Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski! - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-01, 22:48   #3601
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Strasznie ciężko doradzić, żeby nie brzmieć jak większość lekarzy, ale... Po pierwszej stracie nie robiłam żadnych badań. Poronienia na samym początku ciąży zdarzają się niestety tak często i za niewiele z nich odpowiadają jakieś choroby czy geny, a tylko pech...

Dlatego zbadałabym tylko podstawowe rzeczy, morfologia, tarczycowe ponownie i hormony. Witaminy i mikroelementy też możesz sprawdzić. Tylko musisz poczekać, żeby organizm przestał działać w trybie "ciąża".

Dobrze wiem, że za wszelką cenę chciałabyś wiedzieć dlaczego do tego doszło, aby móc wyeliminować przyczynę w przyszłości, ale z perspektywy czasu wiem, że nie ma się co rozpędzać. Czasami nigdy nie znajdzie się odpowiedzi...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 07:12   #3602
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Kanarkowa ja popieram to co Viva pisze. Mimo że sama po pierwszym poronieniu robiłam sporo badań ale to było poronienie zatrzymane w 10tc, serduszko już bilo i przestało. Po drugim kiedy wg się nie pojawiło nie robiłam już badań bo wyszłam z założenia, że to po prostu przypadek. A pierwsze chyba związane z nieuregulowana zupełnie tarczyca i tragicznymi wynikami.
Jeśli to ci pomoże to zrób podstawowe badania, TSH, ft4, morfologia, glukoza, progesteron. I jeśli tylko masz na to siłę to staraj się od razu wielu dziewczynom udaje się szczęśliwie zajść i donosić krótko po poronieniu. Trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 07:50   #3603
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Dokładnie, popieram dziewczyny. U mnie też było zatrzymane, serduszko już biło ale mimo to nie robiłam badań szczegółowych. BTW na wizycie w mikołajki mnie to oznajmiono więc rozumiem dokładnie co przechodzisz teraz w "ten świąteczny czas" . Zrobiłam badania tylko te co triss wypisała. Obecnie 21 tc i dostałam duphaston oraz biorę acard i chyba on u mnie robi największą robotę. Ale tak jak sama piszesz, pierwsza ciąża donoszona także to mógł być teraz zwykły przypadek.
Trzymam kciuki, wierzę, że następna już będzie szczęśliwie donoszona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 08:05   #3604
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 694
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

ja po pierwszym # też nie robiłam żadnych badań- tzn tarczycę mocno przebadałam.

kanarkowa- Twój organizm jest cały czas w trybie ciążowym więc jeśli jesteście gotowi, to starajcie się od razu w następnym cyklu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 09:58   #3605
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

dzień dobry..
dziś u mnie lekki przełom. wstałam (fakt, że o 10 ale jednak) zjadłam śniadanie i zrobiłam sobie kawę

myślałam, że nie będę umiała słychać o ciąży w żadnej postaci, ale to jakoś nawet mi wychodzi. moja przyjaciółka w marcu rodzi (miałyśmy mieć dzieci z jednego rocznika...) I bałam się, że ciężko mi będzie nawet na nią patrzeć. Ale jakoś w ogóle pod tym względem tego nie rozpatruje.

Gnębi mnie "jedynie" fakt, że ja jestem teraz tylko zwykłą kobietą... nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi. Przez te kilka dni w ciąży czułam się tak inaczej, wyjątkowo. Taka potrzebna i ważna. A teraz... bezużyteczna? Nikt mi tego oczywiście nie daje odczuć, wszyscy stają na rzęsach i obchodzą się jak z jajkiem... A ja czuje, że na to nie zasługuję.

Czy to możliwe, że po wczorajszym "krwotoku" od dziś już może się uspokajać? Dziś już prawie nic nie boli, a krwawienie to jak by standardowy, średniej obfitości @.

Dziś idę do ginka i zobaczę co on tam też doradzi. Na szczęście mam fajną lekarkę rodzinną i myślę, że wpisze mi też skierowanie chociaż na cześć tych badań o których piszecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

zerkam tak na te moje sierpniowe wyniki hormonów zaznaczam, że wcześniej przez kilka lat (z niewielkimi przerwami) stosowałam albo tabletki albo plastry. Ostatni odkleilam w lipcu, badania robiłam miesiąc p ozniej

wrzucę wam, bo wywnioskowałam , że macie już w tym wysoką specjalizacje

tsh 1.3669 (0.35 - 4.94)
ft4 1.02 (0.7-1.48)
ft3 3.66 (1.71-3.71)

glukoza 90.66 (70-99)

Może jednak tu coś było nie tak ?

ma sens badać się w tym tygodniu według was ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 10:24   #3606
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość

wrzucę wam, bo wywnioskowałam , że macie już w tym wysoką specjalizacje

tsh 1.3669 (0.35 - 4.94)
ft4 1.02 (0.7-1.48)
ft3 3.66 (1.71-3.71)

glukoza 90.66 (70-99)

Może jednak tu coś było nie tak ?

ma sens badać się w tym tygodniu według was ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wzorowo. Myślę, że tarczyca nie jest niczemu winna.

Wyniki badań robionych w tym tygodniu nie będą przedstawiały Twojego stanu na co dzień, więc nie będziesz mogła zastosować do nich zwykłych norm. Z drugiej strony nie wiem, czy możesz zastosować normy ciążowe... Bałabym się, że nic nie da się wyczytać z tych wyników. Lepiej poradzić się lekarza.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 10:28   #3607
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Ja bym poczekała do kolejnego cyklu i dopiero wtedy zrobiła badania.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 12:20   #3608
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
przeczytałam dziś cały ten wątek...

nie sądziłam, że to może aż tak podnieść na duchu.

chyba doszłam do wniosku, że sama w tym wszystkim to jednak mam trochę szczęścia...

od dziś już mocno krwawię. nie spodziewałem się nawet, że na tak wczesnym etapie może to tak strasznie wyglądać... jutro mam iść na kontrolę do gina.

Czytałam, że spora część z Was robiła badania po poronieniach. Będę pytać też o to mojego doktorka.

To była moja druga ciąża. W pierwszą zaszłam 12 lat temu jako nastolatka. Wszystko było dobrze, syn rozwijał się od początku prawidłowo. Urodził się w 37 tc i nie było większych problemów.

Fakt faktem, jest dzieckiem z autyzmem (ale wyszło to dopiero między 2 a 3 rokiem życia ) mimo to cieszę się, że jest ogólnie zdrowy, nie cierpi i jest szczęśliwy.

Druga ciąża była mocno chciana i wyczekana. Bardzo się bałam, że będziemy mieć problemy (bo co chwilę słyszałam, że ktoś się stara rok, dwa, trzy ...) Ale... udało się. Byłam w szoku i jednocześnie od samego początku miałam złe przeczucia i obawy, które niestety się potwierdziły.

Wszystko wskazuje na to że była to ciąża biochemiczna. Ostatnia @ 19.10, cykle 30 dniowe, beta w dniu spodziewanej @ tylko 15.5. kolejna 40.5 wiec tez nisko Ale rosła...
4 dni później już tylko 70. dzień p ozniej plamienie, kolejnego dnia (czwartek) beta z powrotem 40...

Co badalybyscie na moim miejscu ? Dodam tylko, że mój mąż nie jest biologicznym ojcem mojego pierwszego dziecka. Ja przed ciąża miałam wyniki w normie (tsh, ft3, ft4, progesteron)

chciałabym się nie nakrecać na dalsze niepowodzenia, ale z drugiej strony... same wiecie jak jest.

ściskam mocno i dziękuję za to, że jesteście


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym nic nie badala. Ciąże biochemiczna zdarzają się bardzo bardzo często. Ja po pierwszej stracie nic nie badalam, mimo że ciąże straciliśmy w 11tyg, serce już biło i się zatrzymało. Dopiero po 2 robiłam badania.

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 14:46   #3609
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

jaka jestem zła...

byłam u lekarza. macica ok. Wszystko spoko. zlecił jakieś badania (potem napiszę co) I uwaga... kazał czekać 3 miesiące....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 14:51   #3610
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
jaka jestem zła...

byłam u lekarza. macica ok. Wszystko spoko. zlecił jakieś badania (potem napiszę co) I uwaga... kazał czekać 3 miesiące....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po ciąży biochemicznej nie trzeba czekać wiele dziewczyn nawet tutaj naszych nie czekało nawet po poronieniu zatrzymanym i łyżeczkowaniu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 14:59   #3611
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87385520]Po ciąży biochemicznej nie trzeba czekać wiele dziewczyn nawet tutaj naszych nie czekało nawet po poronieniu zatrzymanym i łyżeczkowaniu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]wiem, przeczytałam cały wątek

dlatego jestem taka wściekła, że mi to powiedział. to dobry lekarz, więc tym bardziej mnie dziwi to podejście.

jestem tak strasznie zła, że mam wrażenie że zaraz wybuchne.

Ale jak go nie posłucham i coś nie wyjdzie to będzie jeszcze gorzej. Ale jak posłucham to dostanę depresji.

Boże, już myślałam że zacznie się układać.. ta myśl że za miesiąc może będziemy mogli się starać trzymała mnie przy życiu... tylko to...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 15:13   #3612
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
wiem, przeczytałam cały wątek

dlatego jestem taka wściekła, że mi to powiedział. to dobry lekarz, więc tym bardziej mnie dziwi to podejście.

jestem tak strasznie zła, że mam wrażenie że zaraz wybuchne.

Ale jak go nie posłucham i coś nie wyjdzie to będzie jeszcze gorzej. Ale jak posłucham to dostanę depresji.

Boże, już myślałam że zacznie się układać.. ta myśl że za miesiąc może będziemy mogli się starać trzymała mnie przy życiu... tylko to...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wcale nie musisz czekać. Na prawdę. Lekarze tak zalecaja- głównie ze względu na "psychike". Po łyżeczkowaniu ma to większy sens- jednak to ingerencja w nasze ciało. I czasem cykl potrafi wariować. Ale nie ma chyba większych przeciwskazan. Ja bym nie czekała, oczywiście to twoja decyzja zrób jak czujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 15:19   #3613
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Wcale nie musisz czekać. Na prawdę. Lekarze tak zalecaja- głównie ze względu na "psychike". Po łyżeczkowaniu ma to większy sens- jednak to ingerencja w nasze ciało. I czasem cykl potrafi wariować. Ale nie ma chyba większych przeciwskazan. Ja bym nie czekała, oczywiście to twoja decyzja zrób jak czujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak wlasnie myslalam... ale teraz po prostu będę się bała, że jak go nie posłucham to będę jeszcze bardziej żałować...
muszą mi chyba trochę opaść emocje, bo póki co nie wiem co mam ze sobą zrobić i do kogo mieć pretensje ...

najchętniej bym zmieniła lekarza teraz już w tym momencie, ale na takiego, co mi powie to co chce usłyszeć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 15:25   #3614
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Kanarkowa jeśli nie powiedział czemu, to podejrzewam, że ze względu na Twoją psychikę. Jeśli czujesz, że masz siłę już teraz się starać, że (jakby to nie zabrzmiało) "przeżyłaś" tę stratę, to się staraj. A jak się uda, to przecież lekarzowi możesz powiedzieć, że uważałaś, ale tak jakoś wyszło. Myślę, że lekarz chciał dla Ciebie dobrze, zwłaszcza że zlecił jakieś badania (mój poprzedni mi nic nie zlecił po pierwszej stracie, nawet głupiej tarczycy).

Tak czy siak, powodzenia!
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 15:27   #3615
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
jaka jestem zła...

byłam u lekarza. macica ok. Wszystko spoko. zlecił jakieś badania (potem napiszę co) I uwaga... kazał czekać 3 miesiące....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy poronieniu miałam styczność z wieloma lekarzami (szpital, drugi szpital, mój gin) i nikt nie mówił, żeby tyle czekać.
Po pierwszej @ byłam na kontroli u mojego gina i powiedział, że mam wrócić w ciąży. Za miesiąc wróciłam w ciąży Aktualnie 25 tydzień, ciąża wzorowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 15:53   #3616
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

badania które mi zlecil:
tsh
toxo IgG
toxo IgM
Rub IgG
cmv (?)
ig G
ig M

błagam o wasz komentarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 16:05   #3617
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Toksoplazmoza - choroba odzwierzęca, rub to różyczka - choroba zakaźna wieku dziecięcego, groźna dla płodu, cmv - cytomegalia - też zakaźna, też groźna dla płodu, objawami przypomina grypę, więc często nawet nie wiadomo, że się przeszło.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 16:16   #3618
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
badania które mi zlecil:
tsh
toxo IgG
toxo IgM
Rub IgG
cmv (?)
ig G
ig M

błagam o wasz komentarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dostałaś podstawowe badania, które się wykonuje w ciąży, a dobrze sprawdzić to przed.
Ewentualnie sprawdziłabym poziom kwasu foliowego w organizmie. I to teraz, nie za miesiąc. Jeśli brałaś zwykły, to może być duże stężenie w organizmie. Wtedy warto przerzucić się na metylowany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 16:35   #3619
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
wiem, przeczytałam cały wątek

dlatego jestem taka wściekła, że mi to powiedział. to dobry lekarz, więc tym bardziej mnie dziwi to podejście.

jestem tak strasznie zła, że mam wrażenie że zaraz wybuchne.

Ale jak go nie posłucham i coś nie wyjdzie to będzie jeszcze gorzej. Ale jak posłucham to dostanę depresji.

Boże, już myślałam że zacznie się układać.. ta myśl że za miesiąc może będziemy mogli się starać trzymała mnie przy życiu... tylko to...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak mi przykro, że i Ciebie to spotkało.

Ja, podobnie jak dziewczyny po pierwszej stracie robiłam podstawowe badania (tokso, cytomegalia, tarczyca - czyli to co zlecił Ci gin), później już poszłam dalej a i tak nie znam odpowiedzi do dziś.

Cudownie, że masz wsparcie najbliższych i oczywiście nasze. Mocno wierzę, że już niedługo będziecie się cieszyć dobrymi wiadomościami.

Co do wstrzymania starań - musisz podjąć tę decyzję w zgodzie ze sobą, wiem że podejmiesz słuszną. I przede wszystkim pamiętaj, że jesteś cudowną kobietą, wspaniałą mamą, uda się! Całuję Cię mocno!
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 17:12   #3620
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Kanarkowa, tak naprawdę przy biochemicznych sporo kobiet może w ogóle nie wiedzieć o ciąży, po prostu myślą, że dostały spóźniony okres.
Sama po łyżeczkowaniu po pierwszym okresie zaszłam w ciążę i córka urodziła się zdrowa. Co prawda miałam problemy z szyjką, ale na szczęście doczekała w brzuchu do CC w 39 tyg
Do niczego nie namawiam, jeśli czujesz się na siłach to bierz dalej witaminy i do dzieła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 17:38   #3621
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Ojoanna a powiedz skąd ta poradnia onkologiczna? Co się dzieje?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 17:42   #3622
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Kanarkowa bardzo mi przykro

Osobiście mam dwie koleżanki, które zaszły w szczęśliwe ciążę zaraz w cyklu po biochemicznej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 17:57   #3623
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

U mnie 3 cykl po biochemicznej teraz. Ale na pewno stracony, właśnie jadę na szkolenie do Warszawy, wracam w piątek w nocy a owu jakoś czwartek-piątek. Chyba, bo przestałam śledzić apkę a i na obserwację nie mam ochoty. Pewnie będzie mnie bolał brzuch jak zwykle to po tym będę wiedziała.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 18:52   #3624
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Tak jeszcze myślę... zrobić te badania i dzwonić do niego z wynikami. może wtedy dopytam czy na prawdę widzi aż takie przeciwwskazania żeby tyle czekać. i w między czasie poradzić się innego lekarza ?

Gryzelda jak czytałam wątek to mocno przeżywałam Twoje historie... jesteś mega silna i bardzo Ci tego zazdroszczę!

w ogóle wszystkie które tu jesteście... zazdroszczę wam tej sily, bo
ja niestety żyje chyba w tej chwili w systemie zero jedynkowym- jest ciąża, jestem szczęśliwa. nie ma ciąży- koniec świata.

Misia91 nie sądziłam, że jeszcze kiedyś Was spotkam gdzieś w czeluściach wizazu, zwłaszcza w takich okolicznościach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez kanarkowaaa
Czas edycji: 2019-12-02 o 18:55
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 19:06   #3625
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Kanarkowa na początku też się czułam podobnie jak Ty, to chyba normalna reakcja na stratę. Z czasem człowiek uczy się z tym żyć, bo zwyczajnie nie ma innego wyjścia. Mam zdrowe dziecko, kochane i dla niego muszę mieć siłę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 19:09   #3626
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87386040]Ojoanna a powiedz skąd ta poradnia onkologiczna? Co się dzieje?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Moja trzecia ciąża okazała się zasniadowa, beta za wolno spada, a zaśniad jest ciągle w macicy mimo 2 zabiegów i tabletek :-\ Czasami w takich przypadkach podają chemię. Czeka mnie jeszcze zabieg na doczyszczenie, jeśli samo nie ruszy w końcu, ale już tracę nadzieję, bo minęły prawie 2msc.. Chciałabym to mieć za sobą, mimo, że już to wszystko raczej przekreśla dalsze starania :-|

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 19:10   #3627
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Moja trzecia ciąża okazała się zasniadowa, beta za wolno spada, a zaśniad jest ciągle w macicy mimo 2 zabiegów i tabletek :-\ Czasami w takich przypadkach podają chemię. Czeka mnie jeszcze zabieg na doczyszczenie, jeśli samo nie ruszy w końcu, ale już tracę nadzieję, bo minęły prawie 2msc.. Chciałabym to mieć za sobą, mimo, że już to wszystko raczej przekreśla dalsze starania :-|

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O fuck... Przykro mi bardzo

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 11:34   #3628
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Moja trzecia ciąża okazała się zasniadowa, beta za wolno spada, a zaśniad jest ciągle w macicy mimo 2 zabiegów i tabletek :-\ Czasami w takich przypadkach podają chemię. Czeka mnie jeszcze zabieg na doczyszczenie, jeśli samo nie ruszy w końcu, ale już tracę nadzieję, bo minęły prawie 2msc.. Chciałabym to mieć za sobą, mimo, że już to wszystko raczej przekreśla dalsze starania :-|

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o kurcze to straszne co piszesz. bardzo Ci współczuję i mocno trzymam kciuki, żeby wszystko skończyło się pomyślnie!

Ja już po badaniach. Obawiałam się ceny, ale nie było najgorzej. Moja lekarka też dopisała mi kilka "podstaw" i zrobiłam za jednym zamachem. 4 próbki krwi

Przez całe życie nie byłam tyle kłuta co przez ten miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 14:55   #3629
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Przyznam szczerze, że pierwsze poronienie dużo bardziej przeżywałam. Wtedy też od razu myślałam, że muszę natychmiast, jak najszybciej, zajść znowu w ciążę. Teraz bardziej jakoś siedzi mi w głowie, że to choroba, a nie strata ciąży poza tym córka mnie zajmuje, jakoś staram się nie myśleć za bardzo.
Jak pewnie wszystkie tutaj boję się świąt i komentarzy oraz "życzeń" - typu kiedy drugie, to teraz przyda się chłopczyk, żeby była parka itp itd.. Nie wszyscy są wtajemniczeni w naszą historię, poza tym np słyszałam, jak teściowa mówiła do tz przez telefon, że on jest taki biedny, bo ja idę do szpitala i on musi zająć się naszą córką :-| jakby to była moja wina, a już na tyle zaglebilam się w temat poronień, że wiem, że nie miałam wpływu na to, że 2 plemniki zaplodnily komórkę i stąd cała ta sytuacja :-\

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 15:51   #3630
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że pierwsze poronienie dużo bardziej przeżywałam. Wtedy też od razu myślałam, że muszę natychmiast, jak najszybciej, zajść znowu w ciążę. Teraz bardziej jakoś siedzi mi w głowie, że to choroba, a nie strata ciąży poza tym córka mnie zajmuje, jakoś staram się nie myśleć za bardzo.
Jak pewnie wszystkie tutaj boję się świąt i komentarzy oraz "życzeń" - typu kiedy drugie, to teraz przyda się chłopczyk, żeby była parka itp itd.. Nie wszyscy są wtajemniczeni w naszą historię, poza tym np słyszałam, jak teściowa mówiła do tz przez telefon, że on jest taki biedny, bo ja idę do szpitala i on musi zająć się naszą córką :-| jakby to była moja wina, a już na tyle zaglebilam się w temat poronień, że wiem, że nie miałam wpływu na to, że 2 plemniki zaplodnily komórkę i stąd cała ta sytuacja :-\

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem ten strach przed swiatecznymi życzeniami... Dlatego w zeszłym roku robiłam test w wigilię rano na kilka dni przed @, żeby wiedzieć na czym stoję wieczorem...

Z jednej strony nie ma co się dziwić, że takie życzenia się słyszy, taka kolej rzeczy najczęściej, że prędzej czy później para decyduje się na dziecko. Ale znowu wtajemniczac każdego w sytuację ciężko...

Liczę na to, że do świąt każdej z was przydarzy się coś dobrego

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 17:49:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.