dziennik praktyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 12:53   #1
nuna01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
GG do nuna01

dziennik praktyk


Witam
Mam problem z wypełnieniem dzienniczka praktyk. Sprawa wygląda tak, że musze odbyć 4 tyg. praktyki w wybranym przez siebie salonie kosmetycznym, ale niestety pracuje i jest to niemożliwe. Zatem umówiłam się z właścicielka w ten sposób, że podbije i podpisze mi co trzeba, a ja już sama sobie wszystko wypełnię... No i tu jest problem..;] bo teraz nie wiem co mam kompletnie wpisać.. Chodzi głownie o wykonywane czynności podczas praktyk. Może któraś z Was odbywała takie praktyki i mogłaby mi ewentualnie troszkę pomóc? Gorąco pozdrawiam
nuna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 17:00   #2
nuna01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
GG do nuna01
Dot.: dziennik praktyk

czyżby żadna z Was nie mogła mi pomóc?
nuna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 17:59   #3
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: dziennik praktyk

A nie mogłabyś jakoś odrabiać tych praktyk w weekendy?

Nie wiem jaki masz dziennik praktyk, ale u mnie są karty tygodniowe, w których pisałam przy jakich zabiegach brałam udział.

A co robiłaś już w szkole?
Na pewno manicure, pedicure, hennę, depilację, masaż twarzy itp.
No to piszesz np "przygotowanie stanowiska do zabiegu pedicure, udział w zabiegu".
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 18:59   #4
nuna01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
GG do nuna01
Dot.: dziennik praktyk

No niestety nie mam takiej możliwości, żeby odrabiać je w soboty ;/ I zostało mi jedynie takie wyjście...
Wiem mniej więcej jak to ma wyglądać.. Ale chciałabym, żeby wszystko było napisane ładnym, profesjonalnym językiem..

A na zajęciach miałam już sporo rzeczy, tj. np. henna + regulacja brwi, depitację, manicure, pedicure, masaż twarzy i częściowo już ciała, zabiegi na twarz (jonoforeza, sonoforeza, peeling kawitacyjny, galwan, wapozon, darsonwal), makijaż dzienny, wieczorowy...
nuna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 19:05   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: dziennik praktyk

No to te zabiegi wpisujesz w dziennik praktyk.

Ale o jakim profesjonalnym języku Ty piszesz? Nie wiem co można wymyśleć innego niż coś w stylu "udział w zabiegu blabla/ wykonywanie zabiegu blabla"
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 10:15   #6
nuna01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
GG do nuna01
Dot.: dziennik praktyk

Dzienniczek wypełniony Także temat uważam za zamknięty
Karolynka90 dziękuję za dobre chęci Pozdrawiam
nuna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 13:53   #7
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: dziennik praktyk

Szkoda, że karolynka90 nie napisała, że takie omijanie praktyki jest po prostu głupie, bezsensowne i przede wszystkim nieszczere wobec Twojego późniejszego wykształcenia. Praca przy kliencie i na obcym człowieku więc bardziej pouczająca niżeli na koleżance, mamie , siostrze.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 14:14   #8
nuna01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
GG do nuna01
Dot.: dziennik praktyk

Tak jak już napisałam we wcześniejszym poście, niestety nie mam jak pogodzić pracy z odbyciem praktyk. Chcąc uczęszczać na praktyki musiałabym zrezygnować z pracy o którą ciężko zabiegałam, a to w konsekwencji doprowadzi do tego, że będę musiała również rzucić szkołę, bo nie będę miała za co opłacić czesnych ;]
nuna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 17:15   #9
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: dziennik praktyk

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Szkoda, że karolynka90 nie napisała, że takie omijanie praktyki jest po prostu głupie, bezsensowne i przede wszystkim nieszczere wobec Twojego późniejszego wykształcenia. Praca przy kliencie i na obcym człowieku więc bardziej pouczająca niżeli na koleżance, mamie , siostrze.
Myślę, że każdy wie, że takie oszustwo jest głupie i Autorka sama o tym wie.
Ja sama miałam teraz 4 tygodnie praktyk, na następnych wakacjach mam kolejne 4. I wiem, że warto robić praktyki, wiele się nauczyłam, serio.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 17:46   #10
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: dziennik praktyk

Cytat:
Napisane przez nuna01 Pokaż wiadomość
Tak jak już napisałam we wcześniejszym poście, niestety nie mam jak pogodzić pracy z odbyciem praktyk. Chcąc uczęszczać na praktyki musiałabym zrezygnować z pracy o którą ciężko zabiegałam, a to w konsekwencji doprowadzi do tego, że będę musiała również rzucić szkołę, bo nie będę miała za co opłacić czesnych ;]
Miałam koleżanki które również pracowały i nie robiły z tego powodu problemu. Dobijały sobie pojedyńczymi godzinami - byle, żeby było odrobione. I trwało to może 3-4 miesiące ale były wobec siebie i wobec szkoły uczciwe.

Z resztą dziwne - to i tak się wyda bo przynajmniej u mnie był w szkole nauczyciel który był wyznaczony do 'przypadkowych' wizyt w salonie w celach kontrolnych..
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 17:53   #11
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: dziennik praktyk

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Miałam koleżanki które również pracowały i nie robiły z tego powodu problemu. Dobijały sobie pojedyńczymi godzinami - byle, żeby było odrobione. I trwało to może 3-4 miesiące ale były wobec siebie i wobec szkoły uczciwe.

Z resztą dziwne - to i tak się wyda bo przynajmniej u mnie był w szkole nauczyciel który był wyznaczony do 'przypadkowych' wizyt w salonie w celach kontrolnych..
No niekoniecznie..
Sama znam kilka dziewczyn, które podbijały sobie praktyki u jakiejś znajomej. Dlaczego? Zawsze znajdzie się jakaś wymówka - praca, brak dojazdu, opieka nad rodzeństwem, lenistwo, cokolwiek.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 10:17   #12
nuna01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
GG do nuna01
Dot.: dziennik praktyk

Ale ten wątek chyba już został zamknięty, więc nie wiem po co nadal ta dyskusja na temat uczęszczania czy nie uczęszczanie na praktyki. Doskonale zdaje sobie sprawę, że wiele fajnych rzeczy mnie ominie, tym bardziej kwestia nabrania już jakiegoś tam doświadczenia, ale znam siebie i swoje możliwości i wiem, że wszystko doskonale z czasem nadrobię Pozdrawiam
nuna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 22:54   #13
miucciaable
Raczkowanie
 
Avatar miucciaable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 221
Dot.: dziennik praktyk

Skoro sobie kiedys nadrobisz, mam nadzieje, ze na ciebie nie trafie, jak bede chciala wybrac sie do kosmetyczki xD
miucciaable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 16:13   #14
cipcipcip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 488
Dot.: dziennik praktyk

Cześć,
Czy mógłby ktoś wspomóc skanami swojego dziennika praktyk z zakresu ochrony osób i mienia?
Albo chociaz pomóc w wymyslaniu co się robiło
__________________
<3
cipcipcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 09:29   #15
maaddzziiaa
Zakorzenienie
 
Avatar maaddzziiaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 632
Dot.: dziennik praktyk

Możesz wpisać sobie: "wykonywanie manicure", pedicure, henna rzęs, brwi (wraz z regulacją)... asystowanie przy przebijaniu np. wargi... (jeśli salon w którym "miałaś" praktyki ma to w ofercie), depilacja nóg/pach/rąk/bikini, masaż twarzy, masaż ciała, oczyszczanie twarzy (np.peeling kawitacyjny), demakijaż... porządkowanie i sprzątanie salonu- to też czynności, które wykonywać trzeba. Kuupa tego jest ;-)
maaddzziiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 09:51   #16
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: dziennik praktyk

Pamiętaj,ze jestes tylko praktykantką. U mnie dziewczyna wypisywaław w dzienniku skomplikowane zabiegi, typu oczyszczanie manualne, liposukcja bez skalpela:P, Szkola sie zdziwila, zadzwonila i pozniej miala problem. Wystarczy wypisac najprostsze zabiegi : henna, regulacja, recepcja, asystowanie przy zabiegów pielegnacyjnych na twarz, masaz twarzy, jesli mialas kawitacje czy mikro to tez mozesz wypisac. Przeprowadzanie diagnozy, wywiad z klientka, dbanie o czystosc pomieszczen, manicure.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-02-17 o 09:54
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 20:13   #17
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: dziennik praktyk

Podbijam stary temat -
- uzupełniam teraz swój dzienniczek praktyk, chodzi o to, że przyglądałam się na prawde wielu fajnym zabiegom, kilku w ciagu dnia, jednak mój program praktyk obejmuje kilka rzeczy, które powinnam wykonac obowiązkowo (w czasie praktyk) i je opiszę, ale co z resztą zabiegów którym się przyglądałam?
Czy powinnam opisac je szczegółowo? Czy tylko nazwy zabiegów i dopiskiem "z uzyciem takiego-i-takiego urządzenia"??
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-27 21:13:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.