Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-10, 19:46   #1651
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Tak, ale dla mnie ten czas jest magiczny. Po 24 zawsze 2 dni wolne od pracy. Odpoczynek , można posiedzieć przy choince , zjeść coś dobrego np. Pad Thaia , wypić jakieś winko, spędzić czas w trójkę, tym bardziej że naprawdę w ciągu roku nie ma okazji na takie długie wolne, ani czasu na wspólne spędzanie czasu.
Nie podchodzę do tego religijnie ale bardziej chcę stworzyć ciepły dom. I to jest fajny moment

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Jak sięgnąć pamięcią to u mnie w domu święta nigdy nie były religijne.

To po prostu była zawsze bardziej uroczysta kolacja- jakieś tam.4 potrawy, opłatek.

Nie było mowy o kolędach, czytaniu Biblii, czy chodzeniu na pasterkę. A wspomnienia mam bardzo dobre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-10, 20:08   #1652
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez indecorum Pokaż wiadomość
O niie. I zawsze tak było? Długo już jesteście małżeństwem? Może on nie wie jakie to dla Ciebie ważne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
9 lat razem, 3 lata małżeństwa...
Próbuje mu wytłumaczyć, a on się ze mnie śmieje że widzi że zależy mi na katolicyzmie ...
Co roku jemy Wigilie, u nas nigdy, zawsze u któryś rodziców

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jak sięgnąć pamięcią to u mnie w domu święta nigdy nie były religijne.

To po prostu była zawsze bardziej uroczysta kolacja- jakieś tam.4 potrawy, opłatek.

Nie było mowy o kolędach, czytaniu Biblii, czy chodzeniu na pasterkę. A wspomnienia mam bardzo dobre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A my się wychowalismy na tej wersji katolickiej.
Chciałam zrobić wigilię ale po swojemu
A jednak twierdzi, że mój ateizm to hipokryzja

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-10, 21:11   #1653
indecorum
Rozeznanie
 
Avatar indecorum
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 644
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
9 lat razem, 3 lata małżeństwa...
Próbuje mu wytłumaczyć, a on się ze mnie śmieje że widzi że zależy mi na katolicyzmie ...
Co roku jemy Wigilie, u nas nigdy, zawsze u któryś rodziców

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

A my się wychowalismy na tej wersji katolickiej.
Chciałam zrobić wigilię ale po swojemu
A jednak twierdzi, że mój ateizm to hipokryzja

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Nie daj się wyśmiać, postaw na swoim. Masz prawo przeżywać święta jak chcesz i nie musi to być związane z religią katolicką. Powiedz, że w tym roku to Ty urządzasz święta i że będzie świecko, ale przytulnie/rodzinnie/odświętnie/smacznie/wstaw co chcesz! Powiedz mężowi co jest dla Ciebie ważne i co sprawia Ci radość w tym czasie.

Jestem w stanie zrozumieć że dla Twojego męża to może brzmieć jak hipokryzja jeśli oboje zostaliście wychowani w katolickiej wierze ale teraz już nie wierzycie i nie macie nic wspólnego z tą religią. Pewnie myśli sobie że nikomu nie jest potrzebna ta szopka z opłatkiem i "bożym narodzeniem" skoro nie wierzycie w boga. I faktycznie jeśli robi się coś tylko dlatego, że zawsze tak było, że trzeba podtrzymać tradycję, a tak naprawdę to nie ma znaczenia... to może wydawać się bez sensu.

Ale wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby budować własne tradycje i cieszyć się tym co dla nas ważne . Skoro jesteś na tym wątku to coś znaczy!

Za co kochasz święta?




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
I have tasted of the fruit and it's opened up my eyes
It's given me a thirst that's so hard to satisfy
indecorum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-10, 21:47   #1654
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez indecorum Pokaż wiadomość
Nie daj się wyśmiać, postaw na swoim. Masz prawo przeżywać święta jak chcesz i nie musi to być związane z religią katolicką. Powiedz, że w tym roku to Ty urządzasz święta i że będzie świecko, ale przytulnie/rodzinnie/odświętnie/smacznie/wstaw co chcesz! Powiedz mężowi co jest dla Ciebie ważne i co sprawia Ci radość w tym czasie.

Jestem w stanie zrozumieć że dla Twojego męża to może brzmieć jak hipokryzja jeśli oboje zostaliście wychowani w katolickiej wierze ale teraz już nie wierzycie i nie macie nic wspólnego z tą religią. Pewnie myśli sobie że nikomu nie jest potrzebna ta szopka z opłatkiem i "bożym narodzeniem" skoro nie wierzycie w boga. I faktycznie jeśli robi się coś tylko dlatego, że zawsze tak było, że trzeba podtrzymać tradycję, a tak naprawdę to nie ma znaczenia... to może wydawać się bez sensu.

Ale wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby budować własne tradycje i cieszyć się tym co dla nas ważne . Skoro jesteś na tym wątku to coś znaczy!

Za co kochasz święta?




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie za ten klimat: ozdoby, światełka. Rodzina w komplecie, wspólnie spędzony czas. Wszyscy są szczęśliwi choć jeden dzień. Cały świat zwalnia i to jest super

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-10, 22:08   #1655
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Witaj w klubie. My się poklocilysmy o święta właśnie oboje jesteśmy ateistami, ale święta obchodzimy, znaczy wigilię zawsze gdzieś jemy.
W tym roku prawdopodobnie spędzamy sami, w związku z wirusem.
Zapytalam jak to robimy. A on odparł, że co mi tak zależy na świętach i że potraktujmy ten dzień jak każdy inny, czyli dres, każdy robi swoje, spotykamy się wieczorem w łóżku i spać
On nie rozumie że taka uroczysta kolacja raz w roku jest fajna, by wspólnie spędzić czas na spokojnie, ubrać się ładnie . To wymyślił żeby uroczysta kolację zjeść na początku grudnia i mieć ją z głowy, a 24ego nie robić nic ryczeć mi się chce serio nie dość że na randki nie chodzimy to jeszcze to....


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Co to za kuriozalny pomysł? Nawet jakbym miała spędzić święta tylko z chłopakiem to jednak w uroczysty sposób. Z byłym mielismy raz wigilie sami (czyli ja i on i koty) i pięknie wszystko ugotowaliśmy, do kolacji siedliśmy wystrojeni. Nie widzę w czym problem??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-10, 22:13   #1656
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

IMG_9542.jpg
Nowa gazetka z Biedronki
Ten kalendarz Kinder faaajny ! Milka też ciekawy

Gazetka z Rossmanna też już Mikołajkowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-10, 22:13   #1657
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja się tu dziwię ile osób lubi te pajace.

Ja kiedyś kupiłam w lumpeksie i wyrzuciłam po jednym użyciu.

Jak szłam do kibla w nocy, to musiałam do połowy się rozebrać, mimo,że coś miałam pod spodem, to i tak telepalo mnie z zimna.

No nigdy więcej

W temacie świątecznym to kupiłam dzisiaj te mandarynki w promocji w Biedronce i się zajadam.

Polecam, pyszne są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie to nie przeszkadza, bo mam ciepło w domu. Mnie jest w nich bardzo przytulnie chociaż fakt, ze czasem zbyt gorąco. Co do mandarynek- byłam w biedrze przypadkiem i tez się obkupiłam, bo promocja po 3,99, a kilka dni wczesniej kupowałam w Aldim po 8,99


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-11, 00:14   #1658
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jak sięgnąć pamięcią to u mnie w domu święta nigdy nie były religijne.

To po prostu była zawsze bardziej uroczysta kolacja- jakieś tam.4 potrawy, opłatek.

Nie było mowy o kolędach, czytaniu Biblii, czy chodzeniu na pasterkę. A wspomnienia mam bardzo dobre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Także. U mnie kolędy leciały w tle, skladalismy życzenia, bardziej uroczysta obiadokolacja, prezenty, ciacho, pogaduchy.

W tym roku idziemy raczej najpierw do tżta a później do mnie i dowiedziałam się, że czytają biblie i dzielą się opłatkiem tż z religijnościa ma teraz tyle wspólnego co nic, rodzice jego są bardziej wierzący i średnio mi się to uśmiecha... bo ja ani ateistka ani wierzaca a religijna w ogóle nie jestem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Za mną dziś już pierwsze lepienie pierogów i uszek wolę robić na raty niż jeden dzień cały się męczyć a że mam wolne (nieproszone ehm to już wykorzystam zamiast wpedzac się w załamanie nerwowe), pierwsze filmy świąteczne też już za mna

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 00:57   #1659
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

To mnie zszokowalyscie teraz, myślałam że wszystkie tu osoby obchodzace swieta są wierzace, a tu wychodzi na to że chyba sama jedna jedyna jestem tu wierząca

Ja kocham święta właśnie za kolędy, za pasterkę, za to, że jest to właśnie święto chrześcijańskie. Ciężko mi ocenić co bym zrobiła będąc ateistką, ale wydaje mi się że na pewno nie obchodzilabym świat 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 01:08   #1660
kserokopia
Raczkowanie
 
Avatar kserokopia
 
Zarejestrowany: 2020-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 163
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
To samo mam przed oczami jak widze je w sklepie jak tu sie rozebrac na siku. No nie, nie
U mnie też zamek na pośladkach Mąż całkiem lubi 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kserokopia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 06:15   #1661
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Dla mnie te onesie to konieczność np. Na Woodstocku, bardzo też przydały mi się w Niemczech, gdzie były nieszczelne okna. Lubię też tak po prostu założyć i chodzić w zimę.. Mam królika, tygrysa, świnie, flaminga z ciucholandu. Najbardziej lubię tygrysa, bo nie jest aż tak olbrzymi, świnia i królik są niestety bardzo duże i workowate.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-11, 06:17   #1662
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Także. U mnie kolędy leciały w tle, skladalismy życzenia, bardziej uroczysta obiadokolacja, prezenty, ciacho, pogaduchy.

W tym roku idziemy raczej najpierw do tżta a później do mnie i dowiedziałam się, że czytają biblie i dzielą się opłatkiem tż z religijnościa ma teraz tyle wspólnego co nic, rodzice jego są bardziej wierzący i średnio mi się to uśmiecha... bo ja ani ateistka ani wierzaca a religijna w ogóle nie jestem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Za mną dziś już pierwsze lepienie pierogów i uszek wolę robić na raty niż jeden dzień cały się męczyć a że mam wolne (nieproszone ehm to już wykorzystam zamiast wpedzac się w załamanie nerwowe), pierwsze filmy świąteczne też już za mna

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Jakbym czytała o sobie.
W tym roku wypadałoby jechać do rodziców tż na wigilię ( w zeszłym roku byliśmy u moich), mam nadzieję, że się wykrece korona wirusem i moja zaawansowaną ciążą i zostaniemy w domu.

U nich święta, a zwłaszcza Wigilia są z "kijem w tyłku"- kobiety odpicowane jak z reklam apartu, czerwona szminka, perły szpilki. Czytanie Biblii, jakieś przemowy seniora rodu, kolędy obowiązkowo, pasterka, na samą myśl mi się słabo robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 06:54   #1663
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jakbym czytała o sobie.
W tym roku wypadałoby jechać do rodziców tż na wigilię ( w zeszłym roku byliśmy u moich), mam nadzieję, że się wykrece korona wirusem i moja zaawansowaną ciążą i zostaniemy w domu.

U nich święta, a zwłaszcza Wigilia są z "kijem w tyłku"- kobiety odpicowane jak z reklam apartu, czerwona szminka, perły szpilki. Czytanie Biblii, jakieś przemowy seniora rodu, kolędy obowiązkowo, pasterka, na samą myśl mi się słabo robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Omg nie chciałabym takiej wigilii. Tez bym się wykręcała, a w tym roku wszystko można zwalić na koroneczkę

Nie widzę powodu aby osoby niewierzące czy tez agnostycy mieli sobie świąt odnawiać. Patrząc na cały zestaw tradycji świątecznych to aspekt religijny jest bardzo łatwy do pominięcia. Choinka, prezenty, uroczysta kolacja, spotkania z rodzina, dekoracje, piosenki świąteczne (jest milion piosenek świątecznych które nie dotyczą aspektu religijnego, właściwie wszystkie które lubię). Dla mnie to po prostu czas w roku z choinką, dobrym jedzeniem, taki folklor. Osoby religijne powinny wręcz ograniczyć cały ten folklor i skupić się na aspekcie duchowym, cały ten blichtr powinien być wyłącznie dodatkiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:54 ---------- Poprzedni post napisano o 06:52 ----------

My wczoraj słuchaliśmy i śpiewaliśmy francuskie i angielskie piosenki świąteczne, głównie francuskie. Znaczy głównie to ja śpiewałam, domownicy mieli przechlapane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 07:05   #1664
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez kserokopia Pokaż wiadomość
U mnie też zamek na pośladkach Mąż całkiem lubi 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haha

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
To mnie zszokowalyscie teraz, myślałam że wszystkie tu osoby obchodzace swieta są wierzace, a tu wychodzi na to że chyba sama jedna jedyna jestem tu wierząca

Ja kocham święta właśnie za kolędy, za pasterkę, za to, że jest to właśnie święto chrześcijańskie. Ciężko mi ocenić co bym zrobiła będąc ateistką, ale wydaje mi się że na pewno nie obchodzilabym świat 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Święta są zakorzenione w tradycji i to do tej tradycji ludzie czesto mają sentyment. Do rodzinnego czasu z choinką w tle a nie do pasterki, kolęd i Jezusa. I tak jak "twoje" święta od tysiecy lat czerpią z tradycji poganskich tak od lat ludzie niewierzący czerpią z tradycji, ktorą znają i po prostu lubią. Chrześcijanie nie wymyslili wigilii tylko ją dostosowali.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 07:54   #1665
bronhilda
Rozeznanie
 
Avatar bronhilda
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 920
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Ja rozumiem ze maz nie chce obchodzic swiat ,ale przeciez mozecie ten dzien spedzic zwyczajnie razem ,znam sporo ludzi ktorzy nie obchodza swiat ale spedzaja ten dzien razem ida na hamburgery ,jedza kielbaski z grila wieczorem , siedza przy jedzeniu ktore lubia,robia mala imprezke ze znajomi ,albo sobie na te dni gdzies jada
bronhilda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 08:19   #1666
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
To samo mam przed oczami jak widze je w sklepie jak tu sie rozebrac na siku. No nie, nie
Mi się one w ogóle nie podobają, już widzę minę TŻta jak idę w tym do łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Załącznik 7732723
Nowa gazetka z Biedronki
Ten kalendarz Kinder faaajny ! Milka też ciekawy

Gazetka z Rossmanna też już Mikołajkowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Od kiedy będą te kalendarze w Biedronce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
To mnie zszokowalyscie teraz, myślałam że wszystkie tu osoby obchodzace swieta są wierzace, a tu wychodzi na to że chyba sama jedna jedyna jestem tu wierząca

Ja kocham święta właśnie za kolędy, za pasterkę, za to, że jest to właśnie święto chrześcijańskie. Ciężko mi ocenić co bym zrobiła będąc ateistką, ale wydaje mi się że na pewno nie obchodzilabym świat 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też jestem wierząca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 08:40   #1667
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mi się one w ogóle nie podobają, już widzę minę TŻta jak idę w tym do łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Od kiedy będą te kalendarze w Biedronce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Ja też jestem wierząca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mi sam to kupił pod choinkę pare lat temu. Idealnie się sprawdza jak wróciłam zmarznieta. Chciał, żebym w tym spała, no ale się nie da, więc jest "szlafrokiem".

Nosze to jeszcze jak mam okres albo jestem chora. Poprawia mi humor.


Widziałam cała gazetkę Biedronki. Kalendarzy to nie chcę ale w końcu będą moje śliwki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 08:42   #1668
Cornelia86
Zadomowienie
 
Avatar Cornelia86
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 209
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Magda_lena, rozumiem i Ciebie i Twojego TŻ ( paradoksalnie) TŻ i ja jesteśmy niepraktykujący ( przyjmujemy, że ,,coś-ktoś" istnieje ale niekoniecznie jest to to co nam szanowny KK oferuje ale tu nie o tym). Ja mojemu TŻ powiedziałam, że kocham święta w ich konsumpcyjnym wymiarze i tak też je obchodzimy mega konsumpcja i rozpieszczanie siebie: jedzenie, prezenty. Może takie pokazanie sytuacji pomorze.
__________________
Rzeczy, które robię w imię miłości... J.L. zrzucając B.S. z wierzy w Winterfell - GoT
Cornelia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 08:51   #1669
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez kserokopia Pokaż wiadomość
U mnie też zamek na pośladkach Mąż całkiem lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mi się one w ogóle nie podobają, już widzę minę TŻta jak idę w tym do łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Od kiedy będą te kalendarze w Biedronce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Ja też jestem wierząca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są też takie kombinezony, że chciałabyś zobaczyć jego minę
Ja szukając właśnie wczoraj nie-flamingów i nie-jednorożców trafiałam na takie w których można by połączyć przyjemne z pożytecznym

A kalendarze chyba od czwartku !

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
To mnie zszokowalyscie teraz, myślałam że wszystkie tu osoby obchodzace swieta są wierzace, a tu wychodzi na to że chyba sama jedna jedyna jestem tu wierząca

Ja kocham święta właśnie za kolędy, za pasterkę, za to, że jest to właśnie święto chrześcijańskie. Ciężko mi ocenić co bym zrobiła będąc ateistką, ale wydaje mi się że na pewno nie obchodzilabym świat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie przejmuj się tym, jeśli Ci nie przeszkadza nasze towarzystwo nie-wierzących Ja kiedyś podchodziłam do tego podobnie, byłam wierząca, ale po tym, co się dzieje w kościele odsunęłam się od tego wszystkiego i wcale nie jest mi z tym źle Jestem na etapie, że nie manifestuję, że nie wierzę, jest mi po prostu wszystko jedno. I nie wiem czy ochrzczę dzieci, może tak, ze względu na tradycję, nie wiarę. Pewnie będę miała katolicki pogrzeb, bo to też bardziej tradycja, rytuał. Ale nie zastanawiam się nad religijnym sensem tego wszystkiego, tak jest i już.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-11, 09:12   #1670
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Ja zapowiedzialam tzowi, ze chce swiecki pogrzeb
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 09:23   #1671
dembi
Zakorzenienie
 
Avatar dembi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 4 015
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Kusi mnie cały czas... miała któraś z Was z Lidla??

Załącznik 7732659

A może macie do polecenia jakieś onsie albo piżamę w typie kombinezonu? Wszędzie widzę jakieś jednorożce i inne takie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie sie ten podoba i on jest bawelniany wiec sie nie zalejesz potem mam 2 z bawelny i kocham


https://www.reserved.com/pl/pl/3189d...esciowa-k-sami

Zobaczcie jaki cudny kubek

https://www.garneczki.pl/produkt/kub...y-360-ml,69430
__________________
No excuses!
dembi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 09:35   #1672
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Ja też jestem wierząca a poza tym po prostu lubię ten klimat: choinka, mandarynki, wigilia, opłatek, pasterka
I uważam, że Święta Bożego Narodzenia są ważniejsze niż Wielkanoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 09:38   #1673
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sz05 Pokaż wiadomość
Mój mi sam to kupił pod choinkę pare lat temu. Idealnie się sprawdza jak wróciłam zmarznieta. Chciał, żebym w tym spała, no ale się nie da, więc jest "szlafrokiem".

Nosze to jeszcze jak mam okres albo jestem chora. Poprawia mi humor.


Widziałam cała gazetkę Biedronki. Kalendarzy to nie chcę ale w końcu będą moje śliwki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szlafrok bym wolała, szukam chyba już kilka lat i nie mogę znaleźć takiego, który spełniał by moje oczekiwania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość




Są też takie kombinezony, że chciałabyś zobaczyć jego minę
Ja szukając właśnie wczoraj nie-flamingów i nie-jednorożców trafiałam na takie w których można by połączyć przyjemne z pożytecznym

A kalendarze chyba od czwartku !



Nie przejmuj się tym, jeśli Ci nie przeszkadza nasze towarzystwo nie-wierzących Ja kiedyś podchodziłam do tego podobnie, byłam wierząca, ale po tym, co się dzieje w kościele odsunęłam się od tego wszystkiego i wcale nie jest mi z tym źle Jestem na etapie, że nie manifestuję, że nie wierzę, jest mi po prostu wszystko jedno. I nie wiem czy ochrzczę dzieci, może tak, ze względu na tradycję, nie wiarę. Pewnie będę miała katolicki pogrzeb, bo to też bardziej tradycja, rytuał. Ale nie zastanawiam się nad religijnym sensem tego wszystkiego, tak jest i już.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hehe wiem, sam mi kiedyś pokazywał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 09:38   #1674
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
To mnie zszokowalyscie teraz, myślałam że wszystkie tu osoby obchodzace swieta są wierzace, a tu wychodzi na to że chyba sama jedna jedyna jestem tu wierząca

Ja kocham święta właśnie za kolędy, za pasterkę, za to, że jest to właśnie święto chrześcijańskie. Ciężko mi ocenić co bym zrobiła będąc ateistką, ale wydaje mi się że na pewno nie obchodzilabym świat 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmmm. Ja nie chodze do kościoła już jakieś 17 lat, deklaruje się jako ateistka, ale święta "obchodzę". Traktuję to po prostu jako tradycje, że są i się ubiera choinkę, bla, bla.

Dla mnie te święta to raczej komercyjna otoczka- cieszę się na światełka, prezenty, obdarowywanie dziciakow koleżanek upominkami, pieczeniem piernikow, bla, bla.

Po prostu BN nie ma dla mnie żadnego duchowego aspektu, dlatego się wzdrygam na pasterki, wymuszone życzenia przy opłatku, czy inne takie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 09:43   #1675
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
To mnie zszokowalyscie teraz, myślałam że wszystkie tu osoby obchodzace swieta są wierzace, a tu wychodzi na to że chyba sama jedna jedyna jestem tu wierząca

Ja kocham święta właśnie za kolędy, za pasterkę, za to, że jest to właśnie święto chrześcijańskie. Ciężko mi ocenić co bym zrobiła będąc ateistką, ale wydaje mi się że na pewno nie obchodzilabym świat 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niech Cię nie zwiedzie mój nick (wymysł młodości, jakiegoś wewnętrznego buntu, szkoda, że nie można zmieniać ), ale też jestem wierząca, lubię obchodzić każde chrześcijańskie święta, zwłaszcza BN.

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość

Nie przejmuj się tym, jeśli Ci nie przeszkadza nasze towarzystwo nie-wierzących Ja kiedyś podchodziłam do tego podobnie, byłam wierząca, ale po tym, co się dzieje w kościele odsunęłam się od tego wszystkiego i wcale nie jest mi z tym źle Jestem na etapie, że nie manifestuję, że nie wierzę, jest mi po prostu wszystko jedno. I nie wiem czy ochrzczę dzieci, może tak, ze względu na tradycję, nie wiarę. Pewnie będę miała katolicki pogrzeb, bo to też bardziej tradycja, rytuał. Ale nie zastanawiam się nad religijnym sensem tego wszystkiego, tak jest i już.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kościół a wiara to, moim zdaniem, dwie odrębne rzeczy, można wierzyć jednocześnie nie przyklaskiwać księżom i klerowi. Dlatego ludzie odsuwają się od wiary, bo (chyba) wstydzą się tego, że będą tożsame z pedofilią, kradzieżą i zgorszeniem kościoła.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 09:45   #1676
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez dembi Pokaż wiadomość
Mnie sie ten podoba i on jest bawelniany wiec sie nie zalejesz potem mam 2 z bawelny i kocham


https://www.reserved.com/pl/pl/3189d...esciowa-k-sami

Zobaczcie jaki cudny kubek

https://www.garneczki.pl/produkt/kub...y-360-ml,69430

Fajny jest, widziałam, ale z tą ceną ich trochę poniosło Szczególnie, że dla mnie te ubrania z Reserved są w większości jednosezonowe

Ale rozważę
Kubek super. Szczególnie na jakieś ciacha do podgrzania


U mnie od rana, jako, że jestem sama w domu RMF Święta pierwszy raz w tym roku do śniadania
Nie jestem zwolenniczką jeszcze w listopadzie, ale jak już mnie naleciało to co sobie będę odmawiać
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 09:54   #1677
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Także. U mnie kolędy leciały w tle, skladalismy życzenia, bardziej uroczysta obiadokolacja, prezenty, ciacho, pogaduchy.

W tym roku idziemy raczej najpierw do tżta a później do mnie i dowiedziałam się, że czytają biblie i dzielą się opłatkiem tż z religijnościa ma teraz tyle wspólnego co nic, rodzice jego są bardziej wierzący i średnio mi się to uśmiecha... bo ja ani ateistka ani wierzaca a religijna w ogóle nie jestem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Za mną dziś już pierwsze lepienie pierogów i uszek wolę robić na raty niż jeden dzień cały się męczyć a że mam wolne (nieproszone ehm to już wykorzystam zamiast wpedzac się w załamanie nerwowe), pierwsze filmy świąteczne też już za mna

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Pamiętam jak pierwszy raz byłam na wigilii u rodziców TZ
Tez czytanie Biblii, kolędy... najgorsze, że oni każdego próbują w to wkręcić. A to nie moje klimaty. Jakoś przeżyłam. Myślę że teraz rozumieją i na czytaniu Biblii się kończy jest bardziej luzacko.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 09:57   #1678
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jakbym czytała o sobie.
W tym roku wypadałoby jechać do rodziców tż na wigilię ( w zeszłym roku byliśmy u moich), mam nadzieję, że się wykrece korona wirusem i moja zaawansowaną ciążą i zostaniemy w domu.

U nich święta, a zwłaszcza Wigilia są z "kijem w tyłku"- kobiety odpicowane jak z reklam apartu, czerwona szminka, perły szpilki. Czytanie Biblii, jakieś przemowy seniora rodu, kolędy obowiązkowo, pasterka, na samą myśl mi się słabo robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze, wigilia pełną parą
Lubię się wystroić na wigilię, ale te przemowy, opłatek, czytania mnie przerażają czuję się niekomfortowo.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 10:00   #1679
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Kościół a wiara to, moim zdaniem, dwie odrębne rzeczy, można wierzyć jednocześnie nie przyklaskiwać księżom i klerowi. Dlatego ludzie odsuwają się od wiary, bo (chyba) wstydzą się tego, że będą tożsame z pedofilią, kradzieżą i zgorszeniem kościoła.
Ja się nie wstydzę, księży od dawna nie toleruję, ale u mnie poszło jednocześnie. Im dłużej jestem od tego daleko tym bardziej się zastanawiam jak mogłam wierzyć (bez urazy dla Was, dziewczyny, bo szanuję Wasze wyznania i wiarę, to tylko moje osobiste obserwacje). Ja nie miałam żadnych korzyści z wiary i możesz powiedzieć, że to nie na tym polega, żeby mieć korzyści, a dla mnie trochę tak. Ta korzyść polega na tym, że ludzie potrzebują wsparcia z góry i wiary, że coś nad nimi czuwa. Ja nie, bo mam świadomość, że cokolwiek by się nie działo i tak muszę sobie sama radzić. I ludzie, którzy mają bardziej przerąbane w życiu, a wierzą, także muszą sobie sami radzić. Może im pomagają modlitwy i OK. Ale mi nie pomaga to w niczym. Na tym świecie jest tyle niesprawiedliwości, łez, bólu. I nie uwierzę, że tak musi być, że to przeznaczenie. Tyle dzieci umiera, taki jest głód na świecie. To, co robię, to kwestia mojej woli, nie kieruję się religią. Pomagam ludziom, zwierzętom, bynajmniej nie dlatego, że Pan Bóg tak robił/kazał. Ach, temat rzeka! Dziewczyny, najważniejsze, żeby każdy żył w zgodzie ze swoimi przekonaniami.
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 10:03   #1680
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88276756]Omg nie chciałabym takiej wigilii. Tez bym się wykręcała, a w tym roku wszystko można zwalić na koroneczkę

Nie widzę powodu aby osoby niewierzące czy tez agnostycy mieli sobie świąt odnawiać. Patrząc na cały zestaw tradycji świątecznych to aspekt religijny jest bardzo łatwy do pominięcia. Choinka, prezenty, uroczysta kolacja, spotkania z rodzina, dekoracje, piosenki świąteczne (jest milion piosenek świątecznych które nie dotyczą aspektu religijnego, właściwie wszystkie które lubię). Dla mnie to po prostu czas w roku z choinką, dobrym jedzeniem, taki folklor. Osoby religijne powinny wręcz ograniczyć cały ten folklor i skupić się na aspekcie duchowym, cały ten blichtr powinien być wyłącznie dodatkiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:54 ---------- Poprzedni post napisano o 06:52 ----------

My wczoraj słuchaliśmy i śpiewaliśmy francuskie i angielskie piosenki świąteczne, głównie francuskie. Znaczy głównie to ja śpiewałam, domownicy mieli przechlapane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Pięknie napisane.
Chyba mam argumenty

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez bronhilda Pokaż wiadomość
Ja rozumiem ze maz nie chce obchodzic swiat ,ale przeciez mozecie ten dzien spedzic zwyczajnie razem ,znam sporo ludzi ktorzy nie obchodza swiat ale spedzaja ten dzien razem ida na hamburgery ,jedza kielbaski z grila wieczorem , siedza przy jedzeniu ktore lubia,robia mala imprezke ze znajomi ,albo sobie na te dni gdzies jada
Będę chciała kiedyś wyjechać w góry. Córeczka musi podrosnąć i hotele otworzyć

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Cornelia86 Pokaż wiadomość
Magda_lena, rozumiem i Ciebie i Twojego TŻ ( paradoksalnie) TŻ i ja jesteśmy niepraktykujący ( przyjmujemy, że ,,coś-ktoś" istnieje ale niekoniecznie jest to to co nam szanowny KK oferuje ale tu nie o tym). Ja mojemu TŻ powiedziałam, że kocham święta w ich konsumpcyjnym wymiarze i tak też je obchodzimy mega konsumpcja i rozpieszczanie siebie: jedzenie, prezenty. Może takie pokazanie sytuacji pomorze.
To u niego nie przejdzie. To jeden z gorszych argumentów... on nienawidzi konsumpcjonizmu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-25 18:58:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.