Za późno na zmianę zawodu? - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-20, 14:46   #361
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

A dlaczego niby ja miałabym się wyprowadzać skoro mieszkanie jest mojej rodziny?

Chciałabym być pewna siebie, móc być z nim na równi, ale od zawsze mam problemy z samodzielnością, asertywnością.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 15:03   #362
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
A dlaczego niby ja miałabym się wyprowadzać skoro mieszkanie jest mojej rodziny?

Chciałabym być pewna siebie, móc być z nim na równi, ale od zawsze mam problemy z samodzielnością, asertywnością.
Więc polecam terapię. To jest najlepsza inwestycja w siebie. Ale nie pójdziesz bo biedujesz w małżeństwie i mąż ci nie da. Jesteś tak komfortowej sytułacji bo to mieszkanie jest twoich rodziców a nie męża więc możesz go wyrzucić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 15:10   #363
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Akurat zapisałam się do psychiatry i mam nadzieję, że dostanę skierowanie na terapię ale termin dopiero na wrzesień.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 15:19   #364
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 17:59   #365
Papperina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 33
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Ja uważam, że na początek to Ty powinnaś poprawić relację sama ze sobą. A żeby to zrobić, to dobrze by było spojrzeć na siebie i swoje zachowanie, własne wybory i życie, jakie prowadzisz, w prawdzie, jasności umysłu, bez ściemniania i mydlenia sobie oczu. Choć prawda czasem bardzo boli i trudne emocje są niewygodne.
Masz zdaje się silne tendencje do wypierania niewygodnych faktów. Nie Ty jedna na tym świecie. Ale to nic zdrowego.
Na to pomogłaby Ci może jakaś dobra terapia, jak tu wyżej było radzone. Choć można też próbować samemu być bliżej siebie, próbować siebie lepiej zrozumieć, poznać i zaakceptować pewne sprawy u siebie. To moim zdaniem są naturalne procesy, które nie tylko terapeuta może zapoczątkować. Choć oczywiście, jeśli trafisz na dobrego specjalistę, to powinno iść dużo szybciej, niż szukać po omacku samej i myśleć o swoich problemach bez pomocy. Ja bym Ci jednak radziła spróbowac też takiej samodzielnej pracy ze sobą, można przecież działać samodzielnie równolegle z szukaniem pomocy u terapeuty. W kierunku poznawania samej siebie, swoich myśli, emocji, swoich wartości. Pomyśleć też o tym, czego byś tak naprawdę od życia chciała, czy masz to, czego w głębi serca chcesz, czy raczej żyjesz w iluzji i ciągniesz takie życie, bo ciągniesz, ale bez większego przekonania. Masz duże ułatwienie w tym względzie, bo przecież skończyłaś psychologię. To powinnaś wiedzieć też, że są różne książki do samorozwoju, opisujące rożne techniki poznawania (i uzdrawiania) siebie, a taki wydatek na książkę jakiś znowu duży nie jest (można kupić ebook, taniej wychodzi, a i pan mąż nie musi wtedy widzieć co czytasz, bo pewnie bez jakichs durnych komentarzy by się nie obyło - tak że ebook ma tu same plusy).
Ja Ci się nie dziwię, że trudno zmienić własne myślenie, podejście, zachowanie, w końcu ćwiczysz sie w takich sposobach myślenia i reagowania nie od wczoraj, tylko pewnie od maleńkiego. To, że dostałaś tysiąc rad i kopniaków motywacyjnych na forum, to może być dobry początek do zmian w życiu, jakiejś pracy ze sobą, ale jakoś niekoniecznie się dziwię, że można czasem niby wiedzieć, co jest dobre i właściwe, a i tak tego nie robić. Są różne opory w psychice, często nielogiczne, a bardzo silne, takie blokady. Czasem jest bardzo trudno z tych blokad wyjść. Np. w alkoholizmie ludzie mają system iluzji i zaprzeczeń. A mnie się zdaje, że w wielu innych problemach też jest coś trochę podobnego. Taki mur fałszywych przekonań. Nieraz obserwowałam ludzi, którzy wręcz wydają się być "teflonowi" na prostą prawdę o sobie, którą widzą z łatwością osoby, które są po drugiej stronie tego "muru". Ale, skoro jakoś został ten mur w człowieku zbudowany, to myslę, że i można go w jakiś sposób zburzyć. W tym chyba się specjalizują właśnie różni terapeuci. Co nie znaczy, że samodzielnie nie można zacząć sobie tego muru też pomalutku rozkminiać i rozwalać.
Ogółem to nic się nie zmieni w Twoim życiu, jeśli nie uzdrowisz najpierw tego, co jest w Tobie. Tej blokady, systemu kłamstw, czy co tam może być. Bez pomocy z zewnątrz (terapeuta) może być jednak ciężko z tego wyjść. To moze być jakaś wyuczona bezradność, albo zależny/lękowy styl przywiązania, albo coś tam innego. Sama pewnie coś trochę podejrzewasz, skoro skończyłaś tą psychologię. Sama znasz też własną historię najlepiej, wiesz, z jakiego domu wyszłaś itd. No cóż, ale ciężka praca do wykonania niestety czeka, jeśli chcesz mieć coś lepiej. Za darmo nic nie ma. Chyba, że jednak wolisz zamiatanie pod dywan i tego typu taktykę, to masz prawo. Twoje życie i Ty jesteś jego panią
Papperina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 09:22   #366
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Macie jakieś sposoby na nabycie pewności siebie, samodzielności? Oprócz terapii.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 09:24   #367
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Macie jakieś sposoby na nabycie pewności siebie, samodzielności? Oprócz terapii.
Odcięcie się od toksycznych ludzi w swoim otoczeniu. Tylko Ty nie chcesz. Póki masz tego pana u boku, nie nabierzesz pewności siebie, bo on Cię zgasi, jak tylko zauważy, że nabierasz wiatru w żagle. Twoja niezależność nie jest w jego interesie. On chce mieć bezwolną i zalęknioną kukiełkę, którą do tej pory byłaś.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-21, 10:49   #368
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Macie jakieś sposoby na nabycie pewności siebie, samodzielności? Oprócz terapii.
Ktoś wyżej dobrze napisał- czytaj. Jest masa książek, które dają do myślenia, kwestia tego aby faktycznie chcieć coś zmienić. Możesz również poczytać o manipulacjach w związku, przemocy ekonomicznej, przemocy emocjonalnej i szczerze spojrzeć czy twój mąż przypadkiem nie zachowuję się jak opisane przypadki. Poczytaj o historii innych osób które przez to przechodziły, aby otworzyło ci to oczy na to co się dzieje, zapewne na forach ludzie również opisują podobne historie. Im większa świadomość i wiedza jak wygląda to u innych, tym bardziej zaczniesz trzeźwo patrzeć na swoją relacje.
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 19:08   #369
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Polecacie jakaś konkretna książkę?
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 20:11   #370
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Jak postawiłam sprawę na ostrzu noża to powiedział, że jestem pazerna, będę wydawać pieniądze na głupoty itp. Sama widzę, że traktuje mnie nie w porządku.
Co miał na myśli, mówiąc "głupoty"?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 06:38   #371
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Co miał na myśli, mówiąc "głupoty"?
Tak myślę, że chodziło mi o ubrania, fryzjera, kosmetyki. Takie wiesz babskie głupoty 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-22, 09:46   #372
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
Tak myślę, że chodziło mi o ubrania, fryzjera, kosmetyki. Takie wiesz babskie głupoty 🤣
Dziewczyny, proszę Was. Ona to może wziąć na serio.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 11:58   #373
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Nie wiem, po prostu niepotrzebne według niego rzeczy.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 12:05   #374
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

To znaczy jakie rzeczy na przykład? Co masz na myśli? Bardzo nieprecyzyjnie się wyrażasz. Tak pomyślałam dziewczyny, że może autorka miała jakieś epizody zakupoholizmu, rozwalania pieniędzy na bzdury, może coś zawaliła przez to i dlatego ten mąż jest tak uprzedzony? Takie mam małe podejrzenia przez te lakoniczne odpowiedzi jak ta powyżej.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 12:18   #375
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Polecacie jakaś konkretna książkę?
Myślę że twoje kłopoty zaczynają się od dzieciństwa jesteś DDD jeżeli tak to polecam
Znajdź wewnęczny spokój
Dorosłe dziewczynki z rodzin dysfukcyjnych
Książki od toksycznych relacjach
Wysoko wrażliwi w toksycznej relacji
Toksyczni ludzie
Odzyskaj siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 12:21   #376
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Macie jakieś sposoby na nabycie pewności siebie, samodzielności? Oprócz terapii.
Posłuchaj audiobooka "zaakceptuj siebie" Soni Szramek-Karcz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 12:53   #377
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89294934]To znaczy jakie rzeczy na przykład? Co masz na myśli? Bardzo nieprecyzyjnie się wyrażasz. Tak pomyślałam dziewczyny, że może autorka miała jakieś epizody zakupoholizmu, rozwalania pieniędzy na bzdury, może coś zawaliła przez to i dlatego ten mąż jest tak uprzedzony? Takie mam małe podejrzenia przez te lakoniczne odpowiedzi jak ta powyżej.
[/QUOTE]

To nadal nie byłby powód do ukrywania przez współmałżonką dochodów i rozdzielania pieniędzy w ten sposób. Uważam, że takie "podejrzewam, że..." to mieszanie Autorce w głowie. Ten facet jest jej w stanie wmówić, że lepszej jakości podpaski, to zbędny wydatek i "rozwalanie kasy". Albo leki. Jeżeli rzeczywiście miałaby jakieś epizody czegoś tam, to wyjście byłoby proste: on by płacił rachunki itp. A robi to zdaje się głównie ona. Zadziwiające, że na głowie osoby z rzekomo jakimiś problemami z kasą spoczywałyby tego typu rzeczy. Przepraszam, a nawet jakby sobie kupiła torebkę i buty, to świat by się nie zawalił. To również jest normalny wydatek.

Ona się wypowiada lakonicznie, bo ich rzekome rozmowy, to zapewne są monologi pana i jego mądrzenie się i pastwienie nad nią. To co ma tu napisać? Guzik tak naprawdę ustaliła. On ma postawę "nie bo nie, bo ja tam uznałem". Tu nie ma co pytać o konkrety. Konkretów brak. Dla niego konkretem jest chęć przytulenia pieniędzy dla siebie i nie dzielenie się nimi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 13:39   #378
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Nie, byłam i jestem raczej oszczędną osobą, rzadko kupuję ubrania i wydaję niewiele na takie typowo kobiece sprawy, do fryzjera nawet nie chodzę, żadnych kosmetyczek itp. Rachunki też płacę a on mi przelewa połowę kasy. Nie wiem o co mu chodzi, może o to, że go zostawię i zabiorę kasę, w tym jego oszczędności, nie wiem.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 13:43   #379
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie, byłam i jestem raczej oszczędną osobą, rzadko kupuję ubrania i wydaję niewiele na takie typowo kobiece sprawy, do fryzjera nawet nie chodzę, żadnych kosmetyczek itp. Rachunki też płacę a on mi przelewa połowę kasy. Nie wiem o co mu chodzi, może o to, że go zostawię i zabiorę kasę, w tym jego oszczędności, nie wiem.
Chodzi mu o nic. O to, że on się z Tobą nie chce dzielić kasą i tyle. Ma nad Tobą władzę. Serio dalej tego nie rozumiesz, czy aż tak udajesz?

I nie słuchaj osób, które próbują czymś tłumaczyć przemoc ekonomiczną.

Czytanie guzik Ci da. Wypierasz podstawowe fakty. Może prawnik by Ci otworzył oczy.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-07-22 o 13:44
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-22, 13:58   #380
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie, byłam i jestem raczej oszczędną osobą, rzadko kupuję ubrania i wydaję niewiele na takie typowo kobiece sprawy, do fryzjera nawet nie chodzę, żadnych kosmetyczek itp. Rachunki też płacę a on mi przelewa połowę kasy. Nie wiem o co mu chodzi, może o to, że go zostawię i zabiorę kasę, w tym jego oszczędności, nie wiem.
Jak go zostawisz, to i tak masz prawo mu zabrać połowę kasy mimo tego, że teraz Ci żałuje i skrzętnie ukrywa na swoim koncie. No chyba, że on z tymi pieniędzmi robi jakieś kombinacje typu oddawanie rodzicom na przechowanie, ale to tym bardziej z takiego układu trzeba by się wymiksować.
Poza tym po rozstaniu koszty życia (jakieś rachunki itp.) Ci zmaleją + na dziecko miałabyś oficjalne alimenty, a nie żebranie kasy jak teraz. Więc bardzo możliwe, że Twoja sytuacja finansowa byłaby lepsza, niż z nim.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 14:01   #381
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Koszty życia na pewno nie zmaleją bo teraz płacę tylko połowę rachunków. Chyba rzeczywiście jestem beznadziejnym przypadkiem.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 14:10   #382
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Koszty życia na pewno nie zmaleją bo teraz płacę tylko połowę rachunków. Chyba rzeczywiście jestem beznadziejnym przypadkiem.
Sama się stawiasz na takiej pozycji. Odpuszczasz własne interesy, własne życie. Przecież z jego strony nie ms miłości, ani szacunku. To w imię czego chcesz utrzymać ten związek? Zrób sobie przysługę. Idź pogadać z prawnikiem. Ale nie ściemniaj mu, jak zapewne ściemniałaś terapeucie. Zacznij nazywać rzeczy po imieniu.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Jak go zostawisz, to i tak masz prawo mu zabrać połowę kasy mimo tego, że teraz Ci żałuje i skrzętnie ukrywa na swoim koncie. No chyba, że on z tymi pieniędzmi robi jakieś kombinacje typu oddawanie rodzicom na przechowanie, ale to tym bardziej z takiego układu trzeba by się wymiksować.
Poza tym po rozstaniu koszty życia (jakieś rachunki itp.) Ci zmaleją + na dziecko miałabyś oficjalne alimenty, a nie żebranie kasy jak teraz. Więc bardzo możliwe, że Twoja sytuacja finansowa byłaby lepsza, niż z nim.
Oczywiście, że tak. Przede wszystkim to by odżyła i stopniowo budowała pewność siebie, którą on podkopuje.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 14:15   #383
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie, byłam i jestem raczej oszczędną osobą, rzadko kupuję ubrania i wydaję niewiele na takie typowo kobiece sprawy, do fryzjera nawet nie chodzę, żadnych kosmetyczek itp. Rachunki też płacę a on mi przelewa połowę kasy. Nie wiem o co mu chodzi, może o to, że go zostawię i zabiorę kasę, w tym jego oszczędności, nie wiem.
I znowu popełniasz podstawowy błąd - WASZE oszczędności.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 14:26   #384
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Koszty życia na pewno nie zmaleją bo teraz płacę tylko połowę rachunków. Chyba rzeczywiście jestem beznadziejnym przypadkiem.
No to już trzeba by dokładnie podliczyć, u mnie np. dodatkowa osoba to chociażby kilkadziesiąt złotych więcej opłaty za śmieci, + zużycie wody, prądu też wzrasta. Często też jest tak, że faceci jedzą więcej więc możliwe, że tu by też coś kosztów odeszło. No i może z tych oszczędności sądownie coś dostaniesz, no i alimenty. Więc myślę, że i tak byłabyś na plus. Zresztą święty spokój jest bezcenny, masz swoje mieszkanie więc naprawdę nie wiem po co on tam Tobie. Próbowałaś skontaktować się z prawnikiem? Sama nie korzystałam, ale wiem, że w wielu miastach działają bezpłatne porady.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 14:34   #385
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
I znowu popełniasz podstawowy błąd - WASZE oszczędności.
Ona cały czas wypiera fakty i dała sobie wmówić, że Dobry Pan jej wielką łaskę robi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 14:52   #386
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Miałam na myśli jego oszczędności sprzed ślubu.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 14:52   #387
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Przescrollowalam cały wątek, w nadziei że to trollowa opowieść. Plisss, nie mówcie że to prawdziwa historia.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 15:13   #388
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Przescrollowalam cały wątek, w nadziei że to trollowa opowieść. Plisss, nie mówcie że to prawdziwa historia.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Prawdziwa. Autorka już przed ślubem podświadomie wiedziała, że coś nie gra, ale wyszła za mąż i zrobili sobie dziecko

Są jej stare wątki.

Też jestem w szoku, że w 2022 r. jakakolwiek (młoda) kobieta dała sobie wmóić że tak być powinno.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 15:14   #389
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Przescrollowalam cały wątek, w nadziei że to trollowa opowieść. Plisss, nie mówcie że to prawdziwa historia.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Ja tak uważam, cały czas jakieś smaczki dochodzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 15:39   #390
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie wiem, po prostu niepotrzebne według niego rzeczy.
Np badania w ciąży?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-25 15:53:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.