Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-19, 21:16   #31
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

Opieram się na tym co sama napisałaś, nigdzie nie wspominasz, że twoj problem moze mieć jakieś glebsze podłoże, jeśli by tak bylo, to powinnas to chyba napisać w pierwszym poście, jak inaczej mozna ci prawidłowo doradzić.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-19, 21:57   #32
noicojamamzrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 114
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Opieram się na tym co sama napisałaś, nigdzie nie wspominasz, że twoj problem moze mieć jakieś glebsze podłoże, jeśli by tak bylo, to powinnas to chyba napisać w pierwszym poście, jak inaczej mozna ci prawidłowo doradzić.
Jak bym miała na tyle dużą samoświadomość, żeby sama sobie zrobić psychoanalizę i stwierdzić, co jest faktycznym źródłem moich problemów, to bym nie potrzebowała waszej pomocy. A nikt się nie rodzi z niskim poczuciem własnej wartości jako cechą charakteru przypisaną z góry, to się nabywa w skutek różnych wydarzeń. Można mieć toksycznych rodziców, kiepskie relacje z rówieśnikami, ponieść jakieś porażki w życiu itd.

A jak pójdę do psychoterapeuty, który pracuje w nurcie behawioralno-poznawczym, to on będzie próbował rozwiązać problem, który jest tu i teraz i nie będzie raczej drążył całego mojego życiorysu i wnikał, czy 10 lat temu mój ojciec chorował na raka, w jaki sposób się rodzice do mnie odnosili na najwcześniejszych etapach życia i czy rówieśnicy mnie odtrącili w gimnazjum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
noicojamamzrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-19, 22:09   #33
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

Cytat:
Napisane przez noicojamamzrobic Pokaż wiadomość
Jak bym miała na tyle dużą samoświadomość, żeby sama sobie zrobić psychoanalizę i stwierdzić, co jest faktycznym źródłem moich problemów, to bym nie potrzebowała waszej pomocy. A nikt się nie rodzi z niskim poczuciem własnej wartości jako cechą charakteru przypisaną z góry, to się nabywa w skutek różnych wydarzeń. Można mieć toksycznych rodziców, kiepskie relacje z rówieśnikami, ponieść jakieś porażki w życiu itd.

A jak pójdę do psychoterapeuty, który pracuje w nurcie behawioralno-poznawczym, to on będzie próbował rozwiązać problem, który jest tu i teraz i nie będzie raczej drążył całego mojego życiorysu i wnikał, czy 10 lat temu mój ojciec chorował na raka, w jaki sposób się rodzice do mnie odnosili na najwcześniejszych etapach życia i czy rówieśnicy mnie odtrącili w gimnazjum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie idź do psychoterapeuty który pracuje w nurcie behawioralno-poznawczym. Wybierz innego.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 05:47   #34
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
To nie idź do psychoterapeuty który pracuje w nurcie behawioralno-poznawczym. Wybierz innego.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie.
Mam wrażenie, że praktycznie w każdym swoim wątku Autorka próbuje podważać i negować nasze rady. Ale może to taka cecha młodych osób.
A jeśli czujesz, że wydarzenia z Twojej przeszłości rzutują na Twoje obecne życie, to rozmowa ze specjalistą naprawdę nie jest głupim pomysłem.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 07:51   #35
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Mam wrażenie, że praktycznie w każdym swoim wątku Autorka próbuje podważać i negować nasze rady. Ale może to taka cecha młodych osób.
A jeśli czujesz, że wydarzenia z Twojej przeszłości rzutują na Twoje obecne życie, to rozmowa ze specjalistą naprawdę nie jest głupim pomysłem.
Dokładnie. Dlaczego od razu zakładasz, że trafisz na specjalistę który nie będzie w stanie Ci pomóc.
Obecnie mamy dostęp do szerokiej informacji o tym czym dany psycholog się zajmuje i możesz spokojnie udać się do takiego który będzie Ci w stanie odpowiednio doradzić.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 08:41   #36
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
też miałam podobnie będąc studentką, ale czy ja wiem czy to taka dobra rada, że "alkohol może być rozwiązaniem twoich problemów"
dlatego napisałam "nie traktuj tego jako radę" i po prostu podzieliłam się swoimi doświadczeniami mając identyczny problem
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 00:29   #37
noicojamamzrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 114
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

Myślicie, że jej sens próbować dostać się do psychologa na NFZ?

Psycholog, psychoterapeuta prywatnie kosztuje dużo, a moja mama stwierdziła, że przecież nic mi nie jest i wszyscy się teraz czują gorzej przez pandemię i zamknięcie w domach (???)...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
noicojamamzrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-23, 00:35   #38
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

Cytat:
Napisane przez noicojamamzrobic Pokaż wiadomość
Myślicie, że jej sens próbować dostać się do psychologa na NFZ?

Psycholog, psychoterapeuta prywatnie kosztuje dużo, a moja mama stwierdziła, że przecież nic mi nie jest i wszyscy się teraz czują gorzej przez pandemię i zamknięcie w domach (???)...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, jest sens. To może niestety długo potrwać, ale zdecydowanie warto się zapisać.
Oprócz tego możesz poszukać fundacji/organizacji które zajmują się darmową pomocą psychologiczną. Np u mnie w mieście można było korzystać z takiej pomocy organizowanej przez organizacje feministyczne.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 08:18   #39
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Tak, jest sens. To może niestety długo potrwać, ale zdecydowanie warto się zapisać.
Oprócz tego możesz poszukać fundacji/organizacji które zajmują się darmową pomocą psychologiczną. Np u mnie w mieście można było korzystać z takiej pomocy organizowanej przez organizacje feministyczne.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Nie wiem autorko czy jeszcze się uczysz. Piszesz, że masz 19 lat może warto spróbować nawet od psychologa szkolnego.
Nie wiem czy taka funkcja jest jeszcze w szkole czy już nie.

Warto zapisać się do psychologa na NFZ. Warto również skorzystać z porady telefonicznej.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 09:33   #40
noicojamamzrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 114
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Nie wiem autorko czy jeszcze się uczysz. Piszesz, że masz 19 lat może warto spróbować nawet od psychologa szkolnego.
Nie wiem czy taka funkcja jest jeszcze w szkole czy już nie.

Warto zapisać się do psychologa na NFZ. Warto również skorzystać z porady telefonicznej.
Nie ma psychologa w mojej szkole.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
noicojamamzrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 10:26   #41
kviatkova
Raczkowanie
 
Avatar kviatkova
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 141
Dot.: Jak być bardziej swobodną w relacjach międzyludzkich?

No NFZ pozostaje albo telefony.. Są jeszcze rozmowy z psychologiem online obecnie.
kviatkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-23 11:26:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.