jak temu zapobiec ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-27, 21:54   #1
luk135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 2

jak temu zapobiec ???


hej - mam problem - bo mam cerę trądzikową -> moja twarz ciągle się poci, mało..do tego dziwnie się świeci, byłem już u wielu dermatologów - oni przepisywali mi zawsze różne rzczy - np od likwidowania trądziku itp
boj sie ze pot który jest wydzielany to główna przyczyna powstawania krost

prosze o pomoc - dziekuje za wszystkie posty, sugeste, propozycje
luk135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 19:53   #2
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: jak temu zapobiec ???

Myślę, że pomoże Ci, jeśli zachowasz spokój (co przekłada się na umiar w stosowaniu różnych kuracji), i wybierzesz się do apteki po dobrą serię do pielęgnacji cery tłustej - o ile jeszcze tego nie zrobiłeś. To jest podstawa i od tego zależy często, czy dobrane przez dermatologa leki w pełni zadziałają tak, jak powinny.
Będziesz zapewne potrzebował żelu, który głęboko oczyści pory, usunie tłuszcz i do tego zrobi to łagodnie, nie prowokując skóry do jeszcze silniejszego wydzielania sebum. Potem tonik bezalkoholowy, dla wyrównania pH i delikatnego ściągnięcia porów i tym samym regulacji natłuszczenia. Na to krem - na noc z kwasami (moim zdaniem, punkt centralny tej pielęgnacji), na dzień nawilżający (ten powinien mieć filtry UV).
Ja osobiście używałam serii Effaclar z La Roche Posay (bardzo łagodna i zarazem skuteczna) oraz Lysanel z SVR (silniej działająca), jest też Cleanance z Avene, Normaderm z Vichy mniej polecam (na podstawie próbek), na tym forum dużo dobrego mówi się o polskich dermokosmetykach, np. Iwostin, Dermedic. Na pewno coś sobie dobierzesz do potrzeb i możliwości finansowych.
Teraz już tylko trochę cierpliwości w regularnym stosowaniu, i powinieneś zobaczyć znacznie lepszy stan swojej skóry.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.