Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-26, 09:50   #451
swieczka23
Raczkowanie
 
Avatar swieczka23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Mozesz tak zrobic. Przerwe mozna skracac, ale nie wydluzac. Poza tym wytarczy wziac 17 tabletek czynnych, by zachowac antykoncepcje.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Wystarczy 14 tabletek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
swieczka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 14:20   #452
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jaka dzienna dawka witaminy C jest bezpieczna, zeby nie nadszarpnac dzialania preparatow antykoncepcyjnych? Mam tabletki na przeziebienie 500mg paracetamolu + kofeina + 25 mg witaminy c.
Pytam dziewczyn, ktore biora tabletki anty, bo dla zastrzyku hormonalnego nie moge znalezc zadnej informacji, a z chorowaniem i braniem lekow nie mam doswiadczenia .
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 15:28   #453
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez swieczka23 Pokaż wiadomość
Wystarczy 14 tabletek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Okay, sprawdze to . Mozliwe, ze cos zle pamietam .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 02:27   #454
Margolciia
Raczkowanie
 
Avatar Margolciia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Proszę o pomoc bo sama nie wiem co robić w takiej sytuacji. Od tygodnia biorę nowe tabletki, dzisiaj cały dzień mialam problemy żołądkowe, wzięłam tabletkę o godz 22, o 2 w nocy wymiotowałam. Przeczytałam w ulotce, że po wymiotach w ciagu 3-4h od wzięcia tabletki należy wziąć drugą. Wzięłam, i po godzinie znowu wymiotowałam... Nie brałam już trzeciej. Czy myślicie ze ta pierwsza tabletka się wchłoneła w ciągu tych 4h i jestem zabezpieczona? I drugie pytanie, czy po tygodniu brania nowych tabletek, mozliwe sa takie ich skutki uboczne?
Margolciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 08:09   #455
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc bo sama nie wiem co robić w takiej sytuacji. Od tygodnia biorę nowe tabletki, dzisiaj cały dzień mialam problemy żołądkowe, wzięłam tabletkę o godz 22, o 2 w nocy wymiotowałam. Przeczytałam w ulotce, że po wymiotach w ciagu 3-4h od wzięcia tabletki należy wziąć drugą. Wzięłam, i po godzinie znowu wymiotowałam... Nie brałam już trzeciej. Czy myślicie ze ta pierwsza tabletka się wchłoneła w ciągu tych 4h i jestem zabezpieczona? I drugie pytanie, czy po tygodniu brania nowych tabletek, mozliwe sa takie ich skutki uboczne?
Mysle, ze nie potrzebnie bralas te druga tabletke. Po tygodniu sa mozliwe efekty uboczne, ale myslisz, ze wymiotowalas przez tabletki?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 08:35   #456
Margolciia
Raczkowanie
 
Avatar Margolciia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Mysle, ze nie potrzebnie bralas te druga tabletke. Po tygodniu sa mozliwe efekty uboczne, ale myslisz, ze wymiotowalas przez tabletki?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Sama nie wiem od czego, zdarzało się że bolał mnie brzuch po jej wzięciu, ale wtedy starałam sie szybko usnąć, wczoraj obudziły mnie rewolucje żołądkowe..
Margolciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 17:18   #457
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Sama nie wiem od czego, zdarzało się że bolał mnie brzuch po jej wzięciu, ale wtedy starałam sie szybko usnąć, wczoraj obudziły mnie rewolucje żołądkowe..
Może sama się nakrecac by nie zwymiotowac? 😁

Wiesz, święta były, może cos stanęło ci na żołądku. Ale jak będzie to przez dłuższy czas to ja bym poszła i zmieniła tabsy.

Do 3 msc organizm się "przyzwyczaja"
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-04, 09:17   #458
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam noworocznie
Potrzebuję kopniaka Wysyp ciężarnych wokół, więc i ja podejrzliwie obserwuję swój organizm Żadnych sytuacji ryzykownych nie było, nic nie ominęłam, a jednak... jestem w ostatnim tygodniu blistra, od jakichś 10dni odczuwam tkliwość piersi (ale u mnie to typowy objaw zbliżającej się "miesiączki"), ale też od poniedziałku męczy mnie biegunka- nic mnie nie boli, ale każda wizyta na "dwójkę" w wc kończy się biegunką... do tego co jakiś czas bulgocze mi w żołądku.
Myślałam, że czegoś się najadłam na Sylwestrze, ale tyle czasu, żeby trzymało? Mam też sporo stresów m.in. przez to samopoczucie i niepewność, ale nie miałam raczej większych sensacji zołądkowych z tego tytułu w przeszłości
Oszaleję
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 18:27   #459
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 845
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, czy powinnam się bardzo martwić tym, że ciągle mam bardzo obfity okres, a dzisiaj skończyłam swoje pierwsze opakowanie pigułek (21 dni)... Z kilkugodzinnymi przerwami przez cały ten czas dosłownie leci ze mnie...
Wiem, że krwawienie może występować na początku brania pigułek, ale czy AŻ takie? :conf used:
__________________

Linn13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 22:28   #460
lady_77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 80
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny, jak to jest w końcu z tym paracetamolem? Zlapalo mnie okropne przeziębienie i od środy przez 4 dni piłam Gripex Hot Max, ten mocny z dawka 1000mg paracetamolu. Piłam go 2-3 dni. Myslicie, że taka dawka ma wpływ na tabletki anty?

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Miało byc pilam go 2-3 razy dziennie. Przez 4 dni
lady_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 11:06   #461
Delilis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam dokładnie tak samo. To moje pierwsze opakowanie i właśnie w sobotę skończę kolorowe tabletki a krwawienie mam tak mocne jakbym miała okres :/ i dodatkowo się przez to boję, bo 14 dnia brania tabletek współżyłam
Delilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 11:25   #462
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 845
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Delilis Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tak samo. To moje pierwsze opakowanie i właśnie w sobotę skończę kolorowe tabletki a krwawienie mam tak mocne jakbym miała okres :/ i dodatkowo się przez to boję, bo 14 dnia brania tabletek współżyłam
U mnie nie było mowy o współżyciu
Póki co pigułki mają 200% skuteczności - gwarantują kompletna abstynencję seksualną

Jakie pigułki bierzesz?
Według mnie jeśli brałaś pigułki regularnie to nie ma możliwości zajścia w ciążę
__________________

Linn13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 11:44   #463
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Delilis Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tak samo. To moje pierwsze opakowanie i właśnie w sobotę skończę kolorowe tabletki a krwawienie mam tak mocne jakbym miała okres :/ i dodatkowo się przez to boję, bo 14 dnia brania tabletek współżyłam
Jestes zabezpieczona tak czy siak. Jesli masz watpliwosci, to skontaktuj sie z lekarzem i dopytaj o to krwawienie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 14:22   #464
Witaminka2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 24
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej. Mam 21 lat i od 10 dni biorę pierwszy raz w życiu tabletki antykoncepcyjne, a mianowicie NarayaPlus. lekarz powiedział mi, że mam nie robić sobie przerw kilku dniowych na okres tylko mam brać ciągiem. I mam dwa pytania; pierwsze to, gdy zacznę brać tabletki placebo i dostane okres na przykład przy 4 tabletce to mam juz brać kolejne opakowanie? A jak nie dostane w ogóle okresu to tez mam brać? Kolejne moje pytanie brzmi- czy jest szansa, że tabletki się nie przyjmą i mogę zajść w ciąże? Lekarz powiedział mi, że po 9 tabletce mogę już uprawiać seks bez zabezpieczeń. Z góry dziękuje za odpowiedz )
Witaminka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 18:47   #465
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Witaminka2017 Pokaż wiadomość
Hej. Mam 21 lat i od 10 dni biorę pierwszy raz w życiu tabletki antykoncepcyjne, a mianowicie NarayaPlus. lekarz powiedział mi, że mam nie robić sobie przerw kilku dniowych na okres tylko mam brać ciągiem. I mam dwa pytania; pierwsze to, gdy zacznę brać tabletki placebo i dostane okres na przykład przy 4 tabletce to mam juz brać kolejne opakowanie? A jak nie dostane w ogóle okresu to tez mam brać? Kolejne moje pytanie brzmi- czy jest szansa, że tabletki się nie przyjmą i mogę zajść w ciąże? Lekarz powiedział mi, że po 9 tabletce mogę już uprawiać seks bez zabezpieczeń. Z góry dziękuje za odpowiedz )
Nie, bierzesz wciaz 21+7 niezaleznie od tego w ktorym dniu przerwy dostaniesz krwawienie. Jak nie dostaniesz to tez tak robisz (czasem sie zdarza zd krwawienie nie wystepuje). Tabletki sie wchlaniaja o ile nie zwymiotujesz lub nie dostaniesz ostrej biegunki w ciagu pierwszych 4h od przyjecia i nie przyjmujesz obecnie lekow, ktore z tabletkami koliduja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 01:36   #466
Margolciia
Raczkowanie
 
Avatar Margolciia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy skrócenie brania tabletek o dwa dni, w celu przyspieszenia krwawienia nie spowoduje żadnych negatywnych skutków?
Margolciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 02:18   #467
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Czy skrócenie brania tabletek o dwa dni, w celu przyspieszenia krwawienia nie spowoduje żadnych negatywnych skutków?
Nie powinno.
Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Czy skrócenie brania tabletek o dwa dni, w celu przyspieszenia krwawienia nie spowoduje żadnych negatywnych skutków?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 19:36   #468
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, przed chwilą podczas brania tabletka spadła mi na podłogę (na panele).
Czy to możliwe, że coś się mogło w niej mikroskopijnie ukruszyć? Wyglądała ok, ale czy takie ewentualne odpryski mogą mieć wpływ na działanie? Będzie niekompletne itp.?
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 20:00   #469
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przed chwilą podczas brania tabletka spadła mi na podłogę (na panele).
Czy to możliwe, że coś się mogło w niej mikroskopijnie ukruszyć? Wyglądała ok, ale czy takie ewentualne odpryski mogą mieć wpływ na działanie? Będzie niekompletne itp.?
Bez przesady . Nic nie bedzie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-08, 20:27   #470
Bluesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kochane, od ponad miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne, pierwsze w moim życiu lekarka dobrała mi je losowo, ale czuję się dobrze, tzn. właściwie czuję się normalnie, waga też okej, natomiast są nieco drogie i zastanawiam się, czy ich nie zmienić, co sądzicie? Szczerze jak poczytałam jakie problemy przy tabletkach mają często dziewczyny, to dziwię się, że ja tak od razu czuję się dobrze i nie dzieje się nic złego. Tylko ta cena..

Druga moja "bolączka" od samego początku to to, że naczytałam się, że niektóre owoce, witaminy itd mogą wpływać na skuteczność leków, teraz boję się napić soku pomarańczowego albo pić herbatę z cytryną, czy też moją ukochaną wodę z cytryną Drogie doświadczone koleżanki- czy naprawdę pijąc co rano szklankę wody z cytryną (a w zasadzie to nawet nie codziennie) mogę tak zniwelować działanie tabletek, żeby zajść w ciążę?
Bluesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 20:33   #471
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Bluesia Pokaż wiadomość
Kochane, od ponad miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne, pierwsze w moim życiu lekarka dobrała mi je losowo, ale czuję się dobrze, tzn. właściwie czuję się normalnie, waga też okej, natomiast są nieco drogie i zastanawiam się, czy ich nie zmienić, co sądzicie? Szczerze jak poczytałam jakie problemy przy tabletkach mają często dziewczyny, to dziwię się, że ja tak od razu czuję się dobrze i nie dzieje się nic złego. Tylko ta cena..

Druga moja "bolączka" od samego początku to to, że naczytałam się, że niektóre owoce, witaminy itd mogą wpływać na skuteczność leków, teraz boję się napić soku pomarańczowego albo pić herbatę z cytryną, czy też moją ukochaną wodę z cytryną Drogie doświadczone koleżanki- czy naprawdę pijąc co rano szklankę wody z cytryną (a w zasadzie to nawet nie codziennie) mogę tak zniwelować działanie tabletek, żeby zajść w ciążę?
Bez sensu dobierac ze wzgledu na cene. Dzis zmienisz na tansze a za kilka miesiecy one zdrozeja. Znowu zmienisz? najwazniejsze ze Ci sluza, nie mecza Cie skutki uboczne.

Mozesz spokojnie pic wode z cytryna co rano i nie wplynie to na antykoncepcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 20:35   #472
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Bluesia Pokaż wiadomość
Kochane, od ponad miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne, pierwsze w moim życiu lekarka dobrała mi je losowo, ale czuję się dobrze, tzn. właściwie czuję się normalnie, waga też okej, natomiast są nieco drogie i zastanawiam się, czy ich nie zmienić, co sądzicie? Szczerze jak poczytałam jakie problemy przy tabletkach mają często dziewczyny, to dziwię się, że ja tak od razu czuję się dobrze i nie dzieje się nic złego. Tylko ta cena..

Druga moja "bolączka" od samego początku to to, że naczytałam się, że niektóre owoce, witaminy itd mogą wpływać na skuteczność leków, teraz boję się napić soku pomarańczowego albo pić herbatę z cytryną, czy też moją ukochaną wodę z cytryną Drogie doświadczone koleżanki- czy naprawdę pijąc co rano szklankę wody z cytryną (a w zasadzie to nawet nie codziennie) mogę tak zniwelować działanie tabletek, żeby zajść w ciążę?
Ile kosztuja Twoje tabletki?

Co do sokow i witamin... Mozesz jesc i pic wszystko. Nalezy unikac dziurawca, antybiotykow i innych lekow, ktore wplywaja na antykoncepcje.

Wybacz, ale gdyby szklanka soku pomaranczowego codziennie oslabialaby antykoncepcje, to po 1) wskaznik pearla nie bylby tak niski, 2) nie bylaby to popularna metoda antykoncepcji.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 21:19   #473
Bluesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

mniej więcej 35 zł za opakowanie.
wybaczam, ja wiem, że to głupoty, dlatego napisałam, że "naczytałam się" i łyknęłam wszystko na początku jak pelikan po prostu taki był trochę strach, niepewność, bo to jednak dla mnie nowość, że można bez gumki i nie będzie dziecka.
Bluesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 21:30   #474
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Bluesia Pokaż wiadomość
mniej więcej 35 zł za opakowanie.
wybaczam, ja wiem, że to głupoty, dlatego napisałam, że "naczytałam się" i łyknęłam wszystko na początku jak pelikan po prostu taki był trochę strach, niepewność, bo to jednak dla mnie nowość, że można bez gumki i nie będzie dziecka.
można jestem tego zywym przykladem. zabezpieczalam sie tak 4 lata. i wiele innych dziewczyn na wątku też korzysta tylko z tabletek jako metody antykoncepcji, a w ciąży nie były
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 21:32   #475
Bluesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
można jestem tego zywym przykladem. zabezpieczalam sie tak 4 lata. i wiele innych dziewczyn na wątku też korzysta tylko z tabletek jako metody antykoncepcji, a w ciąży nie były
niby o tym wiem, a jednak zdarzają się przypadki, że dziewczyny zachodzą, a ja bardzo bym nie chciała, nie teraz
Bluesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 21:35   #476
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Bluesia Pokaż wiadomość
niby o tym wiem, a jednak zdarzają się przypadki, że dziewczyny zachodzą, a ja bardzo bym nie chciała, nie teraz
żadnej z tych dziewczyn w łożku nie siedziałaś i nie wiesz jak było. najłatwiej powiedzieć, że antyki były przyjmowane książkowo, a ciąża jakimś cudem się pojawiła.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 21:44   #477
Bluesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
żadnej z tych dziewczyn w łożku nie siedziałaś i nie wiesz jak było. najłatwiej powiedzieć, że antyki były przyjmowane książkowo, a ciąża jakimś cudem się pojawiła.
masz rację
Bluesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 14:17   #478
PannaPinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 83
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hejka wszystkim Wracam z nową porcją schiz i pytań Jakiś czas temu opisywałam swoje tabletkowe perypetie, więc część z Was mnie pewnie kojarzy. Ostatnio stanęło na zmianie Madinetty na Aidee. Od razu opiszę dla potomnych działanie Aidee. Póki co są to najgorsze tabletki jakie brałam... Po połknięciu zaczynam się źle czuć, muli mnie tak jakby, ciągle się odbija, cały miesiąc czuje dyskomfort przy dotykaniu piersi, są takie 'miziaste' i 'niedotykalskie'. Do tego mam zerową ochotę na seks, ciągły apetyt, puchnę po nich i nie wpłynęły zupełnie na moje krwawienia. Stwierdziłam, że zbyt pochopnie zmieniłam Madinetty, bo na nich było praktycznie idealne (gdyby nie jeden wysyp i te skąpe krwawienia). Dziś byłam na usg i postanowiłam przy okazji wrócić do Madinetty, jednak lekarz stanowczo mi odmówił. Stwierdził że trzeba szukać dalej i przepisał mi Vibin. Teraz się zastanawiam czy je wykupić czy raczej iść do kogoś innego i poprosić o recepty na Madinette. Moją pierwszą bolączką jest to że zawsze brałam klasyczne tabletki 21+7 dni przerwy, Vibin to 21+7 placebo. Chciałam wynegocjować jakieś zwykłe 21 tabl. ale usłyszałam że teraz podobno odchodzi się od nich własnie na rzecz 28 tabl, po to by kobiety wyrabiały sobie nawyk codziennego wzięcia tabletki (tydzień przerwy zawsze był moim ulubionym, zawsze wtedy sobie folgowałam, jadłam grejfruty itp, no ogólnie luz straszny dla mnie, że moge nawet zwymiotować). I że są to tabsy najnowszej generacji, że posiadają jakiś składnik, który sprzyja odprowadzaniu wody z organizmu. Nie wiem czy to prawda czy próbował mnie przekonać bo ma bonusy z recept... Ogólnie zastanawiam się czy jest sens katować wątrobę przez kolejny tydzień tabletkami, które wg opisów są puste... Ponad to czy placebo musi siedzieć w organizmie 4h tak jak zwykła tabletka? Czy mogę sobie na nich folgować tak jak do tej pory podczas przerwy? Co się stanie jak pominę placebo? Czy tabletki 28 też mają max. opóźnienie w granicach 12h? I ogólnie czy są jakieś większe różnice w przyjmowaniu i środkach ostrożności między braniem 21 a 28 tabl? Wybaczcie mały chaos wypowiedzi, ale próbuje rozważyć wszystkie za i przeciw. Pozdrawiam

Edytowane przez PannaPinka
Czas edycji: 2017-01-09 o 14:19
PannaPinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 15:28   #479
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez PannaPinka Pokaż wiadomość
Hejka wszystkim Wracam z nową porcją schiz i pytań Jakiś czas temu opisywałam swoje tabletkowe perypetie, więc część z Was mnie pewnie kojarzy. Ostatnio stanęło na zmianie Madinetty na Aidee. Od razu opiszę dla potomnych działanie Aidee. Póki co są to najgorsze tabletki jakie brałam... Po połknięciu zaczynam się źle czuć, muli mnie tak jakby, ciągle się odbija, cały miesiąc czuje dyskomfort przy dotykaniu piersi, są takie 'miziaste' i 'niedotykalskie'. Do tego mam zerową ochotę na seks, ciągły apetyt, puchnę po nich i nie wpłynęły zupełnie na moje krwawienia. Stwierdziłam, że zbyt pochopnie zmieniłam Madinetty, bo na nich było praktycznie idealne (gdyby nie jeden wysyp i te skąpe krwawienia). Dziś byłam na usg i postanowiłam przy okazji wrócić do Madinetty, jednak lekarz stanowczo mi odmówił. Stwierdził że trzeba szukać dalej i przepisał mi Vibin. Teraz się zastanawiam czy je wykupić czy raczej iść do kogoś innego i poprosić o recepty na Madinette. Moją pierwszą bolączką jest to że zawsze brałam klasyczne tabletki 21+7 dni przerwy, Vibin to 21+7 placebo. Chciałam wynegocjować jakieś zwykłe 21 tabl. ale usłyszałam że teraz podobno odchodzi się od nich własnie na rzecz 28 tabl, po to by kobiety wyrabiały sobie nawyk codziennego wzięcia tabletki (tydzień przerwy zawsze był moim ulubionym, zawsze wtedy sobie folgowałam, jadłam grejfruty itp, no ogólnie luz straszny dla mnie, że moge nawet zwymiotować). I że są to tabsy najnowszej generacji, że posiadają jakiś składnik, który sprzyja odprowadzaniu wody z organizmu. Nie wiem czy to prawda czy próbował mnie przekonać bo ma bonusy z recept... Ogólnie zastanawiam się czy jest sens katować wątrobę przez kolejny tydzień tabletkami, które wg opisów są puste... Ponad to czy placebo musi siedzieć w organizmie 4h tak jak zwykła tabletka? Czy mogę sobie na nich folgować tak jak do tej pory podczas przerwy? Co się stanie jak pominę placebo? Czy tabletki 28 też mają max. opóźnienie w granicach 12h? I ogólnie czy są jakieś większe różnice w przyjmowaniu i środkach ostrożności między braniem 21 a 28 tabl? Wybaczcie mały chaos wypowiedzi, ale próbuje rozważyć wszystkie za i przeciw. Pozdrawiam
Wiesz co to znaczy placebo? Lekarz z Toba o tym nie rozmawial? Te tabletki sa po to by np. Nie zapomniec po 7 dniach przerwy wziac tabletki z nowego blistra. nie maja substancji aktywnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 15:42   #480
PannaPinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 83
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Wiesz co to znaczy placebo? Lekarz z Toba o tym nie rozmawial? Te tabletki sa po to by np. Nie zapomniec po 7 dniach przerwy wziac tabletki z nowego blistra. nie maja substancji aktywnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem co to znaczy, jednak nigdy się nie zagłębiałam w działanie takich tabletek anty bo nie musiałam
Ogólnie teraz bardziej boje się że zapomnę łykać te placebo, niż że kiedyś zapomnę zacząć nowe opakowanie :P

Edytowane przez PannaPinka
Czas edycji: 2017-01-09 o 15:45
PannaPinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.