Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2 - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-29, 14:27   #4831
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Merry pampersy sa przede wszystkim bielone chlorem i maja parafine w skladzoe wysciolki, wiec ja postoje

Mozliwe ze to po glukozie, chociaz u mnie po glukozie bylo slodkie spanie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 14:27   #4832
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

U mnie przeszła burza. Jest tak przyjemnie, chłodno. Badanie moczu ok. Byle tylko do wizyty, do piątku. Ciśnienie też spadło.
Bardzo mi się dluzy teraz ta ciąża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 14:34   #4833
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Smile Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Byłyśmy na basenie i nagle burza się pojawiła, nie zdążyłyśmy wrócić do domu i zlało nas po drodze
Jejku na udzie zaraz przy pachwinie wyszła mi taka żyła, wygląda to na żylak, mam nadzieję że to zniknie



3 na pewno, 4? Ile będzie nam dane. Liczę na jakąś wpadkę małżeńską



Na początek Premium Care pampersa, Active Baby też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O wow 3 albo 4 to niezly plan ja planowalam z mezem dwojke, na razie w tej ciazy troche sama nie wiem czy jedynaczka nie wystarczy
Ale fajne sa takie rodziny wlasnie po 3 czy 4 dzieci tylko ja to za leniwa jestem chyba
No i zarobki mamy troche nie te
Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
U mnie przeszła burza. Jest tak przyjemnie, chłodno. Badanie moczu ok. Byle tylko do wizyty, do piątku. Ciśnienie też spadło.
Bardzo mi się dluzy teraz ta ciąża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przed burza czesto skacze cisnienie

Zacznij planowac przemeblowanie albo jakis maly update mieszkania i od razu czas szybciej leci sprawdzone
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 14:57   #4834
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
O wow 3 albo 4 to niezly plan ja planowalam z mezem dwojke, na razie w tej ciazy troche sama nie wiem czy jedynaczka nie wystarczy
Ale fajne sa takie rodziny wlasnie po 3 czy 4 dzieci tylko ja to za leniwa jestem chyba
No i zarobki mamy troche nie te

Przed burza czesto skacze cisnienie

Zacznij planowac przemeblowanie albo jakis maly update mieszkania i od razu czas szybciej leci sprawdzone
Jestem już po remonciegeneralnym.
Ja też planuję 2,ale bardzo szybko. Planuję wyrobić się przed 40stką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 15:12   #4835
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Oj to wazny element zabijania czasu w ciazy sobie zabralas
Ja tez jestem po remoncie ale sie okazuje, ze tyyyle rzeczy jeszcze trzeba dokupic, doprojektowac co mialy byc kupione za x lat jak odlozymy wieksza ilosc kasy, bo kupno i wykonczenie mieszkania to byl niezly hit finansowy (liczylam w excelu do pewnego momentu).
Ale zauwazylam, ze moj maz tez ma syndrom wicia gniazda i to ostry.

Ja tez planowalam szybko, zeby mialy lepszy kontakt, zebym ja nie musiala sie wybijac dwa osobne razy z zycia zawodowego no i zeby jak najdluzej mieszkaly ze soba w pokoju, bo mamy tylko 3 a ja mam dosc przeprowadzek i sypialni nie oddam

Wlasnie, ile wg was dzieciaczki moga mieszkac razem bez uszczerbku na zdrowiu calej rodziny?

Ja sie spotykam z roznymi sytuacjami, jedni znajomi specjalnie kupili duze mieszkanie a dzieci 11 i 8 nie chca osobno spac i nie zapowiada sie, zeby mialy zechciec.
Ja mam nadzieje, ze minimum do tego 11-12 roku zycia starszej razem pomieszkaja... A w glebi duszy licze ze dluzej ale to dlatego ze w ciagu 3 lat malzenstwa przeprowadzalismy sie chyba 5 razy w tym remontowalismy 3 mieszkania i od grudnia dopiero mieszkamy tutaj i w koncu mamy swoje miejsce. Jak pomysle o przeprowadzce to mi slabo
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 16:05   #4836
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Dziękuję za odpowiedzi odnośnie pieluch.

Ja jeszcze nie wiem czy planuję 3 dziecko. Kiedyś planowałam dwoje a teraz jak pomyślę, że to miałby być ostatni bobas to jakoś mi smutno Zobaczymy jak się życie potoczy

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 16:13   #4837
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

My od początku planowaliśmy dwójkę tylko nie sądziłam że będzie tak duża różnica wieku. Mojemu mężowi marzył się syn i teraz coś przebakuje że może jednak byśmy się zdecydowali na trzecie ale nie wiem czy dam się namówić

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-29, 16:18   #4838
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja pampersów marki Pampers unikam.

tija - ten ból spojenia jest bardzo dokuczliwy?
Coraz mocniej rozruch najgorszy, jak posiedzę i wstanę to chwila mija nim ten ból się ustabilizuje. Najgorzej po nocy. Ogólnie okolice spojenia i pachwin nonstop dają mi się we znaki. Tak jak np. leżę i mam nogę na nogę i chce je zdjąć z siebie to już boli spojenie. Gdy byłam ostatnio u lekarza to mówił, że mam wstać i raz na jednej nodze stanąć, raz na drugiej. Taki test. Wtedy nie bolało. Teraz już zazwyczaj boli. Nic już nie poradzę. Co ma być to będzie. Lepiej w te stronę, że się dowiem i mnie zetna. Niż by mi się miało rozejsc przy porodzie SN i kilka tygodni potem w łóżku.
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Mnie coś wzięło i byłam dzis w Rossmannie po takie wstępne pierdoły kosmetyczne, wzięłam pierwszą paczkę pieluch (babydream, będziemy próbować - Dada mi się sprawdziła przy pierwszej córce, ale teraz nie mam pod ręką biedronki a nie chcę daleko chodzić), szerokie płatki kosmetyczne, wkładki laktacyjne, szampon, żel, pastę do zębów i płyn do demakijażu miniaturki do zabrania do szpitala + mały pojemniczek, przełożę sobie krem bammbino - nie chcę brać dużego opakowania a tylko ten uznaję jako krem do rąk inne zostawiają taki filtry, które mnie niesamowicie denerwują. Coś w Rossmannie chciały mi dorzucić w gratisie, bo skanowalam swoją kartę, ale się okazało, że nie ma tego w moim sklepie i kazały szukać w innych wrzuciłam w domu do komody i będę kupować powoli. Na allegro wczoraj zamówiłam jeszcze parę drobiazgów. Jakoś mi lepiej, że ruszyłam z tematem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak czytam i myślę "po co dla noworodka płyn do demakijażu"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 16:23   #4839
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Kurcze to ciezka sprawa. A nie dal Ci skierowania do ortopedy?

Ja na poczatku nie dopuszczalam do siebie mysli o cc ale teraz zaczyna do mnie docierac, ze moze tak byc i w sumie nie jest mi z tym zle. Bedzie co bedzie.

Ogolnie w moim otoczeniu wszystkie dziewczyny znacznie lepiej znosza cc niz sn.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 16:39   #4840
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Gaiete bedziesz sie malowac w szpitalu?

[/B][/B]

15 to lekka przesada przy tej tempersturze zima mozna wyhodowac grzyba na scianie
Do 21 jest spoko

Ja wczoraj na laptopie robilam projekt przedpokoju i szaf w sypialni to pod koniec juz myslalam ze padne. Nijak sie nie moglam z tym lapkiem usadzic, siedziec nie da rady, na sofie nie dosiegam do klawiatury, na lezaco po 15 min na kazda strone wytrzymuje. Po paru godzinach zaczela mi pekac glowa, myslalam ze jestem chora
No niepelnosprawnosc doslownie.

Mialam jechsc sie spotkac z kolezanka ale i nas dopadly dzis upaly i tym sposobem zalegam w domu bo sie boje ze jak wyjde to zaslabne gdzies

A i jeszcze zamowilam z Jyska parasol na balkon, 3m srednicy, no wielki, ale dawal szanse ze nie dosc ze balkonu sie da uzywac to jeszcze mieszkanie troche zacieni. Parasol w stosunku do podstawy tak wielki i ciezki ze mam pewnosc ze przy pierwszym porywie wiatru by kogos zabil. Wiec nie mam parasola i sie gotuje
Bardzo możliwe. Bo czemu nie? Prosty makijaż oczu zajmuje mi 5 minut a czuję się wtedy znacznie lepiej tak samo, jak z tą ładną koszulą do porodu czy ładną pidżamą do szpitala - jeśli dzięki czemuś mam się sama ze sobą lepiej poczuć, to nie widzę w tym nic złego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 16:55   #4841
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
3 na pewno, 4? Ile będzie nam dane. Liczę na jakąś wpadkę małżeńską
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak jak i my my robimy, aż zrobimy córkę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-29, 16:59   #4842
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe. Bo czemu nie? Prosty makijaż oczu zajmuje mi 5 minut a czuję się wtedy znacznie lepiej tak samo, jak z tą ładną koszulą do porodu czy ładną pidżamą do szpitala - jeśli dzięki czemuś mam się sama ze sobą lepiej poczuć, to nie widzę w tym nic złego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alez ja tez nie!
Tylko wszystkie kolezanki jak mi wysylaja fotki ze szpitala z malenstwami to raczej jest no make up, nawet te ktore na codzien sie mocno maluja i zastanawiam sie czy jest sens w ogole brac kosmetyki jak nie bedzie mi sie chcialo ich wyciagac A czy bedzie mi sie chcialo to nie wiem, dlatego pytam
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 17:03   #4843
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Alez ja tez nie!
Tylko wszystkie kolezanki jak mi wysylaja fotki ze szpitala z malenstwami to raczej jest no make up, nawet te ktore na codzien sie mocno maluja i zastanawiam sie czy jest sens w ogole brac kosmetyki jak nie bedzie mi sie chcialo ich wyciagac A czy bedzie mi sie chcialo to nie wiem, dlatego pytam
Do porodu na pewno się malować nie będę, chcę mieć tylko brwi zrobione henną, bo bez tego w ogóle twarz wydaje mi się "goła". Ale w szpitalu jest tyyyyle czasu, że dla własnego komfortu może zrobię te kreski i wytuszuję rzęsy na pewno nie będę brać pełnej kosmetyczki i bawić się w jakieś smokey eye, ale takie podstawowe na pewno chcę mieć ze sobą.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
To tak jak i my my robimy, aż zrobimy córkę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też tak chcę, ale aż uda się syn tylko mój mąż pewnie po trzecim już nie będzie taki chętny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 17:18   #4844
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe. Bo czemu nie? Prosty makijaż oczu zajmuje mi 5 minut a czuję się wtedy znacznie lepiej tak samo, jak z tą ładną koszulą do porodu czy ładną pidżamą do szpitala - jeśli dzięki czemuś mam się sama ze sobą lepiej poczuć, to nie widzę w tym nic złego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja że względu na okulary nie maluje w ogole oczu ale jakiś puder czy perfume to sobie wezmę

Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi odnośnie pieluch.

Ja jeszcze nie wiem czy planuję 3 dziecko. Kiedyś planowałam dwoje a teraz jak pomyślę, że to miałby być ostatni bobas to jakoś mi smutno Zobaczymy jak się życie potoczy

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Mi też smutno że to ostatni bobas ale zdrowy rozsądek mówi, że jednak czwarta ciąża to mógłby być wysiłek nie do przejścia.

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Kurcze to ciezka sprawa. A nie dal Ci skierowania do ortopedy?

Ja na poczatku nie dopuszczalam do siebie mysli o cc ale teraz zaczyna do mnie docierac, ze moze tak byc i w sumie nie jest mi z tym zle. Bedzie co bedzie.

Ogolnie w moim otoczeniu wszystkie dziewczyny znacznie lepiej znosza cc niz sn.

U mnie w otoczeniu lepiej wychodzi sn równowaga musi być.
Szwagierka wreszcie zdiagnozowali po tym nieszczęsnym cc., Najprawdopodobniej będzie pozywać szpital, pewnie za dużo nie zdziała ale mają kasę i siłę walczyć to niech próbują.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 17:19   #4845
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Ja henne tez bede miala bo bez brwi wygladam jak chora. I tusz wezme. A z reszta to nie wiem bo uzywam mineralnych to pelno pedzli jest potrzebnych

Moj maz koniecznie chce syna i byl przekonany ze teraz bedzie syn a obecnie jest przekonany ze nastepny na 100% bedzie syn. Trzeciej proby nie bedzie a czuje ze syn nie jest nam pisany rowniez w drugim rozdaniu...
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 17:31   #4846
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
To tak jak i my my robimy, aż zrobimy córkę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to my będziemy robić syna Jak nie wyjdzie przy 5 to się wymienimy 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 17:41   #4847
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
No to my będziemy robić syna Jak nie wyjdzie przy 5 to się wymienimy 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mieliśmy taki plan że szwagierka. Tp dzień po dniu, oni dwie córki, my córka i syn ale mąż strasznie zafiksowany na punkcie drugiej coreczki. Śmialiśmy się że jak u nich dziewczynka a u nas chłopczyk to podmienimy
Mają chłopca ale tak podobny do ojca, że jak dziewczynka taka by byla mi doszło by do wymiany to byłoby gadane że poszłam na bok że szwagrem
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 18:27   #4848
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
My mieliśmy taki plan że szwagierka. Tp dzień po dniu, oni dwie córki, my córka i syn ale mąż strasznie zafiksowany na punkcie drugiej coreczki. Śmialiśmy się że jak u nich dziewczynka a u nas chłopczyk to podmienimy
Mają chłopca ale tak podobny do ojca, że jak dziewczynka taka by byla mi doszło by do wymiany to byłoby gadane że poszłam na bok że szwagrem
Hahahaha wyobrazilam to sobie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 18:41   #4849
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Coraz mocniej rozruch najgorszy, jak posiedzę i wstanę to chwila mija nim ten ból się ustabilizuje. Najgorzej po nocy. Ogólnie okolice spojenia i pachwin nonstop dają mi się we znaki. Tak jak np. leżę i mam nogę na nogę i chce je zdjąć z siebie to już boli spojenie. Gdy byłam ostatnio u lekarza to mówił, że mam wstać i raz na jednej nodze stanąć, raz na drugiej. Taki test. Wtedy nie bolało. Teraz już zazwyczaj boli. Nic już nie poradzę. Co ma być to będzie. Lepiej w te stronę, że się dowiem i mnie zetna. Niż by mi się miało rozejsc przy porodzie SN i kilka tygodni potem w łóżku. Tak czytam i myślę "po co dla noworodka płyn do demakijażu"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aż mnie boli jak to czytam. Współczuję. Mojej koleżance rozeszło się spojenie przy porodzie (fakt, że to było kilkanaście lat temu), bardzo długo dochodziła do siebie. Do dziecka albo nie wstawała wcale albo z płaczem. Łatwiej było jej chodzić tyłem niż przodem i tym podobne historie.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-29, 19:06   #4850
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Dziewczyny czy my czasem powoli nie kończymy wątku? Jakieś 500 stron miało chyba być, jeśli dobrze kojarzę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 19:09   #4851
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy my czasem powoli nie kończymy wątku? Jakieś 500 stron miało chyba być, jeśli dobrze kojarzę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5000 postów
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 19:17   #4852
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Merry pampersy sa przede wszystkim bielone chlorem i maja parafine w skladzoe wysciolki, wiec ja postoje

Mozliwe ze to po glukozie, chociaz u mnie po glukozie bylo slodkie spanie
pewnie większość tych marketowych niestety jest bielona chlorem, ale po co parafina? no to się nie dziwię, że dzieci często po pampersach mają odparzenia, parafina w końcu zatyka pory

niestety ciśnienie się nie uspokoiło, popołudniu znów skok do 157/68
aż wysłałam tż po nowy ciśnieniomierz, bo czasem za nim zmierzy dobrze ciśnienie, to kilka razy robi error

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Alez ja tez nie!
Tylko wszystkie kolezanki jak mi wysylaja fotki ze szpitala z malenstwami to raczej jest no make up, nawet te ktore na codzien sie mocno maluja i zastanawiam sie czy jest sens w ogole brac kosmetyki jak nie bedzie mi sie chcialo ich wyciagac A czy bedzie mi sie chcialo to nie wiem, dlatego pytam
mi się malować raczej nie będzie chciało, ale teraz do kosmetyczki spakuję dobry płyn do mycia buzi, tonik i krem do buzi i krem pod oczy. Przy pierworodnej miałam tylko próbki kremu i to było za mało.

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy my czasem powoli nie kończymy wątku? Jakieś 500 stron miało chyba być, jeśli dobrze kojarzę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5000 postów,
jeszcze trochę i trzeba będzie przenieść się do 3 części
ciekawe ile nastukamy za nim zaczniemy się sypać
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 19:33   #4853
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

O, czyli coś mi tam dobrze świtało ja się na wizażu udzielam tylko na tym wątku, więc niewiele ogarniam

Czy któraś z Was ma za sobą kupowanie pidżamy do karmienia i może coś polecić, np. z allegro? Zależy mi na takich, które nie są w misie, kotki itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
pewnie większość tych marketowych niestety jest bielona chlorem, ale po co parafina? no to się nie dziwię, że dzieci często po pampersach mają odparzenia, parafina w końcu zatyka pory

niestety ciśnienie się nie uspokoiło, popołudniu znów skok do 157/68
aż wysłałam tż po nowy ciśnieniomierz, bo czasem za nim zmierzy dobrze ciśnienie, to kilka razy robi error



mi się malować raczej nie będzie chciało, ale teraz do kosmetyczki spakuję dobry płyn do mycia buzi, tonik i krem do buzi i krem pod oczy. Przy pierworodnej miałam tylko próbki kremu i to było za mało.



5000 postów,
jeszcze trochę i trzeba będzie przenieść się do 3 części
ciekawe ile nastukamy za nim zaczniemy się sypać
"sypać" kocham Cię kobieto za takie teksty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 19:40   #4854
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Ja to mam farta. Odkupiłam od kuzynki laktator Madeli. Myślałam że ona ma ten niższy model, a to się okazało że ma ten najdroższy, mnóstwo butelek, nakładek i innych gadżetów do niego. I to wszystko udało mi się kupić za 100 zł
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Slyszalam o tym grzybie w uk i ze ogolnie z ogrzewaniem to tak bez przesady

Ja zima utrzymuje 20-21 stopni, mniej wtedy choruje, chociaz musze chodzic w dlugich rekawach itd.

Dla noworodka powyzej 21 juz zwieksza sie szansa zaburzen oddychania, takze za duzo tez nie powinno sie grzac
Ja tak do 20 stopni toleruje. Więcej mi nie trzeba. A do spania to nawet mniej
Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
U mnie przeszła burza. Jest tak przyjemnie, chłodno. Badanie moczu ok. Byle tylko do wizyty, do piątku. Ciśnienie też spadło.
Bardzo mi się dluzy teraz ta ciąża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi wręcz przeciwnie. Teraz strasznie szybko leci mi ta ciąża. Zdecydowanie za szybko
Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Jestem już po remonciegeneralnym.
Ja też planuję 2,ale bardzo szybko. Planuję wyrobić się przed 40stką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo moich koleżanek ma mniej niż 2 lata różnicy. Rekordzista ma 15 miesięcy my też tak chcieliśmy, ale się nie składało. Będę Ci kibicować w tym postanowieniu
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Oj to wazny element zabijania czasu w ciazy sobie zabralas
Ja tez jestem po remoncie ale sie okazuje, ze tyyyle rzeczy jeszcze trzeba dokupic, doprojektowac co mialy byc kupione za x lat jak odlozymy wieksza ilosc kasy, bo kupno i wykonczenie mieszkania to byl niezly hit finansowy (liczylam w excelu do pewnego momentu).
Ale zauwazylam, ze moj maz tez ma syndrom wicia gniazda i to ostry.

Ja tez planowalam szybko, zeby mialy lepszy kontakt, zebym ja nie musiala sie wybijac dwa osobne razy z zycia zawodowego no i zeby jak najdluzej mieszkaly ze soba w pokoju, bo mamy tylko 3 a ja mam dosc przeprowadzek i sypialni nie oddam

Wlasnie, ile wg was dzieciaczki moga mieszkac razem bez uszczerbku na zdrowiu calej rodziny?

Ja sie spotykam z roznymi sytuacjami, jedni znajomi specjalnie kupili duze mieszkanie a dzieci 11 i 8 nie chca osobno spac i nie zapowiada sie, zeby mialy zechciec.
Ja mam nadzieje, ze minimum do tego 11-12 roku zycia starszej razem pomieszkaja... A w glebi duszy licze ze dluzej ale to dlatego ze w ciagu 3 lat malzenstwa przeprowadzalismy sie chyba 5 razy w tym remontowalismy 3 mieszkania i od grudnia dopiero mieszkamy tutaj i w koncu mamy swoje miejsce. Jak pomysle o przeprowadzce to mi slabo
Myślę, że to od charakteru zależy i nie oszukujmy się - płci . Dwie dziewczynki, czy dwóch chłopaków prędzej będą chciały/ mogły że sobą dłużej mieszkać.
My mamy na tyle pokojów, żeby mieszkali od początku osobno. No i właśnie nie wiem, czy dać ich chociaż na rok dwa razem czy nie. Zobaczymy jak będzie
Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi odnośnie pieluch.

Ja jeszcze nie wiem czy planuję 3 dziecko. Kiedyś planowałam dwoje a teraz jak pomyślę, że to miałby być ostatni bobas to jakoś mi smutno Zobaczymy jak się życie potoczy

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Mi też jakoś smutno jak sobie pomyśle, że już nie w ciąży nie będę. Aż zaczęłam myśleć o córeczce Ja naprawdę bardzo dobrze się w ciąży czuje i dla mnie to super stan. Ogólnie gdyby mnie to, że potem trzeba te dzieci wychować, to mogłabym być w ciąży cały czas
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Coraz mocniej rozruch najgorszy, jak posiedzę i wstanę to chwila mija nim ten ból się ustabilizuje. Najgorzej po nocy. Ogólnie okolice spojenia i pachwin nonstop dają mi się we znaki. Tak jak np. leżę i mam nogę na nogę i chce je zdjąć z siebie to już boli spojenie. Gdy byłam ostatnio u lekarza to mówił, że mam wstać i raz na jednej nodze stanąć, raz na drugiej. Taki test. Wtedy nie bolało. Teraz już zazwyczaj boli. Nic już nie poradzę. Co ma być to będzie. Lepiej w te stronę, że się dowiem i mnie zetna. Niż by mi się miało rozejsc przy porodzie SN i kilka tygodni potem w łóżku. Tak czytam i myślę "po co dla noworodka płyn do demakijażu"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie masz rację. Lepiej wiedzieć wcześniej i się przygotować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 19:45   #4855
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
O, czyli coś mi tam dobrze świtało ja się na wizażu udzielam tylko na tym wątku, więc niewiele ogarniam

Czy któraś z Was ma za sobą kupowanie pidżamy do karmienia i może coś polecić, np. z allegro? Zależy mi na takich, które nie są w misie, kotki itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

"sypać" kocham Cię kobieto za takie teksty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O podpinam sie! Dlaczego koszule do karmienia sa w misie, dinozaury albo motylki i maja kroj workow pokutnych?
A jak znalazlam jakas ladna, to byla oczywiscie z manufaktury i kosztowala pare stow.

Co do parafiny to nie wiem po co tam jest, ogolnie te wklady chlonne w pampersach sa super wydajne, nie przyklejaja sie do pupy, nie rozwarstwiaja itd wlasnie ze wzgledu na bardzo rozlegly sklad chemiczny. No i prawie wszystkie sa bielone chlorem i jeszcze maja te kolorowe nadruki cholera wie po co.
Te bez szkodliwych substancji sa drogie niestety ale i tak coraz tansze. A do wielorazowycy nie moge przekonac.
Nie wiem, babrac sie z tym, do pralki wrzucac no nie wiem po prostu
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 19:48   #4856
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
pewnie większość tych marketowych niestety jest bielona chlorem, ale po co parafina? no to się nie dziwię, że dzieci często po pampersach mają odparzenia, parafina w końcu zatyka pory

niestety ciśnienie się nie uspokoiło, popołudniu znów skok do 157/68
aż wysłałam tż po nowy ciśnieniomierz, bo czasem za nim zmierzy dobrze ciśnienie, to kilka razy robi error



mi się malować raczej nie będzie chciało, ale teraz do kosmetyczki spakuję dobry płyn do mycia buzi, tonik i krem do buzi i krem pod oczy. Przy pierworodnej miałam tylko próbki kremu i to było za mało.



5000 postów,
jeszcze trochę i trzeba będzie przenieść się do 3 części
ciekawe ile nastukamy za nim zaczniemy się sypać
Rozkurczowe, to drugie masz dobre. Gorzej jest, gdy rozkurczowe jest wysokie. U mnie pomiar 152/92. Jestem na tabletkach dopegyt 3×1. Pewnie Ci to lekarz przepisze. Na mnie ten lek nie działa. Choc już 3 tygodnie przetrwałam na nim.
Wieczorem zawsze jest wyższe. Nie martw się. Mój powidzial, że te pomiary, to górna granica normy.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Calineczka81
Czas edycji: 2019-07-29 o 19:49
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 19:50   #4857
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Przecież można znaleźć na allegro ładna koszule nocną bez misiów itp za 60-100 zł
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 19:50   #4858
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Wlasnie wiem ze duzo zalezy od plci, nie chcialabym dziewczynki, ktora zaczyna miesiaczkowac lokowac z bratem. W druga strone podobnie.

Ogolnie licze ze za te 8-10 lat jak zechca sie rozdzielic to po prostu i ja bede chciala sie przeprowadzic, jedynie na chwile obecna na sama mysl chce mi sie plakac.
Zreszta o ile za te pare lat w moim miescie bedzie mozna kupic 4 pokojowe nieszkanie za mniej niz 1,5 mln zl
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 19:52   #4859
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Te bez szkodliwych substancji sa drogie niestety ale i tak coraz tansze. A do wielorazowycy nie moge przekonac.
Nie wiem, babrac sie z tym, do pralki wrzucac no nie wiem po prostu
Ja nawet myślałam o tym, ale nie wyobrażam sobie ruch pieluch w zimie czy ogólnie na długim spacerze. A jak odpieluchowywałam młodego i cały czas miałam po 2-3 przesikane zestawy do prania to się w ogóle z tego wyleczyłam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-29, 19:56   #4860
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Chciałam napisać, że tak, ale my jesteśmy z tego samego miasta, więc nic dziwnego

Byłam pół godziny temu w Biedronce, specjalnie wcześnie się wybrałam, żeby nie iść w najgorszy upał, a i tak na słońcu ciężko wytrzymać...


Tak swoją drogą to gdyby udało mi się zajść w ciążę w pierwszym cyklu staraniowym to na dzisiaj miałabym termin porodu. Więc dobrze, że się nie udało, bo na pewno poród w taki upał jest jeszcze cięższy
Ja gdyby nie # to na dniach bym się rozpakowala bo miałam rodzic końcem lipca.
Umieram dziś z gorąca. Ogólnie bardzo irytuje mnie mierzenie cukru. 😩 Niby owsianka i kasza manna dozowolne a mi po wszystkim prawie cukier skacze na 158.. Jak nie zjem to też jest źle.. Grrr
Zamówiłam wózek, będzie do odbioru na koniec września.
W sierpniu zamówię łóżeczko po wypłacie. Zostanie apteka i wanienka.. Szok 😲
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-01 11:22:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.