***operacja tarczycy*** - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-03, 22:17   #4651
Ewelinka81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 89
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez aniader Pokaż wiadomość
Przed leczeniem moje tsh było bardzo niskie, właściwie nie do oznaczenia. Wyniki ostatnich badań mam w aucie ale TSH było troszkę poniżej normy za to FT3 I FT 4 mieszczą się w widełkach. Dlatego chyba zrezygnuję z robienia TSH - bo i tak ważniejsze jest FT3 I 4.

Wcześniej brałam Euthyrox 100 i wtedy TSH było ok. 1 - u mnie jest chyba trochę problem z przemianą FT4 w FT3 - poziom tego pierwszego jest sporo wyższy niż tego drugiego - dlatego mimo całkiem niskiego TSH czuję się jakbym cały czas była w niedoczynności.

Endo twierdzi że na taką nadczynność można sobie pozwolić i że czasem tak jest u osób które długo funkcjonowały z nadczynnością.
Jak widać co lekarz to inne praktyki. Mój endo nigdy nie kazał mi robić ani FT3 ani FT4, nawet przed zabiegiem, cały czas robie tylko TSH, lekarz twierdzi, że to mu wystarcza i nic wiecej nie potrzeba...
Gdy dowiedziałam się rok temu, że coś jest nie tak z tarczycą to TSH miałam 0,007, jednymi z bardziej niepokojących objawów były co jakiś czas zasłabnięcia i tachykardia zatokowa, głupie wejscie na piętro kończyło sie zadyszką. Na szczęście wszystkie te dolegliwości zniknęły
Ewelinka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 09:59   #4652
Gejsza13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez Ewelinka81 Pokaż wiadomość
aniader z tego co wiem to dawka euthyroxu uzależniona jest od wagi, ja obecnie waże 58 kg i dawka 75 mg jest dla mnie odpowiednia. Koleżanka, która waży 10 kg wiecej ode mnie ma dawke 85 mg.
nie, to się tak nie przekłada, bo ja ważę 64 kg i mam dawkę 150 a raz w tygodniu 175
Gejsza13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 06:45   #4653
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: ***operacja tarczycy***

Dawka
Cytat:
Napisane przez Ewelinka81 Pokaż wiadomość
aniader z tego co wiem to dawka euthyroxu uzależniona jest od wagi, ja obecnie waże 58 kg i dawka 75 mg jest dla mnie odpowiednia. Koleżanka, która waży 10 kg wiecej ode mnie ma dawke 85 mg. Ty teoretycznie powinnas miec mniejszą ta dawke ale skoro lepiej sie czujesz przy lekkiej nadczynności to pewnie dlatego masz taka duża dawke. A jaki wynik TSH masz przy tej lekkiej nadczynności i jaki miałaś przy tej sporej nadczynności przed usunieciem tarczycy ???
Dawka nie zalezy od wagi ale od poziomu naturalnego hormonu w organizmie.
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 08:39   #4654
aniaawm28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 77
Dot.: ***operacja tarczycy***

zgadzam sie nie zalezy to od wagi.ja wazę 51 kg. a dawki hormonów to 3 x w tyg.175 4 x 150 eutyroxu
aniaawm28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 20:57   #4655
Ewelinka81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 89
Dot.: ***operacja tarczycy***

Od czegoś lekarz wyjść musi przy zapisywaniu dawki hormonów. Mnie się pytał ile waże, wydaje mi się, że tak sobie by raczej nie pytał. Poźniej to już pewnie zależy od organizmu jakiej dawki potrzebuje. W szpitalu z urzedu zapisywali 100 mg, bo to niby jest pełna dawka ale kobiecie, która ważyła koło 80 kg zapisali 125 mg. Wszystkie miałysmy całkowicie usuniete tarczyce. Dla mnie ta dawka szpitalna okazała sie zbyt duża i endo mi zmniejszył poczatkowo do 50 mg ale weszłam w niedoczynnosc i ostatecznie zostałam z dawką 75 mg i jest dobrze.
Ewelinka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 16:37   #4656
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: ***operacja tarczycy***

Hej dziewczyny, w pt 15 czerwca miałam usuwane guzy z tarczyca włącznie. Szew (bo był 1 długi) poszłam zdjąć 3 dni temu w ten piątek. Sama blizna jest w sumie cieniutka, wyglada to brzydko narazie, bo dookoła jest siniak zielono- zołty a blizna znajduje sie na hmm... na jakby opuchnietej jeszcze powierzchni, z tym ze ta "opuchlizna" jest własnie w kształcie blizny- taka podłuzna. Jest to dokładniej taki wybrzuszony kawałek skóry twardy i z profilu mocno odstaje, tak jakby zapomnieli mi wycicac 1 guzka (wiem oczywiscie ze tak nie jest- ale nie wiem jak to opisac zebyscie mogły to sobie wyobrazic ) . Czy Wy tez miałyscie tak? kiedy to się "wciągnęło"?

No i mam pytanie jeszcze 1. Wiem, ze nie mozna opalać blizn przez 1/2 roku. Ale nie zamierzam rezygnowac z urlopu. Czy posmarowanie jej kremem 50+ i nałozenie opatrunku załatwia sprawe? Czy moge wtedy korzystac raz na jakis czas z solarium?

Pozdrawiam
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 16:02   #4657
sylwka010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Przeworsk
Wiadomości: 8
Dot.: ***operacja tarczycy***

witaj,
ta bruzdka to tzw bliznowiec z tego co opisujesz tez tak miałam na poczatku ja miałam operacje w sierpniu i dopiero w kwietniu zaczelam sie opalac i ładniej teraz wyglada duzo ładniej i tak nie widac to juz bedzie rok ale takze stosowalam roznego rodzaju masci na blizny. a do solarium z tego co ja wiem to nie wolno
sylwka010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 08:46   #4658
Inka1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Dot.: ***operacja tarczycy***

[QUOTE=amelj;34920896]Hej dziewczyny, w pt 15 czerwca miałam usuwane guzy z tarczyca włącznie. Szew (bo był 1 długi) poszłam zdjąć 3 dni temu w ten piątek. Sama blizna jest w sumie cieniutka, wyglada to brzydko narazie, bo dookoła jest siniak zielono- zołty a blizna znajduje sie na hmm... na jakby opuchnietej jeszcze powierzchni, z tym ze ta "opuchlizna" jest własnie w kształcie blizny- taka podłuzna. Jest to dokładniej taki wybrzuszony kawałek skóry twardy i z profilu mocno odstaje, tak jakby zapomnieli mi wycicac 1 guzka (wiem oczywiscie ze tak nie jest- ale nie wiem jak to opisac zebyscie mogły to sobie wyobrazic ) . Czy Wy tez miałyscie tak? kiedy to się "wciągnęło"?

No i mam pytanie jeszcze 1. Wiem, ze nie mozna opalać blizn przez 1/2 roku. Ale nie zamierzam rezygnowac z urlopu. Czy posmarowanie jej kremem 50+ i nałozenie opatrunku załatwia sprawe? Czy moge wtedy korzystac raz na jakis czas z solarium?

HEJ! Ja maiłam operacje w grudniu zeszłego roku. Też mnoja blizna wyglądfała jak twoja. Smaruj ją maścią contractubex( kosztuje ponad 30 zł) cieniutką warstwę nakładaj rano i wieczorem na samą blizne- nie wcieraj dookoła. Blizna szybko wyładnieje znikną zgrubienia i naprawde mojej nawet nie widać. Lekarz nie zabronił sie opalac. Korzystam normalnie z solarium z blizną sie niec nie dzieje. Wiec nie jest prawdą ze nie mozna sie opalac 2 lata Pozdrawiam
Inka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 11:30   #4659
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: ***operacja tarczycy***

Hej dziewczyny, dzięki za odpowiedz
To zgrubienie powoli znika, wiec mysle ze to chyba była zwykla opuchlizna po operacji. Narazie smaruje scagelem (ok 50 zł, mozna go stos. zaraz po operacji), ale jak go skoncze przejde na contractubex

Co do samego opalania wiem ze nie wolno solarium i słonca na swieze, ale czy jesli przykryje to miejsce kremem SPF 50 i osłonie gaza?....

Inka1985 a jaki czas po operacji zaczełaś się opalać?
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 21:37   #4660
Ewelinka81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 89
Dot.: ***operacja tarczycy***

Miałam zabieg w październiku zeszłego roku i pierwsze opalanie zaliczyłam jakoś w kwietniu czyli po pół roku, troche się bałam ale nie było czego bo blizna się w żaden sposób nie zmieniła po opalaniu. Na solarium nie byłam ale normalnie opalam się na słońcu i nie widzę żeby moja blizna jakoś na to opalanie reagowała
Jeśli chodzi o smarowanie blizny różnymi maściami to chirurg mi tylko po zabiegu powiedział, że jak blizna się ładnie goi to nie mam niczym smarować, więc nie smarowałam, a po zabiegu to normalne, że jest zgrubienie w miejscu rany ale to samo zniknie.
Ewelinka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 22:20   #4661
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: ***operacja tarczycy***

To się ciesze, poki co jeszcze zielony siniak nie zszedł do konca Ale jest juz coraz lepiej, nawet koszmary o otwarciu rany sie skonczyły Teraz tylko modlic sie zeby dobrze mi hormony dobierano...
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 06:24   #4662
Inka1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Dot.: ***operacja tarczycy***

Inka1985 a jaki czas po operacji zaczełaś się opalać?[/QUOTE]


Myśle ze jak zejdą siniaki, strupek itd. to mozesz zaczac sie opalac. Ja tak po 3 miesiacach sie opalałam bo w kwietniu wesele miałam a biała byłam jak ściana. Początkowo zakrywałam i smarowałam ale było widac róznice miedzy opalonym a nie, wiec stwierdziłam ze spróbuje nie zakrywac... zobaczyłam ze nic mi sie z blizną nie dzieje i pozniej juz normalnie sie opalałam bez przykrywania. Zrobie zdjecie mojej blizny i wrzuce pózniej
Inka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:54   #4663
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: ***operacja tarczycy***

Ok, dzieki Inka
Ja ide na wesele w sobote dlatego byłam 2 dni temu na solarium (3 tygodnie po zabiegu). Dodam, że blizna z zewnatrz jest juz całkowicie wygojona, dlatego nie bałam się jej posmarować kremem SPF50. Posmarowałam baaardzo grubo, poczekałam az sie wchłonie, potem jeszcze raz i na to nakleiłam opatrunek z potrójnej gazy. Blizna jak narazie wyglada tak samo
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 14:11   #4664
cucina
Raczkowanie
 
Avatar cucina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 144
GG do cucina
Dot.: ***operacja tarczycy***

witam wszystkie wizażanki
już dość dawno nie udzielałam się na forum,ale jednak i myślę,że mam dość spory udział w opisywaniu choroby nowotworowej tarczycy,jaką sama już 4 lata temu przeszłam.
chciałam tylko nadmienić i subtelnie przypomnieć,iż przed chorobą miałam takie małe marzenie,które dziś,mogę śmiało o tym wspomnieć jest spełnione;mianowicie mimo wieku i choroby zawsze chciałam mieć dzidziusia i właśnie...mam już w domciu takiego małego,brzdąca 8-miesięcznego z którego przeogromnie się cieszę.i tak sobie myślę,że to chyba nagroda za te operacje,stres,strach i ta niewiadoma,która mnie wtedy pochłonęła...a teraz musi już być dobrze,mam nadzieję,że nie będzie już powtórki z rozrywki i pozostanie mi już tylko kontrola w szpitalu gliwickim i zajmowanie się małym.
trzymam kciuki za Was wszystkie dziewczynki i życzę szybkiego powrotu do zdrowia i realizowania swoich marzeń.
pozdrawiam
__________________
cucina
cucina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 17:41   #4665
izzi42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 77
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witajcie
mam problem z tarczycą włściwie hormony mam ok ale 2 guzki sia uchowały, jak robiłam biobsję w grudniu to wyszło, że to take guzy obojętne czy zimne podobno nic złegoo, następna bibsje mi spierdzielono. Mam dylemat bo nie wiem czy nie lepiej to wyciac.

kurde nie wiem co robić, boję się, że jak bedę zwlekać to bedzie zapóźno.
Moze znacie jakiegoś dobrego lekarza z Krakowa
__________________
życie jest piękne

pozdrowionka
izzi42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 06:37   #4666
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez izzi42 Pokaż wiadomość
Witajcie
mam problem z tarczycą włściwie hormony mam ok ale 2 guzki sia uchowały, jak robiłam biobsję w grudniu to wyszło, że to take guzy obojętne czy zimne podobno nic złegoo, następna bibsje mi spierdzielono. Mam dylemat bo nie wiem czy nie lepiej to wyciac.

kurde nie wiem co robić, boję się, że jak bedę zwlekać to bedzie zapóźno.
Moze znacie jakiegoś dobrego lekarza z Krakowa

Niestety biopsja nie daje Ci 100 % pewności że guzy są obojętne - wiem to z własnego doświadczenia wiec radziłabym wyciąć i nie zwlekac kilku lat tak jak ja to zrobiłam.
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 07:49   #4667
aniaawm28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 77
Dot.: ***operacja tarczycy***

Tez uważam ze trzeba wyciąć.zawsze jesli nie są teraz złosliwe to moga sie uzłosliwić.

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Cytat:
Napisane przez cucina Pokaż wiadomość
witam wszystkie wizażanki
już dość dawno nie udzielałam się na forum,ale jednak i myślę,że mam dość spory udział w opisywaniu choroby nowotworowej tarczycy,jaką sama już 4 lata temu przeszłam.
chciałam tylko nadmienić i subtelnie przypomnieć,iż przed chorobą miałam takie małe marzenie,które dziś,mogę śmiało o tym wspomnieć jest spełnione;mianowicie mimo wieku i choroby zawsze chciałam mieć dzidziusia i właśnie...mam już w domciu takiego małego,brzdąca 8-miesięcznego z którego przeogromnie się cieszę.i tak sobie myślę,że to chyba nagroda za te operacje,stres,strach i ta niewiadoma,która mnie wtedy pochłonęła...a teraz musi już być dobrze,mam nadzieję,że nie będzie już powtórki z rozrywki i pozostanie mi już tylko kontrola w szpitalu gliwickim i zajmowanie się małym.
trzymam kciuki za Was wszystkie dziewczynki i życzę szybkiego powrotu do zdrowia i realizowania swoich marzeń.
pozdrawiam
Witam!ja rowniez jestem 4 lata po operacji miałam mikroraka.cały czas jestem diagnozowana.mowia ze sie wylecze.ciesze sie ze u Ciebie wszystko dobrze.
aniaawm28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 09:10   #4668
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: ***operacja tarczycy***

Dziewczyny w kwietniu mialam podany jod, w tej chwili hormony sa ok ale niestety wypadaja mi wlosy, zupelnie jak po jakiejs chemii, garsciami! Czy ktoras z Was tez miala taki efekt po jodowaniu, jak zatrzymac to wypadanie zawsze mialam grube geste wlosy a teraz mam wrazenie ze za mesiac bede lysa.
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 12:43   #4669
Mader 44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 48
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez Mn1s1ek Pokaż wiadomość
Dziewczyny w kwietniu mialam podany jod, w tej chwili hormony sa ok ale niestety wypadaja mi wlosy, zupelnie jak po jakiejs chemii, garsciami! Czy ktoras z Was tez miala taki efekt po jodowaniu, jak zatrzymac to wypadanie zawsze mialam grube geste wlosy a teraz mam wrazenie ze za mesiac bede lysa.
Polecam "Novophane",60 kapsułek można kupić na promocji za ok.35zł, ale warto.Co prawda zalecają 2x dziennie, ale ja nie doczytałam,łykam 1x i mam zdecydowana poprawę!! Po operacji 1.04.2010 i jodowaniu w lipcu miałam takie problemy z włosami, że dermatolog zasugerował perukę...Podejrzewała łysienie typu męskiego; stwierdziła, że nie może mi zalecić hormonów, które poprawiłyby stan włosów, bo mogłoby to podobno mieć wpływ na odrost raka, którego mi usunięto. Byłam zdruzgotana. Zaczęłam szukać peruk, ale jednocześnie łykałam te tabletki, które mi poleciła. Są efekty.Włosy ok, mam co na wałki zakręcać, paznokcie mocne. Sprawdziłam skład tych kapsułek-jest 2x tyle co w Bellissie, która też łykałam, ale bez efektu. Łykałam dużo innych preparatów, ale novophane dopiero dał mi nadzieję. Polecam z czystym sumieniem.
Mam nadzieję, że odczujesz poprawę.Pozdrawiam.
Mader 44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 07:23   #4670
kasiuniato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: ***operacja tarczycy***

A ciekawe co ja mam powiedzieć. Wy się tu przejmujecie pojedyńczymi guzami a ja mam aż 5 i to duże bo każdy około 2x2 cm...buehehe... Mam dopiero 25 lat i czuje raka w powietrzu. Do endokrynologa idę dopiero w czwartek także w niepewności żyję już 2 tydzień.

Edytowane przez kasiuniato
Czas edycji: 2012-08-27 o 07:26
kasiuniato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 08:41   #4671
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez kasiuniato Pokaż wiadomość
A ciekawe co ja mam powiedzieć. Wy się tu przejmujecie pojedyńczymi guzami a ja mam aż 5 i to duże bo każdy około 2x2 cm...buehehe... Mam dopiero 25 lat i czuje raka w powietrzu. Do endokrynologa idę dopiero w czwartek także w niepewności żyję już 2 tydzień.
Nie przesadzaj z tym rakiem. Czy masz 1 czy 5 to i tak powinno się wyciąć. Ja miałam kilka i żyje.

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Mader 44 Pokaż wiadomość
Polecam "Novophane",60 kapsułek można kupić na promocji za ok.35zł, ale warto.Co prawda zalecają 2x dziennie, ale ja nie doczytałam,łykam 1x i mam zdecydowana poprawę!! Po operacji 1.04.2010 i jodowaniu w lipcu miałam takie problemy z włosami, że dermatolog zasugerował perukę...Podejrzewała łysienie typu męskiego; stwierdziła, że nie może mi zalecić hormonów, które poprawiłyby stan włosów, bo mogłoby to podobno mieć wpływ na odrost raka, którego mi usunięto. Byłam zdruzgotana. Zaczęłam szukać peruk, ale jednocześnie łykałam te tabletki, które mi poleciła. Są efekty.Włosy ok, mam co na wałki zakręcać, paznokcie mocne. Sprawdziłam skład tych kapsułek-jest 2x tyle co w Bellissie, która też łykałam, ale bez efektu. Łykałam dużo innych preparatów, ale novophane dopiero dał mi nadzieję. Polecam z czystym sumieniem.
Mam nadzieję, że odczujesz poprawę.Pozdrawiam.
Dzieki obdzwoniłam apteki w moim miescie ale niestety brak takich tabletek.
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 16:23   #4672
Mader 44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 48
Dot.: ***operacja tarczycy***

Mnisiek: "Dzieki obdzwoniłam apteki w moim miescie ale niestety brak takich tabletek. "
Parę dni temu znalazłam aptekę Delta Pharm w Krakowie na Krowoderskich Zuchów i właśnie wczoraj odebrałam zamówione przez internet 3 opakowania Novophanu po 27,99 zł...To tak na zapas, bo w takiej cenie nie udało mi się jeszcze kupić, więc polecam. Pozdrawiam.
Mader 44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 15:34   #4673
aduskaxdxd
Raczkowanie
 
Avatar aduskaxdxd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Devon
Wiadomości: 473
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cześć dziewczyny!

W styczniu tego roku wykryto u mnie guza ponad 3 cm w prawym płacie, biopsja wyszła ok.ale lekarz mówił, że guz jest obrzydliwy i trzeba go wyciąć bo biopsja to tylko 30% pewności. Tydzień temu miałam operacje, wycięto mi cały prawy płat, i 3/4 lewego, z tego co napisali na wypisie lewy wycięto z powodu małych guzków.. w czerwcu miałam USG i endo mówił, że lewy jest czysty.. musiały tak szybko urosnąć. Rana się dość ładnie goi, wybrzuszenie jest takie nie ładne.. biorę jak na razie eutyrox 75 N aż do października( mam wizyte u endo) Chciałam ogólnie zapytać, czy któraś z Was która ma wyciętą tarczyce bardzo zgrubła? po jakim czasie po operacji zaczęłyście smarować rane? i czy któraś z Was po operacji brała tabletki anty?

Dodam, że po operacji strasznie boli mnie lewa strona głowy też tak miałyście?
__________________
"We can live without religion and meditation, but we cannot survive without human affection"

Edytowane przez aduskaxdxd
Czas edycji: 2012-08-31 o 15:37
aduskaxdxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 22:23   #4674
atrisale
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 189
Dot.: ***operacja tarczycy***

Hey, u mnie w rodzinie oprócz mnie jeszcze 4 kobiety mają chorą tarczycę. Ja mam Gravesa-Basedova, moja Mama ma Hashimoto, kuzynka ma wypaloną tarczycę przez radio jodek a druga kuzynka wycięty płat prawy ze względu na guza i tylko ja i kuzynka po radio jodku mamy problemy ze skaczącą wagą. I wydaje mi się, że tak na prawdę wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Życzę dużo zdrowia
atrisale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 07:56   #4675
Inka1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Dot.: ***operacja tarczycy***

W styczniu tego roku wykryto u mnie guza ponad 3 cm w prawym płacie, biopsja wyszła ok.ale lekarz mówił, że guz jest obrzydliwy i trzeba go wyciąć bo biopsja to tylko 30% pewności. Tydzień temu miałam operacje, wycięto mi cały prawy płat, i 3/4 lewego, z tego co napisali na wypisie lewy wycięto z powodu małych guzków.. w czerwcu miałam USG i endo mówił, że lewy jest czysty.. musiały tak szybko urosnąć. Rana się dość ładnie goi, wybrzuszenie jest takie nie ładne.. biorę jak na razie eutyrox 75 N aż do października( mam wizyte u endo) Chciałam ogólnie zapytać, czy któraś z Was która ma wyciętą tarczyce bardzo zgrubła? po jakim czasie po operacji zaczęłyście smarować rane? i czy któraś z Was po operacji brała tabletki anty?

Dodam, że po operacji strasznie boli mnie lewa strona głowy też tak miałyście?[/QUOTE]


Hej! ja miałam wycięty lewy płat tarczycy wraz z guzem w grudniu zeszłego roku. jak tylko zeszedł mi strupek z rany, zaczełam ją smarować maścią contractubex (cienka warstwa na samą ranę 2x dziennie) Po 2 miesiącach rana sie pięknie wygoiła- zeszło zgrubienie, zosatała tylko biała cienka 5 cm kreska( naprawde z czasem mało widoczna) Po operacji nie przytyłam- choć bardzo bym chciała bo jestem ogólnie chuda. Bardzo bolało mnie gardło i głowa więc to normalne, miałam również silne zawroty głowy przez długi czas. To ponoć po narkozie. Od operacji miałam 2 wizyty u endokrynologa reguluje mi poziom tsh. Obecnie zażywam 4x w tygodniu Euthyrox N75 i 3 x w tyg. N 50. Po roku od operacji (czyli pod koniec grudnia)mam zrobic USG. Co będzie dalej niewiem... Tabletek anty nie stosuje i nie stosowałam.
Inka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 08:09   #4676
aniaawm28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 77
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez aduskaxdxd Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

W styczniu tego roku wykryto u mnie guza ponad 3 cm w prawym płacie, biopsja wyszła ok.ale lekarz mówił, że guz jest obrzydliwy i trzeba go wyciąć bo biopsja to tylko 30% pewności. Tydzień temu miałam operacje, wycięto mi cały prawy płat, i 3/4 lewego, z tego co napisali na wypisie lewy wycięto z powodu małych guzków.. w czerwcu miałam USG i endo mówił, że lewy jest czysty.. musiały tak szybko urosnąć. Rana się dość ładnie goi, wybrzuszenie jest takie nie ładne.. biorę jak na razie eutyrox 75 N aż do października( mam wizyte u endo) Chciałam ogólnie zapytać, czy któraś z Was która ma wyciętą tarczyce bardzo zgrubła? po jakim czasie po operacji zaczęłyście smarować rane? i czy któraś z Was po operacji brała tabletki anty?

Dodam, że po operacji strasznie boli mnie lewa strona głowy też tak miałyście?
Hej!mam wyciętą tarczyce w 2008 roku.nie tyję.ważne jest aby hormony byly ok.nie bralam tabletek anty więc nic nie mogę powiedzieć.
aniaawm28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 09:57   #4677
Gejsza13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez kasiuniato Pokaż wiadomość
A ciekawe co ja mam powiedzieć. Wy się tu przejmujecie pojedyńczymi guzami a ja mam aż 5 i to duże bo każdy około 2x2 cm...buehehe... Mam dopiero 25 lat i czuje raka w powietrzu. Do endokrynologa idę dopiero w czwartek także w niepewności żyję już 2 tydzień.
spokojnie, ja miałam duzo guzków, największy miała prawie 4 cm i żaden nie był złośliwy. Czasem gorzej jak jest jeden niż dużo. Głowa do góry. Lepiej wyciąć i mieć spokój. Mnie też dręczyły myśli o raku a teraz jestem spokojna.
I nie tyję! Mało tego-w styczniu miałam operację a od lutego jestem na diecie i ćwiczę i zgubiłam już 9 kg. Trzeba dbać o siebie a nie zrzucać wszystko na tarczycę.
Gejsza13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 21:29   #4678
izzi42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 77
Dot.: ***operacja tarczycy***

dzięki za odpowiedź a może znacie dobrego lekarza z Krakowa?
__________________
życie jest piękne

pozdrowionka
izzi42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 08:08   #4679
aduskaxdxd
Raczkowanie
 
Avatar aduskaxdxd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Devon
Wiadomości: 473
Dot.: ***operacja tarczycy***

A któraś z was używała maść contractubex? zaczynam właśnie używać, i jestem trochę zaniepokojona swędzeniem, czy też tak miałyście?
__________________
"We can live without religion and meditation, but we cannot survive without human affection"
aduskaxdxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:39   #4680
Inka1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Dot.: ***operacja tarczycy***

Też mnie swedziało. Spróbuj bardzo cienko smarowac i na samą ranę
Inka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-13 21:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.