zniszcz pryszcz - tylko jak? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-02, 09:01   #1
aneczka_16
Raczkowanie
 
Avatar aneczka_16
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
GG do aneczka_16

zniszcz pryszcz - tylko jak? :(


Witam drogie wizażankiw moim pierwszym samodzielnym wątku Otóż dziasiaj rano miarka się przebrała - wyrósł mi KOLEJNY ogromny pryszcz zza którego prawie twarzy nie widać W dodatku wszystkie one są bolące, czerwoniutkie i ropne. Wypróbowałam już chyba prawie wszystkie preparaty do cery trądzikowej i nic!!! Już naprawdę cierpliwość mi się kończy. A najgorsze jest to, że wakacje się zbliżają Kochane wizażanki pomóżcie

P.S. O dermatologu nawet nie mam co marzyć, bo mama nigdy sięna to nie zgodzi (BTW sama jest lekarzem) , ponieważ twierdzi, że mam piękną cerę
aneczka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 09:22   #2
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Re: zniszcz pryszcz - tylko jak? :(

Co prawda nie mam trądziku, ale jak już mi wyskoczy potwora to normalnie szok! I zawsze go traktuje na noc pastą z glinką zieloną (Argiletza) - wyglądam jak kosmita, ale rano syfek jest malutki i prawie niewidoczny. A kiedy się spręże i stosuję tą maseczkę z glinką codziennie to pryszczycha w ogóle nie mają wstępu na moją buźkę!
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 09:34   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: zniszcz pryszcz - tylko jak? :(

a tormentiol i benzacne już znasz?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 09:52   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: zniszcz pryszcz - tylko jak? :(

Prawdę powiedziawszy, ciężko tu coś doradzić ebz ogladania skóry - jesli naprawde masz sporo rozsianych czerwonych ropnych grudek, to jednak bez wizyty u lekarza się nei obejdzie bedzie musiał Ci najprawdopodobniej przepisać antybiotyk do stosowania miejscowego). A może jednak troszkę przesadzasz i mama ma rację? Bo lecieć do dermatologa z jedną krosteczką nie ma sensu... Oczywiście właściwa pielęgnacja to tu podstawa - musisz bardzo dokładnie oczyszczać skórę, ale odstaw wszystkie agresywne specyfiki - tylko wysuszają skórę - najlepszy byłyby delikatny środek apteczny (osatnio wszystkim polecam serie Dermedic Acne Expert oraz Iwostin Purritin). Jeśli tonik to tylko bez alkoholu. Delikatny krem nawilżający z serii dla problemowych cer. Przy ropnych wypryskach nie wolno CI używać ścierających pilingów oraz żeli do mycia z granulkami (dozwolone tylko enzymatyczne, czyli takie które zawierająą enzymy rozpuszczające martwy naskórek). Wspomniana zielona glinka bardzo pomaga, nakładamy ją jako maseczkę 2 razy w tygodniu, można też punktowo na wypryski. Pamiętaj tez o tym, żeby nei dotykać buzi rękoma, nic nie wyciskać samej, jeśli nakładasz makijaż to usuwaj go dokladnie wieczorem, no i najlepiej stosować podkłady czy korektory antbakteryjne, będą pomagały zasuszać krostki. Mozesz też zastosować żele punktowe które są dostępne w liniach młodziezowych, ja używałąm z powodzeniem żelu z serii AA Young oraz Daxa CZysta Cera. Możesz też kupić w aptece pastę cynkową (b. dobrze zasusza) lub tormentiol (zalecany zwłaszcza na gojące się syfki, pomaga im znikać, działa lekko antybakteryjnie). Ze swej strony radzę przyjrzeć się diecie, moim zdaniem to co się je naprawdę znajduje odzwierciedlenie w wyglądzie naszej cery...
Przejrzyj koniecznie nasze KW - na pewno znajdziesz dużo opisów stosownych kosmetyków. Są też tu artykuły Beaty na temat pielęgnacji problemowej cery. No i nasza wyszukiwarka - znajdzies zmnóstwo info na temat leczenia wyprysków, jeśli tylko wrzucisz hasło "pryszcze" czy "tradzik".
Pozdrawiam!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 10:34   #5
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: zniszcz pryszcz - tylko jak? :(

Rady Smoczycy są bardzo cenne - potrzebujesz porządnej wielofrontowej ofensywy - regularność i wytrwałość, a przede wszystkim - nie wyciskaj i nie rozdrapuj. Połowa szpetoty cery trądzikowej, to właśnie efekt takiej działalności. Od kiedy przestałam, wyglądam o niebo lepiej, uwierz mi.

Co do bardzo bolących pryszczy, takich wielkich i niewyciskalnych, to spotkałam się z jednym tylko środkiem, który takie usuwał (i żadnych innych co ciekawe) - produkuje go firma Clarins i jest na KW. Stosuję go na takie właśnie cosie (na szczęście coraz rzadziej) i aplikuję przez 1 - 2 dni w odstępach kilkugodzinowych. I znikają lub zamieniają się w takie nic nie bolące maciupkie syfki.

powodzenia
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 10:52   #6
aneczka_16
Raczkowanie
 
Avatar aneczka_16
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
GG do aneczka_16
Re: zniszcz pryszcz - tylko jak? :(

dzieki za rady na pewno skorzystam. A obecie stosuje wlasnie zel i krem dermedic. Słyszałam tu już wiele dobrego o tej glince zielonej... może wypróbuję
aneczka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 12:50   #7
patricy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 115
Re: zniszcz pryszcz - tylko jak? :(

Stosowalam naprawde wiele masci, zaczynajac od Benzacne, przez Zineryt i Sudocrem, na Tormentiolu konczac, ale najlepszy jest Aknemycin. W wielu aptekach mozna go kupic bez recepty, kosztuje okolo 30zl-bardzo wydajny.
patricy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-02, 18:55   #8
Amelia**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 12
Re: zniszcz pryszcz - tylko jak? :(

Polecam maść cynkową Na noc bb dobra
Benzacne nie polecam bo jak masz wrażliwą skórę to może za bardzo wysuszyć.Ale ja i tak jestem zdania że najlepiej wybrać się do dermatologa ,on najlepiej stwierdzi czy nie przesadzasz i może dać ci coś co działa profilaktycznie
pozdrawiam
Amelia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.