Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-26, 08:38   #2071
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Ja oblalam, uwaga, najechalam na linię robiąc łuk. Nie wiem, co się stało, nigdy mi się to nie zdarzyło robiłam ten łuk tyle razy... Jestem załamana
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 09:48   #2072
panna_hanna1
Raczkowanie
 
Avatar panna_hanna1
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: O
Wiadomości: 171
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
Maddis, ja ten egzamin miałam dziś!
Trafił mi się bardzo niesympatyczny egzaminator, gburowaty, widać było ze dogaduje tak żeby mnie zdenerwować. Złapał mnie na nie użyciu kierunkowskazu i czymś tam jeszcze, ale sapal, wywracal oczami i machal rękami non stop. Wracając byłam przekonana ze się nie udało. A tu zdałam! Szok! I właściwie przestało mnie obchodzić jego mamranie
Gratulacje!

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Ja oblalam, uwaga, najechalam na linię robiąc łuk. Nie wiem, co się stało, nigdy mi się to nie zdarzyło robiłam ten łuk tyle razy... Jestem załamana
Inny samochód, może nie wyczułaś dobrze sprzęgła... dodatkowo też stres - zdasz następnym razem W przeciwieństwie do nas już wiesz jak to wygląda od środka, więc następnym razem już stres będzie mniejszy
__________________
panna_hanna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 13:39   #2073
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Ja oblalam, uwaga, najechalam na linię robiąc łuk. Nie wiem, co się stało, nigdy mi się to nie zdarzyło robiłam ten łuk tyle razy... Jestem załamana
Przykro mi a pozwolił ci drugi raz robić?
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 13:46   #2074
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Jak się najedzie na linie to już po egzaminie
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 13:52   #2075
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Jak się najedzie na linie to już po egzaminie
Jak się NAJEDZIE na linię, to jest druga próba, jak się WYJEDZIE za linię, to wtedy przerwany egzamin.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 13:54   #2076
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
Maddis, ja ten egzamin miałam dziś!
Trafił mi się bardzo niesympatyczny egzaminator, gburowaty, widać było ze dogaduje tak żeby mnie zdenerwować. Złapał mnie na nie użyciu kierunkowskazu i czymś tam jeszcze, ale sapal, wywracal oczami i machal rękami non stop. Wracając byłam przekonana ze się nie udało. A tu zdałam! Szok! I właściwie przestało mnie obchodzić jego mamranie
To nie wiedziałam, że to aż tak blisko Gratuluję





Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Jak się najedzie na linie to już po egzaminie
Jak się najdzie to jest jeszcze korekta, a egzamin się kończy po przejechaniu całkiem przez linię.
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 13:56   #2077
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Temat podczytuję od niedawna, bo i niedawno zdecydowałam się na zapis na kurs. Myślałam o tym od paru lat na zasadzie "a może kiedyś", ale od dwóch miesięcy myślę nad tym intensywne i postanowiłam się zapisać w marcu.

Czy któraś z Was uczęszcza/uczęszczała do szkoły Auto Salwator w Krakowie? Dwie znajome polecały tę szkołę, a już nie mam w sumie siły szukać po omacku jakiejś placówki i zdecydowałam się na tę.
ville jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 14:14   #2078
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Ja oblalam, uwaga, najechalam na linię robiąc łuk. Nie wiem, co się stało, nigdy mi się to nie zdarzyło robiłam ten łuk tyle razy... Jestem załamana
Przykro mi Niewątpliwie stres zrobił swoje Umówiłaś się na kolejny termin? Bo nie wolno się poddawać, uszy do góry, skoro robiłaś to wiele razy to umiesz go przejechać.

Dziś przede mną chłopak robiąc łuk skręcił w złą stronę kierownicą - i znalazł się na drugim łuku. Tak na "trzeźwo" jak o tym myślę to się wydaje niemożliwe, ale stres jest ogromny i potrafi nieźle namieszać.



Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Temat podczytuję od niedawna, bo i niedawno zdecydowałam się na zapis na kurs. Myślałam o tym od paru lat na zasadzie "a może kiedyś", ale od dwóch miesięcy myślę nad tym intensywne i postanowiłam się zapisać w marcu.

Czy któraś z Was uczęszcza/uczęszczała do szkoły Auto Salwator w Krakowie? Dwie znajome polecały tę szkołę, a już nie mam w sumie siły szukać po omacku jakiejś placówki i zdecydowałam się na tę.
Ja zastanawiałam się nad tą szkołą, ale po 1 nie pasowała mi do końca lokalizacja (i to że uczą raczej pod Balicką), a po 2 trochę drogo mi się wydawało.
Finalnie zdecydowałam się na inną i jak widać nie żałuję
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 14:18   #2079
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
Ja zastanawiałam się nad tą szkołą, ale po 1 nie pasowała mi do końca lokalizacja (i to że uczą raczej pod Balicką), a po 2 trochę drogo mi się wydawało.
Finalnie zdecydowałam się na inną i jak widać nie żałuję
Lokalizacja mi akurat odpowiada, bo to "moja" część Krakowa, ale cenowo rzeczywiście jest jedną z droższych szkół, jak porównywałam. Ty do której uczęszczałaś?
ville jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 14:34   #2080
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

to dlaczego na stronie x szkoły jest napisane:
Jazdę po łuku należy wykonać dwukrotnie, raz w przód jadąc do kolejnego stanowiska oraz cofając z powrotem do stanowiska z którego rozpoczęliśmy jazdę. Najechanie na linie wyznaczające stanowisko, lub potrącenie pachołka kończy egzamin z wynikiem negatywnym.

więc można oblać za najechanie
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 14:47   #2081
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
to dlaczego na stronie x szkoły jest napisane:
Jazdę po łuku należy wykonać dwukrotnie, raz w przód jadąc do kolejnego stanowiska oraz cofając z powrotem do stanowiska z którego rozpoczęliśmy jazdę. Najechanie na linie wyznaczające stanowisko, lub potrącenie pachołka kończy egzamin z wynikiem negatywnym.

więc można oblać za najechanie
Na stronie szkoły jazdy, lepiej sprawdzić w jakimś regulaminie wordu, ale ja miałam taką sytuację i miałam poprawkę, a raczej na czymś takim prezentu od egzaminatora bym nie dostała, zwłaszcza od tego z którym miałam wtedy egzamin.
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 16:14   #2082
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
to dlaczego na stronie x szkoły jest napisane:
Jazdę po łuku należy wykonać dwukrotnie, raz w przód jadąc do kolejnego stanowiska oraz cofając z powrotem do stanowiska z którego rozpoczęliśmy jazdę. Najechanie na linie wyznaczające stanowisko, lub potrącenie pachołka kończy egzamin z wynikiem negatywnym.

więc można oblać za najechanie
Nie można.

Cytat:
[2. Części praktycznej egzaminu państwowego przeprowadzanej w ruchu drogowym nie można przeprowadzić w przypadku, gdy osoba egzaminowana przystępująca do egzaminu państwowego kieruje pojazdem na placu manewrowym w sposób pozwalający stwierdzić, że jej zachowanie zagraża bezpośrednio życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego.

3. Przez zachowanie osoby egzaminowanej, o którym mowa w ust. 2, rozumie się w szczególności:

1) przejechanie kołem przez linie wyznaczające zewnętrzne krawędzie stanowisk;
2) najechanie albo potrącenie pachołka lub tyczki;

3) dwukrotne nieprawidłowe wykonanie zadania, o którym mowa w poz. 2–10 tabeli nr 2 załącznika nr 2 do rozporządzenia
Cytat z rozporządzenia ministra.
Widocznie na stronie szkoły x napisali to po prostu nieprecyzyjnie.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 18:30   #2083
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
Przykro mi Niewątpliwie stres zrobił swoje Umówiłaś się na kolejny termin? Bo nie wolno się poddawać, uszy do góry, skoro robiłaś to wiele razy to umiesz go przejechać.

Dziś przede mną chłopak robiąc łuk skręcił w złą stronę kierownicą - i znalazł się na drugim łuku. Tak na "trzeźwo" jak o tym myślę to się wydaje niemożliwe, ale stres jest ogromny i potrafi nieźle namieszać.





Ja zastanawiałam się nad tą szkołą, ale po 1 nie pasowała mi do końca lokalizacja (i to że uczą raczej pod Balicką), a po 2 trochę drogo mi się wydawało.
Finalnie zdecydowałam się na inną i jak widać nie żałuję
No niestety, robiłam ten łuk juz ze sto razy jak nie więcej i pierwszy raz mi się to zdarzyło, bardzo rzadko zdarzało się ze lekko uderzyłam w pacholek, na początku łuk nie wychodził, ale od dłuższego czasu już robiłam go dobrze i pewnie, wiec na prawdę nie wiem jak ja to zrobiłam
Jeszcze się nie zapisałam, intensywnie nad tym myślę bo kosztuje mnie to strasznie dużo nerwów, na pierwszym egzaminie oblalam na górce, bo byłam uczona właśnie sposobem, który na mnie się nie sprawdził, jak myślę o tym, że znowu mi coś nie wyjdzie na placu i znowu nie wyjadę na miasto ale jak sobie teraz odpuszczę to później będzie jeszcze ciężej, wiec pewnie znowu się zapisze.

Aha, drugiej próby nie było.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 18:40   #2084
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
No niestety, robiłam ten łuk juz ze sto razy jak nie więcej i pierwszy raz mi się to zdarzyło, bardzo rzadko zdarzało się ze lekko uderzyłam w pacholek, na początku łuk nie wychodził, ale od dłuższego czasu już robiłam go dobrze i pewnie, wiec na prawdę nie wiem jak ja to zrobiłam
Jeszcze się nie zapisałam, intensywnie nad tym myślę bo kosztuje mnie to strasznie dużo nerwów, na pierwszym egzaminie oblalam na górce, bo byłam uczona właśnie sposobem, który na mnie się nie sprawdził, jak myślę o tym, że znowu mi coś nie wyjdzie na placu i znowu nie wyjadę na miasto ale jak sobie teraz odpuszczę to później będzie jeszcze ciężej, wiec pewnie znowu się zapisze.

Aha, drugiej próby nie było.
Miałam podobny problem z łukiem na egzaminach.

Ja bym sie na twoim miejscu dowiedziała, jak na pewno jest z tym najechaniem na linie, moze możesz sie spróbować odwołać, bo u mnie w mieście jak najedzie sie na linkę, to jest druga proba, dopiero jak sie przez nia przejedzie to sie kończy egzamin.
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 19:49   #2085
aggiex
Raczkowanie
 
Avatar aggiex
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 109
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Zgadzam się z dziewczynami. Jeśli linia nie zostanie przekroczona i pachołek nie zostanie zepchnięty, to masz prawo powtórzyć zadanie
aggiex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 22:51   #2086
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Jeśli nie przekroczyłaś linii, a jedynie na nią najechałaś, powinnaś dostać drugą próbę. Tyle, że Ty, siedząc w samochodzie, dokładnie nie mogłaś tego widzieć. Mogło być więc tak, że jednak nie najechałaś, a faktycznie przejechałaś tę linię. Nawet jak jedno koło delikatnie wyjedzie za tę linię, to już jest to przerwanie egzaminu. Niestety. Ale moim zdaniem, warto by było w takim razie zobaczyć nagranie i może spróbować się odwołać. A co masz wpisane w arkuszu?

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem z łukiem na egzaminach.
Oj, ja też. Długo nie umiałam z placu wyjechać.

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
Ja bym sie na twoim miejscu dowiedziała, jak na pewno jest z tym najechaniem na linie, moze możesz sie spróbować odwołać, bo u mnie w mieście jak najedzie sie na linkę, to jest druga proba, dopiero jak sie przez nia przejedzie to sie kończy egzamin.
To nie jest "u mnie/u ciebie/u kogokolwiek w mieście", bo zasady egzaminowania są wszędzie takie same. Nie jest i nie może być tak, że w jednym WORDzie za daną rzecz się oblewa, a w drugim już nie. Wyżej podałam cytat z rozporządzenia, w którym jest wyraźnie napisane, że egzamin przerywa się po przejechaniu linii. To obowiązuje wszędzie, nie w konkretnych miastach. Jasne, może się zdarzyć, że gdzieś tam dojdzie do nadużyć albo jakiś egzaminator sobie coś inaczej zinterpretuje, ale jakby prawo jest jedno dla wszystkich, więc szkopuł tkwi nie w tym, czy w jej WORDzie to uznają czy nie, ale czy faktycznie przejechała tę linię. Bo jeśli nie, to powinna mieć drugą próbę.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 07:25   #2087
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Najwidoczniej musiałam chyba przejechać, powiem szczerze że byłam w takim stresie ze wyszłam i to zobaczyłam, ale już nie pamiętam jak to wyglądało w każdym bądź razie musiało to być na pewno przejechanie, egzaminator nie wyglądał na takiego, który by mnie chciał po dwóch minutach uwalic, jak pokazywałam światła drogowe to stal z tyłu samochodu i nawet nie patrzał czy dobrze pokazuje :P trudno, no, głupota totalna, nie wiem jakim cudem to zrobiłam
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 10:32   #2088
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Najwidoczniej musiałam chyba przejechać, powiem szczerze że byłam w takim stresie ze wyszłam i to zobaczyłam, ale już nie pamiętam jak to wyglądało w każdym bądź razie musiało to być na pewno przejechanie, egzaminator nie wyglądał na takiego, który by mnie chciał po dwóch minutach uwalic, jak pokazywałam światła drogowe to stal z tyłu samochodu i nawet nie patrzał czy dobrze pokazuje :P trudno, no, głupota totalna, nie wiem jakim cudem to zrobiłam
Najbardziej to szkoda że to właśnie głupota i że oblanie nawet na placu tyle kosztuje... To się tak wydaje, 140 zł raz, drugi, trzeci, później np. jazdy, w końcu opłata za prawko... Zbiera się.
Ja zdałam za pierwszym a i tak wyszło za wszystko ponad 2 tysiące. I do tego idąc wczoraj na egzamin miałam kolejne 140 zł w portfelu przyszykowane.
Ile WORD ma czasu na zaktualizowanie PKK? Bo nadal mam status pobrane przez WORD. Byłam już wczoraj zapłacić za prawko w starostwie, pani mi się zapytała kiedy zdałam, wtedy ona tej informacji jeszcze nie widziała, ale opłatę przyjęła. I teraz się boję czy jakiegoś zamieszania nie będzie?
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 10:41   #2089
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Najwidoczniej musiałam chyba przejechać, powiem szczerze że byłam w takim stresie ze wyszłam i to zobaczyłam, ale już nie pamiętam jak to wyglądało w każdym bądź razie musiało to być na pewno przejechanie, egzaminator nie wyglądał na takiego, który by mnie chciał po dwóch minutach uwalic, jak pokazywałam światła drogowe to stal z tyłu samochodu i nawet nie patrzał czy dobrze pokazuje :P trudno, no, głupota totalna, nie wiem jakim cudem to zrobiłam
Zawsze możesz obejrzeć nagranie wtedy będziesz miała pewność i nie będziesz się musiała zastanawiać, jak to było.

A czy głupota... nie, to się zdarza. Po prostu. Ale wiem, jak bardzo irytujące jest oblewanie na takich w sumie banalnych rzeczach, także dobrze wiem, co czujesz. Kiedy next? Jeśli już pisałaś, to przepraszam, chyba gdzieś przeoczyłam.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-27, 13:12   #2090
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

pewnie, że się zbiera, te pieniądze za te egzaminy są właśnie najgorsze. Jeszcze się nie zapisałam, będę się zapisywać przez internet, ale na razie muszę to "przetrawic" zniechecilam się, ale chyba nie warto odpuszczac..
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 13:57   #2091
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
Najbardziej to szkoda że to właśnie głupota i że oblanie nawet na placu tyle kosztuje... To się tak wydaje, 140 zł raz, drugi, trzeci, później np. jazdy, w końcu opłata za prawko... Zbiera się.
Ja zdałam za pierwszym a i tak wyszło za wszystko ponad 2 tysiące. I do tego idąc wczoraj na egzamin miałam kolejne 140 zł w portfelu przyszykowane.
Ile WORD ma czasu na zaktualizowanie PKK? Bo nadal mam status pobrane przez WORD. Byłam już wczoraj zapłacić za prawko w starostwie, pani mi się zapytała kiedy zdałam, wtedy ona tej informacji jeszcze nie widziała, ale opłatę przyjęła. I teraz się boję czy jakiegoś zamieszania nie będzie?
Mój koszt prawka wyniósł 2520. W tym 7 prob egzaminu a na jednym nie noglam zmienić terminu i przepadły pieniądze
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 18:18   #2092
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

ja na razie na prawko wydałam 1800

miałam wczoraj jazdy doszkalające, no i jestem w sumie zadowolona, co prawda jeździliśmy raczej trasami które nie są wybierane na egz ale pan zwrócił mi uwagę na kilka rzeczy. na światłach robiłam jak zwykle, że po zatrzymaniu dawałam jedynkę i nic się nie czepiał. no i o ile z moim instruktorem zawsze bezstresowo tak tutaj nie wiem czemu ale trochę się stresowałam i robiłam takie głupie błędy że szok, przez pierwszą godzinę co światła to mi auto gasło i nawet po 3 razy próbowałam żeby w końcu ruszyć, nawet się zaczęłam bać bo skoro przy tak lekkim stresie tak mi szło to co będzie na egzaminie no widziałam że mi idzie gorzej niż na jazdach.

jak to jest z pieszymi jak mamy przejścia bez świateł, zawsze musimy ich przepuścić? bo do tego mnie instruktor przyzwyczaił żeby ich przepuszczać, a na tych dodatkowych pan jak widział że chcę się zatrzymywać to mówił żebym jechała
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 18:34   #2093
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
jak to jest z pieszymi jak mamy przejścia bez świateł, zawsze musimy ich przepuścić? bo do tego mnie instruktor przyzwyczaił żeby ich przepuszczać, a na tych dodatkowych pan jak widział że chcę się zatrzymywać to mówił żebym jechała
Ty masz pierwszenstwo i roznie moze zostac odebrane Twoje zatrzymanie. Ja tylki zdjelam noge z gazu gdy zobaczylam ze ktos stoi i czeka przed przejsciem i egz bardzo sie zdenerwowal, wpisał mi błąd.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 18:46   #2094
aggiex
Raczkowanie
 
Avatar aggiex
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 109
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Jeśli piesi stoją przy przejściu, Masz obowiązek ich przepuścić.
aggiex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 18:46   #2095
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez aggiex Pokaż wiadomość
Jeśli piesi stoją przy przejściu, Masz obowiązek ich przepuścić.
Od kiedy?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 18:48   #2096
aggiex
Raczkowanie
 
Avatar aggiex
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 109
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Jak się uczysz do teorii to Masz to i w nauce do testów na płycie i powinien to powiedzieć Ci instruktor, dodatkowo zapewne jest to również zapisane w książkach

Edytowane przez aggiex
Czas edycji: 2016-02-27 o 18:49
aggiex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 18:49   #2097
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Dokładnie. Jak my mamy światło zielone a piesi czerwone no to nie zatrzymujemy się, chyba, że ktoś nam wchodzi na drogę. Wiem też, że różnie egzaminatorzy reagują na bardzo długich pasach w centrum miasta, gdzie np. Przy dużym natężeniu ruchu jedzie za nami dużo aut i możemy swoim zatrzymaniem spowodować niebezpieczeństwo, to że my się zatrzymamy, nie oznacza, że zrobią to auta na pozostałych dwóch pasach-pieszy nie pójdzie, czyli my jakby zatrzymujemy się niepotrzebnie
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 18:50   #2098
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Nie pytam co mam w ksiazkach tylko od kiedy jest taki przepis. wystarczajaco dlugo zylismy w stresie, ze przejdzie pomysl gloszacy aby byl obowiazek przepuszczania kazdego pieszego zwroconego twarza do przejscia. Na szczescie nie weszlo to w zycie. Takze prosze, doprecyzuj, skad masz ta wiedze ze mamy obowiazek przepuszczac kazdego stojacego przy przejsciu.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 18:50   #2099
aggiex
Raczkowanie
 
Avatar aggiex
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 109
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

A i niedługo mają wprowadzić obowiązek zatrzymywania się gdy widać że piesi idą do pasów i chcą przez nie przejść,a nie tylko gdy stoją
aggiex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 18:51   #2100
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez aggiex Pokaż wiadomość
A i niedługo mają wprowadzić obowiązek zatrzymywania się gdy widać że piesi idą do pasów i chcą przez nie przejść,a nie tylko gdy stoją
No to maja wprowadzic czy cos takiego jest?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-07 14:39:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.