branie tabletek bez 7-dniowej przerwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-15, 16:30   #1
Agulka2187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 56
Question

branie tabletek bez 7-dniowej przerwy


ostatnio nie zrobiłam przerwy w braniu tabletek (bo były Święta, jechałam do domu-wiecie jak to jest:P) no i... teraz od kilku dni mam taką leciuuuuutko czerwoną wydzielinę (nie wygląda to wcale na okres), a do niego jeszcze ok 10 dni, czy to ma związek z tą przerwą czy jest to coś poważniejszego..........? :/
Takie branie tabsów bez przerwy już kiedyś praktykowałam i nic takiego nie było:/ czułam się b.dobrze...
Miała któraś z Was podobną sytuację?
Agulka2187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 16:34   #2
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

to się może zdarzać i nic nie ma w tym dziwnego, że raz po połączeniu było wszystko ok, a teraz masz plamienia. Takie plamienia częściej pojawiają się przy pigulkach III i IV generacji niż przy II. Im niższa dawka ee w pigułkach, tym prawdopodobniejsze, że połączenie blistrów spowoduje plamienia.
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:23   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Cytat:
Napisane przez Agulka2187 Pokaż wiadomość
ostatnio nie zrobiłam przerwy w braniu tabletek (bo były Święta, jechałam do domu-wiecie jak to jest:P) no i... teraz od kilku dni mam taką leciuuuuutko czerwoną wydzielinę (nie wygląda to wcale na okres), a do niego jeszcze ok 10 dni, czy to ma związek z tą przerwą czy jest to coś poważniejszego..........? :/
Takie branie tabsów bez przerwy już kiedyś praktykowałam i nic takiego nie było:/ czułam się b.dobrze...
Miała któraś z Was podobną sytuację?
nie zrobiłaś przerwy i to jest przyczyna.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:32   #4
Agulka2187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 56
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

dzięki! właśnie też tak myślałam
Agulka2187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 22:46   #5
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Nie trzeba tak na dobrą sprawę robić tych przerw co 21 dni.. Dla mnie to druga pod względem ważności ich pozytywna cecha. Aczkolwiek jak za długo nie robię przerwy to też zaczynam 'plamić', wtedy najwyższy czas na przerwę

Wiem, ze to pewnie dla wielu kontrowersyjne się wydaje. I z pewnością ginekolodzy też mają podzielone zdanie. Aczkolwiek dla mnie dość logiczne. Kobieta ma w życiu okresloną liczbę komórek jajowych. Tabletki blokują ich uwalnianie- więcej komórek na później. Trochę uproszczone, ale dla mnie logiczne Tak tłumaczyła mi wykładowczyni na gineksach
Pozdrawiam.
anagat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 10:00   #6
Kora21
Raczkowanie
 
Avatar Kora21
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 37
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Też miałam takie plamienia. Czasami jak nie zrobiłam przerwy to te plamienia występowały w tym czasie kiedy przerwa powinna być albo w połowie przyjmowania tabletek.
Mój problem ostatnio to bóle podbrzusza (jajniki, macica) w godzinach porannych kiedy jeszcze śpię to czasami się aż wybudzam. Te bóle mam już 3 cykl (jeśli na tabsach można mówić o cyklu) jak nie więcej a występują w drugiej jego połowie. No i plamienie zaczyna mi się zanim zacznę przerwę. Już się zastanawiam czy nie przerwać brania tabsów - to już ponad rok bez dłuższej przerwy. Teraz biorę novynnette.
Kora21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 11:38   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Cytat:
Napisane przez Kora21 Pokaż wiadomość
Też miałam takie plamienia. Czasami jak nie zrobiłam przerwy to te plamienia występowały w tym czasie kiedy przerwa powinna być albo w połowie przyjmowania tabletek.
Mój problem ostatnio to bóle podbrzusza (jajniki, macica) w godzinach porannych kiedy jeszcze śpię to czasami się aż wybudzam. Te bóle mam już 3 cykl (jeśli na tabsach można mówić o cyklu) jak nie więcej a występują w drugiej jego połowie. No i plamienie zaczyna mi się zanim zacznę przerwę. Już się zastanawiam czy nie przerwać brania tabsów - to już ponad rok bez dłuższej przerwy. Teraz biorę novynnette.
zanim odstawisz proponowałabym Ci udać się do gina, bo to nie musi być od tabletek.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 22:28   #8
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Cytat:
Napisane przez Agulka2187 Pokaż wiadomość
ostatnio nie zrobiłam przerwy w braniu tabletek (bo były Święta, jechałam do domu-wiecie jak to jest:P) no i... teraz od kilku dni mam taką leciuuuuutko czerwoną wydzielinę (nie wygląda to wcale na okres), a do niego jeszcze ok 10 dni, czy to ma związek z tą przerwą czy jest to coś poważniejszego..........? :/
Takie branie tabsów bez przerwy już kiedyś praktykowałam i nic takiego nie było:/ czułam się b.dobrze...
Miała któraś z Was podobną sytuację?
Och ulotka tak bardzo gryzie!
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 07:35   #9
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

A myślicie, że branie tabletek w ogóle bez przerw może mieć jakieś negatywne skutki?
Ja obecnie robię przerwy co 3 opakowania. Biorę tabletki II generacji i nie mam plamień w trakcie. Bardzo źle znoszę okres i najchętniej wyeliminowałąbym go całkowicie a do menopauzy jeszcze tak dłuuuuuuuuuuugo.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 09:54   #10
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Zastanawiam się czy przyjmowanie NA STAŁE pigułek bez przerwy 7dniowej jet zdrowe?
Czy to zawsze idzie w parze z nieoczekiwanymi plamieniami?

Znalazłam artykuł z 2009: Obecnie nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania tabletek antykoncepcyjnych w tak zwanym schemacie antykoncepcji ciągłej, bez 7-dniowej przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami. Można nawet powiedzieć, że takie postępowanie przynosi więcej korzyści niż schemat tradycyjny - 21+7.
(http://kobieta.onet.pl/zdrowie/porad...-przerwy/56eqt)

Wiem że w USA kobiety nie robią wogóle 7 dniowej przerwy.. ale skoro my mamy plamienia to amerykanki też muszą prawda? kurcze, chciałabym nie mieć okresu wogóle, ale chyba to niemożliwe?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 10:28   #11
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy przyjmowanie NA STAŁE pigułek bez przerwy 7dniowej jet zdrowe?
Czy to zawsze idzie w parze z nieoczekiwanymi plamieniami?

Znalazłam artykuł z 2009: Obecnie nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania tabletek antykoncepcyjnych w tak zwanym schemacie antykoncepcji ciągłej, bez 7-dniowej przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami. Można nawet powiedzieć, że takie postępowanie przynosi więcej korzyści niż schemat tradycyjny - 21+7.
(http://kobieta.onet.pl/zdrowie/porad...-przerwy/56eqt)

Wiem że w USA kobiety nie robią wogóle 7 dniowej przerwy.. ale skoro my mamy plamienia to amerykanki też muszą prawda? kurcze, chciałabym nie mieć okresu wogóle, ale chyba to niemożliwe?
Też bym tak chciała, ale nie wydaje mi się, żeby było dobrym pomysłem nie robić w ogóle przerw. Ja już po połowie 2 opakowania bez przerwy czuję się taka napuchnięta i nabrzmiała, jak na dzień przed okresem. Ustępuje po wystąpieniu krwawienia z odstawienia. Chyba że przy lepiej dobranych tabletkach to nie występuje (przy poprzednich nie miałam tego, przy moich obecnych nie wiem, bo nie łączyłam jeszcze opakowań)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-17, 17:15   #12
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

To też zależy od składu. Ja przy NR miałam plamienia a nawet krawienia już w drugim miesiącu, tabletki z levonorgestrelem mogę brać nawet pół roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 17:35   #13
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy przyjmowanie NA STAŁE pigułek bez przerwy 7dniowej jet zdrowe?
Czy to zawsze idzie w parze z nieoczekiwanymi plamieniami?

Znalazłam artykuł z 2009: Obecnie nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania tabletek antykoncepcyjnych w tak zwanym schemacie antykoncepcji ciągłej, bez 7-dniowej przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami. Można nawet powiedzieć, że takie postępowanie przynosi więcej korzyści niż schemat tradycyjny - 21+7.
(http://kobieta.onet.pl/zdrowie/porad...-przerwy/56eqt)

Wiem że w USA kobiety nie robią wogóle 7 dniowej przerwy.. ale skoro my mamy plamienia to amerykanki też muszą prawda? kurcze, chciałabym nie mieć okresu wogóle, ale chyba to niemożliwe?
Okres zanika kompletnie przy zastrzykach antykoncepcyjnych, ale nie polecam ich. Dziewczyny naprawde, robcie cokolwiek, ale nie dajcie sobie zrobic zastrzyku.

Minitabletki bierze sie bez przerwy, podobno zanika okres, ale moga pojawic sie plamienia. Ja biore te tabletki puerwszy miesiac, narazie widze same dobre strony: nizsza dawka hormonow, brak ryzyka trombozy, mozna zazywac palac papierosy, po 35 roku zycia lub majac nadwage.

Z tego co wiem przy spirali okres takze zanika.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 09:41   #14
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Może zaniknąć ale nikt nie da gwarancji. Z dwojga złego to wolę krwawienie 2-4 razy w roku w ściśle określonym terminie, z możliwością przesunięcia go niż żyć w ciągłym stresie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 08:01   #15
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Co o tym myślicie?
https://www.womenshealth.pl/zdrowie/...w-ogole,9549,1

Z własnych obserwacji nie widzę żadnych negatywnych konsekwencji brania tabletek bez przerw. Świetnie się czuje, nie podporządkowuje swoich planów do określonych dni miesiąca itp. Okres nie jest mi kompletnie do niczego potrzebny, nie potrzebuje go do potwierdzenia, że z organizmem wszystko ok (wizyty u ginekologa co pół roku dają mi tę pewność).
Mam zamiar brać teraz tabletki bez przerw przez lato, to będzie ogromne ułatwienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 08:13   #16
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Ja stosuję tak od lat. Niestety jak nie zrobię przerwy minimum raz na 4-6 miesięcy mam krwawienia i plamienia w trakcie przyjmowania tabletek. Ale lepsza męka 2-3 razy w roku (zwykle celuję w urlop) niż co miesiąc.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 20:54   #17
CzarnaMamba666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 24
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

A ja biore tak jak jest zalecane tj vines 24+4 i okres mam dwa dni potem dzien plamienia i nie boli mnie nic wiec nie przezywam jakos strasznie, no i brak pms co dla mnie ma ogromne znaczenie bo przed tabletkami umieralam z bolu.. przerwy nie robilam dwa razy wlasnie na jakies wyjazdy ale jakos mi to nie pasuje
CzarnaMamba666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 21:08   #18
Dorotkarut33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Przy jakich tabletkach nie ma potrzeby robić przerwy? Są jakieś specjalne czy ogólnie wszystkie? Biorę już drugie opakowanie bez 7 dniowej przerwy, no i zastanawiam się czy nie zacząć trzeciego nie robiąc przerwy.
Dorotkarut33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 07:15   #19
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: branie tabletek bez 7-dniowej przerwy

Można tak stosować tabletki z lewonorgestrelem.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-09 08:15:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.