Terapie przeciwtrądzikowe: ACNE DERM - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-17, 14:26   #61
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

nie jestem w temacie
na co jest ten specyfik?
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 15:17   #62
Bestiaga
BAN stały
 
Avatar Bestiaga
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 217
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

AD jest Na pryszcze

Ale ja czegoś tu nie rozumiem - to jak ja mam chodzić po ulicy??? Jak mam wolny dzień to spoko, ale z domu bez korektora z takim paskudztwem nie wyjdę... z korektorem też wchodzi w reakcję?
Bestiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 15:27   #63
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

ale na pryszcze - likwiduje? czy blizny
i czy pomaga na rzeczywisty tradzik
i czy jest na recepte
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 15:35   #64
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

Acne derm mogł wywlec wszystko cos sidziało w skorze na zewnatrz stad wysyp pryszczy. Wiele lekow przeciwtradzikowych tak wąłsnie działa. Mnie na szczescie omineło. Nie wiem skad informacja, ze nie mozna uzywac toniku mleczka? To absurd. Nalezy ograniczyc peelingi bo sam krem mocno złuszcza naskorek.
Jak masz wychodzic z domu? hmm..na same syfki masc ichtiolowa - wyciaga na zewnatrz wszytsko co w srodku i pryszcz szyciej znika. Zeby zasuszyc warto poprosic dermatologa o robiony lek z czyms złuszczajacym ja mam taka mieszankae i traktuje nia wszytskie niespodzianki - znikaja po 1 dniu
doraznie masc cynkowa.
acha i dobry korektor to podstawa np artdeco nr 1 jest dla mnie niezastapiony
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 15:47   #65
Bestiaga
BAN stały
 
Avatar Bestiaga
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 217
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

No wiem, że "wywlekanie na zewnątrz" to normalne działanie, ale ja mam coraz gorzej i stosuje już miesiąc !!!! Coś mi tu nie gra....
Bestiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 16:09   #66
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

Cytat:
Napisane przez Bestiaga
No wiem, że "wywlekanie na zewnątrz" to normalne działanie, ale ja mam coraz gorzej i stosuje już miesiąc !!!! Coś mi tu nie gra....
rozumiem, ze jestes zla, ale nie miej do nas pretensji.
acen derm jest w sumie lekiem na tradzik na nie pojedyncze pryszcze, ja stosowałam bardziej na rozszerzone pory i na brode, na ktorej po wosku zdarzaja mi sie jakies pryszczyki.
Najlepiej zrobisz jesli pojdziesz do dermatologa, ktory Ci to przepisał i zapytasz co sadzi. Nie wiem czy proces wyciagania zanieczyszczen trawa meisiac czy dwa, pewnie u roznych ludzi roznie to bywa, ale moze warto przecierpiec, zeby potem miec zdrowa sore? zrob jak uwazasz
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 16:26   #67
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

Cytat:
Napisane przez Bestiaga
AD jest Na pryszcze

Ale ja czegoś tu nie rozumiem - to jak ja mam chodzić po ulicy??? Jak mam wolny dzień to spoko, ale z domu bez korektora z takim paskudztwem nie wyjdę... z korektorem też wchodzi w reakcję?
Rozumiem, że stosowałaś korektor na acne derm??... I właśnie na niego nie powinno się stosować żanych maści, toników itd ... po paru godzinach min. 4 możesz nałożyć co innego (oczywiście po zmyciu ad )
Zachęcam do lektury stronki : http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm

i również do forum, gdzie ejst bardzo dużo informacji odnoścnie ad :
http://free4web.pl/3/2,70147,162902,...22B399FB778EA8

Pzdr
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-17, 16:33   #68
Bestiaga
BAN stały
 
Avatar Bestiaga
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 217
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

Dziękuję bardzo za wszelkie porady!

Nie mam do nikogo żadnych pretensji. Wręcz przeciwnie dziękuję, wasze opinie są dla mnie bardzo cenne. Biorę pod uwagę fakt, że ludzie różnie reagują na te same kosmetyki i leki.

Ale wyczytałam na opakowaniu, że wszystko powinno się uspokoić po miesiącu, a dla utrwalenia efektu - stosować kilka miesięcy... A ja nie oszukujmy się mam problemy skórne o małym nasileniu (choć dla mnie to i tak masakra) i liczyłam na szybsze rezultaty... Więc Marilyn masz rację: jestem zła. Ale nie na was NO GDZIEŻ BY TAK !!!

Bestiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 16:39   #69
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

Nie wiem skad informacja, ze nie mozna uzywac toniku mleczka? To absurd.


,,Przede wszystkim należy zachować kilkunastominutowy odstęp pomiędzy myciem twarzy a nałożeniem Acne-Derm'u. Twarz po umyciu należy oczywiście dokładnie wytrzeć. Nie wolno stosować z Acne-Derm'em kremów, pudrów czy toników, ich składniki bowiem powdują hydrolizę maści (w końcu to kwas azaleinowy) i w efekcie bolesne czerwone pryszcze. Można natomiast stosować oleje roślinne w razie przesuszenia skóry (wiesiołkowy, makowy, ogórecznikowy) i maści ziołowe (nagietkowa, rumiankowa, arnikowa, krwawnikowa, z wit. A) oraz glinikę zieloną. ''

Pozdrawiam
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 18:05   #70
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

Cytat:
Napisane przez Kaisandra
Nie wiem skad informacja, ze nie mozna uzywac toniku mleczka? To absurd.


,,Przede wszystkim należy zachować kilkunastominutowy odstęp pomiędzy myciem twarzy a nałożeniem Acne-Derm'u. Twarz po umyciu należy oczywiście dokładnie wytrzeć. Nie wolno stosować z Acne-Derm'em kremów, pudrów czy toników, ich składniki bowiem powdują hydrolizę maści (w końcu to kwas azaleinowy) i w efekcie bolesne czerwone pryszcze. Można natomiast stosować oleje roślinne w razie przesuszenia skóry (wiesiołkowy, makowy, ogórecznikowy) i maści ziołowe (nagietkowa, rumiankowa, arnikowa, krwawnikowa, z wit. A) oraz glinikę zieloną. ''

Pozdrawiam
Acne derm to nie jest masc to raz. Dwa, moj dermatolog nie zakazał mi stosowania zadnych kosmetykow, tylko nie rownoczesnie z tym kremem! Gdyby tak było z cała pewnoscia by mnie o tym poinformowała, bo zna mnie dobrze i wie, ze lubie sie mazac roznymi specyfikami. Mozna uzywac i toniku i kremow i podkładu! Sory, ale bardziej wierze mojemu lekarzowi niz facetowi ze strony
Rowniez pozdrawiam
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 18:09   #71
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

wiesz ja to też wiem od swojego dermatologa
...ale co dermatolog to też inny tok leczenia
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-17, 18:10   #72
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

a tak a poropos tego faceta ta też jets dermatolog znany ...
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 08:30   #73
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Acne Derm - gorzej po niż przed stosowaniu - Czy to tak być powinno?

Cytat:
Napisane przez Kaisandra
a tak a poropos tego faceta ta też jets dermatolog znany ...

"facet". ;D
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 14:20   #74
anetara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 15
przebarwienia acne derm

czytając forum spotkałam się z wieloma dobrymi opiniami na temat acne derm Proszę o podanie działania tego kremu, pełnej nazwy i ceny.
anetara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 20:18   #75
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: przebarwienia acne derm

Pełna nazwa to właśnie Acne- derm. Ja dostałam go na recepte, ale raz mi pani farmaceutka sprzedała normalnie, bez recepty Krem kosztuje do 10 zł, raz go kupiłam chyba za 6 zł, później w innej aptece już za 8:/ Zależy od apteki pewnie Tubka zawiera 20 g kremu. Jest taka czerowono- czarna (tubka)
Pisze na niej tak: krem stosuje sie 2 razy dziennie nakładając na umyte i dokładnie osuszone, chorobowo zmienione miejsca skóry. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu.. Po nałożeniu należy dokładnie umyć ręce. Stosować przez min.4 tyg.Dla uzyskania trwałej poprawy stosować przez kilka miesiecy.
Krem jest bez zapachu, łatwo się wciera. Raczej na duże blizny czy przebarwienia po pryszczach mi nie działa ale to pewnie zależy od rodzaju skóry itp. Bardzo mi pomaga na plamy po słońcu i piegi na plecach Poprostu rewelacja, kupiłam już drugie opakowanie.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 17:48   #76
toruviel
Przyczajenie
 
Avatar toruviel
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 19
Dot.: kto stosowal skinoren,lub acne -derm

Piszecie, że Acnederm to odpowiednik Skinorenu. A mi dermatolog powiedziała, że to nie jest to samo.. W końcu Skinoren jest na receptę, a Acnederm nie, więc jakaś róznica musi być, prawda?
__________________
toruviel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 18:10   #77
kasiak-22
Raczkowanie
 
Avatar kasiak-22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 153
Dot.: kto stosowal skinoren,lub acne -derm

Cytat:
Napisane przez pekaes
Hej. Ja teraz aktualnie stosuje acne derm i jak narazie nie widze zeby mi cos znikało a stosuje go juz ok tygodnia. Ile trzeba go stosowac aby były widoczne efekty??
teoretycznie trzeba go stosować przez conajmniej 4 tygodnie (opis na opakowaniu). ja widzę efekty już po 2 i bardzo go polecam
kasiak-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 18:12   #78
kasiak-22
Raczkowanie
 
Avatar kasiak-22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 153
Dot.: kto stosowal skinoren,lub acne -derm

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=70607
- tu opisałam (znaczy przepisałam ) działanie, przeciwskazania itd
kasiak-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 17:14   #79
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: kto stosowal skinoren,lub acne -derm

obydwa leki to kwas azelainowy w roznych postaciach skinoren zel a acne derm od zeszlego roku sa to leki dostepne bez recepty a skoro lekarz powiedzial ze to nie to samo to trzeba mu wybaczyc!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-30, 11:31   #80
meexxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 13
Dot.: kto stosowal skinoren,lub acne -derm

bo moze lekarz współpracuje z firmą Schering i dlatego tak mówi. Substancja czynna jest ta sama - może sie róznic podłożem. Oto preparaty z kwasem azelainowym dopuszczone do sprzedazy w Polsce:

OTC Acne-derm krem 0,2 g/g (20%) 20 g Unia cena 16.15 - -
OTC Hascoderm krem 0,2 g/g (20%) 30 g Hasco-Lek cena 29.04 - -
OTC Skinoren krem 0,2 g/g (20%) 30 g Schering AG cena 47.50 - -
OTC Skinoren żel 0,15 g/g 30 g Schering AG cena 49.31 - -


Kwas azelainowy
azelaic acid
antiacneticum, chemotherapeuticum, keratolyticum
D10AX
Działanie: Kwas azelainowy ma działanie keratolityczne, przez co zmniejsza tworzenie się czopów łojowych. Dodatkowo hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku (Propionibacterium acnes, Staphylococcus epidermidis) oraz produkcję kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych.

Wskazania: Trądzik pospolity.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Interakcje: Nie są znane.

Działanie niepożądane: Miejscowe podrażnienie skóry (pieczenie i świąd, rzadko zaczerwienienie i łuszczenie się), które może wystąpić zwłaszcza na początku leczenia i najczęściej ustępuje w trakcie dalszej kuracji.

Ciąża i laktacja: Brak przeciwwskazań.

Dawkowanie: Preparat stosuje się 2 razy na dobę na skórę chorobowo zmienioną, lekko wklepując. Czas stosowania leku zależy od nasilenia trądziku, poprawę obserwuje się po ok. 4 tyg., leczenie trwa zwykle kilka miesięcy. Skóra przed nałożeniem leku musi być umyta wodą lub preparatem oczyszczającym. Jeżeli wystąpią objawy podrażnienia, należy stosować lek raz na dobę, a nawet przerwać kurację, do chwili ustąpienia działań niepożądanych.

Uwagi: Nie stosować wokół oczu, a gdy preparat przedostanie się na błonę śluzową, przepłukać wodą. Nie przerywać leczenia z powodów innych niż podrażnienie.
meexxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 16:17   #81
toruviel
Przyczajenie
 
Avatar toruviel
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 19
Dot.: kto stosowal skinoren,lub acne -derm

Lekarz to moja szwagierka, więc raczej nie twierdzi tak, bo współpracuje z firmą Schering..
__________________
toruviel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 14:44   #82
OlaNaomi
Raczkowanie
 
Avatar OlaNaomi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 235
Red face Acne-Derm-i znowu nic nie wiem:/prosze zajrzyjcie:(

Hej Wiem,że już wiele razy był poruszany ten temat,ale nie znalazłam w wątkach odpowiedzi na Moje pytania Proszę,jeżeli ktoś z Was używa tego kremu to nich mi pomoże
-Mam TRĄDZIK i czy przy stosowaniu tego kremu on ZNIKNIE czy ten krem jest tylko po to,żeby wybielić blizny??
-jedna z wizażanek napisała,że wybiela on też cienie pod oczami.Czy to prawda??
- czy po nałożeniu kremu i wyjściu na dwór i przesiedzeniu na słońcu paru godzin cos sie stanie z skórą?
- trzeba nakładać krem nawilżający przed czy też po nałożeniu kremu??

Z góry dziękuje za odpowiedzi Mam nadzieję,że mi pomożecie i nie będziecie złe,że jako kolejna pytam się o ten krem

pozdrowionka
OlaNaomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 16:25   #83
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: Acne-Derm-i znowu nic nie wiem:/prosze zajrzyjcie:(

Nie stosuję, ale wiem, że: acne derm nie mozna łączyc z kosmetykami, gdyż może spowodować to powstawanie dużych bolących pryszczy. Dochodzi wówczas do hydrolizy składników kosmetyków, bo acne derm zawiera kwas azelainowy. Kwas ten niekorzystnie reaguje z konserwantami i stabilizatorami w kosmetykach. I to nie chodzi tylko o jednoczesne stosowanie - nawet jeśli rano stosujesz podkład a na noc acne derm, to moze zdarzyc sie wysyp, ponieważ kwas zalega w przestworach międzykomórkowych naskórka.
Kas uwrażliwia skórę na słońce, opalać się na acne derm na pewno nie wolno , ale przy tymczasowym pobycie na słońcy chyba nic nie powinno się stać.
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 17:38   #84
~Słoneczko18~
Raczkowanie
 
Avatar ~Słoneczko18~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 193
Dot.: Acne-Derm-i znowu nic nie wiem:/prosze zajrzyjcie:(

Mi Acne derm pomaga rowniez na istniejace pryszcze .Jesli chodzi o krem nawilzajacy to nalezy go nakladac na Acne derm,oczywiscie po odczekaniu minimum 30 min.Ja uzywajac Acne normalnie przebywalam na sloncu,bez zadnych filtrow itp.(teraz zreszta tego slonca niewiele jest ).A co do stosowania innych kosmetykow(podklad,puder) to normalnie ich uzywam i jak do tej pory nie mialam zadnego wysypu czy jakis innych skutkow ubocznych
POZDRAWIAM
~Słoneczko18~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 18:13   #85
OlaNaomi
Raczkowanie
 
Avatar OlaNaomi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 235
Dot.: Acne-Derm-i znowu nic nie wiem:/prosze zajrzyjcie:(

Dziękuję za odpowiedz

jeżeli ktoś jeszcze wie coś na ten temat to pisać!
OlaNaomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 18:21   #86
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Acne-Derm-i znowu nic nie wiem:/prosze zajrzyjcie:(

Co do cieni pod oczami to nieradzilabym nakladac kwasu na tak cienka i delikatna skore Ja po nalozeniu acne dermu w odstepie ok 30 minut nakladam krem nawilzajacy bo bez tego strasznie mi wysusza i sciaga buzie. Nie zauwazylam po tym zadnego wysypu
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 18:38   #87
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: Acne-Derm-i znowu nic nie wiem:/prosze zajrzyjcie:(

Acne Derm jest lekiem który ma za zadanie leczyć trądzik. Działa również skutecznie przy usówaniu przebarwień powodowanych trądzikiem. Działa poprzez złuszczanie naskórka( skóra robi się ciensza i bardziej wrażliwa na działanie słońca-> ryzyko przebarwień) Myślę że uzywanie go także pod oczy w celu rozjaśnienia skóry jest niezbyt rozsądnym pomysłem (przecież są specjalne kremy do tego o mniej agresywnym działaniu). podaję cytat, mówiący nieco więcej o działaniu AD:

"działanie :keratolityczne, zakwaszające skórę, przeciwbakteryjne, przeciwroztoczowe, przeciwgrzybicze, przeciwzaskórnikowe, przeciwłojotokowe, ściągające (przeciwwysiękowe), przeciwzapalne, przeciwropne, wybielające, przeciwplamicze; wymiatacz wolnych rodników. Zapobiega powstawaniu ropni, cyst ropnych, grudek i krostek zapalnych. Leczy łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, zapobiega krostkom i grudkom zapalnym po goleniu, leczy ropne zakażenia skóry gronkowcami i paciorkowcami, hamuje wydzielanie łoju, hamuje rogowacenie naskórka, rozmiękcza naskórek, przyśpiesza usuwanie starych keratynocytów, usuwa plamy potrądzikowe. Hamuje aktywnośc tyrozynanzy dzieki czemu rozjaśnia koloryt skóry. Niszczy roztocze, paciorkowce, gronkowce i maczugowce.

Działania niepożądane: przejściowe swędzenie lub pieczenie skóry, wysuszenie skóry. Lek jest bezpieczny.

Wskazania : każdy rodzaj trądziku, łojotokowe zapalenie skóry, łojotok, zapalenie mieszków włosowych, nużyca skóry i inne roztoczowe zakażenia skóry, krostki, ropnie po goleniu, przebarwienia skóry, plamy i ciemne blizenki po trądziku. Leczy trądzik przewlekły i dojrzały u osób po 30 r. Życia."
źródło :http://luskiewnik.strefa.pl/acne/PRYSZCZE2002_leki.htm

Ja uzywam AD na noc, po ok godzinie od umycia twarzy i nie nakładam na twarz już nic więcej,rano zmywam, nakładam krem,filtr, i makijaż .Nie zauważyłam żadnych niepożądanych interakcji z innymi kosmetykami przy takim stosowaniu.

Edytowane przez whitebeth
Czas edycji: 2005-10-11 o 18:42 Powód: dodanie informacji
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:14   #88
OlaNaomi
Raczkowanie
 
Avatar OlaNaomi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 235
Dot.: Acne-Derm-i znowu nic nie wiem:/prosze zajrzyjcie:(

OK dzięki dziś pierszy raz wypróbuje tego kremu zobaczmy jak to będzie
OlaNaomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 09:46   #89
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: Acne Derm + SAMOOPALACZ = ???

mam pytanko w sprawie ad+samoopalacz
wlasciwie jeszcze nie zaczelam stosowac ad mam dopiero zamiar go zakupic i niedlugo napre do apteki ale chcialam zapytac jak dokladnie mozna polaczyc krem z samoopalaczem(jak Ty to robisz?),jaki odstep czasowy musi byc? zawsze jakiekolwiek kremy i kosmetyki stosuje wieczorkiem przed snem,czyli w takim razie najpierw ad a potam jakas godzinke pozniej samoopalacz czy tez na odwrot??
jaki odstęp czasowy i jaka kolejność??
pozdrawiam-z gory dzieki za odp
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 20:05   #90
ROla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 65
Question Acne-derm + Iwostin ?

Czy moge sotoswać iwsotin purritin na noc a na dzień acne-derm? Bo nie wiem,czy przypadkiem te kremy się wzajemnie nie wykluczają, tzn. czy jeden nie będzie przeszkadzął w działaniu drugiemu? Z góry dzięki za odpowiedzi
ROla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-16 12:36:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.