Jak usunąć tatuaż? - cz.2 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-05, 14:51   #121
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Ranę? tzn. otwarło się? jeśli tak, to musisz bardzo (!!!!) o to dbać.. Bo mogą zostać blizny.
Generalnie, uważaj w czasie zmiany opatrunków, żeby nic nie oderwać, nie zdrapuj strupków itd. Do póki sączy - opatrunki. A jak jesteś w domu, nie ma ryzyka uszkodzenia i nie trzeba chować - chodź z tym na wierzchu, wietrz (dostęp powietrza i umiarkowanego światła słonecznego - przyspiesza gojenie i działa bakteriobójczo). Potem, jak będzie suche, nie ma potrzeby zaklejać. Wtedy te suchary (suche resztki strupków, łuszczącą się skórę itp.) natłuszczaj czymkolwiek - byle by nie podrażniało miejsca po zabiegu (możesz apteczne linomag itp., albo oliwka, albo balsam do ciała taki co dobrze tolerujesz - wybór należy do wyborcy).
Masowanie szorstką gąbką - jak się W PEŁNI zagoi.
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 15:31   #122
Weronika79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 20
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

No tak, pisząc " rana " przesadziłam, przyzwyczaiłam się że moje dzieci chodzą za mną i pytają czy rana jeszcze boli
Przez kilka dni coś się sączyło, strupków jest bardzo dużo, w niektórych miejscach widać jakby małe ubytki skóry, takie małe dziurki, ale nie zbyt głębokie. Dziś zaczęłam smarować linomagiem ( podkradłam dzieciom ). Dzięki !

Dedede zajrzałam na Twojego bloga, dużo już przeszłaś ! Duże bąble miałaś, nawet nie wiedziałam że takie mogą się pojawić bo ja miałam tylko jeden malutki, ledwo widoczny - czy to źle ?

Edytowane przez Weronika79
Czas edycji: 2014-03-05 o 15:52
Weronika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 07:21   #123
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Nie ma odpowiedzi na to pytanie, bo np. jeśli jest robione frakcyjnym po usuwaniu - bąbli nie ma wcale (bo są dziurkowane frakcyjnym i na bieżąco się opróżniają z płynu). Jeśli skóra pęknie/przedziurawi się w czasie zabiegu/zmiany opatrunku - bąbli także nie ma. Niektórym bąble w ogóle nie wychodzą, nawet w przypadku bardzo ciemnego tatuażu, innym wychodzą nawet na cieniach - kwestia indywidualna.
No i oczywiście zalezy to też od lasera, jeśli zastosowany jest niewłaściwy sprzęt to czasem tylko się zaczerwienia (a czasem nawet to nie) i potem nie ma efektu lub jest on znikomy. Ale rozumiem, że tu nie ma takiej sytuacji.
Reasumując: są ważniejsze rzeczy niż bąble, a lepiej (wygodniej) ich nie mieć
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 07:35   #124
Weronika79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 20
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Dzięki dedede
Usuwam w Derma Clinik laserem Nd:YAG Q-switch , miałam robioną próbę z której byłam zadowolona. Jak tylko znikną strupki to wrzucę zdjęcie, teraz trudno ocenić efekty.
Weronika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 18:46   #125
ejina86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Interesują mnie takie tematy i lubię czytać opinie innych, bo zawsze można się dowiedzieć czegoś ciekawego. Te porady z pewnością przydadzą się niejednemu odkochanemu, chcącemu usunąć inicjały, czy podobne pamiątki.
ejina86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 16:01   #126
Weronika79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 20
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

U mnie powoli strupki odpadają i już widać trochę zielonego barwnika, który był pod czarnym. Po tylu latach już zapomniałam jak ten zielony tatuaż wyglądał
Czy u was po pierwszym zabiegu widać było dużą zmianę ? Chciałabym żeby po każdym następnym były podobne efekty.
Weronika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 21:48   #127
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Różnie, jak wiatr zawieje (czyt. kwestia zależna od różnych czynników), na 1 człowieku, 2 tatuaże usuwane 1 sprzętem i przez 1 osobę - schodzą różnie. Czasem po 1 zabiegu zejdzie najwięcej, a czasem zacznie schodzić dopiero po 3 zabiegach, a czasem mimo 5 nadal tylko bledsze, a czasem utknie w jakimś punkcie usuwania i ruszyć nie chce. Loteria...
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 13:47   #128
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

W Lublinie ktos cos usuwal ???


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 10:06   #129
Ruda_kita
Zakorzenienie
 
Avatar Ruda_kita
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Wiadomości: 3 286
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Szkoda ze dopiero teraz na was trafiłam bo ja juz jestem po i jestem zadowolona z efektów Tylko 1 tubka emly mi została ;/
__________________
Proszę o kontakt w moim wątku
(nie śledzę i nie subskrybuje wątków)


TUTAJ Wish
Ruda_kita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 10:35   #130
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez Ruda_kita Pokaż wiadomość
Szkoda ze dopiero teraz na was trafiłam bo ja juz jestem po i jestem zadowolona z efektów Tylko 1 tubka emly mi została ;/
Czym konkretnie usuwałas? I ile to trwało?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 20:26   #131
MrEudoksjusz96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Moja przyjaciółka w pewnym etapie swojego życia, zgodnie ze swoim światopoglądem i subkulturą, z którą się identyfikowała, zrobiła sbie masę ( tak na marginesie PIĘKNYCH!!!!) tatuaży, który były dla niej niemal..skarbem, dosłownie. Każdy był dopieszczony i miał dla niej głębsze znaczenie. Poznała jednak gościa, który wprost zaznaczył jej, że z tymi tatuażami do jego rodziny nie wejdzie. I ona zaczęła je usuwać. Przyznam, że trochę zawiodła mnie swoją postawą, tym bardziej, że na wykonanie tych tatuazy wydała ogromne pieniądze, często się zapożyczała. Teraz jest zadłużona - dosłownie- w związku z usuwaniem ich. Usuwa je we Wrocławiu, by usunąć jeden tatuaż jeździ z podkarpacia na kolejne zabiegi, a ma ich przed sobą trochę.
MrEudoksjusz96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 07:46   #132
Weronika79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 20
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez MrEudoksjusz96 Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka w pewnym etapie swojego życia, zgodnie ze swoim światopoglądem i subkulturą, z którą się identyfikowała, zrobiła sbie masę ( tak na marginesie PIĘKNYCH!!!!) tatuaży, który były dla niej niemal..skarbem, dosłownie. Każdy był dopieszczony i miał dla niej głębsze znaczenie. Poznała jednak gościa, który wprost zaznaczył jej, że z tymi tatuażami do jego rodziny nie wejdzie. I ona zaczęła je usuwać. Przyznam, że trochę zawiodła mnie swoją postawą, tym bardziej, że na wykonanie tych tatuazy wydała ogromne pieniądze, często się zapożyczała. Teraz jest zadłużona - dosłownie- w związku z usuwaniem ich. Usuwa je we Wrocławiu, by usunąć jeden tatuaż jeździ z podkarpacia na kolejne zabiegi, a ma ich przed sobą trochę.
Hmm .... To chyba zły wątek, bo z twojej historii wynika że przyjaciółka ma problem z facetem a nie tatuażami.
Weronika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 15:24   #133
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

No i znowu brakuje mi tu fejsbukowego "Lubię to!"

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Gdyż: związek dwojga dorosłych ludzi, nie będący symbiotycznym czy innym patologicznym zestawieniem dwóch istnień, opiera się m.in. na akceptacji - w tym akceptacji przeszłości danej osoby. Oczywiście, tatuaże mogą się nie podobać drugiej stronie, mogą być przez nią nieakceptowane, ale pojawia się pytanie "co będzie następne? co w dalszej kolejności będzie musiała zmienić, by zostać >przyjętą do rodziny<?". Czy kiedy zaspokoi zachciankę faceta dot. wyczyszczenia ciała z tuszu, tym samym zostanie przez niego zaakceptowana? Czy wiąże się on z nią, taką jaka jest, czy z wyobrażeniem o niej jaką w jego mniemaniu być powinna? To takie moje przemyślenia retoryczne ...
Smutne toto i jeśli ona faktycznie usuwa te tatuaże tylko po to, by zostać zaakceptowaną i przyjętą przez niego i jego rodzinę, to współczuję tego, co będzie czuła, gdy się przebudzi ze snu, w którym najprawdopodobniej jest. No chyba, że usuwa je z własnej woli, w sensie - poza ich oczekiwaniami także jej zmieniły się upodobania (to się zdarza przecież, zmieniamy się każdego dnia, to proces dynamiczny) i już nie chce tych tatuaży ... Oby tak właśnie było.
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 13:08   #134
arabelia
Przyczajenie
 
Avatar arabelia
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez Weronika79 Pokaż wiadomość
Hmm .... To chyba zły wątek, bo z twojej historii wynika że przyjaciółka ma problem z facetem a nie tatuażami.
Przyjaciółka ma problem ze sobą, stąd problemy z facetem i tatuażami.
__________________
Dźwigi samojezdne Warszawa
arabelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 11:19   #135
essie1968
Raczkowanie
 
Avatar essie1968
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 192
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

i po dwunastym zabiegu, można się uzależnić, jak tak w końcu zejdzie to co ja będę usuwać....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140410280.jpg (112,2 KB, 172 załadowań)
essie1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 23:19   #136
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

to już 12 ...? masakra
(chociaż jam lubię Twoje przyjazdy do Wro
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 10:46   #137
essie1968
Raczkowanie
 
Avatar essie1968
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 192
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

dwunasty, dość się wlecze, dobrze, że tam jesteś bo przynajmniej te wypady mają sens

jaką najkrótszą przerwę mogę zrobić? wydaje mi się że ten tusz po tym zabiegu zrobił się dużo bledszy, ciągle jest pełno ale taki rozrzedzony, pewno dzięki Twojej ingerencji w plamkę i może po kolejnym się całkiem rozejdzie (wmawiam sobie już któryś raz)

może bym w końcu wystawiła ramionko na świat, mam jakiś ślub na początku czerwca, jakby się tak w połowie maja postrzelić to nie za szybko?
essie1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 21:33   #138
kasik25
Raczkowanie
 
Avatar kasik25
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 39
GG do kasik25
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

essie a w klinice mówili, że zejdzie całe czy na wlasna reke strzelasz do konca?
kasik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 12:44   #139
essie1968
Raczkowanie
 
Avatar essie1968
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 192
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

z tego co pamiętam, zanim zaczęłam usuwać pan dr K. odpisal na mojego maila, ze będzie trzeba co najmniej dziesięciu zabiegów ale nie przypominam sobie, zeby obiecywał że zejdzie całkiem
założyłam, że skoro użyto czarnego tuszu to w końcu zejdzie...
po ostatnim zabiegu widzę jakby światełko w tunelu

w sumie to mi sie nie spieszy, chciałam się zamknąć w dziesięciu zabiegach, teraz sie zastanawiam czy dam rade w dwudziestu...

aspekt finansowy wypieram w najdalszy kąt umysłu, aspekt głupoty - chyba udaje mi się jakoś z nim żyć

Edytowane przez essie1968
Czas edycji: 2014-04-12 o 12:45
essie1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-12, 13:48   #140
kasik25
Raczkowanie
 
Avatar kasik25
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 39
GG do kasik25
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez essie1968 Pokaż wiadomość
z tego co pamiętam, zanim zaczęłam usuwać pan dr K. odpisal na mojego maila, ze będzie trzeba co najmniej dziesięciu zabiegów ale nie przypominam sobie, zeby obiecywał że zejdzie całkiem
założyłam, że skoro użyto czarnego tuszu to w końcu zejdzie...
po ostatnim zabiegu widzę jakby światełko w tunelu

w sumie to mi sie nie spieszy, chciałam się zamknąć w dziesięciu zabiegach, teraz sie zastanawiam czy dam rade w dwudziestu...

aspekt finansowy wypieram w najdalszy kąt umysłu, aspekt głupoty - chyba udaje mi się jakoś z nim żyć
a ile wydałaś do tej pory? bo ja ok 40 tyś a jestem może w połowie
kasik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 17:40   #141
kasik25
Raczkowanie
 
Avatar kasik25
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 39
GG do kasik25
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Czy ktoraś probowała pokryc korektorem tatuaż i na to np. rajstopy? Własnie zamawiam produkt z serii Vichy:


http://www.gobeyondthecover.com/how-we-did-it.aspx

Ciekawe jaki bedzie efekt.
kasik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 09:52   #142
essie1968
Raczkowanie
 
Avatar essie1968
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 192
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

40 tys.?? w jakim okresie czasu?
w życiu nie byłoby mnie stać na tak ogromny wydatek...

myślę że biorąc pod uwagę paliwo i opłatę za autostradę to będzie ok 6 tys., może więcej... w 5 lat

dla mnie to i tak ogromne pieniądze...

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kasik25 Pokaż wiadomość
Czy ktoraś probowała pokryc korektorem tatuaż i na to np. rajstopy? Własnie zamawiam produkt z serii Vichy:


http://www.gobeyondthecover.com/how-we-did-it.aspx

Ciekawe jaki bedzie efekt.
jak ten facet wokół oczu się tatuował??
essie1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 12:20   #143
kasik25
Raczkowanie
 
Avatar kasik25
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 39
GG do kasik25
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez essie1968 Pokaż wiadomość
40 tys.?? w jakim okresie czasu?
w życiu nie byłoby mnie stać na tak ogromny wydatek...

myślę że biorąc pod uwagę paliwo i opłatę za autostradę to będzie ok 6 tys., może więcej... w 5 lat

dla mnie to i tak ogromne pieniądze...

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------



jak ten facet wokół oczu się tatuował??
Tyle wyszło od lipca 2013r. Jutro kolejny zabieg. Narzuciłam duze tempo.
kasik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 19:51   #144
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez essie1968 Pokaż wiadomość
dwunasty, dość się wlecze, dobrze, że tam jesteś bo przynajmniej te wypady mają sens

jaką najkrótszą przerwę mogę zrobić? wydaje mi się że ten tusz po tym zabiegu zrobił się dużo bledszy, ciągle jest pełno ale taki rozrzedzony, pewno dzięki Twojej ingerencji w plamkę i może po kolejnym się całkiem rozejdzie (wmawiam sobie już któryś raz)

może bym w końcu wystawiła ramionko na świat, mam jakiś ślub na początku czerwca, jakby się tak w połowie maja postrzelić to nie za szybko?
po 6 tygodniach możesz strzelać
a plamka, tak... ma być jak największa!
a na ślub, korektor, a najlepiej idź do jakiejś wizażystki itp. i niech ci psiknie aerografem z fluidem profesjonalnym (makijaż natryskowy) - pokryje idealnie, będzie niezauważalne i nie będzie schodzić od potarć itp. (testowałam to przy okazji sesji zdjęciowej parę lat temu - nawet zupełnie czarne, ciemne tatuaże da się tym skutecznie przykryć).
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:11   #145
patrycjaw1989
Raczkowanie
 
Avatar patrycjaw1989
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 189
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

to może mi coś poradzisz względem śr.plamki, zawsze zabiegi robił p.Kołtowski i jak patrzyłam na parametry to było zawsze 5(na górze) i 2(na dole) nie wiem co za co odpowiada, tym razem byłam na zabiegu 5 kwietnia p.Kołtowski był chory i zabieg wykonał p.Duda przeskoczyliśmy od razu na 7(górny parametr) i 2(dolny parametr) mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi i musze przyznać że ten zabieg był super skuteczny, nawet p.pielegniarka przed założeniem opatrunku stwierdziła że p.doktor dziś poszalał dodam że jest to już mój 6 zabieg właśnie chce się umówić na 7, ale nie bardzo do dr.Kołtowskiego bo z nim nie ma gadki, nawet jak poprosiłam o zwiększenie mocy to było cos w stylu"dobrze", a i tak zrobił po swojemu, chcę się wyrobić koniecznie do września, a jeżdze na zabiegi co miesiąc no i ze skóra się nic nie dzieje
__________________
2.08.2012 Warszawa pięknieją z dnia na dzień 330 uhp 5.7cm x 11cm x 11cm anatomy, jestem kobietą
patrycjaw1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 23:25   #146
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Nie wiem, gdzie na wyświetlaczu co jest opisane - ale wiem (z teorii), że większa średnica plamki to głębsza penetracja (głębiej sięga promień lasera).
ALE - wielkie przeogromne ALE: nie można walić głęboko od razu, bo jeśli tuszu by było dużo - to by po prostu wyrwało skórę i po zabiegu zostałaby najpewniej DZIURA a po niej blizna że hej! Dlatego najpierw się głaszcze skórę po wierzchu. STEP BY STEP (lub po naszemu: nie od razu Kraków zbudowano
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 20:37   #147
zrabna77
Raczkowanie
 
Avatar zrabna77
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 40
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez neosa Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu obserwuję wątek gdyż sama zdecydowałam się na usunięcie tatuażu, a teraz nie wiem czy dobrze robię...
Zacznę od tego, że chciałam usunąć napis (na zdjęciach) chyba nie mam już zdjęcia tatuażu przed zabiegiem, ale mam takie po 4-ech i właściwie niczym się nie różni... ;-(
I właśnie chyba stąd zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłam... albo czy dobrze go usuwam... Byłam gotowa na ponad 10 zabiegów (bo tak z góry było określone), ale jestem po 9 a tatuaż właściwie niczym się nie różni od tego za zdjęcia po (siódmym zabiegu 25.08.2013).
Usuwam tatuaż w Łodzi, podobno jeden z najlepszych laserów rubinowy Q-switch. Jak sobie teraz przeliczę - zrobienie tatuażu 100 zł, usunięcie 2 000 tys zł i cały czas rośnie... i końca nie widać..
Zastanawiam się nad zmiana laseru... jestem nawet gotowa pojechać do W-wy, Krakowa, Wrocławia, gdziekolwiek... może tam będzie lepsza skuteczność... możecie coś doradzić?
Ja taki efekt miałam już po 2 sesji -dziś miałam 3
zrabna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 21:06   #148
taraxacum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Hej.
Czytam Wasze posty od dawna, ale zdecydowałam się napisać dopiero teraz.
Kilka lat temu zrobiłam sobie tatuaż, który z dnia na dzień wydaje mi się coraz bardziej obrzydliwy. Jest duży, kolorowy, i, co najgorsze - na przedramieniu. Poszłam do dobrego tatuażysty (szczęście w nieszczęściu), więc tatuaż jest wykonany profesjonalnie i dość estetycznie, na dużym facecie wyglądałby spoko, ale na mnie jest żałosny i wulgarny. Nie mogę na niego patrzeć, nie mogę z nim żyć. Codziennie o nim myślę, jest coraz gorzej. Wolałabym już bardzo brzydką bliznę. Z całego serca chciałabym się go pozbyć, ale:

1. Mieszkam w Warszawie. Już same zabiegi będą mnie sporo kosztować, nie stać mnie na dodatkowe dojazdy do sławnego CTL we Wrocławiu. Czy któraś z Was mogłaby mi jasno i konkretnie polecić jakąś warszawską klinikę?

2. Boję się, że tatuaż mimo serii zabiegów wciąż będzie widoczny. Jest on w barwach czerwieni, niebieskiego, czarnego i żółtego (malutkie elementy, w porównaniu do wielkiej całości). Nie obawiam się blizn i nie oszukuję, że po zabiegach będę miała śliczną rączkę. Niech będzie przebarwiona i z bliznami, po prostu nie chcę już tego ohydztwa.

Co sądzicie o mojej sytuacji? Co zrobiłybyście na moim miejscu? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie głosy. Ten tatuaż mnie załamuje - już nie mam siły, stokrotnie przeklinam dzień, w którym go zrobiłam...

PS. Wolałabym nie publikować zdjęcia. Tak bardzo wstydzę się mojej ręki, że nawet w samotności zwykle chodzę w długim rękawie.

Edytowane przez taraxacum
Czas edycji: 2014-04-24 o 21:11
taraxacum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 00:15   #149
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Realnie: zrób z 2 zabiegi na całość i przykryj innym. Cienko widzę usunięcie takiego tatuażu, jak opisujesz. Jeśli ktoś będzie ci wciskał, że on na pewno zejdzie bez śladu - to będzie kłamał. Nie znam nikogo, komu by coś takiego zeszło.
Jedyna sensowna opcja pozbycia się tego, co masz - jak piszę: rozjaśnienie, przykrycie innym bardziej przemyślanym wzorem, który nie będzie tak odstręczał.
Ale - możesz zobaczyć, jak będzie schodził i zawsze w trakcie usuwania podjąć decyzję, że usuwasz dalej (gdy np. będzie schodził zaskakująco dobrze - bo to też się zdarza). W Wawie są kliniki z laserami, które dają dobre efekty ludziom - znałam gościa, który tam usuwał (zabij, nie wiem gdzie) tatuaż z dużą dawką czerwieni - schodziło topornie (po pierwszym zabiegu było znaczne rozjaśnienie, ale potem przestało w ogóle reagować) i ostatecznie po paru zabiegach zrobił na tym inny tatuaż i z tego co wiem jest bardzo zadowolony.
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 20:21   #150
taraxacum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

dedede, dzięki za radę. Na jesieni chyba rozpocznę walkę z tym cholerstwem - gorzej być nie może
Pytanie o kliniki w Warszawie wciąż aktualne. Ktoś wie coś o Studiu Dereniowa? Ich strona fejsbukowa wygląda całkiem sensownie ( https://www.facebook.com/usuwanie ). Zastanawia mnie jedno - sądziłam, że to amatorskie tatuaże są gorsze do usunięcia, ponieważ tusz jest zwykle głębiej, niż przy tatuażach profesjonalnych. A na stronie Dereniowej jest napisane, że dzieje się odwrotnie ("Tatuaż widoczny na zdjęciu został wykonany kilkanaście lat temu w mało profesjonalnych warunkach. Dzięki temu jest łatwy do usunięcia" itp.).
taraxacum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-08 19:13:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.