Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-06, 17:47   #1261
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;86882318]W takim razie proszę o opinię, bo się na niego czaję


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Jak tylko pouzywam to na pewno się tu z Wami podzielę moimi przemyśleniami to mój pierwszy wynalazek tego typu do włosów - mydel się boję, bo dużo z nimi zachodu... Zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 18:52   #1262
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;86881876]Maszynke tez zmienię niedługo muszę tylko poczytać opinie. Nie cykam się jeśli chodzi o np nogi ale jakoś „boje” się jeśli chodzi o pachy i okolice bikini, Kaledonia, jakie masz doświadczenia, podziel się [/QUOTE]
Do pach i bikini potrzebuję lustra. Ręka/ noga w górę i do dzieła.
Zobacz filmiki instruktażowe na YT.
https://www.amazon.co.uk/Edwin-Jagge...s%2C189&sr=8-8
Kwestia też żyletek. Na początek może coś takiego ( zaczynałam od nich, są ok ).
https://www.boots.com/wilkinson-swor...razor-10057058
https://www.boots.com/wilkinson-swor...s-x10-10258120
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Też się przerzuciłam niedawno na mydła i póki co jestem bardzo zadowolona co ciekawe, nie wysuszają mnie w ogóle, a najtańsze żele, których używałam (Isana) niestety to robiły...
Zamowilam nawet wczoraj szampon do włosów w kostce (z firmy 4szpaki), bardzo jestem ciekawa, co to za cudak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jako szampon się jeszcze nie odważyłam używać.

Ja po żelach z drogerii mam straszne wypryski na całym ciele. Naturalne są ok, ale to wiadomo plastik.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 19:31   #1263
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Uzywalam szamponu w kostce. Polecam pod koniec mycia polac wlosy woda z mala iloscia octu. Ma to odczyn kwasny i neutralizuje zasade jaka jest mydlo. Jak sie nie poleje woda z octem to na wlosach zostaja takie farfocle.


Do mycia uzywam od jakiegos czasu mydla z aleppo.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 19:52   #1264
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Minimalizm w zyciu

Jest różnica między mydłem do włosów a szamponem w kostce. Przy szamponie w kostce nie trzeba tak cudowac z zakwaszaniem, etc. Pisała o tym na przykład Ryfka na blogu: http://szafasztywniary.blogspot.com/...ostce-nie.html

Ja mam szampon w kostce Alverde z drogerii DM i jestem bardzo zadowolona. Do wyboru dwa warianty, zapakowany w pudełko. Koszt około 22 złote za 60 gramów. Mi starcza na bardzo długo, mam długie włosy, ale myje rzadko :p

Skład wrzucam:
IMG_1809.jpg


Jak można kupić w Niemczech albo w Czechach, ja polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 20:35   #1265
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Owszem, szkło waży kilka razy tyle, co plastik, no ale do samolotu bierzecie aż tyle kosmetyków? Nie wiem, dla mnie te kilka (bo jak same zauważyłyście, nie wszystko idzie dostać w szkle), to właśnie stosunkowo niewielka różnica. Jak ktoś żyje na walizkach, to inna sprawa, ale rozważamy tu przecież wyjazd, ja jadąc na kilka dni zazwyczaj ograniczam ilość kosmetyków, to i ze szkłem nie ma problemu.

Co do mydła do włosów, to ja kupiłam swego czasu męskie, ma nieco inny skład, ale spodobał mi się zapach I włosy miałam po nim niezbyt. No ale może spróbuję z tym octem jeszcze, bo zostawiłam to mydło jako takie do ciała...
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 20:44   #1266
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja to się nawet zastanawiałam czy są na rynku szampony i odżywki oraz żele pod prysznic w szkle, bo znane mi marki eko ze szklanymi opakowaniami akurat te produkty robią w plastiku, przypuszczalnie ze względów bezpieczeństwa (mokre, śliskie ręce itd).
Ja nie widziałam.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 20:49   #1267
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja mam Bodum od prawie 7 lat i śmierdzi mi w ogóle. Co to za butelka była
Wszystkie "metalowe" mi tak śmierdzą. Czymś sztucznym i duszącym po prostu. Poza tym czytałam kiedyś żeby nie kupowac misek z takich tworzyw (co to w ogóle jest tak na marginesie?)dla zwierząt bo one zmieniaj smak wody i staje się ona taka metaliczna.
Zastanawiam się czy w przypadku tych butelek na wodę działa ta sama zasada.

Kupiłam kiedyś w Biedronce pudełka wykonane z bambusa do noszenia jedzenia do pracy. Użyłam kilka razy. I leża. Jedno się nie domyka. A drugie używałam tylko jak chciałam wziąć truskawki czy inne owoce. Ale i tak wolałam do tego celu jakieś opakowania, które zostały mi po żywności, bp. po serkach czy borówkach.
Także teraz się 100 razy zastanawiam zanim kupię coś co ma byc w założeniu "zero waste".

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Dokładnie, ja szamponu, żelu pod prysznic, balsamu w szkle nie kupię.
Teraz kupiłam szampon w jakimś opakowaniu z trzciny cukrowej.
Ja też nie. Bałabym się.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ja mam szampon w kostce Alverde z drogerii DM i jestem bardzo zadowolona. Do wyboru dwa warianty, zapakowany w pudełko. Koszt około 22 złote za 60 gramów. Mi starcza na bardzo długo, mam długie włosy, ale myje rzadko :p
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A to zazdroszczę. Ja widziałam w TkMaxx 3 szampony w kostce. Aż się zdziwiłam, że takie rzeczy można kupić stacjonarnie.

Ale tak sobie myślę, że za jakiś czas zero waste będzie zupełnie powszechne i normalne. I że nie będziemy miały takich problemów i dylematów jak teraz na wątku.

Ja pamiętam jak to było chociażby z wegetarianizmem/weganizmem itp. czy naturalnymi kosmetykami. Kiedyś ludzie robili wielkie oczy i produktów tego typu było jak na lekarstwo. Trzeba było przez neta zamawiać. Teraz bycie wege jest trendy a kosmetyków naturalnych jest w zwykłych drogeriach zatrzęsienie.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-06, 20:52   #1268
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Jest różnica między mydłem do włosów a szamponem w kostce. Przy szamponie w kostce nie trzeba tak cudowac z zakwaszaniem, etc. Pisała o tym na przykład Ryfka na blogu: http://szafasztywniary.blogspot.com/...ostce-nie.html

Ja mam szampon w kostce Alverde z drogerii DM i jestem bardzo zadowolona. Do wyboru dwa warianty, zapakowany w pudełko. Koszt około 22 złote za 60 gramów. Mi starcza na bardzo długo, mam długie włosy, ale myje rzadko :p

Skład wrzucam:
Załącznik 7678861


Jak można kupić w Niemczech albo w Czechach, ja polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Te szampony w kostce z Alverde to taka sama masakra dla włosów jak i mydło. PH mają równie wysokie czyli ok. 9. Jak już coś dostępnego w DM to kostki Foamie, one są pod tym względem o wiele lepiej dopasowane do naturalnego pH skóry i włosów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 20:55   #1269
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A to zazdroszczę. Ja widziałam w TkMaxx 3 szampony w kostce. Aż się zdziwiłam, że takie rzeczy można kupić stacjonarnie.

Ale tak sobie myślę, że za jakiś czas zero waste będzie zupełnie powszechne i normalne. I że nie będziemy miały takich problemów i dylematów jak teraz na wątku.

Ja pamiętam jak to było chociażby z wegetarianizmem/weganizmem itp. czy naturalnymi kosmetykami. Kiedyś ludzie robili wielkie oczy i produktów tego typu było jak na lekarstwo. Trzeba było przez neta zamawiać. Teraz bycie wege jest trendy a kosmetyków naturalnych jest w zwykłych drogeriach zatrzęsienie.
Stacjonarnie takie cuda są dostępne w sklepach propagujących zero waste i niektórych drogeriach. Ja już w kilku miejscach widziałam szampony w kostce i mydła do włosów, ale chyba za każdym razem były to 4 szpaki tylko Chociaż może jeszcze jedna firma mi przemknęła, nic więcej. Ale jak mówisz, za chwilę będzie to wszędzie, choć na początku i tak swoje będzie kosztowało. Byle jak najszybciej
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 20:57   #1270
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Wszystkie "metalowe" mi tak śmierdzą. Czymś sztucznym i duszącym po prostu. Poza tym czytałam kiedyś żeby nie kupowac misek z takich tworzyw (co to w ogóle jest tak na marginesie?)dla zwierząt bo one zmieniaj smak wody i staje się ona taka metaliczna.
Zastanawiam się czy w przypadku tych butelek na wodę działa ta sama zasada.

Kupiłam kiedyś w Biedronce pudełka wykonane z bambusa do noszenia jedzenia do pracy. Użyłam kilka razy. I leża. Jedno się nie domyka. A drugie używałam tylko jak chciałam wziąć truskawki czy inne owoce. Ale i tak wolałam do tego celu jakieś opakowania, które zostały mi po żywności, bp. po serkach czy borówkach.
Także teraz się 100 razy zastanawiam zanim kupię coś co ma byc w założeniu "zero waste".




Ja też nie. Bałabym się.



A to zazdroszczę. Ja widziałam w TkMaxx 3 szampony w kostce. Aż się zdziwiłam, że takie rzeczy można kupić stacjonarnie.

Ale tak sobie myślę, że za jakiś czas zero waste będzie zupełnie powszechne i normalne. I że nie będziemy miały takich problemów i dylematów jak teraz na wątku.

Ja pamiętam jak to było chociażby z wegetarianizmem/weganizmem itp. czy naturalnymi kosmetykami. Kiedyś ludzie robili wielkie oczy i produktów tego typu było jak na lekarstwo. Trzeba było przez neta zamawiać. Teraz bycie wege jest trendy a kosmetyków naturalnych jest w zwykłych drogeriach zatrzęsienie.
Wąchałam kiedyś jakiś tani kubek stalowy ( z dodatkami plastiku ) ze sklepu typu Pepco czy Home & You i nie napiłabym się z niego. Może i mają tam fajne ozdoby, ale pić z takiej chińszczyzny bym nie mogła. Strasznie śmierdział jak rzeczy z chińskiego marketu
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 05:46   #1271
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Minimalizm w zyciu

Przeraża mnie, że wszystkie rzeczy muszą być zapakowane w reklamówki. Tzn rozumiem, jeśli to duże zakupy. Ale ostatnio kupowałam majtki w H&M - reklamówka. Jakaś pierd.oła w sinsay - reklamówka. Ja normalnie mówię tym babeczkom, żeby mi tego nie pakowały, bo potem się te reklamówki plączą po domu. Duże na coś wykorzystam - np. Do segregacji śmieci, ale takie małe?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-07, 05:49   #1272
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Przeraża mnie, że wszystkie rzeczy muszą być zapakowane w reklamówki. Tzn rozumiem, jeśli to duże zakupy. Ale ostatnio kupowałam majtki w H&M - reklamówka. Jakaś pierd.oła w sinsay - reklamówka. Ja normalnie mówię tym babeczkom, żeby mi tego nie pakowały, bo potem się te reklamówki plączą po domu. Duże na coś wykorzystam - np. Do segregacji śmieci, ale takie małe?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Ja już pisałam w innym wątku, że przestałam zamawiać online z H&M. Zrobiłam kiedyś większe zakupy - przyszły w folii, a oprócz tego każda rzecz była zapakowana osobno w folię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 05:54   #1273
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Minimalizm w zyciu

Jak już KONIECZNIE muszą, to chociaż niech to w papier pakują. Ale po co. PO COOO

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 06:07   #1274
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jak już KONIECZNIE muszą, to chociaż niech to w papier pakują. Ale po co. PO COOO

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Nie wiem, co mi szkodzi, że koszulki się zetkną ze sobą, nie rozumiem. Dokładnie, niech już pakują w papier. Te folie w ogóle są z reguły w jednym rozmiarze, więc powiedzmy parę majtek pakują w folię, która pomieściłaby zeszyt A4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 06:20   #1275
Shiruvii
Zakorzenienie
 
Avatar Shiruvii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 352
GG do Shiruvii Send a message via Skype™ to Shiruvii
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja już pisałam w innym wątku, że przestałam zamawiać online z H&M. Zrobiłam kiedyś większe zakupy - przyszły w folii, a oprócz tego każda rzecz była zapakowana osobno w folię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja później wykorzystuję te foliowki do śmieci, ewentualnie zapakowania pudełka z obiadem - generalnie reuse.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...Popatrz prawdzie w oczy
On Cię zauroczył...


Cinderella is a proof that a new pair of shoes can change your life
Shiruvii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 06:54   #1276
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Przeraża mnie, że wszystkie rzeczy muszą być zapakowane w reklamówki. Tzn rozumiem, jeśli to duże zakupy. Ale ostatnio kupowałam majtki w H&M - reklamówka. Jakaś pierd.oła w sinsay - reklamówka. Ja normalnie mówię tym babeczkom, żeby mi tego nie pakowały, bo potem się te reklamówki plączą po domu. Duże na coś wykorzystam - np. Do segregacji śmieci, ale takie małe?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Wystarczy powiedzieć, że nie trzeba pakować
Cytat:
Napisane przez Shiruvii Pokaż wiadomość
Ja później wykorzystuję te foliowki do śmieci, ewentualnie zapakowania pudełka z obiadem - generalnie reuse.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też, jakieś małe śmieci do wyniesienia na szybko w tych zrywkach, w większych staram się komuś coś dać (np. jak pakuję jedzenie/ciasto w pudełkach, to wręczam wszystko w torbie, albo jak wydaję ubrania). Mam trzy pudełka po kapsułkach pełne reklamówek mi zbędnych. Na zakupy się nauczyłam nosić swoje, mam trzy materiałowe różnych rozmiarów, jedną wielką z IKEI na duże zakupy i kilka tych chłodzących. Zawsze w aucie w bagażniku, więc nie ma problemu, że się zapomni.



Jedyne co to mam problem z owocami i warzywami na wagę, każą wszędzie w zrywkach, a jak włożę w swoją, to się waga nie zgadza na samoobsługowych
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 06:58   #1277
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Wystarczy powiedzieć, że nie trzeba pakować
Jak jest jakaś mała rzecz, to tak właśnie mówię

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 09:14   #1278
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja używam szamponu 4szpaki. Jest fajny, ale trochę szybciej włosy są klapnięte. Używam go jakieś 2-3 tygodnie i wydaje się dość wydajny, ale też bez jakiegoś szału.
Mydła używam marsylskiego i jestem zadowolona.
Maszynki na żyletki używam od roku, ale do okolic bikini mam zwykłą, bo jednak się nadal boję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.



Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2019-06-07 o 09:17
Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 09:44   #1279
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Nie trzeba brać tych reklamówek i innych toreb. Wystarczy poprosić o niepakowanie.
Właśnie sobie uświadomiłam, że od 1,5 roku nie kupiłam żadnych ubrań, butów, dodatków, galanterii poza 2 bluzkami potrzebnymi do pracy bo stare się rozleciały.
Tzn. pewnie będzie to dłużej niż 1,5 roku bo wcześniej też nie szalałam z zakupami ale od zeszłego roku dopiero zaczęłam to liczyć.
2018 był dla mnie rokiem bez zakupów kosmetycznych i ubraniowych, w tym nie narzucam sobie takich ograniczeń a i tak żaden nowy ciuch mi nie przybył. Gorzej z kosmetykami - przybyło mi 14 sztuk. Głównie dlatego, że pracowałam w miejscu gdzie kosmetyki naturalne były wtedy w dużej przecenie. Ale i tak żałuję i uważam, że to było niepotrzebne.
Mam pomysł - zrobię sobie chociaż pół roku bez zakupów kosmetycznych - do końca 2019 r.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-07, 10:25   #1280
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie wiem, co mi szkodzi, że koszulki się zetkną ze sobą, nie rozumiem. Dokładnie, niech już pakują w papier. Te folie w ogóle są z reguły w jednym rozmiarze, więc powiedzmy parę majtek pakują w folię, która pomieściłaby zeszyt A4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie chodzi o to żeby te ubrania się nie ubrudzily. Magazyny sterylne nie są. Zara na przykład przysyła bez folii, ale pewnie na magazynie po prostu z niej wyciągają.
Sama tego nie lubię, przy paru sztukach ubrań w zamówieniu tworzy się pełno śmieci, ale nie wiem jak to możnaby inaczej rozwiązać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 10:28   #1281
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Te szampony w kostce z Alverde to taka sama masakra dla włosów jak i mydło. PH mają równie wysokie czyli ok. 9. Jak już coś dostępnego w DM to kostki Foamie, one są pod tym względem o wiele lepiej dopasowane do naturalnego pH skóry i włosów.


Szczerze mówiąc nie mam po tym masakry, nawet bez odżywki rozczesze. Ale ja myje włosy raz w tygodniu około, czasem rzadziej, może jakbym myła codziennie to by była masakra, ale nie narzekam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 10:28   #1282
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Przeraża mnie, że wszystkie rzeczy muszą być zapakowane w reklamówki. Tzn rozumiem, jeśli to duże zakupy. Ale ostatnio kupowałam majtki w H&M - reklamówka. Jakaś pierd.oła w sinsay - reklamówka. Ja normalnie mówię tym babeczkom, żeby mi tego nie pakowały, bo potem się te reklamówki plączą po domu. Duże na coś wykorzystam - np. Do segregacji śmieci, ale takie małe?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Małe wykorzystuje za zapakowania pojemnika z jedzeniem, np. zupą. Noszę jedzenie w pojemnikach szklanych z ikei z pokrywkami plastikowymi, ale jak dobrze się nie zassa to zupa czy sok z sałatki wycieknie. Dzieki workom, ktore myje i używam dalej nie brudze torebki czy worka bawełnianego i siebie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 11:59   #1283
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;86882554]Uzywalam szamponu w kostce. Polecam pod koniec mycia polac wlosy woda z mala iloscia octu. Ma to odczyn kwasny i neutralizuje zasade jaka jest mydlo. Jak sie nie poleje woda z octem to na wlosach zostaja takie farfocle.


Do mycia uzywam od jakiegos czasu mydla z aleppo.[/QUOTE]Oj to jest podziom "upierdliwości", którego chciałam uniknąć używając szamponu (a nie mydła). Zobaczymy, jeśli będę musiała je płukać octem, żeby włosy były ok, to chyba sobie to daruje i zużyje go do ciała. Póki co czekam, aż do mnie przyjdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 14:50   #1284
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Małe wykorzystuje za zapakowania pojemnika z jedzeniem, np. zupą. Noszę jedzenie w pojemnikach szklanych z ikei z pokrywkami plastikowymi, ale jak dobrze się nie zassa to zupa czy sok z sałatki wycieknie. Dzieki workom, ktore myje i używam dalej nie brudze torebki czy worka bawełnianego i siebie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Teżtak robię, bo nie jadam kanapek, do pracy zabieram właśnie często półpłynne lub płynne jedzenie.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Oj to jest podziom "upierdliwości", którego chciałam uniknąć używając szamponu (a nie mydła). Zobaczymy, jeśli będę musiała je płukać octem, żeby włosy były ok, to chyba sobie to daruje i zużyje go do ciała. Póki co czekam, aż do mnie przyjdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to także nie jest akceptowalne. Także wśród szamponow w kostce większość ma właściwości i działanie jak zwyczajne mydło, a do włosów potrzebne jest raczej coś w rodzaju syndetu (czyli o neutralnym dla nich i skóry pH), a bardzo mało jest takich na rynku. Chociaż sądzę, że z czasem przybędzie alternatyw.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 16:24   #1285
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Myłam włosy mydłem marsylskim, szarym, Isaną Med i szamponem w kostce 4 szpaki. Isana i 4szpaki zupełnie inny komfort użytkowania niż mydła.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 16:42   #1286
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie wiem, co mi szkodzi, że koszulki się zetkną ze sobą, nie rozumiem. Dokładnie, niech już pakują w papier. Te folie w ogóle są z reguły w jednym rozmiarze, więc powiedzmy parę majtek pakują w folię, która pomieściłaby zeszyt A4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się że chodzi o to, że wszystkie te ubrania przyjeżdżają tak zapakowane z fabryki i nikt ich nie wyjmuje z tych torebek. Jak pracowałam kiedyś w sklepie z ubraniami to każda sztuka była tak zapakowana, a potem dopiero np. 200 koszulek było spakowanych w karton.
Możliwe że to kwestia ochrony ubrań, żeby się nie wybrudziły jak np. karton zostanie uszkodzony w transporcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 19:23   #1287
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że chodzi o to, że wszystkie te ubrania przyjeżdżają tak zapakowane z fabryki i nikt ich nie wyjmuje z tych torebek. Jak pracowałam kiedyś w sklepie z ubraniami to każda sztuka była tak zapakowana, a potem dopiero np. 200 koszulek było spakowanych w karton.
Możliwe że to kwestia ochrony ubrań, żeby się nie wybrudziły jak np. karton zostanie uszkodzony w transporcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie też tak mi sie wydaje, że pakują te ubrania tak aby się nie ubrudziły i nie zniszczyły. Po prostu coraz więcej sklepów wpada na to, że przed wysyłką wyciągają z tych worków i pakuja do wysyłki w ładny karton żeby człowiek myślał że koncern tak dba o środowisko

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-07, 19:56   #1288
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Właśnie też tak mi sie wydaje, że pakują te ubrania tak aby się nie ubrudziły i nie zniszczyły. Po prostu coraz więcej sklepów wpada na to, że przed wysyłką wyciągają z tych worków i pakuja do wysyłki w ładny karton żeby człowiek myślał że koncern tak dba o środowisko

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Taa... Tu niby kartonik i dbamy o środowisko, a przy produkcji w Chinach i Bangladeszu używają zabójczych chemikaliów. Ale najważniejsze to utrzymać pozory, potem to już z górki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 10:53   #1289
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja już pisałam w innym wątku, że przestałam zamawiać online z H&M. Zrobiłam kiedyś większe zakupy - przyszły w folii, a oprócz tego każda rzecz była zapakowana osobno w folię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zara pakuje w pudelko i papier, ciuchy sa w paczce bez torebek foliowych.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 15:50   #1290
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Zara pakuje w pudelko i papier, ciuchy sa w paczce bez torebek foliowych.
Tak samo Reserved. To fajnie, że te paczki do klientów chociaż są trochę eko. Bo do samych sklepów na pewno przychodzą ciuchy w foliach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.