Szkolna przemoc rówieśnicza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-04-27, 15:41   #1
przemoc_pracamagisterska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 1

Szkolna przemoc rówieśnicza


Jestem studentką V roku terapii, co za tym idzie piszę pracę magisterską na temat szkolnej przemocy rówieśniczej. Prowadzę badania jakościowe - wywiad z dorosłymi osobami, które chodząc do szkoły (nieważne na jakim etapie) doświadczyły szkolnej przemocy rówieśniczej. Zgodnie z etyką badań konieczne jest, aby osoba, która dobrowolnie zgadza się na udział w badaniach miała także przepracowaną traumę z tego okresu.
Na ten moment brakuje mi kilku wywiadów, dlatego zwracam się z pytaniem, czy jest na grupie osoba, która doświadczyła przemocy rówieśniczej w szkole i zechciałaby podzielić się swoją historią poprzez rozmowę telefoniczną, messenger lub mailowo?
Udział w badaniu jest oczywiście anonimowy, imię zostanie zmienione, jedyne dane jakich potrzebuję to wiek uczestnika. Ze swojej strony mogę zaoferować dostęp do skończonej pracy magisterskiej.
Gdyby była osoba zainteresowana udziałem w badaniu proszę o kontakt priv lub mailowy: przemoc.pracamagisterska@ gmail.com
Bardzo dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam
Kasia
*Przemoc cechują trzy elementy. Są nimi: intencjonalność (chęć wyrządzenia krzywdy), powtarzalność (sprawca działa długotrwale, a więc powtarza akty agresji wobec ofiary) oraz nierównowaga sił pomiędzy sprawcą lub sprawcami a ofiarą. przewaga sprawcy nad słabszą ofiarą może mieć charakter przewagi liczebnej - gdy sprawców jest więcej niż ofiar, przewagi fizycznej - gdy silniejszy fizycznie sprawca znęca się nad słabszą ofiarą oraz przewagi psychicznej."
przemoc_pracamagisterska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-27 16:41:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.