Tylko z bagażem podręcznym w Ryanair - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-29, 10:21   #1
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368

Tylko z bagażem podręcznym w Ryanair


Lecimy z dziećmi tylko na 3 dni z bagażami podręcznymi (przysługują więc nam 4 szt.). Mam pytanie- jak się spakować, bo ponoć COŚ się zmieniło w sprawie np. przewozu kosmetyków (ponoć nie obowiązuje już zasada tylko 100ml). Jakie macie doświadczenie w tej sprawie? Leciał ktoś tylko z podręcznym? Co ewentualnie mogą mi odrzucić, na co uważać? Wcześniej lecieliśmy z rejestrowanym, stąd zwracam się do Was o pomoc
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 11:04   #2
Mome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 188
Dot.: Tylko z bagażem podręcznym w Ryanair

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Lecimy z dziećmi tylko na 3 dni z bagażami podręcznymi (przysługują więc nam 4 szt.). Mam pytanie- jak się spakować, bo ponoć COŚ się zmieniło w sprawie np. przewozu kosmetyków (ponoć nie obowiązuje już zasada tylko 100ml). Jakie macie doświadczenie w tej sprawie? Leciał ktoś tylko z podręcznym? Co ewentualnie mogą mi odrzucić, na co uważać? Wcześniej lecieliśmy z rejestrowanym, stąd zwracam się do Was o pomoc
Może warto nie opierać się na czyimś "ponoć", tylko na informacjach przewoźnika?
http://www.ryanair.com/pl/warunki-do...-cabinbaggage/
http://www.ryanair.com/pl/pytania/ja...ace-pakowania/

Oczywiście wiele zależy od konkretnego kontrolera i zwyczajów na danym lotnisku, ale tak czy siak nikt ci wiele nie podpowie, nie wiedząc, skąd i dokąd lecisz. Zdarzyło mi się np. raz (w Brukseli - Zaventem), że moja torebka foliowa na płyny nie spodobała się panu kontrolerowi - dał mi mniejszą i kazał wyrzucić wszystko, co się do niej nie zmieściło, mimo że przewoziłam w sumie mniej niż litr płynów. Odrzucają zazwyczaj wszystkie ostre przedmioty (ostre zarówno w rzeczywistości, jak i w ich wyobraźni - można stracić np. pilnik do paznokci ). Oprócz tego polecam zwijać ciuchy w ruloniki, zamiast je składać, zajmują mniej miejsca
Mome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 11:56   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Tylko z bagażem podręcznym w Ryanair

Cytat:
Napisane przez Mome Pokaż wiadomość
Może warto nie opierać się na czyimś "ponoć", tylko na informacjach przewoźnika?
http://www.ryanair.com/pl/warunki-do...-cabinbaggage/
http://www.ryanair.com/pl/pytania/ja...ace-pakowania/

Oczywiście wiele zależy od konkretnego kontrolera i zwyczajów na danym lotnisku, ale tak czy siak nikt ci wiele nie podpowie, nie wiedząc, skąd i dokąd lecisz. Zdarzyło mi się np. raz (w Brukseli - Zaventem), że moja torebka foliowa na płyny nie spodobała się panu kontrolerowi - dał mi mniejszą i kazał wyrzucić wszystko, co się do niej nie zmieściło, mimo że przewoziłam w sumie mniej niż litr płynów. Odrzucają zazwyczaj wszystkie ostre przedmioty (ostre zarówno w rzeczywistości, jak i w ich wyobraźni - można stracić np. pilnik do paznokci ). Oprócz tego polecam zwijać ciuchy w ruloniki, zamiast je składać, zajmują mniej miejsca
Gdańsk- Warszawa, więc chodzi tylko o polskie lotniska. Dzięki za podpowiedź ze zwijaniem w rulony
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 14:35   #4
NiespokojnaP
Raczkowanie
 
Avatar NiespokojnaP
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 197
Dot.: Tylko z bagażem podręcznym w Ryanair

Dwa tygodnie temu leciałam Ryanairem i maksymalną pojemnością, którą można zabrać, jest 100ml. Są dostępne specjalne pojemniki, w które należy przelać jakiś płyn, którego potrzebujesz.
NiespokojnaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:13   #5
iwona_4_6
Raczkowanie
 
Avatar iwona_4_6
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 69
Dot.: Tylko z bagażem podręcznym w Ryanair

Ja zadzwoniłam na Infolinię i pozbyłam się wszystkich wątpliwości. Generalnie koleżanka mocno mnie nastraszyła, a potem okazało się, że wcale nie jest tak źle. Najważniejsze, żeby bagaż był w odpowiednich wymiarach.
iwona_4_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 15:04   #6
Mimniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Depilator laserowy w bagażu podręcznym w Ryanair

Witam,
mam takie niecodzienne pytanie otóż nie wiem czy mogę zabrać do bagażu podręcznego depilator laserowy, lecę z UK do PL.
Proszę o pomoc
Mimniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-30 16:04:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.