Plan ćwiczeń - doradźcie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-02, 11:39   #1
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676

Plan ćwiczeń - doradźcie :)


Hej Od nowego roku chciałabym trochę uporządkować swoją aktywność no i lekko schudnąć, ale na to nie mam spiny, raczej dieta leży i kwiczy a ćwiczę tak czy inaczej i myślę, że nie ma wielkiego znaczenia czy to będą biegi 3x w tygodniu czy różne treningi czy joga i spacery...
Proszę o poradę czy taki plan ma sens, chcę to wszystko robić bo po prostu lubię, kondycję raczej mam i taki problem, że nie potrafię zrobić treningu, po którym nie mam już na nic siły - no niestety, w trakcie jest ciężko ale jak wyjdę spod prysznica to stwierdzam, że za słabo się starałam
I jakbyście mogły pomóc też z jedzeniem - ile kcal mniej więcej powinnam jeść? Mam 165cm i powiedzmy 58kg, tyle było przed świętami a teraz nie wchodzę na wagę bo nie chcę się dołować mam niedoczynność tarczycy i ogólnie bardzo szybko tyję...

Poniedziałek:
Joga albo spinning
Wtorek:
Rano - Spinning albo bieganie (przed bieganiem ćwiczenia wzmacniające)

Wieczorem - Zdrowy kręgosłup
Joga
Środa
Spinning (ewentualnie ćwiczenia wzmacniające przed)
Czwartek
Zdrowy kręgosłup
Joga
Piątek
Trening obwodowy (męczący jak niewiem )
Joga
Sobota
NIC
Niedziela
Rano - Ćwiczenia wzmacniające (podpory, przysiady, wykroki itp. - taki zestaw od fizjoterapeuty, zajmuje mi może 30 minut)
Bieganie

Wieczorem - Joga


Każdy rodzaj ćwiczeń to godzina, niedzielna joga to 1,5h, a biegam różnie, zwykle ok. 10km, czasem 7 a czasem 15.
Pracuję przy biurku, trochę chodzę, codziennie minimum 2-3km po prostu do/z pracy, jakieś zakupy itp, lubię spacery
__________________


Ćwiczę!

Edytowane przez Wenress
Czas edycji: 2016-01-06 o 19:37
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 09:53   #2
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

Trening wydaje mi się nieco chaotyczny i za dużo tego wszystkiego.Powinnaś mieć więcej dni na regenerację.Jeden dzień odpoczynku to stanowczo za mało
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 12:56   #3
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

Tylko z czego zrezygnować? Czwartek wydał mi się regeneracyjny, samo rozciąganie i ewentualnie planki. Zdrowy kręgosłup i joga bardzo mi pomagają na świeżo wyleczone plecy, biegam do półmaratonu, spinning leczy mi łydkę osłabioną właśnie od kręgosłupa, obwodowy żeby zadbać o całe ciało... dla mnie tak to wygląda ale nie znam się i może nie ma to sensu. No i nie wiem ile jeść żeby mieć siłę i trochę schudnąć
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 21:29   #4
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

Bardzo dużo tych ćwiczeń, czasem 3 h pod rząd...moim zdaniem za dużo ile do tej pory ćwiczyłas i jak się odżywiałaś? nie wiem ile masz lat ale przy Twoim wzroście i wadze uwzględniając dużą aktywność zapotrzebowanie kcal na redukcji to ok 1900kcal.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 19:35   #5
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

Hmm chyba zedytuję pierwszy post bo faktycznie to wygląda jakbym tyle ćwiczyła pod rząd - a we wtorek spinning jest na 9 (jak idę biegać to ciut później ale przed południem) a reszta wieczorem, w niedzielę tak samo - joga jest ok. 19
Z ćwiczeniami różnie, ogólnie zaczęłam kilka lat temu - bieganie, filmiki 8minut, Jillian Michaels, Mel B... ot tak żeby się poruszać. 2 lata temu pierwszy raz biegłam półmaraton i powiedzmy od stycznia 2014 mam kondycję żeby tyle przebiec w czerwcu 2015 popsułam sobie kręgosłup, od września zapisałam się na siłownię żeby odzyskać siłę i od wtedy szło stopniowo - najpierw tylko orbitrek (prawe codziennie), potem dochodziły coraz trudniejsze ćwiczenia od fizjo, joga, rowerek stacjonarny.... mniej więcej taki zestaw jak w 1 poście jest od grudnia. Oprócz zakwasów po wprowadzeniu nowego treningu to nie czułam się zmęczona takim planem, wręcz mam więcej energii
Wiem, że rozsądniej jest zrobić np 3 treningi w tygodniu ale porządne niż codziennie machać rączką i nóżką - i właśnie tu jest problem bo nie potrafię się zajechać intensywnością treningu, tylko jego czasem... tzn niekoniecznie chcę się zajechać ale chcę mieć jakikolwiek efekt
Z dietą od lata było źle, jak leżałam z kręgosłupem to jadłam śmieciowo, jak wstałam to chyba zbyt drastycznie chciałam wrócić do zdrowego jedzonka no i było duużo wpadek, święta i sylwester to masakra - zostawiam to za sobą i właśnie tak myślałam żeby celować w 1800-1900 kcal lat 23 ale moi rodzice mają lepszy metabolizm niż ja także tego
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 09:31   #6
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

Patafil dobra reklama. Soki = fruktoza i w żaden sposób nie bilansują diety.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 11:00   #7
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

Nienawidzę soków nie najem się a wręcz jestem bardziej głodna, bulgoczą mi w żołądku... jako słodycze bym to traktowała ale mam milion lepszych opcji np owoce świeże i suszone
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-02, 15:50   #8
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

PiYo na zahartowanie
następnie Focus T25

nie ma co kombinować, bo to po prostu działa
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 17:22   #9
ProjektJoga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

Moim zdaniem plan jest zbyt intensywny, organizm musi mieć czas żeby wypocząć, zregenerować się, o ile nie jest to oczywiście organizm zawodnika, przygotowywany latami do codziennych morderczych treningów, aby wyśrubować wyniki. Joga to bardzo dobre uzupełnienie, jednak stosowałabym ćwiczenia na początku 2, potem 3 razy w tygodniu z dzienną przerwą. Polecam artykuł: <link>

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2016-09-24 o 15:35 Powód: Link
ProjektJoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:44   #10
Musia20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 30
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

Też myślę że za dużo tego wszystkiego. Przecież nawet joga jest dużym wysiłkiem. Więc trochę sobie poluzuj.
Musia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 14:30   #11
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

Kochana, zacznij truchtać trochę, a zobaczysz, że się wkręcisz ;*
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 15:27   #12
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Plan ćwiczeń - doradźcie :)

dobry temat został odświeżony - przeczytałam po swojej "podróży" - moim zdaniem to trzeba iść do lekarza jednak, mogą być mocne problemy z hormonami - może tabletki "anty" są niedopasowane?... ja nie wiem, ale warto spróbować jak się na prawdę chce - no i PiYo jeszcze raz polecam, też fajnie reguluje tarczycę- zaczynam zimowy plan - zapraszam,

a 165/58 jest jak dla mnie si, ja mam 172 (3 w porywach) i 62 - biegać nie biegam, nie lubię i nie mam zamiaru
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2016-10-25 o 15:32
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-25 16:27:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.