Ponowne starania po T. cz.III - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-21, 08:59   #211
maciejka_5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 526
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Platynowa nie badałam mutacji, moja Gin której ufam nie zalecała mi tego

Szczepionki to śliski temat, nawet wśród lekarzy z tego co widzę. Pytałam kilku pediatrow, widzę że nie chcą odpowiadać. Jedna mi powiedziała, że na NFZ jest krztusiec złej jakości, że to odradza, ale nie może za mnie podjąć decyzji. Wybrałam 6w1 (tylko te są u nas), że względu na 2 wkłucia (przynajmniej wczoraj), mniejsza ilość konserwantów i łagodniejszy przebieg dla dziecka. Na tą chwilę była gorączka wieczorem 38,3 (pierwszy raz spanikowałam, ale ogarnęłam się dość szybko ) i drzemał popołudniu na mnie, nie mogłam go odłożyć. Pierwsze wkłucie ok, ale jak wprowadzala pielęgniarka szczepionke to widać, że go zabolało i się wystraszył. Drugie poszło lepiej.
Znajoma mówi, że gorączka często się zdarza po szczepionce o trwa ok. Dzień mam nadzieję że to sprawdzi się i u nas
Trudny to był wybór, ale wierzę, że dobry
Dzięki Sosna za pomoc

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
maciejka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 10:59   #212
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Platynowa, na pewno masz gonitwę myśli i duże obawy czy podołasz. Ale tak sobie myślę, że wszystko to odejdzie w niepamięć jak zobaczysz i w końcu przytulisz córcię
U mnie dziś 6+4. Generalnie czuję się nieźle. Gdyby jeszcze te miłości były słabsze.. ale są też takie dni że poza zmęczeniem nic mi nie dolega, co oczywiście mnie stresuje czy aby wszystko jest dobrze. Tak źle i tak nie dobrze Plamienia chyba w końcu ustały ale i tak idę w przyszłym tygodniu na kontrolę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:35   #213
Mamiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 433
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Saandrul witaj, gratulacje dwóch kresek 🤗. Ja mam nie wiem jak zacząć... Wyjedzam jutro z TZ na tydzień nad morze tylko ja i on 😃😃😃 ( bez naszej gromadki &#128517 bardzo, się cieszę z tego, wyjazdu bo dawno sami nigdzie je wyjeżdżaliśmy, ale tu pojawiają się wątpliwości chciała bym korzystać ze wszystkich atrakcji również z alkoholu 😅, ale No tu waśnie mam dylemat jak jestem już w dwupaku(najprawdopodobnie j nie bo zbieram się na odwagę i unikam zbliżeń owulacji ale...) jeszcze tego nie wiem bo okres mam mieć dopiero 26/28. Nie ma sensu już testowac 😅. Sma nie wiem co robić proszę doradźcie coś.
Mamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:36   #214
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Platynowa ja mam mutację Pai w homo, córki nie badałam pod kątem mutacji i na razie nie zamierzam raczej. Też wybrałam szczepionkę 6w1, najczęstsza podobno jest gorączka i ta się u nas pojawiła, do tego zamiast płaczliwa była ospała przez te dwa dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 14:24   #215
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

My też wybraliśmy 6w1 tylko tą z engerixem i rotawirusy płatne . Pola miała 37 i coś i była maruda w sierpniu mamy kolejne szczepienia i wizyty u lekarzy ... Póki co w niedzielę robimy chrzciny .

Mamiska ja pewnie bym piła a dla pewności zawsze można zrobić betę bo z testami to różnie jest . I miłego odpoczynku .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 16:09   #216
saandrul
Raczkowanie
 
Avatar saandrul
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 145
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska ja też bym pewnie o tym tak nie myślała i piła. Jeśli chcesz być pewna to najlepiej iść na badanie krwi
saandrul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 16:14   #217
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

My mamy następne szczepienia we wrześniu, a chrzciny robimy 8 sierpnia, chcieliśmy 1 sierpnia, w pierwszą rocznicę ślubu, ale nie dało rady
Mamiska no z testami to różnie bywa, więc jeśli już to beta, zwłaszcza przed terminem miesiączki, ale ja chyba na Twoim miejscu bym wyluzowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez iskierka95
Czas edycji: 2021-07-21 o 16:15
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 16:22   #218
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska ja słyszałam, że tak nas natura zaprogramowała, że kwestie po owulacji, ale sprzed terminu miesiączki nie powinny mieć wpływu na rozwój ciąży. Ja bym zrobiła badania z krwi tak jak mówią dziewczyny i spróbowała wyluzować na wakacjach oraz cieszyć się czasem z mężem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Platynowa91
Czas edycji: 2021-07-21 o 16:24
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 16:30   #219
kol170
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 284
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska ja uważam tak jak dziewczyny że nawet jeśli się udało czego serdecznie życzę to i tak powinnaś wyluzować, wypić alko (które w tym momencie nie będzie miało wpływu nawet jeśli się udało) I cieszyć się samotnością z mężem która tobie bardzo się należy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kol170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 17:18   #220
maciejka_5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 526
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Dzięki Dziewczyny za info jak było u Was po szczepionkach

Chrzcimy robimy w polowie sierpnia, chodzi za nami też jakiś wyjazd, Mały jest coraz fajniejszy

Mamiska, jedź, pij i baw się dobrze udanych wakacji

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
maciejka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 18:16   #221
Mamiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 433
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Dzięki, dziewczyny za odpowiedzi, muszę wyluzować będę szalec przez ten tydzień 😅. Co ma być to będzie. A jak jest, z beta poza miejscem zamieszkania? u mnie nie zdążę wyjedzam o 4 rano. A jesze chcialm wam bardzo podziękować za kciuki dla mojego maturzysty Matura zdana,🤗😃👏
Mamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 20:05   #222
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska jeśli znajdziesz jakiekolwiek laboratorium Diagnostyki to pobiorą Ci krew a wynik sobie na spokojnie sprawdzisz przez internet! Trzymam kciuki za to żebyś miała miły wyjazd i nacieszyła się czasem z mężem sam na sam.

Gratulacje dla syna musisz być z niego niesamowicie dumna. Podziel się jeśli chcesz jakie dalsze plany edukacyjne ma Twoja pociecha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 22:01   #223
Pandka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 191
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Platynowa, nie mogę do Ciebie wysłać wiadomości prywatnej. Cały czas jak próbuje wysłać pojawia się informacja że na Twoim koncie nie ma już miejsca (jakiś limit prywatnych wiadomości)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pandka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 07:11   #224
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Pandka85 nie miałam pojęcia, że taki limit istnieje! Zaraz coś skasuje i spróbuj wysłać jeszcze raz ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 10:32   #225
Pandka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 191
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Ok, poszło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pandka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 15:15   #226
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Dziewczyny poradźcie proszę. Od zeszłego wtorku zdarza mi się plamić. Zazwyczaj jest to kilka kropel widocznych przy podcieraniu. Na piątkowej wizycie dostałam od swojego gina guphaston z przykazaniem by brać aż ustanie plamienie. Wczoraj cały dzień było czysto więc dziś nie wzięłam i właśnie ze mnie więcej poleciało. Nie jest to żywa krew tylko jasnobrązowa maź ale jest jej więcej niż dotychczas. I teraz nie wiem: pisać w panice do swojego gina co mam robić (od przyszłego tygodnia jest na 2 tygodniowym urlopie), jechać na izbę przyjęć czy też wrócić do dupka i poczekać do poniedziałku (w poniedziałek mam usg w luxmedzie)...
Trochę się zaczęłam stresować...dziś jest 6+5..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 15:19   #227
Mamto2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 354
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Smutnaola ja bym pojechała dla własnego spokoju na sor, żeby zbadali i sprawdzili. Zawsze będziesz spokojniejsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 16:17   #228
kol170
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 284
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

SmutnaOla jedz to sprawdzić, najwyżej dowiesz się że wszystko jest ok ale będziesz spokojniejsza i powiedzą Ci czy masz brać leki a wtedy możesz zadzwonić do swojego lekarza i skonsultować to z nim ale już będziesz spokojniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kol170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 16:27   #229
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

SmutnaOla ja wychodzę z założenia, że lepiej pojechać na izbę przyjęć o jeden raz za dużo niż o jeden raz za mało. Myślę, że będziesz spokojniejsza jeśli lekarz zerknie co z Tobą i maleństwem.

Ja dziś też wylądowałam na izbie przyjęć. Po krótkim spacerze złapał mnie straszny ból głowy i zawroty plus drętwienie kończyn. Przestraszyłam się. Akurat dyżur miał mój lekarz prowadzący, który zrobił USG i KTG. Wszystko na szczęście jest z małą w porządku. Mam brać paracetamol i odpoczywać. W końcu mam wody płodowe w normie (ostatnio były lekko podwyższone), ale córka szacunkowo waży 3.579 gramów. W związku z tym, że jest spora to lekarz zalecił żebym szybko rodziła...dobra rada tylko na razie się na to nie zapowiada. A i dziękuję za kciuki - gbs ujemny

37+4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Platynowa91
Czas edycji: 2021-07-22 o 16:40
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-22, 17:17   #230
Elmerah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 154
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

SmutnaOla, ja bym jechała na izbę, przy zgłoszeniu plamienia nie odeślą, zbadają, będziesz może coś więcej wiedzieć. Ja też mam plamienia, ale to z powodu polipa, w terminowanej ciąży też miałam plamienia - wtedy z powodu mięśniaka.

Platynowa, piękna waga, trzymam kciuki za spokojny czas już dla Ciebie!
Elmerah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 17:35   #231
kol170
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 284
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Platynowa to czas brać się do roboty ciąża donoszona przykaz od lekarza jest to teraz czekamy na malutką męża bierz w obroty i okna pomyj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kol170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 17:37   #232
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

SmutnaOla zawsze lepiej sprawdzić jeśli Cię coś niepokoi
Platynowa a stosujesz już jakieś specyfiki na poród? Ja ostatnio czytałam,ze te liście malin to już niby od 32 tygodnia powinno się pić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 18:08   #233
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Nie stosowałam dotychczas żadnych naturalnych wspomagaczy/przyspieszaczy, ale chyba powinnam zacząć. Planuje picie oleju z wiesiołka i herbaty z liści malin. Słyszałam, że zaleca się picie jednej filiżanki tego naparu dziennie na kilka tygodni przed porodem - podobno nie wywołuje to wcześniejszego porodu, ale wspiera mięśnie miednicy. Sama nie wiem! Niektórzy też twierdzą, że te naturalne sposoby to miejskie legendy i pic na wodę, a dziecko i tak wyjdzie kiedy uzna to za stosowne. Z tym ruchem i aktywnością fizyczną to u mnie jest kiepsko - baddzo szybko się męczę a po tym dzisiejszym, dłuższym spacerze to czułam się tak fatalnie jak Wam napisałam powyżej. A mąż ma jakieś obawy przed działaniem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 18:47   #234
kol170
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 284
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Platynowa to tak jak mój też powiedział że to już będzie za późno i będzie się bał 🤦☠♀️🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kol170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 18:49   #235
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Zdecydowałam się na kontakt z moim lekarzem. Jutro popołudniu jadę do niego na szybkie usg ale stwierdził że to tylko po to by mnie uspokoić bo on uważa że wszystko jest ok. Napić się melisy i odpocząć
Platynowa, stracha sobie i nam napędziłaś! Te letnie temperatury nie pomagają niestety na samopoczucie. Więc aktywność fizyczna tak, ale ramach rozsądku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 19:56   #236
maciejka_5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 526
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Ola super ze masz lekarza jutro! Na pewno będzie dobrze!
O liściach malin też slyszalam, że nic nie dają (na porodówce od położnej ), piłam, jako placebo bardziej
Brałam Wiesiołek na skrócenie szyjki 2x3 i zaczęło to działać, chociaż z tego co słyszę, najlepsze jest po prostu Współżycie,na wywołanie porodu daje się w szpitalu nawet taka taśmę z hormonami które są zawarte w spermie niesamowite, że już jesteś Platynowa tak wysoko dopiero co zaciazylas

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
maciejka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 21:55   #237
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

SmutnaOla też bym pisała do swojego lekarza tym bardziej jeśli taką możliwość masz i super, że szybko odpisał. Ogólnie jeśli plemienie było brązowe to czyli stara krew krwiak może się opróżniać jeszcze. Bardziej alarmowa jest "żywa" krew.

Platynowa to super wieści teraz żeby szybko poród się sam rozkręcił . Zalecają też sex bo sperma chyba ma jakieś tam też właściwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 09:07   #238
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

SmutnaOla trzymam kciuki, dobrze, że idziesz do lekarza.
Platynowa, u mnie sex w pierwszej ciąży chyba zadziałał, po porannym wieczorem byłam na porodówce i poszło w miarę szybko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 09:16   #239
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Dzięki Dziewczyny. Dam znać po wizycie. Jeszcze rano zrobiłam progesteron tak na wszelki wypadek. Niby 2 tygodnie temu miałam go na poziomie 39,5 ng/ml no ale mogło się coś zmienić. Mam nadzieję, że laboratorium alabu wyrobi się z wynikami przed moją wizytą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 10:47   #240
Elmerah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 154
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Jeszcze w kwestii testów prenatalnych, w wywiadzie mam ZE, co lepsze NIFTY czy SANCO? Czy ktoś się orientuje?
Elmerah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-21 15:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.