Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-07, 17:59   #1
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981

Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości


Cześć śliczne moje,

Chciałabym Was prosić o ocenę diety, którą dostałam w szpitalu (Akademia Medyczna) w ośrodku dietetycznym Dietę układały mi studentki i została ona zaakceptowana przez..szefową Jeżdżę tam na konsultacje dietetyczne, efektów tej diety brak, no może brzuch nie jest wzdęty, to wszytko. Mam 154cm i ważę 46 kg, mam niestety otłuszczony brzuch, biorę małe dawki sterydów, ostatnio zmniejszone: 2mg/4mg metypredu. Podejrzewam, że tłuszcz na brzuchu spowodowany jest sterydami. Mam pewne wątpliwości, co do tej diety. Kazano mi tez na niej ćwiczyć, ale ona w sumie ma mało kalorii. Wcześniej odżywiałam się raczej zdrowo,ale jadłam za mało 700-1300 kalorii. Teraz tylko ustabilizowano mi ilość kalorii w diecie. Rzućcie okiem proszę:

Śniadanie:

płatki owsiane 30g
siemie lniane 5g
jogurt naturalny 2% tłuszczu 100g
truskawki 100g
banan 100g

II Śniadanie

jabłko (nie jadam, za dużo owoców, jak dla mnie)
chleb żytni jasny 33g
awokado 20g
pomidory suszone 20g

Obiad

kasza jęczmienna pęczak 40g
szparagi (zastępuję innymi warzywami, bo szparagów juz nie ma) 70g
łosoś/pierś kurza 100g (dietetyczki twierdziły, ze kurczak, czy łosoś, to nie ma znaczenia, no nie wiem)

Podwieczorek:

kefir 2% tłuszczu 140g
maliny 80g
mango 120 (tutaj daję różne owoce, a ostatnio warzywa)
otręby owsiane 15g

Kolacja:
chleb żytni jasny 60g
masło ekstra 4g
sałata 6g
polędwica sopocka 11g
papryka czerwona 100g (jem pomidory)

Ogólnie, to jest podobno 1200 kalorii, babki mówiły, zeby na tej diecie trenować, i UWAGA, jak dam radę to nawet interwały albo siłowe Jakieś opinie o tej diecie?

Celem diety jest zmniejszenie obwodu talii. Sterydy jest to jeden leków podawanych mi przy przeszczepie nerki.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2017-10-07 o 19:33
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 19:26   #2
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Nie będę próbować oceniać tej diety, bo nie mam kwalifikacji. Ale jeśli chcesz porady od kogoś bardziej kompetentnego to sugeruję dopisanie więcej informacji, bo nie wiadomo, jaki jest cel twojej diety? To dieta zalecana na jakieś schorzenia czy odchudzająca? Dlaczego bierzesz sterydy? Dlaczego nie możesz spożywać źródeł białka a twoja dieta to głównie węglowodany?

Szczerze mówiąc dieta jest dziwna ze względu na składniki, gdzie teraz znajdziesz truskawki czy maliny? Bo nie wyobrażam sobie żeby dietetyk zalecał mi jedzenie mrożonych owoców czy warzyw.
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 19:35   #3
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Dieta układana była w lipcu, wtedy w/w owoce były. Dostałam wtedy tylko jeden taki dzień. Dzisiaj truskawki/maliny zamieniam na kiwi, gruszki i warzywa, bo faktycznie części owoców juz nie ma. Mówisz, ze ona jest głównie węglowodanowa? Hmmm. dietetyczki mówiły, że jest tutaj wystarczająco dużo białka.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 19:51   #4
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Od razu mówię, że dietetykiem nie jestem, wiem tyle, o ile się tematem interesuję, więc podziel sobie to co mówię przez pięć i dopytaj mądrzejszych (poważnie, poleciałabym z tą dietą do innego, najlepiej sprawdzonego dietetyka).

Przede wszystkim od kiedy układa się dietę na jeden dzień? Przecież po czterech dniach żarcia tego samego idzie się już zbełtać.

Cytat:
jabłko (nie jadam, za dużo owoców, jak dla mnie)
chleb żytni jasny 33g
awokado 20g
pomidory suszone 20g
Do czego ten chleb tutaj? Tak jak jest, to bez sensu dla mnie całkiem. Połóż na to biały ser, chudy lub półtłusty.

Tym obiadem jaki masz, to bym się nie najadła, a jestem osobą, która ma tendencje do jedzenia raczej za mało niż za dużo.

Cytat:
Kolacja:
chleb żytni jasny 60g
masło ekstra 4g
sałata 6g
polędwica sopocka 11g
papryka czerwona 100g (jem pomidory)
polędwica sopocka, no faktycznie szczyt zdrowego żarcia. zamieniłabym to przetworzone świństwo na mięso pieczone w domu jeśli już, albo jajka (w ogóle ich nie masz, a to najbardziej wartościowe białko jakie występuje w przyrodzie).

1200kcal przy Twoim wzroście to trochę co innego niż dla kobiety o wzroście 1.70+ ale intensywnych treningów przy tej ilości nie widzę.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 20:03   #5
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Dietę 1200 kalorii dostaje tam chyba każdy. Dostałam 2-3 dodatkowe kartki w podobnym klimacie ułożone dla jakiegoś pana. To niby miał być wzór, jak mam jeść. Dieta na 3-4 dni.Mnie się wydaje, ze trening siłowy przy tej ilości kalorii odpada. Mnie wyszło, że aby pozbyć się tłuszczu powinnam jeść 1850kcl + trening 5xtyg. To już jest CPM = PPM x współczynnik aktywności fizycznej.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 21:12   #6
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

5 intensywnych treningów w tygodniu to za dużo. Według mnie max to 3 siłowe i jeden HIIT, ten piąty to ewentualnie jakiś stretching. Ciało się zmienia podczas regeneracji, nie podczas samego treningu.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 22:02   #7
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Dietę 1200 kalorii dostaje tam chyba każdy. Dostałam 2-3 dodatkowe kartki w podobnym klimacie ułożone dla jakiegoś pana. To niby miał być wzór, jak mam jeść. Dieta na 3-4 dni.Mnie się wydaje, ze trening siłowy przy tej ilości kalorii odpada. Mnie wyszło, że aby pozbyć się tłuszczu powinnam jeść 1850kcl + trening 5xtyg. To już jest CPM = PPM x współczynnik aktywności fizycznej.
Masz tyle samo wzrostu co ja. 46 kg to niedowaga jest dziewczyno!! Idź lepiej do zwykłego dietetyka a nie w szpitalu dostałaś dietę na jeden dzień - WTF?? Ja dietę od dietetyka dostaje co dwa tygodnie i była zmieniana patrząc jak zmienia mi się skład w ciele. Byłam bardzo zadowolona. Przy takim wzroście powinnaś ważyć 50 kg minimum... Ja dalej nie rozumiem dlaczego w ogóle masz dietę, w jakim celu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 24.02.2015
Zaręczyny 02.05.2017
Ślub 23.06.2018
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-07, 22:19   #8
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Cytat:
Napisane przez Holigula Pokaż wiadomość
Przy takim wzroście powinnaś ważyć 50 kg minimum...
Przy 154cm? Bez przesady. 50kg jest ok ale to żadne absolutne minimum.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 09:11   #9
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Nie jestem lekarzem, ale od pierwszego rzutu oka widzę kilka nakładających się na siebie problemów.
- głodziłaś się wcześniej- 700-1300 kalorii to nawet dla osoby 154 cm to za mało.
Niestety nie piszesz ile masz lat. Ale opis sylwetki z jak zrozumiałam , czasu przed przyjmowaniem sterydów + info o tej kaloryczności- typowe skinny fat i prawdopodobnie przystosowanie ciała do obywania się na niedoborowych ilościach kalorii. Czyli magazynowanie w tłuszczu ile się da nawet kosztem niedożywienia mięsni i organów wewnętrznych
- sterydy.Na kazdego działają trochę inaczej, jedni chudną i maja energii tyle ze nie potrzebują prawie spać, inni puchną (to bardziej woda niż tłuszcz i dietą za wiele się nie wskóra tak po prawdzie) Nie napisałaś czy branie sterydów wywołało jakieś konkretne zmiany w ciele, w jego strukturze.

Nie napisałaś, jak odżywiałaś się wcześniej(co jadałaś) i czy stad brały się te wzdęcia o których wspominałaś przelotnie. Co innego wzdęcia, co innego tłuszcz na brzuchu.
ALE przy niedojadaniu wzdęcia mogą się pojawiać, tak samo przy żywieniu się pokarmami niesprzyjającymi pozytywnej florze bakteryjnej w jelitach.

Dieta która opisałaś, jej kaloryczność, jest na moje oko bardzo niedoborowa.
Zakładając że masz koło 20-30 lat, plan ćwiczyć 3 razy w tygodniu mocny siłowy + dodatkowo 2 razy w tygodniu coś. Ze normalnie zżyjesz: pracujesz/uczysz się. I chcesz uzyskac efekt nabudowania masy mięśniowej, to jest z 800-1000 kalorii za mało do tego co ci rozpisały. Powinnas jeść przy takim trybie zycia około 2000-2300 kalorii w okresie budowy- mięśni 2-3 lata, a potem ewentualnie dopiero się odtłuszczać.
U drobnych zabiedzonych kobiet kombinacje z budowaniem masy mięśniowej przy ograniczonej kaloryczności, bez brania pod uwagę zwiększenia także ilości % tłuszczu jest zwyczajnie kuriozalna. Inna sprawa, ze ciało które ćwiczy intensywnie i buduje mięsnie, inaczej ten tłuszcz rozkąłda i przy nawet wyższym % BF, wygląda się dużo lepiej, ciało jest bardziej zbite a tłuszcz rozkłada się bardziej równomiernie i nie wisi brzydko mówiąc.
Wędliny nafaszerowane chemią, dla osoby po przeszczepie nerek... No ja bym nie ryzykowała, to jakieś bardzo nieodpowiednie mi się wydaje.

Najważniejsze- piszesz o przeszczepie nerek. I tu się pojawia największy problem. nerki nie lubią diet wysokobiałkowych i absolutnie nie powinnaś kierować się zaleceniami dietetycznymi z siłek, tylko konsultować to z _lekarzami_ albo doświadczonymi dietetykami którzy określa jaki jest bezpieczny dla Ciebie przelicznik białka na masę ciała, który nie będzie obciążał nerek.

Nie jest prawdą, ze żeby dostarczyć sobie odpowiednich ilości białka , trzeba objadać się nim od rana do wieczora i musi w diecie być mięso, nabiał i jaja. W diecie przeciętnego Europejczyka na ogół jest za dużo białka (głownie z mięsa, nabiału i jaj), w diecie z siłek tego białka jest drastycznie za dużo. Zdrowe osoby na tym uciągną, choć tez różnie bywa z czasem, wiele chorób cywilizacyjnych ma związek z nadpodażą białka w diecie.
Ty powinnas uważać podwójnie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 13:57   #10
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Sałata 6 gram . Nie no proszę Cie kto czegoś takiego będzie przestrzegał. Dodatkowo te 1200 kcal to jakiś absurd.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 17:27   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

jak dla mnie to niestety kiepska dieta. tym bardziej, że wszędzie owoce zamiast warzyw. serio można puścić pawia przy takiej monotonii. a kaloryczność masz zdecydowanie za niską, jeśli przy okazji chcesz trenować cokolwiek.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 10:00   #12
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Mam 33lata.Sterydy biorę b.długo,bo od ponad 18lat (tyle mam przeszczep).Nerka jest w 100%wydolna z rewelacyjnymi wynikami i tak naprawdę nie muszę ograniczać ilości spożywanego białka,rzecz jasna,przyjmowanie jakiś jego ogromnych ilości jest niewskazane,ale jest to zrozumiałe.Każda przesada jest niedrowa.



Co do zmian w moim ciele,sterydy spowodowały cieńszą skórę i samoistnie pojawiające się siniaki,stąd zmniejszenie dawki 2mg/4mg.Rozstępów nie mam.Mam otłuszczony brzuch (83 cm w talii),reszta b.chuda.Tak,jestem skinny fat i staram się z tym walczyć,dlatego poszłam do dietetyczki.Dodam,że ta osoba pracuje w renomowanych szpitalu i jest dietetykiem klinicznym.Byłam na kolejnej wizycie kontrolnej w środe i dowiedziałam się,że dieta na pewno zadziała,ale może zacząć działać nawet za...rok (to chyba trochę długo).
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 10:23   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Mam 33lata.Sterydy biorę b.długo,bo od ponad 18lat (tyle mam przeszczep).Nerka jest w 100%wydolna z rewelacyjnymi wynikami i tak naprawdę nie muszę ograniczać ilości spożywanego białka,rzecz jasna,przyjmowanie jakiś jego ogromnych ilości jest niewskazane,ale jest to zrozumiałe.Każda przesada jest niedrowa.



Co do zmian w moim ciele,sterydy spowodowały cieńszą skórę i samoistnie pojawiające się siniaki,stąd zmniejszenie dawki 2mg/4mg.Rozstępów nie mam.Mam otłuszczony brzuch (83 cm w talii),reszta b.chuda.Tak,jestem skinny fat i staram się z tym walczyć,dlatego poszłam do dietetyczki.Dodam,że ta osoba pracuje w renomowanych szpitalu i jest dietetykiem klinicznym.Byłam na kolejnej wizycie kontrolnej w środe i dowiedziałam się,że dieta na pewno zadziała,ale może zacząć działać nawet za...rok (to chyba trochę długo).

Moim zdaniem, powinnaś więc pójść na siłownię i ćwiczyć pod okiem dobrego trenera personalnego. Nie jakiegoś łebka z łapanki dorabiającego do stypendium jako TR, ale poszukać opinii, popytać starych bywalców, celować w pracę z wolnymi ciężarami (co wcale nie oznacza koniecznie typowego treningu siłowego, wybierz trening jaki bardziej pasuje do Twojej osobowości i w jakim będziesz sie czuć komfortowo i bezpiecznie. Popatrz jak dobrze są zbudowani ludzie uprawiajacy np. : kalistenikę, trening funkcjonalny, crossfit, boks/inne walki,różnego rodzaju sprinty, mix tego wszystkiego )
Skinny fat nie potrzebuje żadnej restrykcyjnej diety, tylko w miarę czystej diety z naddatkiem kalorycznym, oraz przede wszystkim impulsu dla ciała jakim jest sensowny trening.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 11:26   #14
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Tylko,mimo wszystko,potrzebuję sensownego dietetyka,który zna się nieco na wysiłku fizycznym i potrafi ułożyć odpowiednią dietę pod trening.Z tym,jak widać jest problem.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 11:31   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Tylko,mimo wszystko,potrzebuję sensownego dietetyka,który zna się nieco na wysiłku fizycznym i potrafi ułożyć odpowiednią dietę pod trening.Z tym,jak widać jest problem.

Dobry trener personalny, ma na ogół lepszą wiedzę o tym niż standardowy dietetyk.
Niektórzy mają dodatkowo porobione kursy z dietetyki.
Układanie diety na ogół jest w pakiecie z całą obsługą trenerską. Dostajesz i rozpiskę treningów i dietę + na bieżąco jest to modyfikowane na podstawie tego co się dzieje z ciałem w trakcie realizacji programu. Jak sie zmienia pod wpływem diety i treningu.

Tylko właśnie, znaleźć dobrego TP, a nie pierwszego lepszego małolata dorabiającego i poleconego hurtem przez recepcję siłki na zasadzie: bo ma wolny termin.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 13:40   #16
Basienka1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Cześć śliczne moje,

Chciałabym Was prosić o ocenę diety, którą dostałam w szpitalu (Akademia Medyczna) w ośrodku dietetycznym Dietę układały mi studentki i została ona zaakceptowana przez..szefową Jeżdżę tam na konsultacje dietetyczne, efektów tej diety brak, no może brzuch nie jest wzdęty, to wszytko. Mam 154cm i ważę 46 kg, mam niestety otłuszczony brzuch, biorę małe dawki sterydów, ostatnio zmniejszone: 2mg/4mg metypredu. Podejrzewam, że tłuszcz na brzuchu spowodowany jest sterydami. Mam pewne wątpliwości, co do tej diety. Kazano mi tez na niej ćwiczyć, ale ona w sumie ma mało kalorii. Wcześniej odżywiałam się raczej zdrowo,ale jadłam za mało 700-1300 kalorii. Teraz tylko ustabilizowano mi ilość kalorii w diecie. Rzućcie okiem proszę:

Śniadanie:

płatki owsiane 30g
siemie lniane 5g
jogurt naturalny 2% tłuszczu 100g
truskawki 100g
banan 100g

II Śniadanie

jabłko (nie jadam, za dużo owoców, jak dla mnie)
chleb żytni jasny 33g
awokado 20g
pomidory suszone 20g

Obiad

kasza jęczmienna pęczak 40g
szparagi (zastępuję innymi warzywami, bo szparagów juz nie ma) 70g
łosoś/pierś kurza 100g (dietetyczki twierdziły, ze kurczak, czy łosoś, to nie ma znaczenia, no nie wiem)

Podwieczorek:

kefir 2% tłuszczu 140g
maliny 80g
mango 120 (tutaj daję różne owoce, a ostatnio warzywa)
otręby owsiane 15g

Kolacja:
chleb żytni jasny 60g
masło ekstra 4g
sałata 6g
polędwica sopocka 11g
papryka czerwona 100g (jem pomidory)

Ogólnie, to jest podobno 1200 kalorii, babki mówiły, zeby na tej diecie trenować, i UWAGA, jak dam radę to nawet interwały albo siłowe Jakieś opinie o tej diecie?

Celem diety jest zmniejszenie obwodu talii. Sterydy jest to jeden leków podawanych mi przy przeszczepie nerki.
Nazywam się Paulina R i jestem dietetykiem xxx i przyznam, że jest to dieta bardzo rygorystyczna, dostarcza zaledwie 1200 kcal przy aktywności fizycznej. Nie napisała Pani nic o wieku, a to jest niezwykle istotna wiadomość. Pani waga jest w normie, wiec nie ma potrzeby tak restrykcyjnego ograniczania kcal, to ryzyko niedoborów.
Ułożenie składników w daniach jest przedziwne (II śniadanie) - ani z tego zrobić kanapkę ani zjeść.
Dieta powinna być dostosowana do Indywidualnych potrzeb organizmu, czyli wieku, płci, stanu fizjologicznego, preferencji, alergii, sezonowości... itp. Przede wszystkim powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Przy następnej wizycie musi Pani prosić o wyjaśnienie dlaczego została ułożona właśnie w taki sposób. Moim zdaniem nie jest odpowiednia.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-11-08 o 14:32 Powód: reklama
Basienka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 09:00   #17
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Ocenicie dietę od dietetyka? Ja mam watpliwości

Moim zdaniem następnej wizyty nie powinno być
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-11 10:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.