Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-05, 21:18   #1081
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

A u nas nie ma a to zawsze u nas zasypane było.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:23   #1082
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej
Zimę mamy, pada śnieg a wczoraj poszłam biegać. Ubaw po pachy.

Cytat:
Napisane przez katja_22 Pokaż wiadomość
Mój mąż też kupił i również polecam Mały zna większość z tych piosenek i bardzo lubi, więc płyta rewelacja Mąż zapłacił 20 zł.

Macie zimę? U nas jest od drugiego dnia świąt z malutką przerwą i prawie non stop dosypuje
E to czemu mój mąż zapłacił 30 zł?
W każdym bądź razie za 30 tez warto bo córcia uwielbia.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 07:34   #1083
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej

Nie mam pojęcia skąd taka różnica, ale zgadzam się, że i tak warto
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 08:48   #1084
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Plac bezpieczny poza tym mieli tam telewizor wiec co robią dzieciaki? Głównie oglądają bajki. Moja mała pobawila się chwilę w basenie s piłkami, zrobiła nawet kartkę świąteczna - znaczy na kartkę przykleila kilka ozdobek i coś pobazgrala poza tym właśnie oglądała bajki
Obstawiam, że zaraz by mnie wołała z płaczem moja to taka córcia mamuni

Witam w Nowym roku. Wszystkiego najlepszego mamuśki!

U nas Sylwester w domu. Poprzednio byliśmy na balu, więc w tym roku sobie odpuściliśmy...i nawet byłam szczęśliwa, że mogłam poleżeć i czytać książkę i nikt ode mnie nic nie chciał ( dobry odpoczynek po zaganianych świętach).
Młoda ma jeszcze przedłużoną o jeden dzień przerwę od żłobka - dzisiaj zabrał ją dziadek do siebie

Edytowane przez ajka89
Czas edycji: 2015-01-07 o 08:49
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 11:26   #1085
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Byliśmy wczoraj pierwszy raz w tym sezonie na sankach.
Nie chciał usiąść zjechał 2-3x z mężem, ogólnie wolił chodzić/biegać zwłaszcza za psem albo dziećmi.
Byliśmy krótko bo jeszcze gile się zdarzają.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 13:35   #1086
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

A mój to wiercipiętek, chwilę na sankach, potem polatać, znowu na sanki, porzucać się śnieżkami i tak na przemian i co wejdzie to inna pozycja

W tamtym roku też mi z nich złaził mimo że opatulony kocami i wolał brodzić przez zaspy
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 14:24   #1087
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez katja_22 Pokaż wiadomość
A mój to wiercipiętek, chwilę na sankach, potem polatać, znowu na sanki, porzucać się śnieżkami i tak na przemian i co wejdzie to inna pozycja

W tamtym roku też mi z nich złaził mimo że opatulony kocami i wolał brodzić przez zaspy
wiedziałam na 95% że tak będzie
a rok temu siedział opatulony kocami i jechał spokojnie.
Teraz jak go zapytałam czy fajnie było wczoraj na sankach to odpowiedział "nie" i po chwili "baba" - czyli że u babci było fajnie (byliśmy po sankowaniu u teściów)
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 07:48   #1088
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
Byliśmy wczoraj pierwszy raz w tym sezonie na sankach.
Nie chciał usiąść zjechał 2-3x z mężem, ogólnie wolił chodzić/biegać zwłaszcza za psem albo dziećmi.
Byliśmy krótko bo jeszcze gile się zdarzają.
U nas sanki robiły szał
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 08:38   #1089
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

A moja jeszcze nie była na sankach w zeszłym roku śniegu nie było, a teraz tyle co kot napłakał. Musielibyśmy wybrać się gdzieś poza miasto. Na pewno by jej się spodobało.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 09:47   #1090
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
A moja jeszcze nie była na sankach w zeszłym roku śniegu nie było, a teraz tyle co kot napłakał. Musielibyśmy wybrać się gdzieś poza miasto. Na pewno by jej się spodobało.
U nad w tamtym roku ( w sensie zima 2013;p) śnieg leżał może przez noc raz. Teraz zaczęło padać w pierwszy dzień świąt i padało z dwa dni. Temperatura była ujemna więc się śnieg utrzymał i było chwilę zimowo, ale już śnieg leży w rowach tylko
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 14:48   #1091
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

mówię dziś do małego że jak śnieg się utrzyma to weekend znów pójdziemy na sanki a ten "nieeee, baba"

W ogóle to mi się tak dziecko uspokoiło jakby co najmniej ktoś podmienił
I ta myśl że mogło by ich być 2 -przejdzie mi jak znów będzie bunt na pokładzie
A jak to jest że za każdym razem gdy pytam go o braciszka on z entuzjazmem odpowiada "taaaaa"
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 21:02   #1092
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

No mój wreszcie poszedł spać, wstał przed 7, był bez drzemki, nie ogarniam Powiem tylko, że dzisiaj i tak się trzymam, bo dwie ostatnie noce padłam razem z nim i jak obudziłam się o 2 to już nie warto było wstawać, przynajmniej się raz wyspałam mimo pobudek w nocy...

Dziś poszliśmy na sanki i było to co w tamtym roku, kawałek się przejechał, żeby potem zleźć i brodzić w zaspach, w drodze powrotnej wolał pchać sanki

Edytowane przez katja_22
Czas edycji: 2015-01-08 o 21:03
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 10:08   #1093
nitka_88
Zadomowienie
 
Avatar nitka_88
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 333
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cześć Kurde, ja myślałam że wy tu już nic nie piszecie, bo nie dostawałam powiadomień, a to się okazało że mi tego wątku nie zasubskrypowało :/

Co tam słychać? :P
__________________
Przyszłość zaczyna się teraz...


www.NiciutKa.pl
nitka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 08:28   #1094
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej dziewczyny!
Co za wstrętna pogoda ostanie dni. Wichury, deszcze, śniegi...masakra. Jeszcze mieszkamy na ostatnim piętrze i nasz blok jest na górce. Mamy takie wygwizdowo, że strach okno otworzyć, żeby nie urwało
Młoda dzisiaj rano trochę popłakiwała, że musi iść do żłóbka i prosiła mnie: mama, nie cały dzień dzieci. Płakać mi się chciało ale nie ma jej dzisiaj nawet kto odebrać wcześniej
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 09:07   #1095
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej

U nas też takie wichury były straszliwe, że bałam się, żeby dachu nie zerwało... Ostatnio trochę popadało, temp. na plusie, więc śnieg w większości się stopił a jeszcze w piątek było go sporo i lepiliśmy bałwana dzisiaj rano znowu niespodzianka, znowu śnieg za oknem
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 11:44   #1096
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

U nas też wieje i podobno złamał się słup z kablami i dlatego wczoraj nie mieliśmy wieczorem prądu. Akurat padło jak kończyliśmy oglądać film i właśnie wtedy było największe napięcie a tu trach i ciemności
Dziecina po tygodniu dobroci dla mamy, ekh nie muszę chyba mówić jak jest chociaż w sumie wcale nie jest najgorzej

Wczoraj siedzimy na obiedzie u teściów, Emil sam je a teściowa ze 20x "no jedz ładnie, jedz kotleta, jedz ziemniaczki, no siedz ładnie i jedz" - dziecko jadło póki nie zaczeła nadawać...zszedł z krzesła i pobiegł do pokoju. No masz ci los...a zapowiada się weekend u teściów jak ojciec będzie malować schody w domu...

Zamówiłam już kurtkę zimową dla E. na przyszł rok. Na stronie smyka taniej niż w sklepie....
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 11:51   #1097
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
U nas też wieje i podobno złamał się słup z kablami i dlatego wczoraj nie mieliśmy wieczorem prądu. Akurat padło jak kończyliśmy oglądać film i właśnie wtedy było największe napięcie a tu trach i ciemności
Dziecina po tygodniu dobroci dla mamy, ekh nie muszę chyba mówić jak jest chociaż w sumie wcale nie jest najgorzej

Wczoraj siedzimy na obiedzie u teściów, Emil sam je a teściowa ze 20x "no jedz ładnie, jedz kotleta, jedz ziemniaczki, no siedz ładnie i jedz" - dziecko jadło póki nie zaczeła nadawać...zszedł z krzesła i pobiegł do pokoju. No masz ci los...a zapowiada się weekend u teściów jak ojciec będzie malować schody w domu...

Zamówiłam już kurtkę zimową dla E. na przyszł rok. Na stronie smyka taniej niż w sklepie....
U nas takie kupowanie na zapas by nie przeszło, bo młoda ma krótkie ręce ( po mnie) i takie ubrania, jak kurtki musimy mierzyć, bo niewygodnie się podwija rękawy w kurtce zimowej
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:07   #1098
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość


U nas takie kupowanie na zapas by nie przeszło, bo młoda ma krótkie ręce ( po mnie) i takie ubrania, jak kurtki musimy mierzyć, bo niewygodnie się podwija rękawy w kurtce zimowej
to mnie się wydaje że mój ma długie po mężu - wydaje mi się że bluzka 98 z dlugim rękawem którą miał wczoraj miała własnie za krótkie rękawy
Tak czy inaczej kupiłam duży rozmiar - może nawet sporo za duzy najwyżej będzie na za 2 lata.
Z moim ciężko coś przymierzyć.....o mierzeniu butów mogę pomarzyć..
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:20   #1099
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
U nas też wieje i podobno złamał się słup z kablami i dlatego wczoraj nie mieliśmy wieczorem prądu. Akurat padło jak kończyliśmy oglądać film i właśnie wtedy było największe napięcie a tu trach i ciemności
Dziecina po tygodniu dobroci dla mamy, ekh nie muszę chyba mówić jak jest chociaż w sumie wcale nie jest najgorzej

Wczoraj siedzimy na obiedzie u teściów, Emil sam je a teściowa ze 20x "no jedz ładnie, jedz kotleta, jedz ziemniaczki, no siedz ładnie i jedz" - dziecko jadło póki nie zaczeła nadawać...zszedł z krzesła i pobiegł do pokoju. No masz ci los...a zapowiada się weekend u teściów jak ojciec będzie malować schody w domu...

Zamówiłam już kurtkę zimową dla E. na przyszł rok. Na stronie smyka taniej niż w sklepie....
Grrr jak mnie wkurza kiedy ktoś namawia moje dziecko do jedzenia. A. Je wszystko, nie ma z nią problemu. Czasami ma większy apetyt a czasem mniejszy. Natomiast obie babcie chcą ją namiętnie karmić albo zachęcają do jedzenia mówiąc mniam mniam jaki kotlecik pyszny. Babcia je. Ty też zjedz

I na sile pomaganie dziecku w czymś co ma opanowane.
Np mała pije kompot. Pełna szklanka, najpierw pije za pomocą słomki a resztę wypija normalnie. I ostatnio teściowa bardzo chciała jej przy tym pomóc. Na sile chciała pokazywać jak przechylić szklankę. Skończyło się płaczem małej. Bo ona to potrafi i w ogóle wszystko sama
A do teściowej I mojej mamy też można gadać po tysiąc razy ze maja czegoś nie robić, nie dawać. , nie pomagać .

Ciekawe czy uda Ci się teraz wstrzelic z rozmiarem. Chociaż nasze dzieci Już nie tak szybko nie rosną wiec pewnie kurtka będzie dobra

Tez musze zajrzeć do smyka
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-12, 16:11   #1100
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Grrr jak mnie wkurza kiedy ktoś namawia moje dziecko do jedzenia. A. Je wszystko, nie ma z nią problemu. Czasami ma większy apetyt a czasem mniejszy. Natomiast obie babcie chcą ją namiętnie karmić albo zachęcają do jedzenia mówiąc mniam mniam jaki kotlecik pyszny. Babcia je. Ty też zjedz

I na sile pomaganie dziecku w czymś co ma opanowane.
Np mała pije kompot. Pełna szklanka, najpierw pije za pomocą słomki a resztę wypija normalnie. I ostatnio teściowa bardzo chciała jej przy tym pomóc. Na sile chciała pokazywać jak przechylić szklankę. Skończyło się płaczem małej. Bo ona to potrafi i w ogóle wszystko sama
A do teściowej I mojej mamy też można gadać po tysiąc razy ze maja czegoś nie robić, nie dawać. , nie pomagać .

Ciekawe czy uda Ci się teraz wstrzelic z rozmiarem. Chociaż nasze dzieci Już nie tak szybko nie rosną wiec pewnie kurtka będzie dobra

Tez musze zajrzeć do smyka
teść też jest niezły - mały dostał miseczkę z jakimiś tam ciasteczkami na słono i usiadł z nią do stołu a obok miseczki postawiłam ten niedojedzony obiad a ten mu zabrał te ciastka i mówi tu masz obiad.
no ja pier. zrąbałam go że tak się nie robi.

W kwietniu w szpitalu mierzyli go i miał 88cm a teraz blisko 98cm.
- a te ciastka to tam przemilczę
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 07:49   #1101
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

U nas młoda wczoraj z katarem wróciła ze żłobka. Mam nadzieję, że się nic nie wykluje, bo w piątek ma bal karnawałowy i nie chciałbym, żeby go opuściła. Nafaszerowałam ją syropem, nasmarowałam na noc smalcem, nawilżyłam w pokoju i modlę się o cud
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 07:55   #1102
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

smalcem?

Ja zawsze daję na piżamkę kilka kropelek olejku miętowego.

A zapomniałam Wam napisać o tym jak Emil poprosił o umycie włosów - tak sam po długi czasie niemycia.
Otóż oglądał bajkę mami fatale "wielkie mycie" a tam prosiak był brudny i cały ten brud z niego w nocy zszedł i zaczął ten brudek rozrabiać. Tak więc synio nie chce by brudek rozrabiał, wszystko brudził i sam się myje, sam prosi o pomoc Sprawdza się to też przy piciu wody z wanny - mówię że tam brudek jest i od razu mówi fuu i bee i przestaje pić
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 08:16   #1103
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
smalcem?

Ja zawsze daję na piżamkę kilka kropelek olejku miętowego.

A zapomniałam Wam napisać o tym jak Emil poprosił o umycie włosów - tak sam po długi czasie niemycia.
Otóż oglądał bajkę mami fatale "wielkie mycie" a tam prosiak był brudny i cały ten brud z niego w nocy zszedł i zaczął ten brudek rozrabiać. Tak więc synio nie chce by brudek rozrabiał, wszystko brudził i sam się myje, sam prosi o pomoc Sprawdza się to też przy piciu wody z wanny - mówię że tam brudek jest i od razu mówi fuu i bee i przestaje pić
Hehe, każdy sposób dobry. Moja też notorycznie pije wodę w wannie i bawi się w odkręcanie i zakręcanie wody z myciem włosów nie ma problemów, gorzej z suszeniem. Tu jest krzyk. Mąż próbował ją przekupić bajką, ale był jeszcze większy krzyk, bo nic nie słyszała przez suszarkę

Tak, smaruje smalcem gęsim mieliśmy jeszcze taką maść dla dzieci rozgrzewającą dla dzieci, ale nam się skończyła.
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 08:31   #1104
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Córcia nauczyła się na pamięć wierszyka dla babci i dziadka. W sumie jakieś dwie linijki tekstu, ale takie urocze to jest

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
Hehe, każdy sposób dobry. Moja też notorycznie pije wodę w wannie i bawi się w odkręcanie i zakręcanie wody z myciem włosów nie ma problemów, gorzej z suszeniem. Tu jest krzyk. Mąż próbował ją przekupić bajką, ale był jeszcze większy krzyk, bo nic nie słyszała przez suszarkę

Tak, smaruje smalcem gęsim mieliśmy jeszcze taką maść dla dzieci rozgrzewającą dla dzieci, ale nam się skończyła.
Gęsi smalec ma właściwości rozgrzewające?
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 10:18   #1105
Kasik_12
Zadomowienie
 
Avatar Kasik_12
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 157
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej

dziewczyny dawno sie nie odzywałamu nas oki rosnę i mam spory brzusio chyba większy niż z Nadią . Zaczęłam 25 tydzień , Iga fika niesamowicie na brzuchu widać już kopniaki, jakie to słodkie .

Nadia po długim lenistwie z rodzicami ( ok 2 tyg) buntuje sie na chodzenie do przedszkola, budzi sie nad ranem i pyta idziemy do polajak powiemy nie to zasypia ,a jak przeciwnie to popłakuje.
Dziewczyny mam też pytanie odnośnie problemów waszych dzieci z kupą . Mianowicie kiedyś miała zatwardzenie i teraz ma traumę , jak idzie kupa zaciska pupę i nózki i nie pozwala jej wyjsc. Dopiero jak ją ostro przydusi , że az krzyczy i wydaje dziwne dzwięki to zrobi. Podaję jej od miesiąca Lactulosę i nie bardzo działa. Zastosowaliśmy metodę nagradzania za kupkę lód. Z tego czytam to ewidentnie problem psychiczny i samo powinno przejść byle tego tematu przy niej nie poruszać . NIe jest to jednak łatwe gdy widzisz jak dziecko się az tak męczy. Gdy długo nie idzie pomagamy jej biorąc ją na siłe i rozchylamy nóżki i wychodzi, ech macie jakieś pomysły ?

My też nie byliśmy w tym roku na sankach, szkoda
Kasik_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 11:26   #1106
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Córcia nauczyła się na pamięć wierszyka dla babci i dziadka. W sumie jakieś dwie linijki tekstu, ale takie urocze to jest



Gęsi smalec ma właściwości rozgrzewające?
Tak u mnie z dziada pradziada się tak smaruje małe dzieci
Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
Hej

dziewczyny dawno sie nie odzywałamu nas oki rosnę i mam spory brzusio chyba większy niż z Nadią . Zaczęłam 25 tydzień , Iga fika niesamowicie na brzuchu widać już kopniaki, jakie to słodkie .

Nadia po długim lenistwie z rodzicami ( ok 2 tyg) buntuje sie na chodzenie do przedszkola, budzi sie nad ranem i pyta idziemy do polajak powiemy nie to zasypia ,a jak przeciwnie to popłakuje.
Dziewczyny mam też pytanie odnośnie problemów waszych dzieci z kupą . Mianowicie kiedyś miała zatwardzenie i teraz ma traumę , jak idzie kupa zaciska pupę i nózki i nie pozwala jej wyjsc. Dopiero jak ją ostro przydusi , że az krzyczy i wydaje dziwne dzwięki to zrobi. Podaję jej od miesiąca Lactulosę i nie bardzo działa. Zastosowaliśmy metodę nagradzania za kupkę lód. Z tego czytam to ewidentnie problem psychiczny i samo powinno przejść byle tego tematu przy niej nie poruszać . NIe jest to jednak łatwe gdy widzisz jak dziecko się az tak męczy. Gdy długo nie idzie pomagamy jej biorąc ją na siłe i rozchylamy nóżki i wychodzi, ech macie jakieś pomysły ?

My też nie byliśmy w tym roku na sankach, szkoda
Nie wiem, może spróbujcie jeszcze naturalnie jakoś wspomagać prace jelit. Jak mała zobaczy, że lekko idzie to może przestanie wstrzymywać. Moja kuzynka miała ten sam problem z córką w wieku 4 lat. Młoda potrafiła 2 tygodnie wstrzymywać;/ wiem, że do lekarza z nią jeździli, ale nie wiem dokładnie co tam dalej w tym temacie jest. Muszę zadzwonić do niej, może ona coś poradzi.
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 11:37   #1107
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Córcia nauczyła się na pamięć wierszyka dla babci i dziadka. W sumie jakieś dwie linijki tekstu, ale takie urocze to jest



Gęsi smalec ma właściwości rozgrzewające?
to musi cieszyć niesamowicie

Kasik, współczuję malutkiej
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 11:41   #1108
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
to musi cieszyć niesamowicie

Kasik, współczuję malutkiej
Moja zna wierszyk o Mikołaju i parę piosenek. Ostatnio poczyniła straszne postępy w mowie. Mówi ładnie całymi zdaniami, tylko jak jej się nie chcę to daje skrótami myślowymi, a mama musi wtedy służyć za tłumacza
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 12:51   #1109
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
Moja zna wierszyk o Mikołaju i parę piosenek. Ostatnio poczyniła straszne postępy w mowie. Mówi ładnie całymi zdaniami, tylko jak jej się nie chcę to daje skrótami myślowymi, a mama musi wtedy służyć za tłumacza
mam to cały czas
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 15:33   #1110
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
Hej

dziewczyny dawno sie nie odzywałamu nas oki rosnę i mam spory brzusio chyba większy niż z Nadią . Zaczęłam 25 tydzień , Iga fika niesamowicie na brzuchu widać już kopniaki, jakie to słodkie .

Nadia po długim lenistwie z rodzicami ( ok 2 tyg) buntuje sie na chodzenie do przedszkola, budzi sie nad ranem i pyta idziemy do polajak powiemy nie to zasypia ,a jak przeciwnie to popłakuje.
Dziewczyny mam też pytanie odnośnie problemów waszych dzieci z kupą . Mianowicie kiedyś miała zatwardzenie i teraz ma traumę , jak idzie kupa zaciska pupę i nózki i nie pozwala jej wyjsc. Dopiero jak ją ostro przydusi , że az krzyczy i wydaje dziwne dzwięki to zrobi. Podaję jej od miesiąca Lactulosę i nie bardzo działa. Zastosowaliśmy metodę nagradzania za kupkę lód. Z tego czytam to ewidentnie problem psychiczny i samo powinno przejść byle tego tematu przy niej nie poruszać . NIe jest to jednak łatwe gdy widzisz jak dziecko się az tak męczy. Gdy długo nie idzie pomagamy jej biorąc ją na siłe i rozchylamy nóżki i wychodzi, ech macie jakieś pomysły ?

My też nie byliśmy w tym roku na sankach, szkoda

super, że u Was w porządku. I już bliżej do tp niż dalej.
Na problemy z kupka niestety nie znam rady.




Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
Moja zna wierszyk o Mikołaju i parę piosenek. Ostatnio poczyniła straszne postępy w mowie. Mówi ładnie całymi zdaniami, tylko jak jej się nie chcę to daje skrótami myślowymi, a mama musi wtedy służyć za tłumacza
O smarowaniu smalcem nigdy nie słyszałam. Rozumiem ze pomaga
Moja piosenki tez zna, a wierszyk dopiero jeden. Jednak chodzenie do przedszkola i kontakt z dziećmi dużo daje.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-02 10:14:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.