Buty i ubrania szyte na miare - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-09, 19:12   #1
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278

Buty i ubrania szyte na miare


Dziewczyny jak to jest z wykonywaniem tego typu usług myślę ,żeby buty sobie zrobić u szewca np tego lub tego I nie jestem bogaty po prostu mam trochę odłożonych pieniążków http://januszkiewicz.chmielna.waw.pl/
albo tego szewca https://pl-pl.facebook.com/anouchikian
Pewnie to nie jest tania impreza,ale widząc jakie buty są na rynku i po 3,4 latach nie nadają się do noszenia .
Kupowałem przedwczoraj tkaninę (nazywa się marlboro classic) na spodnie u krawca ciekawy jestem jak to będzie wyglądać
Przecież kiedyś np po wojnie ludzie chodzili do krawców czy szewców>>
Jak to jest dziewczyny??
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 21:36   #2
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Buty i ubrania szyte na miare

Świetny wątek. Ja się nie wypowiem bo nie korzystałam do tej pory z usług krawca (chyba że chodziło o drobne przeróbki) ale bardzo mnie temat interesuje. Zwłaszcza że mam już powoli dosyc kiepskiej jakości ubrań z sieciówek.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 22:31   #3
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: Buty i ubrania szyte na miare

Wątek narazie nie drgnął, trudno może ktoś jeszcze coś powie.
Tak jak mówiłem.nie jestem bogaty nie zarabiam nie wiadomo jak dużych pieniędzy,ale trochę kasy odłożyłem więc może warto je wydać na coś jak mnie mam porządnego i jakościowego.Chyba powoli dochodzę do takiego wniosku,ze lepiej jest mieć mniej rzeczy ale ponadczasowych(np buty)niż kilkanaście marnych naprawdę bardzo mocno zastanawiam się ,żeby właśnie zacząć od szewca
Mój Boże przeciez ludzie po wojnie regularnie chodzili do krawców czy szewców,kaletników nie był to żaden luksus ceny jak teraz spojrzałem są wysokie,ale jeśli ktoś opowiada,że buty robione u tego rzemieślnika co ma pracownie na Chmielnej u pana Tadeusza nosi już 10 lat i nic się z nimi nie dzieje to może warto wydać trochę więcej.
Tak samo jest z krawiectwem kupiłem (nie znam się na tym)otwarcie przyznam za namowa fajnej kobietki ze sklepu z tkaninami bawełnę na chinos wyprodukowane dla Marlboro Classic podobno to solidna i mocna tkanina właściwie nie do zdarcia
Oddam materiał w ręce krawca zobaczymy a wy dziewczyny co myślicie na temat szewców krawców czy to zawody na wymarciu czy może któraś z was szyła sukienkę buty u tych rzemieślników??
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 13:38   #4
Rikiki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 23
Dot.: Buty i ubrania szyte na miare

Pomysł bardzo fajny. Zresztą coraz częściej obserwuję, że dużo ludzi idzie tą drogą. Sama szyłam sukienki u krawcowej do rekonstrukcji historycznej i cóż... trzymają się lepiej niż niejedna normalna w mojej szafie. Jednak ich cena też jest inna.
Teraz szyję sukienkę studniówką,ale myślałam też o uszyciu płaszcza na zimę. Mam tylko problem z przedstawieniem mojej "wizji artystycznej".
Szyłam u "normalnej" krawcowej, ale Twój pomysł brzmi zachęcająco.

Edytowane przez Rikiki
Czas edycji: 2014-11-10 o 13:39
Rikiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 09:27   #5
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: Buty i ubrania szyte na miare

Jeśli o mnie chodzi to w dniu wczorajszym oddałem do szycia spodnie .
Krawiec starej daty warszawskiej to będą moje pierwsze spodnie na miarę ,ale nie żaden garnitur nic z tych rzeczy po prostu do chodzenia.
Materiał tzn tkaninę dostarczyłem rzemieślnikowi sam kupilem w sklepie z tkaninami podobno bawełna,w której produkuje firma marlboro classic,więc solidna materia.
Wizyta u pana Stanisława przebiegała szybko, sprawnie tzn mierzenie a potem po prostu pytanie o czas realizacji ja mam czekać na telefon w przyszłym tygodniu.
No i teraz cena 350 zlotych z dostarczonym materiałem zobaczymy jak to będzie.
Planuje jeszcze uszyć buty u szewca,ale to zobaczymy
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:00   #6
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Buty i ubrania szyte na miare

szycie na miarę to kosztowna impreza, o ile mówimy o czymś co jest z najwyższej półki

na przykład http://turbasa.pl/pl/krawiectwo-m%C4%99skie.html

na razie TZ jeszcze nie stać na powyższe, ale znalazłam w Krakowie innego krawca, za garnitur z powierzonego materiału wyjdzie ok.1500 zł

jeśli znajdę odpowiednią wełnę (co prawda już kupiłam, ale muszę zanieść ją krawcowi do ocenienia czy to dobry gatunek i się nadaje na garniak) to będziemy szyć - jak wyjdzie ładnie to dam namiary na krawca starej daty - na razie go polecić nie mogę, ale opinie na necie są superpozytywne jeśli chodzi o przeróbki odzieży u niego
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:11   #7
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: Buty i ubrania szyte na miare

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;48887586]szycie na miarę to kosztowna impreza, o ile mówimy o czymś co jest z najwyższej półki

na przykład http://turbasa.pl/pl/krawiectwo-m%C4%99skie.html

na razie TZ jeszcze nie stać na powyższe, ale znalazłam w Krakowie innego krawca, za garnitur z powierzonego materiału wyjdzie ok.1500 zł

jeśli znajdę odpowiednią wełnę (co prawda już kupiłam, ale muszę zanieść ją krawcowi do ocenienia czy to dobry gatunek i się nadaje na garniak) to będziemy szyć - jak wyjdzie ładnie to dam namiary na krawca starej daty - na razie go polecić nie mogę, ale opinie na necie są superpozytywne jeśli chodzi o przeróbki odzieży u niego[/QUOTE]

Dokładnie to droga zabawa i nie dla,wszystkich nawet powiem więcej mało kogo na to stać (a przecież ludzie po wojnie nie mieli kasy jednak chodzili do krawca)i jeszcze efekt może być nie taki jakiego oczekujemy,ale poprawki krawieckie naprawdę pomagają spodnie,koszule o marynarce nie wspomnę skracają taliują lepiej człowiek wygląda sam szukam dobrych jakościowo jeansów jak będzie trzeba skracać nie zawaham się dać je do rzemieślnika.
Tak tak to droga sprawa
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 14:10   #8
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Buty i ubrania szyte na miare

Chętnie bym sobie uszyła kilka ubrań na miarę (mam pomysły co bym chciała mieć, a nigdzie nie mogę tego dostać), ale nie wiem gdzie się udać by nie być rozczarowana. Co więcej mieszkam w Łodzi więc teoretycznie nie powinno być problemu z znalezieniem kogoś fachowego.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 19:26   #9
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: Buty i ubrania szyte na miare

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Chętnie bym sobie uszyła kilka ubrań na miarę (mam pomysły co bym chciała mieć, a nigdzie nie mogę tego dostać), ale nie wiem gdzie się udać by nie być rozczarowana. Co więcej mieszkam w Łodzi więc teoretycznie nie powinno być problemu z znalezieniem kogoś fachowego.

Podobno kiedyś Łódź była zagłębie włókienniczym teraz to poupadało może to ci pomorze wybrać odpowiedniego krawca lub szewca https://forum.butwbutonierce.pl/topi...odnik-miejski/
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 20:33   #10
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Buty i ubrania szyte na miare

Cytat:
Napisane przez kalotinos24 Pokaż wiadomość
Podobno kiedyś Łódź była zagłębie włókienniczym teraz to poupadało może to ci pomorze wybrać odpowiedniego krawca lub szewca https://forum.butwbutonierce.pl/topi...odnik-miejski/
Dzięki, ale to forum o krawcach dla mężczyzn, a ja potrzebuję damskiego .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 01:36   #11
rubyfridays
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10
Dot.: Buty i ubrania szyte na miare

Ubrania, buty wykonywane na zamówienie to świetna sprawa. Są oryginalne, dopasowane i dokładanie takie jak chcesz. Nikt takiej drugiej rzeczy nie będzie miał. Na pewno minusem jest większa cena takiego zakupu, ale myślę, że warto, jeżeli mamy już wyrobiony swój styl i jest to rzecz, do której jesteśmy przekonani w 100%
__________________
Zapraszam na mojego bloga modowego
http://rubyfridays.blogspot.com

Edytowane przez rubyfridays
Czas edycji: 2014-11-12 o 01:40
rubyfridays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-12 02:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.