Panny Młode 2019, cz.6 - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-08, 20:16   #3331
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Słyszałam o tych pytaniach ,kiedyś koleżanka mi opowiadała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 20:31   #3332
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Pod wpływem postu mikomy przeczytałam ten protokół i jestem w szoku. Najpierw się popłakałam, potem stwierdziłam, że w życiu tego nie podpisze, bo tam będą same kłamstwa, a na koniec karczemnie pokłóciliśmy się z Tż. Piękny wieczór.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 20:35   #3333
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Oj mariamarysienka bardzo współczuję koleżanka mi mówiła ,że tam takie głupie pytania były np komu bardziej zależy na ślubie i nasz ksiądz kazał odpowiadać najpierw facetowi i jej przyszły mąż palnal ,że jemu. Ona odp, że obydwojgu i ksiądz zrobił Wielka kreche ,przekreślil ,że nie zgodność . Także nie wiem co tam jeszcze było ,ale mówiła ,że sporo tego i nie podobało im się to .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Maria dobrze pamiętam ,że nie chcialas za bardzo kościelnego ? jej współczuję sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 20:41   #3334
Kiwi18
Zadomowienie
 
Avatar Kiwi18
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 733
GG do Kiwi18
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Mikoma wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Spełnienia najskrytrzych marzeń. Cudownego ślubu i wszystkiego co najlepsze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 21:03   #3335
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Cytat:
Napisane przez Animka11 Pokaż wiadomość
Oj mariamarysienka bardzo współczuję koleżanka mi mówiła ,że tam takie głupie pytania były np komu bardziej zależy na ślubie i nasz ksiądz kazał odpowiadać najpierw facetowi i jej przyszły mąż palnal ,że jemu. Ona odp, że obydwojgu i ksiądz zrobił Wielka kreche ,przekreślil ,że nie zgodność . Także nie wiem co tam jeszcze było ,ale mówiła ,że sporo tego i nie podobało im się to .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Maria dobrze pamiętam ,że nie chcialas za bardzo kościelnego ? jej współczuję sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ogóle go nie chcę. Przez długi czas mieliśmy brać ślub jednostronny i Tż się na to zgodził, bo moim zdaniem to jedyny i zarazem dobry kompromis. Nie chcę pisać o tym, co się po drodze wydarzyło, ale mogę powiedzieć że otarło się o odwołanie wesela i rozwód. W końcu stwierdziłam, że jedynym wyjściem dla mnie jest się poddać, ale chyba nie jestem w stanie tego zrobić Jakoś odkładałam w głowie ten ślub i myślałam, że dobra tam, jakoś przeboleję tą godzinę w kościele, ale jak przeczytałam ten protokół to się załamałam. Nie wiem, czy ja jestem w stanie tak kłamać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 21:31   #3336
agus1315
Zakorzenienie
 
Avatar agus1315
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 989
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

O matko, ale naspamowałyście dziś


Mikoma, wszystkiego najlepszego!


Maria, kochana tak mi przykro jak czytam o Twojej sytuacji Czemu tż tak na Ciebie naciska skoro zgodził się już na ten jednostronny... Przecież widzi jak Cię to unieszczęśliwia, godzinę w kościele przeżyjesz ale czy to będzie miało jakieś znaczenie skoro idziesz na ten ślub jak na ścięcie? Protokołu na oczy nie widziałam co prawda, ale skoro już same te pytania wprawiły Cię w taki nastrój to może warto jeszcze raz spróbować pogadać z tż bazując na tych pytaniach właśnie? Przytulam mocno
__________________
Nie szukaj kogoś z kim możesz żyć, ale kogoś bez kogo żyć nie możesz
<3
agus1315 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 22:41   #3337
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Maria napisz może w klubie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-09, 06:49   #3338
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Tez myślałam ze mając 25 urodzę pierwsze dziecko (rok po ślubie), a potem kilka lat przerwy i drugie jeszcze przed 30stka. Tylko taki szczegół, ze tzta poznałam mając 24 xD w listopadzie kończę 30. Instynkt sie włączył ostatnio, ale TZ cały czas mówi, ze musimy najpierw dom kupić, a uzbierać £40tys to nie taka prosta sprawa. Dochodzi kwestia brexitu i juz sama nie wiem kiedy to dziecko bedzie.

Nam moja chrzestna w dużej mierze pomaga płacić. Mama tez mówi, ze tez coś dorzuci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Maria z tego co pisałaś, to TZ jest pod wpływem rodziny, gdyby nie oni, tk by nie miał
Nic przeciwko.
Smutne jest to, ze to ludzie z zewnątrz sie wtrącają w Wasz związek.
Czytam te pytania i uważam, ze to przegięcie. Idziemy do księdza w uk za kilka tyg, ciekawa jestem czy bedą te same.


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 08:11   #3339
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Dzień dobry
Weekend

Muszę kiedyś przejrzeć ten protokół

Mariamarysienka ciężko się czyta to co piszesz, współczuję i trzymam kciuki żebyście jeszcze doszli do jakiegoś porozumienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 08:12   #3340
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

No maria ja tak samo trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 08:12   #3341
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Dzień dobry
Wczoraj byłam prosić świadkową wypiłyśmy butelkę wina i pogadałyśmy. A teraz lecimy na tańce

Pixie
Dziękuję za linka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 08:30   #3342
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Dzień dobry

Maria to miałaś przeprawę, może razem przejrzyjcie te pytania, pogadajcie szczerze i może Tż odpuści i nie będzie Ci tego robił ? Zobaczy,że robisz coś przeciw sobie.. te kłamstwa i będzie kazał Ci się pod tym podpisać ? Przecież wie,że to nie będziesz Ty. Tym bardziej,że pracuje w takim zawodzie, gdzie pierwowzorzedne cechy to honor, wierność swoim zasadam, powinien szanować Twoje tego Ci życzę

Byliśmy wczoraj na tańcach super zespół grał spotkaliśmy się ze znajomymi przy okazji i Fajnie Wieczorek spędziliśmy
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 08:31   #3343
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Dzień dobry

Maria
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 08:32   #3344
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Hej

Maria bardzo mi przykro może powiedz Tż, ze czy dla niego liczy się sam papierek z kościoła, a wartości ma w nosie i chce ten ślub tylko, bo rodzina chce, czy dla niego maja znaczenie te wartości, które związane są z tym ślubem? Pewnie nie raz, nie dwa mówiłaś mu o tym, ale powiedz mu, ze w protokole jest pytanie czy ktos zmusza Cię do ślubu, czy jest to w pełni dobrowolna i świadoma decyzja, a jeżeli Ty Skalmierzyce to jest to podstawa do rozwodu i unieważnienia małżeństwa. Wiem, ze pisalas juz o tym wcześniej, ale jakbyś tylko chciała porozmawiać, to wal jak w dym!



Z planów ślubnych: dzisiaj tż idzie zamówić garnitur i potem skoczymy się do cukierni obgadać temat


Wysłano przez gołębia
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 08:53   #3345
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Mariamarysienka faktycznie nieciekawa sytuacja musicie usiąść i na spokojnie porozmawiać, może Tż zrozumie i odpuści
Aż się boję zajrzeć do tych pytań w protokole, a nas to chyba czeka w najbliższy weekend
Ja chciałam dzisiaj prosić o świadkowanie miałyśmy jechać do salonu przyłożyć buty czy pasują kolorystycznie do sukni, ale po małych zawirowaniach przełożyłyśmy to na inny czas. Może to i lepiej, poczekam aż dojdzie welon i za jednym wyjazdem sprawdzę buty i welon czy pasują a z zapytaniem poczekam, aż się umówimy na jakiś wspólny wieczór czy jakiś wypad

Dzisiaj chyba zabiorę się za klejenie/stemplowanie kopert samo się nie zrobi
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019

Edytowane przez kizdaM
Czas edycji: 2019-02-09 o 08:54
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 09:23   #3346
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;86477829]Wiesz co z takich prywatnych to np czy masz jakieś choroby (tż powiedział, ze ma bielactwo to ksiądz pytał czy ja o tym wiem), czy możesz mieć dzieci i czy jest coś, co ukrywam przed tż. Nas jeszcze pytali o zawód rodziców, nazwisko panieńskie matki, adres zamieszkania świadków, wiek i zawód


Wysłano przez gołębia [/QUOTE]Dziwne te niektóre pytania. Co ma zawód rodziców do rzeczy. Sprawdzają czy mezaliansu nie będzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 09:27   #3347
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Maria, bardzo ci współczuję, że macie aż takie konflikty z tego powodu

Czytałam, że te szczegółowe pytania wprowadzili po to, żeby zahamować lawinę tzw. rozwodów kościelnych. Ale ja serio nie rozumiem jak to miałoby niby pomóc? Bo np jeżeli ktoś nie wie czy może mieć dzieci, a potem wychodzi, że jednak nie może, to jak udowodnić, że ta osoba nie kłamała? W ogóle to pytanie jest bezsensu sformułowane (czy uważasz, że będziesz mógł mieć własne dzieci?), bo to, co ja uważam, a to, co zrobi biologia i moje ciało, może się trochę rozmijać
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 09:50   #3348
Ipecacuanha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 765
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Dziwne te niektóre pytania. Co ma zawód rodziców do rzeczy. Sprawdzają czy mezaliansu nie będzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokladnie. Tak samo jak ktos wczesniej pisal ze pytali o adres swiadkow. A jak oni sobie nie zycza podawania to co? Zmiana swiadkow?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ipecacuanha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 10:33   #3349
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Maria, bardzo ci współczuję, że macie aż takie konflikty z tego powodu

Czytałam, że te szczegółowe pytania wprowadzili po to, żeby zahamować lawinę tzw. rozwodów kościelnych. Ale ja serio nie rozumiem jak to miałoby niby pomóc? Bo np jeżeli ktoś nie wie czy może mieć dzieci, a potem wychodzi, że jednak nie może, to jak udowodnić, że ta osoba nie kłamała? W ogóle to pytanie jest bezsensu sformułowane (czy uważasz, że będziesz mógł mieć własne dzieci?), bo to, co ja uważam, a to, co zrobi biologia i moje ciało, może się trochę rozmijać

Ale mój tż jak mu czytałam to pytanie to powiedział, ze nie mam dziecka z inna laska czy ze mną to przecież nie wie czy może mieć dzieci

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Dziwne te niektóre pytania. Co ma zawód rodziców do rzeczy. Sprawdzają czy mezaliansu nie będzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Moze to taki relikt przeszłości?

Mój tż kupił dzisiaj garnitur, buty, pasek i muchę na ślub, wszedł do sklepu, przymierzył kilka marynarek, potem jak wybrał ta która mu się najbardziej spodobała, przymierzył spodnie i potem przymierzył resztę


Wysłano przez gołębia
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 10:39   #3350
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
W ogóle go nie chcę. Przez długi czas mieliśmy brać ślub jednostronny i Tż się na to zgodził, bo moim zdaniem to jedyny i zarazem dobry kompromis. Nie chcę pisać o tym, co się po drodze wydarzyło, ale mogę powiedzieć że otarło się o odwołanie wesela i rozwód. W końcu stwierdziłam, że jedynym wyjściem dla mnie jest się poddać, ale chyba nie jestem w stanie tego zrobić Jakoś odkładałam w głowie ten ślub i myślałam, że dobra tam, jakoś przeboleję tą godzinę w kościele, ale jak przeczytałam ten protokół to się załamałam. Nie wiem, czy ja jestem w stanie tak kłamać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Maria rozumiem jakie to dla Ciebie trudne. Ja chcę ślubu kościelnego, ale sama muszę pogadać z Tż czy odpowiadamy tak, żeby było dobrze, czy zgodnie z prawdą. Więc dla Ciebie to musi być udręka. Dziewczyny mają rację, może spróbuj wydrukować protokół i pytanie po pytaniu przerobić go z Tż, powiedzieć co myślisz o każdym z nich. Może wreszcie go to ruszy.

Dla mnie najtrudniejsze pytanie to: Czy rozważa rozejście się w przypadku trudności w małżeństwie... Nie wiem czy wgl można napisać tam, że tak. A życie pisze różne scenariusze nałogi, przemoc, zdrady. Uważam, że takie pytanie robi wodę z mózgu osobom, które potem są ofiarami przemocy fizycznej lub psychicznej, bo potem jest "przecież przysięgałem/przysięgałam".
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 11:03   #3351
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6



Cytat:
Napisane przez asshley Pokaż wiadomość
wlasnie jak tam czytalam to sie poczulam staro, ja tez juz po 30stce wiec mnie troche pocieszylas :p

I tak uwazam, ze jestem jeszcze za 'mloda' na slub i dziecko
Jeju, jakbym siebie czytała, piona!

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Pod wpływem postu mikomy przeczytałam ten protokół i jestem w szoku. Najpierw się popłakałam, potem stwierdziłam, że w życiu tego nie podpisze, bo tam będą same kłamstwa, a na koniec karczemnie pokłóciliśmy się z Tż. Piękny wieczór.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Jeju, Mariamarysienka, co za fatalna sytuacja Strasznie mi przykro, że musisz przez to przechodzić. Sama z ciekawości spojrzałam na ten protokół i Cię rozumiem, u nas żadne nie byłoby w stanie go podpisać. Wiem, że już wałkowaliście z tż ten temat nie raz, nie dwa, ale kurczę, przecież to naprawdę jest bez sensu, skoro wie, jak Ty się z tym czujesz.
Ściskam mocno

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;86479646]
Mój tż kupił dzisiaj garnitur, buty, pasek i muchę na ślub, wszedł do sklepu, przymierzył kilka marynarek, potem jak wybrał ta która mu się najbardziej spodobała, przymierzył spodnie i potem przymierzył resztę


Wysłano przez gołębia [/QUOTE]
!

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Dla mnie najtrudniejsze pytanie to: Czy rozważa rozejście się w przypadku trudności w małżeństwie... Nie wiem czy wgl można napisać tam, że tak. A życie pisze różne scenariusze nałogi, przemoc, zdrady. Uważam, że takie pytanie robi wodę z mózgu osobom, które potem są ofiarami przemocy fizycznej lub psychicznej, bo potem jest "przecież przysięgałem/przysięgałam".
To już jest pytanie totalnie poniżej pasa. Nie sądzę, żeby "Tak" było odpowiedzią, która przejdzie. Wiadomo, nikt nie bierze ślubu z myślą, "E, może się uda, a jak nie, to się rozwiodę", tylko zawsze się zakłada, że będzie pięknie, a potem jednak bywa różnie, tak jak Pixie pisze. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym z przekonaniem napisać "Nie" w tej rubryce
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 11:07   #3352
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Maria rozumiem jakie to dla Ciebie trudne. Ja chcę ślubu kościelnego, ale sama muszę pogadać z Tż czy odpowiadamy tak, żeby było dobrze, czy zgodnie z prawdą. Więc dla Ciebie to musi być udręka. Dziewczyny mają rację, może spróbuj wydrukować protokół i pytanie po pytaniu przerobić go z Tż, powiedzieć co myślisz o każdym z nich. Może wreszcie go to ruszy.



Dla mnie najtrudniejsze pytanie to: Czy rozważa rozejście się w przypadku trudności w małżeństwie... Nie wiem czy wgl można napisać tam, że tak. A życie pisze różne scenariusze nałogi, przemoc, zdrady. Uważam, że takie pytanie robi wodę z mózgu osobom, które potem są ofiarami przemocy fizycznej lub psychicznej, bo potem jest "przecież przysięgałem/przysięgałam".


Dla mnie ono też jest trudne. Ale chyba powiem, że w ostateczności, jak się wydarzy coś takiego, że już nie będę widziała żadnych szans na powrót do normalności, to tak. Na przykład gdyby doszło do zdrady.

Jeszcze wracając do pytania o dzieci, to przecież raczej nie wiemy czy mozemy je mieć dopóki nie zaczniemy się o nie starać, a zgodnie z nauką katolicką powinniśmy się starać dopiero po ślubie, więc wychodzi trochę błędne koło z tym pytaniem.

Kiedyś usłyszałam na kazaniu, że „teraz to ludzie w małżeństwie sobie nie ufają, intercyzy podpisują”. I weź wytłumacz takiemu księdzu, że jak jedna strona ma firmę (tak jak ja w naszym związku), to intercyza nie wynika z braku zaufania, tylko z tego, że chcemy się chronić przed utratą całego majątku...
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 11:08   #3353
agus1315
Zakorzenienie
 
Avatar agus1315
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 989
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6




Zebrałam się z rana na siłownię w końcu, masakra jak mi kondycja siadła



Naprawdę takie pytania są w tym protokole?

A co jeśli ktoś ślepo zakochany z takimi a nie innymi wartościami napisze, że nie rozważa odejścia nawet w przypadku trudności a potem się okaże że wynikają sytuacje takie jak pisze Pixie? Bo teraz to ja sobie mogę powiedzieć, że jak tż popadnie w alkoholizm czy mnie zdradzi to wybaczę ale zupełnie może mi się zmienić perspektywa kiedy to faktycznie się stanie... I wtedy co, nie dostaje rozwodu bo x czasu temu napisałam 'nie' na papierku?
Pytanie o dzieci też z tyłka, bo chcieć a móc to dwie różne sprawy

Wcale się nie dziwię, że Maria ma problem z tym
__________________
Nie szukaj kogoś z kim możesz żyć, ale kogoś bez kogo żyć nie możesz
<3
agus1315 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 11:09   #3354
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Maria rozumiem jakie to dla Ciebie trudne. Ja chcę ślubu kościelnego, ale sama muszę pogadać z Tż czy odpowiadamy tak, żeby było dobrze, czy zgodnie z prawdą. Więc dla Ciebie to musi być udręka. Dziewczyny mają rację, może spróbuj wydrukować protokół i pytanie po pytaniu przerobić go z Tż, powiedzieć co myślisz o każdym z nich. Może wreszcie go to ruszy.

Dla mnie najtrudniejsze pytanie to: Czy rozważa rozejście się w przypadku trudności w małżeństwie... Nie wiem czy wgl można napisać tam, że tak. A życie pisze różne scenariusze nałogi, przemoc, zdrady. Uważam, że takie pytanie robi wodę z mózgu osobom, które potem są ofiarami przemocy fizycznej lub psychicznej, bo potem jest "przecież przysięgałem/przysięgałam".
Dokładnie
Szczerze to wątpię,że teraz tak wszyscy odpowiadają zgodnie ze swoim sumieniem,nie wydaje mi się. Gdyby tak było to połowę by nie dopuszczali do tego ślubu, w ogóle mogą to zrobić ? Co jeśli są spore rozbieżności?
Potem na podstawie takiego protokołu łatwo unieważnić małżeństwo, kiedyś było z tym ciężko,a teraz to jest na porządku dziennym i łatwo uzyskać takie unieważnienie.
Oczywiście nikomu tego nie życzę

Patka ale super! Jak już lecą zapowiedzi to coraz bliżej
Super,że ubiór macie już skompletowany żeby nam kobietom tak szybko to szło:p
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 11:10   #3355
agus1315
Zakorzenienie
 
Avatar agus1315
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 989
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Mikoma, u nas też będzie intercyza i co się nasłuchałam na ten temat... i to od wszystkich, począwszy od mojej babci na koleżankach +/- w moim wieku skończywszy dla niektórych intercyza to jak synonim braku zaufania
__________________
Nie szukaj kogoś z kim możesz żyć, ale kogoś bez kogo żyć nie możesz
<3
agus1315 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 11:13   #3356
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Dziewczyny, tak naprawdę awantura zaczęła się po tym, jak pokazałam te pytania Tż. Byłam pewna, że to będzie moment, kiedy zrozumie, jak bardzo to jest bez sensu i odpuści, ale nie. Najpierw w ogóle nie chciał rozmawiać, a potem wyglądało to tak, jakbyśmy się znali od wczoraj. Chyba jemu cały czas się wydawało, że ze wszystkim tylko żartowałam. Jestem załamana, przepłakałam pół nocy. Czuję się zraniona i oszukana. Nie mam ochoty już ani na to wesele, ani w ogóle na życie razem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 11:18   #3357
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 519
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Maria, trzymaj się. To na pewno jest bardzo, bardzo trudne
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 11:21   #3358
agus1315
Zakorzenienie
 
Avatar agus1315
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 989
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Ale przecież te pytania nie znikną, bo on nie chce o nich rozmawiać... jeśli nie przegadacie tego teraz to albo się zmusisz do kłamstw, co czyni sakrament nieważnym, albo napiszesz prawdę i z dużym prawdopodobieństwem ksiądz nie dopuści was do małżeństwa. Przecież to powinno być dla niego logiczne, skoro wiara jest dla niego na tyle ważna, że się awanturuje :<
__________________
Nie szukaj kogoś z kim możesz żyć, ale kogoś bez kogo żyć nie możesz
<3
agus1315 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 11:31   #3359
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Dokładnie

Szczerze to wątpię,że teraz tak wszyscy odpowiadają zgodnie ze swoim sumieniem,nie wydaje mi się. Gdyby tak było to połowę by nie dopuszczali do tego ślubu, w ogóle mogą to zrobić ? Co jeśli są spore rozbieżności?

Potem na podstawie takiego protokołu łatwo unieważnić małżeństwo, kiedyś było z tym ciężko,a teraz to jest na porządku dziennym i łatwo uzyskać takie unieważnienie.

Oczywiście nikomu tego nie życzę



Patka ale super! Jak już lecą zapowiedzi to coraz bliżej

Super,że ubiór macie już skompletowany żeby nam kobietom tak szybko to szło:p

Właśnie to samo powiedziałam tż

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
Ale przecież te pytania nie znikną, bo on nie chce o nich rozmawiać... jeśli nie przegadacie tego teraz to albo się zmusisz do kłamstw, co czyni sakrament nieważnym, albo napiszesz prawdę i z dużym prawdopodobieństwem ksiądz nie dopuści was do małżeństwa. Przecież to powinno być dla niego logiczne, skoro wiara jest dla niego na tyle ważna, że się awanturuje :<


Dokładnie, zgadzam się w 100% z tym co napisałaś

Ale wiecie my z tż obgadalismy wcześniej ten protokół i tez uznaliśmy, ze z niektórymi pytaniami się nie zgadzamy i tak jak Pixie napisała życie pisze rożne scenariusze i nie jesteśmy w stanie nic przewidzieć


Wysłano przez gołębia
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 11:38   #3360
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Panny Młode 2019, cz.6

Maria Kochana współczuję Ci bardzo jak można zmuszać ukochaną osobę do czegoś takiego:/ gdzie on powinien być Twoim największym wsparciem i w nim powinnaś mieć największe zrozumienie.. coś tu jest nie halo
Skoro jest za kościelnym ślubem to powinien wiedziec,że takie małżeństwo nie będzie ważne, jeśli Ty podasz nieprawdę...
Wiesz co naprawdę mi Ciebie bardzo w tym wszystkim szkoda, serio bo jesteś w tym kompletnie sama, nie możesz liczyć na Tżta,nie pójdziesz do teściów, rodziców,bo będziesz uważaną za tą zła

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Maria i jeszcze dodam,że wiele par powinno brać przykład z Twojej postawy, za to że jesteś odważna i bronisz swoich poglądów, reszta to idzie na łatwiznę niestety.
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-13 16:28:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.