przebijanie uszu małym dzieciom? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-22, 20:11   #31
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez awia
pauli nie chodzilo o przekłuwanie uszu samo w sobie, ale uzasadnienie - bo wszystkie kolezanki maja. to tez zaden argument, szczegolnie jesli chodzi o dzieci i ich zachcianki.
Wiem, z tym, tylko że ja nie miałam na myśli, że należy dziecku przebić uszy w przedszkolu bo większość dziewczynek ma przebite uszy tylko, że
w przedszkolu większość dziewczynek uszy przekłute ma i to wg mnie dobry czas - w domyśle na przebicie uszu.

Może wyrażę się jaśniej. Wiele dzieci ma w przedszkolu przebite uszy i ja nie widzę nic złego w przebijaniu dzieciom uszu w tym wieku - o to mi chodziło.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:11   #32
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez Daenerys
Zdaje się jest różnica między przekłuwaniem uszu a piciem czy paleniem, nieprawdaż? Ten komentarz jest wg mnie nie na miejscu.
nie chodzilo o to tylko o kiepski argument "bo inni maja "
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:12   #33
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez elly2
I pytanie do awii...czy przekluwanie uszu u dzieci rozni sie czyms od przekluwania uszu u doroslych? Trzeba to rozgraniczac? Chyba glownie robi sie to dla wzgledow estetycznych prawda? Wiec nie wiem po co ta cala dyskusja.

nie jestem awii ale... może różnica polega na tym że dorosły sam jest w stanie świadomie "i "racjonalnie" podjąć decyzję, a dziecko nie.
Ale pewnie się mylę....
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:13   #34
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez awia
Elly - w dobie becikowego, rozsadnych rodzicow ze swieca szukac.....
ci 'nierozsądni" skorzystają z becikowego raczej trochę inaczej
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:20   #35
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez elly2
Prosze Cie nie wyolbrzymiaj...chyba logiczne, ze zaden racjonalnie myslacy rodzic nie zrobi dziecku tatuzu, ani kolczyka w pepku...
Kolczyk w uszach to jeszcze nie jest taka tragedia...bardzo duzo ludzi je nosi i zyje...to taki atrybut kobiecy...
Tak w ogole to uwazam, ze jezeli rodzic chce swemu dziecku przebic uszka, to nikt nie powinien go za to 'wyzywac' bo to jest jego indywidualna sprawa.
nie wyolbrzymiam ,rodzice potrafia swietnei szkodzic dziecku i ingerowac w jego cialo i psychike .
oczywiscie ze indywidulana sprawa ,tylko dlaczego wszyscy oburzaja sie na wystawianie dzieci w konkursach miss? w wstawianiu im sztucznych zebow,tapirowaniu?dlaczeg o zakaldaja dzicu do komuni tipsy ?maluja?to spacza dziecko,przekonuje ze nie jest doskonale ze potrzebuje sztucznosci ze rodzice proponujac tipsy uwazaja ze ma brzydki rece ,paznokcie ,odeszlam od tematu ale kolczyki to tez ingerencja wcialo a przyjelo sie to jako normalne i bezpieczne-ja tak nie uwazam i przedstawiam moj pkt widzenia.

sama mialm przekute usz pozno w wieku ok 1 2lat ,zrobilam to bo sama chcialm ,swiadomie.kolejna dziurka tez byla moja decyzja,tatuaz tez .
takie decyzje pozwalaj apodejmowac swiadomie decyzje o wlasnym ciele i jego wygladzie.


Cytat:
Napisane przez elly2
I pytanie do awii...czy przekluwanie uszu u dzieci rozni sie czyms od przekluwania uszu u doroslych? Trzeba to rozgraniczac? Chyba glownie robi sie to dla wzgledow estetycznych prawda? Wiec nie wiem po co ta cala dyskusja.
chyba dziecko 9 miesieczne ,2 ,6 letnie rozni sie czyms od 18 latka ,prawda?

9 miesieczniakowi robia to rodzice bo bedzie tak slodko wygladal w kosciele
2 latek bo "chce" i jak ww
6 latek bo kolezanki maja i s atakie ladne te kolczyki
18 latek bo ja chce i podejmuje to decyzje swiadomie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:22   #36
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

oczywiscie zuzaneczko.
Elly - ja widze ogromna roznice. Ty nie widzisz?
dorosla osoba zupelnie zdaje sobie sprawe: z bólu, z mozliwych powikłan, z mozliwosci rozerwania sobie ucha. z tego, ze ta moda przeminie, a uszy nie beda juz takie same.
Dziecko nie. dziecko nie mysli dosc abstrakcyjnie
co innego jak ma 5-6 lat. chce niech ma. trudno. potem samo sobie bedzie plulo w brode(albo i Tobie, wiec czasem warto poczekac, az bedzie mialo 10-11) moze stwierdzic ze nigdy nie chcialo kolczykow.
natomiast jesli dziecko ma rok, lub mniej, to bezsensowne kłucie, zeby ładnie wygladalo - jest bezsensowne.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:29   #37
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

To ja wszystkich przebiję miałam kolczyki w uszach już w wieku 7 miesięcy Nic nie pamiętam i nie uważam, żeby to było złe. Małe dziecko szybko zapomina, zresztą podobno nawet nie zorientowałam się, że mam przebijane uszy
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-22, 20:31   #38
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Paula78 o tych tipsach itp. pierwszy raz slysze, i raczej to nie jest tak powszechne jak przekluwanie dzieciom uszu (moze wkrotce bedzie inaczej - nie wiem) Ale dziewczyny wezcie pod uwage, ze robiac tatuaz slad zostaje do konca zycia...po przekluciu ucha zostaje naprawde maly, niewidoczny slad i dziurka zarasta (bo nie wierze, ze nie, sama mialam na chrzastce a sladu jzu nie ma...a przebijalam 2 lata temu)
Dlatego nalezy rozgraniczaz pewne sprawy...to naprawde nie pozostwi dziecku jakiegos urazu psychicznego, to tylko kolczyk, po prostu uwazam, ze wyolbrzymiacie.

A no i na koniec wyjasnie, ze ja nie widze roznicy w argumentach za przekluciem uszu u dzieci czy u doroslych bo tu i tu chodzi raczej o wzgledy estetyczne.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:33   #39
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Idąc tym tropem,należałoby zapytać sześciolatka,do jakiej szkoły go zapisać.Może będzie chciało do dwujęzycznej,i co wtedy?Po co ma chodzić do normalnej,skoro może samo zdecydować .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:39   #40
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Fresa - przekrecasz. Chodzi o swiadome narazanie dziecka na bol tylko dla zaspokojenia zmyslu estetyki, bo nie ma zadnych racjonalnych powodow za przebijaniem uszu dziecka.
co innego gdy dziecko moze zadecydowac samo, czy chce zeby go kłuli.
o tylko o to chodzi
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:45   #41
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 4 583
GG do aga21087
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Ja tam w przekłuwaniu uszu małym dziecia nic nie widze sa teraz takie metody ze przekłucie uszu praktycznie wcale juz nie boli
__________________
Spij słodko mały aniołku[*]
aga21087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-22, 20:47   #42
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Moim zdaniem to wszystko zależy od rodziców. Pozatym może się tak trafić, że dziecko będzie boleć będą powikłania itd a może byc tak że wszystko będzie w porządku. Chociaż jednak uważam że 9 miesięcy to jednak troche mało
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:50   #43
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Nie przekręcam,po prostu w pewnym wieku rodzice podejmują decyzje za dzieci.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:04   #44
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Ja miałam uszka przekłute w wieku 6 lat, gdyż sama chciałam. Tato zaprowadził mnie do kosmetyczki i pani pistoletem ciachneła dziurki i założyla wcześniej wybrane kolczyki. Nie przeżywam jakoś tego traumatycznie,nie bolało mnie nic, chodziłam z czerwonymi opuchnietymi uszami, ale jaka dumna byłam
Nie widzę więc powodu dla którego nie miałabym postąpić w przyszłości podobnie ze swoją córką. Jak będzie chciała to będzie miała. Osoboście nie podobaja mi się niemowlaki z kolczykami :\
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:06   #45
helena88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 31
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?


Edytowane przez helena88
Czas edycji: 2010-01-05 o 12:19
helena88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:10   #46
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez elly2
Paula78 o tych tipsach itp. pierwszy raz slysze, i raczej to nie jest tak powszechne jak przekluwanie dzieciom uszu (moze wkrotce bedzie inaczej - nie wiem) Ale dziewczyny wezcie pod uwage, ze robiac tatuaz slad zostaje do konca zycia...po przekluciu ucha zostaje naprawde maly, niewidoczny slad i dziurka zarasta (bo nie wierze, ze nie, sama mialam na chrzastce a sladu jzu nie ma...a przebijalam 2 lata temu)
Dlatego nalezy rozgraniczaz pewne sprawy...to naprawde nie pozostwi dziecku jakiegos urazu psychicznego, to tylko kolczyk, po prostu uwazam, ze wyolbrzymiacie.

A no i na koniec wyjasnie, ze ja nie widze roznicy w argumentach za przekluciem uszu u dzieci czy u doroslych bo tu i tu chodzi raczej o wzgledy estetyczne.

tipsy itp wystarczy czytac i ogladac tv co sie dzieje w salonach i klinikach poprawiajacyh uszy.nawet na forum byly te tematy

tatuaz i kolczyk jest slad ? jest .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:11   #47
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez helena88
Mi sie wydaje ze im mlodszemu dziecku sie przebija tym lepiej sie goja...
dlatego jestem za...
no to faktycznie ide jutro zakolczykowac dziecko poki male :-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:15   #48
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Idąc tym tropem,należałoby zapytać sześciolatka,do jakiej szkoły go zapisać.Może będzie chciało do dwujęzycznej,i co wtedy?Po co ma chodzić do normalnej,skoro może samo zdecydować .
No bez przesady, kolczyki to jedno, a podejmowanie ważnych życiowych decyzji to drugie. Chyba trudno wymagać od małego dziecka, żeby się określiło, kim chce być w przyszłości i kazać mu wybierać profil szkoły.

Cytat:
Nie przekręcam,po prostu w pewnym wieku rodzice podejmują decyzje za dzieci.
No tak. Decydują o wizytach u lekarza, o chodzeniu do szkoły, o jedzeniu śniadania Powinni. Ale- o uszach niekoniecznie Bo to nie ich ciało.

Hm, przykład kolczyka w pępku też przemknął mi przez myśl Gdy dziecko dorośnie, na pewno będzie chciało taki kolczyk- "wszyscy" chcą To może oszczędzić mu bólu w przyszłości? A jak się nie spodoba- to wyjmie

Argument, że małe dziecko szybciej zapomni o bólu, że po co ma się męczyć w przyszłości- moim zdaniem nie jest szczególnie rozsądny. Przecież nie mówimy o obcięciu palca, to tylko ukłucie. Którego jednak nie da się cofnąć a śladów zamazać.

Ech, tyle hałasu o kolczyki.

Świadomość i decyzja podjęta samodzielnie- tu się wszystko kryje.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:21   #49
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Mnie przebito uszy gdy miałam 12 miesięcy. Pewnie nikt nie pytał mnie wtedy o zdanie.

Jednak z tego co mówiła mi mama nie było z tym żadnych problemów.
Dlatego uważam, że zależy to od rodzica, jeśli chce niech robi, chyba, że chce powstrzymac się z tą decyuzją do momentu gdy dziecko samo zadecyduje.

Nie jestem za ani przeciw
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-22, 21:24   #50
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
No bez przesady, kolczyki to jedno, a podejmowanie ważnych życiowych decyzji to drugie. Chyba trudno wymagać od małego dziecka, żeby się określiło, kim chce być w przyszłości i kazać mu wybierać profil szkoły.


No tak. Decydują o wizytach u lekarza, o chodzeniu do szkoły, o jedzeniu śniadania Powinni. Ale- o uszach niekoniecznie Bo to nie ich ciało.

Hm, przykład kolczyka w pępku też przemknął mi przez myśl Gdy dziecko dorośnie, na pewno będzie chciało taki kolczyk- "wszyscy" chcą To może oszczędzić mu bólu w przyszłości? A jak się nie spodoba- to wyjmie

Argument, że małe dziecko szybciej zapomni o bólu, że po co ma się męczyć w przyszłości- moim zdaniem nie jest szczególnie rozsądny. Przecież nie mówimy o obcięciu palca, to tylko ukłucie. Którego jednak nie da się cofnąć a śladów zamazać.

Ech, tyle hałasu o kolczyki.

Świadomość i decyzja podjęta samodzielnie- tu się wszystko kryje.

W takim razie z przebiciem uszu należy się wstrzymać do 18 roku życia.Na drugi dzień,jak chce -niech przebija-bo już jest świadome,tak?Takie odniosłam wrażenie po Twojej wypowiedzi.Bo skąd niby wiadomo,kiedy dziecko jest na tyle świadome,żeby zdecydować,kiedy przebić uszy?
A co z obcinaniem włosów dziewczynkom w takim razie?Rodzice nie mogą decydować,bo to przecież nie ich ciało.Zapuszczać do 18 roku życia .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:25   #51
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Jestem przeciwna przekłuwaniu uszu u małych dzieciMoże niedługo jakiś rodzic będzie chciał założyć kilkumiesięcznemu dziecku kolczyk w pępku lub brwi?Albo zrobić mu tatuaż?Dziecko to nie zabawka.Co innego zakładanie mu śmiesznych ubranek,a co innego ingerowanie w wygląd jego ciała.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:25   #52
Lax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 22
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Takiej małej na pewno nie.
Niech się najpierw nauczy cielesnej samodzielności (trzymać ''szklankę'' bez wpadki, i wycierać tyłek - potem pomyślimy o biżutach...).

Starszej - zależy czy, nie przeczę, bo kolczyki mi się podobają, przekłułabym poza tym sama (jestem w tym dobra).

Nie wiem natomiast, czy to dobre przekłuwać uszy tak wcześnie.
Im wcześniej przekłujesz - tym szybciej obwisną uszy (no i tak obwisną, podobnie jak wszystko lecz... Dekada działania głupiej grawitacji w końcu np - gdy przekłuć mając 2 a 12 lat)...
Lax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:27   #53
jokusia999
Raczkowanie
 
Avatar jokusia999
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 173
GG do jokusia999
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

ja mialam przebijane uszka (pistoletem) w wieku 3 lat i pamietam ze nic mnie nie bolalo teraz mam lat 19 i od dwoch lat bardzo rzadko nosze kolczyki gdyz jestem uczulona na nikiel, wiec bardzo sie ciesze, ze tak wczesnie mialam przebite bo przynajmniej juz zadazylam sie nachodzic w nich
__________________
Pustka ogarnęła moje myśli, duszę i ciało.........
I'm lost without your love.......
jokusia999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:27   #54
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
.

Hm, przykład kolczyka w pępku też przemknął mi przez myśl Gdy dziecko dorośnie, na pewno będzie chciało taki kolczyk- "wszyscy" chcą To może oszczędzić mu bólu w przyszłości? A jak się nie spodoba- to wyjmie
i oto cala kwintesencja



Freso - popadasz w skrajnosc. obcnianie wlosow nie polega na przebijaniu tkanki miekkiej.
moze w ogole nie myc dziecka do 18 roku zycia. i nie obcinac paznokci - po co ingerowac e jej cialo
no prosze Cie

kolczyki sa wymyslem rodzicow. zbednym dodatkiem.to jest zupelnie inna kategoria.
Ty tymczasem chwytasz sie malo znacznych argumentow...
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:31   #55
Lax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 22
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez jokusia999
bardzo rzadko nosze kolczyki gdyz jestem uczulona na nikiel, wiec bardzo sie ciesze, ze tak wczesnie mialam przebite bo przynajmniej juz zadazylam sie nachodzic w nich
Co ma jedno z drugim wspólnego..?
Na metale szlachetne też masz uczulenie?
Lax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:38   #56
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez awia




moze w ogole nie myc dziecka do 18 roku zycia. i nie obcinac paznokci - po co ingerowac e jej cialo
Widzę,że załapałaś o co chodzi .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:44   #57
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez Fresa
W takim razie z przebiciem uszu należy się wstrzymać do 18 roku życia.Na drugi dzień,jak chce -niech przebija-bo już jest świadome,tak?Takie odniosłam wrażenie po Twojej wypowiedzi.Bo skąd niby wiadomo,kiedy dziecko jest na tyle świadome,żeby zdecydować,kiedy przebić uszy?
A co z obcinaniem włosów dziewczynkom w takim razie?Rodzice nie mogą decydować,bo to przecież nie ich ciało.Zapuszczać do 18 roku życia .
Nigdzie nie twierdzę, że świadome decyzje zaczynają się w momencie otrzymania dowodu osobistego. Natomiast cały czas mówię, że to ma być decyzja dziewczynki- 6- 10 albo i 12 letniej, wtedy, kiedy sama będzie tego chciała.
Po co poddawać przekłuwaniu kogoś, kto potrafi bawić się jedynie palcami własnej stopy i stać go tylko na wyartykułowanie "agugu". No ludzie!
A co do włosów- obcina się je dla wygody i żeby dziecko wyglądało normalnie. Ingerencja zaczęłaby się wtedy, gdyby takiej kilkulatce zrobiono trwałą i wczepiono platynowe pasemka, bo- och jak będzie ślicznie wyglądać, a za parę lat to na pewno zrobi sobie to samo.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:44   #58
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

ręce mi juz opadły. grawitacja?

dobranoc.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:46   #59
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Nigdzie nie twierdzę, że świadome decyzje zaczynają się w momencie otrzymania dowodu osobistego. Natomiast cały czas mówię, że to ma być decyzja dziewczynki- 6- 10 albo i 12 letniej, wtedy, kiedy sama będzie tego chciała.
Po co poddawać przekłuwaniu kogoś, kto potrafi bawić się jedynie palcami własnej stopy i stać go tylko na wyartykułowanie "agugu". No ludzie!
A co do włosów- obcina się je dla wygody i żeby dziecko wyglądało normalnie. Ingerencja zaczęłaby się wtedy, gdyby takiej kilkulatce zrobiono trwałą i wczepiono platynowe pasemka, bo- och jak będzie ślicznie wyglądać, a za parę lat to na pewno zrobi sobie to samo.

A skąd 6-10 ,czy 12 letnie dziecko może wiedzieć,co dla niego dobre .A jak bedzie chciało papieroska,bo uzna,że to dla niego dobre-to dać mu niech sobie pali?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:48   #60
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez awia
ręce mi juz opadły. grawitacja?

dobranoc.
Uch, no dokładnie
I ja też zaraz pójdę spać, bo jak się ciśnienie podnosi wieczorem, to potem śnią się koszmary
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-29 14:02:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.