kto zaczyna ze mna biegac? - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-04, 18:14   #3451
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez Monii... Pokaż wiadomość
Garden jak tam kolana po tak długim biegu? Jeszcze mi się przypomniała jedna metoda, w sumie nie wiem na ile skuteczna,no ale... Ja jak przesadzę z bieganiem i czuje że może być z tego ból to po gorącej kąpieli pryskam takim sprejem rozgrzewającym. Pisze na nim że można stosować przed i po treningu. No i właśnie ten zapach kojarzyłam z siłowni więc pewnie coś może pomóc. Są też w kremach.
I tu mam teraz pytanko do innych też, bo są rozgrzewające i chłodzące spreje czy kremy. Więc co na co? Bo chyba rozgrzewających nie można stosować przy kontuzjach ale wydaje mi się że może pomóc w jakimś stopniu przeciwdziałać. A z kolei chłodzące jaki dadzą efekt, znieczulający? Będe wdzięczna za odpowiedz.
Bardzo dziękuję, całkiem nieźle się trzymają bolało mnie przy pierwszych 5km, potem przez długi czas nie, na końcu trochę znowu. Dopiero po posiedzeniu w domu jak sie ruszę, to trochę czuję, albo jak inaczej stąpnę. Niedługo chyba zaopatrzę się we wkładki
Co do sprejów/kremów itd. to niestety nie znam się, wiem, że mi maście nie pomogły (te, które mam w domu na mięśnie i stawy).
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 18:22   #3452
Monii...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

No bo właśnie ja to stosuje zanim mnie coś zacznie boleć. Właśnie sobie siedzę w tych "aromatach" na kolankach, po zrobieniu 12km.
No ale co na mnie zadziała to nie na wszystkich musi.
Monii... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 00:22   #3453
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez Moni_sss91 Pokaż wiadomość
to widzę, że nie ja jedyna dzisiaj zaczęłam biegać w sumie wyszło 2,5 km na przemian bieg, chód. Za imponujący wynik to nie jest, ale powolutku do celu Zamierzam biegać tak 2-3 razy w tygodniu + raz w tygodniu basen i hula hop lub stepper w czasie jakiegoś serialu.
U mnie też coś około tego. Jedno kółko dookoła parku to jest właśnie 2,5 km. Jak poszłam raz na trening przed pierwszym Run Warsaw, to robiliśmy dwa okrążenia, żeby wyszło razem 5 km.
Ciekawa jestem, do jakiego stopnia się wyćwiczę przed wakacjami. A nie biegam żeby się odchudzać, bo aż tak nie potrzebuję, tylko chcę poprawić kondycję, bo słabo z nią ostatnio. Oby nam - początkującym - dobrze poszło!

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Życzę w takim razie powodzenia
Bardzo dziękuję.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 00:41   #3454
balik
Przyczajenie
 
Avatar balik
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

No hey dziewuszki, wiecie jestem tu nowa, nie wiele wiem o tej stronce ale strasznie sie podoba mi.

No na temat teraz, ja biegam 3 razy w tyg po godz., hmm na poczatku jest trudno ale potem kwestia przyzwyczjenia bez ktorej nie mozena zyc. Bardzo pomocna jest szybka muzyka, dodaje energy i nie myslisz o tym ze jeszcze 55 min zostalo a czas leci. Potem czujesz sie po prostu cudownie.
Wiecej wiary w siebie dziwczyny, tylko pomyscie o zblizajacej sie plazy>>>
balik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 08:13   #3455
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Ja dziś przed pracą (czyli ok 6.30 ) jak zwykle wpakowalam psa do bagaznika i wywiozlysmy się do lasu. W sumie 50 minut biegania plus na koniec 10 minut marszu. Teraz to moge z czystym sumieniem uciekać do pracy

Martwi mnie tylko jedno - jestem ponad rok po artroskopii po calkowitym usunieciu łekotki. No i dzis podczas biegu poczulam ze zoperowane kolano, a co gorsza to zdrowe także zaczely mnie boleć Chyba czeka mnie znow wizyta u mojego ortopedy

No ale poki co uciekam do mojego zoologicznego
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:45   #3456
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez fascinata Pokaż wiadomość
Martwi mnie tylko jedno - jestem ponad rok po artroskopii po calkowitym usunieciu łekotki. No i dzis podczas biegu poczulam ze zoperowane kolano, a co gorsza to zdrowe także zaczely mnie boleć Chyba czeka mnie znow wizyta u mojego ortopedy

No ale poki co uciekam do mojego zoologicznego
Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.

Ja wczoraj mialam sie lenic ale nie wytrzymalam i o 10 wieczorem poszlam na deikatne 5km. Zdecydowanie nie lubie biegac bez muzyki.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:58   #3457
LaSeniorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: top secret ;)
Wiadomości: 453
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Ja byłam dziś rano biegać. Jak na pierwszy raz nie tak źle - 15 min
__________________
Just Do It!
LaSeniorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 09:59   #3458
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.

Ja wczoraj mialam sie lenic ale nie wytrzymalam i o 10 wieczorem poszlam na deikatne 5km. Zdecydowanie nie lubie biegac bez muzyki.
oj, ja też nie lubię.

Dzisiaj pół-przełajowe, delikatne 6,1km w 35minut.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 11:00   #3459
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

a ja biegam bez muzyki, bo biegam z koleżanką i sobie rozmawiamy gdzieś kiedyś czytałam, że dobrze jest mieć takie tempo żeby dało się prowadzić swobodną rozmowę

ale chyba spróbuje z mp3, skoro mówicie że pomaga
a więc cel-> 4 razy w tygodniu, narazie skromnie, koło 20 minutek, potem będzie więcej
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 11:56   #3460
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Mi rozmawianie przeszkadza podczas biegania, na WF-ie zawsze miałam przez to gorszy czas, bo ktoś mnie zaczepiał na pogaduszki.

Jak czytam te Wasze lekką "nogą" przebiegnięte kilometry, to mam ochotę się schować.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 13:43   #3461
sQuara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 758
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

hej moge sie dolaczyc?
wczoraj pobieglam pierwszy raz. 4km...zajelo mi to ponad pol godziny bo przeszlam jakis odcinek(byla straszna droga)

poki co mam swietna strone:
http://www.runstoppable.com/
do robienia obliczania tras... zaznaczam na mapie google trase i mi liczylo ile to km...zapamietalo trase i moge dodawac kiedy ta trase przebieglam..

przykladowa trasa(moj plan poki co bo za trudna):
http://www.runstoppable.com/routeove...e_id=224953688

az mi sie chce dzisiaj pobiec zeby dolozyc kolejna
super sprawa

a biegam bo chce wrocic do formy moze nie zrzucic kg, czy cos ale wchodze na 5pietro i ledwo zyje..wiec cos trzeba zrobic ze soba
biegam z mp3... jakos mi latwiej oddech utrzymac..bo jak slysze sama siebie jak sapie() to sie wybijam z rytmu...
sQuara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 16:31   #3462
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez sQuara Pokaż wiadomość
hej moge sie dolaczyc?
wczoraj pobieglam pierwszy raz. 4km...zajelo mi to ponad pol godziny bo przeszlam jakis odcinek(byla straszna droga)

poki co mam swietna strone:
http://www.runstoppable.com/
do robienia obliczania tras... zaznaczam na mapie google trase i mi liczylo ile to km...zapamietalo trase i moge dodawac kiedy ta trase przebieglam..

przykladowa trasa(moj plan poki co bo za trudna):
http://www.runstoppable.com/routeove...e_id=224953688

az mi sie chce dzisiaj pobiec zeby dolozyc kolejna
super sprawa

a biegam bo chce wrocic do formy moze nie zrzucic kg, czy cos ale wchodze na 5pietro i ledwo zyje..wiec cos trzeba zrobic ze soba
biegam z mp3... jakos mi latwiej oddech utrzymac..bo jak slysze sama siebie jak sapie() to sie wybijam z rytmu...
Fajnie, witamy Ja używam http://mapmyrun.com i bardzo polecam. Ma się kalendarzyk aktywności, można znaleźć statystyki. Wpisuje się czas, obrazuje mapę dokładnie, można wpisać też tętno i różne, przeróżne inne ciekawostki
Przykładowo wczorajszy http://www.mapmyrun.com/view_workout...23883686765027

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2009-04-05 o 16:32
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 12:22   #3463
Icy-fruit
Rozeznanie
 
Avatar Icy-fruit
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: cato-cato
Wiadomości: 783
GG do Icy-fruit
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

dziś w Gazecie Wyborczej ukazała się interesujący artykuł o bieganiu. Polecam przeczytać ''Przekrój poprzeczny przez biegacza''
__________________
Learning is a treasure that will follow its owner everywhere..

Edytowane przez Icy-fruit
Czas edycji: 2009-04-06 o 12:27
Icy-fruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 13:25   #3464
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez Icy-fruit Pokaż wiadomość
dziś w Gazecie Wyborczej ukazała się interesujący artykuł o bieganiu. Polecam przeczytać ''Przekrój poprzeczny przez biegacza''
bardzo ciekawy artykul. Jezelibym juz nie biegala to od razu mialabym ochote wskoczyc w trampki po przeczytaniu. do przeczytania tutaj (trzeba sie zarejestrowac)
http://www.pressdisplay.com/pressdisplay/viewer.aspx#

Poza tym bardzo pomocne jest prowadzenie dzienniczka treningowego. Oprocz podstawowych informacji takich jak czas, dystans, tempo warto zanotowac pore dnia, pogode, nawierzchnie (chodnik, las, trawnik), samopoczucie przed, w trakcie, po, ewentualne kontuzje, bole.
W ten sposob szybciej dostrzezemy ewentualny problem (powtarzajacy sie bol), widac poprawe formy.

Mozna to robic w zeszycie, Excelu lub korzystajac z internetowych opcji.

Ja korzystam z tego:
www.fetcheveryone.com
tu tez cos jest
www.dzienniktreningowy.pl
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 17:59   #3465
NacpanaRapem91
Przyczajenie
 
Avatar NacpanaRapem91
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Ja biegam juz w sumie od 4 tyg. Gdzieś 5 razy w tyg od 30 min do 45 min. W to wliczony jest marsz. Na początku robiłam tak ( aby przyzwyczaić organizm do biegania ) - w 1 tyg. 1 min biegu a potem 1 min marszu i tak na przemian, potem 2 min biegu i jedna marszu, następnie 3 min biegu i 1 min marszu, itd. I teraz przyzwyczaiłam się do biegów i nie męczę się tak szybko. Myślę nad tym, czy zwiększyć czas biegania gdzieś do 1 godz.
NacpanaRapem91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 21:54   #3466
tigresska
Zakorzenienie
 
Avatar tigresska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Między Niebem a Piekłem :)
Wiadomości: 3 668
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Zafundowałam dziś sobie wieczorno - nocny bieg
I tak mi się fajnie biegło, że nie mogłam przestać! I tym sposobem biegałąm godzinkę robiąc 9,31 km. Ale musze chyba skalibrować moje nike+ bo to coś zbyt piękne wyniki mi wychodzą - troche wydaje mi sie zbyt optymistyczne... Jakoś tak za szybko biegam
Czuję się rewelacyjnie, jedyny minus to to, ze coś miałam w bucie, coś niewielkiego ale na tyle upierdliwego ze zrobił mi się bąbel na stopie bo nie chciało mi sie przerywać biegu na ściąganie buta...

Jutro dzień wolny od biegania i sauna, następne planowane dni to środa i piątek

Miałam też dziś otworzyć sezon rowerowy, wczoraj naszykowałam rower zeby nim dzis jechac do pracy, a tu rano okazalo się, ze uciekło mi powietrze z przedniego koła - uszkodzony wentyl i dętka do wymiany... no i muszę poczekać... ech... Dobrze, ze chociaż pobiegać sobie mogę...
tigresska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 09:29   #3467
talla
Raczkowanie
 
Avatar talla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 284
GG do talla
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

A ja chętnie dołączę!

Kiedyś trenowałam bieganie na średnie dystanse i to jeden z moich ukochanych sportów, ale studia i dużo spraw poza w ktore się zaangażowałam skutecznie mi utrudniły jego uprawianie.

A teraz przeprowadziłam się do miasta, w ktorym mam uczelnię, co oznacza mnóstwo możliwości

Dlatego dziś rozpoczęłam: wzięłam rower, pojechalam do Parku Chorzowskiego, żeby tam pobiegać sobie godzinkę.

Uwielbiam to uczucie podczas i po. Cudne!
__________________
Nic nie jest niemożliwe!
talla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 13:44   #3468
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

a mnie po biegu ( rowniez w trakcie ) boli gardlo ... jest to dosc silny bol jednak daje sie wytrzymac ... czym to moze byc spowodowane ?
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 13:53   #3469
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
a mnie po biegu ( rowniez w trakcie ) boli gardlo ... jest to dosc silny bol jednak daje sie wytrzymac ... czym to moze byc spowodowane ?
Jak zaczynałam biegać miałam to samo. Oddychasz buzią? Jak uważasz, że jest zimno na dworze to ubieraj jakąś chustkę na szyję. Oddychaj nosem (na początku może być ciężko, ale staraj się chociaż nie wdychać tego powietrza przez usta, ew. wydychać). Z czasem przejdzie obecnie nie bolało mnie nawet przy bieganiu w -8*C

Ja dzisiaj zafundowałam sobie lekki 6,5km bieg, w 35minut. Niestety zaczęło boleć mnie kolano- tym razem drugie. yh.
Dzisiaj byłam też nareszcie u ortopedy, jestem dosyć zadowolona bo nie odesłał mnie z radą: "skończyć z bieganiem", ale skierował mnie na rehabilitacje: krioterapię, lasery i pole magnetyczne. Stosowała któraś z Was kiedyś? Przepisał mi też Movalis na stan zapalny.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 15:39   #3470
kaszellek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 034
GG do kaszellek
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

a ja biegam od 6 tygodni, 3 razy w tygodniu po 4.5 km!
Na poczatku bylo chodzenie na zmiane z bieganiem, teraz juz biegne moja petle bez przerwy i mysle nad zwiekszeniem dystansu, ale to za jakies 2-3 tygodnie, bo teraz wyjezdzam wiec i z bieganiem bedzie przerwa
Ale strasznie sie ciesze, dzis dzien bieganiowy, mam PMS i poklocilam sie wczoraj z TZtem wiec tylko odliczam czas, hihi jeszcze 2 godzinki, dresik na tylek, muzyka w uszy i biegiem po lepszy humor!!
kaszellek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 18:59   #3471
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
bardzo ciekawy artykul. Jezelibym juz nie biegala to od razu mialabym ochote wskoczyc w trampki po przeczytaniu. do przeczytania tutaj (trzeba sie zarejestrowac)
http://www.pressdisplay.com/pressdisplay/viewer.aspx#

Poza tym bardzo pomocne jest prowadzenie dzienniczka treningowego. Oprocz podstawowych informacji takich jak czas, dystans, tempo warto zanotowac pore dnia, pogode, nawierzchnie (chodnik, las, trawnik), samopoczucie przed, w trakcie, po, ewentualne kontuzje, bole.
W ten sposob szybciej dostrzezemy ewentualny problem (powtarzajacy sie bol), widac poprawe formy.

Mozna to robic w zeszycie, Excelu lub korzystajac z internetowych opcji.

Ja korzystam z tego:
www.fetcheveryone.com
tu tez cos jest
www.dzienniktreningowy.pl
Ale fajny pomysł. Ja dzisiaj zaczęłam biegać. I zakładam dzienniczek biegacza Dystans 1,26km (dla mnie super bo ponad rok nie biegałam) w nie całe 20 min
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:16   #3472
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Jak zaczynałam biegać miałam to samo. Oddychasz buzią? Jak uważasz, że jest zimno na dworze to ubieraj jakąś chustkę na szyję. Oddychaj nosem (na początku może być ciężko, ale staraj się chociaż nie wdychać tego powietrza przez usta, ew. wydychać). Z czasem przejdzie obecnie nie bolało mnie nawet przy bieganiu w -8*C

Ja dzisiaj zafundowałam sobie lekki 6,5km bieg, w 35minut. Niestety zaczęło boleć mnie kolano- tym razem drugie. yh.
Dzisiaj byłam też nareszcie u ortopedy, jestem dosyć zadowolona bo nie odesłał mnie z radą: "skończyć z bieganiem", ale skierował mnie na rehabilitacje: krioterapię, lasery i pole magnetyczne. Stosowała któraś z Was kiedyś? Przepisał mi też Movalis na stan zapalny.
wszytkie t zabiegi mam codziennie tylko ze na reke . a co do gardla to moze faktycznie oddycham buzia ... nie wiem nie kontroluje sie . jutro jak wyjde biegac to zwroce uwage na to by nie popelniac tego bledu
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:17   #3473
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Jak zaczynałam biegać miałam to samo. Oddychasz buzią? Jak uważasz, że jest zimno na dworze to ubieraj jakąś chustkę na szyję. Oddychaj nosem (na początku może być ciężko, ale staraj się chociaż nie wdychać tego powietrza przez usta, ew. wydychać). Z czasem przejdzie obecnie nie bolało mnie nawet przy bieganiu w -8*C

Ja dzisiaj zafundowałam sobie lekki 6,5km bieg, w 35minut. Niestety zaczęło boleć mnie kolano- tym razem drugie. yh.
Dzisiaj byłam też nareszcie u ortopedy, jestem dosyć zadowolona bo nie odesłał mnie z radą: "skończyć z bieganiem", ale skierował mnie na rehabilitacje: krioterapię, lasery i pole magnetyczne. Stosowała któraś z Was kiedyś? Przepisał mi też Movalis na stan zapalny.
Ja miałam diadynamik jonoforezę a teraz mam laser. Laser- w ogóle nic nie czujesz, zabieg trwa 5 minut i do domku
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:43   #3474
Moni_sss91
Zadomowienie
 
Avatar Moni_sss91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 297
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

oookey .. biegałam. drugi raz. może nie jakieś długie dystanse, ale ruszyłam tyłek z domu i odreagowałam cały dzień
__________________
Every person has magic in them, they just don't know they possess it.

Moni_sss91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 20:45   #3475
kaszellek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 034
GG do kaszellek
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

uff a mi dobrze i blogo! zrobilam 5km w 25 minut
i @ przyszedl zaraz potem wiec przyjemne z pozytecznym
kaszellek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:04   #3476
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
wszytkie t zabiegi mam codziennie tylko ze na reke . a co do gardla to moze faktycznie oddycham buzia ... nie wiem nie kontroluje sie . jutro jak wyjde biegac to zwroce uwage na to by nie popelniac tego bledu
Cytat:
Napisane przez neheszta Pokaż wiadomość
Ja miałam diadynamik jonoforezę a teraz mam laser. Laser- w ogóle nic nie czujesz, zabieg trwa 5 minut i do domku
Czy czujecie różnicę i poprawę po tych zabiegach? To jest dla mnie najważniejsze
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:20   #3477
tigresska
Zakorzenienie
 
Avatar tigresska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Między Niebem a Piekłem :)
Wiadomości: 3 668
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam też nareszcie u ortopedy, jestem dosyć zadowolona bo nie odesłał mnie z radą: "skończyć z bieganiem", ale skierował mnie na rehabilitacje: krioterapię, lasery i pole magnetyczne. Stosowała któraś z Was kiedyś? Przepisał mi też Movalis na stan zapalny.
Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Czy czujecie różnicę i poprawę po tych zabiegach? To jest dla mnie najważniejsze
Jesli masz stan zapalny a sugeruję się przepisaną maścią to powinno pomóc - wszystkie 3 zabiegi mają działanie przeciwzapalne, krioterapia powinna złagodzić i usunąć ból, laser zatrzymać proces zapalny i wraz z polem magnetycznym powinny pobudzić tkanki do regeneracji. Ja osobiście często stosuję laser na kontuzję i mnie pomaga szybko. Laser i pole to zabiegi przy których nic sie nie czuje, a krioterapia miejscowa to poprostu zamrażanie w Twoim przypadku kolana. Będzie dobrze
tigresska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:31   #3478
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

4 km przebiegnięte - jakoś na więcej nie miałam dzisiaj ochoty - ciężko się czuję przed @ ;]

Co do zabiegów... mam mieszane odczucia. Mam od kilku ładnych lat problemy z biodrami. W 2000 r miałam podobne zabiegi i nie zauwazyłam ani pogorszenia, ani polepszenia. W zeszłym roku miałam ponownie zabiegi i niestety nie wytrzymałam. Po 3-4 dniach przestałam na nie chodzić bo nie mogłam podnieść nóg na wysokość 15 cm od ziemi wszystko wróciło do normy po zaprzestaniu 'zabiegów'.

Mam nadzieję, że na Ciebie jednak zadziałają trzymam kciuki.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 22:07   #3479
tigresska
Zakorzenienie
 
Avatar tigresska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Między Niebem a Piekłem :)
Wiadomości: 3 668
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Co do zabiegów... mam mieszane odczucia. Mam od kilku ładnych lat problemy z biodrami. W 2000 r miałam podobne zabiegi i nie zauwazyłam ani pogorszenia, ani polepszenia. W zeszłym roku miałam ponownie zabiegi i niestety nie wytrzymałam. Po 3-4 dniach przestałam na nie chodzić bo nie mogłam podnieść nóg na wysokość 15 cm od ziemi wszystko wróciło do normy po zaprzestaniu 'zabiegów'.

Mam nadzieję, że na Ciebie jednak zadziałają trzymam kciuki.
Wszystko zalezy od przyczyny - dobór zabiegów i odpowiednich dawek. To, że miałaś takie same zabiegi i Tobie nie pomogły to nie znaczy ze zabiegi są kiepskie tylko źle dobrane. Garden ma chyba inną diagnozę niż Ty, tak wiec nie mozna tu porównywac sytuacji.
W Twoim przypadku może były konieczne inne zabiegi, albo zupełnie inne leczenie. To indywidualny przypadek , ale warto takie braki skuteczności konsultować z lekarzem a jesli ten nie wie co sie dzieje to iść do innego.
Oby już Twje problemy z biodrem się nie powtarzały
tigresska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 00:13   #3480
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: kto zaczyna ze mna biegac?

A ja się rozchorowałam i póki co nici z biegania.
Mam do Was pytanie - czy do biegania kupowałyście jakieś specjalne słuchawki do MP3, żeby nie wypadały? Bo moje w ogóle nie są stabilne nawet jak chodzę. :P
Możecie coś polecić?
A Garden życzę powrotu do zdrowia z kolanami!
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.