Silica - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-29, 16:07   #61
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Silica

Ja od jutra zaczynam kurację z Silica. Dowiedziałam sie ze wszelkie preparaty tego typu, czyli stricte na odnowę włosów/ paznokci trzeba zmieniać, nie wolno ciągle brać tych samych. Tak też postanowiłam zrobić i ze Skrzypovity przerzucam sie teraz na te tabsy, a o efektach napiszę po jakimś miesiącu ; - )
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 20:35   #62
domi1922
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Silica

Cytat:
Napisane przez domi1922 Pokaż wiadomość
ja biorę silicę od tygodnia i są narazie małe efekty, bo to dopiero tydzień... napewno mam skórę gładszą, paznokcie są mocniejsze włosy mniej wypadają. Jestem z tych efektów zadowolona będę stosować dalej i polecam!
Kochane polecam! Miałam strasznie łamiące się paznokcie po miesiącu używania silici mam bardzo bardzo mocne. Efekty były już wcześniej. Skóre mam gładką i włosy mocne i lśniące gorąco polecam! Nie występuje uczulenie(u mnie przynajmniej) zachęcam warto wydać 30zł i cieszyć się z tych genialnych pięknych efektów!!!!
domi1922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 22:17   #63
natt91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7
Dot.: Silica

Ja Silice biorę od ponad 2 tygodni.. włosy wypadają mi mniej niż wcześniej, można to już zauważyć, ale co robi się z moją skórą! ;( mam cerę mieszaną, niekiedy pojawiają mi się małe wypryski, ale to co dzieje się po tych tabletkach, to jakiś koszmar. Codziennie pojawiają mi się nowe wypryski na czole. Jak myślicie, czy to chwilowa reakcja obronna organizmu, czy powinnam odstawić Silicę ?
natt91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 12:28   #64
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Silica

Nie można trzymać nafty na włosach kilka godzin!!!!! max 15-20min!! Przecież tym można sobie skórę głowy poparzyć ;/
A co do tych tabletek to zastanawiam się nad nimi, moja koleżanka brała, ale przestała bo odbijało jej się siarką. Też macie ten problem?

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Cellia Pokaż wiadomość
do Andzii : Wystarczy że kupisz sobie Skrzyp Polny,najlepiej skrzypovitę , bieżesz 1 tabletke dziennie,tyle wystarczy
Mi kiedyś w aptece dała skrzyp polny max (czy coś takiego)
ale słyszałam że taka max dawka może zaszkodzić,więc z umiarem
Do tego polecam nafte kosmetyczną ,trzymać gdzies tak kilka godzin ,najlepiej na głowie założyć ręcznik . Efekty zdumiewające
Włosy są wzmocnione i szybciej rosną.Co do silicy to bardziej
działa na skóre i paznokcie ,chociaż radze uważać bo moja
znajoma po braniu silicy miała straszne uczulenie na twarzy i plecach.



---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez natt91 Pokaż wiadomość
Ja Silice biorę od ponad 2 tygodni.. włosy wypadają mi mniej niż wcześniej, można to już zauważyć, ale co robi się z moją skórą! ;( mam cerę mieszaną, niekiedy pojawiają mi się małe wypryski, ale to co dzieje się po tych tabletkach, to jakiś koszmar. Codziennie pojawiają mi się nowe wypryski na czole. Jak myślicie, czy to chwilowa reakcja obronna organizmu, czy powinnam odstawić Silicę ?
Może to oznaczać, że organizm oczyszcza się z toksyn
po okresie "wysypu" powinno być już tylko lepiej
Ja na Twoim miejscu nie przestawałabym brać tabletek, badź cierpliwa.
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 14:02   #65
gosienka2901
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Silica

Dziś kupiłam Silice, poleciła mi te tabletki moja sąsiadka, która jest po chemioterapii, używa ich już miesiąc, efekty są zadziwiające. Chodziłam po kilku aptekach, w końcu znalazłam za 22 zł! Pierwsza tabletka już za mną, mam nadzieję, że będę z nich zadowolona
gosienka2901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 07:37   #66
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Silica

Polecam również, biorę je już po raz drugi (pomiędzy opakowaniami była przerwa, wtedy jadłam Skrzypovitę) i naprawdę jak dla mnie, po tych tabletkach stan moich włosów i paznokci jest najlepszy
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 11:59   #67
rotten_freedom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
GG do rotten_freedom
Dot.: Silica

przeglądam własnie wątki dotyczące wypadania włosów i natknęłam się szczególnie na Silicę i skrzypo polny z pokrzywą. Moje pytanie jest: czy można używac obu na raz? Albo na co lepiej się zdecydować? (włosy suche, zniszczone farbowaniem, długie - szkoda mi ich ściąć ^^'', dużo ich wylatuje pokażdym myciu czy czesaniu).
Pozdrawiam!
rotten_freedom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 09:48   #68
asstra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 28
Dot.: Silica

Biore silice od 3 dni. Wiem, ze efekt bedzie dopiero po dłuższym czasie ale bardzo mocno wierze ze mi pomoze. Zawsze mialam ladne wlosy przede wszystkim bardzo duzo, każdy mi to mówil. Pewnego dnia zdecydowałam,że po 8 latach baleyage,już gowięcej nie chce. Jak sie okazało z baleyagu nie tak łatwo wyjść. Moja dotychczasowa fryzjerka nie sprostała, wychodziły żółte na odrostach, końcówki się bardzo szybko wymywały. Udałam się wiec do innego fryzjera dodam że bardzo drogiego obsługującego głównie gwiazdorskie towarzystwo. Owszem po 5h wyszlam od niego z pięknym kolorem a co najważniejsze jednolitym. Miałam zdejmowany kolor bo baleyage od czasu do czasu był dwukolorowy, okazało sie że ten ciemny kolor dużo psuł, włosy były szare itd. Po zdjęciu resztek tych ciemnych pasemek mialam farbowane włosy. Farby ponoć ziołowe, bardzo delikatne, na bardzooo słabej wodzie. Efekt na prawde był cudny. Tym bardziej że w salonie od razu zrobiono mi regeneracje. Po 2 miesiacach kiedy zbliżała sie kolejna wizyta zaczeły mi wypadać włosy. Głównie przy czesaniu. Po drugiej wizycie włosy nadal lecą. To juz ponad miesiac jak wypadają. Bardzo dbam o włosy mam profesjonalne kosmetyki bez silikonu susze zimnym powietrzem nie myje goraca woda nawet ich od razu po myciu nie rozczesuje zeby nie powyrywac tylko najpierw delikatnie podsuszam. W pielegnacji bledow nie widze żadnych. Nie wiem dlaczego tak wypadają, może nie poradziły sobie z ta zmiana koloru? może jest jesień i po lecie sie po prostu zbuntowały? może to kwestia nowych kosmetyków do włosów? a może tej regeneracji ( była silna składniki fryzjer sam mieszał) ?Na pewno w najbliższym czasie zrobie badania zeby wykluczyc jakas chorobe. Mam nadzieje że jednak wszystko wróci do normy a te problemy sa tylko przejsciowe. Dodam jeszcze że włosy wyadaja mi przy czesaniu i w zasadzie ile razy dziennie je przeczesuje to za kazdym razem około 30 ich zostaje na szczotce badz po prostu po przejechaniu reka w niej zostaje. Dlatego czesze sie tylko rano a pozniej ich nie dotykam , chodze w kucyku chociaz mam piekny kolor i szkoda je tak ukrywac . Tylko nad jednym sie zastanawiam czy jak włosy wypadaja z biała kuleczka na koncu ( chyba cebulka) to czy one odrosna? Co do silici to podziele sie info jeżeli zauważe jakies zmiany, na razie na to za wczesnie
asstra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 14:50   #69
justmine2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: kursuje między pólnocą a południem
Wiadomości: 350
Dot.: Silica

Biorę ten suplement od miesiąca, efektów jak na razie żadnych (no, może trochę mocniejsze paznokcie, ale nie o to mi chodziło)

Do tych, co się zastanawiają, czy łączyć ze skrzypem/pokrzywą - Silica me je już w składzie, więc raczej nie ma sensu.
justmine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 12:44   #70
aneczkale29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 17
Dot.: Silica

Hej
Mi lekarz powiedział, że mogę brać 2 tabletki dziennie.
Biorę ją już od 2 tygdoni i muszę przyznać ,że jakieś tam efekty zdążyłam już zauważyć.
Sama nie wiem czy to za sprawą efektu placebo?;> Nie wiem...
Zobaczę
Powodzenia wszystkim
aneczkale29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 18:35   #71
magdziaa931
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Silica

Brałam Silice z 2 miesiące i zauważyłam minimalną poprawę w kondycji moich włosów i łamliwych paznokci. Miałam nadzieję na lepsze efekty ale dobre to niż nic
magdziaa931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 01:50   #72
Queeniak
Raczkowanie
 
Avatar Queeniak
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 67
Dot.: Silica

Brałam silicę od lipca, farmaceutka powiedziała mi, że trzeba ją brać conajmniej 3 miesiące. Niestety, ja po pół roku brania tego specyfiku nie zauważyłam żadnej poprawy.
Paznokcie jak się łamały tak się łamią, a włosy jak wypadały tak wypadają.
Ja jestem zawiedziona. Zero poprawy.

Przerzucam się teraz na coś innego. Może na bellisę, lub coś w tym stylu.
Pocieszam sie tym, ze moze ta kombinacja witamin na mnie nie zadziałała.
Queeniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 14:23   #73
ciastko z arszenikiem
Raczkowanie
 
Avatar ciastko z arszenikiem
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 224
Dot.: Silica

Dzisiaj połknęłam pierwszą tabletkę Silica. Mam nadzieję poprawy szczególnie jeśli chodzi o włosy, chociaż stan mojej cery ostatnio znacznie się pogorszył, dlatego liczę również na to Kiedy zużyję całe opakowanie postaram się tutaj napisać o efektach, jakie dało mi stosowanie tego suplementu. Pozdrawiam
ciastko z arszenikiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 09:24   #74
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Silica

Czesc ja biore drugi blister i włosy mi nie wypadają i jest ich więcej jakoś, wszyscy sie mnie pytają skąd mam takie długi włosy ;D;D Wczesniej brałam dopelherz na włosy i paznokcie plus skrzyp
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 22:32   #75
green3en
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: Silica

Hej, biorę silicę od 2 tygodni, jak na razie poprawy nie widzę, szczególnie chodzi mi o paznokcie, zawsze były słabe, a teraz zaczęły sie rozdwajać jeszcze bardziej.

Zobaczymy za jakiś czas czy coś pomoże czy będzie trzeba poszukać czegoś innego.
green3en jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:47   #76
olcias79
Raczkowanie
 
Avatar olcias79
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 113
Dot.: Silica

Cytat:
Napisane przez Cellia Pokaż wiadomość
Awięc tak.Jak chodziłam do fryzjera na rozjaśnianie,pasemka ,różne zabiegi chemiczne moje włosy strasznie się osłabiły ,zrobiły się strasznie cieńsze, jak je spinałam w kucyk to ten kucyk takie jedno długie pasmo : ( a jeszcze przed tymi wszystkimi fryzjerami miałam zdrowe ,piękne włosy i jak były uczesane w kucyka to było ich naprawdę dużo (czasami musiałam kupić szerszą gumke bo zwykłe nie dawały rady )
Oprócz tego że były strasznie cieńkie zaczeły łamać się i wypadać.
Było ich naprawdę mało,aż zaczełam się tym niepokoić.
Poszłam do prywatnego dermatologa (podobno jeden z najlepszych w mieście) który przepisał mi tabletki SILICA ,oprócz tego do łykania
magnez,cynk i różne witaminki. Powiedział żebym sobie robiła
maseczki z nafty i rumianku.No dobra. Bardzo zależało mi na szybkim efekcie więc nie pominełam żadnej dawki , co kilka dni robiłam maseczki itd.
Minęło pół roku ,brałam to samo,nawet dermatolog powiedział że jak sie skończy zapas to żebym sobie kupiła następne, (wiadomo średnio włosy rosną 1 cm na miesiąc) Po tych farbowaniach i rozjaśnianiach miałam o wiele jaśniejsze włosy od swoich ,więc nawet gdyby widać moje naturalne ciemniejsze brązowe włosy. Niestety odrosło ich tylko kilka centymetrów a biorąc SILICĘ miałam nadzieje na jakiś odrost
(conajmiej.!) 12 centymetrów .... ja nawet nie wiem może odrosły mi 6 ale nawet gdyby to i tak jak na takie przestrzeganie zasad,branie przez tyle czasu tych tabletek to uważam że totalne dno. przez ten cały czas nie farbowałam włosów i nie chodziłam do fryzjera a odbudowały się niewiele ,niewiele odrosły. Moja koleżanka miała gorszy przypadek ,jej włosy znacznie więcej wypadały ,więcej łamały się niż przed wzięciem tych tabletek.

Reasumując-SILICA za wiele mi nie pomogła,liczyłam na coś więcej przez tak długi czas prawie nic nie zdziałała.

Naszczęście znalazłam o wiele lepszy sposób na słabe ,wypadające włosy po rozjaśnianiu i zabiegach fryzjerskich. Polecam zwykły skrzyp polny -Skrzypowitę która u mnie na moich tródnych włosach zdziałała cuda. Przez 2 miesiące włoski odrosły mi 3,5 cm naprawdę widać było świetną poprawe! Aż sama nie mogę uwierzyć ,a wszyscy mówili że skrzyp wgl.nie działa. Super sama jestem zdziwiona efektami Skrzypu Polnego.

Nie oczekujcie jakiś spektakularnych efektów od SILICY .Pozdrawiam
Silica nie jest na porost włosów tylko na wzmocnienie ich, i źle robiłaś, że nie chodziłaś do fryzjera, bo mogłaś chodzić na zwykłe podcięcie, lub sama podcinać końcówki, wtedy również włosy trochę są odżywione, mniej rozdwojone, połamane.
olcias79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 12:18   #77
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Silica

Cytat:
Napisane przez Cellia Pokaż wiadomość
Awięc tak.Jak chodziłam do fryzjera na rozjaśnianie,pasemka ,różne zabiegi chemiczne moje włosy strasznie się osłabiły ,zrobiły się strasznie cieńsze, jak je spinałam w kucyk to ten kucyk takie jedno długie pasmo : ( a jeszcze przed tymi wszystkimi fryzjerami miałam zdrowe ,piękne włosy i jak były uczesane w kucyka to było ich naprawdę dużo (czasami musiałam kupić szerszą gumke bo zwykłe nie dawały rady )
Oprócz tego że były strasznie cieńkie zaczeły łamać się i wypadać.
Było ich naprawdę mało,aż zaczełam się tym niepokoić.
Poszłam do prywatnego dermatologa (podobno jeden z najlepszych w mieście) który przepisał mi tabletki SILICA ,oprócz tego do łykania
magnez,cynk i różne witaminki. Powiedział żebym sobie robiła
maseczki z nafty i rumianku.No dobra. Bardzo zależało mi na szybkim efekcie więc nie pominełam żadnej dawki , co kilka dni robiłam maseczki itd.
Minęło pół roku ,brałam to samo,nawet dermatolog powiedział że jak sie skończy zapas to żebym sobie kupiła następne, (wiadomo średnio włosy rosną 1 cm na miesiąc) Po tych farbowaniach i rozjaśnianiach miałam o wiele jaśniejsze włosy od swoich ,więc nawet gdyby widać moje naturalne ciemniejsze brązowe włosy. Niestety odrosło ich tylko kilka centymetrów a biorąc SILICĘ miałam nadzieje na jakiś odrost
(conajmiej.!) 12 centymetrów .... ja nawet nie wiem może odrosły mi 6 ale nawet gdyby to i tak jak na takie przestrzeganie zasad,branie przez tyle czasu tych tabletek to uważam że totalne dno. przez ten cały czas nie farbowałam włosów i nie chodziłam do fryzjera a odbudowały się niewiele ,niewiele odrosły. Moja koleżanka miała gorszy przypadek ,jej włosy znacznie więcej wypadały ,więcej łamały się niż przed wzięciem tych tabletek.

Reasumując-SILICA za wiele mi nie pomogła,liczyłam na coś więcej przez tak długi czas prawie nic nie zdziałała.

Naszczęście znalazłam o wiele lepszy sposób na słabe ,wypadające włosy po rozjaśnianiu i zabiegach fryzjerskich. Polecam zwykły skrzyp polny -Skrzypowitę która u mnie na moich tródnych włosach zdziałała cuda. Przez 2 miesiące włoski odrosły mi 3,5 cm naprawdę widać było świetną poprawe! Aż sama nie mogę uwierzyć ,a wszyscy mówili że skrzyp wgl.nie działa. Super sama jestem zdziwiona efektami Skrzypu Polnego.

Nie oczekujcie jakiś spektakularnych efektów od SILICY .Pozdrawiam

a może za dużo tych odzywek stosowałaś bo za dużo też obciąża włosy i jeszcze dodatkowo ten magnez i cynk
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 22:21   #78
wenszyca89
Raczkowanie
 
Avatar wenszyca89
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: tam gdzie wrony zawracaja :)
Wiadomości: 185
Dot.: Silica

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
a może za dużo tych odzywek stosowałaś bo za dużo też obciąża włosy i jeszcze dodatkowo ten magnez i cynk
a dodatkowo weż pomyśl i zapytaj fryzjera.Po rozjasnianiu włosy rosna wolniej,w zasadzie tak samo ale sie krusza na końcach i efektu nie widzisz.Jak sie rozjasnieczami,balejazami zjara włosy to tabletki cud i tony odzywki nie pomoga...
__________________
22.11.2011 -pierwsze "kocham Cie TŻ "
18.10.2012 -oficjalne :"TAK"
23.08.2013 - ŚLUB
wenszyca89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:34   #79
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Silica

Dziewczyny, a po trzy miesięcznej kuracji odstawiacie tabletki czy kupujecie nowe opakowanie? Jaka musi być przerwa po trzymiesięcznym stosowaniu takiego suplementu? I czy w ogóle musi być?
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 09:49   #80
ojejciu_jejciu
Raczkowanie
 
Avatar ojejciu_jejciu
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 125
Dot.: Silica

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a po trzy miesięcznej kuracji odstawiacie tabletki czy kupujecie nowe opakowanie? Jaka musi być przerwa po trzymiesięcznym stosowaniu takiego suplementu? I czy w ogóle musi być?
Poszukuję odpowiedzi na to samo pytanie. Kupiłam silice , bo wypadały mi włosy, okazało się, że nie dość, że pomogło na włosy to przy okazji podziało super na cerę i paznokcie! ;-) Na razie kupiłam 40 tabletek i jestem prawie w połowie, zastanawiam się po jakim czasie przerwać kurację i na jak długo. Ktoś doradzi ?
ojejciu_jejciu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 09:04   #81
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Silica

mnie Silica bardzo pmogla na cere dlatego terz lece doapateki po nowa. Dziwne jest to ze mam teraz Biosilice i ona nie dziala. Na dodatek nie znosze lykac tego ksztaltu tabletek,podlużnych. Silica,ta w zoltym opakowaniu jest lepsza
highhope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 22:39   #82
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie
 
Avatar weruuuuuuuuuuu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 156
Dot.: Silica

Ja smaruję paznokcie regenerum, ale jakoś nie bardzo pomagało no i biorę od niecałego tygodnia Silicę, dwie tabletki dziennie, rano i wieczorem. Mam nadzieję, że nie przesadzam no i czekam na efekty.
weruuuuuuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 16:40   #83
Fawn_93
Przyczajenie
 
Avatar Fawn_93
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Odense, Dania
Wiadomości: 3
Dot.: Silica

Kupiłam te tabletki parę dni temu, do tej pory brałam czysty skrzyp, nie miałam nic innego pod ręką, a moje włosy były w stanie krytycznym, kruszyły się i wypadały, były po prostu wszędzie :/

Kupiłam je, ponieważ tylko takie znalazłam...biorę od paru dni, mam nadzieje, że za parę tygodni zobaczę efekty

Na moich jest napisane, że powinno się je brać po posiłku, 3 razy dziennie.

Trochę się bałam, że wydałam kupę kasy na coś co nie będzie działać, ale wasze opinie podniosły mnie na duchu czekam na efekty i mam nadzieje, że moje włosy odżyją z paznokciami problemu nie mam, ze skórą w sumie też nie, chociaż podczas upałów zawsze jest czerwona i podrażniona ;d
Fawn_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 17:05   #84
lady_i
Przyczajenie
 
Avatar lady_i
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Silica

Witam,
wszystkie te wypowiedzi potwierdzają jedno - każdy organizm jest inny i każdy ma różne potrzeby.
Ja brałam SILICĘ na studiach, a więc parę lat temu. Po jakimś miesiącu, półtora miesiąca łykania tabletek wszystkie koleżanki na studiach pytały co robię, że mam tak dłuuugie piękne paznokcie. Tak więc na mnie rzeczywiście działa.
Jest jednak druga strona medalu. Wróciłam do Silici tej wiosny, bo moje paznokcie, nie wiem dlaczego strasznie się "posypały". Niestety prawdopodobnie tym razem wywołała u mnie uczulenie. Pojawiło się mniej więcej wtedy, gdy zaczęłam Silicę zażywać. myślałam, że to kosmetyki, proszek do prania, woda - próbowałam wszystko zmieniać. Dopiero teraz zorientowałam się, że to może być Silica... Potwierdziła to moja siostra farmaceutka: od zbyt dużej ilości skrzypu w organiźmie i pod wpływem promieni słonecznych (nawet w domu, w dzień pochmurny) może wyjść uczulenie. Ja mam na dole twarzy i na dekolcie bardzo szorstką skórę. Peelingi pomagają tylko na kilka godzin. Tak więc Silicę odstawiłam parę dni temu. Już teraz wydaje mi się, że uczulenie trochę zeszło. Mam nadzieję, że całkiem zniknie. I trochę szkoda...bo Silica na mnie zdecydowanie działa, a muszę ją odstawić. Rewalid nie działa u mnie na paznokcie. Za jakiś czas spróbuję Belissy.
lady_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 08:50   #85
Kaska_Ole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Silica

lady_i miałam ten sam problem co Ty, ale po innym preparacie. Ja zrobiłam sobie trzymiesięczną przerwę od jakichkolwiek tabletek w ogóle i potem zmieniłam tabletki na Skrzypolen bo moja siostra brała już od jakiegos czasu i była bardzo zadowolona. Są bardzo naturalne. Uczulenie juz nie wróciło (kilka miesięcy). paznokcie mam w świetnym stanie, a kiedyś to była naprawdę tragedia.
Kaska_Ole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:24   #86
lady_i
Przyczajenie
 
Avatar lady_i
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Thumbs up Dot.: Silica

Cytat:
Napisane przez Kaska_Ole Pokaż wiadomość
lady_i miałam ten sam problem co Ty, ale po innym preparacie. Ja zrobiłam sobie trzymiesięczną przerwę od jakichkolwiek tabletek w ogóle i potem zmieniłam tabletki na Skrzypolen bo moja siostra brała już od jakiegos czasu i była bardzo zadowolona. Są bardzo naturalne. Uczulenie juz nie wróciło (kilka miesięcy). paznokcie mam w świetnym stanie, a kiedyś to była naprawdę tragedia.
Dzięki, może też spróbuję tego Skrzypolenu Widocznie skład tego preparatu zawiera mnij skrzypu lub w innej formie. Na razie odstawiłam Silicę na dobre i po 3 tygodniach od tego odstawienia prawie nie mam uczulenia. Teraz zaczęłam brać witaminę B6. Siostra mi poradziła. Jej koleżanka ją zażywa i ma ładne paznokcie. Dobrze wpływa też na bezsenność i kilka innych dolegliwości. Mam też w domu ostatnie opakowanie Revalidu, więc też chyba zastosuję, choć wiem że na paznokcie za bardzo mi nie w płynie ale chociaż włosy poprawi, no i przecież go nie wyrzucę Jak to wszystko nie pomoże wezmę Skrzypolen
lady_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 12:34   #87
Kaska_Ole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Silica

Spróbuj też trzymac paznokcie w podgrzanym olejku. Możesz używac oliwy z oliwek, olejku arganowego albo z wiesiolka bo są najlepsze. Ja moczę w wiesiołku. Najlepiej usiąść przez jakimś filmem i pół godziny pomoczyć, trochę wmasowywać. Przynajmniej nie siedzisz całkiem bezproduktywnie:P
Kaska_Ole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 17:48   #88
lady_i
Przyczajenie
 
Avatar lady_i
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Silica

Cytat:
Napisane przez Kaska_Ole Pokaż wiadomość
Spróbuj też trzymac paznokcie w podgrzanym olejku. Możesz używac oliwy z oliwek, olejku arganowego albo z wiesiolka bo są najlepsze. Ja moczę w wiesiołku. Najlepiej usiąść przez jakimś filmem i pół godziny pomoczyć, trochę wmasowywać. Przynajmniej nie siedzisz całkiem bezproduktywnie:P
Dzięki za porady Kiedyś rzeczywiście moczyłam, ale w zwykłym ciepłym oleju. Owszem dawało efekt, ale tylko krótkotrwały. Natomiast słyszałam i próbowałam smarowania paznokci i skórek olejkiem rycynowym, to daje efekty, ale trzeba być systematycznym i robić to codziennie. Ja niestety często zapominam więc u mnie efektów spektakularnych nie ma...
lady_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 11:15   #89
lady_i
Przyczajenie
 
Avatar lady_i
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Silica

Chciałam tu napisać bo być może komuś pomogę w takim problemie jaki sama miałam. Wreszcie po tak długim czasie (sporo minęło od mojego ostatniego postu) moje paznokcie się poprawiły Od czasu Sillici próbowałam różnych preparatów, a więc wróciłam do revalidu - nie pomógł, brałam witaminy, głównie z grupy B - nic, kupiłam Vitapil i zmusiłam się bardzo by go zażywać ponieważ po każdej tabletce miałam nudności - koszmar a i tak nic nie zdziałały... Postanowiłam 2 miesiące temu kupić sam cynk,ale nie suplement diety tylko lek Zincas. Od siostry (jak już wspomniałam jest farmaceutką) wiem, że niestety suplementy diety to może być totalna ściema tzn. ich producenci nie mają obowiązku napisać na opakowaniu prawdy ponieważ nie mają obowiązku przeprowadzać badań i sprawdzać co tak na prawdę w tych tabletkach jest. Natomiast leki rządzą się innymi prawami. W każdym razie Zincas mi pomógł! A muszę zaznaczyć, że paznokcie miałam w masakrycznym stanie. Teraz nie są piękne i długie, ale są normalne
lady_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-19 12:15:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.