Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-15, 12:16   #571
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ca nie jest szkodliwy dla zębów. To system nakładek. Ważne tylko żeby utrzymywać higienę jamy ustnej i czyścić nakładki.

To system podobny do invisalign:
https://www.youtube.com/watch?v=wCGF...e_gdata_player

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 20:21   #572
MammaMia09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A czemu Wam się właściwie znowu wykrzywiły zęby po leczeniu stałym? Ja już zdjęłam CA ale przeraża mnie myśl, że miałyby znowu wrócić na swoje miejsce, a wydałam tyle kasy... Po stałym aparacie (tak jak i po CA) nosi się druciki przyklejone do zębów po wewnętrznej stronie. Czy to nie wystarcza?? Po CA mam jeszcze nakładki na noc. I mam wrażenie, że w ciągu dnia, gdy ich nie noszę zęby się przesuwają, a później nocą znowu są "sprowadzane" nakładkami nocnymi na właściwe miejsce.
MammaMia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 20:54   #573
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Marita zmuszasz mnie do niebywałego wysiłku intelektualnego o tej porze
To tak - 4 etapy na dół to 12 nakładek - 3 tyś
6 etapów na górę to 18 nakładek - 4,5 tyś
Czyli 30 nakładek za 7,5
250 zeta za jedną no tak, przecież juz policzyłaś, gapa ze mnie

No ale sama pisałaś że w twojej klinice to wyjątkowo i po poleceniu. Ja nie mam polecenia i jestem z warmińsko mazurskiego więc się nie przejadę w twoje rejony
Chętnie zrobiłabym to wysyłkowo i oszczędnościowo ale właśnie nie wiem gdzie
Za wysyłkę płaciłam, ale nie płaciłam ża żaden set-up , czy jak to zwą, a widziałam na stronach gabinetów że za to i plan leczenia liczą sobie czasem i kilka stówek. Ja dałam za wszystko 140zł a nakładki mają być w przyszły wtorek.
Bo nie wspomniałam, że się zdecydowałam... choć słono mnie to będzie kosztowało.
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2013-12-16 o 20:58
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 05:56   #574
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ja miałam prostowane zwykłym, metalowym stałym. Ale jak ósemki zaczęły się pchać to lekko wykrzywiło mi jedynki u góry i trochę bardzie stłoczyło na dole. Aparatu nie noszę już od około 10 lat, nosiłam tylko 9 m-cy i potem wkładkę retencyjną, która wyglądała jak aparat z plastiku na noc (jak zwykły aparat ruchomy dla dzieci). Nosiłam go tylko na noc wg zaleceń orto i to chyba dłużej niż powinnam bo bałam się, że zęby wrócą do poprzedniego ustawienia. Ale skoro metalowe coś trzeba do zębów przykleić to się nie zdecyduję, bo nie wszyscy mają to wklejane po aparacie (ja nie miałam).


O ja, ale namieszałam, mam nadzieję, że zrozumienie :P
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 08:41   #575
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Ale skoro metalowe coś trzeba do zębów przykleić to się nie zdecyduję, bo nie wszyscy mają to wklejane po aparacie (ja nie miałam).
Nie trzeba mieć metalowego retajnera, możesz mieć właśnie tą platikową nakładkę na noc, o której pisałaś. Sama decydujesz, co chcesz.
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 09:26   #576
emmag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
mi też się krzywią zęby po metalowym aparacie i szkliwo też ma zdarte - rozważam CA, póki zgryz jest tylko minimalnie skrzywiony

da się tym aparatem likwidować dziurę po zębie? mam szparę po szóstce, której nie dało się zamknąć metalowym aparatem
tak często się to udaję

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

ten proszek to cetron
emmag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 23:25   #577
MammaMia09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
mi też się krzywią zęby po metalowym aparacie i szkliwo też ma zdarte - rozważam CA, póki zgryz jest tylko minimalnie skrzywiony

da się tym aparatem likwidować dziurę po zębie? mam szparę po szóstce, której nie dało się zamknąć metalowym aparatem
Zamiast wydawać kase na CA na zamykanie dziury po zębie, doradzałabym implant zęba. Każdy ząb ma jakąś funkcję, inaczej szczęka wygląda i nasza buzia. Ja bym była za implantem, bo zęby faktycznie będą się przesuwać jeśli jest jakaś dziura po zębie. Z tym, że implant jakieś 5 tys.
MammaMia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 05:38   #578
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez MammaMia09 Pokaż wiadomość
A czemu Wam się właściwie znowu wykrzywiły zęby po leczeniu stałym? Ja już zdjęłam CA ale przeraża mnie myśl, że miałyby znowu wrócić na swoje miejsce, a wydałam tyle kasy... Po stałym aparacie (tak jak i po CA) nosi się druciki przyklejone do zębów po wewnętrznej stronie. Czy to nie wystarcza?? Po CA mam jeszcze nakładki na noc. I mam wrażenie, że w ciągu dnia, gdy ich nie noszę zęby się przesuwają, a później nocą znowu są "sprowadzane" nakładkami nocnymi na właściwe miejsce.
na dole mam drucik i zęby są proste, mam tylko dziurę po 6; na góre mam aparat na noc i mi się zęby zaczęły krzywić, nie wiem czemu nie dała mi drucika na górę

---------- Dopisano o 06:38 ---------- Poprzedni post napisano o 06:36 ----------

Cytat:
Napisane przez MammaMia09 Pokaż wiadomość
Zamiast wydawać kase na CA na zamykanie dziury po zębie, doradzałabym implant zęba. Każdy ząb ma jakąś funkcję, inaczej szczęka wygląda i nasza buzia. Ja bym była za implantem, bo zęby faktycznie będą się przesuwać jeśli jest jakaś dziura po zębie. Z tym, że implant jakieś 5 tys.
zastanawiam się nad implantem
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 09:52   #579
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez MammaMia09 Pokaż wiadomość
A czemu Wam się właściwie znowu wykrzywiły zęby po leczeniu stałym? Ja już zdjęłam CA ale przeraża mnie myśl, że miałyby znowu wrócić na swoje miejsce, a wydałam tyle kasy... Po stałym aparacie (tak jak i po CA) nosi się druciki przyklejone do zębów po wewnętrznej stronie. Czy to nie wystarcza?? Po CA mam jeszcze nakładki na noc. I mam wrażenie, że w ciągu dnia, gdy ich nie noszę zęby się przesuwają, a później nocą znowu są "sprowadzane" nakładkami nocnymi na właściwe miejsce.
Ja zakończyłam leczenie, dalej nosze CA nawet w dzień bo tak jak mówisz jak dłużej nie nosze i pózniej zakładam to czuje ucisk. Moja ortodontka powiedziałą mi żebym stopniowo schodziłą z noszenia CA z dziennego na noc i wydłużała przerwy między jak mam ściągniety.
Na chwile obecną zakładam w dzień tylko raz, po pracy do kolacji i później na noc, przy śniadaniu ściagam.
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 11:10   #580
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
na dole mam drucik i zęby są proste, mam tylko dziurę po 6; na góre mam aparat na noc i mi się zęby zaczęły krzywić, nie wiem czemu nie dała mi drucika na górę[COLOR="Silver"]
I jak ten drucik? wyczuwalny, nic nie widać?
a dawno skończyłaś leczenie?


Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
Ja zakończyłam leczenie, dalej nosze CA nawet w dzień bo tak jak mówisz jak dłużej nie nosze i pózniej zakładam to czuje ucisk. Moja ortodontka powiedziałą mi żebym stopniowo schodziłą z noszenia CA z dziennego na noc i wydłużała przerwy między jak mam ściągniety.
Na chwile obecną zakładam w dzień tylko raz, po pracy do kolacji i później na noc, przy śniadaniu ściagam.
Ty już chyba dawno skończyłaś?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 18:36   #581
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Kurcze, ja się jednak boję CA. Mam poleczone i mocno słabe zęby. Poza tym jestem przeczulona na ich punkcie i wydaje mi się że nie wytrzymają siły nacisku jaką będzie wywierał na nie aparat. Dentystka mnie uspokaja ale wiadomo że pacjent w panice wie lepiej
W każdym razie zobaczymy. Wiem już konkretnie że szyny mają być do odbioru w poniedziałek. Mam nerwa lekkiego Jak sobie pouszkadzam odbudowywane zęby to połatać się ich już pewnie nie da
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 09:41   #582
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
Kurcze, ja się jednak boję CA. Mam poleczone i mocno słabe zęby. Poza tym jestem przeczulona na ich punkcie i wydaje mi się że nie wytrzymają siły nacisku jaką będzie wywierał na nie aparat. Dentystka mnie uspokaja ale wiadomo że pacjent w panice wie lepiej
W każdym razie zobaczymy. Wiem już konkretnie że szyny mają być do odbioru w poniedziałek. Mam nerwa lekkiego Jak sobie pouszkadzam odbudowywane zęby to połatać się ich już pewnie nie da
Wiesz co, myślę że nie masz się czego obawiać. Clear Aligner działa na cały ząb (i cała korona zęba jest nim pokryta). On przesuwa zęby równomiernie. Nie tak jak aparat stały, gdzie zamki są tylko z jednej strony zęba przyklejone i wtedy to nie wiadomo co się stanie. Ja miałam też słabe zęby do CA (połatane i niektóre po kanałowym) a nic a nic im się nie stało. Tak że glowa go góry
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 11:31   #583
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Dzięki Marita, trochę mnie pocieszyłaś
bo jak oglądam zdjęcia w necie to widzę same zdrowe szczęki takie jest sens prostować ja zawsze myślałam że mi bliżej do sztucznej szczeny niż do aparatu - a na starość zgłupiałam
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 17:09   #584
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
I jak ten drucik? wyczuwalny, nic nie widać?
a dawno skończyłaś leczenie?



Ty już chyba dawno skończyłaś?
leczenie skończyłam pół roku temu i wszytsko się zepsuło jak na wizycie kontrolnej orto mi powyginała aparat retencyjny tak, że nie dałam go rady nosić, więc sama odgiełam te druciki (troszkę) i przez to kły zaczęły mi się krzywić

już bym wolała tę nakładkę CA niż ten druciany aparat

drucika w ogóle nie czuć, tylko strasznie mi kamieniem zęby zachodzą i trzeba co 3 miesiące ściągać kamień
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 10:20   #585
emmag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
leczenie skończyłam pół roku temu i wszytsko się zepsuło jak na wizycie kontrolnej orto mi powyginała aparat retencyjny tak, że nie dałam go rady nosić, więc sama odgiełam te druciki (troszkę) i przez to kły zaczęły mi się krzywić

już bym wolała tę nakładkę CA niż ten druciany aparat

drucika w ogóle nie czuć, tylko strasznie mi kamieniem zęby zachodzą i trzeba co 3 miesiące ściągać kamień
zawsze mozesz isc do technika dentystycznego który wykona Ci nakładke Ca nn noc czyli to aparat rentcyjny osamu z mała korekcją na kły i wszystko wróci do normy, bardzo często się tak dzieje jak aparatu na noc pacjenci nie noszą
emmag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 11:05   #586
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez MammaMia09 Pokaż wiadomość
Zamiast wydawać kase na CA na zamykanie dziury po zębie, doradzałabym implant zęba. Każdy ząb ma jakąś funkcję, inaczej szczęka wygląda i nasza buzia. Ja bym była za implantem, bo zęby faktycznie będą się przesuwać jeśli jest jakaś dziura po zębie. Z tym, że implant jakieś 5 tys.
Implant 5tys? Gdzie tak drogo? Interesowałam się tym, bo mam szparę to najdroższy 2800!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 11:17   #587
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

U moich dentystów 3,5tyś. Ale nie orientowałam się z jakich materiałów.
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 17:09   #588
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez emmag Pokaż wiadomość
zawsze mozesz isc do technika dentystycznego który wykona Ci nakładke Ca nn noc czyli to aparat rentcyjny osamu z mała korekcją na kły i wszystko wróci do normy, bardzo często się tak dzieje jak aparatu na noc pacjenci nie noszą
dzięki za radę!!! nie wpadłam na to!

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
U moich dentystów 3,5tyś. Ale nie orientowałam się z jakich materiałów.
mi w Krk powiedzieli 5 tys za całość tzn implant plus wszystkie zabiegi z nim związane, nie dociekałam jakie
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 23:34   #589
MammaMia09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Implant 5tys? Gdzie tak drogo? Interesowałam się tym, bo mam szparę to najdroższy 2800!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wydaje mi się, że za 2800 max to mówisz o koronie lub moście protetycznym, a nie o implancie. Polega to na tym, że piłują Ci dwa boczne zęby. Wg mnie zbyt inwazyjne i szkoda mi zdrowych zębów było. Wybrałam implant, chociaż droższy: BIOMET 3i . Chyba są też tańsze za 3500, ale poniżej 3tys nie widziałam. Ale to już schodzimy z tematu CA.
MammaMia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-23, 08:32   #590
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
leczenie skończyłam pół roku temu i wszytsko się zepsuło jak na wizycie kontrolnej orto mi powyginała aparat retencyjny tak, że nie dałam go rady nosić, więc sama odgiełam te druciki (troszkę) i przez to kły zaczęły mi się krzywić

już bym wolała tę nakładkę CA niż ten druciany aparat

drucika w ogóle nie czuć, tylko strasznie mi kamieniem zęby zachodzą i trzeba co 3 miesiące ściągać kamień
Czyli rozumiem, ze nakładka na noc jednak lepsza?
A ten druciak to co do, już "na zawsze'?

__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 09:34   #591
emmag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

[QUOTE=Mlebidakin;44262067]dzięki za radę!!! nie wpadłam na to!

Bardzo często ludzie zapominają albo nie mają pojęcia że to technik dentystyczny wszystko wykonuje a stomatolog jedynie oddaje jest tzw, pośrednikiem najcześciej bardzo drogim,np ten aparat osamu u technika 120zł a za pośrednictwem stomatologa 400zł.
emmag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 13:53   #592
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
I jak ten drucik? wyczuwalny, nic nie widać?
a dawno skończyłaś leczenie?



Ty już chyba dawno skończyłaś?
leczenie już dawno skończyłam plus do tego piłowanie jedynek i wyrównywanie ich, no i teraz retencja
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 16:58   #593
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

[QUOTE=emmag;44268284]
Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
dzięki za radę!!! nie wpadłam na to!

Bardzo często ludzie zapominają albo nie mają pojęcia że to technik dentystyczny wszystko wykonuje a stomatolog jedynie oddaje jest tzw, pośrednikiem najcześciej bardzo drogim,np ten aparat osamu u technika 120zł a za pośrednictwem stomatologa 400zł.
To cos mało ten stomatolog bierze że 400 zł tylko za aparat Osamu. Jak się orientowałam to od 500 zł w górę (w małym mieście). Pytanie tylko czy ten po 400 zł to daje on oświadczenie o zgodności wyrobu? Natomiast technik dentystyczny 120 zł bierze, też mało i to jakoś podejrzanie mało bo pewnie nie daje też oświadczenia o zgodności wyrobu no i co za tym idzie to jakichś wątpliwych jakościowo materiałów jest.
Ja za swojego Osamu dałam 250 zł i oświadczenie o zgodności wyrobu dostałam. Mam pewność że to sprawdzone i certyfikowane materiały a nie jakaś chińszczyzna...
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 16:48   #594
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Od godziny siedzę w nakładkach. Póki co jest ok, ale dentystka uprzedziła że zęby będą bolały w pierwszym etapie.
Brzegi górnej nakładki (od podniebienia) drapią mnie w język, myślę że sobie go nieźle poobcieram przy mówieniu ogólnie cale brzegi są dość ostre. Zwłaszcza górnej nakładki, dolnej nie czuć praktycznie wcale.
Z mówieniem nie mam kłopotu, trochę szeleszczę tylko.
No nic, to tyle. Teraz będę cierpliwie czekać na zmiany. Oby nastąpiły

Wiem, że jedzenie w aparacie odpada (teraz wiem dlaczego ), dziewczyny pisały o piciu rzeczy które nie powodują przebarwień. A próbowałyście np jogurtów pitnych lub innych płynów przez słomkę? Pewnie będą sytuacje ssania w żołądku, a jeśli nie będzie jak zębów myć to jakiś nutri drink może dałoby się spić w nakładkach?
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2013-12-27 o 17:01
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 10:28   #595
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Niestety, jogurt może dostać się za nakładkę i nie będzie to pięknie wyglądać. No i można dostać próchnicy

Lepiej od razu sobie przygotować mała kosmetyczkę, kupić szczoteczkę i małą pastę, nosić ze sobą.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 11:39   #596
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Wypróbowałam picie i faktycznie też różowo nie było może wprawy nabiorę. Pastę i szczoteczkę zamierzam właśnie mieć dyżurną w pracy.
A kiedyś zastanawiałam się dlaczego po mojej poprzedniczce pozostał kubek ze szczoteczką
Dziś zdejmowałam nakładki do śniadania - jakoś poszło. Natomiast wskoczyły na miejsce dużo łatwiej niż wczoraj. Cieszyłam się jak dziecko Na obtarcia mam jakąś 'poxilinę' ortodontyczną - nawet fajnie pomaga.
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2013-12-28 o 11:47
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 07:07   #597
sialka
Raczkowanie
 
Avatar sialka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 39
Smile Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witam, ja oczekuję na 3 set, czyli jestem na 6 nakładce. Również mam szpare po szóstce która powoli już znika. Zdecydowanie polecam tą metodę.
sialka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 04:41   #598
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, ze nakładka na noc jednak lepsza?
A ten druciak to co do, już "na zawsze'?
wg mnie nakładka lepsza, bo lepiej zeby trzyma
druciak na 2-3 lata, ale ja miałam minimalnie krzywe zeby na górze, właściwie to zgryz był poprawiany, plus lekko wychyliła przednie żeby do przpdu, poprawiła łuk i zkróciła trójki, które teraz się krzywią

na dole miałam bardzi krzywe zęby i drucik raczej na stałe będę mieć
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 19:22   #599
arehiba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 39
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Jeśli chciałbym wyprostować tylko górny łuk, to około ile zapłaciłbym za całe leczenie?
arehiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:55   #600
sialka
Raczkowanie
 
Avatar sialka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 39
Talking Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez arehiba Pokaż wiadomość
Jeśli chciałbym wyprostować tylko górny łuk, to około ile zapłaciłbym za całe leczenie?

Ja na razie robię tylko górę i mam przewidziane 4 sety czyli u mnie 4x700=2800 zł. Ale to ile Ty będziesz potrzebować setów to tylko Ci powie ortodonta
sialka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.