Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 14:27   #61
obca7
Wtajemniczenie
 
Avatar obca7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 2 697
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ale czy ktos ja zmuszal zeby przyszla z tym dzieckiem
taki wybor podjela. przeciez nikt jej nie bronil zostawic dziecko w domu...
dlatego ja nie mam zamiaru na sile uszczesliwiac swoich gosci takimi zakazami... kazdy sam podejmie decyzje cz lepiej bedzie sie bawic z dziecmi u boku czy bez. ja w to nie ingeruje.
Oczywiście, że jej nikt nie kazał Tylko z małymi dziećmi tak jest i dlatego piszę, że ja nie poszłąbym na wesele z takim małym dzieckiem. Bo ono tylko się meczyło(muzyka, hałas) i ja tez bym sie nie bawiła.
I rozumiem tych co licza sie z kosztami i nie zapraszają dziecinp. kuzynostwa czy przyjaciół. Bo nie wyobrażam sobie, że ktoś dzieci rodzenstwa nie zaprasza. Za to bym się obraziłą na rodzeństwo
obca7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 14:28   #62
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Scio, ale jest różnica, jak 2 czy 4 dzieciaczki będą. Ale niektóre dziewczyny wspominały o nawet 20-30, to jest przegięcie, a i koszta znacznie wzrastają.

Onaella, ja wcale bym się nie obraziła. Zależy zresztą jaki stopień pokrewieństwa. Co innego, jak para młoda zaprasza chrześniaków, a co innego jak jakaś siódma woda po kisielu ma jeszcze zabrać ze sobą dzieciaki (a przecież i tak daleką rodzinę się czasami zaprasza).
Zresztą, ja bym była szczęśliwa, że mogę się wyrwać, poszaleć bez malucha.
Ja zapraszam dzieci tylko najbliższej mojej i TZ rodziny. Zreszta mój brat też jest dzieckiem i co mam go nie zapraszać
Ja tez wesele robię dla gości, to oni mają się dobrze bawić, dla siebie organizuje slub.

W 100% zgadzam się z Lain, jak zaprosisz kogos z dzieckiem to wcale nie znaczy, ze z tym dzieckiem przyjdzie Znajomych zapraszamy bez dzieci, natomist nasza rodzina niech sobie sama zdecyduje.

Poza tym takie twierdzenia "jak im nie pasuje, niech nie przychodzą" są troche dziwne, jak nie zalezy na gościach, to po kiego wesele
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 14:43   #63
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

U mnie w rodzinie nigdy nie było tego problemu, dzieci zawsze były na weselach i ja jako maluch również bywałam [choć niemowlaki raczej pozostawały w domu ].
Jednak z perspektywy czasu skłaniam się ku temu, żeby małe dzieci pozostawały w domu. Jestem zdania, że w miejscach [na imprezach], gdzie alkohol leje się strumieniami [a na weselach w większości tak jest] dzieci nie powinny przebywać. I tu nawet nie chodzi o to, że rodzic się upije. Poza tym dzieci rzadko wytrzymują do końca, a nie zawsze jest miejsce, gdzie można położyć spać kilku szkrabów. Z nastolatkami nie ma już takich problemów.
Podsumowując: będąc rodzicem nie zabrałabym malucha na wesele [nawet jeśli byłby zaproszony], nastolatka owszem (jeśli byłaby taka sugestia na zaproszeniu).

To czy dzieci mają rację bytu na weselu to często zależy też od samego rodzaju wesela. Niektóre wesele są organizowane w drogich restauracjach, gdzie są podawane wykwintne potrawy i wszyscy przestrzegają etykiety, a główny taniec to walc wiedeński Czyli jest tak uroczyście, że kij od szczotki w i dzieciaka nie bierzemy, bo się wynudzi jak mops.

Do rodzeństwa można mieć żal, że nasze dziecko zostało pominięte, ale do kuzynów -
Decyzję jednak pozostawiłabym organizatorom wesela. Ponieważ to oni muszą się liczyć z kosztami.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:21   #64
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Ja zapraszam dzieci tylko najbliższej mojej i TZ rodziny. Zreszta mój brat też jest dzieckiem i co mam go nie zapraszać
Ja tez wesele robię dla gości, to oni mają się dobrze bawić, dla siebie organizuje slub.

W 100% zgadzam się z Lain, jak zaprosisz kogos z dzieckiem to wcale nie znaczy, ze z tym dzieckiem przyjdzie Znajomych zapraszamy bez dzieci, natomist nasza rodzina niech sobie sama zdecyduje.

Poza tym takie twierdzenia "jak im nie pasuje, niech nie przychodzą" są troche dziwne, jak nie zalezy na gościach, to po kiego wesele
Goście, których zapraszamy ( w ogóle bliska rodzina) nie posiadają małych dzieci. Ja i TŻ ( i nasi goście) jesteśmy najmłodsi. Mamy obiad weselny (skromnie, ze względu na kasę).
A jeśli ktoś nie potrafi uszanować, że nie chcesz dzieci na SWOIM ślubie, to to jest ok? Skoro ktoś nie potrafi uszanować mojej prośby w ważnym dla mnie dniu, to może nie przychodzić.Zapraszasz kuzynkę, bo jesteście jak przyjaciółki, a jej brata (swojego kuzyna) nie, bo w ogóle nie masz z nim kontaktu, widzisz go raz na 10 lat. Jaka w tym różnica?
Poza tym ja nie powiedziałam, że tak wszystkie mają dziewczyny zrobić. Że mają nie zapraszać dzieci na swoje śluby, bo Arisa tak napisała na forum. Ja się wypowiadam, jak ja to widzę, i jak by wyglądało to na MOIM ślubie, nie Scio czy OnaElla (przepraszam, że akurat użyłam was dla przykładu). Ja bym sobie na to nie mogła zwyczajnie nawet pozwolić.
Witaj, Becia28
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:38   #65
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

u mnie dzieci nie bedzie na weselu z prostego wzgledu
jest to u nas naturalne , ze na wesele ida dorosli sami bez dzieci po to zeby sie bawic , a nie latac i pilnowac co robia pociechy....wygoda dla rodzicow jakby nie bylo , widomo , ze moze byc problem jak np. cala rodzina sie wybiera wiec nie ma malucha z kim zostaic , ale od tego przeciez sa opiekunki moga tez to byc znajomi albo dalsza rdzina , ktora nie byla zaproszona .....wyjscie zawsze jest
ale to juz chyba zalezy od tradycji jaka panuje w rodzinie ?, i jezeli przez lata bylo tak , ze i dzieci szly na wesele mysle , ze ciezko wam teraz bedzie to zmienic , ale moze sie myle
jeszcze nie bylam szczerze mowiac na weselu z dziecmi ...
w kazdym razie mysle , ze porozmawiac mozna z goscmi i delikatnie wybadac grunt mysle , ze wielu z nich wolaloby bawic sie bez stersu co robia dzieci
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:41   #66
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Kurpianka Pokaż wiadomość
Bardzo podoba mi się ten artykuł, który podrzuciła zaaaabcia. Można w bardzo elegancki sposób poprosić rodziców o zostawienie malucha w domu, lub pod opieką niani. Super! Dzieci może i dodają uroku takim imprezom, jednak przypomina mi się scena ze ślubu kuzynki, kiedy to po ołtarzu, podczas przysięgi biegała dziewczynka w różowej sukience, a za nią "nierozgarnięta" mamusia. Jako gość, uważam, że to przegięcie, a jakbym byłam na miejscu Młodej...wrrrrrr!!!
dokladnie !
super ten artykul nie
tak jak piszesz mozna w delikatny sposob powiedziec rodzicom ze wesele jest bez dzieci
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:51   #67
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
u mnie dzieci nie bedzie na weselu z prostego wzgledu
jest to u nas naturalne , ze na wesele ida dorosli sami bez dzieci po to zeby sie bawic , a nie latac i pilnowac co robia pociechy....wygoda dla rodzicow jakby nie bylo , widomo , ze moze byc problem jak np. cala rodzina sie wybiera wiec nie ma malucha z kim zostaic , ale od tego przeciez sa opiekunki moga tez to byc znajomi albo dalsza rdzina , ktora nie byla zaproszona .....wyjscie zawsze jest
ale to juz chyba zalezy od tradycji jaka panuje w rodzinie ?, i jezeli przez lata bylo tak , ze i dzieci szly na wesele mysle , ze ciezko wam teraz bedzie to zmienic , ale moze sie myle
jeszcze nie bylam szczerze mowiac na weselu z dziecmi ...
w kazdym razie mysle , ze porozmawiac mozna z goscmi i delikatnie wybadac grunt mysle , ze wielu z nich wolaloby bawic sie bez stersu co robia dzieci
No wiesz co, tradycje można trochę przełamywać. Całkiem powszechne było w mojej i TŻta rodzinie branie ślubu kościelnego i cywilnego (wtedy jeszcze konkordatowych nie było), a my NIE! Będzie cywilny, tylko. A jak poczujemy, że chcemy kościelny, to wtedy, a nie dlatego, że babcia w lament. XXI wiek, to można trochę modernizować tradycję.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 15:55   #68
Anusia_piekniusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anusia_piekniusia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 689
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość
I jaka samowolka, to są moje dzieci i to ja decyduję gdzie chodzą a nie rodzina I nikt mi nie będzie narzucał gdzie moge zabierac swoje dziecko
Tu bym się nie zgodziła - skoro to jest impreza Młodej Pary to mimo wszystko oni decydują kto jest na weselu a kto nie, a nie rodzice. Tu nie chodzi o narzucanie ale o dostosowanie się do warunków imprezy. To tak jak do kina nie pójdzie się z dzieckiem na film jak jest wprowadzone ograniczenie np "od 16 lat", albo na głęboki basen ratownik tez nie wpuści małego dziecka, nawet pod opieką dorosłych.

Nie można się odwoływać do tego, że to moje dziecko, kocham je i mam prawo je zabrać. Bo może warto oszczędzić dziecku pewnych sytuacji na które ma jeszcze czas np widok pijanego wujka który robi z siebie idiotę na weselu nie koniecznie jest widokiem dal dziecka odpowiednim.
Anusia_piekniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 16:08   #69
Kurpianka
Zadomowienie
 
Avatar Kurpianka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 095
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Zgadzam się, że wesele to impreza Młodych, dlatego, jeśli chcą wesele bez dzieci to rodzina powinna to uszanować. Owszem, to zabawa rodzinna, jednak tylko dla osób dorosłych. Powiem szczerze, że nie lubię dzieci na weselu. Podejrzewam, że jak będziemy zapraszać to po prostu nie będą one uwzględnione w zaproszeniu. Jednak z najbliższej rodziny TŻ, jedna z ciotek ma aż siedmioro dzieci!!! Nie wypada ich nie zaprosić bo to siostra mojego przyszłego teścia... Niestety jej dzieci są strasznie nie grzeczne. Wiem jak wychowują je w domu, dlatego na przyjęciu weselnym nie bardzo chciałabym je widzieć...Przeklinanie, wyzwiska, hałas - to czego chcę uniknąć.
__________________
Wymianka!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post84634771

Zapraszam

Edytowane przez Kurpianka
Czas edycji: 2009-04-02 o 16:30
Kurpianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 16:39   #70
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Witam
Postanowilam wyrazic swoje zdanie - jako "panna mloda" i mama 2 dzieci w wieku 2 lata i 4 m-ce.
Niestety wiele wypowiedzi w tym watku jest po prostu bardzo przykra.....
Ja osobiscie kiedy jestem zapraszana na wesela nie zabieram ze soba dzieci, tylko zostawiam z babcia, czyli moja mama - to jeden z nielicznych momentow kiedy mozemy z TZ pobawic sie, oderwac sie na chwile od dzieci (cala rodzine mamy daleko).
I rozsadny rodzic moim zdaniem tak wlasnie postepuje (jesli ma taka mozliwosc oczywiscie).....Ja nie zabralabym dziecka (tak malego jak moje) na wesele poniewaz wiem, ze by sie bardzo meczylo - za duzo wrazen, za duzo halasu...a ja meczylabym sie razem z nim.
Aleeee.....jesli ktos z gory powiedzialby mi ze moje dzieci beda nie mile widziane poczulabym sie bardzo urazona.
Dlaczego para mloda w ogole rosci sobie prawa do decydowania za kogos (co z tego ze placa )?. Jesli rodzic nie chce sie spokojnie bawic, wyluzowac, pic, jesli chce wczesniej wyjsc, karmic dziecko na kolanach i biegac za nim - to jego sprawa i jego wybor. Nie uszczesliwiajcie nikogo na sile.
Wszystko zalezy od indywidualnego przypadku i od wieku dziecka....Sa i takie dzieci (zwykle male), ktore nie zasna np bez mamy, nie zjedza posilku karmione przez kogos innego niz rodzic, czasem tez nie ma z kim zostawic dziecka.....I co takie osoby maja zrezygnowac z uroczystosci bo ich dzieci sa nie mile widziane????
Poki co wiekszosc z Was nie rozumie takich problemow, bo dzieci nie ma.....Gwarantuje Wam ze w przyszlosci nie spodoba sie Wam taka dyskryminacja....Kazdy z nas tez kiedys byl dzieckiem - i nie chcial byc traktowany jako ktos gorszy.
Poza tym......slub i wesele to nie teatr w ktora gramy jakas role.....i nikt nie moze nam wejsc w parade i zepsuc scenariusza......
Pozdrawiam...i zycze mniej stresow
__________________
MOJA BIŻUTERIA

Edytowane przez poppppy
Czas edycji: 2009-04-02 o 16:44
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 16:47   #71
becia28
Raczkowanie
 
Avatar becia28
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 130
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
Ja osobiscie kiedy jestem zapraszana na wesela nie zabieram ze soba dzieci, tylko zostawiam z babcia, czyli moja mama - to jeden z nielicznych momentow kiedy mozemy z TZ pobawic sie, oderwac sie na chwile od dzieci (cala rodzine mamy daleko).
I rozsadny rodzic moim zdaniem tak wlasnie postepuje (jesli ma taka mozliwosc oczywiscie).....Ja nie zabralabym dziecka (tak malego jak moje) na wesele poniewaz wiem, ze by sie bardzo meczylo - za duzo wrazen, za duzo halasu...a ja meczylabym sie razem z nim.
Aleeee.....jesli ktos z gory powiedzialby mi ze moje dzieci beda nie mile widziane poczulabym sie bardzo urazona.
Dlaczego para mloda w ogole rosci sobie prawa do decydowania za kogos (co z tego ze placa )?. Jesli rodzic nie chce sie spokojnie bawic, wyluzowac, pic, jesli chce wczesniej wyjsc, karmic dziecko na kolanach i biegac za nim - to jego sprawa i jego wybor. Nie uszczesliwiajcie nikogo na sile.
Wszystko zalezy od indywidualnego przypadku i od wieku dziecka....Sa i takie dzieci (zwykle male), ktore nie zasna np bez mamy, nie zjedza posilku karmione przez kogos innego niz rodzic, czasem tez nie ma z kim zostawic dziecka.....I co takie osoby maja zrezygnowac z uroczystosci bo ich dzieci sa nie mile widziane????
Poki co wiekszosc z Was nie rozumie takich problemow, bo dzieci nie ma.....Gwarantuje Wam ze w przyszlosci nie spodoba sie Wam taka dyskryminacja....Kazdy z nas tez kiedys byl dzieckiem - i nie chcial byc traktowany jako ktos gorszy.
Poza tym......slub i wesele to nie teatr w ktora gramy jakas role.....i nikt nie moze nam wejsc w parade i zepsuc rezyserii......
Pozdrawiam...i zycze mniej stresow
Widzisz, Ty robisz bardzo rozsądnie, nie zabierając dzieci.
Ale dziwi mnie to, że jesteś zszokowana tym, że w jednym z najważniejszych dni w życiu (który jest też przed Tobą) odmawiasz nam prawa do decydowania o tym, z kim chcemy go świętować.
__________________

Lato, lato, lato czeka ...
becia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 16:50   #72
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
Witam
Postanowilam wyrazic swoje zdanie - jako "panna mloda" i mama 2 dzieci w wieku 2 lata i 4 m-ce.
Niestety wiele wypowiedzi w tym watku jest po prostu bardzo przykra.....
Ja osobiscie kiedy jestem zapraszana na wesela nie zabieram ze soba dzieci, tylko zostawiam z babcia, czyli moja mama - to jeden z nielicznych momentow kiedy mozemy z TZ pobawic sie, oderwac sie na chwile od dzieci (cala rodzine mamy daleko).
I rozsadny rodzic moim zdaniem tak wlasnie postepuje (jesli ma taka mozliwosc oczywiscie).....Ja nie zabralabym dziecka (tak malego jak moje) na wesele poniewaz wiem, ze by sie bardzo meczylo - za duzo wrazen, za duzo halasu...a ja meczylabym sie razem z nim.
Aleeee.....jesli ktos z gory powiedzialby mi ze moje dzieci beda nie mile widziane poczulabym sie bardzo urazona.
Dlaczego para mloda w ogole rosci sobie prawa do decydowania za kogos (co z tego ze placa )?. Jesli rodzic nie chce sie spokojnie bawic, wyluzowac, pic, jesli chce wczesniej wyjsc, karmic dziecko na kolanach i biegac za nim - to jego sprawa i jego wybor. Nie uszczesliwiajcie nikogo na sile.
Wszystko zalezy od indywidualnego przypadku i od wieku dziecka....Sa i takie dzieci (zwykle male), ktore nie zasna np bez mamy, nie zjedza posilku karmione przez kogos innego niz rodzic, czasem tez nie ma z kim zostawic dziecka.....I co takie osoby maja zrezygnowac z uroczystosci bo ich dzieci sa nie mile widziane????
Poki co wiekszosc z Was nie rozumie takich problemow, bo dzieci nie ma.....Gwarantuje Wam ze w przyszlosci nie spodoba sie Wam taka dyskryminacja....Kazdy z nas tez kiedys byl dzieckiem - i nie chcial byc traktowany jako ktos gorszy.
Poza tym......slub i wesele to nie teatr w ktora gramy jakas role.....i nikt nie moze nam wejsc w parade i zepsuc scenariusza......
Pozdrawiam...i zycze mniej stresow
Nikt nie powiedział, że dzieci sa niemile widziane, a jedynie nie sa ujmowane w zaproszeniach. Poza tym dla niektórych ślub i wesele nie jest może teatrem, ale filmem np. i scenariusz, co i jak ma przebiegać, mają w głowie ułożony. I nie uogólniaj, że nie będzie nam się podobać, że ktoś nie zaprosi nas z dzieckiem. Moja mama z tego powodu nigdy nie płakała.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 17:02   #73
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez becia28 Pokaż wiadomość
Widzisz, Ty robisz bardzo rozsądnie, nie zabierając dzieci.
Ale dziwi mnie to, że jesteś zszokowana tym, że w jednym z najważniejszych dni w życiu (który jest też przed Tobą) odmawiasz nam prawa do decydowania o tym, z kim chcemy go świętować.
Kochana.....ja nie odmawiam....przeciez nie mam na to zadnego wplywu
Kazdy postepuje tak jak uwaza za sluszne - i ma do tego prawo. Sugeruje tylko, ze czesc rodzicow moze czuc sie urazona.
Ja po prostu mam inne zdanie - nie czuje sie upowazniona decydowac za innych

Obojetne czy Wasze wesele bedzie z dziemi czy bez - zycze Wam zebyscie dobrze sie bawily

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Nikt nie powiedział, że dzieci sa niemile widziane, a jedynie nie sa ujmowane w zaproszeniach
Wiesz...dla mnie to jedno i to samo....Nie sa ujmowane, bo nie chcesz zeby byly obecne
Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
ale filmem np. i scenariusz, co i jak ma przebiegać, mają w głowie ułożony.
Miec w glowie jakis plan to jedno.....ale co...jesli podczas pierwszego tanca, jakies dziecko wejdzie Ci w kadr to powtorzysz "ujecie" ?

Moim celem nie jest klocic sie tutaj z kimkolwiek, wyrazilam po prostu swoje zdanie, wiec prosze mnie nie atakowac
__________________
MOJA BIŻUTERIA

Edytowane przez poppppy
Czas edycji: 2009-04-02 o 16:57
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 17:33   #74
Kurpianka
Zadomowienie
 
Avatar Kurpianka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 095
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Piszemy tu tylko o konkretnych przypadkach dzieci, jakie spotykamy w naszych rodzinach. Nikt tu nikogo nie obraża, ani nie atakuje. Nie uważam, żeby niezaproszenie dzieci na taką uroczystość było czymś przykrym.
__________________
Wymianka!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post84634771

Zapraszam
Kurpianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 18:01   #75
Beatka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 303
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość

to po co Ty ich w ogóle zapraszasz, jak dla Ciebie jest obojetne czy przyjdą czy nie

I jaka samowolka, to są moje dzieci i to ja decyduję gdzie chodzą a nie rodzina I nikt mi nie będzie narzucał gdzie moge zabierac swoje dziecko
owszem, Ty decydujesz gdzie chodza Twoje dzieci, ale na pewno nie w przypadku wesela- bo tu to decyduja Młodzi...mysle, ze nieustosunkowanie sie do tego jest duzym nietaktem...Pomyslalas jak bys sie czula, jesli przyprowadzilabys trojke swoich dzieci na wesele, a nie bylo by dla nich krzeselka poniewaz mlodzi jasno przekazali ze nie zapraszaja dzieci? Na pewno nie byloby to mile ani dla Ciebie ani dla Pary Mlodej. Jesli mialabym taki stosunek jak Ty- ze dzieci koniecznie musza isc ze mna na wesele, a moje dzieci nie zostalaby zaproszone i czulabym sie przez to urazona- po prostu bym na nie poszla, ale na pewno nie wzielabym ich ze soba pokazujac, ze to ja decyduje gdzie ma moje dziecko chodzic...Poza tym, w wiekszosci przypadkach wiele par nie chce dzieci ze wzgledow finansowych i trzeba to uszanowac.
__________________
13.o6.2009...
http://s3.suwaczek.com/20090613640114.png
Beatka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 18:04   #76
Mysiorka1983
Przyczajenie
 
Avatar Mysiorka1983
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
GG do Mysiorka1983
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

A ja znalazłam rozwiązanie DD Na moim weselu teoretycznie miało się pojawić jedno dziecko więc zapytałam rodziców czy nie zapewnić im na ten czas opiekunki (przyjeżdzają do Krakowa z Wrocka z dzieckiem, a dziecko zostanie z opiekunką u mnie w domu pod Krakiem) i się zgodzili. gdyby było więcej dzieci organizowałabym opiekunkę na weselu
__________________
mała mysz a tak wiele potrafi...
nasz szczęśliwy dzień 04.07.2009 !!!
Mysiorka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 18:11   #77
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Beatka10 Pokaż wiadomość
owszem, Ty decydujesz gdzie chodza Twoje dzieci, ale na pewno nie w przypadku wesela- bo tu to decyduja Młodzi...mysle, ze nieustosunkowanie sie do tego jest duzym nietaktem...Pomyslalas jak bys sie czula, jesli przyprowadzilabys trojke swoich dzieci na wesele, a nie bylo by dla nich krzeselka poniewaz mlodzi jasno przekazali ze nie zapraszaja dzieci? Na pewno nie byloby to mile ani dla Ciebie ani dla Pary Mlodej. Jesli mialabym taki stosunek jak Ty- ze dzieci koniecznie musza isc ze mna na wesele, a moje dzieci nie zostalaby zaproszone i czulabym sie przez to urazona- po prostu bym na nie poszla, ale na pewno nie wzielabym ich ze soba pokazujac, ze to ja decyduje gdzie ma moje dziecko chodzic...Poza tym, w wiekszosci przypadkach wiele par nie chce dzieci ze wzgledow finansowych i trzeba to uszanowac.
a czy ja w ktorymś miejscu napisalam, że dzieci KONIECZNIE muszą iść ze mną na wesele
napisałam, że to ja jako rodzic decyduję gdzie zabieram SWOJE dziecko. A to czy je wezmę to już powinna być tylko i wyłącznie moja decyzja

A nietaktem jest zapraszanie tylko niektórych dzieci a dyskriminowanie innych

powtórze ostatni raz, jeżeli nie chcemy dzieci na weselu to bądzmy konsekwenti i nie zapraszajmy rzadnych a nie tylko wybrane, bo jako rodzić dziecka, ktore zostalo pominiete mogę poczuć się urażona, że niby moje dziecko jest gorsze niż inne
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 18:26   #78
Beatka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 303
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość
a czy ja w ktorymś miejscu napisalam, że dzieci KONIECZNIE muszą iść ze mną na wesele
napisałam, że to ja jako rodzic decyduję gdzie zabieram SWOJE dziecko. A to czy je wezmę to już powinna być tylko i wyłącznie moja decyzja

A nietaktem jest zapraszanie tylko niektórych dzieci a dyskriminowanie innych

powtórze ostatni raz, jeżeli nie chcemy dzieci na weselu to bądzmy konsekwenti i nie zapraszajmy rzadnych a nie tylko wybrane, bo jako rodzić dziecka, ktore zostalo pominiete mogę poczuć się urażona, że niby moje dziecko jest gorsze niż inne
dla mnie to nie jest zaden nietakt- no wybacz, ale jesli mnie na to nie stac to mam nie zapraszac dziecka mojej siostry tylko dlatego, zeby inne matki, ktorych dzieci nawet nie znam nie czuly sie dyskryminowane na zasadzie- albo wszystkie albo zadne to JA wyprawaim wesele i JA decyduje kto ma przysjc.
__________________
13.o6.2009...
http://s3.suwaczek.com/20090613640114.png

Edytowane przez Beatka10
Czas edycji: 2009-04-02 o 18:29
Beatka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 18:56   #79
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Beatka10 Pokaż wiadomość
dla mnie to nie jest zaden nietakt- no wybacz, ale jesli mnie na to nie stac to mam nie zapraszac dziecka mojej siostry tylko dlatego, zeby inne matki, ktorych dzieci nawet nie znam nie czuly sie dyskryminowane na zasadzie- albo wszystkie albo zadne to JA wyprawaim wesele i JA decyduje kto ma przysjc.
ale ja ani Tobie ani nikomu innemu nie mówię kogo ma zapraszać a kogo nie więc nie rozumiem Twojego wielkiego oburzenia, napisałam swoje zdanie, co jest dla mnie nie w pożądku, że takie postępowanie to dyskriminowanie czlonków rodziny tylko ze względu na ich wiek i tyle
a to, że Ty czy inne dziewczyny się ze mną nie zgadzają to naprawdę nie mój problem i szczerze to nie wiele mnie interesuje, u mnie na weselu i dzieci i dorosli będą mile widziani a kwestię zabierania dzieci zostawię ich opiekunom bo oni wiedzą najlepiej co zrobić ze swoim dzieckiem
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 19:11   #80
Beatka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 303
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość
ale ja ani Tobie ani nikomu innemu nie mówię kogo ma zapraszać a kogo nie więc nie rozumiem Twojego wielkiego oburzenia, napisałam swoje zdanie, co jest dla mnie nie w pożądku, że takie postępowanie to dyskriminowanie czlonków rodziny tylko ze względu na ich wiek i tyle
a to, że Ty czy inne dziewczyny się ze mną nie zgadzają to naprawdę nie mój problem i szczerze to nie wiele mnie interesuje, u mnie na weselu i dzieci i dorosli będą mile widziani a kwestię zabierania dzieci zostawię ich opiekunom bo oni wiedzą najlepiej co zrobić ze swoim dzieckiem
no nie przesadzaj, jakie wielkie oburzenie:confu sed: mam po prostu odmienne zdanie niz Ty i to wszystko i rowniez nie inetersuje mnie to,czy ktos bedzie czul sie zdyskryminowany czy nie...
__________________
13.o6.2009...
http://s3.suwaczek.com/20090613640114.png
Beatka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 19:26   #81
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez Beatka10 Pokaż wiadomość
no nie przesadzaj, jakie wielkie oburzenie:confu sed: mam po prostu odmienne zdanie niz Ty i to wszystko i rowniez nie inetersuje mnie to,czy ktos bedzie czul sie zdyskryminowany czy nie...
coraz mniej jest mnie w stanie już zdziwić tutaj.
Najpierw padaly słowa, że ma się gdzieś czy gość przyjdzie czy nie, teraz że nie interesuje czy ktoś z naszych gości (czyli zapewne rodziny) będzie czuł się zdyskryminowany

nie ma to jak "rodzinność" do granic możliwości

tak czy inaczej, aby nie odbiegać od tematu wątku to podsumuję moje dotychczasowe wypowiedzi, podtrzymując moje zdanie, że to rodzice powinni decydować czy zabierać ze sobą dzieci
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 19:33   #82
Beatka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 303
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość
coraz mniej jest mnie w stanie już zdziwić tutaj.
Najpierw padaly słowa, że ma się gdzieś czy gość przyjdzie czy nie, teraz że nie interesuje czy ktoś z naszych gości (czyli zapewne rodziny) będzie czuł się zdyskryminowany

nie ma to jak "rodzinność" do granic możliwości

tak czy inaczej, aby nie odbiegać od tematu wątku to podsumuję moje dotychczasowe wypowiedzi, podtrzymując moje zdanie, że to rodzice powinni decydować czy zabierać ze sobą dzieci
wiesz , nie chce juz drozyc tego teamtu bo najwidoczniej mnie nie rozumiesz- jesli zapraszam bez dzieci to najwidoczniej jest ku temu powod np finansowy i chcialabym by ktos uszanowal moje zdanie. A jesli pisze, ze z dziecmi to owszem- zalezy juz tylko od rodzica czy wziasc je ze soba czy nie. To moje zdanie i koncze na nim
__________________
13.o6.2009...
http://s3.suwaczek.com/20090613640114.png
Beatka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 20:29   #83
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość
zastanwia mnie tylko jedno, jak będziecie się czuły gdy na świecie pojawi się Wasze dziecko, wasz największy skarb, bedziecie niego dumne a tu nagle dostaniecie zaproszenie bez dziecka, bo Para Młoda powie, że wesele bez dzieci no a na przyjęciu okaze się, że są dzieci ale te z najbliższej rodziny

ja bym poczuła się urażona, że moje dziecko jest pomijane i dyskrimowane na rzecz innych

jeżeli już ktoś nie chce dzieci na weselu to niech będzie konsekwenty i nie zparasza zadnych a nie tylko wybranych bo to dopiero jest nieeleganckie a nawet wręcz "niesmaczne"

No ale jak wiadomo każdy ma w życiu inne priorytety i poczucie rodzinności
W takiej sytuacji trzeba też zrozumieć parę młodą i ich decyzję... Są różne powody dla których rezygnuje się z zapraszania dzieci...
Tutaj nie chodzi o dyskryminację czy pomijanie. My np. postanowiliśmy, że nie zaprosimy dzieci naszego ciotecznego rodzeństwa i nie będziemy robić wyjątków. Ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ze względu na to, że nie zapraszam dzieci, których nie widziałam na oczy, miałabym nie zaprosić również dzieci mojego rodzonego rodzeństwa... To byłoby dopiero niesmaczne... zresztą myślę, że goście weselni potrafią to uszanować i nie zdziwią się, jeśli zobaczą dzieci na weselu. Powinni to zrozumieć, że rodzeństwo rodzone to trochę inny stopień pokrewieństwa niż cioteczne, a tym bardziej ich dzieci...

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość

to po co Ty ich w ogóle zapraszasz, jak dla Ciebie jest obojetne czy przyjdą czy nie

I jaka samowolka, to są moje dzieci i to ja decyduję gdzie chodzą a nie rodzina I nikt mi nie będzie narzucał gdzie moge zabierac swoje dziecko
W takiej sytuacji to raczej para młoda decyduje, a nie rodzice dziecka.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Beatka10 Pokaż wiadomość
wiesz, to nie wynika z faktu, ze sie nie lubimy,wrecz przeciwnie. Po prostu mieszkamy daleko od siebie, fakt widujemy sie ze soba jak sa wlasnie wesela czy czasem na swieta, zreszta mam bardzo dobry kontakt z ich rodzicami, ciocia czy wujkiem, i nie zapraszam kuzynostwa tylko dlatego , ze wypada-->chodzilo mi tylko i wylacznie o ich dzieci.Mam kilkoro kuzynostwa, z ktorym nie mam zadnego kontaktu i tych osob na pewno nie zapraszam.
Ja mam identyczną sytuację, więc doskonale Cię rozumiem
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama


Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 00:08   #84
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
Witam
Postanowilam wyrazic swoje zdanie - jako "panna mloda" i mama 2 dzieci w wieku 2 lata i 4 m-ce.
Niestety wiele wypowiedzi w tym watku jest po prostu bardzo przykra.....
Ja osobiscie kiedy jestem zapraszana na wesela nie zabieram ze soba dzieci, tylko zostawiam z babcia, czyli moja mama - to jeden z nielicznych momentow kiedy mozemy z TZ pobawic sie, oderwac sie na chwile od dzieci (cala rodzine mamy daleko).
I rozsadny rodzic moim zdaniem tak wlasnie postepuje (jesli ma taka mozliwosc oczywiscie).....Ja nie zabralabym dziecka (tak malego jak moje) na wesele poniewaz wiem, ze by sie bardzo meczylo - za duzo wrazen, za duzo halasu...a ja meczylabym sie razem z nim.
Aleeee.....jesli ktos z gory powiedzialby mi ze moje dzieci beda nie mile widziane poczulabym sie bardzo urazona.
Dlaczego para mloda w ogole rosci sobie prawa do decydowania za kogos (co z tego ze placa )?. Jesli rodzic nie chce sie spokojnie bawic, wyluzowac, pic, jesli chce wczesniej wyjsc, karmic dziecko na kolanach i biegac za nim - to jego sprawa i jego wybor. Nie uszczesliwiajcie nikogo na sile.
Wszystko zalezy od indywidualnego przypadku i od wieku dziecka....Sa i takie dzieci (zwykle male), ktore nie zasna np bez mamy, nie zjedza posilku karmione przez kogos innego niz rodzic, czasem tez nie ma z kim zostawic dziecka.....I co takie osoby maja zrezygnowac z uroczystosci bo ich dzieci sa nie mile widziane????
Poki co wiekszosc z Was nie rozumie takich problemow, bo dzieci nie ma.....Gwarantuje Wam ze w przyszlosci nie spodoba sie Wam taka dyskryminacja....Kazdy z nas tez kiedys byl dzieckiem - i nie chcial byc traktowany jako ktos gorszy.
Poza tym......slub i wesele to nie teatr w ktora gramy jakas role.....i nikt nie moze nam wejsc w parade i zepsuc scenariusza......
Pozdrawiam...i zycze mniej stresow
przyznam szczerze ze nie rozumiem Twojej wypowiedzi .. wczesniej piszesz ze idac na wesele zawsze zostawiacie swoje dzieci z kims w domu zeby sie wybawic ( patrz pogrubiony druk ) po czym pozniej piszesz o jakies dyskryminacji ?!?!?! przeciez dokladnie ujelysmy to co Ty w swoich postach ... ja nie zapraszam dzieci wlasnie dlatego zeby rodzice mogli sie wybawic i spedzic czas ze soba ... Nikt tu nie traktuje dzieci gorzej ... naprawde dziwny ten Twoj post
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 09:13   #85
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

ZAAAABCIA - dla Ciebie dziwny dla kogos innego moze nie......ja nie wnikam w poziom Twoich wypowiedzi.
Nie wiem czego nie rozumiesz..poczytaj dokladnie i ze zrozumieniem.
Ja nie zabieram swoich dzieci bo uwazam, ze tak jest dla nich lepiej.....ale nie byłoby mi milo gdyby ktos inny o tym decydowal. I to jest caly sens.
NIGDY nie uslyszalam jeszcze od nikogo ze mam nie zabierac swoich dzieci ze soba.
A to ze ja nie zabieram to nie znaczy, ze ktos inny tez ma taka mozliwosc i ochote - wiec ja uwazam ze nie powinno sie decydowac za innych, bo jesli gosc uwaza za sluszne prosze bardzo, ja nie czuje sie upowazniona do "wychowywania" jego dziecka.
Rozumiesz juz teraz? - prosciej sie chyba nie dalo

A mam pytanko dla zwolenniczek wesel bez dzieci - tylko prosze o rzeczowe odpowiedzi z konkretnymi argumentami.
Jednym z glownych powodow nie zapraszania dzieci sa kwestie finansowe.
A jesli te dzieci to niemowleta (bo glownie z zostawieniem z kims takich maluchow moze byc problemem) - ktore nie potrzebuja ani miejsca ani zadnego posilku, nie plataja sie pod nogami....to tez nie pozwolicie rodzicom ich zabrac....w trosce o ich dobra zabawe???

Po za tym juz pisalam, ale powtorze - najwazniejsze to postepowac zgodnie ze swoimi przekonaniami i swoim sumieniem. Jesli ktos chce decydowac za innych i dobrze sie z tym czuje - voila - mnie nic do tego. Ja po prostu mysle inaczej.
A na weselu wiadomo - trudno jest wszystkich zadowolic ;-)
__________________
MOJA BIŻUTERIA

Edytowane przez poppppy
Czas edycji: 2009-04-03 o 09:25
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 09:38   #86
Kurpianka
Zadomowienie
 
Avatar Kurpianka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 095
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Jeżeli rodzice zabierają niemowlęta na przyjęcie weselne, gdzie gra orkiestra i to bardzo głośno, i chcą się nim opiekować to ich sprawa. Najprawdopodobniej rodzice, jeśli nie mają z kim zostawić dziecka to posiedzą bardzo krótko na weselu. Przecież taki niemowlak nie wytrzyma nawet do północy! Jakbym była na miejscu tych rodziców to nie widziałabym sensu wcale tam przychodzić.
__________________
Wymianka!

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post84634771

Zapraszam
Kurpianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 09:51   #87
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Myślę że jeśli ktoś decyduje się na wesele bez dzieci, to nie ma znaczenia czy jest to niemowlę czy też np. dwuletnie dziecko
A i popppy, Ty z racji tego że masz już dzieci i organizujecie wesele teraz, to patrzysz z innej perspektywy niż PM które nie mają jeszcze własnych dzieci
__________________




Edytowane przez madziulka_
Czas edycji: 2009-04-03 o 09:54
madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 11:15   #88
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Oooooo i nareszcie odpowiedzi w normalnym tonie
Cytat:
Napisane przez Kurpianka Pokaż wiadomość
Jeżeli rodzice zabierają niemowlęta na przyjęcie weselne, gdzie gra orkiestra i to bardzo głośno, i chcą się nim opiekować to ich sprawa. Najprawdopodobniej rodzice, jeśli nie mają z kim zostawić dziecka to posiedzą bardzo krótko na weselu. Przecież taki niemowlak nie wytrzyma nawet do północy! Jakbym była na miejscu tych rodziców to nie widziałabym sensu wcale tam przychodzić.
Dokladnie dokladnie.......zgadzam sie w 100%....Ale wiadomo, ze ludzie sa różni
Ja gdybym nie miala z kim zostawic maluchow - nie poszlabym.
Ale np bylam w lutym na weselu....i byli rodzice z chlopczykiem ok 1 roku (wiecej dzieci nie zaobserowowalam).....Malu ch byl wyjatkowo spokojny, i wytrzymal bodaj do 1 w nocy - ale dla mnie to i tak meczenie dziecka. Jego mama bawila sie tylko z synkiem na reku, tanczyla itd.....Ja bym tak nie zrobila....ale ona tak i ja to szanuje, to jej dziecko i ma prawo decydowac wg siebie.
Cytat:
Napisane przez madziulka_ Pokaż wiadomość
A i popppy, Ty z racji tego że masz już dzieci i organizujecie wesele teraz, to patrzysz z innej perspektywy niż PM które nie mają jeszcze własnych dzieci
Masz racje.....dlatego chcialam po prostu przedstawic ten inny punkt widzenia

I na koniec powiem Wam tak szczerze, ze ja osobiscie juz sie stresuje....Nie robimy wesela tylko uroczysty obiad...A moj 2-latek to male tornado.....I nie mam pojecia jak on sie bedzie zachowywal i USC i potem...bo normalnie nie usiedzi na pupie pol minuty
No ale wlasne dzieci chcialabym miec na slubie
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 11:47   #89
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

Ja, tak jak wcześniej napisałam, nie mam nic przeciwko, żeby ktoś zabrał dziecko ze sobą, jeśli będzie siedzieć mu na kolanach i z nim jeść.
Aha, Poppppy (nie zjadłam jednego p?), jeśli chodzi o dyskryminację, to tez trzeba brać pod uwagę, że np. co innego zaprosić dzieci, które są twoim rodzeństwem albo chrześniakami czy kuzynami, a co innego np. dzieci przyjaciół (żaden stopień pokrewieństwa). A przecież i przyjaciół, nie samą rodzinę, się zaprasza
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 11:49   #90
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Wesele bez dzieciaków? Czy to możliwe...?

A u nas na weselu będzie tylko 4 dzieci. Moja 12-letnia chrześnica, brat rodzony TŻ , też 12 lat i dzieci chrzestnej mojego TŻ 14 i 15 lat. Resztę zapraszamy bez dzieci.
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.