Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-07, 09:09   #781
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Ehhh po lekarzu jesteśmy. Nietypowa ospa z nietypową wysypką bo po 1 dawce szczepienia...
O kurde, ale przykro trzymajcie się dziewczyny. Dostalyscie jakieś lęki? Buziaczki dla Helutki


Ja na ospe nie szczepię, bo Klusek chyba już miał, ale musimy to sprawdzić pobierając krew. Ale w środę MMR, boję się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 09:40   #782
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Toja o kurczę, trzymajcie się!

Majka jak dla mnie twoje menu jest ok. My mamy bardziej ubogie bo mała bardzo wybredna i większość moich propozycji jest bleee. A te 3 piratki to jednorazowy wybryk był😉 choć je naprawdę lubi i zawsze zje. Tak jak mięso. Zawsze skubnie, raz więcej raz mniej. A ogórka też czasem pół na raz wciągnie, aż się martwię żeby brzuch jej nie bolał.

Majaaa kciuki za mmr.

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

A i nie mamy stałych godzin posilkow, wychodzi różnie w zależności o której wstanie i jak wypadną drzemki. Ale ostatnio wychodzi nam dość podobnie przez większość dni
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 09:49   #783
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Toja zdrówka!


Ja też ostatnio dawałam małemu parówkę. Z tym, że ja kupiłam Głodniaki zjadł max pół tej małej paróweczki. Ale on ostatnio ogólnie gorzej je przez te ząbki i chorobę. Aż boję się go zważyć, bo na pewno schudł.


Pomidora dajecie ze skórką czy bez?
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 09:54   #784
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez agaciaaas Pokaż wiadomość
Toja zdrówka!


Ja też ostatnio dawałam małemu parówkę. Z tym, że ja kupiłam Głodniaki zjadł max pół tej małej paróweczki. Ale on ostatnio ogólnie gorzej je przez te ząbki i chorobę. Aż boję się go zważyć, bo na pewno schudł.


Pomidora dajecie ze skórką czy bez?
Sparzonego bez skórki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 09:57   #785
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

agacias bez skórki
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 10:08   #786
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzieki dziewczyny. Już załamana jestem, co chwila coś W sumie to chyba dobrze, że szczepiłam mała to tak bardzo na niej wrażenia choroba nie robi. Ale co chwila coś... jak coś można złapać to nas dopada... a przecież za miesiąc złobek i ja wracam do pracy. No i chcieliśmy w styczniu jeszcze jechać na wycieczkę gdzieś. Nawet nie ma szans, żeby wyjść we dwoje na rocznicę ślubu, bo nie ma kto się zająć Mała

Menu wydaje mi się okej. U nas jest różnie, ostatnio hitem jest prażone jabłko z cynamonem na podwieczorek. Już prawie nie karmię piersią, jakoś 1-2 razy w dzień i nad ranem
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 10:17   #787
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

_toja zdrowia

Majka1503 U nas menu podobne, ale troszkę mniej różnorodne. Rano mleko. Na śniadanie chlebek z jakimś dodatkiem (ser żółty/szynka/pomidor). Potem jako przekąska owoce lub jogurt z owocami. Obiad to warzywa z mięsem lub rybą. Kolacja kaszka. Przed nocnym spaniem i na drzemki mleko.

Dzięki za opinie o szynce, muszę poszukać z dobrym składem, bo mała ją wprost uwielbia

zori86 u nas nie ma stałych godzin Wszystko zależy od tego kiedy się obudzi, kiedy ma drzemkę, kiedy idziemy na spacer albo na zakupy. Czasami mała od razu zje całą porcję a czasami z kilkoma przerwami.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-07, 11:51   #788
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bonjourbelle ja używam Termo mixa i naprawdę go uwielbiam właśnie muszę się zabrać i zrobić bulion do zup.

Majaaaa ile zębów! Biedny Klusek...

Toja zdrówka dla Was!

Pozaznaczałam sobie posty, żeby Wam podpisywać i wszystko mi się wyłączyło....nie cierpię czegoś takiego ;/

Co do posiłków to dalej mi się wydaje, że mamy mało urozmaicone - zazwyczaj jemy 3 dziennie, czasami 4. Nie mam kiedy po prostu podawać tego wszystkiego...jak się ogarniemy to o 9 jemy śniadanie, potem zabawa i spacer z drzemką lub drzemka w domu na piersi. Potem czasami jemy jakiegoś owoca i już jest pora obiadu. Po obiedzie znowu jest zabawa i czasami tubka, jogurt, owoc, chrupki i potem kolacja. Ale zazwyczaj na te posiłki pomiędzy śniadaniem, obiadem i kolacją nie jest chętna, woli cyca.
Tak sobie właśnie myślałam że może byśmy stworzyły na Facebooku post, pod którymi wrzucałybyśmy pomysły na posiłki, wraz z przepisami? A oprócz tego fajne gotowce które można dostać w sklepach? Moja mama a przykład ostatnio znalazła tubki w których składzie był szpinak i jeszcze jakieś warzywa

Tż wyjechał na 4 dni do pracy do innej placówki firmy. I będzie tak jeździł raz na dwa tygodnie, jego mama zadeklarowała mi pomóc, ale akurat złapał ją teraz zapalenie płuc, także zostałyśmy z małą same. Tata TŻ ma do nas wpaść w środę, bo ja wtedy jadę na USG piersi i przy okazji zrobię sobie zakupy, jako, że Ola cały czas kaszle to wolę jeszcze nie wychodzić razem z nią, a i noszenie zakupów i bobasa na czwarte piętro to maskara ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 12:24   #789
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Flexi, a używasz do gotowania dla małej? Waham się nad zakupem i boję się wydać tyle gdyby miał stać i się kurzyć jednak kusi mnie szybkie przygotowywanie zup i dan na parze.

Co do jedzenia to u nas jest teraz tak:
- śniadanie koło 8 rano - kaszka z owocem/ owsianka/ kanapki
- koło 11-12 - je zupę
- koło 14-15 obiad drugie danie
- 17 - jakiś owoc, czasem mus/ czasem owoc i trochę jogurtu naturalnego
- 19-20 - kolacja - kaszka/ kanapki

Cały czas pracuje nad tym żeby menu było urozmaicone. Karmiłam do niedawna z piersi tylko na drugie śniadanie już, ale od dziś zastępuje to porcja zupki. Zostanie mi tylko kp w nocy. Chciałabym w ciągu miesiąca, może dwóch zakończyć naszą mleczna przygodę

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Toja, Ojejku dużo zdrowia dla małej
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 12:34   #790
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bonjourbelle używam, bo używam do gotowania dla nas. Ale przyznaję, że nie codziennie. Najbardziej lubię go używać do zup, bo wrzucam tylko składniki nastawiam czas i wszystko samo się robi. Zupy kremy to łatwizna Wszystko co robię na parze, również robię w nim. Na dole możesz na przykład gotować sos, a u góry robić warzywa na parze. Bardzo smacznego wychodzą też mięska na parze. Oprócz tego ja go uwielbiają właśnie do wyrabiania ciast - na przykład na pizzę czy bułki. Robię buliony dla małej, kawę mrożoną dla siebie, czasami koktajle. Ostatnio kupiłam tubki wielorazowe, więc przymierzam się do musów.
Ogólnie jest to na pewno spory wydatek, ale ja jestem zadowolona. Przede wszystkim oszczędza mi masę czasu

Sent from my Mi A1 using Wizaz Forum mobile app
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 12:46   #791
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Flexi dziękuję za opinię
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-07, 13:02   #792
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Flexi dziękuję za opinię
Znajomi mają i bardzo sobie chwalą, od kiedy mają t... to bardzo często zupy robią a wcześniej wcale
Też się zastanawiam, w sumie to pieniądze to jedno ale jednak nie mam miejsca żeby kolejny klocek stał w kuchni
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:05   #793
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja uwielbiam zupy i też bym chciała je robić częściej a jeszcze jedna rzecz to że ja jestem totane beztalencie do pieczenia, na prawdę. Biszkopt mi wychodzi i nic poza tym. A jakby mi T ukręcił ciasto i masę to bym jakiś placek miała od czasu do czasu
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:08   #794
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bonjourbelle i nie wiem czy lubisz, ale z tm wychodzą pyszne placki ziemniaczane, ja do nich jeszcze zazwyczaj dorzucam cebulkę i marchewkę. Pstryk i są. Bez tarcia ziemniaków ;D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:15   #795
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Bonjourbelle i nie wiem czy lubisz, ale z tm wychodzą pyszne placki ziemniaczane, ja do nich jeszcze zazwyczaj dorzucam cebulkę i marchewkę. Pstryk i są. Bez tarcia ziemniaków ;D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Oboje z mężem lubimy mam taki robot kuchenny do tarcia i szatkowania to w nim ścieram ziemniaki zawsze ale potem muszę przekładać i robić resztę ciasta, milion garów do mycia .w T pewnie zrobię wszystko w jednym, i jeszcze sos
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:23   #796
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Chyba jutro pójdziemy na kontrolę 12 mż. Chyba bo oczywiście jak byłam na kontroli 9mż to nikt mnie nie wyznaczył a ja o tym zapomniałam. Jutro rano zadzwonię czy jest pediatra. Bo dobtej co dziś przyjmuje nie chcę iść. Do rzeczy. Szczepienie odra swinka rozyczka jest obowiązkowe w 13- 14 mż. Czy są jakieś inne płatne lepsze szczepionki do wyboru? I dodatkowo na ospę czy są jakieś do wyboru i kiedy się szczepi? I meningokoki kiedy? Bo oczywiście w przychodni mają dane z poprzedniej epoki i chcę wiedzieć jak to wygląda a Wy zawsze służycie pomocą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:25   #797
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja nie wiem jak jest ze szczepionkami ale też jutro idziemy na kontrolę roczniaka i pewnie będę o tym rozmawiać
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:26   #798
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Oboje z mężem lubimy mam taki robot kuchenny do tarcia i szatkowania to w nim ścieram ziemniaki zawsze ale potem muszę przekładać i robić resztę ciasta, milion garów do mycia .w T pewnie zrobię wszystko w jednym, i jeszcze sos
Jedynie nie usmaży ;p ale sos do placków też faktycznie robie w tm ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:28   #799
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Jedynie nie usmaży ;p ale sos do placków też faktycznie robie w tm ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Myślę że niedługo u nas zawita
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-07, 13:32   #800
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak jest ze szczepionkami ale też jutro idziemy na kontrolę roczniaka i pewnie będę o tym rozmawiać
No właśnie dlatego chciałabym coś wiedzieć na ten temat Np meningokoki można szczepić dużo wcześniej ale u mnie w przychodni nie posiadali takiej wiedzy i usłyszałam że najwcześniej po roku ale to tak na odczepne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:34   #801
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Aniamii Pokaż wiadomość
No właśnie dlatego chciałabym coś wiedzieć na ten temat Np meningokoki można szczepić dużo wcześniej ale u mnie w przychodni nie posiadali takiej wiedzy i usłyszałam że najwcześniej po roku ale to tak na odczepne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


U nas (nie w PL) meningo też jest po roku. Powiedzieli że jak chce wcześniej to muszę je ch ac do Polski
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:57   #802
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Aniamii Pokaż wiadomość
Chyba jutro pójdziemy na kontrolę 12 mż. Chyba bo oczywiście jak byłam na kontroli 9mż to nikt mnie nie wyznaczył a ja o tym zapomniałam. Jutro rano zadzwonię czy jest pediatra. Bo dobtej co dziś przyjmuje nie chcę iść. Do rzeczy. Szczepienie odra swinka rozyczka jest obowiązkowe w 13- 14 mż. Czy są jakieś inne płatne lepsze szczepionki do wyboru? I dodatkowo na ospę czy są jakieś do wyboru i kiedy się szczepi? I meningokoki kiedy? Bo oczywiście w przychodni mają dane z poprzedniej epoki i chcę wiedzieć jak to wygląda a Wy zawsze służycie pomocą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My na bilans 12mca idziemy w ten sam dzień co szczepienie MMR. I tak przed szczepieniem pediatra bada dziecko. Także w środę idziemy.

MMR jest bezpłatne (Odra, świnka, różyczka). Płatne masz, jak dodatkowo weźmiesz ospe. Ale nie wiem jaka jest nazwa szczepionki

A meningokoki można chyba od 6mcs życia albo jeszcze szybciej, u nas było Bexsero. Klusek 1 dawkę miał w 8mcu, 2 dawkę w 11mcu i teraz po 1rz będzie miał 3 dawkę, jakoś chyba kwiecień/maj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:59   #803
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola podaj stronę z dekoracjami na roczek bo właśnie szukam. ja mam hevea już nie pamiętam który model, pianka + lateks. Porównując do tego na którym śpimy to jest ogromna różnica. Także polecam choć był mało używany niestety. Ale jak już zechce spać sam to kupie mu taki wiekszy
Goszka mąż daje mu kanapki z szynką bądź innym mięsem ale ja piekę mięso w piecyku lub kupuje wędliny takie z własnego wyrobu. Takich sklepowych my nie jemy i dziecku też bym nie dała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Toja zdrowia, dobrze że chociaż wyjaśniło się co to jest
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 14:03   #804
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Aniamii Pokaż wiadomość
Jawjola podaj stronę z dekoracjami na roczek bo właśnie szukam. ja mam hevea już nie pamiętam który model, pianka + lateks. Porównując do tego na którym śpimy to jest ogromna różnica. Także polecam choć był mało używany niestety. Ale jak już zechce spać sam to kupie mu taki wiekszy
Goszka mąż daje mu kanapki z szynką bądź innym mięsem ale ja piekę mięso w piecyku lub kupuje wędliny takie z własnego wyrobu. Takich sklepowych my nie jemy i dziecku też bym nie dała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Toja zdrowia, dobrze że chociaż wyjaśniło się co to jest
Pianka i lateks z Hevea to chyba Hevea Krzyś. My ten mamy przynajmniej. Uważam że jest ekstra! Pokrowiec mamy aloe, ale czy on coś tam robi, to nie wiem, bo na materac i tak założyłam mate ochronna i prześcieradło. Niby po 8mcy moglabym przełożyć już ze strony lateks (twardszej) na te miękka piankę, ale Klusek woli spać na twardszej. Jak będzie opcja kupna większej wersji tego materaca na później, to też kupie.

A strona z dekoracjami, gdzie ja kupowałam, to https://kucmar.pl
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2019-01-07 o 14:05
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 14:14   #805
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
My na bilans 12mca idziemy w ten sam dzień co szczepienie MMR. I tak przed szczepieniem pediatra bada dziecko. Także w środę idziemy.

MMR jest bezpłatne (Odra, świnka, różyczka). Płatne masz, jak dodatkowo weźmiesz ospe. Ale nie wiem jaka jest nazwa szczepionki

A meningokoki można chyba od 6mcs życia albo jeszcze szybciej, u nas było Bexsero. Klusek 1 dawkę miał w 8mcu, 2 dawkę w 11mcu i teraz po 1rz będzie miał 3 dawkę, jakoś chyba kwiecień/maj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki. To już coś wiem. To ciekawe co mi jutro powiedzą, może też wyznacza wizytę ze szczepieniem.
Wczoraj mieliśmy gości z katarem jak ja tego nie cierpię. Ciekawe czy Marcin czegoś nie złapie. W święta było to samo. Ja nie widziałam jeszcze córki koleżanki bo od dwóch miesięcy mam ciągle opryszczke więc nie będę taka obwalona do dziecka chodzić a innym w odwiedzinach katar nie przeszkadza. A i oczywiście dostał słodycze bo przecież ma już rok to napewno je
Wczoraj w południe usunął na spacerze i zdrzemnal sie pół godziny więc popołudniu był armagedon i udało mi się go uśpić o 17 więc po tak późnej drzemce poszedł spać o północy ale chociaż wstał o 8. Tyle u nas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zori nie mamy stałych godzin posiłków. Tak samo jak stałej pory i czasu drzemki
Marcin nadal dużo je mleka choć i tak już dużo mniej niż jeszcze całkiem niedawno kiedy to stałe posiłki próbowałam wcisnąć gdzieś między mleko. Teraz tylko pilnuje żeby nie jadł po mleku min 1,5 2 godz bo wtedy potrafi wymiotować. Jak chce mleko to sam woła. A resztę ja mu dostosowuje, staram się żeby coś dostał dopiero jak widzę że jest glodny wtedy już potrafi najeść się stałym posiłkiem i z tego miejca wypada już mleko. Także powoli idzie coraz lepiej.
Majka moim zdaniem masz to super rozplanowane. U nas narazie sniadanie obiad i kolacja, reszta to mleko. No i nie je już w nocy także narazie nie chce jeszcze mu zastępować całego mleka, tym bardziej ze sam sie o nie dopomina a i tak je go już znacznie mniej.

Edytowane przez Aniamii
Czas edycji: 2019-01-07 o 14:40
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 15:24   #806
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Aniamii Pokaż wiadomość
Dzięki. To już coś wiem. To ciekawe co mi jutro powiedzą, może też wyznacza wizytę ze szczepieniem.
Wczoraj mieliśmy gości z katarem jak ja tego nie cierpię. Ciekawe czy Marcin czegoś nie złapie. W święta było to samo. Ja nie widziałam jeszcze córki koleżanki bo od dwóch miesięcy mam ciągle opryszczke więc nie będę taka obwalona do dziecka chodzić a innym w odwiedzinach katar nie przeszkadza. A i oczywiście dostał słodycze bo przecież ma już rok to napewno je
Wczoraj w południe usunął na spacerze i zdrzemnal sie pół godziny więc popołudniu był armagedon i udało mi się go uśpić o 17 więc po tak późnej drzemce poszedł spać o północy ale chociaż wstał o 8. Tyle u nas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zori nie mamy stałych godzin posiłków. Tak samo jak stałej pory i czasu drzemki
Marcin nadal dużo je mleka choć i tak już dużo mniej niż jeszcze całkiem niedawno kiedy to stałe posiłki próbowałam wcisnąć gdzieś między mleko. Teraz tylko pilnuje żeby nie jadł po mleku min 1,5 2 godz bo wtedy potrafi wymiotować. Jak chce mleko to sam woła. A resztę ja mu dostosowuje, staram się żeby coś dostał dopiero jak widzę że jest glodny wtedy już potrafi najeść się stałym posiłkiem i z tego miejca wypada już mleko. Także powoli idzie coraz lepiej.
Majka moim zdaniem masz to super rozplanowane. U nas narazie sniadanie obiad i kolacja, reszta to mleko. No i nie je już w nocy także narazie nie chce jeszcze mu zastępować całego mleka, tym bardziej ze sam sie o nie dopomina a i tak je go już znacznie mniej.
My na święta/nowy rok byliśmy u rodziny, prawie 2 tyg i walczyłam dzień w dzień z ludźmi, którzy przychodzili do nas, ze bezwzględnie każdy ma myć ręce, zanim zbliży się do Kluska. Wkurza mnie, ze ludzie przyłaza i brudnymi łapami dotykają dzieci. A potem dzieci wkładają swoje rączki do buzi.

A jak przyszli goście z córką 2letnia do Małego i ona miała totalny kaszel i smarki, to ich po prosru wyprosilam. Co prawda koleżanka się na mnie obraziła, ale w dupie. Niech mi do dziecka z zarazkami nie przychodzą. Bo potem ja będę miała problem z gilami do pasa u Kluska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 15:36   #807
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Też jestem tego zdania że chorzy maja nas omijać szerokim łukiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 16:12   #808
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka uważam, ze super masz jadłospis. U nas myślę, że ubogo. Na śniadanie i kolacje jest buła, kaszek nie chce jeść, także je dostaje jako dodatek do czegoś na II śniadanie i podwieczorek. A obiad to różnie. Ogólnie zupy mi jakoś nie wychodzą i przydałby mi się robót T koleżanka ma i bardzo poleca. Gdybym.miala kasę to bym kupila, ułatwił by mi życie- ogólnie nie lubię gotować.

Dzięki za odpowiedzi. U nas drzemki są praktycznie stale. Więc i suma rzeczy posiłki tez sa o podobnej porze. Ale w razie czego myślę, że trochę odpuszczę i spinac się nie będę.

Młoda spadła ze swojego fotela, aż ja wygielo w pół. Przetarla czoło. Ale ja sie najbardziej przerazilam kiedy ucichla i głowę położyła na ramieniu... już szaleje także jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez zori86
Czas edycji: 2019-01-07 o 16:13
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 16:13   #809
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Moja teściowa zrobiła nam pyszne pierniczki i dostaliśmy całą ich puszka. I tak sobie je zajadałam teraz, po czym moje dziecko podeszło, wyciągnęło mi z ręki puszkę, pierniczka i wsadziło go sobie prosto do buzi...także mamy zaliczonego pierniczka z lukrem i posypką... przynajmniej domowy. Ale przeszczęśliwa była i oczywiście chciała więcej.

Zdecydowanie się z Wami zgadzam dziewczyny co do wizyt osób, które są chore.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 16:14   #810
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

A na bilans muszę się zapisać. Jednak nie chcialabym jej teraz szczepic i poczekać do tego 14 miesiąca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.