Telepię się na myśl o pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-03, 14:41   #1
Laurencja11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 107

Telepię się na myśl o pracy


Cześć dziewczyny,

Zacznę od tego, że potrzebuję realnej oceny sytuacji, którą postaram się opisać jak najbardziej neutralnie. Nie wiem już co dalej robić.

Pracuję od 3 lat. Jestem przedstawicielem medycznym.
W firmie zatrudniłam się będąc kompletnym laikiem, nie ogarniałam nic, bałam się początkowo zainicjować kontakt z klientem.. Cieszyłam się, że firma dała mi szansę na rozwój. Zostałam zatrudniona w "złotym okresie" firmy, który skończył się ok. rok temu.

Od zawsze widziałam pewne hm... niedociągnięcia w firmie.
Dużo stresu, branie wszystkiego na siebie, bo jestem na 1 linii frontu ze klientem, który czasami skarży się na firmę. Nie na mnie.
Jestem ambitna. Po 3 msc pracy ogarnęłam się☠na tyle, że dostawałam znaczne premie za sprzedaż. Z racji b. dobrego wynagrodzenia przymykałam na wszystko oczy, stwierdziłam, że okej, dobre wynagrodzenie wymaga poświęcenia.

Dobry okres firmy się jednak skończył, dział zredukowano do połowy pracowników, a wewnętrznie podświadomie lub nie to nas obarczano winą za to, że nie kręci się już tak dobrze jak kiedyś.
Targety są niemożliwe do realizacji, więc moja motywacja spadła do zera. Nie mam też żadnych narzędzi do tego, żeby target realizować, bo a to nie ma tego, tamtego, nikt nic nie potrafi.

Pół roku temu powiedziałam sobie, że do tej pracy po letnim urlopie już nie wrócę. Pracuję do dziś i uważam to za swoją porażkę.
Codzienne telepię się☠na myśl o pracy - problemy zawodowe się bardzo nawarstwiają, przekładam je na życie rodzinne.
Z drugiej strony cieszę się, że pracuję - jest inflacja, w domu potrzebne są nam dwie pensje, a nie jedna.

Szukam pracy od pół roku. Wysyłam CV na wszystkie oferty do jakich +/- pasuję. Byłam na kilku rozmowach. Na 1 i czasami 2 etapie.
Raz dostałam nawet pracę, ale była dziwna - bardzo niska, wręcz minimalna podstawa i kuszenie premiami. Wystraszyłam się i jej nie wzięłam.
Robię dogłębną analizę rynku i konkurencji. Wnioski jakie mam po rozmowach : raz odpadłam, bo szukali osoby która zna środowisko apteczne (ja nie znam), innym razem powiedzieli mi, że znaleźli kogoś z większym doświadczeniem. Może po prostu byli lepsi.
Natomiast : zawsze wydawało mi się, że znalezienie PIERWSZEJ pracy jest trudne. Szukałam 3 msc. Teraz szukam od pół roku i z marnym rezultatem.

Nie wiem co powinnam robić. Czuje się dobrze w pracy w terenie, moja firma się sypie, do tego doszła taka karuzela emocjonalna, poczucie porażki że pracuję, z drugiej strony poczucie odpowiedzialności za finanse w domu.

Nie wiem. po prostu nie wiem. chyba zapętliłam się w głowie...
Proszę wypowiedzcie się w temacie, potrzebuję obiektywnej oceny sytuacji.
Laurencja11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 19:58   #2
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Telepię się na myśl o pracy

Cytat:
Napisane przez Laurencja11 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Zacznę od tego, że potrzebuję realnej oceny sytuacji, którą postaram się opisać jak najbardziej neutralnie. Nie wiem już co dalej robić.

Pracuję od 3 lat. Jestem przedstawicielem medycznym.
W firmie zatrudniłam się będąc kompletnym laikiem, nie ogarniałam nic, bałam się początkowo zainicjować kontakt z klientem.. Cieszyłam się, że firma dała mi szansę na rozwój. Zostałam zatrudniona w "złotym okresie" firmy, który skończył się ok. rok temu.

Od zawsze widziałam pewne hm... niedociągnięcia w firmie.
Dużo stresu, branie wszystkiego na siebie, bo jestem na 1 linii frontu ze klientem, który czasami skarży się na firmę. Nie na mnie.
Jestem ambitna. Po 3 msc pracy ogarnęłam sięâ˜☠na tyle, że dostawałam znaczne premie za sprzedaż. Z racji b. dobrego wynagrodzenia przymykałam na wszystko oczy, stwierdziłam, że okej, dobre wynagrodzenie wymaga poświęcenia.

Dobry okres firmy się jednak skończył, dział zredukowano do połowy pracowników, a wewnętrznie podświadomie lub nie to nas obarczano winą za to, że nie kręci się już tak dobrze jak kiedyś.
Targety są niemożliwe do realizacji, więc moja motywacja spadła do zera. Nie mam też żadnych narzędzi do tego, żeby target realizować, bo a to nie ma tego, tamtego, nikt nic nie potrafi.

Pół roku temu powiedziałam sobie, że do tej pracy po letnim urlopie już nie wrócę. Pracuję do dziś i uważam to za swoją porażkę.
Codzienne telepię sięâ˜☠na myśl o pracy - problemy zawodowe się bardzo nawarstwiają, przekładam je na życie rodzinne.
Z drugiej strony cieszę się, że pracuję - jest inflacja, w domu potrzebne są nam dwie pensje, a nie jedna.

Szukam pracy od pół roku. Wysyłam CV na wszystkie oferty do jakich +/- pasuję. Byłam na kilku rozmowach. Na 1 i czasami 2 etapie.
Raz dostałam nawet pracę, ale była dziwna - bardzo niska, wręcz minimalna podstawa i kuszenie premiami. Wystraszyłam się i jej nie wzięłam.
Robię dogłębną analizę rynku i konkurencji. Wnioski jakie mam po rozmowach : raz odpadłam, bo szukali osoby która zna środowisko apteczne (ja nie znam), innym razem powiedzieli mi, że znaleźli kogoś z większym doświadczeniem. Może po prostu byli lepsi.
Natomiast : zawsze wydawało mi się, że znalezienie PIERWSZEJ pracy jest trudne. Szukałam 3 msc. Teraz szukam od pół roku i z marnym rezultatem.

Nie wiem co powinnam robić. Czuje się dobrze w pracy w terenie, moja firma się sypie, do tego doszła taka karuzela emocjonalna, poczucie porażki że pracuję, z drugiej strony poczucie odpowiedzialności za finanse w domu.

Nie wiem. po prostu nie wiem. chyba zapętliłam się w głowie...
Proszę wypowiedzcie się w temacie, potrzebuję obiektywnej oceny sytuacji.
A jak finansowo, czy zarobki dużo ci spadły?
Bo co do pracy, to musisz mieć świadomość że niemal w każdej tego typu firmie będzie podobnie. To nie jest tak, że u ciebie nagle jest jakaś nagonka, podejrzewam że przez pandemię która była niekorzystna dla niektórych i naruszyła finanse, a teraz jeszcze przez inflację, to ten rodzaj pracy wszędzie wygląda podobnie. Opinii o firmie szukaj na necie, żeby było wszystko ok. Jak jesteś dobra w zawodzie, to z premii będziesz w stanie sporo wyciągnąć- ja mam kolegę, który jest przedstawicielem i nawet podstawy nie ma, cały zarobek jest z premii, jednak zarabia ładnie i to bardzo, nawet nie chodzi o to że się chwali, bo on nie z tych, ale widzę co kupuje, gdzie mieszkają i czym jeżdżą z dziewczyną.
Może pomyśl nad zmianą branży. Albo bądź bardziej otwarta na inne firmy, możesz poszukać jakichś w swoim mieście i nawet nie czekać na ogłoszenia od nich tylko sama się zgłoś nawet jak aktualnie nikogo nie szukają.

Edytowane przez undecided_1994
Czas edycji: 2023-01-03 o 21:45
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 21:54   #3
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Telepię się na myśl o pracy

A ktoś da ci gwarancję że w innej pracy będzie lepiej? Nie.
Mogą ci to obiecać na rozmowach bo tak kuszą ale w praktyce może być różnie.

Pracuje,zarabiaj i szukaj innej albo się jakoś ogarnij z odseparowaniem pracy od życia prywatnego
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 22:44   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Telepię się na myśl o pracy

Ja bym pomyślała nad L4. Nie wiem czy od psychiatry czy od rodzinnego, ale ewidentnie źle z Tobą. Na zwolnieniu wypłata będzie, mimo że niższa, ale będziesz też miała czas by odpocząć, nabrać perspektywy, zastanowić się i podjąć pewne decyzje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 03:52   #5
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Telepię się na myśl o pracy

Od tego pół roku gdy szukasz nowej pracy masz już 3-miesięczne wypowiedzenie? To często blokuje przed zdobyciem pracy, gdy alternatywą jest inny kandydat z miesięcznym wypowiedzeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 08:14   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Telepię się na myśl o pracy

Wzięłabym l4 i szukała nowej pracy, później wynegocjowałabym skrócenie czasu wypowiedzenia do max 1,5 miesiąca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-04 09:14:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.