święta solo - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-06, 20:29   #31
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: święta solo

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Co nie? Tytuł wątku prosty - "święta solo", pytanie Autorki też proste: czy ktoś będzie spędzał święta w pojedynkę?, a dostaje odpowiedź o świętach w dwójkę (z kontekstu wynika, że raczej chodzi o święta z ukochanym). Nie wiem, po co pisać coś takiego... Tak, wiem, że są osoby, które spędzą święta z ukochanym albo z domownikami/współlokatorami (sama jestem jedną z nich, bo spędzę z mamą), ale tutaj chodzi o święta całkowicie samemu... I wiem, Dziewczyny, że będzie Wam ciężko, zwłaszcza, jeśli święta czy spotkania rodzinne to dla Was ważna sprawa (oczywiście jeśli ktoś wie, że go to nie rusza i się cieszy na takie święta, to jasne, rozumiem to. Ale jednak widać po niektórych wypowiedziach, że części osób będzie ciężko). Ja po raz pierwszy będę tylko z mamą, nie przyjdzie mój brat z rodziną, co też mnie smuci. Ale te święta będą ogólnie inne: wyciszone, bez święconki, bez wychodzenia na wielkanocny spacer (zawsze tak robiłam).


To samo...

Tak jakby przyganiał kocioł garnkowi


Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Ktoś wyzej napisał że we dwójkę... No to znaczy że chyba nie samemu, prawda? Nie ma co porównywać.

Sent from my GM1903 using Tapatalk

To prawda. W pojedynkę może być ciężej. Chociaż ja tak się trochę czuję, że sama je spędzę bo mój mąż ich nie obchodzi, a dla mnie nie ma świąt bez spotkań rodzinnych ( nie interesuje mnie ich katolicki wymiar).
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2020-04-06 o 20:35
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 20:46   #32
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: święta solo

No ale to co.... Mąż wyjdzie z mieszkania czy jak?
Tu nie chodzi o to czy z kimś duchowo się będzie spędzało święta. Tylko czy tych dni nie spędzi się samotnie.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 21:44   #33
JakKazdaInna
Zadomowienie
 
Avatar JakKazdaInna
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z brzucha :)
Wiadomości: 1 153
Dot.: święta solo

Ja też pierwszy raz spędzę je z dzieckiem sama. Zawsze jeździliśmy do rodziców i przyjeżdżało rodzeństwo ze swoimi dziećmi (jestem niewierząca, więc te święta nie mają dla mnie żadnego większego wymiaru, poza spotkaniami i pogaduchami). A teraz będziemy sami jak zawsze. Poza tym w tym roku mieliśmy spędzić święta w Australii, a teraz nawet nie wiemy czy ten wyjazd się jeszcze uda i kiedy i chyba to będzie dla mnie większym smutkiem. Gotować specjalnie nie będę, ale kupimy LEGO i jakąś nową grę. Cóż więcej możemy
JakKazdaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 21:57   #34
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: święta solo

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Tak jakby przyganiał kocioł garnkowi
No nie do końca, bo napisałam: "Tak, wiem, że są osoby, które spędzą święta z ukochanym albo z domownikami/współlokatorami (sama jestem jedną z nich, bo spędzę z mamą), ale tutaj chodzi o święta całkowicie samemu... I wiem, Dziewczyny, że będzie Wam ciężko, zwłaszcza, jeśli święta czy spotkania rodzinne to dla Was ważna sprawa (oczywiście jeśli ktoś wie, że go to nie rusza i się cieszy na takie święta, to jasne, rozumiem to. Ale jednak widać po niektórych wypowiedziach, że części osób będzie ciężko)." ----> ja wiem, że nie będę w święta całkiem sama, ale chciałam podkreślić, że rozumiem Autorkę posta i inne dziewczyny które będą solo. A post, do którego się odnosiłam, ani słowem nie dotyczył zrozumienia sytuacji samotnych dziewczyn, tylko opisywał radość ze świąt z ukochanym bez konieczności spędów rodzinnych.

Edytowane przez Milagros_90
Czas edycji: 2020-04-06 o 21:58
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 07:05   #35
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: święta solo

Serio chyba ja nie tez nie ogarniam tego wątku albo inni.
"Sama z rodzicami", "sama z mężem". No to na boga nie sama ^^...
sama=solo=1 osoba...

I sorry wiem ze wielu osobom ciężko bo moga nie spotkać rodzicow, rodzeństwa itd. Ale to wątek o osobach które w święta nawet nie beda mialy buzi do kogo otworzyć a nie komu ciezko w święta bo zawsze było 10 osob a teraz "tylko 4".
Mimo ze swiat sama nigdy jakos nie celebrowalam to lubilam poświęcić wtedy ciut dluzsza chwile na spotkanie z bliskimi czy błogie lenistwo z ukochanym przy jakims świątecznym jedzonku. I dla mnie niestety jest różnica miedzy "sama z mezem" a "kompeltnie sama". I to nieporównywalna...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 07:21   #36
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: święta solo

No właśnie, dziewczyny. Solo oznacza samotnie. Ja wiem, że komuś przykro, bo w święta był z całą rodziną, a teraz będzie tylko z mężem i dziećmi albo tylko z rodzicami, ale to nie będą święta solo. Tu chodzi o święta, które się spędzi naprawdę samotnie, w pojedynkę i nie będzie miało ani z kim zagrać w gry, ani z kim zjeść obiadu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 07:48   #37
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: święta solo

No i właśnie o to mi chodzi. Ja się w tym wątku odezwałam dlatego, że weszłam na niego i czytam posty dziewczyn, którym smutno, że będą naprawdę same i chcą pogadać o tym, jak inne sobie poradzą w takiej sytuacji - a tu bach, post o tym, że się spędzi święta z ukochanym i się jeszcze cieszy z faktu, że ominie nas rodzinny spęd... I jedna dziewczyna napisała, że to przecież bez porównania sytuacja (solo a z facetem) - i do tego się odniosłam, że przecież to nic nie wnosi w sytuację dziewczyn... Dodatkowo wyjaśniłam, że ja akurat też nie spędzę świąt solo, ale właśnie rozumiem trudną sytuację dziewczyn. Obecnie samotność bardzo doskwiera, a w święta to już w ogóle...
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-07, 15:27   #38
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: święta solo

Jako autorka się wypowiem, że faktycznie chodziło mi o osoby zupełnie same, taką samotność z mężem, dzieckiem, bratem chciałabym! No ciężkie jest to o tyle, że jestem osobą samotną na co dzień. Święta z tą całą tradycją, wizytą ,kościołem były taką ostoją.
Postaram się nie dołować, obejrzę na pewno mszę i zrobię sobie dobre jedzenie.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 16:19   #39
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: święta solo

Moi rodzice mi czasami zakupy robią i są u mnie,jednak jadę do nich jakoś ciężko mi sobie wyobrazić zakupy przed świętami i walki w kolejkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 23:32   #40
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: święta solo

Ja nie obchodzę świąt, ale mieszkam z siostrą i jej chłopakiem, a że mamy pandemię no i nie mogą jechać do znajomych to pewnie usiądziemy razem i coś tam wspólnie zjemy.

W zeszłym roku byłam sama, na Boże Narodzenie także, również Sylwester, mimo że nie obchodzę to trochę mnie zabolała ta samotność więc rozumiem jak się czuję każda osoba która jest sama. Jak dla mnie jest wielka różnica pomiędzy sama z siostrą a sama z telewizorem...

Sent from my GM1903 using Tapatalk
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 01:01   #41
JustynaaSB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 5
Dot.: święta solo

To bardzo trudna i przykra sytuacja dla nas wszystkich i wiele osób jest w podobnej sytuacji, a może udałoby się z kimś z rodziny zjeść śniadanie na tele konferencji myślę że to jakiś sposób. Pozdrawiam i życzę spokoju ducha w tym trudnym okresie
JustynaaSB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-08, 02:55   #42
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: święta solo

Ja właśnie na pewno będę z rodzicami i siostrą gadać online, pewnie jakiś wieczorek z przyjaciółkami też No i rozmowy telefoniczne z innymi osobami. Ogólnie nie czuję tego smutku bardziej, niż teraz. Co zrobić, mam to, na co tak usilnie pracowałam
Wrzucę Wam filmik, który mnie rozbawił:
https://www.facebook.com/monkey1990/...7043294410770/
Wiadomo, lepiej byłoby nie siedzieć w pojedynkę, ale to tylko jeden dzień. Ważne, żeby to były takie jedyne bądź nieliczne nasze święta, tego wszystkim życzę
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 15:11   #43
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: święta solo

Nie wiem czy chcę telekonferecję z rodziną bo ostatnio jak się połączyłam i widziałam ich razem , jaki mają gwar, tu pies lata, tu siostra, to doła potem dostałam.
Często się mówi "pomyśl o samotnym seniorze w święta".
No tak jakby tylko seniorzy mogli czuć się samotnie, a nie 37 letnie stare panny.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 15:19   #44
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: święta solo

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy chcę telekonferecję z rodziną bo ostatnio jak się połączyłam i widziałam ich razem , jaki mają gwar, tu pies lata, tu siostra, to doła potem dostałam.
Często się mówi "pomyśl o samotnym seniorze w święta".
No tak jakby tylko seniorzy mogli czuć się samotnie, a nie 37 letnie stare panny.
Szczerze mówiąc brzmisz jak zgorzkniała starsza pani.
Nie myślałaś o zmianie podejścia?
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 17:51   #45
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: święta solo

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy chcę telekonferecję z rodziną bo ostatnio jak się połączyłam i widziałam ich razem , jaki mają gwar, tu pies lata, tu siostra, to doła potem dostałam.
Często się mówi "pomyśl o samotnym seniorze w święta".
No tak jakby tylko seniorzy mogli czuć się samotnie, a nie 37 letnie stare panny.

No ale czego oczekujesz, pisząc "pomyśl o samotnym seniorze"? Rodzina ma do ciebie dzwonić i mają udawać, że są smutni?
Ja tam się cieszę, że u moich rodziców git, że reszta rodziny szczęśliwa. Mi to dużo daje Mimo że też czuję się samotnie mniej lub bardziej. Natomiast to kwestia tego, że ja też tak naprawdę jestem szczęśliwa, pomimo jw
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 06:29   #46
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: święta solo

Podejście się staram zmienić, już się trochę zmienia, najpierw był bunt i złość, a teraz już jest stan rezygnacji. Postaram się nie użalać nad sobą, tylko zająć czymś myśli.
Dziękuję za wasze wpisy. Trochę mnie podniosły na duchu.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-09 07:29:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.