w co na studia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-10, 10:01   #31
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez ratta
Ale to co piszesz jest dla mnie dość dziwne. Przy pierwszym egzaminie jaki mieliśmy mieć, zapytaliśmy wykładowcy jak się ubrać. On odpowiedział, że normalnie w dżinsy i koszulkę, bo to nie egzamin reprezentujący modę tylko wiedzę.
Hymmm szczerze mówiąc pierwszy raz się z takim czymś spotykam. U mnie na Akademii nikt nigdy nie pytał jak trzeba się ubrać na egzamin, bo to jest wiadome. A czy się do tego dostosujesz czy nie to już Twoja osobista sprawa Jednak wiele razy egzaminatorzy chwaląc nasz ubiór, utwierdzali nas w przekonaniu, że warto na egzamin wskoczyć w coś "galowego"

Cytat:
Napisane przez ratta
Chociaż dużo osób miało na sobie zwykłe ciuchy, w tym nie było nic olewczego. Wtedy były upały po 30 stopni i każdy wolał być ubrany w coś luźnego, żeby się nie spocić i nie śmierdzieć. I osoby, które tak "olały", dostały piątki. Więc co olały przepraszam? Bo wykładowcy i jego przedmiotu nie. Moim zdaniem lepiej umieć tyle, żeby swój luźny strój obronić wiedzą, niż przyjść na galowo i nie wiedzieć co powiedzieć.
Nigdzie w mojej poprzedniej wypowiedzi nie napisałam, że galowy strój ma zastępować luki w wiedzy. Przecież nie temu ma on służyć. Nie napisałam też, że jak przyjdziesz ubrany nie na galowo, to każdy wykładowca z miejsca obniży ci ocenę.
Wydaję mi się, że troszeczkę nadinterpretujesz

Co do upałów: w sklepach roi się od przewiewnych materiałów z których uszyte są białe bluzki i fajne czarne spódnice


Cytat:
Napisane przez ratta
Ja jednak też wolę bardziej "odświętny" strój, ale bez przesady, na egzamin pisemny nikt nie wystroi się nie wiadomo jak.
Niewiadomo jak - czyli jak?

Cytat:
Napisane przez ratta
A jak się przywiązuje uwagę do czyjegoś stroju i się go poniekąd obraża, to jest trochę dziwne. Ja się zajmuję swoimi ubraniami i uważam, że każdy powinien przychodzić ubrany wg swoich zasad stosowności. A i nie szata zdobi człowieka Bo raczej to przysłowie pasuje, gdy widzi się galowy wybieg mody ( nie na moim kierunku). Bo strój galowy to jednak nie powinien być sam przepych. Brak skromności też można uznać za niestosowność.
To co piszesz teoretycznie jest słuszne, niestety w praktyce jest już zupełnie inaczej. Nikt mi nie powie, że nie szata zdobi człowieka. Niestety "zdobi" i to bardzo. Czy tego chcemy czy nie. Są pewne narzucone odgórnie kanony ubioru, do których powinniśmy się dostosować.
Są takie miejsca i sytuacje, w których swoim strojem wyrażasz szacunek dla danej osoby, instytucji itp. itd

Zgodzę się ze stwierdzeniem, że "strój galowy to nie powinien być sam przepych" (ja tak nigdzie nie napisałam).
Myślę że trochę wyolbrzymiłaś niektóre sprawy przeze mnie poruszone
Jednak tak naprawdę tak dyskusja powinna zacząć się od tego: co dla kogo oznacza określenie: strój galowy. Dla jednego wystarczy biała bluzka i ciemny dół (bądź odwrotnie) dla innego, będzie to elegancka garsonka a dla kogoś - coś jeszcze innego.
Strój powinien być również odpowiednio dobrany do pory roku. I uważam za głupie wykręty i tłumaczenia, ze jest gorącooooo i dlatego nie ubiorę się na galowo. W moim mniemaniu przy dziesiejszym przeogromnym wyborze materialów wzorów i fasonów każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie

Njałatwiej jest powiedzieć: skoro wykładowca nie każe to nie trzeba. Każdy ma wolną wolę i robi jak chce
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 11:25   #32
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: w co na studia?

Przepraszam, ale nie chce mi się cytować

1. Zapytaliśmy o egzamin, bo to miało formę egzaminu, natomiast nie było egzaminem. Tzn. jedna osoba zapytała.
2. Wykłądowcy nie tylko nie każa - sami wolą jak studenci przychodzą na luzie na egzamin. Oczywiście nie wszyscy, ale to da się wyczuć. Bez pytań mówili nam to na zajęciach. Może to kwestia tego, czym się zajmują na codzień.
3. Egzaminatorzy zupełnie nic nie mówią na temat naszych strojów. Pewnie coś na ten temat myślą, ale już na początku powiedziano nam, że możemy wyglądać jak chcemy i jak ktoś złamie tę zasadę, to mamy to zgłosić. Może to kwesta kierunku i zasad panujących? U mnie na egzaminy pisemne po prostu nie przychodzi się na galowo i na wielu kierunkach na UW też tak jest.
4. Oczywiście nie nadinterpretuję tego co napisałaś Odnoszę te słowa do rzeczywistości, w której ja się znajduję. Spotykałam się dość często z tym, że jak ktoś nie umie, to chce nadrobić strojem.
5. Z chęcią bym sobie kupiła "letni zestaw galowy", ale nie stać mnie na kupowanie ubrań, które zakładam raz na rok. Mam jeden zestaw uniwersalny, który jest niewątpliwie galowy, ale dość prosty.
6. Na egzamin pisemny nikt na moim kierunku nie ubierze się w garnitur z koszulą lub jakiś bardziej elegancki damski kostium. Stroje były bardziej eleganckie, ale kolorowe.
7. Z tym - nie szata zdobi człowieka - ze strojem galowym można przesadzić też w drugą stronę. Takim samym nietaktem jest zakładanie ekstrawaganckich wręcz ubrań - egzamin to nie pokaz mody. Tak samo niedobór jak i nadmiar jest zły. A oczywiście luźno rzucone powyżej przytoczone powiedzenie, nie ma sensu - bo szata zdobi człowieka. Ale nie chodzi o to, żeby ta szata kosztowała 1000 zł i miała z każdej strony firmową metkę Oczywiście nie wyolbrzymiłam Twoich słów tego dotyczących - napisałam co ja widzę.
8. "Są pewne narzucone odgórnie kanony ubioru, do których powinniśmy się dostosować." --> a no właśnie. Studenci na moim kierunku od lat zakładają mniej oficjalne stroje na egzaminy. My się dostosowaliśmy
A tak na poważnie - owszem, uważam, że egzaminy wymagają pewnego dostosowania się. Ja np. nie ubiorę się na sportowo, ale wiele osób tak zrobi i nie widzę powodu, żeby mieszać je z błotem.
Każdy jest odrębną jednostką, decydującą o sobie, bez sensu są nakazy - ubierz się na galowo, bo tak wypada i będziemy ładnie wyglądać jako grupa. (Nie twierdzę, że tak mówisz). Każdy sam reprezentuje siebie - jego sprawa jak to zrobi i jak na tym wyjdzie w dalszym życiu.
ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 11:26   #33
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: w co na studia?

co komu do tego skoro i tak mniejsza o to niemniej jednak ja na egzaminy zawsze idę na "galowo" co dla mnie oznacza, w stonowanych kolorach, zazwyczaj na czarno. co wykładowca to inne wymagania. raz zdawałam egzamin ustny totalnie na luzie, rozlozona na kanapie, pani dr popijała gorąca czekoladę a ja w żakieciku, czułam się dziwnie. ale pomyslalam ze to w koncu egzamin.. generalnie.. moim zdaniem niech każdy chodzi ubrany na egzaminy jak mu wygodnie no i niech dostosuje ubranie do danego wykładowcy ja drugi raz na egzamin kanapowy nie poszlabym w żakiecie
__________________

Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 11:47   #34
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Dot.: w co na studia?

Myślę że pytanie jest bardzo na miejscu. Ja studiuję na Uniwerytecie Jagiellońskim na kierunku stosunki międzynarodowe i mam pełny przekrój strojów. Uważam że zawsze trzeba dostosować strój do sytuacji, drażni mnie negliż bo to w końcu uczelnia a nie plaża (sama lubię skąpe ciuszki ale na wakacjach i w wolny weekend).

Ubieram się na wykłady tak samo jak do pracy (jestem kierownikiem dwóch sklepów), sportowa elegancja zazwyczaj. Szpilki lub baletki, Jeansy i t-shirt (dopadowany), sweterek lub jakaś bluzeczka. Szaleję za to biżuterią trochę bo nie lubię monotonii

Co do egzaminów, zawsze na galowo. Prawda że nie jest to obowiązek ale dla mnie wypada ubrać się elegancko na egzamin. A na ustny to już mus bo wykładowcy raczej starej daty są najczęściej. Bynajmniej u mnie.
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 14:43   #35
eddit
Raczkowanie
 
Avatar eddit
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 72
GG do eddit
Dot.: w co na studia?

dzięki za porady
mam zamiar zmienić mój bardzo sportowy styl na sportową elegancję i mam nadzieję, że tak będzie dobrze
eddit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 20:32   #36
canile
Wtajemniczenie
 
Avatar canile
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa / Wiedeń
Wiadomości: 2 124
Dot.: w co na studia?

ratta, a gdzie ty studiujesz? bo to też chyba może mieć wpływ na ubiór na egzaminie może na jakiś uczelniach podchodzą bardziej na luzie do tej kwestii.
canile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 20:42   #37
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez canile
ratta, a gdzie ty studiujesz? bo to też chyba może mieć wpływ na ubiór na egzaminie może na jakiś uczelniach podchodzą bardziej na luzie do tej kwestii.
Przyznam szczerze, ze mnie też to ciekawi
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-10, 21:44   #38
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: w co na studia?

Idąc na studia w ogóle nie zastanawiałam się, jak mam się ubrać Po prostu jestem na uczelni sobą w 100% i noszę to, na co mam ochotę. Natomiast egzamin, inauguracja = elegancki ubiór. Proste Pozdrawiam świeżo upieczone studentki i te mniej świeże też
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 22:05   #39
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez eddit
dzięki za porady
mam zamiar zmienić mój bardzo sportowy styl na sportową elegancję i mam nadzieję, że tak będzie dobrze
Myślę że to słuszna decyzja, ale nie rób nic na siłę bo masz się czuć w tym dobrze
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 22:19   #40
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez ratta
(...) normalnie w dżinsy i koszulkę, bo to nie egzamin reprezentujący modę tylko wiedzę. Nikt nie był ubrany na galowo. Na kolejnych egzaminach pisemnych może 1/10 przyszła na galowo. Ja się ubierałam oczywiście tak "po środku", dopiero na egzaminach ustnych można było zobaczyć jakiś garnitur czy garsonkę. Chociaż dużo osób miało na sobie zwykłe ciuchy, w tym nie było nic olewczego. Wtedy były upały po 30 stopni i każdy wolał być ubrany w coś luźnego, żeby się nie spocić i nie śmierdzieć. I osoby, które tak "olały", dostały piątki
U mnie na uczelni jest bardzo podobnie Na pierwszy egzamin cała grupa odstawiła się na galowo Od razu można było rozpoznać kto jest "pierwszakiem". Po drugiej sesji wszyscy jednak nieco przystopowali A to za sprawą jednego doktora, który zapytał się czy przyszliśmy tu na egzamin czy na pokaz mody On nie lubi sztuczności, a zwłaszcza tego sztucznego okazywania szacunku poprzez galowy strój. Ubierając się zgodnie z "wymogami sytuacji" stajemy się jej niewolnikami itd. itp. (w ogóle fajna dyskusja się wówczas wywiązała). Później nikt nie odstawił się typowo w białą koszulę i czarną spódnicę/spodnie, co jednak nie znaczy, że ludzie poprzychodzili w jeansach czy dresach Każdy ubrał się elegancko, ale w "obrębie" własnego stylu


Cytat:
Napisane przez ratta
Są naprawdę różne style, ale chyba najbardziej rzucił mi się w oczy:
1. różowo-cukierkowy + czarny makijaż, krótkie lub bardzo obcisłe ciuchy (takie małe Dody )
2. sportowy, wygodny - dżinsy + sportowe buty, katanka itd
3. babciny
4. elegancki - buty na obcasach, spodnie w kant, żakiety - znaczna mniejszość tak się nosi
5. gotycki, metalowy - glany, moro, czerń, anioły i takie tam różne
5. oryginalny - szale, falbanki, przypinki, złoto, róż, pozytywny kicz - mój ulubiony i to właściwie duża grupa, oglądająca filmy von Triera, słuchająca indie rocka itd.
Z wymienionych przez Ciebie stylów, prawie wcale nie ma u mnie na uczelni pierwszego... W ogóle u nas mówi się, że to "styl AE"

Do pierwszoroczniaków - nie ma czego bać się o styl. Każdy student ubiera się jak chce i nikogo "z władz wyższych" to nie obchodzi.
Co do inauguracji - ja byłam na galowo bo musiałam śmigać po czerwonym dywanie by osobiście odebrać indeks z rąk pana dziekana
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.

Edytowane przez k-n
Czas edycji: 2006-08-13 o 22:13
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 10:24   #41
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez Milky_quartz
Idąc na studia w ogóle nie zastanawiałam się, jak mam się ubrać Po prostu jestem na uczelni sobą w 100% i noszę to, na co mam ochotę. Natomiast egzamin, inauguracja = elegancki ubiór. Proste
Dokładnie
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-13, 19:09   #42
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 671
Dot.: w co na studia?

Ja na uczelnię ubieram się normalnie, tak jak na codzień do pracy itp. Na egzaminy bardziej elegancko, chociaż nie w mundurek. Ale zauważyłam, że podczas ostatniego roku zmienił się mój styl, z bardziej sportowego na elegancki (chociaż bez przesady ), ale wątpię, czy akurat studiowanie miało na to jakiś wpływ.
Maddie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 21:27   #43
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: w co na studia?

Ubieram sie normalnie. Zawsze jeansy i o tego bluza badz sweterk, a latem sportowa bluzka. Nie zauwazylam zeby ktos za bardzo sie przejmowal tym co moze ubrac student.
Na egzaminy biala bluzka ( czasmi koszulowa czasami bawelniana) i czarne spodne. To zalezy od wykladowcy, a Sa u mnie luzacy ktorzy sami przychodza w jeansach i zielonych koszulkach na egzaminy.
Widywalam ludzi na egzaminach ubranych beznadziejnie....wiszacy sweter i podarte spodnie na tylku. jakos nikt jeszcze takiej osobie nie zwrocil uwagi.
Masz byc soba. A na uczelni napewno nie obowiazuje jakis typowy trend.
Zauwazylam ze kazdy student jest inny. Ubiera sie jak chce. Sa to dorosli ludzie i kieruja sie wylacznie tylko swoim gustem i swoimi upodobaniami.
Gluopta byloby podpasowywac sie pod innych.
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 06:39   #44
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: w co na studia?

Piszecie, że wykładowcy na egzaminy ubierają się na luzie Jeszcze nidy z czymś takim się nie spotkałam Nawet tacy co na codzień nie przejmują się tym jak wyglądają, na egzaminy czy też zaliczenia ubierają się elegancko Tylko nie wszystkie dziewczyny chyba rozumieją, że elegancko nie oznacza: biała bluzka z żabotem+plisowana spódnica
Na codzień każdy ubiera się jak chce
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 09:22   #45
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez Ninedin
Piszecie, że wykładowcy na egzaminy ubierają się na luzie Jeszcze nidy z czymś takim się nie spotkałam Nawet tacy co na codzień nie przejmują się tym jak wyglądają, na egzaminy czy też zaliczenia ubierają się elegancko Tylko nie wszystkie dziewczyny chyba rozumieją, że elegancko nie oznacza: biała bluzka z żabotem+plisowana spódnica
Na codzień każdy ubiera się jak chce
Ninedin, zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100%.
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:30   #46
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: w co na studia?

to zalezy jaki kierunek studiow sie wybralo.
moim zdaniem obowiazuja pewne style ale tylko dla tych, ktorzy chca byc ekhm...trendy, wyrozniac sie z tlumu i nie nalezec do tych 90% studentow, chodzacych zawsze w dzinsach, bluzach i adidasach-czyli szaro, buro i nijako.

studentka dziennikarstwa nie ubierze sie tak jak dziewczyna z ASP. ta pierwsza pewnie postawi na dobre, markowe dodatki a jej styl bedzie raczej nienachalno-elegancki( stonowane kolory i klasyczny kroj). Ta druga ubierze sie pewnie wg zasady-im dziwniej tym lepiej, co zreszta nikogo na takiej uczelni nie zszokuje.
a studentka japonistyki raczej wybierze modny street fashion.

jest jedna uniwersalna zasada- czlowiek ma sie ubierac a nie przebierac.
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:41   #47
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez blue _eyes
Widywalam ludzi na egzaminach ubranych beznadziejnie....wiszacy sweter i podarte spodnie na tylku. jakos nikt jeszcze takiej osobie nie zwrocil uwagi.

U mnie zdarzało się, że wykładowcy wyrzucali takich z egzaminu. Wykładcowca geografii np za brak marynarki u faceta, wypraszał go z sali. I w sumie dobrze.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 12:52   #48
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez odszczepieniec
to zalezy jaki kierunek studiow sie wybralo.
moim zdaniem obowiazuja pewne style ale tylko dla tych, ktorzy chca byc ekhm...trendy, wyrozniac sie z tlumu i nie nalezec do tych 90% studentow, chodzacych zawsze w dzinsach, bluzach i adidasach-czyli szaro, buro i nijako.

studentka dziennikarstwa nie ubierze sie tak jak dziewczyna z ASP. ta pierwsza pewnie postawi na dobre, markowe dodatki a jej styl bedzie raczej nienachalno-elegancki( stonowane kolory i klasyczny kroj). Ta druga ubierze sie pewnie wg zasady-im dziwniej tym lepiej, co zreszta nikogo na takiej uczelni nie zszokuje.
a studentka japonistyki raczej wybierze modny street fashion.

jest jedna uniwersalna zasada- czlowiek ma sie ubierac a nie przebierac.
Masz sporo racji w tym, co piszesz. Choć akurat jestem byłą już studentką dziennikarstwa, a pasuję do opisanego przez Ciebie stylu studentek ASP. Nie ma więc, co generalizować. Ale przyznam, że jest coś takiego jak style dominujące na poszczególnych kierunkach.
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 13:27   #49
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: w co na studia?

Macie racje, ale napewno ludzie ubieraja wedlug wlasnego gustu i nie kieruja sie stylem jaki obowiazuje na danej uczelni.
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-16, 15:54   #50
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: w co na studia?

Wątpię czy istnieje coś takiego jak "obowiązujący styl uczelni" Każdy nosi to co chce i nikt nie zwraca na to uwagi Dopiero na egzaminach, ale najczęściej tych ustnych wykładowcy zwracają uwagę na strój A strojem wyraża się szacunek dla drugiej osoby
Moją koleżankę kiedyś jeden mgr wyprosił z kolokwium zaliczeniowego Powiedział,że ma za duży dekolt i ma się okryć czymś Faktycznie ubrała się głupio, już nawet nie chodzi o to,że na zaliczenie, ale nawet na ulice głupio tak wyjść Różowa bluzka z mega dekoltem +spodnie a'la skóra krokodyla
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:02   #51
Creaketique
Raczkowanie
 
Avatar Creaketique
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: 022
Wiadomości: 339
Dot.: w co na studia?

Studia od LO nie roznia sie bardzo jesli chodzi o ubieranie. Plusem na pewno jest to, ze mozna sobie na studiach na wiecej pozwolic bo nie ma juz takiej "kontroli" ze strony grona pedagogicznego.
U mnie na uczelni kazdy ubiera sie jak chce i nikt glosno nie komentuje niczyjego stylu. Raz sie tylko zdarzylo jak jeden cwiczeniowiec zwrocil uwage na panienke ubrana w stylu Barbie, ale to raczej zartobiliwie bylo a nie chamsko.
Wiekszosc egzaminow mamy pisemnych, na ktore nie trzeba sie specjalnie odstawiac. Kilka osob potrafi przyjsc ubranych stricte galowo, cala reszta zwyczajnie (co nie oznacza niechlujnie). Uwazam ze nie ma sensu sie stroic na egzminy pisemne, bo wykladowca wsrod 100 studentow na pewno nie zapamieta i nie skojarzy z nazwiska kto byl jak ubrany, tym bardziej ze wiekszosc widzi po raz pierwszy na oczy
Za to na egzamin ustny uwazam ze najlepiej ubrac sie na galowo, ale tez bez przesady. Wystarczy biala bluzka z kolnierzykiem (koniecznosc), spodnie lub spodnica, ladny zakiet. Moze nie kazdy profesor zwraca uwage na ubranie studenta, ale jak to sie mowi "przezorny zawsze ubezpieczony"
Creaketique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:39   #52
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez odszczepieniec
to zalezy jaki kierunek studiow sie wybralo.
moim zdaniem obowiazuja pewne style ale tylko dla tych, ktorzy chca byc ekhm...trendy, wyrozniac sie z tlumu i nie nalezec do tych 90% studentow, chodzacych zawsze w dzinsach, bluzach i adidasach-czyli szaro, buro i nijako.

studentka dziennikarstwa nie ubierze sie tak jak dziewczyna z ASP. ta pierwsza pewnie postawi na dobre, markowe dodatki a jej styl bedzie raczej nienachalno-elegancki( stonowane kolory i klasyczny kroj). Ta druga ubierze sie pewnie wg zasady-im dziwniej tym lepiej, co zreszta nikogo na takiej uczelni nie zszokuje.
a studentka japonistyki raczej wybierze modny street fashion.
A studentka polonistyki bezfirmowe, zwężane spodnie w kant, niemodną białą koszulę z żabotem, do tego żakiet sprzed 10 sezonów i czarne okulary ze szkłami -20 O!

(iwciunia-studentka polonistyki )
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 17:18   #53
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: w co na studia?

będę sie ubierać tak samo bo zaczynam podobne studia do liceum ktore skonczylam (a jak plastyk to wiadomo )
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 17:25   #54
anolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Opalenica // Poznań
Wiadomości: 301
Dot.: w co na studia?

ha, ja tez mam pewne obawy, od października sie zacznie... wybieram sie na Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i tez mam troche problemów ze stylem... eksperymentowałam juz w LO z bardziej sportowego na elegancki i z powrotem, ale stwierdziłam ze na uczelnie wystraczy mi koszulka w paski, wygodne adidaski zeby gonic pociagi i tramwaje, dzinsy, i kurteczka na chłody, no bo co tu wymyslać, ze szpilkami i potem chwiać sie w tramwaju

a co do examów to jestem za strojem galowym, dla mnie ciemna spódniczka i jakaś jaśniejsza góra, byle było to dostosowane do sytuacji...

pozdr
anolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 10:20   #55
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez iwciunia
A studentka polonistyki bezfirmowe, zwężane spodnie w kant, niemodną białą koszulę z żabotem, do tego żakiet sprzed 10 sezonów i czarne okulary ze szkłami -20 O!

(iwciunia-studentka polonistyki )
no coz... jesli to jest akurat na czasie, bo garstka bogatych snobow wlasnie taki styl wyznaczyla na ten sezon na polonistyce, to znaczy, ze jestes trendy. nic tylko pogratulowac
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 10:24   #56
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: w co na studia?

Moja uczelnia, ktora jest typowo pedagogiczna, roi się od elegantek. Na każdym kroku spotykam szpilki na dlugasnych obcasach, torebki duże skórzane i kolorowe tipsy na paznokckiach, a że ponieważ ja studiuje wychowanie fizyczne i gdy śmigam na koszykówkę w dresie, to owe studentki patrzą się na mnie jak na głupią
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 10:59   #57
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez odszczepieniec
no coz... jesli to jest akurat na czasie, bo garstka bogatych snobow wlasnie taki styl wyznaczyla na ten sezon na polonistyce, to znaczy, ze jestes trendy. nic tylko pogratulowac
Kochana To JA wyznaczam te trendy Myślę, że nowy rok akademicki przyniesie mi wielu naśladowców
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 17:31   #58
anies5
Zakorzenienie
 
Avatar anies5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 6 574
Dot.: w co na studia?

To i ja dodam swoje 3 grosze .
Moim zdaniem nie ma konkretnego stylu studenckiego. Pomijam subkultury, bo wiadomo, ze zarowno w liceum, jak i na studiach mozna sie spotkac z metalami, punkami itp, ktorzy prezentuja odrebny styl.

Dziewczyny ubieraja sie tak, jak zawsze. Kazda ma swoje upodobania i ulubiony styl. Czesto podarzaja za biezacymi zmianami modowymi. Mozna spotkac duzo, na prawde swietnie ubranych dziewczyn. Przewaznie jest to cos w stylu sportowej elegancji. Raczej stawia sie na wygode i ladne wrazenie. Wiadomo, ze sytuacja materialna danej osoby tez robi swoje. Ze wzgledu na "zycie studenckie" sporo tez jest osob nie wyrozniajacych sie z tlumu.

Co ciekawe, latwo mozna poznac studenta ASP. Na prawde niejednokrotnie sa to osoby o odrebnym stylu. Czesto ubrane kolorowo, z fantazja . W Krakowie smieja sie ze studentow AGH, ktorych mozna rozpoznac po okularach i czarnym swetrze - cokolwiek ma to wspolnego z AGH...
Mimo wszystko kierunek studiow tez decyduje o ubraniu. Na wydziale prawa sporo elagancko ubranych dziwczyn, a na AWFie bardziej praktyczny styl mozna zaobserwowac.

Zauwazylam tez, ze raczej na uczelnie nie ubiera sie spodnic mini, baaardzo mini . To samo z rzucajacymi sie w oczy kolorami, czy np. spodniami dresowymi. Na pewno sa wyjatki....jak i wszedzie.

Jeszcze chcialam nawiazac do sposobu ubierania sie studentow, nie studentek . Nie wiem, jak w innych miastach, ale u nas w LO faceci kompletnie sie nie wyrozniali. Wszyscy jeansy i bluza, ktora akurat byla na topie. Np. zielona z zoltymi lampasami i napisem Brasil itd. Natomiast na studiach, w wiekszych miastach mozna spotkac sie z ciekawie ubrana plcia przeciwna. Zauwazylam ze studenci zwracaja juz wieksza uwage na swoj wyglad, niz licealisci. Czesto tez podarzaja za nowymi trendami w modzie. Zazwyczaj bluzy dresowe zostaja odlozone i sluza, jako "podomka".

Na razie tyle skojarzen .Pozdrawiam
__________________
anies5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 18:03   #59
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez anies5
Mimo wszystko kierunek studiow tez decyduje o ubraniu.
tez jestem tego zdania. dodam tylko jeszcze, ze swoje poglady opieram na obserwacjach wlasnych..
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 18:17   #60
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: w co na studia?

Cytat:
Napisane przez iwciunia
A studentka polonistyki bezfirmowe, zwężane spodnie w kant, niemodną białą koszulę z żabotem, do tego żakiet sprzed 10 sezonów i czarne okulary ze szkłami -20 O!

(iwciunia-studentka polonistyki )
Zakiet koniecznie z poduszkami
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.