Mamy majowe 2019 część 9 - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-06, 07:50   #1201
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Syn mi dzisiaj spał 9 godzin ciągiem, byłam tak zmęczona, że w nocy nawet ani razu się nie przebudziłam i nie sprawdzałam czy oddycha
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 07:50   #1202
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
A jak będzie miał pretensje, że go ochrzciłaś? Ty dokonujesz za niego wyboru, już Ci kiedyś to pisałam. Jak będzie chciał się wypisać z kościoła to będzie musiał dokonać aktu apostazji. Dla niektórych chrzest, komunia, bierzmowanie czy ślub kościelny mają ogromne znaczenie w sumie powinny mieć dla każdej osoby wierzącej.
I nigdy nie zrozumiem 'muszę ochrzcić, bo rodzice chcą' .

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------


Kurde Lilly tylko to jednak nie tylko wybór czy chce się chodzić do kościoła czy nie. Przecież są ludzie, którzy nie uczęszczają na mszę święte a są osobami wierzącymi i modlą się.
Ale nie masz żadnej pewności co do tego, że dziecko nie będzie mieć pretensji o to. Dla wierzących ludzi to oczywiste, że chrzczą dziecko, ale to nie gwarantuje, że kiedyś nie usłyszą od niego przykrych słów co do tego. Tutaj nie ma rozróżnienia, nie wiemy, jakie będą nasze dzieci pod tym względem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 07:51   #1203
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ale nie masz żadnej pewności co do tego, że dziecko nie będzie mieć pretensji o to. Dla wierzących ludzi to oczywiste, że chrzczą dziecko, ale to nie gwarantuje, że kiedyś nie usłyszą od niego przykrych słów co do tego. Tutaj nie ma rozróżnienia, nie wiemy, jakie będą nasze dzieci pod tym względem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 07:53   #1204
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ale nie masz żadnej pewności co do tego, że dziecko nie będzie mieć pretensji o to. Dla wierzących ludzi to oczywiste, że chrzczą dziecko, ale to nie gwarantuje, że kiedyś nie usłyszą od niego przykrych słów co do tego. Tutaj nie ma rozróżnienia, nie wiemy, jakie będą nasze dzieci pod tym względem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla wierzących ludzi oczywiste jest to że dzieci chrzczą i będą wychowywać w wierze katolickiej. I to spoko rozumiem i masz rację z tym, że może tak być, że z rodziny katolickiej dziecko w dorosłości nie będzie chciało mieć nic wspólnego z tą wiarą. Jednak tutaj Agata chrzci 'bo rodzice'. Nie chrzczę, bo wierzę, chce wychowywać dziecko wg zasad kościoła tylko, bo rodzice i co ludzie powiedzą.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:05   #1205
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Dla wierzących ludzi oczywiste jest to że dzieci chrzczą i będą wychowywać w wierze katolickiej. I to spoko rozumiem i masz rację z tym, że może tak być, że z rodziny katolickiej dziecko w dorosłości nie będzie chciało mieć nic wspólnego z tą wiarą. Jednak tutaj Agata chrzci 'bo rodzice'. Nie chrzczę, bo wierzę, chce wychowywać dziecko wg zasad kościoła tylko, bo rodzice i co ludzie powiedzą.
Ale tak robi wiekszosc ludzi chrzcza dla swietego spokoju. Inaczej nie byloby ponad 90% katolikow w Polsce. Ja wiem ze to wszystko hipokryzja, ale identyczna hipokryzja ksiezy jest co łaska, ale 200zl poprosze. My jezeli bedziemy chrzcili to tez zrobimy to dla rodziny, jezeli dla nich to wazne to ok. Dla mnie nie jest to problemem. Jezeli mlody bedzie chcial chodzic do kosciola to ja z nim pojde nie bede robila awantur ze hurr durr kosciol gupi, ksieza gupi. Jedynie wybiore jakiegos ogarnietego ktorego kazania cos moga go nauczyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:11   #1206
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Może powiem tak. Ja jestem zdania, że nasze dzieci są małe, to my jesteśmy ich rodzicami i to my podejmujemy na co dzień decyzje - większe i mniejsze. To my uznajemy, co jest w danej chwili dla nich dobre, nawet jeżeli mamy ku temu różne powody. Powód dla "świętego spokoju" dziadków czy współmałżonka to też jest jakiś powód, co widać np. u naszej Anuhy. Moim zdaniem lepiej żeby jej mąż uczestniczył w chrzcie, świata nie zbawi (no to powiedziałam trafnie xD) tym że się zbuntuje i nie będzie uczestniczył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:11   #1207
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ja nie chciałam chrzcić, jestem niewierząca i uważam że to nie fair tak małe nieświadome dziecko przypisywać do wiary, powinien być wybór jak człowiek jest świadomy i dojrzały. No ale TŻ wierzący więc nie mogłam zabronić, trudno, wiedziałam jak się z nim wiązałam... A chrzczenie z powodu presji rodziny rozumiem, rodzice TŻ są mega wierzący, teściowa przez 3 miesiące zapytała jakieś 50 razy kiedy chrzciny, w pewnym momencie codziennie była w stanie wydzwaniać i pytać :/ Po...bane

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 08:28   #1208
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Nie przewozi się dzieci w fotelika h w kurtkach ani kombinezonach
Dorośli też nie powinni w kurtkach jeździć. Pas ma być jak najbliżej ciala

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
I dodam tylko, że nic z kapturem. I po fb 8* widzę, że ludzie często źle zapinają pasy. mylą biodrowy z drugim pasem i zapinają odwrotnie + opuszczają pałąk

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Yyy ze co? Aktualnie mam tylko dwie osoby ktore chcą i nadają sie na chrzestnych Marcela. On to kawaler, ona w związku "na kocią łapę". My sami slubu nie mamy i się nie zanosi aby coś się zmieniło. To co to znaczy że nie możemy ochrzcić dziecka? Co jak ktoś nie ma dużego pola manewru jeśli chodzi o chrzestnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ochrzcić możecie, ale chrzestni nie mogą być osobami żyjącymi w ciężkim grzechu. Serio Cię to dziwi, bawi? To po co chrzcicie? Druga sprawa, że osoba żyjąca bez ślubu może zostać. tzw świadkiem chrztu, a nie ojcem/matką chrzestną

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Co jak ktoś nie ma dużego pola manewru jeśli chodzi o chrzestnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podejrzewam, że księdza to nie obchodzi

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Z drugiej strony czemu odmówić chrztu niewinnemu dziecku (tzn wiem że wg KK nieochrzczone jest winne grzechu pierworodnego ale pewnie wiecie co mam na myśli)? Imho więcej sensu miałby chrzest dorosłych

Byłam dziś 7h poza domem, wszyscy przeżyli martwiłam się bo jak wczoraj TŻ został z małą to zastałam go śpiącego obok niej a młoda wierzgała sobie w najlepsze

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Tu nie chodzi o odmowę chrztu dziecku tylko o chrzęstnych żyjących w grzechu. Akurat dziecko niczemu winne

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Wasz brak ślubu nie będzie problemem, ale chrzestni powinni żyć zgodnie z wiatą katolicką, czyli albo w małżeństwie, albo samotnie. Choć pewnie co ksiądz to inne podejście do tematu.

Dziewczyny, co na ząbkowanie? U nas chyba się zaczęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na już goździki rozgniecione w moździerzu, zalane oliwą i do lodówki. Ja kupilam ma zaś grecki żel na ząbkowanie z naturalnym skladem podobno super. Tylko, że ostatnie opakowanie wzięłam i teraz niedostępny. W ogóle ciężko go kupić

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Agata, no ale chyba rozumiesz że rodzic chrzestny ma za zadanie pomóc wychować dziecko w wierze, więc sam powinnien żyć zgodnie z nią. Powinnien iść do spowiedzi, a żyjąc na kocią łapę i nie zamierzając tego zmienić rozgrzeszenia nie dostanie. Więc jak? Szukamy parafii gdzie zaświadczenie o odbytej spowiedzi nie jest wymagane czy zwyczajnie ściemniamy przy spowiedzi? Wiesz my nie zapisujemy dzieciaka do Klubu Myszki Miki tylko jednak chcemy by był częścią wspólnoty, która się rządzi swoimi prawami i nie ma się co oburzać, że księża je respektują.

I żeby nie było, moje postępowanie też pozostawia wiele do życzenia i wszystkie sakramenty załatwiamy w przyjaznej parafii, gdzie ksiądz przymknie oko na niektóre sprawy. Ale tak szczerze, czy to nie jest hipokryzja?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Faiza, ty karmisz piersią prawda? Jak dajesz radę 7 godzin wytrzymać? Nie masz później problemów? Ja często jak opuszczam tylko dwa karmienia to później cały następny dzień jeszcze dochodzę do siebie (ból, przepełnienie). Ale przyznaję, że już coraz rzadziej tak się dzieje. Chyba się organizm przyzwyczaja.
W punkt

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
O matko. Ja nie jestem zbytnio wierząca, także no chrzcze bo muszę (Bo rodzice nalegają itp). Chciałam go ochrzcić, potem komunia a jak będzie starszy to sam dokona wyboru czy będzie uczęszczał do kościoła czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo rodzice nalegają?... Yyyy ooook

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:30   #1209
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja tez jestem za tym żeby jednak chrzcić, nawet jeśli komuś nie po drodze z kościołem. Łatwiej potem jak jest się ochrzczonym nie chodzić do kościoła niż się chrzcić w wieku dorosłym, tak to widzę natomiast my ogólnie ze starym wierzący, nawet tak się poznaliśmy, że on był ministrantem a ja w oazie więc dla nas chrzest miał znaczenie i wybór chrzestnych też, ja np. mam jednego rodzonego brata i go nie poprosiłam na chrzestnego bo on nic nie ma wspólnego z kościołem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie podejście rozumiem, bo dla mnie rodzic chrzestny powinien być osobą praktyjącą, skoro jest odpowiedzialny za wychowanie dziecka w wierze katolickiej. Za to TŻ uparł się, że ma to być osoba z najbliższej rodziny. No nie będę kopać się z koniem, ze swojej strony wybrałam matkę chrzestną, która w mojej opini nadaje się do tej funkcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:35   #1210
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
No i? Teraz go ochrzcze, pójdzie do komunii żeby później nie miał do mnie pretensji. Jak będzie starszy to sam wybierze czy chce wierzyć czy nie. Po co mam mu odpoczatku utrudniać? Dla mnie chrzest i komunia nie mają jakiegoś dużego znaczenia i nie wiem dlaczego ludzi jeszcze to tak szokuje w dzisiejszych czasach.


I szczerze to śmieszą mnie te pseudo gadki o życiu w czystości itd że co mnie tak dziwi skoro kościół tak nakazuje. A i tak większość w tej czystości nie żyje. Hipokryzja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie za to szokuje "nie jestem zbytnio wierząca" ale ochrzcze bo inni chrzcza albo glupio się rodzicom przeciwstawić

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
No i? Teraz go ochrzcze, pójdzie do komunii żeby później nie miał do mnie pretensji. Jak będzie starszy to sam wybierze czy chce wierzyć czy nie. Po co mam mu odpoczatku utrudniać? Dla mnie chrzest i komunia nie mają jakiegoś dużego znaczenia i nie wiem dlaczego ludzi jeszcze to tak szokuje w dzisiejszych czasach.


I szczerze to śmieszą mnie te pseudo gadki o życiu w czystości itd że co mnie tak dziwi skoro kościół tak nakazuje. A i tak większość w tej czystości nie żyje. Hipokryzja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zadziwiające, że w kwestiach "włóż czapeczkę bo mu zimno" "podawaj rączki żeby siedział w 5 miesiącu" "daj mu słoiczek" kobiety potrafią mieć swoje zdanie, odmienne od zdania mamy czy teściowej, ale już w kwestii chrztu to niekoniecznie

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w co się zaopatrzyć pod kątem rd? Polecacie jakieś konkretne łyżeczki, kubki, na co zwrócić uwagę itp. Będę wdzięczna za wszystkie porady, bo nie chcę czegoś kupić a potem się okaże, że jest niedobre dla dziecka.
Na fb jest wątek o Rd też muszę się za to wziąć, bo póki co jeśli chodzi o rd to mamy tylko piękne ubranka

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:38   #1211
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny śliczne te wzory śpiworków! Muszę przejrzeć ten profil.

Popłakałam sobie wczoraj po cichaczu w łazience z okazji tych chrzcin. Chyba najbardziej z powodu syna. Nie wiem co powinnam zrobić. Przecież nie mogę go zmuszać. Smutno mi, że nie możemy normalnie wszyscy razem świętować tego dnia


Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Jasny, czy będzie praktyczny?

Kupiłam dziś dwa słoiczki w Rossmannie z Gerbera. Dynia i marchewka. Czuję się jakbym wchodziła na nowe nieznane wody rodzicielstwa nie umiem sobie wyobrazić, że on to będzie jadł xD
Kurczę ja chciałam robić sama, ale czy starczy mi chęci?

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Dziewczyny może to głupie pytanie ale jak moja Maja odrzuciła butelkę i nie ma smoczka to zalapie jakos bidon czy kubek doidy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewka! Tyle że ponoć najpierw kubek otwarty a później bidon.

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Yyy ze co? Aktualnie mam tylko dwie osoby ktore chcą i nadają sie na chrzestnych Marcela. On to kawaler, ona w związku "na kocią łapę". My sami slubu nie mamy i się nie zanosi aby coś się zmieniło. To co to znaczy że nie możemy ochrzcić dziecka? Co jak ktoś nie ma dużego pola manewru jeśli chodzi o chrzestnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te tematy zazwyczaj zaczynają g*wnoburzę.
Jakby nie napisać zawsze się ktoś oburzy. Wiesz Agata KK ma pewne zasady i to że większość je łamie, to fakt, jest hipokryzja. ALE jak współżyje przed ślubem, ale wiem że ten ślub wezmę, to nie do końca mam na te zasady "wywalone", bo jednak chce się dostosować.
To samo z chrztem. Dla mnie to bez sensu. Chrzczę bo chcę, wierzę, będę prowadząc moje dziecko do kościoła, chce żeby nauczyło się zasad tej wiary i ok. Ale chrzczę, żeby "miało łatwiej później" albo "chrzczę bo rodzina się uparła" to MNIE nie leży. To działanie powinno nieść za sobą pewne konsekwencje.

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Jak to że co ? No takie są zasady ;p nie wiem co kogo tu dziwi. Uczestniczyłam dwukrotnie w chrzcinach poza niedzielą, rodzice tak z własnej woli robili. Było bardzo fajnie

Anuha, bardzo ciężka sprawa z Twoim tż. Dobra i mądra z Ciebie kobieta, że chcesz mu odpuścić. Ja bym pewnie ostro zrobiła awanturę az by się ugiął. Nie dlatego, że uważam, że koniecznie trzeba chrzcić, bo to każdego osobista sprawa, ale dlatego że dwoje dzieci macie ochrzczonych, Tobie zależy no to nic mu się nie stanie jak posiedzi w kościele godzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My robimy w sobotę. Bo tak chcemy. Msza będzie "na wyłączność", za Olę

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
No i? Teraz go ochrzcze, pójdzie do komunii żeby później nie miał do mnie pretensji. Jak będzie starszy to sam wybierze czy chce wierzyć czy nie. Po co mam mu odpoczatku utrudniać? Dla mnie chrzest i komunia nie mają jakiegoś dużego znaczenia i nie wiem dlaczego ludzi jeszcze to tak szokuje w dzisiejszych czasach.


I szczerze to śmieszą mnie te pseudo gadki o życiu w czystości itd że co mnie tak dziwi skoro kościół tak nakazuje. A i tak większość w tej czystości nie żyje. Hipokryzja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale kiedy "starszy"?. Jak będzie miał 10 czy 20 lat? Jak będzie miał 10 to i tak sam świadomie nie wybierze. Może pod "presją " bo komunia i prezenty. Ale jak będzie miał 20 to po co. Nie będzie chciał, bo nie będzie wiedział jak się zachować podczas mszy np, nie będzie chciał bo koledzy nie chodzą do kościoła, nie będzie się chciał uczyć wszystkiego.
Więc....

Zamykam ten temat, bo jak pisałam wyżej. Zaraz będzie burza.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 08:39   #1212
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podejrzewam, że osoba ochrzszczona w wieku dziecięcym, która w dorosłym życiu rezygnuje z wiary raczej nie będzie wygarnywac rodzicom, że go/ją ochrzcili tylko porzuca wiarę, składa wniosek i żyje jako szczęśliwy ateista.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:39   #1213
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Takie podejście rozumiem, bo dla mnie rodzic chrzestny powinien być osobą praktyjącą, skoro jest odpowiedzialny za wychowanie dziecka w wierze katolickiej. Za to TŻ uparł się, że ma to być osoba z najbliższej rodziny. No nie będę kopać się z koniem, ze swojej strony wybrałam matkę chrzestną, która w mojej opini nadaje się do tej funkcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ze swojej strony wybrałam chrzestnego, który na co dzień mieszka za granicą i spotkało się to że złośliwymi komentarzami, że pewnie dla prezentów, bo to dość majętna osoba. A tak naprawdę był to jedyny człowiek w mojej rodzinie naprawdę wierzący. że strony tż jest matka chrzestna, co prawda nie chodzi regularnie do kościoła ale ma wszystkie sakramenty, ślub kościelny, swoje dziecko chrzciła i przede wszystkim jest fantastyczną osobą, wartościową, w sumie moją ulubioną osobą z całej rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:56   #1214
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ecaea, grejpfrutowy zgadzam się z Wami o też kończę temat, bo będzie gównoburza.


Czytam instrukcję obsługi wózka i WTF? nie używać w windzie i ja schodach, to jak z mieszkania wyjść ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15703483368471496942930.jpg (105,6 KB, 45 załadowań)
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:58   #1215
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Ecaea, grejpfrutowy zgadzam się z Wami o też kończę temat, bo będzie gównoburza.





Czytam instrukcję obsługi wózka i WTF? nie używać w windzie i ja schodach, to jak z mieszkania wyjść ?
Ahahaha mistrz

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:04   #1216
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Ale tak robi wiekszosc ludzi chrzcza dla swietego spokoju. Inaczej nie byloby ponad 90% katolikow w Polsce. Ja wiem ze to wszystko hipokryzja, ale identyczna hipokryzja ksiezy jest co łaska, ale 200zl poprosze. My jezeli bedziemy chrzcili to tez zrobimy to dla rodziny, jezeli dla nich to wazne to ok. Dla mnie nie jest to problemem. Jezeli mlody bedzie chcial chodzic do kosciola to ja z nim pojde nie bede robila awantur ze hurr durr kosciol gupi, ksieza gupi. Jedynie wybiore jakiegos ogarnietego ktorego kazania cos moga go nauczyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podpisuje się rękami i nogami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:10   #1217
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
No i? Teraz go ochrzcze, pójdzie do komunii żeby później nie miał do mnie pretensji. Jak będzie starszy to sam wybierze czy chce wierzyć czy nie. Po co mam mu odpoczatku utrudniać? Dla mnie chrzest i komunia nie mają jakiegoś dużego znaczenia i nie wiem dlaczego ludzi jeszcze to tak szokuje w dzisiejszych czasach.


I szczerze to śmieszą mnie te pseudo gadki o życiu w czystości itd że co mnie tak dziwi skoro kościół tak nakazuje. A i tak większość w tej czystości nie żyje. Hipokryzja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dla mnie jeśli robisz to na odwal to i weź byle kogo na chrzesnego byleby było zgodne z zasadami i wiara na którą go zapisujesz. Krótka piłka.
Albo się przejmujesz i obrazasz że Twojego chrzesnego nie chcą bo nie spełnia warunków albo pisz ze Ty nie spełniasz i nie jest to dla Ciebie coś wielkiego. Albo jedno albo drugie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:11   #1218
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja nie chciałam chrzcić, jestem niewierząca i uważam że to nie fair tak małe nieświadome dziecko przypisywać do wiary, powinien być wybór jak człowiek jest świadomy i dojrzały. No ale TŻ wierzący więc nie mogłam zabronić, trudno, wiedziałam jak się z nim wiązałam... A chrzczenie z powodu presji rodziny rozumiem, rodzice TŻ są mega wierzący, teściowa przez 3 miesiące zapytała jakieś 50 razy kiedy chrzciny, w pewnym momencie codziennie była w stanie wydzwaniać i pytać :/ Po...bane

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Ja mam tak samo. Ciągle każdy dopytuje kiedy chrzcimy. Jak moj tż odpowiedział że przecież mamy jeszcze czas to moja matka mi prawie oczy wydrapała i powiedziała ze przecież on ma JUŻ 5 miesięcy i nadal nie ochrzczony i że ja to od razu po porodzie chrzczona byłam

Tak jak wcześniej napisałam i ktoś też. Jest mały, jestem za niego odpowiedzialna i to ja podejmuje wiele decyzji póki co. Jak będzie sam o sobie decydował to niech robi co chce. Jak powie, że chce chodzić do kościoła, że wierzy to na pewno nie będę robiła z tego powodu żadnego problemu. Mam poprostu luźne podejście do tematu wiary. Jak dla mnie to mogłoby nie być tego chrztu, ale później w życiu dorosłym może mieć z tego powodu kłopoty np jak będzie się chciał ożenić. Jak będzie chciał się zrzec wiary to to zrobi. No napewno nie zabije mnie z tego powodu, że go ochrzciłam. A przynajmniej nie biorę tego pod uwagę






Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:14   #1219
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Agata, no ale chyba rozumiesz że rodzic chrzestny ma za zadanie pomóc wychować dziecko w wierze, więc sam powinnien żyć zgodnie z nią. Powinnien iść do spowiedzi, a żyjąc na kocią łapę i nie zamierzając tego zmienić rozgrzeszenia nie dostanie. Więc jak? Szukamy parafii gdzie zaświadczenie o odbytej spowiedzi nie jest wymagane czy zwyczajnie ściemniamy przy spowiedzi? Wiesz my nie zapisujemy dzieciaka do Klubu Myszki Miki tylko jednak chcemy by był częścią wspólnoty, która się rządzi swoimi prawami i nie ma się co oburzać, że księża je respektują.
I żeby nie było, moje postępowanie też pozostawia wiele do życzenia i wszystkie sakramenty załatwiamy w przyjaznej parafii, gdzie ksiądz przymknie oko na niektóre sprawy. Ale tak szczerze, czy to nie jest hipokryzja?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Faiza, ty karmisz piersią prawda? Jak dajesz radę 7 godzin wytrzymać? Nie masz później problemów? Ja często jak opuszczam tylko dwa karmienia to później cały następny dzień jeszcze dochodzę do siebie (ból, przepełnienie). Ale przyznaję, że już coraz rzadziej tak się dzieje. Chyba się organizm przyzwyczaja.
Dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 09:18   #1220
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
I dodam tylko, że nic z kapturem. I po fb 8* widzę, że ludzie często źle zapinają pasy. mylą biodrowy z drugim pasem i zapinają odwrotnie + opuszczają pałąk

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Ochrzcić możecie, ale chrzestni nie mogą być osobami żyjącymi w ciężkim grzechu. Serio Cię to dziwi, bawi? To po co chrzcicie? Druga sprawa, że osoba żyjąca bez ślubu może zostać. tzw świadkiem chrztu, a nie ojcem/matką chrzestną

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------



Podejrzewam, że księdza to nie obchodzi

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Tu nie chodzi o odmowę chrztu dziecku tylko o chrzęstnych żyjących w grzechu. Akurat dziecko niczemu winne

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Na już goździki rozgniecione w moździerzu, zalane oliwą i do lodówki. Ja kupilam ma zaś grecki żel na ząbkowanie z naturalnym skladem podobno super. Tylko, że ostatnie opakowanie wzięłam i teraz niedostępny. W ogóle ciężko go kupić

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

W punkt

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Bo rodzice nalegają?... Yyyy ooook

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
No ja tam akurat z wiarą mam niewiele doczynienia i szczerze to nie wiedziałam że chrzestni też są prześwietlani. Żałosne jak dla mnie. Żeby tak księża żyli w czystości to by było dobrze. I ludzie też. Jak dla mnie to hipokryzja mówić o wierze i wypominać mi, ze mam takie podejście podczas gdy jest mnóstwo ludzi którzy tej wiary i wytycznych nie przestrzegają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Takie podejście rozumiem, bo dla mnie rodzic chrzestny powinien być osobą praktyjącą, skoro jest odpowiedzialny za wychowanie dziecka w wierze katolickiej. Za to TŻ uparł się, że ma to być osoba z najbliższej rodziny. No nie będę kopać się z koniem, ze swojej strony wybrałam matkę chrzestną, która w mojej opini nadaje się do tej funkcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam takie podejście. Nie wezmę np osoby która jest mi mniej bliska tylko dlatego że jest wierząca. Już wolę wziąść kogoś tak jak twój tż z najbliższej rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:20   #1221
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
No ja tam akurat z wiarą mam niewiele doczynienia i szczerze to nie wiedziałam że chrzestni też są prześwietlani. Żałosne jak dla mnie. Żeby tak księża żyli w czystości to by było dobrze. I ludzie też. Jak dla mnie to hipokryzja mówić o wierze i wypominać mi, ze mam takie podejście podczas gdy jest mnóstwo ludzi którzy tej wiary i wytycznych nie przestrzegają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Ja też mam takie podejście. Nie wezmę np osoby która jest mi mniej bliska tylko dlatego że jest wierząca. Już wolę wziąść kogoś tak jak twój tż z najbliższej rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieszasz dwie sprawy. Chrzestnego czy kogokolwiek innego żyjącego w wierze średnio powinno obchodzić co robi ksiądz i czy jest hipokrytą. Nie mnie to oceniać. Żyje się w wierze dla siebie, nie dla księdza... No ale Twoje "argumenty" są taaaaakie typowe.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:21   #1222
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Wasz brak ślubu nie będzie problemem, ale chrzestni powinni żyć zgodnie z wiatą katolicką, czyli albo w małżeństwie, albo samotnie. Choć pewnie co ksiądz to inne podejście do tematu.

Dziewczyny, co na ząbkowanie? U nas chyba się zaczęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo wyrozumiałości i cierpliwości do dziecia Serio, nic tak nie ukoi jak ramiona mamusi

Ja jestem wierząca i praktykująca. Chrzestni niekoniecznie tacy są, ale nikt u mnie taki nie jest. Są dobrymi ludźmi, nie robią nikomu nic złego, pomagają nam, wspierają, kochają dzieciaki. Wiem, że w momencie naszej śmierci zadbają o dzieci i wynagrodzą brak naszej obecności z nawiązką. Po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:30   #1223
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

A no i może być jeden rodzic chrzestny jakby co, wcale nie trzeba brać dwójki bo tak każe tradycja

Tak sobie pomyślałam, że jak umówię chrzciny na dzień naszej rocznicy ślubu to tż będzie mógł sobie odpuścić świętowanie dwóch sakramentów na raz

U nas często są chrzciny w sobotę albo już po mszy

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Motylku!!! powiedz jak ty zamontowałaś lusterko do podglądania bobasa w aucie? Wczoraj kupiłam i niby piszą, że na siedzeniu obok trzeba, ale ja tam mam fotel Oli i chyba nie mam wyjścia i muszę naprzeciwko Ady co?
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:50   #1224
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
A no i może być jeden rodzic chrzestny jakby co, wcale nie trzeba brać dwójki bo tak każe tradycja

Tak sobie pomyślałam, że jak umówię chrzciny na dzień naszej rocznicy ślubu to tż będzie mógł sobie odpuścić świętowanie dwóch sakramentów na raz

U nas często są chrzciny w sobotę albo już po mszy

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Motylku!!! powiedz jak ty zamontowałaś lusterko do podglądania bobasa w aucie? Wczoraj kupiłam i niby piszą, że na siedzeniu obok trzeba, ale ja tam mam fotel Oli i chyba nie mam wyjścia i muszę naprzeciwko Ady co?
My też mamy lusterko. Zrobię zdj

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:10   #1225
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
A no i może być jeden rodzic chrzestny jakby co, wcale nie trzeba brać dwójki bo tak każe tradycja

Tak sobie pomyślałam, że jak umówię chrzciny na dzień naszej rocznicy ślubu to tż będzie mógł sobie odpuścić świętowanie dwóch sakramentów na raz

U nas często są chrzciny w sobotę albo już po mszy

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Motylku!!! powiedz jak ty zamontowałaś lusterko do podglądania bobasa w aucie? Wczoraj kupiłam i niby piszą, że na siedzeniu obok trzeba, ale ja tam mam fotel Oli i chyba nie mam wyjścia i muszę naprzeciwko Ady co?
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
My też mamy lusterko. Zrobię zdj

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Też mam to lusterko. Muszę zamontować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:31   #1226
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ja ciągle nie zamontowałam lusterka w aucie :/

Właśnie karmię Stasia i zaraz idę na mamaville, oczywiście odbywa się to bardzo blisko naszego mieszkania. Uwielbiam mieszkać na bliskich obrzeżach centrum miasta, przeprowadzka do domu bedzie z jednej strony super bo przestrzeń a z drugiej zmuła bo daleko wszędzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:55   #1227
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Mieszasz dwie sprawy. Chrzestnego czy kogokolwiek innego żyjącego w wierze średnio powinno obchodzić co robi ksiądz i czy jest hipokrytą. Nie mnie to oceniać. Żyje się w wierze dla siebie, nie dla księdza... No ale Twoje "argumenty" są taaaaakie typowe.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Otóż to.
Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
No ja tam akurat z wiarą mam niewiele doczynienia i szczerze to nie wiedziałam że chrzestni też są prześwietlani. Żałosne jak dla mnie. Żeby tak księża żyli w czystości to by było dobrze. I ludzie też. Jak dla mnie to hipokryzja mówić o wierze i wypominać mi, ze mam takie podejście podczas gdy jest mnóstwo ludzi którzy tej wiary i wytycznych nie przestrzegają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Ja też mam takie podejście. Nie wezmę np osoby która jest mi mniej bliska tylko dlatego że jest wierząca. Już wolę wziąść kogoś tak jak twój tż z najbliższej rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co ma chrzestny do życia księdza. Eh nie trzeba zacząć od patrzenia na siebie. A nie najpierw się tłumaczyć że inni żyją w grzechu później, w ksiądz żyje w grzechu.

I umowmy się. Ja nie mam nic przeciwko że sobie ktoś chrzcu bo rodzina się uparla. Luz. Tylko po co się upierac na swoich chrzestny h? Iść pokornie zrobić jak ksiądz każe i z głowy. Skoro nie zależy i nic dla rodziców ten sakrament nie znaczy. Tylko o to mi chodzi. A co do porównania że rodzice bez ślubu się chrzestni już muszą żyć wg kościoła to no cóż... Jak to się mówi "rodziców się nie wybiera" a chrzestnych już tak
Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Ecaea, grejpfrutowy zgadzam się z Wami o też kończę temat, bo będzie gównoburza.


Czytam instrukcję obsługi wózka i WTF? nie używać w windzie i ja schodach, to jak z mieszkania wyjść ?
O matko i córko... Może zrzucić tarasem??

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Mieszasz dwie sprawy. Chrzestnego czy kogokolwiek innego żyjącego w wierze średnio powinno obchodzić co robi ksiądz i czy jest hipokrytą. Nie mnie to oceniać. Żyje się w wierze dla siebie, nie dla księdza... No ale Twoje "argumenty" są taaaaakie typowe.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Pieczęć z krwi i mleka pod tym daje. Zgadzam się na 100%

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 11:09   #1228
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ja z biegiem lat przestałam już mieć podejście, że wierzę dla siebie a na księży nie patrzę. Wiele lat byłam bardzo blisko kościoła, za dużo wiem i może przez ten pryzmat jestem zniechęcona do całej instytucji. No ale praktykujemy. Zazwyczaj.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 11:15   #1229
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Ecaea, grejpfrutowy zgadzam się z Wami o też kończę temat, bo będzie gównoburza.


Czytam instrukcję obsługi wózka i WTF? nie używać w windzie i ja schodach, to jak z mieszkania wyjść ?
Może chodzi o to, żeby nie "zjeżdżać" wózkiem po schodach. No ale winda to nie wiem WTF

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 11:29   #1230
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Może chodzi o to, żeby nie "zjeżdżać" wózkiem po schodach. No ale winda to nie wiem WTF

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No z tymi schodami to jestem sobie w stanie też to tak racjonalnie wytłumaczyć, no ale winda
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-29 12:07:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.