1szy lot samolotem, pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-07, 12:27   #1
nodi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 54

1szy lot samolotem, pomóżcie


Hmmm może Wam sie wyda śmieszne moje pytanie, ale czy mógłby mi ktoś udzielić kilku rad związanych z 1szy lotem, interesuje mnie dosłownie wszystko, jestem zielona
nodi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 13:44   #2
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Moze zadaj jakies konkretne pytania
Co Cie interesuje, nurtuje,czego sie obawiasz, itp.
Troche za ogolne jest to twoje pytanie
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 13:57   #3
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Nodi to nie jest takie straszne jak wyglada ... na lotnisko przyjedz odpowiednio wczesniej bo moga byc kolejki przy odbiorze bagazu i lepiej wtedy miec zapas jak nerwowo dreptac, tym bardziej, ze czasami potrzeba troche czasu zanim sie cale lotnisko przebiegnie w cwlu zlokalizowania swojego stanowiska. W samolocie podobno najbezpieczniej jest z tylu i wez ze soba gume do zucia albo cukierki pomagaja przy starcie gdy uszka sie zatykaja
W bagazu podrecznym nie moze byc zadnych ostrych przedmiotow typu nozyczki, pilniki... czasami nadmiar zapalniczek albo plastikowy widelec bywa zarekwirowany
Wszelkie rzeczy, ktore w ktorych sa baterie albo na akumulatory trzeba miec w podrecznym bagazu czyli np. aparaty, elektryczne szczoteczki, maszynki do golenia, telefony, laptopy itd. itp. ... najlepiej wszystko wrzucic w jeden plecak.
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 14:40   #4
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

jak jestes zmarzluchem to ubierz sie cieplej,bo mi w samolocie jest chlodno i nawet kocyk mi nie pomaga.
__________________
bcbg
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 16:10   #5
nodi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 54
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Dziękuje
a chodzi mi dokładnie o WSZYSTKO-co jak, po kolei sie dzieje?
nodi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 16:34   #6
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Najlepiej jesli startujesz z duzego lotniska sprawdz sobie w internecie rozklad poszczegolnych terminali co zaoszczedzi ci stresu.

Po wejsciu do jakiegos terminalu rozgladasz sie za tablica na ktorej sa odloty (uwazaj bo taka sama jest na przyloty i ja sie juz kilka razy pomylilam). Tam masz napisane do ktorego stanowiska masz sie udac w celu "check in".
Gdy juz znajdziesz stanowisko (po numerze najczesciej albo literach) przygotowujesz bilet i paszport. Duzy bagaz kladziesz na jadaca tasme gdzie personel naklei nakleiki gdzie ma to leciec. Najlepiej na bagazu napisz swoj adres i telefon w razie zgubienia torby przez linie lotnicze. To ulatwia sprawe.
Nastepnie pani wyda ci tak zwane Boarding Cards na ktorych masz numer siedzenia, lotu, dane...oraz do ktorej bramki masz sie udac na odprawe paszportowa. Do Boarding card doklejone sa odcinki z naklejek od bagazu (bardzo wazne gdyz przy zaginieciu jest to jedyny dokument nadania!!!).

Z tak przygotowana karta pokladowa i tylko bagazem podrecznym udajesz sie do swojej bramki (numery albo literki +gate). Na karcie masz najczesciej ostateczny czas zgloszenia sie w bramce (zwykle okolo 40 minut przed lotem). w bramce sie odprawiasz, przeswietlasz itp...Moga ci cos wywlec z bagazu podrecznego co wedlug sluzb lotniska jest niebezpieczne).
Polecam wogole rzeczy wartosciowe miec ze soba.
Jesli masz jakies wieksz przedmioty typu wozek dzieciecy lub cos w tym stylu, zamelduj to przy wydawaniu biletow. Najczesciej dostaniesz naklejki Air Craft. Te rzeczy beda ci odebrane dopiero przy wsiadaniu do samolotu i wydane przy wysiadaniu.

Bagaz radze dostosowywac do przepisow danej linii aby zaoszczedzic sobie nerwow i czasem ogromnych kosztow za dodatkowe kilogramy.

Dalej po przejsciu przez odprawe paszportowa jestes w strefie tax free gdzie mozesz zrobic tansze zakupy bo sa one bez podatku Vat.

Zwykle w tych holach znajduja sie nastepne tablice informujace cie gdzie masz sie udac aby wsiasc do twojego samolotu. Sprawdzaj dokladnie nie tylko miejscowosc ale i linie i numer lotu bo czasem w jedno miejsce w podobnym czasie leci wiele samolotow.

No i to prawie koniec. Przy wsiadaniu do autobusu ktory zawiezie cie pod samolot panie lub panowie zabiora ci Boarding card, dostaniesz tylko maly odcinek (zachowaj bo czasem jeszcze sprawdzaja w samolocie).

W samolocie w razie watpliwosci pytaj stewardessy.

Po przylocie wszystko powtarza sie w odwrotnym kierunku. Najpierw odprawa potem idziesz do holu gdzie znajduja sie specjalne tasmy na ktorych przyjedzie twoj bagaz. Jesli bagaz nie nadjedzie to znaczy ze zostal zgubiony i musisz udac sie do odpowiedniego biura rzeczy zagubionych i tam cie poinformuja co dalej (mi zgubili za pierwszym razem).
Jesli wszystko bedzie ok, przechodzisz przez bramke " nic do oclenia" i jestes na wolnosci.

I to chyba tyle w skrocie.
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 16:36   #7
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56171
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-07, 18:31   #8
nodi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 54
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

a czy latanie tanimi liniami moze byc mniej bezpieczne?
nodi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 21:01   #9
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

nie sadze samolot jak samolot... nie sa one gorszej jakosci ... tylko zaoszczedzone jest np. na obsludze... w tanszych liniach przewaznie napoje i cos na zab placi sie samemu.

zeby samolot byl dopuszczony do ruchu musi spelniac te same wymagania co wszystikie inne.

A i przy tanich liniach jest czesto tak, ze kto pierwszy jest na "check in" ... ten pierwszy wsiada do samolotu i ma wolny wybor miejsca
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 21:15   #10
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Cytat:
Napisane przez nodi19
a czy latanie tanimi liniami moze byc mniej bezpieczne?
pod wzgledem bezpieczenstwa to chyba nie ma znaczenia czy linie sa tansze czy drozsze.Wiem natomiast ze pod wzgledem wygody roznica jest ogromna.Latalam tanszymi i tymi standardowymi.W tanich liniach siedzen jest tak napchane,ze nie ma nawet gdzie nog wyciagnac.Siedzi sie jak w puszce sardynek,doslownie z kolanami pod broda.O poczestunku mozesz zapomniec jedynie jakis batonik i cos do picia.I to tez ograniczone,czyli gora 2 razy mozna dostac cos do picia.Na krotkich trasach tansze linie lotnicze nie sa zle,a mozna zaoszczedzic na bilecie nawet do $200,na dluzszych jednak niepolecam.W kazdym badz razie po 3 godzinach lotu mialam dosc....
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 06:59   #11
nodi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 54
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

No to mnie uspokoiłyście. Ja lece do Dublina więc lot chyba bedzie trwał ok.2 godz. A jak jest z telefonami komórkowymi,trzeba je wyłaczyc?
nodi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-08, 09:48   #12
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Cytat:
Napisane przez nodi19
No to mnie uspokoiłyście. Ja lece do Dublina więc lot chyba bedzie trwał ok.2 godz. A jak jest z telefonami komórkowymi,trzeba je wyłaczyc?
Trzeba,przed wejsciem do samolotu
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 10:28   #13
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Cytat:
Napisane przez nodi19
a czy latanie tanimi liniami moze byc mniej bezpieczne?

JA latam Easy Jet i Air Berlin, samoloty sa identyczne jak w innych liniach, nie ma zadnej roznicy w obsludze itp...jedynie co w Easy Jet nie swerwuja posilkow i napojow.
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 16:10   #14
nodi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 54
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Naprawde dzięki dziewushki....w sumie to nie obawiam sie tu na lotnisku ale TAM :/ boje sie ze tam cos poknoce
nodi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 21:41   #15
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Nodi ... nie poknoscisz ... rob to co reszta ... w koncu kazdy kiedys leci pierwszy raz
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 10:23   #16
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Ja tez polecam sledzenie stada Latam dosc duzo al ena nowych lotniskach zawsze mam stres.
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 11:45   #17
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Nodi, a jakimi liniami lecisz i z jakiego miasta? Napisz, to moze ktos bedzie mogl Ci super dokladnie napisac, co i jak sie odbywa w Twoim przypadku? Np. w Warszawie jesli sie leci niektorymi tanszymi liniami, nie idzie sie do glownego budynku, tylko troche dalej, do tzw. Etiudy.

Kiedys o tym nie wiedzialam, i jak moj chlopak lecial do Polski, to czekalam na niego na glownym, wpatrywalam sie w wyjscie, nie mrugajac nawet za czesto, tak, zeby go od razu zobaczyc On nie orientowal sie w terenie, wiec chcialam byc od razu przy nim. Po pol godzinie uslyszalam komunikat w glosnikow na cale lotnisko: Pani .... jest proszona do ... Okazalo sie, ze moj chlopak byl w zupelnie innym budynku i czekal na mnie, biedny, a mnie nie bylo W koncu zglosil sie do informacji i mnie wywolali (oczywiscie przerazilo mnie to niezle, totalna panika, pytania gdzie ja mam isc w ogole itd...).

PS. Pamietaj, ze np. jesli masz w bagazu podrecznym kosmetyczke, to nie mozesz miec w niej pesety ani metalowych przyborow do paznokci, bo tez sa uwazane za niebezpieczne
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 13:36   #18
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Ja takze bylam ciekawa pierwszego lotu, ale przyznam ze po opowiesciach mojego brata liczylam na mocniejsze doznania Super sie startuje, czuje sie jak na karuzeli W gorze to tak jakbym jechala samochodem tylko nieco glosniej. A ladowanie to jak jazda winda w dol Dla mnie przyjemne doznania. Pozdrawiam
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 07:03   #19
nodi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 54
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

lece z Łodzi Ryanairem.
nodi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 16:22   #20
nodi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 54
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

ile czasu wczesniej powinnam bilet zabookowac?
nodi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 19:52   #21
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Im wczesniej tym lepiej... w przypadku tanich lin wczesne bookowanie zapewnia bardziej korzystna cene a mozna i wiele miesiecy naprzod... i dowiedz sie jaki jest sposob platnosci bo spotkalam sie z tym, ze gdy kupuje sie bilety przez internet i nie tylko wymagane jest placenie karta kredytowa.
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 13:10   #22
Poor_Little_Girl
Raczkowanie
 
Avatar Poor_Little_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 141
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Dziewczyny mam pytanie, a nie bardzo wiedzialam gdzie je zadać :/
Czy mogą być jakieś problemy na lotnisku jeżeli pasażer ma świeże rany na twarzy? Mój tż miał ostatnio kolizję, wprawdze niegroźną jednak twarz jest spuchnięta i oczy podbite i tak się zastanawiamy czy mogą robić jakieś problemy przy wylocie? Jak myślicie??
__________________
Każda przeżyta chwila ma swoje znaczenie,
bo bez niej, nie bylibyśmy tym, czym jesteśmy..
Poor_Little_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 06:52   #23
lucynkawroc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

mój pierwszy lot do Bułgarii był przyjemny, mimo wielu obaw..! jednak okazało się, że wszystko przebiegło sprawnie i bez problemów dlatego mam miłe wspomnienia.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-02-13 o 13:09 Powód: link
lucynkawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 16:30   #24
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Też mam pytanko Jeszcze nigdy nie latałam samolotem ale myślę o wykupieniu jakiegoś lotu w promocji w Ryanair. Przykładowo mamy lot za 19 zł. Oprócz tych 19 zł za bilet, z jakimi kosztami należałoby się liczyć? Czy ktoś już może latał w promocyjnych cenach?
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 16:52   #25
Katerina29
Raczkowanie
 
Avatar Katerina29
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Scotland -> Krakow
Wiadomości: 397
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Cytat:
Napisane przez ankua90 Pokaż wiadomość
Też mam pytanko Jeszcze nigdy nie latałam samolotem ale myślę o wykupieniu jakiegoś lotu w promocji w Ryanair. Przykładowo mamy lot za 19 zł. Oprócz tych 19 zł za bilet, z jakimi kosztami należałoby się liczyć? Czy ktoś już może latał w promocyjnych cenach?
Jezeli nie zabierasz ze soba bagazu rejestrowanego, to nie przychodza mi do glowy zadne dodatkowe oplaty (no chyba, ze chcesz sobie zarezerwowac jakies miejsce premium, dodatkowa dawke tlenu czy cos ^^). Ceny za taki bagaz zaczynaja sie od 71PLN (zalezy od ciezkosci i od sezonu). Szczegolowa rozpiske znajdziesz tutaj https://www.ryanair.com/pl/oplaty/
Katerina29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 21:08   #26
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Katerina29 Pokaż wiadomość
Jezeli nie zabierasz ze soba bagazu rejestrowanego, to nie przychodza mi do glowy zadne dodatkowe oplaty (no chyba, ze chcesz sobie zarezerwowac jakies miejsce premium, dodatkowa dawke tlenu czy cos ^^). Ceny za taki bagaz zaczynaja sie od 71PLN (zalezy od ciezkosci i od sezonu). Szczegolowa rozpiske znajdziesz tutaj https://www.ryanair.com/pl/oplaty/

Coś czytałam o jakiś opłatach za odprawę. Jak online to taniej

Opłata za tlen hehe nawet nie wiedziałąm że takie coś jest
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 10:48   #27
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Nie ma opłaty za tlen, to był żart chyba
Odprawa online jest za darmo. Ogółem jak lot jest za 19 zł to jak nic wiecej nie kupujesz to tyle zapłacisz (czasem pare zł extra zależnie od formy płatności).


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 10:56   #28
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Nie ma opłaty za tlen, to był żart chyba
Odprawa online jest za darmo. Ogółem jak lot jest za 19 zł to jak nic wiecej nie kupujesz to tyle zapłacisz (czasem pare zł extra zależnie od formy płatności).


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

A w cenniku jest :
Opłata za rezerwację tlenu -
za lot w jedną stronę
Niedostępne online
237 PLN / 50 €

ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 01:11   #29
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Chodzi o oplate za tlen medyczny, myslalam ze chodzi o ten co leci przez maski tlenowe jak sie samolot rozbija, sorry
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 19:32   #30
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: 1szy lot samolotem, pomóżcie

Jak nie wykupujesz bagażu rejestrowanego to niby nic więcej nie płacisz, ale czasem sporo płacisz za dojazd z/na lotnisko. Więc zanim wykupisz lot sprawdź sobie na jakie lotisko lecisz i ile stamtąd kosztuje dojazd do miasta.
No i przykładowo w takim wizzair ten bagaż bezpłatny podręczny jest obecnie strasznie mały i np mnie trudno byłoby się do niego spakować na kilka dni. Ogolnie sprawdx sobie dokładnie wymairy i wagę bagażu, żeby nie było jakiejś kary na lotnisku, bo tanie linie lubią to sprawdzać.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-16 18:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.