Terminacja ciąży cz.3 - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-25, 20:07   #4291
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Marakin Pokaż wiadomość
Cześć, tez miałam terminację na Polnej w Poznaniu, jesli chcesz cos wiecej wiedziec to odezwij sie na priv
Napisałam priv

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 20:43   #4292
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny zerknijcie

https://fundacjaernesta.pl/
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 21:26   #4293
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

GIS, ja tego nie czuję... Niby strata, ale Nicol nie napisała nigdzie, co było przyczyną.
Takie trochę to dziwne. Cóż się wydarzyło, że taka persona straciła dziecko chyba 22 tydz? ( poprawcie, jeśli się mylę).
Czy to była T, czy jak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Teraz czytam, że 15 tydz.. Na insta pisała, że chyba 22... A jak dla mnie to biznes i gadanie pod publikę. Sława robi swoje. Pieniądz robi pieniądz... Sprawdźcie na insta, ile zarobiła na swojej " książce". Sorry bardzo, to nie jest autorytet. Dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 21:50   #4294
BRaGG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 69
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Na pełnym wyniku amniopunkcji powinna być informacja, czy to trisomia prosta, czy translokacyjna. Jeśli prosta to znaczy że jej źródłem nie jest jakaś wasza mutacja, czyli musiał być to przypadek. Dużo dziewczyn pisało na tym forum, że lekarza twierdzą, że ten pełny wynik amnio jest wystarczającym potwierdzeniem na to, że trisomia była przypadkiem, mój gin też stwierdził, że w sumie nie ma konieczności wykonywania badań koriotypów. Ale wiadomo, lepiej mieć pewność. Tym bardziej, że te badania kariotypów przysługuje nam i naszym partnerom w ramach NFZ (ja poszłam po skierowanie do lekarza rodzinnego z wynikiem amnio), tylko trzeba się naczekać.
BRaGG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 22:01   #4295
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Shadow nie chodziło mi o dotowanie fundacji. Też mało mnie interesuje ile na tym autorka zarabia, jej sprawa. Chodziło mi o to, że na stronie fundacji można znaleźć potrzebne informacje. Przynajmniej na początek, bo jak widać po wpisach na tym forum jest problem ze znalezieniem informacji o T. i przysługujących prawach. Nie musisz być wielbicielką autorki, podobnie jak i ja, ale myślę że wszelkie inicjatywy, które poruszają problem T. i straty są ważne, bo jeżeli przestanie to być swego rodzaju temat tabu to będzie nam kobietom łatwiej.
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 22:23   #4296
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

GIS
Nie jestem wielbicielka dr Nicoli.

Chodzi o to, że nie jest ona, jej posty na insta, jej fundacja.. żadnym źródłem rzetelnych informacji o T.

Jedynym i sprawdzonym źródłem i pomocą jest to forum. Niestety, ale tak. I oczywiście Federa. Federa robi rzeczy, o których cukierkowej Nicoli nie bardzo po drodze....

Czy pani ginekolog pisze otwarcie, co robić, gdy masz problem? Nie.... Nic nie mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 23:45   #4297
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez iskierka95 Pokaż wiadomość
Malinowa44, może się nie znam, ale zespół Edwardsa zazwyczaj jest przypadkiem, ale chyba nie zawsze, więc genetyk chyba nie może Ci dać stuprocentowej pewności, że to był przypadek. Wydaje mi się, że istnieje druga opcja, może o wiele rzadziej się zdarza, ale jeśli któreś z Was jest nosicielem translokacji chromosomu 18, to wtedy prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Edwardsa wzrasta. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak. Przynajmniej ja też mam taką wiedzę.

U nas również byka trisomia 18, sprawdziliśmy potem dla pewności nasze kariotypy- są prawidłowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Shadow7919 Pokaż wiadomość
GIS, ja tego nie czuję... Niby strata, ale Nicol nie napisała nigdzie, co było przyczyną.
Takie trochę to dziwne. Cóż się wydarzyło, że taka persona straciła dziecko chyba 22 tydz? ( poprawcie, jeśli się mylę).
Czy to była T, czy jak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Teraz czytam, że 15 tydz.. Na insta pisała, że chyba 22... A jak dla mnie to biznes i gadanie pod publikę. Sława robi swoje. Pieniądz robi pieniądz... Sprawdźcie na insta, ile zarobiła na swojej " książce". Sorry bardzo, to nie jest autorytet. Dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Okropnie mi to czytać...

Jak to: cóż się wydarzyło że taka persona?
Przecież tu ani pieniądze ani jakakolwiek sława nie grają żadnej roli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-26, 00:26   #4298
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Czyżby? Polecam zgłębić temat.

filoleciasto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 07:06   #4299
demolka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 41
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Z Federa jest problemem bo nie jest nagłośniona jej działalność.Szkoda mi dużo dziewczyny wytłumaczyły i pomogły.Pani Wójcika Sochacka robi wszystko z przytupem najlepsze że fundacja nie ma statutu to nadal fundacja? Pożyjemy zobaczymy co z tego wyniknie.Mysle że do terminacji by się nie przyznała a to by

Tła ciąża powyżej 20 TC.terminacja jest nie medialna myślę że nawet nie powie o takiej możliwości.Terminacja to brudne podziemnie.Jedyny lekarz który mówił głośno i nie odmawiał pomocy to Prof dr Dębski.
demolka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 09:21   #4300
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Shadow nie będę wdawać się w dyskusję kto kogo lubi i na czym zarabia, bo każdy na czyms zarabia. Tak jak wspomniałam uważam, że ważne są wszystkie inicjatywy, które poruszają ten problem. Każdy ma prawo do własnego zdania.

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

I zgadzam się z Demolką - Federy nie widać. I jak robią dobra robotę, tak ja sama trafiłam na ich stronę przez przypadek i to jak już było po wszystkim.

Tak czy inaczej nie jest dobrze jeżeli w sytuacjach kryzysowych kobiety muszą szukać takich forów jak to.
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 10:09   #4301
demolka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 41
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Tak to jest jak sie na śpiocha pisze.Informacje podawane przez nią to dublowanie poronienie info..Sama jestem po 3 stratach nic nowego tam nie ma.Federa powinna zaistnieć w mediach.Pani Wojcicka znalazła niszę na zarabianie żadnym autorytetem nie jest.Moze teraz już nie jest taka zimna ryba jak była z oczami w tele.Mam nadzieję że komuś pomoże
demolka20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-26, 10:59   #4302
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Tam na tej stronie chyba nie ma wogole poruszonego tematu terminacji? Czy przeoczylam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 11:12   #4303
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Federa Pokaż wiadomość
Taka wypowiedź dyskwalifikuje ginekologa... To prowadzący ciążę? Najlepiej udać się do innego lekarza (może posprawdzać profesjonalizm na forach typu znanylekarz?) i poprosić o skierowanie do szpitala na Polnej. Z moich doświadczeń, szpital lubi grać na zwłokę i przeciągać procedury, więc trzeba być ostrożnym, najlepiej od razu ustalić datę przyjęcia na oddział. Jeśli zaczną kręcić, mówić, że trzeba poczekać na ostateczne wyniki, to niech wypiszą odmowę na piśmie z takim uzasadnieniem. Koniecznie musi być dowód na piśmie, bo to ułatwi dostęp do świadczenia w innym województwie i też złożenie skargi. Jeśli nie jest Pani z Poznania, to też wchodzą w grę inne szpitale. Proszę o kontakt (federacja@federa.org.pl 22 635 93 95).

Pozdrawiam
Czyli żaden lekarz nie może odmówić mi skierowania przy trisomii21 tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 11:24   #4304
demolka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 41
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Nie ma po co się narażać?Przecież to nie wygodny temat.Jedyny człowiek który głośno o tym mówił był Sp Prof Dębski.Dzieki niemu w Bielańskim nie było problemu z terminacja eugeniczna.
demolka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 13:16   #4305
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Nie będę hejtowac dr N... niech działa w tej " fundacji", może akurat zrobi coś dobrego dla kobiet...
Tak, T jest tematem tabu. I nikt nie zrobi w tym kraju kariery mówiąc o tym otwarcie. Karierę robi się prowadząc bzdurne profile na insta i pisząc przy tym książki kucharskie o tym, jak zrobić racuchy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 15:32   #4306
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Wysłałam dwie wiadomości do Teresa1985 i nie wiem dlaczego ale nie mam ich w wysłanych. :/

Teresa1985 jeśli to przeczytasz to proszę odezwij się do mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-27, 06:11   #4307
CiemnaChmura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 16
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Shadow w punkt! Przeczytałam chyba wszystko na stronie Fundacji Ernesta. O ile czegoś nie przeoczyłam, nie ma słowa terminacja. Więc fundacja albo tym się nie zajmuje, albo zajmuje ale nie mówi o tym wprost. Bo terminacja to jest tabu, to jest niemedialne i zaszkodzi popularności. Ja sama 2miesiące temu nie znałam tego słowa, dopóki mnie to nie zaczęło dotyczyć. Jak dzwoniłam do kilku szpitali, czy wykonują t, to w jednym pani położna nie wiedziała co to jest.
CiemnaChmura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-27, 09:16   #4308
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

CiemnaChmura, jeśli bardziej wczytasz się w posty dr N na insta, zauważysz, iż wręcz namawia do rodzenia dzieci, tych chorych, z wadami, bo KTOŚ JE ADOPTUJE... Większej bzdury nie słyszałam. Nie usuwaj chorej ciąży, oddaj do adopcji... Już widzę te tłumy rodzin, które pragną adoptować dzieci chociażby z ZD.... Swego czasu obserwowałam tę Panią, ale jej wpisy, porady kulinarne i cała reszta mają na celu tylko jedno: zarabianie i te sto tys obserwujących to jest coś. Duży pieniądz... Także nie wiem, czy którejs z nas ta " fundacja" pomoże w czymkolwiek....
Dla mnie jedyną i rzetelną pomocą są panie z FEDERA. I takie organizacje należy wspierać i POPIERAĆ.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-27, 10:18   #4309
demolka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 41
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Też obserwowałam Panią dr....Raczej dr wszystko na sprzedaż.Tak namawia do rodzenia za wszelką cenę.To teraz popularny trend.Tylko nie wspomina że nie ma na leczenie dzieci kasy a leczenia dzieci z wadą letalna to kosmos.najbardziej mnie śmieszy jak odnosi się do hejterow wrzucając prawie nagie zdjęcia z wanny.Smieszna żałosna populistyczna szkoda że chce się dorobić na tak pokrzywdzonych przez los kobietach.Dziekuje za to forum i Federa oraz lekarzy przyjaciół kobiet
demolka20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-27, 13:44   #4310
BRaGG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 69
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Molii2 ja też nie mam w wysłanych priv wiadomości, ale wiem że docierały do odbiorcy. Jak u Ciebie? Masz trochę więcej info?
BRaGG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-27, 18:25   #4311
CiemnaChmura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 16
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny macie rację. Kobiety w naszej sytuacji znajdą pomoc tylko w Federacji, na forum i jeśli będą mieć szczęście dobrze trafić na lekarzy. Bo chętnych do pomocy lekarzy coraz mniej, nawet jeśli wprost nie zasłaniają się klauzulą sumienia.
CiemnaChmura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-27, 19:27   #4312
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez BRaGG Pokaż wiadomość
Molii2 ja też nie mam w wysłanych priv wiadomości, ale wiem że docierały do odbiorcy. Jak u Ciebie? Masz trochę więcej info?
Na razie nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-27, 20:21   #4313
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

CiemaChmura

Otóż to... Jeszcze będąc w ciąży, jeszcze bez wyników czytałam forum... I mialam to szczęście, że trafiłam na ludzi, na świetnych lekarzy, na wasze porady i stronę Federa... Dzisiaj jestem mega wdzięczna, że los oszczedzil mi przejść przez biurokracje, odmowy lekarzy, problemy ze szpitalem.... Jednak Warszawa to trochę " ludzki" świat.

Dziś 5 miesięcy po T....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-27, 21:48   #4314
CiemnaChmura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 16
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Shadow Warszawa to inny świat. Ja mieszkam w świętokrzyskiem i po wynikach amnio zostałam sama. Na szczęście pochodzę z innego województwa, mam trochę znajomości i poradziłam sobie. Terminację miałam tydzień temu w drugim końcu Polski. Dojrzewam do tego by opowiedzieć swoją historię tutaj i w liście do Federy, bo terminacja to był jeden dramat, a droga do niej kolejny.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Ale nie chcę, żeby moje cierpienie poszło na marne.
CiemnaChmura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-28, 09:21   #4315
Niki111999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 32
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny mam pytanie dot okresu po T z łyżeczkowaniem 2 tyg plamienia 2 tyg ciszy i równo 4 po delikatne plamienie i nic, miesiączki brak? Czy ktoś tak miał ?
Niki111999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-28, 09:32   #4316
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez CiemnaChmura Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie rację. Kobiety w naszej sytuacji znajdą pomoc tylko w Federacji, na forum i jeśli będą mieć szczęście dobrze trafić na lekarzy. Bo chętnych do pomocy lekarzy coraz mniej, nawet jeśli wprost nie zasłaniają się klauzulą sumienia.
Miałam to wielkie szczęście, że mój lekarz pokierował mnie od samego początku do końca i nigdzie nie napotkałam na problemy/odmowę.
Na forum też trafiłam, ale nie potrzebowałam szukać tu pomocy i informacji.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-28, 10:19   #4317
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Niki111999, ja plamilam 3 tyg z przerwami. Po chyba 45 dniach był okres. A teraz mam mega krwawienia, chyba czeka mnie ponownie łyżeczkowanie. Każdy organizm jest inny..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-28, 10:35   #4318
Olkaa79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 45
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Niki

U mnie wygladalo to tak ze od T mialam krwawienie pozniej plamienia i byl tydzien przerwy i po 28 dniach od T dwa dni plamienia a pozniej mega okres 3 dni i koniec. Wiec nie wiem czy to dobrze czy zle. Po 3 tyg od T bylam u gin na kontroli i juz bylo po owulacji i dr mowila ze jest wszystko w porzadku. To byl 1 okres od T wiec zobacze jak beda wygladac kolejne.
Olkaa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-28, 12:12   #4319
Niki111999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 32
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dzięki dziewczyny!
Niki111999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-28, 15:36   #4320
demolka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 41
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Shadow zrób histeroskopie nie daj się lyzeczkowac na ślepo
demolka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.