjemnosci)sprawiam,ze moja skóra szybciej sie starzeje,bo w koncu wolne rodniki za to odpowiadaja Perfum bede nadal uzywac,choc juz na skóre nie bede tyle psikac Musze jeszcze wszystko przemyslec co do innych kosmetyków...Ach jej W glowie mi sie juz od tego wszystkiego kreci
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:53   #16
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A jaką masz gwarancję, że ta żywność ekologiczna naprawdę taka jest a nie tylko z nazwy?

Nawet jeśli moje prefumy zawierają te szkodliwe składniki to z perfumowania nie mam zamiaru rezygnować, bo idąc tym tropem myślenia trzeba by również zrezygnować z jedzenia, picia, mycia, oddychania...
ekologiczne zarcie ma europejskie certyfikaty ekologiczne, sa kontrole, byle komu tego nie daja, musza byc spelnione warunki czyli zero chemii w trakcie uprawy i po (dla zakonserwowania), warto tez patrzec na sklady, np sklad serkow kanapkowych i topionych jest dla mnie przerazajacy, od razu sie nasuwa pytanie "ile sera jest w serze?", mozna sobie poradzic bo sa rozniaste naturalne np kozi naturalny i inne, albo taka wedlina....pamietam jak smakowala szynka kiedy bylam mala a teraz to sama aromatyzowana woda, az z niej cieknie, zapoznalam sie jakis czas temu z tematem i teraz takie produkty wybieram automatycznie wiec nie sprawia mi to trudnosci i nie uprzykrza zakupow a ze nie pochlaniam jakichs kosmicznych ilosci pozywienia to tez moj portfel nie odczuwa roznicy
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 00:14   #17
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Staram sie podchodzic do tego z dystansem tzn.wiem ze i tak musze unikac pewnych skladnikow co zwiazane jest z moim problemem skornym a jezeli dane perfumy mnie uczulaja,co akurat dzieje sie dosc czesto ograniczam sie do aplikacji na wlosy i ubranie.
Sledzac sklady kosmetykow,zywnosci itd. mozna czasami wpasc w bledne kolo a ja jestem od tego daleka bo mimo wszystko lubie sprawiac sobie przyjemnosci roznego rodzaju
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 08:43   #18
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Powiem tak,dla mnie najbardziej szkodliwym,rakotówrczym,w yniszczającym czynnikiem jest samo życie.
Do tego typu informacji o czychających na nas zewsząd chemicznych zagrożeniach konieczny jest dystans,tyle już było(i nadal jest podawanych) teorii spiskowych a jednak nadal nikt masowo z tego powodu umiera.Myślę,ze dużo więcej szkodliwych związków dociera do nas podczas spaceru w mieście,w okolicach dużej ruchliwej drogi niż przy sotsowaniu aptekarskich ilości perfum,nawet codziennie.Ludzie pakują w siebie dużo innych świństw o nakukowo potwierdzonej szkodliwości (papierosy,alkohol..można by wymieniać długo) a ja nie wyobrażam sobie zrezygnować z jednego z moich ulubionyvch rytuałów.Nie jestem absolutnie ekspertem a z chemią stykam się,choć dość często,to tylko na ćwiczeniach,tak więc moja wiedza na ten temat jest niezbyt duża.Staram się mimo wszystko przesiewać informacje docierające do moich oczu i uszu bo może okazać się że jest to poporstu nieprawda(tak jak ze słynnym efektem cieplarnianym).Mam nadzieję,że perfumując się nie skracam sobie życia w drastyczny sposób
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-04-12 o 08:45
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 09:46   #19
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Nie popadajmy w paranoję
Akurat to że perfumy zawierają jakiś tam składnik nie robi na mnie żadnego wrażenia. Jest wiele innych bardziej szkodliwych rzeczy na świecie i jeśli miałabym się tym przejmować musiałabym nie oddychać, nie używać żadnych kosmetyków, chemii, leków, nic nie jeść itd.
Nie mam zamiaru rezygnować z perfum.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 17:29   #20
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Niestety, mądre głowy z IFRA też się przejęły naszym zdrowiem i od 2011 roku (nie jestem pewna na sto procent, ale zdaje się, że to ta data) wielu składników nie będzie można używać do wyrobu perfum, np. jaśminu (w ilości powyżej 0,7% ), mchu dębowego, kumaryny... Czyżby koniec perfumiarstwa? Zostaną jakieś popłuczyny a la płyn do płukania tkanin z bezpiecznych, syntetycznych składników Jak będzie pachniała "piątka" Chanel i wiele innych klasyków?... Wolę nie myśleć

Najgorsze jest to, że decyzję ktoś podjął za mnie, mogę się truć papierosami jeśli taki mój wybór, a jaśminem to już nie
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 18:22   #21
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Niestety, mądre głowy z IFRA też się przejęły naszym zdrowiem i od 2011 roku (nie jestem pewna na sto procent, ale zdaje się, że to ta data) wielu składników nie będzie można używać do wyrobu perfum, np. jaśminu (w ilości powyżej 0,7% ), mchu dębowego, kumaryny... Czyżby koniec perfumiarstwa? Zostaną jakieś popłuczyny a la płyn do płukania tkanin z bezpiecznych, syntetycznych składników Jak będzie pachniała "piątka" Chanel i wiele innych klasyków?... Wolę nie myśleć

Najgorsze jest to, że decyzję ktoś podjął za mnie, mogę się truć papierosami jeśli taki mój wybór, a jaśminem to już nie
Truskawo, będzie taka trochę "Habanita", od 2011 pachniemy tytoniem
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 21:05   #22
agusskaa2
Zadomowienie
 
Avatar agusskaa2
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 393
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

aaaaaaaaaaaa. nie!! Nie wierzę..
agusskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 21:30   #23
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Truskawo, będzie taka trochę "Habanita", od 2011 pachniemy tytoniem
Heh No nie brzmi to najlepiej. A swoją drogą - Habanita właśnie pachnie na mnie jaśminem. Takim bagiennym, ale jaśminem
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 21:37   #24
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Heh, to już jakaś alternatywa. Na mnie się niestety rozwija w kierunku zadymionej knajpy (no może przesadzam, ale gdzieś w podświadomości mam zakodowane takie właśnie skojarzenie z tym zapachem). Jestem zgubiona. Dobrze, że mam zapasy perfum na 20 lat

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Oczywiście, żeby nie było, ja to wszystko na śmiesznie piszę
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 06:52   #25
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Niestety, mądre głowy z IFRA też się przejęły naszym zdrowiem i od 2011 roku (nie jestem pewna na sto procent, ale zdaje się, że to ta data) wielu składników nie będzie można używać do wyrobu perfum, np. jaśminu (w ilości powyżej 0,7% ), mchu dębowego, kumaryny... Czyżby koniec perfumiarstwa? Zostaną jakieś popłuczyny a la płyn do płukania tkanin z bezpiecznych, syntetycznych składników Jak będzie pachniała "piątka" Chanel i wiele innych klasyków?... Wolę nie myśleć

Najgorsze jest to, że decyzję ktoś podjął za mnie, mogę się truć papierosami jeśli taki mój wybór, a jaśminem to już nie
o nie czy to na serio wejdzie w życie?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 08:56   #26
KomEwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z gałęzi
Wiadomości: 858
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Oj, Siostry w Wizażu, zamęt powstał w mojej głowie.

Bo, rzeczywiście, po co sobie dokładać trucizn, gdy w sposób nieunikniony i tak wchłaniamy ich za dużo każdego dnia. Z drugiej jednak strony:

"Chcesz być zdrowy?
Starań dołóż:
Nie jedz, nie pij, nie cudzołóż.
Nie pożądaj, nie podglądaj,
Kochaj bliźnich i tak dalej.
A najlepiej - nie żyj wcale"

Może powstałaby lista perfum, nie posiadających tych najbardziej zjadliwych cholerstw...?
To prośba do Wizażanek, które cosik się znają na biochemii kosmetycznej.


A przy okazji, to przypomina mi się niedawna dyskusja z moim Małżonkiem, który - przy okazji tłumaczenia książki, dotyczącej zdrowego i niezdrowego jedzenia, prawd i przekłamań na ten temat - uświadomił mi, że w cappuccino, którego 1 saszetkę codziennie lubiłam sobie chlapnąć, znajdują się utwardzone tłuszcze, jak najbardziej kancerogenne.

Wszystko, co smaczne, to tuczące i niezdrowe.
__________________
Sun Tzu prawie powiedział:
"Jeżeli przeciwnik jest jak ziemia - bądź jak powietrze.
Jeżeli przeciwnik jest jak ogień ......- sp....dalaj, bo z ogniem nie ma żartów!"
KomEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 11:56   #27
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

ech....życie szkodzi..... wszystko szkodzi......
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:21   #28
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Dziewczyny ja sie staram ozdzywiac w miare dobrze...Nie pale,nie pije kawy czy alkoholu (jedynie na weselu u bliskiej osoby gdy wznosi sie toast ) to chociaz te perfumy bede uzywac-na pewno z nich nie zrezygnuje o nie Jesli to prawda z tym jasminem-jesli to wejdzie w zycie to sie po prostu zalamie Jesli chodzi o ten skladnik to nie wszytkie nasze perfumy go maja....Nie ma go w m.in. Dolce Vita,Dune,Clinique Happy,Coco edp.-jesli oczywiscie ten skladnik nie kryja sie pod jakas inna nazwa,ktorej ja nie znam
To straszne ale zaczynam popadac w paranoje...Juz nie chodzi o perfumy ale analizuje swoje kremy,których uzywam i chce mi sie plakac a moja buzka jest tak boska i jak tu przestac uzywac tych kremówNo nic zmykam dalej czytac ale z perfum nie zrezygnuje-nie ma mowy
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 21:42   #29
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

No mnie w życiu nie przyszłoby do głowy spojrzeć na skład chemiczny perfum, które lubię albo używanego kremu. Zdumiewające.
Poza tym prosto jest napisać, że jakaś subst. jest, powiedzmy, rakotwórcza, ALE w jakiej ilości?
Kilkanaście lat temu w Anglii była afera, że wisienki do drinków zawierają silnie kancerogenny składnik, wszyscy wystrzeliwali je na odległość ze swoich kieliszków, parę firm zbankrutowało, aż wszystko ucichło, okazało się, że trzeba byłoby tego dziadostwa zjeść parę kilo dziennie, żeby wpływ składnika z tych ozdóbek był szkodliwy.
Trichomonas, może twoje obawy, czy twoje reakcje są normalne są uzasadnione? Mam nadzieję, że Cię nie dotknę, ale jeżeli się rzeczywiście niepokoisz, zapytaj kogoś, kto się na tym zna. Przepraszam, jeśli Cię uraziłam.
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 01:33   #30
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Perfumy a nasze zdrowie...

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Niestety, mądre głowy z IFRA też się przejęły naszym zdrowiem i od 2011 roku (nie jestem pewna na sto procent, ale zdaje się, że to ta data) wielu składników nie będzie można używać do wyrobu perfum, np. jaśminu (w ilości powyżej 0,7% ), mchu dębowego, kumaryny... Czyżby koniec perfumiarstwa? Zostaną jakieś popłuczyny a la płyn do płukania tkanin z bezpiecznych, syntetycznych składników Jak będzie pachniała "piątka" Chanel i wiele innych klasyków?... Wolę nie myśleć

Najgorsze jest to, że decyzję ktoś podjął za mnie, mogę się truć papierosami jeśli taki mój wybór, a jaśminem to już nie
Jakiś właściciel starego domu perfumeryjnego mówił o tym, że produkcja perfum z naturalnych wyciągów roślinnych upadnie, bo owe wyciągi nie przejdą jakichś nowo wprowadzanych testów na braki zanieczyszczeń. Po nocy czytałam, jak zwykle, więc nie pamiętam szczegółów, ale chodzilo m. in. o wyciąg z lawendy. Faktycznie, kurna, czysta trucizna.

W ogole te nowe mądrości kojarzą mi się z tymi sprzed dwustu lat, że biała mąka jest zdrowsza, bo lepiej oczyszczona


No to mamy prawie dwa lata na zrobienie trujących swych zapasów.

a propo's tematu, to staram się kupować L'occitane , Creedy itp.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-09 14:08:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.