Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-12, 16:51   #1
smerfetka2017
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka2017
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 61

Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?


Koleguję się z Basią (imię zmienione) od jakichś 4 lat. Mamy po 23 lata. Na początku to była taka licealna znajomość, wtedy jeszcze nie byłyśmy tak ze sobą zżyte. Stałyśmy się bliższe sobie jak poszłyśmy na studia, potem nasza znajomość się zacieśniała i trwa do dziś. Wszystko było okej, mimo tego, że mamy różne charaktery- ona jest dominującą osobą, ja raczej jestem ta spokojna, choć wychodzę na imprezy, spotykam się ze znajomymi, itd. Od pewnego czasu jednak zaczęłam zauważać dziwne zachowanie z jej strony i nie wiem czy to wychodzi z zawiści czy nie. Mianowicie jeżdzę sobie gdzieś z innymi znajomymi, to ta wypytuje się mnie gdzie, z kim, po co i potem dogryza mi, że jestem wygodna i lubię się wozić. Albo: jestem blondynką i dobrze się czuję w tym kolorze włosów, zauważam także zainteresowanie płcią przeciwną wobec mnie. I ta koleżanka cały czas dogryza, że rozjaśniacz niszczy włosy, że ona w życiu by się nie przefarbowała już na blond,itd. Powtarza to cały czas praktycznie, doczepia się nawet do tego, że powinnam ściąć włosy, bo cały czas mam krótkie i powinnam coś w sobie zmienić, ona ma krótkie włosy. Chodzę także na zabieg keratynowy i oczywiście też wtedy, jakie te zabiegi są niedobre, itd.
Była też taka sytuacja, że byłyśmy na domówce, ona była ze swoim chłopakiem, ja zaczęłam flirtować z jego kolegami, a ona cały czas kontrolowała sytuację, nie dopuszczała do tego, żeby ktoś mnie gdzieś dotknął, itd. Moje pytanie jest takie- myślicie, że to zwykła opinia i zwracanie uwagi na pewne kwestie czy zwykła zawiść?
smerfetka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 17:14   #2
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 02:51
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 17:33   #3
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Cytat:
Napisane przez smerfetka2017 Pokaż wiadomość
Koleguję się z Basią (imię zmienione) od jakichś 4 lat. Mamy po 23 lata. Na początku to była taka licealna znajomość, wtedy jeszcze nie byłyśmy tak ze sobą zżyte. Stałyśmy się bliższe sobie jak poszłyśmy na studia, potem nasza znajomość się zacieśniała i trwa do dziś. Wszystko było okej, mimo tego, że mamy różne charaktery- ona jest dominującą osobą, ja raczej jestem ta spokojna, choć wychodzę na imprezy, spotykam się ze znajomymi, itd. Od pewnego czasu jednak zaczęłam zauważać dziwne zachowanie z jej strony i nie wiem czy to wychodzi z zawiści czy nie. Mianowicie jeżdzę sobie gdzieś z innymi znajomymi, to ta wypytuje się mnie gdzie, z kim, po co i potem dogryza mi, że jestem wygodna i lubię się wozić. Albo: jestem blondynką i dobrze się czuję w tym kolorze włosów, zauważam także zainteresowanie płcią przeciwną wobec mnie. I ta koleżanka cały czas dogryza, że rozjaśniacz niszczy włosy, że ona w życiu by się nie przefarbowała już na blond,itd. Powtarza to cały czas praktycznie, doczepia się nawet do tego, że powinnam ściąć włosy, bo cały czas mam krótkie i powinnam coś w sobie zmienić, ona ma krótkie włosy. Chodzę także na zabieg keratynowy i oczywiście też wtedy, jakie te zabiegi są niedobre, itd.
Była też taka sytuacja, że byłyśmy na domówce, ona była ze swoim chłopakiem, ja zaczęłam flirtować z jego kolegami, a ona cały czas kontrolowała sytuację, nie dopuszczała do tego, żeby ktoś mnie gdzieś dotknął, itd. Moje pytanie jest takie- myślicie, że to zwykła opinia i zwracanie uwagi na pewne kwestie czy zwykła zawiść?
Koleżanka zachowuje się toksycznie. Po co ci taka osoba w otoczeniu?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 07:18   #4
OkiemMezczyzny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: W wa
Wiadomości: 270
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

No niestety źle to wróży na przyszłość. IMO chce Cię mieć na wyłączność. Masz być przy niej i dla niej. Uważaj bo taka osoba może rozpierniczyc każdy Twój związek. Nie mówię że tak będzie ale uważnie obserwuj. Nie daj się tylko zmanipulować. To wysoce prawdopodobne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OkiemMezczyzny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 08:27   #5
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Nie lubię takich ludzi. Te wszystkie działania z rzekomej troski o Ciebie, a naprawdę kumpela obawia się, żeby nie powodziło jej się lepiej, niż Tobie.


Na Twoim miejscu odchłodziłabym relację z taką "przyjaciółką".
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 10:17   #6
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Ojej, brzmi totalnie źle. Tak jak koleżanki z góry radziłabym Ci zakończyć tą znajomość. To jakieś totalnie nieporozumienie, totalnie toksyczna relacja...
__________________

Ain't nobody loves me better
makes me happy
makes me feel this way
ain't nobody loves me better than
YOU <3
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 14:51   #7
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Cytat:
Napisane przez smerfetka2017 Pokaż wiadomość
Koleguję się z Basią (imię zmienione) od jakichś 4 lat. Mamy po 23 lata. Na początku to była taka licealna znajomość, wtedy jeszcze nie byłyśmy tak ze sobą zżyte. Stałyśmy się bliższe sobie jak poszłyśmy na studia, potem nasza znajomość się zacieśniała i trwa do dziś. Wszystko było okej, mimo tego, że mamy różne charaktery- ona jest dominującą osobą, ja raczej jestem ta spokojna, choć wychodzę na imprezy, spotykam się ze znajomymi, itd. Od pewnego czasu jednak zaczęłam zauważać dziwne zachowanie z jej strony i nie wiem czy to wychodzi z zawiści czy nie. Mianowicie jeżdzę sobie gdzieś z innymi znajomymi, to ta wypytuje się mnie gdzie, z kim, po co i potem dogryza mi, że jestem wygodna i lubię się wozić. Albo: jestem blondynką i dobrze się czuję w tym kolorze włosów, zauważam także zainteresowanie płcią przeciwną wobec mnie. I ta koleżanka cały czas dogryza, że rozjaśniacz niszczy włosy, że ona w życiu by się nie przefarbowała już na blond,itd. Powtarza to cały czas praktycznie, doczepia się nawet do tego, że powinnam ściąć włosy, bo cały czas mam krótkie i powinnam coś w sobie zmienić, ona ma krótkie włosy. Chodzę także na zabieg keratynowy i oczywiście też wtedy, jakie te zabiegi są niedobre, itd.
Była też taka sytuacja, że byłyśmy na domówce, ona była ze swoim chłopakiem, ja zaczęłam flirtować z jego kolegami, a ona cały czas kontrolowała sytuację, nie dopuszczała do tego, żeby ktoś mnie gdzieś dotknął, itd. Moje pytanie jest takie- myślicie, że to zwykła opinia i zwracanie uwagi na pewne kwestie czy zwykła zawiść?

zdecydowanie jest zazdrosna i dodatkowo nie umie tego dobrze ukrywać i zachować klasy być może uważa, że traktujesz ją lekko z góry i to ją drażni, ale generalnie, porozmawiaj z nią. Jeśli to nie przyniesie rezultatu, zrezygnuj z tej znajomości, po co ci taki toksyczny człowiek w bliskim otoczeniu.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-13, 14:54   #8
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Niektóre dziewczyny tak mają, że koniecznie chcą obsikiwać skraj czyjegoś ogródka, podkreślać jakie to one nie są doskonałe (wypominając rzekome niedoskonałości komuś). Co robić? Odpowiadać zdecydowanie i oschle. "Twoje włosy są..." "Takie mam i tyle. Mnie to nie przeszkadza". "Mogłabyś częściej ubierać..." "Może i bym mogła, ale mi się nie chce". Niektórzy w tym momencie spuszczają z tonu i zaczynają rozumieć, że jednak posunęli się za daleko. Inni nadal głoszą swoje "prawdy objawione" i od takich osób po prostu należy się odsunąć, ochłodzić relacje. Ty sama musisz zdecydować na ile denerwuje i frustruje Cię zachowanie koleżanki. Kontaktu bym może od razu całkiem nie zrywała, jeżeli dziewczyna ma jakieś zalety, natomiast na pewno ochłodziłabym nieco relację plus stawiała granicę bardzo jasno i zdecydowanie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 16:15   #9
smerfetka2017
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka2017
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 61
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Zauważyłam, ze w ostatnim czasie po każdej rozmowie z nią podnosi mi się ciśnienie, działa to na mnie bardzo stresująco. Niejednokrotnie dawałam jej do zrozumienia, ze szanuje jej opinie ale dobrze się czuje sama ze sobą, a ona nic sobie z tego nie robi i w kołku gada o tym samym.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Ona we wszystkim widzi negatywy- kosmetyki, których używam mają według niej beznadziejny skład, jak jej mówię, ze chce sobie jakieś fajne ubranie kupić, to ona na to, ze po co kupuje sobie coś, co nosi tak dużo osób, itd.

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Być może jest zdenerwowana faktem, ze oprócz niej mam swoje życie i zapewniam sobie atrakcje niekoniecznie z jej udziałem. Ogólnie dziewczyna ma tendencje do krytykowania ludzi.
smerfetka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 17:09   #10
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Też mam taką koleżankę. Przysłowiowa "ciocia dobra rada".
Przyzwyczaiłam się i olewam.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 20:41   #11
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Z tego kolazenstwa nic nie bedzie.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-13, 21:24   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Cytat:
Napisane przez smerfetka2017 Pokaż wiadomość
Zauważyłam, ze w ostatnim czasie po każdej rozmowie z nią podnosi mi się ciśnienie, działa to na mnie bardzo stresująco. Niejednokrotnie dawałam jej do zrozumienia, ze szanuje jej opinie ale dobrze się czuje sama ze sobą, a ona nic sobie z tego nie robi i w kołku gada o tym samym.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Ona we wszystkim widzi negatywy- kosmetyki, których używam mają według niej beznadziejny skład, jak jej mówię, ze chce sobie jakieś fajne ubranie kupić, to ona na to, ze po co kupuje sobie coś, co nosi tak dużo osób, itd.

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Być może jest zdenerwowana faktem, ze oprócz niej mam swoje życie i zapewniam sobie atrakcje niekoniecznie z jej udziałem. Ogólnie dziewczyna ma tendencje do krytykowania ludzi.

Jakie widzisz i czujesz pozytywy z kolegowania się z nią?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 21:39   #13
smerfetka2017
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka2017
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 61
Dot.: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Niestety nie widzę żadnych pozytywów tej relacji. Zauważyłam, ze działa ona na mnie destrukcyjnie i z automatu po każdej rozmowie z nią psuje mi się humor.
smerfetka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-13 22:39:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.